BROMFIETSEN COR OLY unie Wester verspeelt kans in laatste partij Havenberichten Culturele Agenda voor Velsen en omgeving IJmond-agenda 5 Om het Kentiemerlandkampioenschap Vijf bijna verdronken „De Hoop" zaterdag in Scheveningen Medische verzorging tijdens het weekeinde Nieuw tankschip Ronde van Heemskerk zonder dames Snelste vrouw ter wereld Nieuw geweer bij de voet Geïnspireerd op kabelbaan Vrouw in Chicago stierf aan radiumvergiftiging Tekende 35 jaar geleden lichtgevende cijfers Geen lager tramtarief voor Rotterdamse bejaarden VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 DE RONDE VAN DE LACHENDE DERDE! Zo kan men de afgelopen speelronde uit het Mid-Kennemerland-schaakkampioenschap kwalificeren wan neer men de resultaten en de gevolgen ervan beziet. In de hoofdklasse werd na K. Steijn, nu in afdeling B de Weenink-speler D. van Vuuren winnaar. Niet dat hij zelf won, hij speelde zelfs niet. Zijn naaste rivaal P. Stet echter wel en deze verloor geheel tegen de verwachting in zijn afgebroken partij tegen P. Tijssen (Pat Mat). Bij de eerste klassers was het al net zo. Plier zou F. P. Wester (Pat Mat) als eerste zijn geëindigd als hij in zijn laatste partij van J. van Vuuren had gewonnen. Maar Wester verloor zijn partij en bleef toen precies een halve punt achter zijn clubgenoot J. J. Schroder, die reeds was uitgespeeld. Een ronde vol verrassingen dus. De afgebroken partij tussen P. Stet en P. Tijssen scheen bij het afbreken de Wee- nink-favoriet Stet met een pion meer wel kans op de eindoverwinning te bieden. P. Tijssen had enig initiatief en slaagde erin daarmee zijn rivaal tenminste gelijk spel af te dwingen. Daar P. Stet slechts met een overwinning gebaat zou zijn trachtte hij het spel te forceren. Zoals het in der gelijke gevallen meestal gaat, zo pakte ook nu de zaak uit. P. Tijssen bleek op zijn hoede te zijn, was in 't geheel niet genegen zich zo maar van het bord te laten vegen en ontnam P. Stet toen zelfs nog de halve winst. Het gevolg is nu dat D. van Vuuren groeps winnaar is geworden en in een tweetal partijen met K. Steijn zal uitmaken wie de nieuwe kampioen zal zijn. Van Vuuren speelt de eerste partij met de witte stuk ken. Wie gedacht had dat P. Tijssen na zijn succes tegen P. Stet wel snel met hekken sluiter P. Hart zou afrekenen, kwam be drogen uit. Hart zette zijn tegenstander het gevaarlijke twee paardenspel in de na- hand voor waarmee Tijssen totaal geen raad wist. Hij verloor een toren en stond meteen glad verloren, zij het in een wat verwarde stelling. P. Hart vond het kennelijk zo leuk dat hij nog wat bleef avonturen. Het kwam hem duur te staan. Verrassend won Tijssen de toren terug, waarna een iets gunstiger eindspel voor hem ontstond. Daar beide spelers niet nog een tweede zitting aan deze overigens onbelangrijke partij wilden besteden, werd tot remise besloten. Ook het duel tussen P. H. Janssen en Tj. de Jong verliep vreemd. De laatste bracht een incorrect schijnoffer en leek met een stuk minder voor een verloren zaak te strijden. In het eindspel bleek Janssen echter minder behendig dan zijn rivaal. Min of meer gedwongen moest hij het stuk teruggeven. De Pat-Matter bleef nog wel een pion voor, maar daar winst twijfel achtig was geworden, werd ook hier be sloten het punt te delen. In de A-afdeling van de hoofdklasse speelden ir. D. G. Huygen en K. Comis een tamelijk rustige partij. Het meer positio nele karakter van de partij eiste echter de volle aandacht. Beide spelers stortten zich in de korte schermutselingen, niet in dolle avonturen. Remise werd ook hier een feit. De (eind-)standen in de hoofdklassen luiden: Afdeling A: K. Steijn 5 5 - - 5 M. P. Suiker 5 2 - 2 2 G. L. de Haas 4 2 - 2 2 ir. D. G. Huygen ..51222 K. Comis 5 113 l'A J. C. de Haas 4 1 - 3 1 Afdeling B: D. van Vuuren 5 4 1 - 4Va P. Stet 5 3 1 1 3Vs Tj. de Jong 5 2 1 2 2'/a P. Tijssen 5 2 1 2 2»/« P. H. Janssen 5 1 1 3 1 Va P. Hart 5 - 1 4 Va Na de nederlaag van J. J. Schroder vorige week tegen zijn clubgenoot F. P. Wester gaf niemand meer iets voor de kans van de Pat Matter. Tot ieders ver rassing echter werd Wester in zijn laatste partij tegen J. van Vuuren verslagen. Hij overbrugde zodoende zelfs het halve punt niet dat hem tenminste nog scheidde van Advertentie AVADA met HMW ƒ398.— TYPHOON HMW van ƒ745.voor ƒ650. SUPERIA met Sachs ƒ599.— DKW-bromfiets, iets aparts, v.a. ƒ650. cn vele andere types. BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Donderdag kwamen in IJmuidcn aan: Duive- land van Grangemouth, kolen voor P.E.N.-cen trale Velsen; Finlandia, Swansea; Maasborg, Sel- by, zout laden ÏJmuiden; Ugleueralsk, Leningrad; Foxfield, Swansea; Swift, Londen: Larenberg, Antwerpen; Tempo, Fowey; Eemsborg, Londen, laden zoutindustrie IJmuidcn; Dicky, Boston; Iluba, Swansea; Kielinsky, Antwerpen; Beta, Hamburg, laden Hoogovens; Hontestroom, Huil: Wexford, Boston; Elsa, Dompsö. bout lossen Zaandam; Jans, Londen; Darlington, Goole; Lin- gestroom, Londen; Henriette B. Par; Staffan, Vastervik; Egret, Rotterdam: Startpoint, Zwijn- drecht, laden Wormerveer; Havelstein, Aruba. Vrijdag kwamen in IJmuidcn aan: Hera van Emden; Eemstroom, Leith; Carmen, Bremen, la den Hoogovens. Donderdag vertrokken uit ÏJmuiden; Brinio naar Sarpsborg, zout van ÏJmuiden; Stad Alk maar, Lulea; Saint Marc, Boulogne sur Mer; Stad Rotterdam, Rotterdam, ledig Hoogovens; Oranje Nassau, W. Coves Roads; Martha Ahrends, Hamburg; Osterbotten, Kotka, ledig Velsen; Grootekerk, Bremen; Duiveland, Rotterdam, le dig P.E.N.-centrale; Mode. Rotterdam; Maasborg, Sarpsborg, zout van ÏJmuiden; Wiebold Böhmer, Rotterdam; Nero, Bilbao; Kosmaj, Rijeka; Gaas- terkerk, Port Said; Stentor. Hamburg; Fern land, Bremen; Manto, Bilbao; Zaanstroom, Londen; Grebbestroom, Manchester; Swift, Harlingen; Bal kan, La Guaira; Swallow, Londen, walsmateriaal van ÏJmuiden; Bina, Sundsvall. Vrijdag vertrokken uit ÏJmuiden: Tilly naar Hamina, ledig Zaandam: Mosel, Hamburg; Gooi land, Santos; Ditmarschen, Bremen: Jacob Ruesch, Ventspils; Strabo, Bremen. (Indien achter de schepsnaam en de haven ven herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). een beslissingswedstrijd met J. J. Schro der. Door ook A. Burgerhout in een boeiend treffen te verslaan, rukte J. van Vuuren zelfs nog op tot een gedeelde tweede plaats. Voor J. J. Schroder is de tegenstander uit de eerste klasse B nog niet bekend. Zeer waarschijnlijk zal dit zijn clubgenoot G. v. d. Berg zijn. Wegens vakantie moest diens laatste partij worden uitgesteld. Wel werd in 1 B een partij gespeeld tussen N. Duin en J. H. Kruijer. Opnieuw slaagde Duin er in de zege te behalen. Na drie nederlagen drie overwinningen! De ranglijsten in de eerste klasse zien er als volgt uit: 1 A: J. J. Schroder 6 5 - 1 5 J. van Vuuren 6 4 1 1 4'A> F. P. Wester 6 4 1 1 4Vs A. Burgerhout 6 1 3 2 2Va A. A. Verkooijen 6 1 2 3 2 G. Koomen 6 1 1 4 V/s W. Wortelboer6 1 - 5 1 1 B: G. v. d. Berg 5 4 - 1 4 J. Vis 6 3 1 2 3'/* J. Malliën 5 3 - 2 3 N. Duin 6 3 - 3 3 P. Steeman 6 3 - 3 3 W. Langedijk 6 2 1 3 2>/t J. H. Kruijer6 1 - 5 1 Castricum Een hachelijk avontuur hebben een op het kamp te Bakkum verblijvende heer en vier eveneens aldaar verblijvende kinde ren beleefd toen zij in zee tegenover de Veldkampweg aan het baden waren. Op dat punt trok de zee zeer fel en steeds verder raakten de vijf baders van het strand af. Andere strandbezoekers hadden dit ook in de gaten en toen er om hulp werd geroepen talmde men niet om de vijf mensen hulp te verlenen. Met grote inspanning heeft men de ongelukkige ba ders op het strand kunnen terugbrengen. Op het strand waren e.h.b.o.'ers; bij en kele van de kinderen, die vrij veel water hadden binnengekregen, werd direct kunstmatige ademhaling toegepast en dit bleek vooral nodig bij een vijfjarig knaap je. Men slaagde er in de levensgeesten op te wekken en nadat alle geredden naar de EHBO-tent waren gebracht heeft dr. Van Leesten het knaapje aldaar verder behan deld. Ook de geredde heer, die door de schrik totaal overstuur was, werd daar on der medische behandeling gesteld. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" wordt zaterdagmorgen omstreeks half tien in de haven van Scheveningen verwacht. Het schip heeft patiënten aan boord die in de Engelse havens Hartlepool en Scarborough aan boord zijn genomen. Het betreft vis sers die daar eerder door „De Hoop" voor opneming in het ziekenhuis aan wal wa ren gebracht. Ze zijn nu zover hersteld dat zij de oversteek naar Nederland mogen maken. Voordat „De Hoop" de steven wendde naar Hartlepool heeft het schip eerst de logger „Adriana" SCH. 104 van de rederij De Jong op sleeptouw genomen naar de Engelse haven Shields. Dit schip kreeg op 55 mijl uit de kust motorpech. De Culturele Agenda voor de week van 30 augustus tot en met 5 september: 31 AUGUSTUS t/m 5 SEPTEMBER Pietcr Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw ÏJmuiden. 31 AUGUSTUS t/m 5 SEPTEMBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N. geopend van: maandag 14 tot 17 uur; dinsdag 19 tot 21 uur; woensdag 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12 uur; vrijdag 14 tot 17 uur en 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat ÏJmuiden in verband met ver huizing tot 7 september gesloten. 1 SEPTEMBER „Stichting De Velser Gemeenschap". Sectic Muziek, openluchtconcert op de Schapenweide te ÏJmuiden door de Vel ser Accordeon Vereniging, 19.30 uur. 3 SEPTEMBER „Stichting De Velser Gemeenschap", Tentoonstelling vrijetijdsbesteding in het Cultureel Gebouw ÏJmuiden, geopend van 9 tot 22.30 uur. 4 SEPTEMBER „Stichting De Velser Gemeenschap", Tentoonstelling vrijetijdsbesteding in het CASTRICUM Artsen: Van zaterdag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmidag 2 u. tot maandagmorgen 8 uur zuster Van Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. SCholten-Kloes, Vinkenlaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Bur gemeester Lommenstraat 6, tel. 2500. is dagelijks van 8-6 uur en nadien zon dags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. ÏJMUIDEN Artsen: M. J. C. van Rij-Flury, Graham- straat 202, tel. 7500; P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstr. 70, tel. 4084. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw T. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snëlliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, tel. 44-14. SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman. Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Kuiper. J. P. Coenstraat 145, tel. 6504. Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstr. en Plein 1940-'45 Zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. ten zuiden van Havenkade, Kenne merlaan. Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg. Zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velserbeek. Velsen-Zuid, Velsen-Noord. Zuster Y. de Jong, Brederoodseweg 45, tel. 7548-K 2560. Driehuis, Santpoort- Dorp, Santpoort-Station. I-Iet motortankschip „Acmaea" is door Shell Tankers n.v. te Rotterdam overge nomen van de scheepswerf P. Smit jr. te Rotterdam. Het schip heeft een draagver mogen van 18.000 ton en maakt deel uit van een serie van zeven tankschepen, die voor de Koninklijke Shellgroep gaat va ren. De „Acmaea" is een zusterschip van de „Acila", die precies een jaar geleden aan de rederij werd overgedragen. Het vaar tuig is ruim 170 meter lang. Cultureel Gebouw ÏJmuiden, geopend van 9 tot 22.30 uur. 5 SEPTEMBER „Stichting De Velser Gemeenschap", Tentoonstelling vrijetijdsbesteding in het Cultureel Gebouw ÏJmuiden, geopend van 9 tot 22.30 uur. Chr. Filmactie (Cefa) 20 uur: Herv. Jeugdgebouw Rembrandtlaan ÏJmuiden, filmvoorstelling. BIOSCOPEN Thalia: Zaterdag 19 en 21.15 uur en zon dag 20 uur: „Kasim, de bandiet van Zhobe"; zondag 15 uur: „De aanval op Fort Dobbs"; maandag, dinsdag en woensdag 20 uur: „De misdadigers in de rolstoel"; donderdag 20 uur: „Zij waren allen onschuldig", speciale voorstelling. Rex: Tot en met maandag 20 uur: „Met de kapitein aan tafel"; zondagmiddag 15 uur: „Rit in de nacht"; woensdag en donderdag 20 uur: „De avonturen van een goed heertje". VELSEN-(N)—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Versélewel-de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST. Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: C. Vos, Middelweg S, Uitgeest, tel. 02513-212. Bovendien neemt dr. Kloppert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. APOTHEKEN. Zondag en nachtdienst: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, tel. 2512-240. KRAAM- EN WIJKVERPLEGING 't WITTE KRUIS. Beverwijk en Heems kerk. Ivraamverpleging: zr. T. Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512-247. Wijkverpleging: zr. N. Luyting. Prins- Bernardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. VELSEN VRIJDAG 28 AUGUSTUS Thalia: „Kasim, de bandiet van Zhobe", 20 uur. Rex: „Met de kapitein aan tafel", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. Marktplein: Kermis van 14 tot 24 uur. Velserbeek: Openluchtconcert door Soli Deo Gloria, 20 uur. Raadhuis: Openbare vergadering Slacht huis IJmond, 16.30 uur. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Thalia: „Kasim, de bandiet van Zhobe", 19 en 21.15 uur. Rex: „Met de kapitein aan tafel", 20 uur. Pietcr Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. Marktplein: Kermis van 14 tot 24 uur. Strand: ,Voor badpaviljoen IJmond vuurwerk, 22 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 28 AUGUSTUS Kcnncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". I.uxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit". W.B. Theater, 20 uur: „Vier Desperado's". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alco holics Anonymous". ZATERDAG 29 AUGUSTUS Bioscopen: Als vrijdag. Sportpark: Concours Hippique. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De klokken van St. Mary". Heemskerk Op het twee kilometer lange parcours aan de Marquettelaan in Heemskerk houdt de rennersclub „Kennemerland" in sa menwerking met de plaatselijke V.V.V. op zondag 30 augustus weer een wielerronde van Beverwijk. Tal van bekende renners zullen in deze ronde van start gaan. Alleen de aangekondigde voorwedstrijd voor da mes in Heemskerk zal geen doorgang vin den. Er bleek een te geringe belangstel ling voor te bestaan. Men kon slechts acht deelneemsters aan de start krijgen. Voor de voorwedstrijd der nieuwelingen, waarvan de start om half twee is en de af te leggen afstand zestig kilometer be draagt, hebben zeventig renners inge schreven. Onder hen bevinden zich de Be- verwijker Duiker, Put en Brakenhof, de Uitgeester gebroeders Vleesman, de Haar lemmers Jansen, Bogaard en Hendriks, de Heemskerker De Ruiter en vele ande ren. De amateurs en onafhankelijken (55 inschrijvers) starten om half vier voor de hoofdwedstrijd over honderd kilometer. Onder de deelnemers bevinden zich de Santpoorter Coen Visser, vorig jaar win naar, de Vijfhuizer stayer Henk Buis, de Badhoevedorper Ab Sluis, de Amsterdam mers Wim van Smirren, Cees Rabe en Dries Helsloot, de Haarlemmer Aad Stra- ver, de Egmonders Joop en Jaap Hopman, de Hagenaar Karei Hamelink, de Rotter dammer Manus Brinkman, de Kennemer- landers Jan Groot, Cok Dullemans, Jan Timmei', Wim Zonneveld, Bert de Reus en vele anderen. Ook landskampioen Dick Enthoven en Mik Snijder hebben voor de ze Heemskerker ronde ingeschreven. Maar zij zullen vermoedelijk niet starten omdat zij op het ogenblik in de Ronde van Polen rijden. SLUITING GEMEENTEHUIS Wegens de viering van de Heemskerkse volksfeesten zullen op woensdag 2 en don derdag 3 september het gemeentehuis annex de dependance aan de Kerklaan 10, alsmede de dienst gemeentewerken en het woning- en grondbedrijf voor het publiek gesloten zijn. Voor het doen van geboorten- en over- lijdensaangiften bestaat op deze dagen van 9 tot 10 uur gelegenheid in de dependance Kerklaan 10. Op donderdag 3 september zal geen huisvuil worden opgehaald. Scholennood in Heemskerk In de laatste jaren zijn in Heemskerk drie scholen gebouwd voor lager onder wijs. Eén ervan werd reeds vergroot. Voorts is er nog een demontabele school van twee lokalen. Bij de huidige grote aanwas van nieuwe leerlingen is er even wel nog steeds een groot gebrek aan ruim te waarbij vooral de Hervormde school in de knel zit. De bestaande school aan de Marquette laan biedt plaats aan achtenzestig leerlin gen, maar er zijn er thans driehonderd vijfentwintig! De leerlingen zijn nu ver deeld over vier verschillende ruimten in het dorp. Een dubbele klas heeft onder dak gevonden in het r.k. verenigingsge bouw voor meisjes aan de C. Huygens- straat. Een andere klas is geplaatst in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de G. van Assendelftstraat. Een ander deel der leerlingen is gehuisvest in het demontabe le gebouw aan de Rameaustraat. Thans wordt een nieuwe school met drie lokalen gebouwd aan de Bachstraat. Als deze klaar is blijft er nog een tekort be staan van twee lokalen. ODIN NAAR TWEEDE LUSTRUM De Heemskerkse gymnastiekvereniging ODIN zal volgend jaar haar tweede lus trum vieren. Plannen zijn in de maak om volgend voorjaar een uitvoering te geven. Een commissie werd gevormd om aan dit lustrum de nodige feestelijkheden te ge ven. Het ledental heeft een geweldige uit breiding ondergaan en bedraagt thans honderdvijfen tachtig. Op dinsdag 1 september beginnen de oefenavonden weer onder leiding van de beer Mooy. Getracht zal worden wederom een herenafdeling op te richten. FILMVOORSTELLING BOND ZONDER NAAM Uitgaande van de Bond Zonder Naam werdt zondag 30 augustus 's avonds van half negen tot half tien een filmvoorstel ling gegeven op het plein voor de winkel galerij aan de Bachstraat te Heemskerk. Jacqueline Auriol, de snelste vrouw ter wereld met 1150 km/u, heeft nu met de Franse „Mirage" een snelheid van 2150 km/u bereikt. Mannen van het eerste bataljon van de befaamde Engelse Coldstream Guards staan hier op het excercitieterrein bij de Chelsea-kazerne te Londen „op de plaats rust" met een nieuw automa tisch geweer, de Britse versie van het nieuwste Belgische F.N.-geweer, bij de voet. Dit bataljon zal op 1 septem ber de wacht bij het Buckingham- paleis te Londen betrekken met dit wapen, dat in de plaats komt van de Lee Enfield Mark IV. Voor het nieuwe geweer, dat rechts op de schouder wordt gedragen, zijn diverse wijzigin gen in het. excercitieprogramma van de Guards aangebracht. UITGANGSDAG OPEN DEUR ZANGKOOR Het Open Deur zangkoor van de Her vormde Gemeente te Heemskerk heeft donderdag de jaarlijkse uitgangsdag ge houden. Via de Aalsmeerse bloemenvei ling reed men langs de Vecht naar Utrecht, waarna een bezoek aan Austerlitz werd gebracht. Per boot, werd de reis voortge zet naar Oosterbeek waar het diner werd gebruikt. Via een andei'e route werd vol daan over deze dag, Heemskerk weer op gezocht. GESLAAGD In Den Haag slaagde de heer P. J. A. Bisschop uit Heemskerk voor het eerste gedeelte van het notarieel staatsexamen. De heer J. L. A. H. Haverman slaagde eveneens in de residentie voor het diplo ma gemeentefinanciën. De heer Haverman is administrateur ge meentewerken te Heemskerk. De heer G. Post, verfcontroleur van de Bouwkundige Buitendienst van Hoog ovens te ÏJmuiden, stelde voor bij het schilderen van de hellende kokerbruggen waarin de rubber banden lopen voor het interne transport van kolen, cokes, ce ment, kalk, kunstmest enz. een verrijd bare beugelvormige hangsteiger te con strueren. Deze steiger, die zijn nut in de praktijk reeds heeft bewezen, kan met kabel en licrwerk naar believen langs de koker verplaatst worden en maakt veel steigerbouw vanaf de grond overbodig. Een verhoging van de veiligheid bij con structie- en schilderwerk van de hellende bruggen wordt bovendien bereikt. De heer Post was tot dit idee geïnspi reerd door een kabelbaan, die hem en de zijnen, tijdens een vakantie in de Oosten rijkse Alpen, naar hogere sferen heeft gevoerd. De heer F. Meyers, chef van de Bouw kundige Buitendienst van Hoogovens, overhandigde donderdagmiddag de heer Post in een kaderbijeenkomst als beloning voor dit goede idee, een bedrag van 425 gulden. Advertentie 't Spaarbankboekje: Het appeltje voor de dorst STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Velsen Kinheim zaterdag en zondag Voor de voetbalvereniging Kinheim is de wedstrijd van de zaterdagafdeling in het Zandvoortmeeuwentoernooi van be lang, aangezien het eerste elftal in de eind- wedstrijden zal spelen tegen ÏJmuiden I. Zaterdagmiddag spelen op „Rooswijk" voorts vriendschappelijk Kinheim 4— Energia 2 en Kinheim 5Energia 3. Voor zondag zijn er op Rooswijk op nieuw wedstrijden met elftallen van de plaatselijke club IEV en wel IEV 2Kin heim 2; IEV 3—Kinheim 6: IEV 4—Kin heim 7 en Beverwijk 5Kinheim 5. Ook de Kinheim-jeugd voetbalt dit weekeinde, zowel zaterdagmiddag als zon dag. Kinheim ZMC I speelt in Zandvoort met: E. de Boer; J. de Reus en De Graaf; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Visscher, R. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwen-» huis en J. Boender. Driekamp van Watervliet Zondag wordt door de korfbalvereniging Watervliet een driekamp gehouden met de verenigingen DTV en Algemene. Deze wedstrijden, die 's morgens om tien uur al beginnen tot 's middags onge veer half vijf hebben ten doel uit te ma ken, welke van de drie verenigingen in een halve competitie de beste resultaten zal behalen. Zij worden gespeeld met drie twaalftallen van elke vereniging. Thans is voor Watervliet 1 en 2 ook de indeling van de nieuwe competitie bekend. In de tweede klasse A van de KNKB zijn ondergebracht: Swift, SVK, Aurora, Olympia, Hespa, Landlust, ZKC, MEO en Watervliet. In de reserve derde klasse A spelen: DED 2, Blauw Wit 5, BEP 2, Ar chipel 3, Vogel 2, DTV 3, Tovers 2, Haar lem 3 en Watervliet 2. IEV OEFENT In het oefenprogramma van de •voetbal vereniging IEV, die zondag tegen verschil lende elftallen van de v.v. „Kinheim" zal spelen is ook opgenomen de wedstrijd Terrasvogels 2-IEV I. IEV I komt in het veld met: J. Jansen; P. Persijn en C. Schoot; H. de Reus, G. v. Berr.eveld en P. Stals; A. Harsveld, W. Buur, W. Alkemade, J. de Reus en P. Bak ker. Advertentie Wollen Kostuum j uit onze „Master" j klasse, apart dessin,, geknipt voor u 121 j Marktplein - L. Nieuwstr. Telefoon 4206 CHICAGO (UPI) In het St. Lukas- ziekenhuis van Chicago is dinsdag de 54- jarige mevrouw Workman uit Park Ridge bij die stad, overleden aan de gevolgen van radiumvergiftiging, die zij 35 jaar geleden had gekregen. Gedurende ander half jaar is mevrouw Workman behan deld voor aanwezigheid van radium- zouten in het beendermerg. De vrouw werkte van 1922 tot 1924, in een tijd, waarin men van radiumvergifti ging nog geen notie had, voor een firma in Ottawa in de staat Illinois, waar zij lichtgevende cijfers tekende op de wijzer platen van horloges en klokken. Meer dan twaalf vrouwen, die sinds die tijd in Ottawa werkten, stierven aan radiumvergiftiging. De meesten van haar in dé jaren dertig. Mevrouw Workman, zo zei haar 57- jarige echtgenoot Thomas, begon over pijnen te klagen kort na hun huwelijk in 1936. Aanvankelijk meenden de artsen dat zij jicht had. De ware aard van mevrouw Workmans ziekte werd pas vastgesteld in het St. Lukasziekenhuis. In tegenstelling tot Amsterdam voelt Rotterdam er niet voor over te gaan tot het instellen van speciale bejaardentarie ven voor bus en tram. B. en W. zeggen, tot de conclusie gekomen te zijn, dat de invoering van een gereduceerd bejaar- dentarief geen aanbeveling verdient. Een globale berekening leidt tot de conclusie, dat invoering van zo'n tarief voor Rotter dam een jaarlijkse derving van inkomsten van rond 400.000.- zou betekenen. Bovendien stellen B. en W. zich op het standpunt dat het niet juist is via het ver voerbedrijf de belangen van bejaarden te behartigen. Het criterium van de leeftijd is in dit verband niet te hanteren want de bejaardengroep telt niet alleen min der draagkrachtigen doch ook welgestel- den. die geen in de reductie verscholen te gemoetkoming ten laste van het vervoer bedrijf en indirect van de openbare kas behoren te geniéten, aldus B. en W. van Rotterdam.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5