Van Dam tot Dam: droomgrens van 10 minuten al gepasseerd Groenendaal's Superslagerij CENT Zeeweg 229 Herman Heikens was al in Zaandam toen publiek zijn start nog besprak Vrede bij Vlisco Prima jong mager Lamsvlees!! 2 pond Lamsvet f 1.- DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1959 6 Remmen weigerden Vrachtauto ramt autobus Minister antwoordt Kamerlid: Stortingsplicht Grootboek bestaat nog steeds Aardbeving in Mexico, twintig doden Camarero leidt in Kanaalrace Vier doden in het verkeer Russische critiek op Nederland Scheepvaart GROENENDAAL biedt u deze week vrijdag en zaterdag De beste pot jam, die u ooit kocht. Alleen aardbeien en suiker. Slechts één keer leverbaar voor HET IS EEN „CIRKEL"- AANBIEDING De Dam-tot-Dam Race is gestart. Op de Dam in Amsterdam vertrok vanmorgen om precies tien uur een tientons trailer van de Stichting Voorlichting Zaanstreek op weg naar Zaandam. En daarmee was officieel de wedstrijd begonnen voor de toerklasse wel te verstaan. Korte tijd later echter traden de ware „snelheidsduivels" in het strijdperk, die vandaag, morgen en overmogen zullen meedingen naar de forse geldprijzen (2500, 1000 en 500 gulden), welke beschikbaar zijn gesteld voor diegenen, die de tocht van de „kleine steentjes" in Amsterdam tot het Tsaar Peter monument in Zaandam in de kortste tijd zullen afleggen. Precies veertig deelnemers hebben voor deze vrije snelheidsklasse ingeschreven. Met alle mogelijke voertuigen, zoals speedboten, motoren, racewagens, helikopters en racefietsen. En de heer B. C. Oomes, de wedstrijdleider, vertelde ons dat sommige deelnemers deze race bepaald niet licht opvatten. Gedurende de afgelopen dagen kon men namelijk voortdurend dravende en hardrijdende lieden ontdekken, die bezig waren met het uitstippelen van de snelste route. En al dat gecijfer heeft al vruchten afgeworpen. Vanmorgen kort nadat burgemeester G. van Hall van Amsterdam zijn ambtgenoot G. J. D. Franken een goede reis had toe gewenst voor diens tocht onder het IJ door, arriveerde hijgend en puffend de heer G. P. J. Murk, die de overtocht met speedboot en motorfietsen in 16 minuten en 32 seconden had afgelegd. „Ik kon er niet doorkomen", schreeuwde hij verbolgen, „al die duizenden mensen gingen niet opzij. Dat scheelde me zeker drie minuten." Burgemeester Franken lachte. „Je moet het kalmer aan doen," zei hij, „ik ga lopen. Gisteren heb ik in mijn duikerspak nog een paar uur geoefend. Het ging best." „Ik neem deze jaren nog de pont. Die IJtunnel komt binnenkort toch wel", zei burgemeester Van Hall, maar hij werd wat ruw opzijgeduwd door enkele foto grafen, die ruim baan wilden maken voor de achttienjarige Herman Heikens, die op het punt stond om van start te gaan. „Ik spring hier achterop de motor," ver telde deze wat nerveuze jongen, „we rij den in een minuut naar het Centraal Sta tion, dan neem ik de trein naar Zaandam uit de gewone dienstregeling en bij de halte Hemweg staat er weer een motor klaar. Tussen de trein en de motorfietsen loop ik. Ja, ik ben sprintkampioen op school, 10,2 seconden over de tachtig meter." Of hij de „droomgrens" van tien minuten zou doorbreken, wilden wij weten. „Ik hoop het," zei hij. „Gisteren heeft Wim de Vreng met zijn speedboot 8V2 minuut gemaakt. Ik hoop echter op 12 minuten. Daar is ons tijdschema op afge steld." Uit een raam van een der kantoren op de Dam werd gefloten. Een meisje zwaai de. „Nog vijf seconden," zei Herman Hei kens. „Het accountantskantoor in Zaan dam, waarvoor ik uitkom, heeft alles uit gekiend, ook de tijd, die we nodig hebben om van hier door het groene stoplicht op de Nieuwezijds Voorburgwal te komen". Hij haalde diep adem, griste zijn start kaart uit de startklok en sprintte weg. De motor reed al toen hij erop sprong. Als een wervelwind verdween hij om de hoek. De duizenden toeschouwers stonden nog na te praten over deze snelle start toen Herman Heikens al in Zaandam was. Negen minuten en 18 seconden had hij erover gedaan. De droomgrens was ge passeerd. „Er komen nog snellere tijden", zei een van de organisatoren. „Straks gaan de spoorwegen met een extra trein rijden en de Stoottroepen uit Roosendaal hebben een aparte training doorlopen. Wacht maar af. We wachtten af. Temidden van vele duizenden Amsterdammers, die zich de Een vrachtauto met oplegger, geladen met totaal 35 ton straatstenen, is heden morgen, doordat de remmen weigerden, op de Plaszoom te Rotterdam tegen de achterkant van een autobus gebotst. De bus, die met een gezelschap van vijftien personen op weg was naar Walcheren, werd aan de achterzijde ingedrukt. Ge lukkig zaten alle passagiers voorin, zodat niemand gewond werd. Zij zijn met taxi's naar Rotterdam gebracht en hebben van daar uit met een andere bus de reis naar Walcheren voortgezet. De vrachtauto werd aan de voorzijde beschadigd. Van de vier personen, allen uit Lobith, die in de cabine zaten, werd een 16-jarige jongen gewond. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht ogen uitkeken op de tientallen praal wagens, oude automobielen en verklede deelnemers uit de toerklassen, die precies volgens de opgave in het „draaiboek" ver trokken en aankwamen. Maar de grootste belangstelling ging toch uit naar de snel lere deelnemers, die echter in hoofdzaak na de middag zullen starten, om op die manier minder last te hebben van het op deze stralende dag bijzonder drukke ver keer in de binnenstad. De stortingsplicht en de overige ver plichtingen ingevolge de Wet Grootboek Woningverbetering blijven bestaan zolang daarin bij de wet geen wijziging is ge bracht. In afwachting van het tot stand komen van zo'n wet wordt van het instel len van invorderingsmaatregelen voors hands afgezien. Aldus vat minister Van Aartsen de hui dige situatie inzake het Grootboek Wo ningverbetering samen in zijn antwoord op vragen die door het Tweede Kamerlid mr. Van Rijckevorsel (KVP) waren gp.-teld. In dit antwoord zegt de minister, niet te menen, dat het rondschrijven dat de regering aan de huiseigenaren heeft toege zonden, aanleiding zal geven tot verwar ring of misverstand. Juist ten einde zulks te voorkomen heeft hij de directeur van het Grootboek voor Woningverbetering opdracht gegeven de circulaire te verzen den De inhoud daarvan beperkt zich tot het punt, ten aanzien waarvan naar uit talrijke bij het departement van Volks huisvesting en Bouwnijverheid ingekomen verzoeken om informatie bleek thans behoefte aan voorlichting bestond, name lijk de vraag of er per 31 juli al dan niet nog een stortingsplicht ingevolge de Wet Grootboek Woningverbetering bestond. De ze vraag is in de circulaire uiteraard be vestigend beantwoord. Zoals de minister bij de beraadslagingen over de nota inzake enkele hoofdpunten van het sociaal-economisch beleid in de naaste toekomst in de Tweede Kamer reeds meedeelde, staat het kabinet op het standpunt dat er geen voldoende aanlei ding is om thans zodanige maatregelen te nemen, dat alsnog een vervolging zou kun nen plaats hebben. In de circulaire aan de ingeschreven huiseigenaren kon deze kwestie blijven rusten, aangezien van enige behoefte aan nadere voorlichting, na de duidelijke mededelingen in de Kamer, niet was gebleken. De regering acht zich bevoegd het nemen van invorderingsmaatregelen voorshands achterwege te laten. In afwachting van de uitkomst van het overleg met de Staten- Ger.eraal omtrent een in te dienen ontwerp van wet tot opheffing van het Grootboek voor Woningverbetering acht zij de op schorting van bedoelde maatregelen bo vendien uit overwegingen van doeltref fendheid gewenst, aldus de minister in zijn ar.lwoord aan mr. Van Rijckevorsel. MEXICO (Reuter-AFP) Een hevige aardbeving heeft aan de Golf van Mexico twee steden, Coatzacoalcos en Minatitwan, en drie dorpen geteisterd. In een van de dorpen, Jaltipan, op 40 km. van Coatza coalcos zijn 20 mensen omgekomen. Het zuidelijke deel van de oliehaven Coatzacoalcos heeft zeer zwaar geleden. Er ziin meer dan 500 gezinnen dakloos. De Dam-tot-Damrace is vanmorgen begonnen. Een der deelnemers, de Alkmaarder S. Rinsinga, start op een racefiets met motorgangmaking van de Amsterdamse Dam. Om tien voor twaalf lag de Argentijn Camarero nog twee mijl van het strand van Dover af en hij had zijn voorsprong op Willemse vergroot. Kort daarop begon voor de Argentijn de moeilijke strijd tegen het kenterende tij. Hij kreeg de stroom tegen en als hij geluk heeft komt hij in Folkestone aan land; anders moet hij enkele uren lang opzwem- men tegen het uitgaande tij. Herman Willemse maakte, amper 10 km van de Engelse kust, nog een bijzonder goede indruk. Hij zwom zeer sterk. De derde plaats was omstreeks elf uur voor Brojen Das en Helge Jensen was vierde. Greta Andersen, reeds twee maal winna res van de race, was iets teruggevallen en lag op de zevende plaats. Een van de 22 zwemmers is sinds de vroege ochtend spoorloos. Het is de 34- jarige Portugees Primo Ferreira, die al leen kort na de start nog is gezien. Direct hebben de organisatoren een helikopter afgehuurd waarmee naar de vermiste zwemmer wordt gezocht. Vast staat dat hij het contact met zijn volgboten heeft verloren. Het Engelse kuststation North Foreland radio heeft om halfeen vanmiddag een S.O.S. uitgezonden, waarin de scheep vaart in het Nauw van Calais wordt ver zocht scherp uit te zien naar Ferreira, die op één mijl afstand van kaap Gris Nez vanochtend tegen twee uur voor het laatst is gesignaleerd. Naar wij vernemen is de vrede in het bestuur van P. F. van Vlissingen en Co.'s katoenfabrieken te Helmond getekend. Tussen de opponerende commissaris H. L. Fentener van Vlissingen sr. en de groep- Bonda enerzijds en de voorzitter van de raad van commissarissen, de heer J. M. Fentener van Vlissingen, anderijds is in principe overeenstemming bereikt over een algemene verandering van de statuten van Vlisco. Aangenomen mag worden dat met de door de groep-Bonda naar voren gescho ven punten (herkapitalisatie en opheffing van de beperking van het stemrecht), ach ter welke punten de heer Fentener sr. zich had geschaard, aandacht zal worden ge schonken, evenals aan het commissai-iaat van drs. H. J. Bonda, wiens groep een niet onbelangrijk pakket aandelen in bezit heeft gekregen. De 54-jarige mevrouw G. Wierbos-Mo- lenmaker uit Enschede is bij een verkeers ongeval op de rijksweg EnschedeHengelo om het leven gekomen. De 46-jarige bromfietser H. Baars uit Hengelo die, om enkele met rijwielpech langs de weg staande meisjes te helpen, de drukke verkeersweg wilde oversteken, werd halverwege aangereden door de uit de richting Hengelo komende 58-jarige motorrijder H. F. W. Wierbos, die zijn echtgenote achterop had. De bromfiets brak doormidden. De bromfietser en de motorrijder en zijn vrouw werden tegen het wegdek gesmakt. Mevrouw W. over leed op weg naar het ziekenhuis te En schede, waar haar echtgenoot met een hoofdwond moest worden opgenomen. De bromfietser werd met een gebroken been naar een ziekenhuis te Hengelo gebracht. De 16-jarige bromfietser Fr. J. A. Ree rink is in Den Haag om het leven gekomen bij een botsing met een vrachtauto op een kruispunt. Zowel de bromfietser als de vrachtauto staken het kruispunt met te hoge snelheid over. De bromfietser ver leende bovendien geen voorrang aan de vrachtauto. In Rotterdam is de 16-jarige H. de Heer toen hij op zijn fiets uit een zijstraat van de Rollostraat kwam, tegen een passerende auto gereden. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis, waarheen hij werd vervoerd, is overleden. In Assen is het 8-jarig dochtertje van de familie Philips is bij het passeren van een vrachtauto van haar fiets gevallen. Het kind kreeg een wiel over het hoofd en was op slag dood. Het ongeval ge beurde juist voor de woning van de groot ouders van het meisje. Het Russische blad „Sowjetskaja Rossia" heeft onder de titel „Als de militaire uit gaven hoog zijn en de dijken laag" een ar tikel van de commentator Grigorowitsj ge publiceerd. waarin critiek wordt geleverd op de Nederlandse regering. Volgens Grigorowitsj heeft de Neder landse regering „achter de rug van het parlement, om en eigenlijk in het geheim" een overeenkomst met de Verenigde Sta ten gesloten over de levering van kern wapens aan de Nederlandse strijdkrach ten. ..Deze daad kan zeer vergaande ge volgen hebben voor Nederland. Zij kan dat dichtbevolkte land blootstellen aan een dodelijk gevaar. Een dergelijke daad van de Nederlandse regering Is des te schandelijker, omdat zij werd gesteld nu de denkbeelden van een vreedzaam naast elkaar bestaan de plannen voor de koude oorlog steeds meer beginnen te ver dringen", aldus Grigorowitsj. „Juist nu de gehele wereld ongeduldig en vol hoop uitziet naar de besprekingen tussen de leiders van de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, begint", aldus het artikel, „de Nederlandse regering met de praktische uitvoering van plannen die ten doel hebben het land te maken tot een basis voor buitenlandse kernraketten". „Het kleine Nederland heeft een lange en ingewikkelde geschiedenis. In het ver leden is Nederland", aldus Grigorowitsj, „een sterke zee- en een grote handels- mogendheid geweest. De vernietigende oorlogen hebben Nederland tenslotte tot een klein land gemaakt, dat alleen nog maar een paar oude monumenten en ge schiedenisboeken heeft om het aan zijn grootheid in het verleden te herinneren. De politiek van de koude oorlog en de be wapeningswedloop hebben Nederland ge bracht tot. de niet-benüdenswaardige po sitie van zijtak van de Benelux. Wat gaat er nu gebeuren? Welke weg zullen de Nederlanders nu gaan volgen? De gewone Nederlanders denken steeds ernstiger na over deze vraag", aldus Grigorowitsj. De Russische critiek heeft kennelijk be trekking op de Amerikaans-Nederlandse overeenkomst van 6 mei 1959, die, naar minister-president De Quay op 7 juli in de Tweede Kamer in antwoord op een interpellatie van de heer Bakker (CPN) verklaarde, een uitvoeringsovereenkomst is van een reeds in 1950 gesloten Neder lands-Amerikaans verdrag. Minister-pre sident De Quay zei, dat goedkeuring dooi de Staten-Generaal niet vereist was om dat het om een uitvoeringsovereenkomst ging. Aalsdijk 27 te Djibouti. Abbedijk 26 400 m. n. Azoren n. Le Havre. Abbekérk 26 te Singapore. Abida 26 75 m. o. Sabang n. Balikpapan. Adonis 28 te Mobile. Aegis 26 v. Georgetown n. Paramaribo. Agamemnon 26 620 m. z.w. Azoren n. Curacao. Alhena 26 90 m. n.o. St. Paulsrock sn. Rio de Jan. Alioth 25 v. Rio de Janeiro n. Rotterdam. Alkes 26 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Almdijk 26 600 m. n.w. Horta n. Le Havre. Aludra 27 te Antwerpen. Alwaki 26 350 m. o.n.o. Aden n. Karachi. Amerskerk 26 v. Sydney n. Newcastle. Ampenan 26 60 m. z.z.w. Minicoy n. Aden. Amsteldiep 26 v. Townsville n. Panama. Amstelland 26 v. St. Vincent n. Amsterdam. Amstelmolen 26 90 m. n.w. Alexandrië n. P. Said. Amstelveen 26 1210 m. o. Tokio n. Nagoya. Angolakust 26 te Libreville. Appingedijk 26 560 m. n. Azoren n. Antwerpen. Area 26 v. Kaimar n. Rotterdam. Arendsdijk 26 te Norfolk. Arendskerk pass. 26 Napels n. Port Said. Argos 26 v. Piraeus n. Patras. Arkeldi.ik 27 te Boston. Asmidiske 26 317 m. w. Landsend n. Amsterdam. Asterope 28 te Rotterdam verwacht. Attis 26 te Willemstad verwacht v. New York. Averdijk 26 240 m. w. Ccillys n. New York. Axeldijk 27 le Boston. P-aam 27 v. Maracaibo n. Bachaquero. Bali 26 v. Hamburg n. Londen. Balong 26 570 m. z.w. Guam n. Balboa. Brnggai 26 170 m. w. Gavdo n. Port Said. Bantam pass. 26 St. Vincent n. Port Said. Bengalen 26 v. Calcutta n. Singapore. Bengkalis 27 te Biak. Bennekom 26 220 m. z.w. Landsend n. Antwerpen. Bonita 26 te Leceiba verwacht v. New York. Boskoop 26 v. Barbados n. Curagao. Breda 25 470 m. n.o. Flores n. Curagao. Caltcx Delft 26 rede Vizagapatnam verwacht. Csltex Eindhoven 26 te Pt. Said verw. v. Pernis. Caltex Gorinchem 27 te Cobh verwacht. Caltex Leiden 27 te Vizagapatnam, Calt. Nederl. 26 240 m. w.z.w. Az. n. Port Arthur. Caltex Pernis 26 150 m. z.w. Socotra n. Bahrein. Caltex Rotterdam 28 te Rastanura verwacht, Caltex The Hague 26 60 m. w. Sabang n. Abadan. Caltex Utrecht 26 90 mijl n.w. Alexandrië naar Avonmout.h. Camitia 26 850 m. w. Oporto n. Curagao. Castor 160 m. o. Tropili n. Beyrouth. Charis 26 te Amsterdam n. West-Indië. Clavella 27 te Stockholm. Concepcion 26 130 m. o.n.o. Madeira n. Antwerpen. Coolsingel 26 te Kingston. Cradle of Liberty 26 70 m. w. Djeddah n. Mena. Crania 26 290 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Dalerdijk 26 nabij Bremerhaven. Delft 26 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Diemerdijk 26 te Stockton verwacht v. Tacoma. Dongediik 26 te Rotterdam. Dorestad 26 120 m. z.w. Ouessant n. Abadan. Drente 26 v. Belawan n. Aden. Duivendijk 27 te Glasgow. Duivendrecht 27 te Rio de Janeiro. Eemdijk 26 v. Bremen n. Hamburg. Kernland 26 v. Bahia n. Recife. Eenhoorn 26 op Elbe n. Hamburg. Elizabeth B 26 62 m. n.o. Miami n. Port Nechas. Eos 26 te Istanbul. Esso Amsterd. 26 520 m. o.z.o. Bermuda n. R'dam. Friesland SSM 26 te Immingham verw. v. Esbjerg. Gabonkust 26 v. Bremen n. Hamburg. Giessenkerk 26 125 m. n.n.o. Port Sudan n. Suez. Graveland 26 te Hamburg verwacht v. Bremen. Groote Kerk 26 te Amsterdam. Guineekust 26 v. Bordeaux n. Duinkerken. Haarlem 26 540 m. z.o. Bermuda n. Amsterdam. Huthor 27 te Eleusis. Hector 26 80 m. w. Kp. Da Gata n. Alexandrië. I-Ieelsum 26 150 m. n.o. Flores n. Houston. Heemskerk 26 30 m. z. Cambodja n. Hongkong. Helicon 26 10 m. w. Terceira (Az.) n. Rotterdam. Hera 25 te Einden n. Amsterdam. Hersilia 26 te Georgetown verwacht. Holendrecht 26 v. Norfolk n. Rio de Janeiro. Houtman 26 v. Melbourne n. Sydney. Hydra 25 v. Amsterdam n. West-Indië. Iberia 26 70 m. z.w. Tromsö n. Cardiff. Isis 27 te Willemstad. Jac.Verolme 26 76 m. o.z.o. Kingston n. Contracour. ■lapara 26 200 m. w. Kreta n. Napels. Jason 26 v. Paramaribo n. Georgetown. Johannes Frans 26 te Galdera verw. v. Coquimbo. Jupiter 26 te Amsterdam. Kabylia 26 te Buenos Aires. Kulydon 26 170 m. n.w. F. Noronha n. B. Aires. Kara 26 850 m. z.w. Azoren n. Curagao. Karakorum 26 560 m. w. Sabang n. Penang. Karimun 26 240 m. z.w. Bombay n. Saigon. Katelysia 27 v. Aden n. Gibraltar. Keizerswaard 26 v. Curagao n. Boston. Kenia 26 v. Rotterdam n. Nordenhamn. Kennemerland 26 v. Paranagua n. Santos. Kcrmia 26 v. Stanlow n. Curagao. Khasiella 28 ter hoogte Landsend verwacht. Kieldrecht 27 v. Hamburg n. Bremen. Koratia 26 60 m. o. Malta n. Mena. Kylix 26 340 m. o. Luzon n. Miri. Laarderkerk 26 rede Bushire n. Bandar Shapur. Larenberg 26 te Antwerpen. Laurenskerk 25 v. Hamburg n. Rotterdam. Leersum 26 280 m. o.z.o. Kp. Farewell n. Cardiff. Leeuwarden 26 v. Panamakaneal n. Pto. Bolivar. Lemsterkerk 26 te Ummsaid. Leiderkerk 27 te Melbourne. Lekkerkerk 26 v. Abadan n. Kuwait. Lelykerk 26 te Hamburg. Ltopoldskerk 26 te Hamburg verw. v. Bremen. Lcuvekerk 26 170 m. o.n.o. Mombasa n. Aden. Liberty Bell 26 200 m. o.z.o. Kp. Cod n. Pt. Said. Lieve Vrouwekerk 26 40 m. o.z.o. Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Lindekerk 26 240 m. z.o. Str. Messina n. Marseille. Lissekerk 26 90 m. z. Sardinië n. Antwerpen. Loenerkerk 26 te Hohrramshahr. Lombok 26 v. Mombasa n. Djibouti. Loosdrecht 26 v. Suez n. Muscat. Loppersum 26 v. Mobile n. Savannah. Louis Lantz 26 35 m. z.w. Ouessant n. Emden. Lutterkerk 26 75 m. z.w. Majorca n. Marseille. Maas 26 v. Puerto Plata n. Puerto Viejo de Anua. COCOOCOCCCCO<XXXZ>CCOCCCOCO(XCCCCCOCCCCCCOCCCC<X«COXX)OCO WEEKABONNEMENTEN f dienen uiterlijk op woensdag te worden 8 betaald, daar de bezorgers op donder- 8 dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE Malea pass. 26 eil. Labuan n. Singapore. Maron 26 25 m. o. Flores n. Port of Spain. Medon 26 v. Rotterdam n. Bremen. MeerdreelU 26 v. Marseille n. Antwerpen. Meliskerk 26 171 m. z.o. Genua n. Port Said. Mentor 26 v. Ciudad Bolivar n. Mobile. Meres N 26 80 m. z.z.w. Las Palmas n. Recife. Modjokerto 26 650 m. w. Minicoy n. Singapore. Molenkerk 27 te Rotterdam. Montferland 26 te Amsterdam. Musilloyd 27 te Sorong. Mijdrecht 3/9 te Livorno verwacht. My lady 26 v. Las Palmas n. Hamburg. Naess Lion 26 60 m. z.w. Kreta n. Port Said. Naess Tiger 26 60 m. z. Lissabon n. Rotterdam. Neder-Eems 26 145 m. o. Malta n. Port. Said. Nieuw Amsterdam 26 te Southampton n. N. York. Noordwijk 26 140 m. n. Kp. Blanco n. L. Palmas. Notos 26 120 m. o.z.o. Majorca n. Alicante. Nijkerk 27 te Antwerpen. Oberon 26 66 m. n. Georgetown n. Baltimore. Oldckerk 27 te Shimizu. Oostkerk 26 v. Genua n. Port Said. Ootmarsum 26 275 m. n.n.w. Flores n. Le Havre. Oranje 26 te Gibraltar. Orion 26 te Hamburg. Ossendrecht 26 v. Norfolk n. Zeebrugge. Ouwerkerk 28 te Antwerpen verwacht. Parkhaven 26 480 m. n.n.o. L. Palm. n. L. Palmas. Pendrecht. 27 te Punta Cardon. Peperkust 25 v. Takoradi n. Accra. Perna 27 te Singapore. P. G. Thulin 26 v. Baltimore n. Christobal. Philinc 27 te Mena. Philippia 26 300 m. z.o. Guardafui n. Gibraltar. Pieter S 26 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Johan Willem Friso 26 te Sevilla. Pr. Will. Ill 26 660 m. n.w. Valentia n. Montreal. Prins der Nederl. 26 te Santiago de Cuba verw. Prins Willem George Frederik 27 te Montreal. Prins Willem IV 26 te Antwerpen. Pygmalion 25 te Amsterdam n. Rotterdam. Eandfontein 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Reza Shah The Great pass. 26 Kp. Vilano naar Thameshaven. Riouw 27 te Port Elisabeth. P.oebiah pass. 26 Singapore n. Semarang. Rossum 26 60 m. w. Algiers n. Antwerpen. Rotterdam 26 v. Rotterdam en terug (proefvaart). Rijndam 26 200 m. o.z.o. K. Halteras n. San Juan. Rijnkerk 26 25 m. z..w. Kreta n. Genua. Sambas 26 te Port Swettenham verw. v. Penang. Schelpwijk 26 te San Lorenzo v. Curagao. Schie 26 v. Sevilla n. Rotterdam. Senegalkust 26 te Amsterdam. Siaoe 28 te Calcutta. Sibigo 26 te Sibu. Slamat 2 7te Tripoli. Sloterdiik 26 te N. York verw. v. Newport News. Solon 25 400 m. n. La Guaira n. La Guaira. Scmmelsdijk 27 te Philadelphia. Stad Alkmaar 28 te Rotterdam verwacht. Stad Delft. 26 180 m. n.o. Receife n. Vitoria. Stad Leiden 26 80 m. n.w. Oporto n. IJmuiden. Stad Maassluis 26 285 m. z.z.w. L. Palm. n. IJmuid. Stad Schiedam 26 130 m. w. Trondheim n. Gent, Stanvac Lirik 25 v. Saigon n. Sungeigerong. Statendam 27 te New York. Statensingel 26 te Antwerpen v. Rotterdam. Steenwiik 26 te Amsterdam. Straat Banka 26 v. Sydney n. Melbourne. Straat Singapore 26 1590 m. o. Mauritius n. Maur. Sumatra 26 v. Marseille n. Leixous. Sunetta 26 v. Singapore n. Penang. Tahama 26 90 m. n.w. Malta n. Banias. Tglisse 27 te Philadelphia. Tamara 26 200 m. z.z.w. Karatsji n. Bombay. Tamo verm. 29 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tankhaven 3 27 te Tandjong Uban. Tero pass. 27 Finisterre n. Antwerpen. Teucer 27 te New York. Themis 26 95 m. o.z.o. Curagao n. Curagao. Tiba 26 v. Bremerhaven n. Hamburg. Tjitjalengka 26 280 m. w.z.w. Mauritius n. Maur. Tjikampek 26 180 m. z. Formosa n. Saganosiki. Tjiluwah 26 te Singapore. Tjisadane 27 te Port Elisabeth. Tomori 28 te Semarang verwacht. Towa 27 te Santos. Triton 26 te Amsterdam. Tweelingen 27 te Rotterdam. Van Cloon 26 180 m. z.o. Shanghai n. Hongkong. Van der Hagen 26 ten anker Bonny rivier. Van Heemskeerk 26 v. Penang n. P. Swettenham. Van Neck 27 v. Bluff n. Auckland. Van Noort 26 v. Hongkong n. Shanghai. Van Spilbergen 26 v. Hongkong n. Singapore. Vivipara pass. 26 Azoren n. Montreal. Vlieland 26 v. Rotterdam n. Mena A1 Ahmadi. Vlist 26 te Rotterdam. Waal 26 v. Naxos n. Khalkis. Waikelo 27 te Mukalla. Waingapoe 26 275 m. n.o. Mombasa n. Mukalla. Waterland 26 185 m. w. Lissabon n. Amsterdam. Westerdam 26 950 m. w. Landsend n. New York. Westertoren 26 60 m. o.z.o. Pantellaria n. Gibralt. Wieldrecht 31 v. Amuaybay te Paulsboro verw. Willem Ruys 26 te Singapore. Willemstad 26 993 m. z.w. Plymouth n. Plymouth. Witmarsum 26 te Amsterdam. Woltersum 26 900 m. n.o. Bermuda n. Hamilton. Wonorato 26 v. Singapore n. Manilla. Wonosari 26 350 m. w.n.w. Azoren n. Alexandrië. I.Tssel 26 150 m. van Gibraltar n. Malta. Zaankerk 26 v. Djibouti n. Penang. Zaanland 26 te Montevideo verw. v. Buen. Aires. Zonnewijk 26 1100 m. w. Belfast n. Belfast. Zuiderkerk 26 45 m. n.w. Majorca n. Duinkerken. KLEINE VAART Admiralengracht 26 dw. Hoek v. Holl. n. Antw. Appingedam 26 25 m. n.o. Kp. Villano n. Lissab. Ank T 22 te Sundsvall v. Hudiksvalla. Bab T 25 v. Kristinehamn n. Zaandam. Bloemgracht 26 ten anker Isokari n. Helsinki. Elsa 26 op Elbe v. Domsjö n. Zaandam. Flevo 25 te Bordeaux n. La Pallice. Joost 25 v. Zaandam n. Stocka. Julia Mary 26 dw. Casquets n. Korseor. Kaap Falga pass. 25 Vastrabank n. Sundsvall. Leliegracht 26 te Amsterdam. Looiersgracht 25 te Kotka. Lucas Bols 2 25 dw. Borkum n. Abö. Mare Liberum 26 60 m. van Kp. Penas n. Dakar. Midas 26 20 m. w. Cadiz n. Lissabon. Pavo 25 v. Norrsundet n. Zaandam. Phidias 26 te Amsterdam n. Hamburg. Ponza 24 te Zaandam v. Gruvon. Quo Vadis 26 te Downsing n. Plymouth. Strabo 25 te Amsterdam n. Hamburg. Thaletas 25 v. Kopenhagen n. Aalborg. Tilly 25 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Westerdok 26 te Cromer n. Kingslynn. SLEEPVAART Argus 25 te Antwerpen. Blankenburg pass. 25 Vlissingen n. Rotterdam. Clyde 27 v. Gibraltar n. Algiers. Cycloop 27 v. Le Havre n. Vlissingen. Friesland 27 130 m. z.z.o. Recife n. Buenos Aires. Loire 27 v. Maassluis n. Port Said. Noordholland 25 te Bantry. Noordzee 25 v. Rotterdam n. Port Said. Tasmanzee 25 v. Cartagena te Curagao. Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame. MAGERE RUNDERBORSTLAPPEN p. p1.98 Extra voordelig per kilo 3.75 WINKELLAPPEN, heerlijk om te stoven p.p. 1.88 per kilo 3.50 VARKENSCARBONADE m. klein beentje p.p. 1.98 BORSTLAPPEN 1.28 p.p. - MAGERE LAPPEN 1.98 CARBONADE 1.58 p.p. - LAMSBOUT 2.18 ONZE VLEESWARENRECLAME: 100 gram GELDERSE HAM en 100 gram FIJNE TONGEWORST samen 0.95 V,. pond kersverse GEKOOKTE WORST 0.68 >/2 pond LEVERWORST ijskoud 0.49 Kennemerlaan 87 - Zeeweg 220 - !7rr? L;'

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6