Veerboot-garage Bardic Ferry Perée Half jaar cel voor fietsendief "Sri BAM-BAM-BOE IJmond-agenda Havenberichten Twee weken voor huurder die zijn huisbaas mishandelde Wasmachines - Centrifuges neven aan de redactie A\iukea PERLON HORLOGEBAND Juwelier DE BOER LANGS SLUIZEN EN HAVENS Gasgeysers en Gasfornuizen HAARLEMSE POLITIERECHTER LOENDERSLOOT Zeeloodsen bespreken in „Royal" hun positie VGZ-oudgedienden maakten uitstapje Schaakclub Weenink bij „Kennemer Staten'' Instuif Interpar met KRO-springplank Hoe de duiven vlogen Burgerlijke Stand van Velsen MAG motorkampioen van Noordholland Internationale Drogisten- beurs in Den Haag Competitie Chr. Korfbalbond Mutaties in bestuur van P. v. d. A. Heemskerk Tafeltennistoernooi met sterke deelname WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1959 Een Haarlemse inwoonster zag op 12 juli van dit jaar een man op haar fiets weg rijden, die zij kort tevoren op slot voor een huis aan de Dreef had neergezet. Met haar verloofde en twee motorrijders zette zij de achtervolging in en op de Schiphol- weg werd de dief in zijn kraag gegrepen. De man moest zich maandag voor de Haarlemse politierechter, mr. N. Smits, verantwoorden, die hem tot zes maanden gevangenisstraf veroordeelde. Verdachte beweerde dat het fietsslot al geforceerd was voor hii er op wegreed. Hij had het karretje alleen maar even willen „lenen" om ermee naar een liftplaats te rijden. „De schijn is tegen me", zei verdachte. De officier van Justitie, mr. J. van den Oever, merkte echter op, dat er weinig Nederlanders zijn die zo'n uitgebreid strafblad hebben als deze verdachte. Hij eiste een half jaar cel met aftrek. De Gro ninger heeft namelijk al niet minder dan vijftien vonnissen achter de rug. „U boft dat u voor de politierechter te recht staat en niet voor de rechtbank. De politierechter kan u namelijk geen langere straf opleggen dan zes maanden", zei mr. Smits, die verdachte overeenkomstig de eis van de officier vonniste. De raadsvrouwe van de koopman, mr. H. S. M. Felhoen Kraal-Otto, had vrij spraak wegens gebrek aan bewijs bepleit subs, het opleggen van een voorwaarde lijke straf. Ongevallenwet Een 56-jarige handlanger uit Zaandam had toen hij in de ongevallenwet „liep" in strijd met de waarheid aan een adjunct inspecteur van de Raad van Arbeid opge geven dat hij op 4 april niet had gewerkt, In werkelijkheid had hij- op die dag met bloemen gevent. De Zaandammer gaf, na dat hij het feit tegen de ambtenaar hard nekkig had ontkend, thans voor de politie rechter toe dat hij fout was geweest. Hij had het gedaan om het gezin van zijn zoon te helpen, zei hij. „Bloemen zijn geen sigaren die je een weekje kan laten staan. Die bloemen moésten die dag worden ver kocht. edelachtbare". De ambtenaar ver telde als getuige dat, indien verdachte het geval tijdig met de controlerend genees kundige had- besproken, er wel dispen satie zou zijn verleend. De politierechter hield verdachte voor dat de Nederlandse sociale verzekeringwetgeving gebaseerd was op eerlijkheid en vertrouwen en dat men niet moest proberen de uitvoerings organen een rad voor de ogen te draaien. De officier van Justitie wilde rekening houden met de persoonlijke omstandig heden en vorderde vijftig gulden boete. „Wat hebt u daarop te zeggen", vroeg mr. Smits aan de Zaandammer. Verdachte: „Dat ik niet naar mijn weldaden wordt beloond, meneer de rechter". De politie rechter verlaagde de boete tot 25. „Dat kan er ook nog wel bij. Maar meneer de officier was wel aan de hoge kant", luidde het laatste woord van de slagvaardige Zaandammer. Geen zegen Een 36-jarige Indische Nederlander uit Zaandam had in geldnood zich vier spaar boekjes met obligatiezegels van een levensmiddelenbedrijf toegeëigend. Eén boekje met f 52 aan zegels had hij door een ander persoon laten verzilveren. Toen hij thuis kwam wilde zijn vrouw het geld niet aannemen. „Er rust geen zegen op", had zij gezegd, nadat ze de herkomst had vernomen. Verdachte had het geld toen aan de firma teruggegeven. „U mag zich met zo'n vrouw bijzonder gelukkig prij zen", zei de politierechter. Verdachte vertelde dat hij tot zijn daad was gekomen omdat het ministerie van maatschappelijk werk geld van zijn pen sioen had ingehouden. „Een advocaat in de arm nemen kost 1500", zei hij. Politierechter en officier tegelijk: „Nou, nou, nouDe officier vond verduis tering in dienstbetrekking bijzonder un fair maar hij had gevoel voor de houding van verdachte's echtgenote. Hij eiste f 50 boete en een voorwaardelijke gevangenis straf van veertien dagen met twee jaar proeftijd. De politierechter veroordeelde de Zaandammer conform. Huisbaas mishandeld Tot veertien dagen gevangenisstraf werd een 39-jarige machinebankwerker uit Zaandam veroordeeld, die na een woordenwisseling zijn 62-jarige huisbaas ernstig had mishandeld. De politierechter noemde het optreden van verdachte beest- Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden (Verkort weergegeven) Weduwen. Met vreugde heb ik kennis genomen van de nieuwe Weduwen- en Wezenwet, maar tot mijn grote teleurstel ling tevens vernomen dat ambtenaars weduwen en -wezen daar zo goed als niets van krijgen. De regering is namelijk van plan ons voor elk dienstjaar dat onze overleden echtgenoot en vader de overheid heeft gediend, 2 pet te korten. Mijn man had 37 dienstjaren, dus voor mij en mijn kinderen wordt 74 pet gekort. Dat dit een groot onrecht is, is volgens mij nog niet voldoende bekend. Mijn man is indertijd in gemeentedienst getreden en heeft altijd met de grootste plichtsbetrachting gewerkt. Moeten de nagelaten betrekkingen nu zó worden behandeld? Onder de ambtenaars weduwen met kinderen wordt de meeste armoede geleden, ook al lopen de meesten er niet mee te koop. Een weduwe met kin deren staat met haar gezin toch nog in het volle leven? Ook onze kinderen willen wij graag iets laten leren; ze moeten toch al zoveel missen. WED. R. S., Haarlem. achtig. Het slachtoffer zou zo geschopt en gestompt zijn dat hij bont en blauw zag. De verdachte verdedigde zich door te ver tellen, dat zijn huisbaas hem al jarenlang over reparaties aan zijn woning had dwars gezeten. Toen verdachte er weer eens over was begonnen zou de huisbaas hem met een verfschraper hebben bedreigd. „Als iemand aan mijn lichaam komt dam sla ik terug. Ik heb hem afgerost en goed ook. Ik wil hem niet meer op mijn erf hebben", brieste de Zaandammer. De officier meen de dat het eigen rechter spelen van ver dachte alle perken te buiten was gegaan. Hij eiste veertien dagen gevangenisstraf. De politierechter kon zich daarmee ver enigen. Advertentie De nieuwe rage grammofoonplaat 5.60 Koker, inclusief dans- instructie 1.50 MUZIEKHANDEL TOONAANGEVEND WIJK AAN ZEEëRWEG 45 IJMUIDEN (O.) - TELEF. 7127 De afdeling IJmuiden van de vereniging „De Nederlandse Loods" heeft dinsdag in Royal een zeer druk bezochte jaarverga dering gehouden. Aanwezig hierbij was 'n hoofdbestuurslid van de „Centrale voor Rijkspersoneel", de heer Kenemans. Ter tafel werd gebracht de huidige positie van de Nederlandse zeeloodsen, zowel wat salariëring als wat pensioen regeling betreft. De algemene en speci fieke aspecten van de rechtspositie van de Nederlandse loodsen kwamen derhalve ter sprake. Bij de algemene discussie, waar aan practisch iedereen deelnam, bleek dat er vele plooien vallen glad te strijken. Voorts kwamen ter sprake de plannen tot deelname aan de oprichting van een Internationale Westeuropese Loodsenver- eniging. Deze oprichting zal in oktober te Parijs geschieden. Uit de gang van zaken ter vergadering meende het bestuur te kunnen opmaken, hoe nodig het is dat alle Nederlandse loodsen in één landelijke loodsenvereni- ging zijn georganiseerd. De vereniging „De Nederlandse Loods" is op 25 augustus 1958 opgericht. Zij heeft thans meer dan 70 percent van de Neder landse loodsen in haar gelederen ver zameld. De vereniging is via de Centrale voor Rijkspersoneel aangesloten bij het Ambtenaren Centrum. Het dagelijks bestuur van de afdeling IJmuiden bestaat uit de heren C. List en W. Verhoef, zeeloodsen der eerste klasse. De directie van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. streeft er naar elk jaar de gepensioneerde perso neelsleden van het Velsense bedrijf een prettige uitgaansdag te bezorgen. Dit is ook dinsdag gebeurd, toen hon derdtien oud-VGZ'ers in drie bussen een verrassingstocht hebben gemaakt, die mede wegens het bijzonder fraaie zomerweer 'n succes is geworden. Men begon niet te vroeg met deze reis, zodat de interessante luchthaven Schiphol op een druk uur werd bereikt. De reizigers die in de eigen bus een rondrit over de vlieghaven en langs de hangars maakten, keken hun ogen uit bij het starten en lan den van de luchtreuzen. Na de koffie met gebak leidde de tocht langs het fraaie na tuurschoon van de Vechtstreek naar Leer- sum. Hier werd een zeer goed verzorgde warme maaltijd gebruikt. Langs de mooie streek van de Oude Rijn ging men naar Hillegom, waar de broodmaaltijd werd ge bruikt. De bedrijfsleider, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., heeft tijdens de maaltijd een geestige toespraak gehouden. Hij vroeg zich daarbij af of er voor de ge pensioneerden nog wel tijd was om uit te gaan, aangezien hij had vernomen, dat velen van hen nog dagelijks een of andere ambitie hebben. VELSEN WOENSDAG 9 SEPTEMBER Thalia: „Grenspiraten", 20 uur. Rex: „Het spook van de opera", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 10 SEPTEMBER Thalia: „Bonjour Tristesse", 20 uur, speciale voorstelling. Rex: „Het spook van de opera", 20 uur. Pieter Vermeulenmusetim, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat: van 20 uur af spreekuur. Raadhuis: van 9.30 tot 12 uur, spreek uur wethouder van openbare werken. BEVERWIJK WOENSDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bonjour Tristesse". Luxor Theater, 19 cn 21.15 uur: „Het meisje van de veenhoeve". Statenhuis Velserweg, 20 uur: Ledenver gadering „Pat Mat". „De Groentebeurs", 20 uur: Jaarverga dering Supportersvereniging „Rood Zwart". DONDERDAG 10 SEPTEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje van de veenhoeve". Advertentie Vernieuw uw HORLOGE met een nieuwe in moderne kleuren, vanaf 3.75 KENNEMERLAAN 60-62 Ook grote collectie in staal, fixoflex etc. De schaakclub „Weenink" te Beverwijk heeft dinsdagavond in het clubhuis aan de Baanstraat. de jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. C. Muyen, ge waagde in zijn openingswoord over de strubbelingen die er in het bestuur zijn geweest. Momenteel is alles weer in orde. Het belangrijkste in het afgelopen jaar noemde de voorzitter de degradatie van het eerste tiental, doch hij meende goede hoop te hebben dat men in dit komende seizoen weer zou promoveren. De secretaris, de heer P. Stet, gaf een overzicht van het afgelopen jaar en het verslag van de penningmeester moest blij ven wachten tot Kennemer Staten een en ander geregeld had. De aansluiting bij Kennemer Staten heeft tot gevolg dat men nu elk jaar een begroting moet opmaken en op de balans, die werd voorgelezen, is ook een post geplaatst voor vernieuwing van klokken en andere bezittingen van Weenink. De aftredende bestuurders werden bij acclamatie herkozen, waarna de bekers werden uitgereikt aan de winnaars van de verschillende afdelingen. Om meer leden aan te trekken werd besloten om geschrif ten te verspreiden in Oosterwijk en de nieuwe buurten van Heemskerk. Een ver zoek van de Noordhollandse Schaakbond om een provinciale wedstrijd te organise ren, moest na ampele bespreking worden afgewezen, daar men geen spelers kan vinden die zich hiervoor een paar weken vrij kunnen maken. Een commissie, welke de feestelijkheden ter gelegenheid van het dertig-jarig be staan van „Weenink" zal voorbereiden, zal worden samengesteld. De Instuif Interpar, die met basis Vel- sen-Noord ontstaan is uit de r.-k. Instuif St. Jozef en nu ook sedert vorig jaar Be verwijk en Wijk aan Zee omvat, zal na enige maanden vakantie haar winteracti viteit weer beginnen. Interpar opent zondag 13 september het nieuwe seizoen in het Kennemer Theater te Beverwijk met een bijzonder program ma, dat door de KRO wordt verzorgd met onder andere het Springplankprogramma. Medewerkenden hieraan zijn Kees Schil- peroort, de Valehtina's, Sylvia van Re- nesse, Frits Steijn, Geoffrey Land en Ann Eras. Voor en na dit radio-ontspanningshalf uur is er dansen met muziek door het In stuif KRO-scxtet onder leiding van Jo Budie met zang van Marcel Thielemans en van de onofficiële gast, die tevens acte de présence geeft, Annie Palmen uit Be verwijk. Op zondag 20 september wordt de in- stuif-activiteit voortgezet in het „oude" Instuiftehuis, het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat te Velsen-Noord. Dan is het Jozefhuis inmiddels wat ge moderniseerd met een nieuwe verlichting, schemerlampen aan de wanden, een nieuwe verflaag en gordijnen. Het Kennemer Kwintet onder leiding van Jan Schaap verzorgt de dansmuziek en heeft als speciale attractie Zuidameri- kaanse muziek. Ons Genoegen Van de postdulvenhoudersvereniging „Ons Ge noegen te Beverwijk namen het afgelopen week einde 130 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af over een afstand van 153 km. De los sing van de duiven geschiedde om 7.45 uur. Een duif van W. v. Dijk bereikte als eerste het hok om 10.09 uur, de laatste prijsduif om 10.18 uur. De uitslag was als volgt: W. v. Dijk 1 17; F. Blommaerts 2 19 25; W. de Raadt 3 11; H. Gaa senbeek 4 8 16; A. v. Son 5 7 22; A. Goderie 6; W. Rijnders 9 13 21; H. Langedijk 10 18; G. Schel vis 12; C. Baltus 14 15; G. Weel 20; J. Scheffers 23 24; G. Vijzelaar 26. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 30 augustus tot en met 5 september zijn in de hoofdstedelijke ha ven aangekomen 151 schepen (385.602 b.r.t.) en vertrokken 150 schepen (368.710 b.r.t.). DRIEMAAL PER WEEK verlaat de „Bardic Ferry" Tilbury met bestemming Antwerpen. Dit vertrek vindt plaats op maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag omstreeks vier uur. Een bijzonder schip, dat toebehoort aan de Transport Ferry Service, een dochtermaatschappij van de Atlantic Steam Navigation Co. Ltd te Londen; het is vorig jaar in de vaart gekomen en voert in de schoorsteen dezelfde kleuren zwart, wit en blauw als de sleepboten van Bureau Wijsmuller in IJmuiden. De „Bardic Ferry" is geen spoorweg-veerboot, maar uitsluitend ge bouwd en ingericht voor het vervoer van vrachtwagens, die via de achtersteven in het schip rijden. Zestig a zeventig kunnen er tegelijk vervoerd worden. Wanneer men een kijkje in het schip neemt, waant men zich eerder in een enorme garage dan op een vaartuig. De chauffeurs van de wagens kunnen gebruik maken van de hutten: 15 voor eerste klasse passagiers en 38 voor passagiers in de 2de klasse. Deze veerboot, die 850.000 heeft gekost, meet 2700 register ton bruto en heeft een draagvermogen van 1320 ton. De lengte over alles bedraagt 103 meter, de lengte tussen de loodlijnen 96,61 m, de breedte 15,85 m, de holte 9,75 m en de diepgang 3,66 m. De twee schroeven wor den voortbewogen door twee Sulzer moto ren met een totaal vermogen van 3000 paardekrachten. Hoewel de „Bardic Ferry" een hyper modern schip is, is het scheepstype al lan ger dan 100 jaar in gebruik. De eerste spoorboot-veerboot werd in 1849 in de vaart gebracht werd. Het was een houten raderboot, „Leviathan" genaamd, die voor de North British Railway dienst deed over de Firth of Forth van Granton naar Burnt island. Tot 1890 heeft deze raderboot dienst gedaan. In 1878 liet de Philadelphia Reading Railroad een treinferry bouwen voor het vervoer over de Baai van New York, nadat reeds in 1872 de eerste trein- veerboot was verschenen in de Deense wateren voor het treinvervoer tussen het vasteland en de eilanden en later ook tus sen Denemarken en Zweden. De eerste ferry in deze wateren was de „Lille Baelt", gebouwd bij W. Richardson te Newcastle, groot 360 reg.ton bruto, 280 ipk. machine vermogen voor een 8-mijls vaart. Vijf jaar later werd een zusterschip gebouwd en weldra breidde het aantal boten zich snel uit. Aangezien verschillende diensten het gehele jaar door werden onderhouden, werden verscheidene ferries tevens inge richt als ijsbreker. Voorts werd een dienst ingesteld tussen Gjedser in Denemarken BEVALLEN: A. Schik—Mol, z., Korte- naerstraat 13, IJmuiden-oost; C. B. Koks Koper, d., Valeriuslaan 41, Driehuis; F. den Heijer—Fuldner, z., Vechtstraat 13, IJmui den; T. M. RuhaTimmen, d., Hofdijk laan 29, Driehuis; B. van MookSpil, d., Saturnusstraat 17, IJmuiden; E. Bon Beenhakker, z., Saturnusstraat 72, IJmui den; A. A. van RijnWeiland, z., Schoter- bosplein 8, Haarlem; M. J. Hoogland—Van Eerden, z„ Groeneweg 84, IJmuiden-oost; A. KabelFrankfort, d., Loggerstraat 17, IJmuiden; T. F. M. ZijlstraOsendarp, d., Dolfijnstraat 280, IJmuiden; M. Martens Harms, z., President Steijnstraat 48, IJmui den; A. J. van RooyBrachten, z., Ooster straat 1, Velsen-Noord; J. van Hen ten Kruiswijk, d., Lange Nieuwstraat 407, IJmuiden; B. SchoutenVan Wooning, d., Ir. Krijgerstraat 2, Velsen-Noord. OVERLEDEN: C. Tijm, 52 j., echtgenote van P. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden; J. W. Bastiaan, 67 j., echtgenoot van J. J. M. Hartog, Kerkweg 42, Santpoort; J. Wie- renga, 51 j., weduwnaar van T. van der Struik, Tussenbeeksweg 37, IJmuiden-oost; C. J. Snijders, 62 j., echtgenoot van C. C. Snijders Blok, Eikenstraat 43, IJmuiden- oost; F. J. Kaan, 45 j„ echtgenoot van G. M. Hendriks, Orionweg 51, IJmuiden; H. Darphorn, 81 j., weduwnaar van F. de Graaf, Velserduinweg 81, IJmuiden-oost; C. J. F. Stomberg, 58 j., echtgenote van A. Beishuizen, Van Langeveldstraat 4, Vel sen-Noord. VERKEERSTENTOONSTELLING. In januari gaat de Velser yolièrevereni- ging „Fauna Felisena" een grote volière tentoonstelling organiseren in het Cultu reel Gebouw, Moerbergplantsoen te IJmui den. Op 4 januari gaat men de tentoon stelling opbouwen en enkele dagen later wordt deze voor het publiek geopend, dat de vogels tot 11 januari kan gaan bezich tigen. Advertentie Kennemerlaan 9 Telefoon 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Dinsdag kwamen In IJmuiden aan: Navis van Swansea; Malta, Ipswich; Martenshoek, bijlegger provianderen IJmuiden; Dorine, Vasa, props los sen Velsen Papierfabriek; Helicon, Antwerpen; Diana, Rotterdam; Wexford, Boston, laden te Koog aan de Zaan; Odin, Lulea; Henriette B, Londen, laden Binnenhaven IJmuiden; Kaap St. Vincent, Rotterdam; Toni, Wasklot, bijlegger provianderen IJmuiden; Madjoe, Karlstad; Kerch, Tuapse; Nesshorri, Rotterdam; Trito, Rotterdam; Tanny, Rotterdam; Orinoco, Hamburg. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Luna van Vlaardingen; Atlas, Rotterdam; Bloemgracht, Mantyluoto, gezaagd hout lossen Zaandam; Alce- tas. Rotterdam; Aagtedijk, Bremen; Nijkerk, Rotterdam; Modesta, Leningrad, palen lossen Zaandam; Zaanstroom, Dagenham. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Martens hoek naar Kotka, geproviandeerd IJmuiden; Hol- mialand, Khorramshahr; Transmundo, Vigo; Ar gyll, Hampton Roads; Barbara, Karlstad; Hodur, Lulea; Lyra, Bremen; Nordlicht, Hamburg, Co kes geladen te Haarlem; Dotterel, Rotterdam; Kaap Falga, Delfzijl; Minos, Rotterdam; Heriot. Ltith; Frieda, Lulea; Toni, Garston, geprovian deerd IJmuiden; IJstroom, Hull; Orion, Cuxha- vcn. zemelen van Wormerveer. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Spaarne- slroom naar Hull: Amstelstroom, Londen; Stanis las, Leningrad, ledig van Zaandam; Henriette B, dagenham, walsmateriaal geladen in IJmuideh; Sankt Morien, Antwerpen; Gjendefjell, Hampton Roads. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan- duiging volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). en Warnemunde, over een afstand van 48 mijl en in 1909 werd een spoorwegverbin ding geopend tussen Trelleborg en Sassnitz met de Zweedse ferries „Kong Gustav V" en „Drottning Victoria". Van Duitse zijde deden de „Preussen" en „Deutschland" dienst. Hoewel reeds verschillende malen proe ven waren genomen met een spoorwegver binding over het Kanaal door middel van treinferries, kwam eerst gedurende de eer ste wereldoorlog een verbinding tot stand tussen Richborough en Frankrijk. Na de oorlog, in 1924, werd met de drie schepen die deze dienst hadden onderhouden, de „Train Ferry 1, -2 en -3" een dienst ge opend tussen Harwich en Zeebrugge. In 1936 werd een tweede dienst over het Kanaal ingesteld, namelijk tussen Dover en Duinkerken met de „Hampton Ferry", „Shepperton Ferry" en „Twickenham Fer ry", waarvan laatstgenoemd schip onder Franse vlag voer. Al deze schepen zijn dus voorlopers ge weest van de „Bardic Ferry" en het zus terschip „Ionic Ferry". Sedert 1849 is er heel wat veranderd en ook deze ferryboten hebben een ontwikkeling ondergaan. Naast de spoorwegveerboot is thans ook de vrachtwagenveerboot gekomen, dank zij het autovrachtvervoer dat nog steeds toe neemt. Arie van der Veer De Motor- en Autoclub Castricum is kampioen geworden van de afdeling Noordholland van de KNMV. Hoewel men bij de rit te Nieuwe Niedorp geen over weldigend succes behaalde was reeds voordien het kampoienschap een feit ge worden. Dit feit werd zondag tijdens deze rit bekend. Van de 28 aan deze kampioen- schapsritten deelnemende verenigingen had de M.A.C. de zogenaamde teamprijs behaald en bovendien voor motoren, mó toren met duo en bromfietsen beslag ge legd op de eerste individuele prijzen. De prijstoekenning was als volgt: Teamprijs: M.A.C.individuele kam pioenschappen motoren: G. Verhoeff; mo toren met duo: J. Dekker en bromfietsen: P. van Kessel, allen dus leden van de M.A.C. Van 14 tot en met 17 september wordt in de Houtrusthallen te Den Haag de eerste internationale drogistenbeurs (Indro) ge houden. Op de vier beursdagen kunnen de drogisten tot twee uur hun zaken afdoen, echter ook later, maar dan is de beurs eveneens toegankelijk voor belangstellen den. Het bestuur van de beurs heeft ge meend door middel van de Indro namens de drogistenstand een propagandistische groet te brengen aan het Nederlandse pu bliek. In de linker Houtrusthal wordt een aan passende expositie gehouden onder de naam „Droom der vrouw" (Rêve des da mes), waar in de eerste plaats voor de dro gist belangrijke cosmetica zullen worden tentoongesteld. Ook worden modeshows gehouden. Daar er grote belangstelling verwacht wordt wordt de „Droom der vrouw" reeds op 11 september geopend. Aan de modeshow werken buitenlanders mee, onder meer uit Rome, Parijs, Bar celona, Londen, Lübeck en Den Haag. Ook zullen juwelen, goud, zilver, kristal en porselein geëxposeerd worden. Deze week vangt de korfbalcompet.itie van de Christelijke Korfbal Bond, afdeling Amstelland, weer aan. De indeling is als volgt: Hoofdklasse: ON, DKOD, DVO, WK, SMS, Mia. Thor. r,^ste klasse: VenD, ODI, MIK, Meervogels, KIOS, WK 2, OSDO, OO, ON 2. Klasse 2 a: DKV, ODI 2, Rapid, CSCA 2, Bad hoeve, SDO. V/ODSe 2b: °N 3' BE°' DIOD' DOS' WK 3' Klasse 3 a: Meervogels 2, Sport Vereent, V en V 3. MIK 2. Diemen 2. Klasse 3b: Diemen, MIK 3, CSCA 3, V en V 2 DIOD 2. Klasse 3 c: DKC 2, DKV 3, Rooswijk, SDO 2, KIOS 2, OO 2. Junioren Kennemerland SDO a, KIOS a DKV a, Rapid a. Rooswijk, SDO b, KIOS b, DKV b, Rapid b. De juniorencompetitie (12-16-jarigen) opent het seizoen met een toernooi op zaterdag 12 sep tember op de velden van de ÏJmuider korfbalver eniging DKV aan de Hogendorpiaan te Velsen-Z. Formosa (Taiwan) is vorige week ge troffen door een taifoen, die vooral in de hoofdstad Taipeh grote verwoestin gen aanrichtte. In de puinhopen van deze vijf huizen werden zes stoffelijke overschotten van zes slachtoffers gevonden. Heemskerk De afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid heeft dinsdagavond in zaal Dam haar eerste ledenvergadering in het nieuwe seizoen gehouden. De zomerse temperaturen in aanmerking genomen was de belangstelling bevredigend te noemen. De voorzitter, de heer W. v. d. Wart, deel de mede dat het komende winterprogram- ma van gevarieerde aard zal zijn. Teneinde het vergaderingbezoek te animeren zal men niet alleen politieke onderwerpen be handelen, maar stelt men zich voor spre kers uit te nodigen en films te doen ver tonen. De jaarvergadering zal plaats vinden in oktober en in januari wordt een jaarwisse lingsbijeenkomst gehouden. Hieraan zal de onlangs opgerichte „Stem des Volks" medewerking verlenen. In het bestuur zijn enige mutaties ge komen, wegens drukke werkzaamheden zagen de heren J. van Dijk en Bruggen- kamp zich genoodzaakt hun functies ter beschikking te stellen. Ook de tweede voorzitter, de heer H. ten Have, verlaat het bestuur wegens vertrek naar elders. Op de komende jaarvergadering zal in deze vakatures moeten worden voorzien. Op 12, 13 en 14 november houdt de partij een congres en over de hier te bespreken onderwerpen werd een uitvoerige gedach- tenwisseling gevoerd. AANRIJDING OP DE OOSTERWEG De Amsterdammer Z. was in Heemskerk op zoek naar de juiste weg en reed met zijn auto de Oosterweg te Heemskerk in, vanaf de zijde waar het inrijden niet is toegestaan. De heer Z. was bezig zijn auto te keren toen de heer L. uit Heemskerk met zijn auto kwam aanrijden. Dit ge beurde juist waar de weg een bocht maakt. Er volgde een botsing, waarbij geen der bestuurders werd gewond. De ma teriële schade was groot. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN Mevrouw J. fietste op de Maerten van Heemskerckstraat te Heemskerk toen zij plotseling de weg overstak. Juist op dat moment naderde een personenauto uit tegenovergestelde richting, bestuurd door de heer C. uit Beverwijk. Een aanrijding was het gevolg waarbij de vrouw aan het achterhoofd werd gewond. Een plaatselijke arts heeft haar verbon den. Zowel de fiets als de auto liep enige schade op. MIDDENSTANDSWONINGEN AAN ZAALBERGLAAN Aan de Zaalberglaan te Heemskerk zul len achttien middenstandwoningen komen te staan. Met de bouw hiervan heeft de firma Schram uit Beverwijk dezer dagen een begin gemaakt. C astricum Zondag aanstaande zal de Castricumse tafeltennisvereniging CSV het jaarlijkse tafeltennistoernooi gaan houden in het veilinggebouw aan de Kramersweg. Dit jaar wordt het een bijzonder evenement omdat behalve spelers uit Haarlem, Ken nemerland, de Zaanstreek en het Noord hollands Noorderkwartier ook spelers uit Amsterdam hebben ingeschreven. Onder anderen zijn hierbij mevrouw A. Krom—Perton, die vorig jaar voor Neder land aan de wereldkampioenschappen te Dortmund heeft deelgenomen, en de heer C. Schoof, de captain van Togido, die zijn team naar het kampioenschap en zelfs naar de overgangsklasse voerde. Ook zal 't dubbel Anneke LaheyGuus Pliester aanwezig zijn. Dit jaar behaalde de tweede plaats bij de Kennemer kampioenschappen. Voor de vereniging die in dit toernooi de meeste punten be haalt, hebben B. en W. van Castricum weer een fraaie ereprijs beschikbaar ge steld. Daarnaast zullen de deelnemers in de gelegenheid zijn fraaie wisselbekers en medailles te bemachtigen. SCHAAKCLUB DE PION. Op de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen heeft de Castricumse Schaakclub De Pion de kampioenen van het afgelopen seizoen gehuldigd. Het waren de heren A. Verhoeff, D. Keetbaas E. de Leur, die respectievelijk in de afdelingen A, P en C. het hoogste puntenaantal hadden be haald. Voor de heer Verhoeff was boven dien de wisselmedaille omdat hij het hoog ste gemiddelde had van 94,4 percent. Er zal in de komende competitie ook weer met twee teams in de bond worden uitgekomen omdat men niet genoeg reser ves heeft om een derde bondsteam samen te stellen. Vrijdag aanstaande zullen de clubavonden weer beginnen met een simultaan van de clubkampioen tegen de overige leden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4