Alies voor de school Ab de Jong Bijzondere gast in Velserend Havenberichten Koninklijke waardering voor Van Gelder-jubilaris IJmond-agenda 5 Posities sleepboten van bureau Wijsmuller Vuurwerk op het strand Mosseloogst op de Wadden Loos alarm Zestien paarden aan de start Muziekconcours volgend jaar in Wijk aan Zee Een KOELKAST WISKER Ministerie Zaken Overzee wordt opgeheven Muiterij op Nederlandse kustvaarder Twee matrozen in Hamburg door politie van boord gehaald Druk weekeinde voor Kinheim Uit het VVB-kamp „Damesbeurs" verliest het proces tegen „Rêve des Dames" New York zat tijdens hittegolf zonder stroom BEVERWIJK Studieboeken Agenda's Tekenmateriaal Passerdozen Vulpennen enz. Kantoorboekhandel Grote belangstelling voor bridge-drive Castricum Ronde van Castricum deze keer op zaterdag Goede groenteprijzen op veiling Ons Belang DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1959 Tom Gelissen, Limburgs troubadour en wereldreiziger: Negen jaar was ik toen ik mijn ouders neer zag schieten door de Duitsers. In 1944 rolden de geallieerde tanks door de bossen bij Overloon. Ik was 12 jaar en oppas van generaal Patton. Noemde hem pappa. De capitulatie in Wapeningen maakte ik mee. Als u het oorlogsmuseum van Overloon bezichtigt ziet u daar een geel geschilderde Duitse Panthertank op een voetstuk staan. Lees het onderschritf. Er staat: deze tank is gestolen door de 9-jarige Tom Gelissen. Een Duitse officier rukte hel ijzeren kruis van zijn unijorm om het mij op te spelden. Omdat ik zo moedig tegen hem had gestreden. Op mijn twaalfde kreeg ik een onder scheiding van generaal Patton en van Hare Majesteit de Koningin. Later ging ik als vrijwilliger naar Korea. Kwam daar voor de krijgsraad omdat ik mijn geweer had weggesmeten. Ik wilde dieren en planten onderzoeken. Niet mensen doden waarvan ik de naam niet eens kende. Veertien jaar lang zwerf ik nu over de wereld. Alleen. Eén roeping heb ik: de mensen blij maken. Ik voel dit als een op dracht die God mij heeft gegeven. Ik wil daar voor lijden. Ik wil een ware pionier zijn. Nu treed ik in Velserend op voor misschien zevenhon derd kinderen. Als ik hun vrolijke gezich- ten zie, weet dat ik leef in hun harten, APi dan heb ik ook voor deze dag mijn op- dracht weer vervuld, j Ziet u, ik zweet en s ik kuch. Voor iedere nieuwe voorstelling ben. ik opnieuw zenuwachtig. Mijn 'troubadoursüniform heb ik zelf ontworpen. De baret is nog uit mijn Canadese tijd. Ik zing, speel en imiteer voor zieken, ouden van dagen en soldaten, ook studen ten, maar vooral voor kinderen. Voor hen gratis, voor volwassenen niet. In Moskou, Warschau, Oslo en Düsseldorf ben ik ge weest. Ook in de gemeenste Parijse kroe gen. Door Afrika heb ik gezworven. Het kan mij niets schelen of de mensen goed of slecht 'zijn als ik hen maar blij kan maken. Als ik ze maar kan laten lachen. Vooral in Duitsland had ik succes met mijn Tauber-imitaties. Liftend en lopend, zo trek ik voort. Ik schrijf ook zelf wel mijn liedjes. Dit uniform en deze uitrus ting zijn gezegend door de paus. Drie keer ben ik door koningin Juliana op het hof ontvangen. Alle Europese talen spreek ik. Soms heb ik een inzinking. Dan huil ik. Ieder moet ook daar doorheen. Bekijk rus tig mijn plakboeken. Daar ben ik clown en acrobaat, bij het circus Boltini. Dat is een ticket voor de eerste raketreis naar Venus. Ik hoop dat die tijd niet ver meer is. Als ik dood ben zal ik een levensboek nalaten.. Het zal heten: Een lied ging over de wereld. Ik zoek een schrijver die mijn plakboeken tot één groot boek wil ver werken. Aan de overzijde van de oceaan ben ik nog niet geweest. Acht november vertrek ik uit Harderwijk met een rank zeiljacht naar de overzij. Mijn jacht heet „De Vrij heid". Tonen wil ik de mensen dat een Hollandse jongen nog wat kan. Zij hebben mij wel eens uitgemaakt voor „jutezak". Ik wil tonen dat ik géén waardeloze bink ben. Door de herfststormen vaar ik naar Amerika. Over drie weken laat ik mijn baard staan. De zee wil ik bestuderen. Ik neem een fototoestel en een kijker mee. Ik blijf op de grote scheepvaartroutes. Anders ben ik verloren. Als Davy Crockett, de grootste der pioniers wil ik zijn. Lachend om ge vaar wil ik met hem meezingen. Vorige week is mijn gitaar kapot geslagen door een dronkelap. Aan het eind van iedere voorstelling gooi ik handen vol snoep tus sen de kinderen. Tranen van de lach heb ik als ik die jungskes zie graaien. Ik wil De zeesleper „Holland" van N.V. Bureau Wijsmuller is vertrokken uit IJmuiden. De „Zeeland" bevindt zich 250 mijl ten zuidoosten van Osaka. Het schip wordt aan het einde van deze week te Osaka ver wacht met de tanker „Fleet Tank" (8.331 ton) na een reis van ruim 11.000 mijl. De tanker is voor de sloop bestemd en komt van Providence USA De „Friesland" be vindt zich ter hoogte van Fernando Noron- ha Island, onderweg met twee duwboten naar Buenos Aires. IJmuidens Bloei heeft het gemeente bestuur vergunning verzocht tot het af steken van een strandvuurwerk in de om geving van het IJmondpaviljoen op zater dag 29 augustus des avonds van tien uur tot half elf. Deze week is de oogst van mossels op de noordelijke Wadden-cultures begon nen. De mossels zijn van uitstekende kwa liteit en bevat van 25 tot 28 percent vlees. De percelen ondervinden echter veel hin der van mosselzaadval. Sommige kwekers moeten nu met aflevering wachten tot dat de jonge mossel groot genoeg is om in de handel te kunnen worden gebracht. Woensdag, kwamen in IJmuiden aan: Ingeborg van Hamina; Ardeas, Antwerpen; Montana, Wa- bana, erts losen Buitenhaven Hoogovens; Oranje Nassau, Plymouth; Brage, Halstervik; Anatolium, Karavostari; Herdebrett, Rotterdam; Hinde. Lon- den;Kosmaj, Rotterdam; Henja. Londen; Boreas, Bremen: Loudima, Le Havre; Edwin Reith, Ham burg: Catharina F. Venerneer, hout lossen Zaan dam: Guineekust, Hamburg; Morbihan. Le Ha vre; Steinhoeft, Rotterdam; Delfinus, Rotterdam: Liberte, Rauma. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Fernfield van Swansea; Stella Marina. Antwerpen; Posei don. Antwerpen: Olhorn, Antwerpen; Nore, Ant werpen, laden Binnenhaven IJmuiden: Aleander, Tofte; Tank King, Isle of Grain; Swift, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Agamem non naar Curasao; Spica, Antwerpen; Rhineore, Puerto Ordaz; Barlind, Antwerpen; Rien Teek man, Antwerpen; Antha Maee, Mossnavoe; Pe regrine, Harlingen; Rokin, Mantyluoto, ledig van Zaandam; Nanny Ulu, zout geladen IJmuiden; Lizard, Londen; Brouwersgracht, Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Plato, Rostock; Hein- rich Honold. Bremen; Theano, Rotterdam; Hec tor, Rotterdam; Bali, Bremen; Herman Littmeyer, Brunsbüttelkoog. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Baldur naar Pepel; IJstroom, Portsmouth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). vooral de groeten doen aan mijn collega Toon Hermans. Tot zaterdag blijf ik in IJmuiden. Zondag ga ik naar de taptoe in Delft. Vier weken geleden is mijn naam via de radio omgeroepen. Een jongetje in Woerden lag ernstig ziek. Het vroeg naar mij. Geld voor de reis van Koog aan de Zaan, waar ik op dat moment was, naar Woerden had ik niet. De politie heeft mij gebracht". Zoals hij vertelt is Tom Gelissen. Een wonderlijk mengsel van kinderlijk heid, verwardheid en idealisme. Met een grote liefde voor wat groeit, bloeit en ademt. Wat hij zegt is niet geveinsd. Zijn plakboeken, zeven centimeter dik, bevatten de bewijsstukken van zijn schijn baar zo fantastische verhalen. Getuig schriften, onderscheidingstekenen, ansich ten, rekeningen, dankbrieven en foto's van de vele vrienden die hij tijdens zijn om zwervingen maakt. De kinderen genieten van zijn optreden, vooral zijn imitaties zijn voortreffelijk. Zijn verschijning is specta culair. Een magere jonge man, hij is dertig jaar, in een groen fantasie uniform. Een levendig gezicht met felle, vrolijke bruine ogen, een smalle snor. Zijn vrijheid in op treden maskeert een grote gevoeligheid en innerlijke onzekerheid. Maar hij is vrij, en zijn eigen baas. Beverwijk GEMEENTE-ZANGAVOND. Dc reeks zomcravondconcerten wordt dinsdag 25 augustus afgesloten met een orgelconcert in de Grote kerk te Bever wijk, met solistische medewerking van de sopraan Dé van Oenen. Vrijdag daarop, 28 augustus, is er weer een bijeenkomst in de Grote kerk te Be- vei wijk. Dan staat een „Gemeente-zang- avond" op het programma, onder leiding van de bekende baritonzanger Kees Dee- nik. Aan deze zangavond, waaraan ieder wordt verzocht om mee te doen, werken ondermeer meer: Een radio-kwartet uit Hilversum, Wiebe Draayer, tenor, en Geert Jurjen Moed. orgel. Het ligt in de bedoeling om deze samenzang vast te leg gen voor een latere uitzending door de N.C.R.V. SLAPRIJZEN OMHOOG. Door het warme weer reageerden direct de slaprijzen in Beverwijk. Waren deze toch al aan de hoge kant. woensdag werd er weer tot 41 cent per krop betaald. MARKT BEVERWIJK. 19 augustus: andijvie 3457, spinazie 4,5—69, postelein 3446, sla 740. bloem kool 2255, sperziebonen 78165, snij bonen 66107. pronkbonen 4577, bos- peen 3159, waspeen 1240. BEVERWIJK TEGEN EVC. Voor zondag heeft de voetbalvereniging Beverwijk een vriendschappelijke wed strijd vastgesteld tegen EVC uit Edam. De uitgestelde jubileumviering van de heer B. de Jong, proevenmaker-contro- leur bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v.. die 11 augustus veertig jaar in dienst van dit bedrijf was, doch wegens de bedrijfsvakantie werd ver schoven, is desondanks tot een hartelijke huldiging uitgegroeid. De heer De Jong en zijn familie zijn woensdagmorgen in tegenwoordigheid van de bedrijfsdirecteur, de heer J H. Smidt van Gelder jr. op het Velsense raad huis ontvangen door burgemeester mr. M. M. Kwint. Deze deelde de jubilaris me de, dat hem wegens langdurige trouw de koninklijke onderscheiding met de bron zen ei'emedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend, waarna de versierselen werden opgespeld. De ontvangst op het directiekantoor ge schiedde in aanwezigheid van de heren P. Zalm, hoofd van het bedrijfslaboratorium en diens assistent, de heer Chr. van Ber gen. In zijn huldigingstoespraak herinner de de heer Smidt van Gelder eraan, dat de jubilaris de meeste jaren als proeven- nemer heeft gefungeerd. Vroeger is deze functie altijd meer gezien als een controle dan het voorzien in een behoefte om de kwaliteit van het produkt te bepalen. De laatste jaren wordt deze functie gelukkig gezien als een middel tot kwaliteitsverbe tering en als zodanig ook door de proeven- nemers-controleurs bij de papierfabricage onderkend. Als huldeblijk van de directie ontving de heer De Jong een enveloppe met inhoud, de draagmedaille van het pas verworven eremetaal en schi-iftelijke gelukwensen van de hoofddirectie. De langdurige trouw is erkend met de aanbieding van het ver erend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw De Jong ontving een foto in lijst van haar man „bij zijn werk". In gebouw „Concordia" geschiedde de huldiging door collega's en personeel van het bedrijfslaboratorium, waarvan het hoofd, de heer P Zalm een terugblik wierp op de verschillende verrichtte ta ken van de jubilaris. Hij herinnerde voorts aan het feit, dat de heer De Jong bij de afdeling is gekomen, waar de produktkwa- Op het gerucht dat op het strand te Den Helder een kind in een rubberbootje was afgedreven, is gistermiddag de reddingboot „Prins Hendrik" uitgevaren op zoek naar het kind. Tot op de Haaksgronden werd de wijde omgeving zonder resultaat afge zocht, waarop de reddingboot na uren zoe ken terugkeerde. Pas toen bleek dat nie mand werd vermist, dat op het strand geen kledingstukken waren achtergebleven en dat het alarm afkomstig moet zijn geweest van de badmeester, die door zijn kijkei- gemeend had iets te zien afdrijven. Voor de Heemskerkse kortebaandraverij die op donderdag 3 september wordt ge houden zijn de volgende paarden uitge nodigd: Ome Gregor, Partout, Upie Scott, Torero, Oscar, Sun Rise, Un Gamin, Tar- zan Hollandia G, Quick Magowan S, Rad bout, Unica, Quirinus, Morning Star, Royal Henny, Thea Cornelia en Klingson. Reservepaarden zijn: Ubina en Sijtje Osso. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Johannes H. P .z. van A. P. Eyman en A. C. M. Jongkind te Velsen; Johannes A. M. z. van W. J. Paap en J. M. Veldhuis; Alexander M. z. van H. J. Neuteboom en L. M. Gerritse; Brigitte K. d. van P. de Groot en C. M. Broersen; Wilhelmus C. z. van C. W. Aardenburg en C. M. Zonneveld; Katharina N. F. d. van N. F. Duin en W. van Loon te Bever wijk; Cornelia M. J. d. van H. Butter en A.' C. Groenland; Christina A. M. d. van N. van Egmond en E. de Nijs te Velsen; Martinus M. W. z. van J. M. Admiraal en M. Slotemaker; Eduard J. J. z. van J. van Son en A. C. Berkhout te Velsen; Hendri- kus M. z. van H. van Tunen en A. de Goede; Maria L. J. d. van W. S. Glorie en A. C. van der Steen te Castricum; Dirk z. van L. Gorter en T. Tang'er te Castri cum; Cornelia C. d. van N. G. de Goede en C. M. Dekker te Limmen; Anne G. d. van J. H. B. Steen en E. Klop; Johannes z. van C. J. Staphorst en H. E. Broek te Velsen. GETROUWD: H. P. van der Wijst te Beverwijk en P. A. Beentjes. OVERLEDEN: Dorothea H. A. M. Ha verman 75 jaar; Grietje Willems 65 jaar; Anthonius G. Beentjes 10 jaar. liteiten worden beoordeeld, hetgeen van groot belang is en waarbij de jubilaris niet alleen een zeer getrouw medewerker maar ook een goed kameraad is die voor „hard werken" niet opzij gaat. Een set timmergereedschap werd het geschenk om de hobby van de heer De Jong nog meer te stimuleren. Mevrouw De Jong kreeg bloemen. Namens het ju bileumfonds overhandigde de heer J. Buntsma een enveloppe met inhoud. In zijn woning aan de Willemsbeekweg te IJmuiden-Oost mocht de heer De Jong nog vele gelukwensen ontvangen en trof onder de bloemen een fleurig stuk van de directie. In Wijk aan Zee is een commissie ge vormd die zich ten doel stelt om het zes tigjarig bestaan van het fanfarekorps „Arion" in 1960 op luisterrijke wijze te vieren. Hoewel „Arion" dit jubileum op 1 oktober herdenkt wil men in mei van dat jaar dit feest vieren met het houden van een drum- en concertconcours. In het comité van voorbereiding, dat bij een kwam in café „De Zon" is tevens zit ting genomen door de enige nog in leven zijnde oprichter van „Arion", de heer D. Jansen. Het is ongetwijfeld een uitzonder lijk feit dat na zestig jaar nog één der op richters in leven is en bovendien zo vitaal blijkt te zijn dat hij een functie in dit ju bileumcomité kan aannemen. Verder zal dit college bestaan uit de he ren: J Paardekoper, voorzitter, H. van Amerongen, secretaris, S. Ypma, pen ningmeester, W. Handgraaf, L. Aarden burg, A. Schellevis, B. Schelvis, E. Gerrit se en W. Paap. Tevens is het de bedoe ling over te gaan tot de vorming van een erecomité. Het comité van voorbereiding zal zich binnenkort tot de burgerij richten met een verzoek de plannen financieel te steunen, opdat de herdenking van het zestigjarig bestaan van „Arion" gevierd kan worden op een wijze die overeenkomstig de grote plaats is, welke het muziekkorps al die ja ren in de badplaats heeft ingenomen. Advertentie BFTAAIT ZICHZELF Frigidaire, Liebherr, Bauknecht, Norge, AEG, Sivia enz Reeds v.a. 240.- Betaling ook in overlet MARKTPLEIN TEL. 4262 Bij Koninklijk Besluit wordt met ingang van 1 september 1959 het ministerie van Zaken Overzee opgeheven. De vice-minis ter-president wordt belast met coördinatie van aangelegenheden die Suriname en de Nederlandse Antillen betreffen, waarbij Nederland krachtens het statuut voor het koninkrijk betrokken is. De zorg voor de aangelegenheden betreffende Nederlands Nieuw-Guinea wordt opgedragen aan de minister van Binnenlandse Zaken, die ook met de afwikkeling van het. opgeheven de partement wordt belast. De zorg voor het Koninklijk Militair Invalidenhuis Bron beek wordt overgedragen aan de minister van Defensie. De Hamburgse politie heeft twee matro zen van de Nederlandse kustvaarder „Mar- tinistad" wegens muiterij gearresteerd. Zij zouden, met messen gewapend, de kapi tein, de stuurman en de machinist hebben aangevallen. De waterpclitie van Ham burg wei-d gealarmeerd door een radio boodschap van de „Martinistad", meldend dat muiterij aan boord was uitgebroken. De twee matrozen, de 27-jarige J. de B. en de 20-jarige L. van E. zijn daarop door de politie van boord gehaald en in arrest gesteld. lÉIÉtóÊ; Velsen-Noord De Kinheim-voetballers gaan een zeer druk weekeinde tegemoet, hoewel de com petities pas over enige weken beginnen. In het kader van het HVB-jubileum gaat Kinheim I zondag te gast bij ADO '20 in Heemskerk en ontvangt Kinheim 2 de Watervliet-bewoners VVB 3. Drie geelzwarte elftallen spelen tegen respectievelijk IEV 2, 3 en 4. In het Zandvoortmeeuwentoernooi, dat tevens geldt als HVB-jubileumwedstrijd, spelen van de zaterdagafdeling Zandvoort- meeuwen I en Kinheim I tegen elkaar en op „Rooswijk" is er een ontmoeting tussen Kinheim 2 en SVJ 2. Van de aspiranten komt Kinheim A in de eindwedstrijden van het Jan van Gemerden-toernooi op „Schoonenberg", dat zaterdag wordt voortgezet. Twee welpen- ploegen nemen zondag deel aan het VVB- toernooi. Dank zij een besluit van de afdeling zaterdagvoetbal van de HVB om dit jaar de derde klasse met een tweede afdeling uit te breiden, is Kinheim 4 alsnog gepro moveerd en ingedeeld in de zaterdagcom petitie derde klasse B. De inmiddels voorlopig vastgestelde elf tallen zijn: Kinheim I: J. Pigmans; A. Paap en Th. van Vuuren; J. v. d. Griend, H. Brethou- wer en A. v. d. Plas; F. Mosk, W. Dem- mers. W. Mol, J. Hamers en W. Luntz. Kinheim I ZMC: E. de Boer; J. de Reus en J. de Graaf: A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; J. van Eyken, R. Bosman, J. Bax, R. Visscher en J. Boender. De voetbalvereniging „Breesaap", die het nieuwe seizoen vorige week opende mét. hët 'déelnémen aan het Wijkertören- toernooi, heeft voor zaterdagavond om vijf uur op „Watervliet" een proefwed- strijd voor het eerste elftal op het pro gramma. VVB I speelt dan tegen een elftal van VSV 2, het tweede VVB-team onderneemt de tocht naar het zondag in Bergen te hou den Berdos-toernooi, waarin de Bree- sapers al verschillende keren de fraaie be ker bemachtigden. Ze zullen proberen de wisselprijs definitief te gaan bezitten. Zondag wordt op „Watervliet" de jaar lijkse grote welpensportdag van VVB ge houden, waaraan een groot aantal ver enigingen deelnemen. Het toernooi begint reeds om tien uur met een vlaggenparade. IEV'ERS SPELEN VRIENDSCHAPPELIJK De r.-k. sportvereniging „IEV" gaat de komende zondag gebruiken om vriend schappelijke wedstrijden te spelen en deze wedstrijden tevens te benutten om de voorlopige elftallen te beproeven. IEV I speelt in Santpoort tegen Velsen 2 en de tweede, derde en vierde elftallen bezoeken elftallen van Kinheim op het sportpark „Rooswijk". De (voorlopige) samenstelling van IEV I in de komende competitie is: J. Jansen; C. Schoot en P. Persijn; H. de Reus, G. van Berneveld en J. Vink; A. Swinkels, W. Buur, W. Alkemade, J. de Reus en P. Bakker. IJMO ND -JEUGD -ZEVENKAMP De handbalvereniging IJmond, die aan vankelijk het voornemen heeft gehad zon dag 23 augustus haar jaarlijkse clubkam pioenschappen op „Watervliet" te houden, heeft deze onderlinge wedstrijden uitge steld tot eind oktober. De nog durende vakanties van junioren- en senioren-leden hebben tot dit besluit geleid. Wel zullen de zevenkampen voor aspi ranten en welpen doorgaan. Zaterdagmid dag zullen de IJmond-jeugdleden elkaar bekampen op doelwerpcn, bal vèrwerpen, bal inwerpen, verspringen, baldribbelen, balbehendigheid en hardlopen. Op 30 augustus gaan de eerste dames- en herenelftallen deelnemen aan het Fores- ters-toernooi te Heiloo. De organisator van de Haagse Dames- beurs, de heer H. Flaumenhaft, heeft, ook in beroep voor het gerechtshof te 's-Her- togenbosch zijn proces tegen de organisator van „Rève des Dames", de heer W. A. B. Broeks te Breda, verloren. Het Bossche hof bevestigde de uitspraak van de recht bank te Breda, welke voor de heer Flau menhaft ongunstig was. Van 11 tot 18 september zal in de Hout- rusthallen in Den Haag onder de naam „Rève des Dames" een tentoonstelling voor de vrouw worden gehouden. De heer Flau menhaft vreesde daarvan schade voor zijn „Damesbeurs" en verzocht de rechtbank in Breda .in kort geding te willen beslissen, dat de naam „Rève des Dames" verwar ring zou kunnen wekken en dus onrecht matig was. De rechtbank kon dit oordeel niet delen, evenmin als het gerechtshof, dat het houden van een expositie voor de vrouw korte tijd voordat een soortgelijke tentoonstelling zal worden gehouden, op zich zelf niet onrechtmatig is. Men kan dus alleen van mening verschillen over het gebruik van de naam „Rève des Dames". Slechts als deze zodanig zou lijken op die van de „Damesbeurs" dat verwarring bij het publiek zou zijn te duchten, zou het gebruik van de naam onrechtmatig zijn. Het hof meent echter dat een dergelijke verwarring niet is te vrezen. De heer Flaumenhaft werd veroordeeld in de kosten van het geding, 483 gulden. NEW YORK (Reuter) Ruim 10.000 employés van de Edison elektriciteits maatschappij hebben dinsdag met vereen de krachten er voor gezorgd, dat de sto ring in het Newyorkse elektriciteitsnet, waardoor een halfmiljoen mensen werd gedupeerd, werd verholpen. De storing ontstond maandag doordat tengevolge van een grote elektriciteitsaf name voor koelkasten, en dergelijke het was 90 graden in de schaduw een aantal kabels doorbrandde. In het getroffen gebied het noordelij ke deel van Manhattan van de Hudson tot de East River patrouilleerden 3.000 po litiemannen extra met het oog op eventue le misdaden. Toen de stroomvoorziening was hersteld bleken zich slechts één in braak en één geval van geweldpleging te hebben voorgedaan, hoewel er gewoonlijk veel misdaden in deze wijken worden ge pleegd. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Keizerwals". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi", tweede deel. VRIJDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „St. Louis Blues". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Teen ager melodie". W.B. Theater, 20 uur: „China Doll". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Industriële vormgeving. De interna tionale jury van het Industriële Gouden kenteken te Brussel, die jaarlijks prijzen toekent op het gebied van industriële vormgeving in de drie Beneluxlanden, heeft een diploma toegekend aan een stel lepels van durfine edelstaal met nylon handvatten, naar een ontwerp van de Zeister kunstenaar Gustav Beran vervaar digd in de Koninklijke fabriek van Ger ritsen en Van Kampen te Zeist. Advertentie KENNEMERLAAN 59 - TELEFOON 5326 Deze telegrafisch overgebrachte lucht foto toont de Hebgen-dam in de Ame rikaanse staat Montana, waar door een serie aardschokken een grote scheur in is gekomen. Dat de damwand, waar tegen een stuwmeer van 400 miljoen ton water „leunt", het toch heeft uit gehouden, heeft een catastrofe voor komen. Thans worden de bewoners, die onder de damwand aan de rivier wonen, geëvacueerd. Dit geschiedt niet zonder hindernissen, want door de schokken is ook een heuvel de rivier ingeschoven. Castricum Voor de bridgedrive, die de plaatselijke V.V.V. te Castricum in samenwerking met de bridgeclub Bricas organiseerde bestond niet alleen uit Castricum maar ook van ver daarbuiten grote belangstelling. Zowel uit Akersloot als uit Limmen, Uitgeest en Alkmaar waren de bridgers naar hotel Funadama gekomen om te trachten de wis selbeker van de Castricumse V.V.V. te ver overen. Tot nog toe was deze in het bezit van de hoofdklassespelers mevrouw Van Manen en de heer Schmeddes uit Alkmaar, maar in Akersloot blijken ook goede bridgers te zitten want deze avond was het het echt paar De Ruiter van deze plaats, dat met 0,36% verschil beslag op de wisselbeker legde. De uitslagen van deze drive waren als volgt: Hoofdklasse A: 1. BroksmaToepoel 51 pnt; 2. fam. Onrust 46 V2 pnt; 3. Goed— Tjalkens 43; 4. BrugmansVan Heems 43 pny 5. fam. Slikkelmans 42%; 6. mevr. SchutterGarnier 40%; 7. KlaasseMo relis 36 V2; 8. G. KossenSteenhart 33. Hoofdklasse B: 1. mevr. Van Manen Schmeddes 53!/2 pnt; 2. Burger—Degenhart 48Va pnt; 3. KossenHeidstra-451^; 4. fam. Toepoel 43 5. SchutterVerpoorten 41; 6. KabelKat 40; 7. fam. Slotboom 38%; 8. fam. Pelt 25 Eerste klasse A: 1. fam. van der Bent 57%; 2. mevr. Perkhr. Frank 46 pnt; 3. mevr. Steenhartde Reus 43 y2; 4. Bak kerLangeveld 41%; 5. fam. Dubois 41%; 6. fam. Prins 39 pnt; 7. Bruinsma Hollay 39 pnt; 8. fam. Heyne 2C pnt. Eerste klasse B: 1. fam. De Ruiter 58 pnt, bekerwinnaars; 2. Veugevan 't Huil 49%; 3. mevr. de JagerP. van Twuyve 46y2; 4. TrosStavenuiter 39'%; 5. fam. Spijker 39'/2; 6. fam. Bleyendaal 38J/2; 7. fam. Schuyt 34; 8. dames Bliekslager—De Vries 30%. Tweede klasse: 1. mevr. van Staveren van Dijk 66'/2 pnt; 2. van EeySchmalt 63 pnt; 3. fam. Lindeman 61%; 4. Klooster hofGieling 56; 5. van DijkDe Leeuw 55; 6 dames KloosterhofZwetslot 54; 7. fam. de Vries 52 pnt; 8. fam. Oosterman 49; 9. fam. Schaftenaar 46% pnt; 10. fam. Lent- sen 36 Dit jaar wordt voor de dertiende maal de ronde van Castricum georganiseerd door de plaatselijke V.V.V. in samenwer king met de Zaanse wielerclub D.T.S. Voor de eerste maal echter wordt deze ronde thans op zaterdagmiddag gehouden. Dit vindt zijn oorzaak in de muziek. Het was de laatste jaren namelijk niet meer toegestaan dat tijdens de ronde op zondag muziek werd gemaakt zodat het eigenlijk een saaie boel was. Nu zal dat dus weer anders worden want om half zes zullen op het parkoers (GeelvinckstraatDr. Lee- naersstraatBurgem. Boreelstraat Van EgmondstraatPernéstraat de luidsprekers weer luid schallen en zullen de aspiranten en amateurs respectievelijk hun 20 en 80 kilometertjes onder vrolijke tonen kunnen rijden. Er komen dit keer 25 aspiranten aan de start en onder hen bevinden zich onder meer de Uitgeester J. Ras, de IJmuidenaar B. Weda, de Heemskerkers A. Wentink en G. Bobeldijk en de Zaandammers j. Schenk, J. Visser en N. Hoopman. Onder de amateurs, die om ongeveer zes uur starten, bevindt zich onze oud-plaats genoot Kees Lute. Deze won het afgelopen seizoen verscheidene ronden en zal voor eigen publiek zeker trachten favoriet te worden. Naast hem zullen ondermeer ook Sluis uit Badhoevedorp, de gebroeders Smirre en Helsoot uit Amsterdam, de Limmer Bruin, en Zonneveld uit. Uitgeest als kanshebbers van de 75 deelnemers staan genoteerd. Woensdag was er op de veiling van Ons Belang te Castricum weer niet veel keus en het was misschien daarom dat de aan gevoerde produkten vlot werden verhan deld, terwijl daarvoor tevens een goede prijs werd betaald. Nu het warme weer nog aanhoudt steeg de sla namelijk weer in prijs en bracht zelfs ruim een kwartje per krop op. Sperziebonen, pronk- en snijbonen blij ven ook prijshoudend en variëren van 63 tot 132 cent per kg. Waspeen gaf een zeer hoge prijs te zien, namelijk 28% cent per kg„ een prijs die dit seizoen en ook vorig iaar niet is voorgekomen. De noteringen van woensdag waren: komkommers 1016 ct.; sperziebonen 63 132 ct.; sla 625% ct.; snijbonen 83104 ct. pronkbonen 66 ct.; waspeen 28 cent.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5