Kennemer Garage TELEVISIE Fa.de Vilder KJEHKD Jongste bediende staffunctionaris werd commercieel bij Van Gelder De lucht die wij inademen Visgroothandel nam afscheid van de heer Vissink Haarden en kachels C. Pels bleef Velsenaar ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 7 Kasim, de bandiet van Zhobe Met de kapitein aan tafel LOENDERSLOOT I< W.F.-collecte met tamboers Kop op, borst vooruit Vier Desperado's Fanfare Ongeval aan boord van Urker botter Zweeds visserij-onder zoekingsvaartuig in IJmuiden Weer vier jubilarissen bij Bureau Wijsmuller Onverdiende blaam Posities sleepboten van bureau Wijsmuller Zuivelfabriek wordt spoedig geopend Pootaardappelen voor Oostenrijk Kinderen dagje-uit na loonsverhoging voor pa Cadeaus voor scheidende functionaris Slachthuis IJmond Kind er dienst en (Thalia, IJmuiden) Ja, deze film is er nu echt eens een voor die mensen, die nooit genoeg krijgen van een lekker par tijtje knokken op het witte doek. Kasim is geen bandiet, maar omdat hij denkt dat de Engelsen bandieten zijn, wordt hij toch een bandiet, tot de Engelsen ontdek ken dat een ander de bandiet is, waarop Kasim, die inmiddels een bandiet gewor den is, samen met de Engelsen de bandiet te lijf gaat. Het klinkt verwarrend, maar dat is het verhaal ook wel een beetje, al is het, behoudens in het begin wel gemak kelijk dat de Engelsen altijd een rood pak je aan hebben en de anderen een wit. Net een voetbalwedstrijd dus, alleen wordt er meer geschoten en hard ook! Er vallen veel doden in deze film, die handelt over aanvallen op soldaten en ka ravanen, benden die dorpen platbranden, maar ten slotte toch hun verdiende loon ontvangen. Er wordt zelfs een meisje van de brandstapel gered. Thalia presenteert ook weer een gezellig bijprogramma. Geox*ge O'Hanlon laat u zien, wat er kan gebeuren, als je denkt dat je nog dertig dagen te leven hebt, en in „One Spooky Night" zullen de haren u ten berge rijzen. En voordat u gaat kijken naar de rode en witte vechtjassen van de hoofdfilm ver schijnen er eerst zwarte vechtjassen op het doek. Het zijn kraaien, die een inge wikkeld gevecht aangaan met een boer een mooie parodie op het gangsterdom. Twee vogelverschrikkers zorgen voor een pracht slot van deze kostelijke tekenfilm. Zondag: „De aanval op Fort Dobbs", maan dag tot en met woensdag „De misdadi ger in de rolstoel", donderdag „Zij allen waren schuldig". (R e x, IJmuiden) Het kapiteinschap op een luxueus zeekasteel brengt vele moei lijkheden met zich mee. Vooral als de be kleder van deze functie afkomstig is van stokoude vrachtschepen, stammend uit de beginperiode van het stoomtijdperk. Dit wil ops tenminste de Engelse kome die in kleuren „Met de kapitein aan ta fel" doen geloven. De kapitein in kwestie heeft te kampen met corrupte en smok kelende bemanningsleden en uiterst las tige passagiers. Vaak komt hij in moei lijkheden door de representatieve plich ten van zijn functie die hij maar niet tot een goed einde kan brengen. Vallend, struikelend en roomtaartsmij tend bereikt hij het einddoel van de reis. Alles eindigt goed voor onze kapitein. Na enkele volgende reizen is hij gewend aan het baasspelen op een passagiersschip en buit zijn positie ten volle uit. „Met de ka pitein aan tafel" is een amusante onder houdende film, waarin flauwe en leuke grapjes elkaar in snel tempo afwisselen. Voor de pauze een mooi filmpje over Columbia en een ouderwetse Woody-Wood- Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden De jubilerende afdeling Velsen-Noord van het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankex-bestrijding die juist tien jaar bestaat, heeft vrijdag haar reeds lange tijd van te voren aangekondigde grote collecte gehouden. Deze collecte geschiedde op en nabij de ponten met bussen, maar was grotendeels gericht op een huis-aan-huis bezoek met lijsten dat vanmorgen nog zou worden voortgezet. De drumband van de speeltuinen „Schulpen" en „De Meex-weiden", die al zovele activiteiten heeft ontwikkeld sedert het bestaan van 30 april af, had spontaan medewerking verleend om de collecte te stimuleren. Gisteravond heeft deze band in de kleurige groen-witte uniformen een langdurige rondgang door Velsen-Noord gemaakt, die grote belangstelling had en waarbij bijna geen straat is vergeten. In de band werd de bekende vlag met het KWF-embleem meegevoerd, geflankeerd door de nationale driekleur. De heer W. P. J. Mudde, waax-nemend voorzitter van het Noordvelsense actie comité van het KWF, leidde de stoet. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - Dmuider Telefoon 02550-4324 Voor eerste klas servlre pecker tekenfilm. Tot en met maandagmiddag kan men van het bovenstaande programma genieten. Zondagmiddag draait „Rit in de nacht", woensdag en donderdagavond „De avon turen van een Goed Heertje". (Lux or, Beverwijk) Tja, als je als sergeant met je peloton het kampioen schap wilt winnen, en je krijgt dan zo'n stelletje.Het wordt moeilijk voor de ser geant, maar leuk voor de toeschouwer, en daar gaat het ten slotte om. Donderdag Eddie Constantine, die Blake een handje helpt, en zondag „Salzburger Geschich- ten". (W. B. - theater, Beverwijk) Ook uit bankrovers kan nog wel eens wat goeds groeien. Want als zo'n beeldschoon meis je opdaagt, dat op zijn gemoed weet te werken, besluit de rover de zijde van de wet te kiezen. Een nobele strekking. Zon dag en maandag „Oog in oog met de dood", zondagmiddag „Agent der Apachen". (Kennemer Theater, Bever wijk) Nog een week kijken naar het koste lijke produkt van Bert Haanstra, waarin vaak van pisachtige humor valt te genie ten. Zondag „Bloedige vergelding". Dc- Urker kotter UK 69, die op weg was naar Urk, is vrijdag vastgelopen in het Noordzeekanaal bij de Kruithaven. Een daar liggende baggermolen heeft namelijk door het geven van verkeerde seinen de Urkers misleid. Een andere Ui-ker kotter zou het schip lostrekken. Er werd een kabel overgebracht die men enige slagen om een bolder legde. De 39-jarige H. T. K. hield het losse eind vast. Tijdens het trekken begon de kabel te slippen zodat K. moest loslaten. Het uiteinde van de kabel zwiepte tegen een van zijn benen, dat zwaar werd vex-- wond. Per ziekenauto werd het slacht offer naar het ziekenhuis overgebracht. Tot maandagmorgen ligt in de Haring haven te IJmuiden de „Skagerak", een Zweeds vaartuig voor visserijonderzoek. Het schip is eigendom van de Zweedse re gering. Het is bezig met het maken van een langdurige reis in de Noordzee, waar bij men vooral de gedragingen van de wijting onderzoekt. De Skagerak is onge veer 500 ton groot. In december zullen weer vier personeels leden van n.v. Bureau Wijsmuller jubi- lei-en. Het zijn de eerste machinist W. Wol vers, de eerste machinist W. Zwax-tveld, kapitein A. Broek en de heer J. Rob, werk zaam in het magazijn. Allen zijn dan veer tig jaar in dienst. Een verdienstelijk Velsenaar de heer C. Pels zal donderdag 3 september in Am sterdam en aan de Jan Kostelijklaan 3 te Velsen-Zuid het feit herdenken dat hij veertig jaar geleden bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. op zestienjarige leeftijd in dienst kwam. De heer Pels werd te Wormerveer ge boren op 8 augustus 1903 en hij kwam 3 september 1919 als jongste bediende bij het bedrijf van Van Gelder in Wormer veer. Bediende is hij maar kort geweest; spoe dig maakte hij promotie, hij kwam bij de afdeling correspondentie, waar hij zijn eerste kennis opdeed in de soorten pak papier en de fabricage ervan. Met deze kennis gewapend kwam de heer Pels op 1 september 1925 naar Velsen voor de ver zorging van de orderplanning. Hij werd geconfronteerd met de fabricage van kran tenpapier. Hij kreeg te maken met de tech nische kant van het produkt en kwam er uiteindelijk toe zijn kennis te openbaren in een fraai verzorgd boekwerkje „Papier fabricage". De heer Pels,: die samen met de schrijver Jan Poortenaar een boek sa menstelde getiteld „De Papierwex-eld", werkte mede aan de „papierkennis" voor de Algemene Nederlandse Typografen Bond; zijn „schriftelijke cursus" is ooor de Amsterdams^ Grafische School overgeno men. Door zijn lezingen is de heer Pels bij Het steeds drukker wordende verkeer in de oude stad van Beverwijk en in dit geval speciaal het gebruik van de weg naar Wijk aan Zee, eist van het gemeentebestuur maatregelen, waar door dit verkeer sneller kan worden verwerkt. In het kader van de voor zieningen is het huis waar in vroegere jaren mevrouw Garms haar kerkje had en waar elke zondag godsdienst oefeningen werden gehouden, afge broken. Een paar honderd meter verder staat nog het oude Spaarbankgebouw, dat, evenals de daarnaast staande woon- en winkelhuizen, eveneens zal moeten verdxvijnen. Het nieuwe ge bouw van de Spaarbank zal op woens dag 2 september officieel worden ge opend. In oktober van het vorige jaar is men met de bouw begonnen en nu wordt er de laatste hand aan gelegd. De architecten Roelofs en Peters uit Den Helder maakten het plan en niet minder dan vijftien aannemers werk ten aan de bouw. Het bestuur van de Spaarbank bestaat uit de heren: ir. A. H. Ingen Housz, voorzitter, ir. J. C. van Hattum, vice- voorzilter, ir. A. J. Allan, secretaris, T. A. C. Bölger, penningmeester, L. M. Witkamp; commissarissen zijn de heren H. Brat, dr. M. H. P. P. van Haeff, H. van der Kolk en C. Verséle- well de Witt Hamer. De onlangs be noemde administrateur, de heer J. F. Heemink zal bij de opening van het nieuwe gebouw als zodanig in dienst treden. Het bestuur houdt receptie op woens dag 2 september, nadat de voorzitter om drie uur het gebouw zal hebben geopend. Belangstellenden kunnen het gebouw ook bezichtigen donderdag 3 en vrijdag 4 september van 19.30 tot 21 uur en zaterdag 5 september van 15 tot 17 uur. de Nederlandse typografen en druktechni sche wereld een goede bekende geworden. Dit contact met de „buitenwereld", gericht naar de druksector, zorgde voor de ver plaatsing van de heer Pels naar het hoofd kantoor in Amsterdam, waar hij sedert september 1948 de functie van commer ciële staffunctionaris kreeg. Hij is de vraagbaak voor de concerndirectie en voor de typografische wereld. Ondanks zijn promotie naar Amsterdam is de heer Pels in hart en nieren Velsenaar gebleven. Direct na de oorlog heeft hij zeer veel bijgedragen tot de heroprichting vxn de Velsense afdeling van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen, en hij is van deze afdeling nog steeds de actieve secretaris. Zijn ambities strekken zich nog verder uit; hij is onder andere lid van de Adviescommissie van de Velser Kunst kring „Voor Allen", bovendien nog lid van de examencommissie voor de grafi sche opleiding. De jubilaris en zijn familie staat een be langrijke dag te wachten, want de hoofd directie van Van Gelder Zonen n.v. be reidt hem donderdagmorgen te halfelf in het hoofdkantoor te Amsterdam een groot se huldiging. Nog een jubilaris Woensdag 2 september viei't de heer W. Vastenburg, metercontroleur in de afde ling mechanische werkplaats, zijn veertig jarig arbeidsjubileum. De jubilaris, die 4 november 1896 te Amersfoort is geboren, kwam reeds in 1915 als leerlingbankwerker in de mechanische werkplaats. De mobilisatie riep hem na een jaar op en toen hij in 1919 met groot verlof kon gaan, vond hij een plaats in de afdeling Centrale, waar hij tot decern ber 1956 diende als machinist bij de water voorziening, zowel in het bronwaterfilter gebouw als in het kanaalwaterpompsta- tion. Thans fungeert hij als controleur in de meetafdeling voor de fijne apparatuur. De heer Vastenburg woont aan de Alk- maarseweg 13 B te Beverwijk. Door een zetfout is er in ons verslag van de raadsvei-gadering met feestelijk vervolg in Beverwijk een woordje weggevallen. Een vervelend foutje, omdat hierdoor de directeur van de Beverwijkse Vismeel- fabriek in een verkeerd daglicht is komen te staan. Natuurlijk heeft burgemeester Bruinsma niet gezegd, dat het altijd aan de directie en niet aan de arbeiders heeft gelegen. Het woordje niet is weggevallen, want de burgemeester stelde juist, dat het niet altijd aan de directie heeft gelegen. Juist omdat een afdoende oplossing niet kon worden bereikt, heeft de directeur toege stemd in de verkoop van de fabriek. Dit feit alleen bewijst, dat de directie van de Vismeelfabriek van goede wil is geweest. AFSCHEID VAN BETHLEHEMSCHOOL Vijftig leerlingen van de twee zesde klassen hebben vrijdagavond tijdens een feestelijke bijeenkomst waarbij hun onder wijzers en ouders aanwezig waren af scheid genomen van de Bethlehemschool aan de Radarstraat te IJmuiden. Het hoofd van de school, de heer H. Re- miens, en de heer J. de Vries, die de andere zesde klasse leidde, hadden vele toespraken alsmede cadeaus van hun scheidende leer lingen in ontvangst te nemen. Maar ook de leerlingen werden bedacht. Zij kregen be halve de beste wensen ook elk een bijbeltje mee. De avond werd verder doorgebracht met voordracht, muziek, zang en enkele filmpjes. De zeesleper Zeeland is op 28 augustus uit Osaka vertrokken. De Cycloop is op 28 augustus aangekomen te Vlissingen met een tanklichter van Le Havre, Frankrijk, op sleeptouw, 's Avonds was het schip in IJmuiden tei'ug. De Friesland was 27 augustus 200 mijl ten zuidzuidoosten van Recife, met twee duwboten naar Buenos Aires. Men is druk aan het werk om de melk inrichting Velsen n.v. op tijd geheel ge l-eed te hebben voor de opening. De nieuwe fabriek in Velsen-Noord is vrijwel gereed. De meeste gebouwen staan al in volle luister en alleen wordt hier en daar nog de laatste hand gelegd aan een of ander detail. 17 september is het zo ver. Dan zal bur gemeester mr. M. M. Kwint de fabriek officieel openen. WENEN De Nederlandse boer Lips uit Emmeloord is in Wenen aangekomen om 15 ton pootaai-dappelen over te dra gen aan de rooms-katholieke sociale hulp- vërleningsorganisatie, ten behoeve van de gedupeei-den van de watersnood in Oos tenrijk. Boer Lips zal in de komende week wor den ontvangen door de aartsbisschop van Wenen, kardinaal Franz Koenig. Hij zal bij die gelegenheid de pootaardappelen overdragen voor de boeren van Neder- Oostenrijk van wie de oogst door de over stroming is vernield. Monseigneur Ungar, de directeur van de roomskatholieke hulp organisatie verklaarde, dat het gebaar van de heer Lips door de Oostenrijkers zo bijzonder op prijs gesteld wordt omdat men weet, dat de aardappeloogst in Ne derland, door de aanhoudende dx-oogte na delig beïnvloed is. Advertentie Erkend Philips- en Erres-dealer GROTE KEUZE T.V.-types 1960 reeds voorradig Snelle en doeltreffende service door eigen dienst. 1e klas Messa- of Tewea- antenne Betaling in overleg. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 en 8073 Zondag 30 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. Doorn; 19 uur: ds. S. de Roest, jeugddienst. De Rank, 10 uur: jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. S. E. Wesbonk. Petrakerk, 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. Floor Sr. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: G. J. A. van Staden. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroëgmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Jehova's Getuigen, Cultureel Gebouw, 19 uur: Wachttorenstudie over „Christe nen hebben nauwkeurige kennis nodig". Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag, Elonkapel, 19.30 uur: voor ganger M. de Vos. Volle Evangelie Gemeente, Bellevue, 10 Onder grote belangstelling heeft de heer N. Vissink vrijdag in IJmuiden afscheid ge noten van de Nedex-landse Zeevisgroothan- delsvex-eniging. Voorzitter P. Krab sprak de heer Vis sink, die 43 jaar in dienst geweest is, toe. „U hebt een belangrijke plaats ingeno men, en het valt ons dan ook zwaar om af scheid van u te nemen. Vooi-al als expedi teur hebt u altijd een nauw contact met de leden gehad. Die expeditiefunctie was wel uw glansperiode. U had er slag van met de leden om te gaan. Goed op stoot raakte u vooral als u Van Keulen, Zandvliet of Van Beek aanwijzigingen gaf voor de verdeling van de wagons". De heer Ki-ab zei dat de heer Vissink al tijd veel hai-t voor de zaak heeft gehad. Hij wist de belangen van de verzenders te behartigen zonder de belangen van de ver eniging uit het oog te verliezen. Ook later toen hij een administratieve functie kreeg, omdat de expeditie na de oorlog niet in de zelfde vorm terugkeerde, verrichtte hij doeltreffende arbeid voor de vishandel. De belangen van de IJmuider vishandel heeft hij altijd naar beste weten gediend. Het erelid P. Verwoerd, dat als voorzit ter van de expeditiecommissie die de heer Vissink indertijd had aangesteld, voerde vervolgens het woord. De heer Verwoerd constateerde, dat zijn taak steeds met lust en liefde heeft verricht. Men kon de ex peditie geheel en al aan hem overlaten. Ernstig wees de spreker daarna op de ve le sterfgevallen, die zich de laatste jax-en in de vereniging hebben voorgedaan. „Zorg ervooi", dat uw zaken kunnen doorgaan, als u mocht worden opgei'oepen". Aangemoedigd door het steeds aanhou dend mooie weer en enigszins in feest stemming door de aangekondigde loons verhoging in het metaalbedrijf, zullen zon dag ongeveer tweehonderd kinderen van leden van de Algemene Nederlandse Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electrotechnische Industrie, afdeling Be- verwijk en Velsen-Noord, een busreisje maken naar de Loosdrechtse plassen. Ver trek van het Marktplein te Beverwijk om halftien 's morgens en om zes uur in de middag hoopt men weer thuis te zijn. Onder degenen, die afscheid kwamen nemen, waren de voorzitter van het pro- duktschap voor vis en visprodukten drs. D. J. van Dijk en de directeur van het Staatsvisserhavenbedrijf, mr. J. R. van Eerde. De heer P. Krab liet het bij het af scheid van de heer Vissink niet bij woorden. Hij bood de scheidende functionaris namens de Zeevisgroot- handelsvereniging ook een draagbaar radiotoestel aan. ZAL, WANNEER VOLGEND JAAR (hopelijk vóór 1 maart) de vismeel fabriek te Beverwijk heeft opgehouden te bestaan, de kous af zijn? Valt er daarna in deze streken niets meer te verbeteren met betrekking tot de lucht die door de industrieën wordt verontreinigd en die wij moet eninademen? Doet men verstandig, vooral met het oog op nieuw te vestigen industrieën pas achteraf eens te kijken wat er in de wereld op dit gebied alzo te koop is? Geen zinnig mens zou hierop bevestigend antwoorden. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft haar bemiddeling verleend bij uitnodigingen van de National Society for Clean Air, die in oktober van dit jaar een grote conferentie te Londen belegd en die gaarne als gastvrouw zal optreden ook van vertegenwoordigers van gemeente besturen in ons land. Naast de zogenaam de industi'iegemeenten in het zuiden en oosten van Nedexdand en langs de Water- weg komt ook Velsen hiervoor in aan merking, zo heeft bovengenoemde vereni ging gemeend. Het zal een driedaags congres worden, van 20 tot 23 oktober, waarop ruimschoots gelegenheid zal zijn tot het uitwisselen van er-va ringen in de bestrijding van de door de industrieën verontreinigde lucht, men zal van gedachten wisselen over de wettelijke bepalingen ter zake in verschei dene landen, er zal worden nagegaan in hoeverre men tot een effectieve interna tionale samenwerking zou kunnen komen, kortom er zal naar worden gestreefd, dat iedere gedelegeerde naar huis kan terug keren met meer kennis en een beter in zicht in zaken die betrekking hebben op een zo zuiver mogelijke lucht om in te ademen door de mensheid. Bovengenoemde Society zal in oktober zestig jaar bestaan. Deze vereniging heeft reeds prachtig werk verricht; door haar deskundige leden zijn al heel wat proble men opgelost, terwijl opmerkelijke suc cessen dank zij haar medewerking zijn bereikt. Zo is, wat nog maar weinige bui- tenlandei-s weten, de City van Londen tot een „smokeless zone" gemaakt. Behalve voordi-achten door deskundigen en daarop volgende debatten, zullen er een tentoonstelling en excursies naar indus triegebieden worden gehouden, teneinde ter plaatse te constateren hoe ver men daar is in de bestrijding van vei-onti-ei- nigde lucht en op welke wijze men tot goede en minder goede resultaten is ge komen. Wat de IJmondgemeenten betreft, on langs is besloten om in IJmondvei-band contact op te nemen met gemeenten als Heerlen en gemeenten langs de Waterweg teneinde wijzer te worden op het gebied van verontreinigde lucht en mogelijkhe den om daarin verbetering te bi-engen. Daarnaast ook eens een kijkje te nemen buiten het eigen land, lijkt ons ook niet kwaad Het bestuur van het rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam Slachthuis IJmond is vrijdagmiddag in vergadering bijeen gekomen onder voorzitterschap van mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen. Het openbai-e gedeelte, (opening, vast stelling notulen van de vorige vergadering, vaststelling begroting voor het dienstjaar 1960, x-ondvraag en sluiting) was in twee minuten afgelopen, waarna een besloten vergadering werd gehouden. uur: G. R. Mik; dinsdag, Cultureel Ge bouw, 20 uur: G. R. Mik; donderdag, Gijzenveltplantsoen 55, 20 uur: gebeds samenkomst. IJMUIDEN-OOST Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. IJzer man. Jeugdgebouw, 10 uur: J. Luyt, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, zang- dienst, ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. Sevensma. Zaterdag 16 uur: openluchtsamenkomst Kennemerlaan, spreker J. B. Kleyn- Haneveld. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 17.15 uur: ds. J. Blase. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vrfje Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Pera. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. Nood; 17 uur: ds. F. W. Martijn. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. Dammuller. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard; 19 uur: ds. D. ter Steege. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. J. J. van Ravenswaay. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. S. Wijnsma. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. F. C. Willekes; Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes; Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys; Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer J. Tijl. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. P. W. Martijn van Leiden; 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondag school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. M. A. v. Rhijn van Bergen. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. H. v. Koningsveld van Ede; 19.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. H. v. Koningsveld van Ede. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. Plug van Eg- mond. Kerktent Bakkum, 9 uur: ds. P. Salm; 10.30 uur: ds. Y. van der Zee. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. IJmuiden-West; Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinsterei'school, aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool. aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren- straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool Jeugdhuis, 5—8 uur, aanvang 11.30 uur Kinderkerk, kerk. aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat. aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref Evang. zondagsschool. Da Costaschool, aanvang 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7