KERKDIENSTEN Velo Visie Snijbonenongekend duur Rotterdamse „Floriade" krijgt Clusiustuin - anno 1594 5 St. Louis Blues Teenager Melodie China Doll Das einfache Madchen Hier bin ichhier bleib ich Logger ging in Scheveningen voor zijn beurt lossen Politie maakte met schot in de lucht een einde aan vechtpartij Tegen te grote uitbreiding tulpenareaal Een halve eeuw Texels Schapenstamboek Zuivelfabriek in IJmuiden wordt nu gesloopt Hoveniers in spe doen examen in Beverwijk Stormvogels speelt oefen wedstrijd in Enkhuizen De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne „Sommige prijzen waren meer dan schandalig hoog" Enquête naar het tekort aan leraren PHILIPS BANDRECORDERS Strawberries houdt op 29 augustus jaarvergadering ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1959 Kennemer Theater (Beverwijk) In deze film krijgt men een goed beeld van het leven van William Handy, door velen als de vader van de Blues be schouwd. Nat King Cole speelt deze legen dansche figuur, bijgestaan door Eartha Kift, Pearl Baily, Mahalia Jackson en Ella Fitzgerald, om er maar enkele te noemen De grote Italiaanse filmactrice Anna pagnani kan men in „Ontembare harts tocht" weer eens in actie zien. Zij wordt geassisteerd door Anthony Quinn. Zondag ,,Op naar Hollywood"; woensdag „Koe langer hoe gekker"; donderdag „The desperate hours'". L u x o r (Beverwijk) Daar zijn Conny en Peter nu in hun film, die al over de ge hele wereld beroemd schijnt te zijn. En vvie is ook niet verrukt van dit vrolijke verhaaltje over twee teen-agers? Zondag „Lassie's grote avontuur"; donderdag ,"sissi, keizerin en moeder". W. B.Theater (Beverwijk) In „Chi na Doll" kan men de stoere Victor Mature aan het werk zien, met als tegenspeelster Li Li Hua. Plet is een dramatisch geheel vol misverstanden. Zondag „Guerilla in de jungle"; zondag en maandag „De doder slaat toe". Pex (IJmuiden) Wat doe je als je een hoofdrol krijgt, waardoor je een „een voudig meisje" moet spelen, en de schrij ve>" van de roman weigert dan verfilming omdat hij eist, dat de vertolkster van de hoofdrol ook een echt eenvoudig meisje moet zijn? Caterina Valente heeft daar 'n voortreffelijk antwoord op. Ze gaat als dienstbode bij de schrijver werken, en men begrijpt dat dit tot vele vreemde com plicaties leidt. Er wordt in deze film door de vitale Caterina nauturlijk veel gedanst en ge zongen. Maar daar blijft het niet bij, en het moet gezegd, dat ons aller Caterina niet eens onaardig speelt. Al wordt ze in deze film door een vriendin vergezeld, die haar in dat opzicht beslist de loef afsteekt Hot slot is niet bijster sterk. Het doet een beetje wee aam zoals we dat bij Duitse films zo vaak zien. Maar als geheel is het toch wel een aardig kijk- en luisterspel, waarbij men zich niet verveelt. Vooraf gaat een niemendalletje „Verjaardags visite" met de Little Rascals. Zondagmiddag draait „Kerels en kogels" woensdag en donderdag „Haven der harts tochten". Thalia (IJmuiden) „Hier bin ich, hier bleib ich". „Ich" is Caterina Valente, „bier" is het slot van de graaf met wie zij, zonder het te weten getrouwd is. Er komt een erfenis bij te pas, een oneerlijke huis knecht, yoga, een pinnige adellijke tante en bolle Bill Haley. Vertrouwde ingre diënten voor een vrolijke en ook wel amu sante kleurenfilm, een mengsel van goede show en Duitse grappigheid. Caterina Va lente zingt enige minder bekende liedjes. Even dreigde er gisteravond in de Sche- veningse haven een flinke vechtpartij te ontstaan, doordat één van de loggers, die drie uur later dan een andere, logger was binnengelopen, voor zijn beurt de kantjes wilde lossen. Maar de Haagse politie was er gauw bij met enige jeeps en nadat een politieman een waarschuwingsschot in de lucht had gelost, bleek, dat de wilde ge moederen wel tot kalmte te brengen waren. Alle schepen, die gisteren met hun vangst binnenliepen, wilden onder de noodloods aan de binnenhaven lossen, omdat het veel te warm was om de kantjes zomaar op de wal te zetten. Het zou de haring geen goed doen als ze in de hete zon zou moeten staan. De loggers wachtten rustig hun beurt af, op één na, die aanlegde voor de loods en ging lossen. Een beambte van de haven dienst kwam hiertegen uiteraard bezwaren maken. Drie opvarenden van de betrokken logger lieten de beambte nu hardhandig blijken, dat zij toch zouden doorgaan met lossen. Daarop werd de politie gealarmeerd. Deze bracht snel rust in de noodloods en nam drie van de kwaadsten mee naar het bureau, waar ze gekalmeerd werden. De loggers losten daarna eerlijk op hun beurt in de Scheveningse haven. De kring Kennemerland van de vereni ging „De Tulp" heeft in de vrijdagavond in café Timmer te Beverwijk gehouden vergadering het voorstel van het hoofdbe stuur niet kunnen steunen en adviseerde het tulpenareaal uit breiden met 3 percent inplaats van de door het hoofdbestuur voorgestelde 5 percent. De voorzitter de heer A. Priester sr. heeft er op gewezen dat men een uitbreiding wil om niet ten achter te blijven bij het buitenland, maar men moet bedenken dat bij een te grote uitbreiding men voor an dere moeilijkheden komt te zitten. Nu zijn de tulpen „brandduur", sommige soorten zijn bijna niet te betalen; gaat men nu op grote schaal uitbreiden dan is er plantgoed te kort en dan gaan de kwekers het „le verbaar opplanten", met als gevolg een nóg groter „tekort aan leverbaar". De vergadering vond uitbreiding met 5 percent ook wel te erg, men oordeelde 'et beter om drie jaar achtereen 3 percent 'breiding te geven. Dit voorstel werd •et grote meerderheid van stemmen aan- ,'onomen. Als afgevaardigden naar de op maandag Haarlem te houden vergadering werden - horen C. B. Brocze en C. van Schagen vezen. Bill Haley ook. Alles komt in een wilde rock 'n roll-gooi-en-smijtpartij op zijn pootjes terecht. „Hier bin ich, hier bleib ich" is in zijn soort een niet onverdienste lijke film. In het voorprogramma in Thalia draait deze week een indrukwekkend filmpje over allerlei scheepsrampen, met onder anderen de ondergang van de „Flying En terprise" en die van de „Andrea Doria". Zondag- en woensdagmiddag is te zien „Rusty en de spionnen". Van maandag- tot en met woensdag avond staat een spannende misdaadfilm on het programma: „Jacht op een scha duw". „Operatie Kajak" is een film over een commando-opdracht. Een handvol mari niers vernietigt een groot aantal Duitse schepen, maar keert niet terug. Deze oor logsfilm draait donderdagavond in de speciale voorstelling. Onder grote belangstelling uit agrarische kringen heeft het Texels Schapenstamboek in Noordholland ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan in Alktnaar een receptie gehouden. De voorzitter, de heer A. Koopmans, zeidc in een herdenkingsrede over de ge schiedenis van de schapenfokkerij, dat liefhebberij en economische noodzaak de schapenfokkers dwong uit een mengsel van resultaten van verschillende kruisin gen een vast type te fokken. De export van schapenvlees en fokmateriaal werd van betekenis, zoals ook de Nederlandse wolproduktie, waarvan de Nederlandse Wolfederatie tachtig percent opneemt. Prof. dr. W. de Jong uit Wageningen, voorzitter van het Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij, gewaagde van de nationale en internationale goede klank, d:e de namen van de Noordhollandse fok ker? al sedert dertig jaar hebben. Hij zei dat Noordholland 577 fokkers telt, 23 per cent van de 2475 in Nederland ingeschre ven schapenfokkers. Advertentie Er wordt druk gesloopt aan de Van Lin- schotenstraat in IJmuiden. De oude fa briek van de melkcentrale Velsen wordt afgebroken. Produktie en fabricage zijn nu immers overgegaan naar de nieuwe fa briek in Velsen-Noord. Alleen het ketelhuis blijft staan. Het wordt in gebruik gegeven aan een klassificeerbedrijf. Maar als het sloopwerk is voltooid, zal een nieuw gebouw verrijzen, het nieuwe IJmuider filiaal van de melkcentrale Vel sen. Hier komt het distributiestation, waar de slijters hun melk kunnen afhalen. Er komen twee grote ingangen, één aan de Wijk aan Zeeërweg en één aan de Van Linschotenstraat. De melk wordt er niet meer in ingebouwde koelcellen bewaard Men gaat er werken met koelwagens, koel cellen op wielen met andere woorden. Een praktisch systeem, dat de aflevering zal vereenvoudigen. De melk, die uit Velsen Ir de historische buitenplaats Schey- beeck zweetten en zwoegden donderdag veertien mannen om antwoord te kunnen geven aan zes examinatoren die vragen stelden over alles dat met het hoveniers bedrijf in betrekking stond. Men had Beverwijk en zijn gemeentekwekerij uit gekozen als examenplaats om het diploma tweede-knecht-hoveniers te behalen, om dat de cursus een jaar geleden in Bever wijk is begonnen. Als examinatoren waren aanwezig de heren A. J. Verkleij uit Amsterdam, A. Jonker uit Santpoort, De Vries uit Castri- cum, W. Blokker, D. van der Zwaan en P. Verlaan uit Beverwijk. Er was voor dit examen geen betere plaats te bedenken dan de gemeente kwekerij, want hier vindt men 40 soorten snijbloemen, 15 soorten zaadplanten en meer dan 30 soor*ten bomen, heesters en coniferen. Deze cursus was hoofdzakelijk afgestemd op de praktijk en bevatte drie hoofdvakken, namelijk grondsoorten en bemestingsleer, planten, verplanten en snoeien en ten derde het onderhoud van siertuinen. De deelnemers moesten ook de kassen in waar een temperatuur heerste van 30 graden Celsius. Verscholen in een hoekje stond hier de zeldzame Monstera, beter bekend als een gatenplant, in bloei. Behalve de reeds genoemde vakken moet de toekomstige hovenier ook iets afweten van bolgewassen en de juiste benaming weten van een groot deel der meest gang bare planten en bloemen, welke hij ook moet kunnen opschrijven. Na afloop van het examen kwam men bijeen in de direc tiekeet aan de Halve Maan, waar de heer Verkleij de uitslag van het examen be kend maakte. Het verheugde spreker te kunnen mededelen dat juist in de streek Kennemerland een grote animo bestaat tof. het volgen van verschillende cursussen. De geslaagden waren: B. Zoontjes, G. de Vries. .1. van Buggenum, allen Beverwijk; C. Numan, A. Smit, P. Beentjes, G. Zon neveld, allen Heemskerk; J. Heijnen en S. van der Eng. Uitgeest; J. Paarlberg, Lim- men: W. Brakenhof, Castricum. en O. Hul- scher, Amstelveen. Twee kandidaten werden afgewezen en kunnen dit examen het volgende jaar ever- doen. Na afloop heeft een der leerlingen dank gebracht aan de heren Verlaan en Jonker voor de prettige wijze van les geven. Hij gaf hun een aandenken. Deze cursus werd georganiseerd door de Tuin- bouwstudieclub. Op een der eerstvolgende bijeenkomst zullen de diploma's aan de geslaagden worden overhandigd. Stormvogels speelt zondag in Enkhuizen een oefenwedstrijd tegen West-Frisia. De IJmuidenaren komen met het volgend elftal in het veld: De Graaf; Van den Oever en Freriks; Janssen sr., Snoeks sr en Lup- pens; Zoeteman, Van der Lugt, Janssen jr., Snook? ir ori De B^er De slopers in actie. komt, gaat aan de Wijk aan Zeeërweg naar binnen, en de lege karretjes gaan er aan de Van Linschotenstraat weer uit. De melkslijters betreden het gebouw juist aan de Van Linschotenstraat en gaan aan de andere kant weer naar buiten. Architect van het nieuwe gebouw is de heer Hose- mans, aannemer de heer Meinema. Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100% service Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 Directeur „Touring" Handelsvereniging heeft bedankt Het bestuur van de Zandvoortse Han delsvereniging heeft donderdag een brief gericht aan het gemeentebestuur van Zandvoort, waarin wordt medegedeeld, dat de vereniging haar vertegenwoordi ging in het algemeen bestuur van stich ting „Touring Zandvoort", in de persoon van de heer J. A. C. Goos, intrekt. Aanleiding hiertoe is de uitlating van de directeur van de stichting, de heer J. B. Th. Hugenholtz, tegenover een verslagge ver, dat de tijdens de wereldkampioen schappen wielrennen door sommige lie den berekende tarieven „dievenprijzen" moesten worden genoemd. Men acht deze uitlating dermate beledigend dat op ver dere samenwerking met „Touring" geen prijs wordt gesteld, temeer daar in ver band hiermee ook de namen van de he ren Kiefer en Rinkel werden genoemd. De heer Hugenholtz heeft ons meege deeld, dat als de middenstand zich door deze uitlating gekwetst gevoelt, hij bereid is deze in te trekken. Hij blijft erbij, dat sommige prijzen „meer dan schandalig hoog" moesten worden genoemd. „Het gaat niet aan", aldus de heer Hu genholtz, dat de stichting „Touring Zand voort" met hoge kosten propaganda maakt voor de badplaats om mensen aan te trekken, terwijl onverantwoordelijke lieden deze weer afstoten door het bere kenen van prijzen die niet door de beugel kunnen". De heer Hugenholtz verklaarde ten slotte nog, dat in deze het gehele be stuur van de stichting achter hem staat. Op de groenteveiling te Beverwijk was er deze week opnieuw veel belangstelling voor sla, die zowel door de binnenlandse als door de buitenlandse afnemers werd gekocht voor 8 tot 40 cent per krop. Bloemkool kon men goed verkopen tot 65 cent per stuk, al was er voor de tweede sortering minder belangstelling. Andijvie, spinazie en postelein gingen vlot weg; de spinazie noteerde nog één keer 78 cent per kilo, terwijl de andijvie tot 55 cent per kilo ging. De sperziebonen brengen ongekende prij zen op; zij gingen tot 1,75 per kilo. Snij bonen draaiden rond de gulden per kilo. Minder vlot ging het met de tomaten, die tussen de 20 en 30 cent per kilo noteerden; de aanvoer wordt steeds groter. De wintergroenten, zoals rode en groene kool, zijn nog altijd duur: tot 45 cent per kilo. Prei lag bij een groter wordend aan bod tussen de 30 en 40 cent per kilo. De noteringen waren vrijdag: andijvie 3354, sla 835, bloemkool 2265, bos- peen 1846, waspeen 1238, sperziebonen 85179, snijbonen 63108, pronkbonen 3472, spinazie 1067. postelein 2837, tomaten 2030, komkommer 1224, rode kool 3340, groene kool 1829, soep groenten 1024. Exportseizoen Aanvankelijk was er voor de export peen op de Castricumse veiling van Ons Belang geen belangstelling, maar vrijdag konden toch 7500 kilo a 0,21 per kg voor de export worden genoteerd. Hiermede is dan ook het exportpeenseizoen 1959 inge zet. Ook donderdag 27 augustus zal een De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft meegedeeld, dat hij, in samenwerking met het Centraal Bureau voor de Statstiek, een begin sep tember te houden enquête onder de scho len voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs voorbereidt, ten einde te kunnen vaststellen of gedurende de cursus 1959-1960 de situatie zich zal voordoen, dat in de hoogste klasse van deze scholen geen les kan worden gegeven in een of meer vakken van het eindexamen, omdat voor die vakken geen leraren beschikbaar zijn. Deze enquête kan niet vroeger worden gehouden, aangezien vóór het begin van het nieuwe schooljaar in een vacature als nog kan worden voorzien en omdat het aantal klassen aan een school nog wijzi ging kan ondergaan. De staatssecretaris deed deze mede deling in antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden de heren Roosjen en Versteeg. Deze hadden gevraagd of het ge vaar niet dreigde, dat leerlingen van het v.h.m.o. het slachtoffer worden van tekort aan leraren voor bepaalde vakken in de examenklassen. De staatssecretaris heeft voorts meege deeld, dat hij in verband met de vanwege het tekort aan bevoegde leraren moeilijke situatie bij het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs zal overwegen welke bijzondere maatregelen kunnen worden ge nomen om te bereiken, dat leerlingen, die in een of meer vakken geen les kunnen krijgen, toch in 1960 hun einddiploma kunnen behalen. Hij zal daarbij aandacht schenken aan het denkbeeld, voor bepaalde bakken als examencijfer bij het eindexamen in 1960 het eindcijfer voor die vakken van de cu-"sus 1Q58-1P59 tg» d^o joirfon speciale peenveiling worden gehouden en men verwacht dan nóg hogere prijzen. Overigens was het op de groenteveiling van vrijdag weer bijzonder druk ondanks de niet bijzonder grote keus. De kwaliteit van de aangevoerde produkten was echter goed en ze gingen daarom vlot van de kar. Vooral de sperziebonen waren zeer ge wild. Maar ook de sla en zelfs de pronk bonen noteerden goede prijzen zoals het overzicht laat zien: sperziebonen 0,80 1,47; snijbonen f 0,60—0,94; pronk bonen t 0,560,63; sla 0,100,25; peterselie 0,40—0,60 per kistje; kom kommers 0,080,18; sjalotten 0,20: boskroten 0,100,15. Zondag 23 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur ds. Sirag; 19 uur: ds. G. van Doorn. De Rank, 10 uur: jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tie- mens. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens 17 uur: ds. A. C. van Nood. Strand, Zeeloods, 11 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: drs. Brands. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: dienst des Woords, voorbereiding Heilig Avond maal; 15 uur: ds. W. Heerma. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 19.30 uur: ds. A. J. van der Sluis. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis 10 uur: hoogmis; 19 uur: Vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw 10 uur: de beer F. Oosterwijk. Jehovah's Getuigen, Cultureel Gebouw 19 uur: wachttorenstudie over: wordt volledig in de nieuwe wereldmaat schappij. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Volle Evangelie Gemeente, Bellevue Wijk aan Zeeërweg 29, 10 uur: G. R. Mik. Dinsdag 20 uur: ds. J. W. Starrenburg Cultureel Gebouw. Donderdagavond: ge bedssamenkomst, Gijzenveltplantsoen 55 IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 en 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. A C. van Nood; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: A. T. Polderman; 19.30 uur: ds. J. van der Schors; 11.45 uur: Kindersamenkomst. Zaterdag 16 uur: openluchtsamenkomst, spreker ds. J. van der Schors. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. Allan. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. Groot. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: H. Klein-Haneveld. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. Wil schut. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer H. Veld kamp. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. Allan. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. M. Wendte; 19.15 uur: ds. W. Oorthuijs. Irenekapel, 10 uur: ds. De Vries van Harlingen. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groe ne Huis", 10 uur: heer G. J. Offerhaus. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. J. Laferét van Rotterdam. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. IJkema van Tweede-Exloërmond; 17 uur: ds. Joh. Knol. neusje, de vuurwerkplant, het alruin en de tomaat, die toen „gulden appel" heet te. De gele tomaat was in die dagen even bekend als de roodvruchtige. Een borst beeld van Clusius zal de gedachte levend houden aan de beroemde geleerde, door wiens bemoeiingen niet alleen de Hortus in Leiden zijn eerste waardige inhoud kreeg, maar die tevens heeft bijgedragen tot de verspreiding van de tulp en aardappel. De Clusius-tuin krijgt een ereplaats op de „Floriade", onmiddellijk bij de ingang van de „Koningshof". Hier komt een gro te bloemkas-oranjerie met zeer bijzonde re inzendingen, die reeds door het meren deel van de Europese hoven zijn toege zegd De Clusius-tuin zal ongeveer vijfhon derd vierkante meter groot worden. Als een belangrijk onderdeel van de internationale tuinbouwtentoonstelling „Floriade" in Rotterdam, kan men daar volgend jaar een tuindeel bewonderen, dat geheel zal zijn gewijd aan Clusius, de beroemde kruidkundige uit de zestien de eeuw. De Clusius-tuin op de „Floria de" wordt een copie van de gelijknami ge hof, die men in de Leidse Hortus vindt. Inmiddels is men met de aanleg ervan begonnen. Pas omstreeks het einde van de zes tiende eeuw begon de plantkunde, tot die tijd slechts een onderdeel van de genees kunde, zich tot een zelfstandige weten schap te ontwikkelen. Ir Leiden gevoelde men al vroeg be hoefte, ten dienste van het academisch onderwijs, een medicinale tuin aan te leg gen. In 1592 had Clusius reeds 251 soorten van zaad, voor het merendeel verzameld op Kreta, aan de curatoren in Leiden ge zonden; twee jaar later werd de ledige plaats achter de universiteit beplant. Een volledige inventaris met plattegrond is als belangrijk gegeven bewaard geble ven Met de Delftse apotheker Cluyt, die Clusius als hulp bij de aanleg en verzor ging van die tuin kreeg, streefde hij naar het bijeenbrengen van een zo groot mo gelijke verscheidenheid van in- en uit heemse gewassen. Daarvan is nog één exemplaar aanwezig: de „Gouden Re gen" die, stevig gestut, rechts bij de in gang van de Leidse Hortus staat. In 1608 was men als grote bijzonder heid een paardekastanje rijk geworden. Ook waren er reeds veel planten uit Amerika, o.m. de aardappel, tot welker verspreiding Clusius veel heeft bijgedra gen. Hij deelde als zijn mening mee dat de knollen in rauwe toestand minder ge schikt zijn om te eten dan gekookt of ge bakken. Met die mening zal ieder wel De tuin, die op de „Floriade" een over zicht zal geven van hetgeen Clusius ruim 3V2 eeuw geleden wist bijeen te brengen, zal als kruidhof met een eigen sfeer en beslotenheid op iedere plantenliefhebber een grote aantrekkingskracht uitoefenen. In deze tuin die omsloten is door een hoge stenen muur, gemetseld van zgn. „kloos termoppen" zal men, dwalend over de oude plavuizen en over de met schelpen bestrooide paadjes, zich eeuwen terugge plaatst voelen. Hier zullen groeien: dui zendschonen, pioenen, stokrozen, het prik- De beroemde Weense dirigent Herbert von Karajan gaat proberen oer voor hem ook muziek in een race-auto zit. Het is een hele snelle wagen, een „furioso ma non troppo" met een „molto allegro" kmiissnelheid. Hij zal wel maat weten te houden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. J. de Lange van Haarlemmer meer; 19.30 uur: ds. A. IJkema van Tweede-Exloërmond. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. H. Knijf van Arnhem. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. J. de Lange van Haarlemmermeer. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Kerktent Bakkum, 9 uur: hr. Geursen van Haarlem. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: (plaatsverv. voor ds. Y. van der Zee). Kerktent Bakkum (plaatsverv. voor ds. IJ. van der Zee). SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk,, 10 uur: ds. M. A. van Rhijn; 19 uur: prof. dr. A. J. Rasker. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willen6waard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. H. Ho- mans. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: prof. L. H. van der Meiden; 16 uur: ds. C. Langbroek. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15 uur: ds. Hof. Advertentie EL 2517 van 398.— voor 298.— VtLBe RDUINWEQ 173- «/MUI O EN-TBC. en 8073 De Kennemer hockeyclub „Strawberries" had uit sportief oogpunt bekeken in 1958/ 1959 een ongunstig seizoen. Het eerste da meselftal degradeerde naar de tweede klasse en het vierde heren-elftal naar de Onderbond Noordholland. Dit schrijft de secretaris van Strawberries, de heer J. H. van Randtwijk, in zijn zojuist uitgebracht jaarverslag. De prestaties der overige he renelftallen bleven onder de verwach tingen. De dameselftallen behaalden over het algemeen wel betere resultaten dan in het jaar daarvoor. Een groot aantal leden bedankte maar er was eveneens een groot aantal nieuwe aanmeldingen, zodat het ledental uiteindelijk een stijging vertoonde van zestien en van 280 werd gebracht op 296 leden. Dit en andere verslagen zullen ter sprake komen als Strawberries op zaterdagavond 29 augustus in hotel Velserend de jaar lijkse algemene ledenvergadering houdt. Als bestuurskandidaten worden voorge steld de heren J. Otto, voorzitter; J. H. van Randtwijk, secretaris en vice-voorzit- ter; W. Raman, penningmeester; J. J. Wen- sink, wedstrijdsecretaris; de dames C. Mey, M. Bom en de heer J. Neve, commissaris sen. De dames Mey en Blom zullen daarbij de plaats innemen van mej. N. J. Zwart en de heer K. Groenhart. Het bestuur blijft overigens ongewijzigd. Met een ongewijzigde contributie van vijfentwintig gulden voor de seniorleden is de Kennemer hockeyclub Strawberries van de verenigingen in Kennemerland de club die de laagste contributie heft. Des ondanks is de penningmeester, de heer Wil Raman, er in geslaagd een belangrijk be drag als batig saldo over te houden, waar van het grootste deel zal worden gereser veerd om in oktober van dit jaar het der tigjarig bestaan van Strawberries te kun nen vieren. Ter gelegenheid van dit zesde lustrum en tevens wegens de tiende sportuitwisse- ling met EdmontonEnfield (nabij Londen) werd in Driehuis een zeer geslaagd inter nationaal Pinksterhockeytoernooi gehou den. Door een verkeerde behandeling had Strawberries het afgelopen seizoen slechte velden op Schoonenberg ter beschikking; er is nu op aangedrongen de velden te ver schralen. Veel medewerking ondervond de vereniging van de heer H. G. F. Smakman, de ambtenaar voor de sport in Velsen. Strawberries denkt het komende seizoen met een ongekend groot aantal seniorelf tallen aan de competitie deel te nemen, te weten zes herenelftallen en vijf dames-

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5