„De Natuur Thuis" in Cultureel Centrum Kloeke Beverwijker torenflat over anderhalf jaar gereed Veio Visie Tomaten doorgedraaid, tweede pluk aardbeien wordt grif verkocht £uxa(£ex Havenberichten Steyn dwingt Van Vuuren tot overgave IJmond-agenda Groente minder duur Uw bril klaar terwijl u wacht voor RIJLES '^Brieven aan cle redactie De hoofdader naar hef T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne Herfstbloemen zijn veel te vroeg op veiling R.C. Kennemerland De heer J. Borst verlaat waterleidingbedrijf Vergoeding van het rijk voor stichting van kleuterscholen J. DE BOER - Mr. Opticien is „SUCCES' Schaakkampioenschap Mid-Kennemerland Nieuwe melkfabriek Velsen gaat officieel open IJMUIDEN - GOUDA ZWIJNDRECHT Afscheid kapelaan Kok Verbetering de Mient ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 Advertentie De tentoonstelling „De Natuur Thuis" wordt gehouden van 3-6 september 1959 in het gebouw van het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, (ope ningstijden: 9.00 uur v.m.-10.30 uur n.m.; 's zondags van 2.00 uur n.m.-10.30 n.m.). Zij is georganiseerd door de Tuinbouw- studieclub Velsen; de afdeling Velsen van de Nederlandse Vereniging tot Bevorde ring van de Bijenteelt, de Volièrevereni ging „Fauna Felisena", de Aquariumver eniging Velsen, de Fotokring Velsen en enkele aanverwante verenigingen. Voor wie vragen heeft over de werkwijze van deze verenigingen en over wat zij voor hun leden kunnen doen, wordt op zater dagavond 5 september in de filmzaal (bo ven) van het tentoonstellingsgebouw (Cul tureel Centrum) een open forum gehou den, onder leiding van de voorzitter van de organisatiecommissie, de heer J. G. Nolst Trenité. Bestuursleden van de betrokken vereni gingen zullen daar vragen beantwoorden. Ieder die hiervoor belangstelling heeft mag zijn vragen schriftelijk indienen bij de secretaris van de organisatie-commis sie, de heer C. Hai-tman, Reggestraat 21 te IJmuiden, vóór 2 september. Ook mon deling, tijdens het forum gestelde vragen, zullen voor zover de tijd het toelaat be antwoord worden. De vragen zullen ano niem worden behandeld Voor hen, die belangstelling hebben om een van de liefhebberijen in kwestie tot de hunne te maken, ligt hier een kans om in STORMVOGELS-EDO. Stormvogels speelt zondag op „Schoo- nenberg" te IJmuiden met het volgende elftal tegen EDO: De Graaf; Van den Oever en Kistenmaker; Janssen sr., Snoeks sr. en Luppens; Van der Lugt, Freriks, Janssen jr., Snoeks jr. en De Boer. VELSEN-VSV 3 In de jubileumwedstrijd van de afdeling Haarlem komt Velsen tegen VSV 3 uit met' Van den Pieterman; Van Kaam en Blum; Spanjaard, Bakkum en Hijnen; Wit tebrood, Dekker, Hoogzaad, Ombergen en Molenaar. ZAANDIJK-DE KENNEMERS Voor het Zilveren Meteoor-toernooi kcir.t De Kennemers zondag tegen Zaan dijk als volgt uit: Dycks; Lejeune en Huis man1 Van den Outenaar, Horeman en Ter voort; Van Rookhuizen. Kops, Zwanen burg, Van der Sluis en Mosk. Advertentie Koopt u daarom uw T.V. bij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100% service Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne. afd. Radio en Televisie Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Democraat van Rotterdam, laden Binnenhaven IJmuiden; Atlantic Faith, Puerto Ordaz; Heron, Swansea: Berend N, Shoreham; Kim. Kalundborg; Zaan- borg, Colchester; Franka 2, Antwerpen, laden Binnenhaven IJmuiden; Reinhold Kruesemark, Pataholm; Frey, Londen; Edison, Londen, zout laden IJmuiden; Sagitta, Londen, provianderen IJmuiden; Dusseldorff, Antwerpen; Union Pa- teniemi, hout lossen te Haarlem; Asmidiske. Newport News: Skagerak (Zweeds visserij-on- dt rzoekingsvaartuigIJmuiden, Haringhaven; l.eopoldskerk, Hamburg; Tarakan, Rotterdam; Oostenburgh, Rotterdam. Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Bab T van Kristinehamn. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden; Alexander naar Flensburg; Twee Gebroeders. Rotterdam; Aagtekerk, Kaapstad; Ponza, Husebrand, zout geladen te IJmuiden: Wieka, Delfzijl, ledig van Zaandam; Steenwijk, Rotterdam: Huba, Rotter dam: Borre, Arendal: Egret, Liverpool; Finlan- dia. Simde; Foxfield, Londen; Eemsborg, Ulu, /.out geladen IJmuiden; Charis. Fort de France: Roepat. Antwerpen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Teunika iaar Esbjerg, veekoeken van Wormerveer; Inge- 'org, Danzig; Jupiter, Rotterdam; Mithras, Go- henburg; Frans Böhmer, Kopenhagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven an herkomst of bestemming geen nadere aan- iuiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). korte tijd de gewenste gegevens te ontvan gen en deze uitvoerig toegelicht te krijgen. Een aantal van de bezoekers van de ten toonstelling „De Natuur Thuis", die van 3 tot en met 6 september in het Cultureel Centrum te IJmuiden wordt gehouden, zal niet slechts aangename indrukken rijker huiswaarts keren, want: aan elke 200ste bezoeker zal namelijk door de Tuinbouw- studieclub een boeket bloemen worden aangeboden; elke 500ste bezoeker ont vangt een pot Nederlandse bijenhoning van de Bijenvereniging; elke 1000ste bezoeker, naar keuze, een aquarium met siervissen of een kooi met een echtpaar zebra-vink jes van respectievelijk de Aquariumver eniging of de Volièrevereniging. Deze parkiet, die kennelijk van een goed glas bier houdt, heeft, zo ver nemen wij, een zachte wenk gekregen dat hij niet welkom is op de Velsense tentoonstelling „De Natuur in Huis". Bovenstaande fotoreportage van een bijzondere medewerker, gemaakt in een bekende IJmuidense nachtclub in de nacht na de bekendmaking van het aanstaande overlijden der Beverwijkse vismeel fabriek, rechtvaardigt de be slissing van de commissie van orde. er komen tenslotte ook jonge parkieten; we willen geen enkel risico nemen met zo'n man in ons midden", aldus vertrouwde men onze speciale verslaggever toe Bij een steeds grotere aanvoer zijn deze week de prijzen op de groenteveiling te Beverwijk gedaald, zonder te zeggen dat de groente goedkoop was. Het was voor de producenten een slechte tomaten-week. Vrijdag draaiden 400 kis ten door. Op een totaalaanvoer van een goede 2000 kisten was dit niet veel. Er waren veilingen, waar 80 percent van de aanvoer doordraaide! Bloemkool ging vlot weg tot 75 cent per stuk. Sla varieerde van 4 tot 16 cent per stuk. Andijvie liep weer op tot 30 cent per kilo. Spinazie varieerde van 10 tot 35 cent per kilo; postelein kwam niet hoger dan 15 cent per kilo. Bos- en waspeen brachten het tot 35 cent per bos en per kilo. Tomaten brachten het deze week tot 28 cent per kilo. Komkommers varieerden van 12 tot 28 cent per stuk. Sperziebonen liepen wel in prijs terug, maar noteerden toch altijd nog een goede, gulden per kilo. Snijbonen hadden veel moeite om tot een gulden per kilo te komen. De aanvoer van pronkbonen werd groter, er werd tot 44 cent per kilo betaald. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren vrijdag: andijvie 1732, bloemkool 2275, sla 416, bospeen 1838. waspeen 1233, sperziebonen 65110, snijbonen 4595, pronkbonen 2843, spinazie 1033, postelein 615, tomaten 2027, komkom mers 1224, uien 1925, rode kool 2225, gele kool 2024, groene kool 1423, prei 14—22. De tweede speciale peenveiling van Ons Belang te Castricum donderdag gehouden, had meer belangstelling dan een week terug. Er waren meer kopers aanwezig en ook de exportmogelijkheden bleken groter te zijn. Hoewel de prijs niet die van vorige week benaderde, toen 21 cent per kilo werd betaald, haalde men thans toch een redelijke prijs, namelijk van 16.80 tot 17 voor de b-peen en voor de c-peen betaalde men 16 per 100 kilogram. De aanvoer bedroeg dit keer 10.000 kilo. Op de groenteveiling die vrijdag werd gehouden, waren weer aardbeien: de twee de pluk die over het algemeen grote aftrek Beverwijk Op de bloemenveiling te Beverwijk wa ren de aanvoeren deze week opnieuw heel groot. Chrysanten werden in grote partijen aangevoerd en zij namen alweer de groot ste plaats in nu de gladiolen opraken. Maar deze herfstbloemen zijn iets te vroeg; het publiek wil nog geen herfstbloemen en het gevolg is dat de prijzen maar matig zijn. De troschrysanten lagen lussen de 25 en 50 cent: per bos, voor de geplozen chrysanten werd rond de 10 cent per stuk betaald. De aanvoer van dahlia's wordt ook steeds groter, maar ook hier liggen de prijzen aan de lage kant en zij komen slechts bij uit zondering boven de 25 cent per bos. Er zijn nog volop zomerbloemen. De herfst heeft op de bloemenveiling te vroeg zijn intrede gedaan. Er zijn al volop helian ten, gele zonnebloemen, asters en zelfs herfstasters, die eigenlijk pas eind septem ber mogen komen. Gladiolen en mombre- tia's minderen in aanvoer, maar waren goed te verkopen. Anjers en rozen brach ten matige prijzen op. Bij de potplanten ziet men alweer de cyclamens, waarvoor redelijke belangstel ling bestond. In het. sportpark Adrichem heeft de Ren ners Club Kennemerland de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. De uitslagen luiden: A-klasse: 1. Jan Groot, 2. C. Dullemans, 3. B. de Reus, 4. W. Zonneveld, 5. J. Timmer, 6. H. Winke laar; B-klasse: 1. H. Brakenhof, 2. H. Castricum, 3. G. Tabak, 4. F. van Tonge ren, 5. G. Hermans: C-klasse: 1. C. Duiker, 2. J. de Ruit, 3. J. Wolken, 4. F. Stet, 5. Legrand, 6. Nicolai. 7. P. van der Bos, 8. H. Wester. Adspiranten: 1. J. Rasch, 2. B. Weda, 3. H. Wentink, 4. F. Dullemans, 5. G. Bobel- dijk. Junioren: 1. Jachtenberg, 2. Slote- maker, G. van der Winden. Aan de BET-veiling werd vrijdag de klok een kwarteeuw teruggezet. Geheel onvrijwillig werden hier gedurende een dik uur de groenten „met de mond ge veild". De veilingklok was stuk en het duur de nogal voor deze weer draaide. In leze tussentijd zat men echter niet stil: veilingmeester Chris Duin deed het weer als van ouds, met de mond. Weer klonk het „mijnen" in de veiling en vooral voor de jongere generatie onder de kopers was het maar iets vreemds. De ouderen vonden het wel even leuk maar men was toch blij toen de klok gemaakt was en dat alles weer nor maal (vlug en precies) verliep. vindt. Per doosje betaalde men namelijk grif 1.02 tot 1.20. Er was vrijdag overigens een grote sor tering. Augurken en peren gingen voor flinke prijzen van de kar. De noteringen van vrijdag waren: sper ziebonen 6999 cent; komkommers 819, augurken 838 per kg, tomaten 2327, stokprincessebonen 8588. soepgroenten per kistje 3540 en per bosje '/s2 cent, trosbonen 89, snijbonen 5271, sjalotten 23, pronkbonen 1841. waspeen 15, andijvie 1622, boskroten 10, bospeen 2125, sla 3—13'/2, spinazie 16—27, peterselie 40 per kistje, peren 2125. Velsen Na negenendertig jaar bij het gemeen telijk waterleidingbedrijf te Velsen in dienst te zijn geweest heeft de heer J. Borst vrijdagmiddag afscheid genomen van dit bedrijf in het kantoor aan de Trompstraat. Wethouder H. de Boer gaf een kort overzicht van de lange loopbaan van de heer Borst. Deze begon in 1920 als tweede machinist. Na zeventien jaar maakte hij zijn eerste promotie. Hij gaat nu met pensioen als opzichter B, een func tie die de heer De Boer nog te laag vond, de capaciteiten van de heer Borst in aan merking genomen. Deze heeft de gehele opbouw van het bedrijf meegemaakt en was door zijn grote technische kwaliteiten en deskundigheid een centrale figuur bij de waterwinning. Enige jaren terug wer den hem de versierselen behorende bij de Orde van Oranje Nassau in zilver uitge reikt. Wethouder De Boer sprak de hoop uit dat de heer Borst gul in de toekomst zal blijven met het geven van advies. Ook betrok hij mevrouw Borst in zijn waarde rende woorden. Hij bedacht het echtpaar met bloemen en sigaren. De wethouder van personeelszaken, de heer C. P. J. Maas, noemde de heer Borst een veelzijdig en plichtsgetrouw ambte naar. Een man die zonder „papiertje" maar met plichtsbetrachting en ijver een mooie eindpositie heeft bereikt. Onderdirecteur C. W. Visser sprak na mens directeur P. J. de Klerk, die door ziekte was verhinderd. In de afgelopen ne genendertig jaar heeft het waterleiding bedrijf 36 miljard liter water opgepompt. Voor een belangrijk gedeelte was dat te danken aan de activiteit van de heer Borst als chefmachinist van het pompstation. De heer Visser sprak vervolgens een wel komstwoord tot de heer Van Vrede, op volger van de heer Borst. Hij maakte tevens van de gelegenheid gebruik de heer R. Weijergang toe te spre ken, die na een dienstverband van vier jaar het gas- en waterleidingbedrijf gaat verlaten. De heer Weijergang was dè man op het gebied van de gasverbruikstoestel- len. Nadat nog enige sprekers aan het woord waren geweest kregen de aanwezigen ge legenheid afscheid te nemen van de heer Borst. cpcocccooco^yx^,x>y>yyyyyyyx>oryyyxo^yyxcc<yyxx>oc>oocxx>g WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OFF. DEALER MARKTPLEIN In het Staatsblad is een regeling ge publiceerd tot vaststelling van de ver goeding, die het rijk jaarlijks aan de ge meenten zal toekennen voor de kosten van de bouw en inrichting van openbare en bijzondere kleuterscholen. De vergoedingen worden wegens de fluctuaties in het prijspeil, die zich in de loop der jaren hebben voorgedaan, ge geven met inachtneming van het jaar, waarin de schoolgebouwen zijn gebouwd. Zij zijn vermeld in een bijlage van het besluit. Wegens de uiteenlopende grond prijzen in diverse gemeenten is een ver deling in drie groepen gemaakt. Voor de gemeenten van de eerste groep is per jaar of voor een groep van jaren een vergoe dingsbedrag vastgesteld. Voor de gemeen ten van de tweede en van de derde groep gelden per jaar of voor een groep van jaren twee vergoedingen, waarbij onder scheid is gemaakt tussen scholen, die wel en die niet zijn voorzien van centrale ver warming. Indien voor de school een kost bare fundering is gemaakt, wordt op het bedrag der vergoeding een toeslag ge geven. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nicuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. ƒ6.55 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: K. M. H. van Zalinge-Vis- ser, z., Meerweidenlaan 26 rd., Velsen-N.; W. M. Chr. Wagenaar-Hogveld, d., Wencke- bachstraat 60, Velsen-N.; H. A. Thijs-van der Veen, z., Wijkeroogstr. 156, Velsen-N.; H. W. M. Spring in 't Veld-Vaneman, d., Kerkweg 107, Santpoort; M. J. Welp-van den Berg, d., Brederodelaan 38, Bloemen- daal; H. M. Krokkee-Draijer, d., Pres. Steijnstraat 45, IJmuiden; Th. M. van der Meij de Bie-Draijer, d., Soerabajastraat 5, Haarlem; P. C. A. H. Schouten-Heemskerk, z., Radarstraat 66, IJmuiden. ONDERTROUWD: G. H. Vellema, Acacia straat 20, IJmuiden-O. en E. J. de Visser, Spilbergenstraat 22, IJmuiden, t.a. Rijn straat 79, IJmuiden; A. J. B. Christiaans, Stationsweg 82, Hoek van Holland en J. C. de Gelder, Zandersstraat 24, IJmuiden-O., t.a. Zanderstraat 24, IJmuiden-O.; J. N. Swart, Berghuisstraat 12, Beverwijk en P. van der Zon, Smidt van Gelderstraat 51, Velsen-N., t.a. Smidt van Gelderstraat 51, Velsen-N.; R. de Boer, Rijnstraat 233, Den Helder en M. M. Visser, Willemsbeekweg 19, IJmuiden-Oost, t.a. Ruijgweg 33, Den Helder; J. J. Camman, Driebergenstraat 80, 's-Gravenhage en G. Vink, Reggestraat 19, IJmuiden, t.a. Maria van Oosterwijck- straat 19, Nooddorp; L. C. van der Zwan, Mercuriusstraat 22, IJmuiden en P. Klok, Scheldestx-aat 44, IJmuiden, t.a. Mercurius straat 22, IJmuiden. GEHUWD: G. L. Schol en J. .T. Brouwer, IJmuiden-O., Zandersstr. 10; W. M. Wilms Floet en II. Winnubst, Velsen, Meervliet- straat 42; D. Schermer en K. A. H. Schols, Driehuis, Da Costalaan 8; B. J. Eerens en M. G. Verheiden, Tiel, Westluidensestr. 49: G. Th. Potma en A. W. Penner, IJmuiden, Pres. Steynstraat 15; P. W. Dekker en B. A. M. de Weers, IJmuiden-O., Sparrenstr. 27; W. Dekens en E. J. Bonekamp, Velsen-N., Westerwijkstraat 7; A. W. Meinema en B. A. de Graaff, IJmuiden, Pegasusstraat 40; G. Bruinink en J. Post, IJmuiden, Kenne- merlaan 109; W. Heilig en J. A. G. Schade, IJmuiden, Kanaalstraat 154 rd.; B. Kremers en J. H. van Urk, IJmuiden, Sluisplein 21. OVERLEDEN: H. van der Steen, 73 jr., echtgenote van C. de Koning, Jac. van Heemskerkstraat 53, IJmuiden; A. Hijme- ring, 27 jr., echtgenote van G. Piersma, Middendorpstraat 2, Velsen-Z.; J. H. Koot, 83 jr., weduwe van P. G. de Bruijn, Eras- musweg 600, 's-Gravenhage; A. Vlietstra, 79 jr., weduwe van W. Th. van der Meulen, Schoonoortstraat 22, Velsen-N. Velsen-Noord Advertentie T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 Tel. 4333 In een zeer aantrekkelijk duel heeft KI. Steijn de eerste stap gezet op weg naar het persoonlijk schaakkampioen schap van Mid-Kennemerland. Als groepswinnaar in de voorronde Irad de nieuwe aanwinst van Kijk Uit aan tegen D. van Vuuren, die in een parallel groep als eerste in de eindrangschikking was geëindigd. Met zwart spelend verdedig de Steijn zich Caro-Kann. Van Vuuren besefte maar al te goed dat zijn enige kans op succes tegen zijn sterke rivaal in de aanval lag. Zeer optimistisch zette hij derhalve wel wat erg vroegtijdig de pionnen op de koningsvleugel in beweging. Ondertussen bereidde Steijn op de damevleugel een niet ongavaax-lijke actie voor. Als gevolg hier van moest de Weenink-speler tijdelijk zijn snode plannen voor de zwarte konings- veste laten varen. Niet voor lang echter. Toen hij maar even de gelegenheid gunstig meende, hervatte hij zijn doorbraak- manoeuvre. Inderdaad slaagde hij erin een bres in Steijns verdediging te slaan. Deze had de situatie echter uitstekend bekeken. Snel met een pion opgerukt stond hij op het punt te promoveren. Bovendien wist hij zijn bedreigde koning naar veiliger oorden over te brengen, waardoor Van Vuurens gedurfde opzet geen bekroning vond. Steijn had met zijn aanval aan de andere zijde van het bord inmiddels vol doende huisgehouden om Van Vuuren na het vastlopen van de aanval tot een on voorwaardelijke overgave te dwingen. De tweede -partij zal de komende week worden gespeeld. De eerste partij tussen de finalisten K. Steijn en D. van Vuuren verliep als volgt: D. van Vuuren (wit)K. Steijn (zwart): 1. e4 c6. 2. d4 d5, 3. e5 Lf5, 4. g4 Le4, 5. f3 Lg6. 6. Pe2 e6, 7. Le3 Db6, 8. b3 Pd7, 9. h4 h6, 10. Dd2 c5, 11. Pf4 Lh7, 12. Pc3 a6, 13. Pa4 Dc7, 14 c3 b5, 15. Pb2 c4, 16. Le2 Tb8. 17. Kf2 La3, 18. b4 a5, 19. Tac 1 Pe7, 20. Ph5 Tg8, 21. g5 Pf5, 22. g x h6 g x h6, 23. Tcg 1 a x b4. 24. T x g8 schaak L x 25. Lxh6 bxc3, 26. Dg5 Lh7, 27. Pg7 schaak P x g7. 28. D x g7 Lf5. 29. Tgl c x b2, 30. Dh8 schaak Pf8, 31. Tg8 Kd?^ 32. Tg7 Kc6, en wit geeft het op. Hoewel het nieuwe bedrijf van de n.v. Melkinrichting „Velsen" aan de Wijker- straatweg in Velsen-Noord reeds sedert het begin van dit voorjaar bijna volledig in gebruik is, zal nu toch binnenkort de in- bedrijfstelling officieel geschieden. De di rectie van „Velsen" heeft burgemeester mr. M. M. Kwint bereid gevonden de nieuwe, voor de IJmond ongetwijfeld belangrijke fabriek voor de melkvoorziening officieel te openen op donderdag 17 september des middags te twee uur. Advertentie Voor HETZELFDE GELD heeft u een ECHTE GRIT BRIL KENNEMERLAAN 92 TEL. 5072 VELSEN ZATERDAG 29 AUGUSTUS Thalia: „Kasim, de bandiet van Zhobe", 19 en 21.15 uur. Rex: „Met de kapitein aan tafel", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 1416.30 uur. Marktplein: kermis van 1424 uur. Strand, voor IJmondpaviljoen: vuurwerk 22 uur. ZONDAG 30 AUGUSTUS Thalia: „De aanval op fort Dobbs", 15 uur: „Kasim, de bandiet van Zhobe", 20 uur. Rex: „Rit in de nacht", 15 uur; „Met de kapitein aan tafel", 20 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 29 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit". W.B. Theater, 20 uur: „Vier despe rado's". Marktplein, 19 uur: Ruiteroptocht. ZONDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Bloe dige vergelding"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 14.30 uur: „Salzburger Geschichten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit". W.B. Theater, 14.30 uur: „Agent der Apachen"; 16.30 en 20 uur: „Oog in oog met de dood". Gemeentelijk Sportpark, 14 uur: Con cours Hippique. MAANDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit". W.B. Theater, 20 uur: Oog in oog met de dood". HEEMSKERK Marquette Theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De klokken van St. Mary". Castricum In hotel Borst te Bakkum hebben de parochianen van de kerk van de H. Maria ten Hemelopneming te Bakkum vrijdag avond afscheid genomen van kapelaan Kok in verband met zijn benoeming tot kapelaan te Amsterdam. Bij dit afscheid waren zeer velen aanwezig, onder wie de leden van het kerkbestuur, pastoor De Wit, pater Schermer, bestuurders van K.A.B. en K.A.J., en personeelsleden van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch. Hartelijke woorden van dank sprak de K.A.B.-voorzitter, de heer P. F. Janzen en na hem voerden nog verscheidene spre kers het woord. De scheidende priester dankte zichtbaar onder de indruk, allen hartelijk voor dit sympathieke afscheid. In de raadzaal van het gemeentehuis te Castricum is vrijdag een openbare aan besteding gehouden ter verbetering van de Mient. Het werk omvat het verrichten van grondwerk, leggen van een weg van asphaltbeton en rioleringswerken bene vens de aanleg van rijwiel- en wandelpa den. De begroting was geraamd op 152.000. Er waren 9 inschrijvingsbiljetten binnen gekomen. De gunning is aangehouden. De uitslag van de inschrijving was als volgt: Hoogste inschrijver was Van Vemde en Te Beest in Heemstede (paklaag 188.500); laagste inschrijver was W. Jansen te Haarlem (schraal beton 150.200, paklaag 159.000). (Verkort weergegeven) Mogen wij langs deze weg de leidsters en leider van de „Vivoy-Brulboei" danken voor de goede zorgen, die onze kinderen tijdens de vakantie hebben genoten? Voor al juffrouw Liesbeth, die prachtig werk heeft verricht! Met plezier zijn de kinde ren dag in dag uit naar de club gegaan en ze keken steeds verlangend naar de volgende dag uit. Het is niet te beschrij ven hoe dankbaar we zijn, dat onze kin deren zo'n gezonde, heerlijke vakantie heb ben genoten, dank zij de grote toewijding die Vivoy-Brulboei ze gaf. Ze zijn u wel toevertrouwd Vivoy-Brulboei Hopend, dat ze volgend jaar weer bij u present mogen zijn, tekenen wij, Familie PRINS MEINEMA. ook namens v - anderen. Zo zal straks de torenflat aan de Arendsweg-Zuid te Beverwijk er uit gaan zien. Het wordt de hoogste flat boven het Noordzeekanaal. Het ge bouw is bestemd voor bejaarden en alleenstaanden en ivordt geëxploiteerd door „Humanitas". Er blijkt grote belangstelling te be staan voor dit gebouw. Vooral voor de bovenste verdiepingen zijn al ettelijke aanvragen bij Hv.manitas binnenge komen. Het gemeentebestuur van Beverwijk had enige weken geleden besloten een geldlening te sluiten en het geld weer door te lenen aan Humanitas. Dit mag niet van Gedeputeerde Staten, zodat de raad donderdag besloot het geld nu als garantie ter beschikking te stellen Behalve deze formele zaak hebben G.S. geen bezwaar. Het gevolg is, dat dit kloeke gebouw er over anderhalf jaar zal staan. De huren in dit twaalf verdiepingen tel lende gebouw, dat hoger is dan de Amsterdamse „wolkenkrabber"zullen ongeveer tachtig gulden in de maand bedragen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5