fcv\v ENSTIEN Kennemer Garage Stralend weer, spiegelgladde zee maar soms is het anders Toneelverenigingen in de IJmond brengen in het nieuwe seizoen; Harlingen 725 jaar y «mm wmmm MELKSUBSIDIE DAALT VOORTDUREND BOUWSTENEN KRIJ GER Planologische ontwikkeling IJmond-Noord Uw bril klaar terwijl u wacht De vis wordt momenteel slecht verkocht Haarden en kachels voor RIJLES IJmond-agenda 5 Visserijfeest en parade van de vloot yM: J V m- - M - WM r M Hl i'êmÊbMshmM. Loodsvaartuig „Bellatrix" in actie (slot) Rugklachten Kennemerland en Bataaf met sterke ploegen in het clubkampioenschap 1 J. DE BOER - Mr. Opticien LOENDERSLOOT Kinderdiensten is „SUCCES" ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1959 Harlingen heeft het 725-jarig bestaan met visserijfeesten en een vlootparade gevierd. Het grootste deel van de 70 sche pen tellende Harlinger vissersvloot voer feestelijk versierd uit met genodigden en belangstellenden. De vlootparade werd afgenomen door de Commissaris der Koningin mr. H. T. Lint horst Homan, als schipper van het Friese Stateniacht. Na de vlootschouw kwamen de genodig den bijeen in de hal van de visafslag. Mr. Linthorst Homan wees op de ont wikkeling van Harlingen als vissershaven, waar de vissersvloot in ruim 20 jaar zich uitbreidde van 2 schepen met 50 p.k. tot 52 schepen met 4000 pk., alleen al voor de garnalenvisserij, die Harlingen tot de grootste aanvoerhaven van Nederland en van geheel West-Europa heeft gemaakt. Daarnaast kwam de mosselvisserij tot bloei. Er zijn thans 18 mosselvissers, waar onder zeven, die hun bedrijf van Zeeland naar Harlingen verplaatst hebben. Burgemeester Nauta van Harlingen deel de mee, dat de groeiende vissersvloot een nieuwe vissershaven noodzakelijk maakt. Burgemeester Willemse uit Ierseke sloot zich bij zijn Friese collega aan. Hij zei dat de vissers in een hoek worden gedrukt en bij hun moeilijk bestaan ook nog tegen „Den Haag" moeten vechten. Hij kon geen voorstander van het Deltaplan zijn, maar wanneer dit wordt doorgevoerd hoopte hij van harte dat de Zeeuwse vissers in Har lingen plaats kunnen vinden. De hoofd zaak is dat zij vissers kunnen blijven, zo lang mogelijk in de Oosterschelde. Als dat niet meer gaat, dan in de Waddenzee, waarbij Harlingen, gezien de resultaten van de reeds verplaatste Zeeuwen, een ideale vestigingsplaats is. V- 'V. jM w*. «f ■M "'V -Z" v M 1 '5 ik'"' Mt ja» Rra EEN KOOPVAARDIJSCHIP gebruikt bij dichte mist zijn radar in het alge meen om een aanvaring met een ander vaartuig te voorkomen. De man op de brug zal dus zorgen dat hij met z'n schip op veilige afstand blijft van de stippen op het radarbeeld die op zijn vaarroute liggen. Het loodsvaartuig doet het tegen overgestelde: het zoekt telkens die stippen op, welke kennelijk de haven binnen willen lopen. Terwijl de radar voor de koopvaarder dus een hulpmiddel is om het gevaar te ontwijken, zoekt om zo te zeggen het loodsvaartuig met behulp van de radar de „soesah" op. Het is immers de bedoeling de klant zo goed en zo snel mogelijk te bedienen en het loodsvaartuig probeert hem dus zo dicht mogelijk te naderen. Zo kruipt, in de dichte mist, de laatste tientallen meters het loodsvaartuig letter lijk naar Koning Klant, tot hij zo dichtbij gekomen is als verantwoord wordt geacht om de' loods per jol op hem af te laten gaan. De (motor)jol heeft een misthoorn en een kompas aan boord: het is immers niet denkbeeldig dat er iets mis zou kun nen gaan „De jol met de loods en de twee matro zen erin is wel eens zoek geweest, maar we vonden hun altijd terug", vertelt kapitein Herkemij van het loodsvaartuig „Bellatrix". Het is stralend weer en de zee lijkt bij na spiegelglad, als de „Bellatrix" af gaat op een Engelsman, een flinke vrachtvaar der, die kennelijk geen vracht in heeft. Zó spiegelglad als het leek, blijkt de zee toch ook weer niet te zijn: de jol gaat te keer als een jonge hond die wat later dan gewoonlijk z'n middagwandeling aan het lijntje begint. De jol schiet rakeling langs de touwladder van de „Stylehurst"; de loods had een fractie van een seconde om vast te grijpen en over te stappen f»n als we achterom kijken is hij al op de helft van de steile klim van een meter of tien. Het is stralend weer, de zee is heel rus tig; de loods is jong, slank en lenig. Zijn (overigens onberispelijk) donkerblauw uniform is een beetje nat geworden, dat is alles. Soms, ja dikwijls is het anders. Soms is het stikkedonker, is de zee een hekseketel, is de loods niet zó iong meer, komt hij kletsnat bovenMaar hij Advertentie Ga beter slapen op EEN C 20 VLAKSLAPER 80 cm 59.— 90 cm f 69 MARKTPLEIN De ploeg van de Beverwijkse renners club „Kennemerland", die woensdag 23 september in de omgeving van Wijk bij Duurstede aan het clubkampioenschap van Nederland op de weg zal deelnemen, is definitief samengesteld en bestaat uit de renners Ab Geldermans, Jan Groot en Cok Dullemans (allen Beverwijk), Cees Lute (Castricum), Bert de Reus (Velsen- Noord) en Wim Zonneveld (Uitgeest). Reserves zijn: Timmer en Castricum. Mei deze sterke ploeg kunen de Kennemer- landers een alleszins redelijk resultaat behalen. Het is bepaald jammer dat Coen Niesten in „Alcmaria Victrix" zit. Met hem erbij had men „Kennemerland" zelfs tot de titelkandidaten kunnen rekenen. Maart een ereplaats zit er voor de „rood- blauwen" wel in. Bijzonder sterk, ondanks het feit dat zij louter en alleen uit amateurs is samenge steld. is de ploeg van het Halfwegse „De Bataaf" De ploeg bestaat uit landskam pioen Dick Enthoven (Grote TJpolder) Mik Snijder en Gerard Wesseling (I-Ialf- 'veg). Ab Sluis en Piet Zantman (Bad- 'mevedorp) en Geb Cuvelier (Nieuw-Ven- ncp). Ter voorbereiding op het clubkam- oioenschap neemt men van „De Bataaf" met dezelfde ploeg deel aan het zondag '3 september te houden „Zilveren Dom- 'oernooi" in Wijk bij Duurstede. kómt. Daar op de „Bellatrix" zeggen ze niet gauw: „even wachten" of „we schei den er mee uit". „Hoge pieten" Er komen heel wat schepen zonder lading naar IJmuiden en Amsterdam of naar de havens die daartussen liggen. Sommige moeten in dok, voor reparatie of voor een periodieke onderhoudsbeurt. Ze tot-enen hoog boven het zeeoppervlak uit, zelfs langs een nieuw touwladdertje wprdt 't dan niet zo'n leuk klimpartijtje voor de loods. Ze zijn dikwijls moeilijk manoeu- vreerbaar die „hoge pieten". De loods is voor de wet „wegwijzer en raadgever"; de gezagvoerder blijft ver antwoordelijk voor z'n schip. Gaat er iets mis en vloeit er een zaak voor de Raad van de Scheepvaart uit voort, dan kan de loods als getuige worden gehoord, nooit als „verdachte". Maar het is niet zo, dat een loods onfeilbaar is; ook hij is maar een mens: hij kan „de verkeerde weg ge wezen" hebben, een „verkeerde raad" hebben gegeven. Dan komt ook hij er niet zo gemakkelijk van af, dan moet ook hij „op 't matje", dan zal ook hij de conse quenties hebben te dragen. Loods en gezagvoerder overleggen met elkaar of al dan geen sleepboot of sleep boten er aan te pas zullen komen, maar alleen de kapitein van het te beloodsen schip beslist uiteindelijk hierin. Zo gauw de sleepboot heeft, vastgemaakt, is hij in dienst van dezelfde rederij waar toe 'het te slepen of te assisteren schip behoort, eerder niet. Le „Bellatrix" wordt in de komende week afgelost door de „Deneb", kapitein H. Krij- nen. Voor de „Bellatrix"-mensen betekent dit geen vakantie: er is, ook al ligt men binnen, van alles en nog wat te doen; maar het is fijn, na volbrachte dagtaak weer thuis, bij vrouw en kinderen te zijn. Op de'beide kerstdagen, op nieuwjaars dag zullen ze op zee zijn, zo luidt althans het dienstrooster. Gunstige ontwikkeling op de zuivel war kt De gunstige ontwikkeling van de zuivel- markt, waar de afzet van Nederlandse boter veel gemakkelijker is geworden, heeft er toe geleid dat de landelijke sub sidie op melk is gedaald tot 4,71 cent per liter. Toen het kabinet-De Quay in juni de nota over het sociaal-economisch beleid aan de Tweede Kamer voorlegde, bedroeg deze subsidie nog 5,96 cent. De regering kondigde toen aan de subsidielast te zul len afschaffen door een verhoging van de melkprijs met 4 cent in twee etappes (2 cent per 1 januari en 2 cent per 1 april 1960). Deze verhoging zou worden gecom penseerd. Voor het subsidiebedrag, dat overblijft na deze prijsverhogingen, zou de regering „een oplossing zoeken in het kader van de in de regeringsverklaring aangekondigde nadere bezinning op het Landbouwbeleid". Het ziet er naar uit, dat het zoeken van deze oplossing de regering niet veel zor gen meer zal baren. Nu de subsidie is ge daald tot 4,71 cent, blijft er immers na de twee prijsveiTiogingen nog slechts 0,71 cent (te subsidiëren of te compenseren) over. En daar de gunstige ontwikkeling van de zuivelmarkt nog steeds doorzet, zal dit verschil op 1 april 1960 wellicht geheel verdwenen zijn De -esultaten van de „na dere bezinning" op hel landbouwbeleid zul len intussen tegelijk met de begroting in een nota van minister Marijnen worden bekend gemaakt. Deze nota zal de begin selen en de methoden uiteenzetten. De ga rantieprijzen worden later uitgewerkt, vermoedelijk kort voor het nieuwe melk prijsjaar. dat 1 november begint. Radarbeeld van IJmuiden Advertentie UW DEALER MARKTPLEIN Door het lid van ..de Provtn'c'i3l'e Staten' van Noordholland A. M. C. V. Groensmit Van der Kallen zijn de. volgende vragen gesteld aan het College van Gedeputeerde Staten van Noordholland: 1. Kan het College van Gedeputeerde Staten informaties verstrekken omtrent de huidige planologische ontwikkeling in de IJmond-Noord? 2. Heeft het College van Gedeputeerde Staten in dit verband kennisgenomen van de inhoud van het rapport, dat door het Nederlands Economisch Instituut in op dracht van het IJmond-Advies-College is samengesteld terzake de wenselijkheid, de aard en de omvang van de in het'streek plan voor &e IJmond-Noord ontworpen city? 3. Indien vraag 2 bevestigend beant woord wordt, kan het College dan mede delen of dï conclusies van dit rapport: in overeenstemming zijn met het destijds door Provinciale Staten vastgestelde streekplan waarvan de city een essentieel onderdeel uitmaakt? 4. Indien bedoelde conclusies niet in overeenstemming mochten zijn met het streekplan voor de IJmond-Noord, zijn Ge deputeerde Staten dan voornemens maat regelen te treffen, waardoor de effectue ring van genoemd plan, met name voor wat Öe vorming van de city betreft, kan worden bevorderd? De meeste toneelverenigingen in de IJmond hebben sinds enige tijd de repe tities weer hervat, ten einde straks haar eerste voorstellingen in het nieuwe winterseizoen te kunnen uitbrengen. Hier van zijn thans de volgende opvoerings data definitief vastgesteld. Hervormde Toneelgroep De Hervormde Toneelgroep uit IJmui- den-Oost begint zaterdag 3 en maandag 5 oktober in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Opgevoerd wordt „Betje regeert", blijspel in drie bedrijven door Henk Bakker. De regie is in handen van de heer A. Holtslag. Advendo De toneelvereniging „Advendo" uit IJmuiden geeft in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan drie voorstel lingen van „Spel met een droom", toneel spel in vier bedrijven door Hans Nesna; onder regie van de heer F. A. J. Hunsche. Deze data zijn zaterdag 17, donderdag 22 en zaterdag 24 oktober. Kunst Zij Ons Streven De r.-k. toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" uit IJmuiden opent haar nieuwe winterseizoen op zaterdag 24 en zondag 25 oktober in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. Onder regie van de heer A. Holtslag zal worden opgevoerd „George en Margaret", blijspel in drie be drijven door Gerald Savory. De Plankcniers r De oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" uit IJmuiden heeft voor maandag 26 en dinsdag 27 oktober beslag gelegd op het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Opgevoerd wordt „En zo begon hetklucht in drie bedrijven door Philin King. De regie is van de heer F. A. J. Hunsche. „Jan van Dommelen" De toneelvereniging „Jan van Dom melen" uifc Santpoort, begint haar nieuwe seizoen met twee voorstellingen van „De familie Gregory", toneelsnel in drie be drijven door Wynyard Browne. De op voeringen zullen in november worden ge geven in zaal „Zomerlust", waarvan de juiste data nog nader bekend zal worden gemaakt. Waarschijnlijk is de regie weer van Peter Brandsma. „Havenkwartier" In Beverwijk wordt de eerste amateur toneelvoorstelling gegeven door „Haven kwartier" én wel op zaterdag 26 septem ber in het Kennemer Theater. Zij het dan ook dat „Havenkwartier" niet zelf speelt, doordat men wegens de vakanties geen voldoende voorbereidingen heeft kunnen treffen. Vandaar dat deze toneelavond zal worden verzorgd door de toneelvereniging „Rhetorica" uit Zaandam met een opvoe ring van „Van de brug af gezien", toneel- soel in drie bedrijven door Arthur Miller De regie is van de heer Frans 't Hoen. „Oefening Baart Kunst" De Beverwijkse toneelvereniging „Oefe- kurisfgeeft'"haa¥' éë¥è¥é'"tc}- neglay.o.ncj. in. het nieuwe seizoen op. z dajf lu' akfbbër.' In het Kéftnèmér'tMii zal dan een opvoering worden giegeven van „Drijfzand", toneelspel in drie bedrijven. „Nieuw Leven" Dinsdag 20 oktober is de openingsavond van de geheelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" uit Beverwijk. Onder re gie van de heer J. W. van der Mey geef) Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. 6.35 Het is nog altijd zomer. Men kan nog naar het strand, en het zwemmen in zee is nog steeds een genoegen. Maar als het warm weer blijft, wordt daardoor ook de keuze van de maaltijden beïnvloed. De vishandel kan d't goed merken, want de laatste week is de vraag naar haar produkten zeer klein geweest. De export gaat nog wel, maar in het eigen land raakt men de vis bijna niet kwijt. Uit de prijzen olijkt dat overigens ook wel. Door de geringe vraag zijn ze deze week stevig gekelderd. „Het wil helemaal niet" zegt de handel, „vorige week lagen verschillende vissoorten twee- a driemaal zo noog in de markt. De kabeljauw, die toen 300 per 125 kilo deed, wordt nu met 95 betaald. En daar komt nog bij, dat de Belg „ook al niet zo wild is", zoals de handel het uitdrukt. VOOR DE REDERS, die hun schepen deze dagen laten afslaan, is het evenmin gunstig. Wel een heel verschil met vorige week, toen er recordbesommingen konden worden gemaakt. Er komen nu ook regel matig achter in de week verschillende grote schepen binnen. Wat dit betreft blijkt men de aanvoer toch wel wat meer te spreiden. Een volkomen gelijke aanvoer op alle dagen in de week kan men niet ver wachten. De reders hebben bij de aan stelling van de functionaris, die de aan voer moest regelen, dit wel duidelijk ge maakt. Men kan wel een passende sprei ding toepassen, maar geen gelijke sprei ding. Vorige week donderdag bleek ove rigens, dat het niet helemaal een wet van Meden en Perzen is, dat die dag de prijzen, met name bij de export, zakken. Door de geringe aanvoer gingen de prijzen juist schrikbarend omhoog. De groothandel wil de heel wat betalen, maar toen wist men, dat men de vis kwijt kon. En dat is nu niet het geval. Eén categorie kan natuurlijk profiteren: de consument. Degene, die bij dit warme weer toch vis wil kopen, kan over heel Nederland goedkoop terecht. Alleen is het in dit bedrijf nu eenmaal zo, dat als velen zo reageren, de prijzen automatisch weer stijgen. Dat is nu eenmaal de wet van vraag en aanbod. DONDERDAG schreven we, dat Engelse schippers bang zijn voor het leegdelven van hun visgronden door Poolse en Rus sische trawlers. Elke dag kan men aan de haringhaven zien, hoe daar grote Poolse schepen worden gelost. Mand na mand gaat over de losplanken omlaag. De ijsco man gaat er vaak met zijn karretje staan, want er is meestal nogal wat publiek. En de radio van de Pool schalt over de kade Donderdag lagen er liefst vier trawlers bij elkaar. Er wordt enorm veel haring ge vangen. Dat blijkt niet alleen uit de vangst van de Polen, maar ook uit de aanvoeren aan onze afslag. DE DRUKTE IS deze week bijzonder groot geweest, hetgeen de prijzen natuur lijk aan de IJmuider afslag ook niet in de hoogte heeft gestuwd. Iedere dag waren de vislosploegen met al hun reserves in de weer om de vele trawlers, loggers en kot ters te lossen. Het was zelfs zo, dat de VL. 110 Michiel Jan, die vrijdag wilde lossen, geen losploeg beschikbaar vond. Daarop besloot het schip door te varen naar Scheveningen. De SCH. 153 overkwam hetzelfde, maar dit schip bleef wachten en begon vrijdagochtend met de lossing van 1300 kisten vis. DE HETTE MARGARETHA is op de eerste dag, dat men viste, wel heel ge lukkig geweest. De KW. 4 haalde in een dag liefst 350 kantjes op. Men deed elk uur een trek, en er was dus geen tijd om de vis ook nog te zouten. Ze werd met ijs in het ruim gegooid. In een dag is de Hette Margaretha dus al half vol. men dan in het Kennemer Theater een opvoering van „Goud en antiek", een thriller in drie bedrijven door Edward Perey. „Us Memmetael" De Friese vereniging in Beverwijk „Us Memmetael" heeft haar eerste toneelavond aangekondigd voor woensdag 7 oktober in de bovenzaal van .,'t Centrum". Het is een gastvoorstelling, verzorgd door het „Lyts Frysk Toniel" met eén opvoering van het blijspel „In Heidepyk". De tweede toneel avond, op dinsdag 15 decmeber, wordt dan weer voor rekening genomen van de eigen werkende leden. „Nieuw Leven" De r.-k. toneelvereniging „Nieuw Leven" uit Wijk aan Zee opent op haar beurt het nieuwe seizoen op maandag 23 november in de toneelzaal van café „De Zon". Opgevoerd wordt „Het geheim van dr. Spencer", thriller in drie bedrijven door mr. M. H. Planten. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Ontspanning voor bejaarden De subcommissie voor het sociaal-cultu reel ontspanningswerk voor bejaarden zal op woensdag 16 september voor de be jaarden die kennis willen maken met het ontspanningswerk de film „Leven in de Poolstreken' 'vertonen. Zij die iets meer willen weten over de sociëteiten en ont spanningslokalen in de gemeente kun nen woensdagmiddag twee uur in het ge meentelijk vergaderlokaal aan de Abel straat te IJmuiden daar het een en ander over horen. Tentoonstelling werken van Cor Dik In het restaurant Walserij-oost van de Hoogovens is op zaondag van 14 tot 17 uur een tentoonstelling van werken van de schilde»- Cor Dik. De expositie omvat schilderijen, aquarellen, etsen en tekenin gen. Cor Dik was in de jaren 1925 tot 1930 onderwijzer in Velsen-Noord. Zondag 13 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 18.45 uur: ds. As van der Vloed, Jeugddienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. A. Pos. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 15 uur: ds. D. H. Biesma. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, 10 en 17 uur: Leesdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiliging^ienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur de heer J. Baartse; 11.15 uur: zondagsschool. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Jehovah's Getuigen, Cultureel Centrum, 19 uur: Wachttorenstudie over „Zie ik maak alle dingen nieuw". Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: G. R. Mik; dinsdag 20 uur; Cultureel Centrum: Ed. W. Pera. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest: 19 uur: ds. Joh. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk. 9.30 uur: ds. A. Pos; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. V.er. v. Vryz. .Ilerv., Abelenstraat, geen Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag, Elonkapel, 19.30 uur: voor ganger M. de Vos. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: J. Rave; 19.30 uur: Th. Dikkes; 11.45 uur: kindersamen komst. Zaterdag 1' uur: openluchtsa menkomst, spreker J. Rave. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ncd. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. D. Boerkoel. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: W. F. Kloos. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. Sevensma; 11.45 uur: zondagsschool; 19 uur: J. Sevensma, IJ. Avondmaal. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Roskam. Vrije Evangelische Gemeente, Koning straat 117, 9 uur: H. Raven. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys; 19 uur: ds. G. W. IJzerman, jeugdappèl. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: heer B. A. Hoogstadt. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. H. de Nie van Amsterdam. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: Wika E. van Vliet; 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. Joh. Knol. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9.15 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: ds. A. J. Schnei der. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 1^ uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. J. C. Maris; 15 uur: ds. A. H. Schippers. Geref. Kerk (Art. 31 K.O., 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang ld uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur. Chr. Geref. zondags school „Philippus" Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14. aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat aanvang 11.45 uur; Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool aanvang 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.00 uur; Geref. Evang. zondagsschool Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool Marie Eoreelkleuterschool aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool Jeugdhuis, 5—8 uur, aanvang 11.30 uur; Kinderkerk, kerk, aanvang 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool aanvang 11.30 uur. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - tfmuiden Telefoon 02550-4324 Voor eerste klas service Opstelling lagere elftallen van Stormvogels Het derde elftal van Stormvogels komt zondag tegen Beverwijk 2 uit met: J. Dek ker; D. Bannink; J. Visser; C. J. Herke- my; F. J. W. Venus; W. Bakker; A. Ban nink; C. van den Oever; N. Durge; C. Stel ling; P. Rademakers; reserves: E. Glas en A. J. L. van der Heyden. Stormvogels 5 speelt zondag tegen DEM 4 met: A. W. Los; J. de Groot ;T. J. Olt- hof; H. Amsing; K. van Es; B. van der Werff; J. Keus; J. H. Keur; J. J. de Best; W. Wortel; C. Dijkhuizen; reser ves: J. van der Form en F. Prince. Advertentie T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN lanae Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 VELSEN ZATERDAG 12 SEPTEMBER Thalia: „Kat op een heet zinken dak", 19 en 21.15 uur. Rex: „De tijger van Eschnapur", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. Herv. Kerk, Santpoort, ontmoetingscon cert koren Gent-Santpoort, 20.15 uur. ZONDAG 13 SEPTEMBER Thalia: „Moeder wat een klap" (Laurel en Hardyl, 15 uur; „Kat op een heet zinken dak". 20 uur. Rex: „Fernandel als Ali Baba", 15 uur; „De tijger van Eschnapur", 20 uur. Hoogovens, restaurant Walserij-Oost: Tentoonstelling werken van schilder Cor Dik van 14 tot 17 uur. MAANDAG 14 SEPTEMBER Thalia: „Iwo Jima", 20 uur. Rex: „De tijger van Eschnapur", 20 uur. Raadhuis: Van 10 tot 12 uur: Spreekuur burgemeester; van 15 tot 17 uur: Spreekuur wethouder van Onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw: Open van 14 tot 16.30 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De brug over de Kwai". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Zon daars in spijkerbroek". W.B. Theater, 20 uur: „Het boek der wildernis". Oosterwijk, 14 uur: Volksfeesten ter ge legenheid van het eenjarig bestaan van de wijk. ZONDAG 13 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: .De brug over de Kwai". Luxor Theater, 14.30 uur: „Jantjes aan de rol" :16.30. 19 en 21.15 uur: „Zondaars in spijkerbroek". W.B. Theater, 14.30 uur: „Robinson Cru- soë": 16.30 en 20 uur: „Tot de laatste man". MAANDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De brug over de Kwai". Luxor Theater. 1845 en 21.15 uur: „Zon daars in spijkerbroek". W.B. Theater. 20 uur: „Tot de laatste man". t EEMSKERK Marquette Theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De geheimzinnige oassagier" Zondagmiddag 14.30 uur: „Niets dan Dech".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5