Klassieke ren om St. Leger vraagt zondag de aandacht De opstellingen Partij van leider Bouwmeester tegen Bink afgebroken Partijen uit vierde ronde droegen allen stempel van „Siciliaan" Schneiders in hoofdgroep zeker van winst Adres van deNederlandse Christelijke Sportunie aan staatssecretaris SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE SLOT DEFECT? 9 HET TOERNOOI VAN HET OOSTEN Ernstig ongeluk op het circuit van Monza Om de Europese beker HVB-clubs kregen ruim f 170.000,- uit toto-pot Motorzesdaagse belooft zeer zwaar te worden Huisvestingsprobleem voor buitenlandse supporters Italiaans selectieteam verloor wederom Weer twee zwemmers over het Kanaal ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1959 Het moet voor de wedstrijdleiders van het schaaktoernooi „Het Oosten", de heren C. Rother ten J. v. d. Moot, een opluchting zjjn geweest dat Jovanovic zijn afge broken partij uit de derde ronde tegen H. Bouwmeester zonder verder spelen ge wonnen heeft gegeven. Niet, dat zij Jova novic geen succes meer zouden gunnen, maar toen aan het einde van de vierde speelronde H. Bouwmeester opnieuw een afgebroken partij had, was men er zeer content mee. Immers, Bouwmeester moet nog een volledige partij tegen Pavlovic spelen, dan wacht hem nog de afgebroken partij met J. Bink terwijl ook de prijs uitreiking nog op het programma slaat. De vierde ronde leverde een spannend gevecht op tussen J. Bink en H. Bouw meester. De lijstaanvoerder bracht zijn koningin al spoedig in actie, mede waar door grote spanning in het centrum ont stond. Inmiddels was Bink er in geslaagd beslag te leggen op de open b-lijn, maar Schaken het leverde hem toch geen bijzondere voordelen op. Bouwmeester won zelfs door uitoefening van druk op de centrumpositie van Bink een pion. Bovendien verbruikte Bink zoveel bedenktijd dat hij in grote tijdnood kwam te verkeren. Hoewel hij zich lange tijd nog vernuftig verweerde kon hij kwaliteitsverlies niet voorkomen. Hij slaagde er nog in een pion buit te maken, maar of deze nog voldoende ge wicht in de schaal zal leggen om de partij in evenwicht te kunnen houden lijkt twijfelachtig. Pavlovic is na zijn misschien wat on verdiende nederlagen tegen Jovanovic en Bink kennelijk uit zijn evenwicht ge bracht. Tegen Th. van Scheltinga speelde hij in elk geval beneden zijn kunnen, maakte in een Nimzo-indische partij een openingsfout en kwam als gevolg daarvan met een stelling te zitten die in feite zo lek was als een vergiet. Van Scheltinga buitte de situatie goed uit en bracht zijn tegenstander al zeer vroeg op de knieën. Eindelijk heeft H. Tan zijn eerste succes geboekt. Tegen Jovanovic verdedigde hij zich ook al Nimzo-indisch .Er verdwenen aan weerszijden drie lichte stukken van het bord. Toen kreeg Tan, die ditmaal rus tige paden bewandelde, gelegenheid tot een kansrijke koningsaanval. Dat hij in de afwerking ervan Jovanovic geen kans meer gaf, bewees toch duidelijk dat de Indonesiër bij beheerst spel over grote capaciteiten beschikt. De ranglijst bij het ingaan van de laat ste ronde ziet er nu als volgt uit: 1. H. Bouwmeester (I) 3 3 3 2. Th. v. Scheltinga 4 3 13 3. J. Bink (I) 3 111 lV? 4. Jovanovic 4 112 Vh 5-6. B. Pavlovic 4 1 3 1 H. Tan 4 1—31 De laatste ronde begint vanmiddag om drie uur met de partijen H. Bouwmeester B. Pavlovic, H. TanJ. Bink en Th. van ScheltingaV. Jovanovic. Inmiddels zijn in enkele groepen de be slissingen reeds gevallen. In hoofdgroep A boekte ir. A. M. Schneiders (VHS) in uitstekende vorm opnieuw de volle winst en werd daarmee onbereikbaar voor zijn concurrenten. Verder weten zich reeds zeker van een eerste plaats in hun groep De Nederlandse Christelijke Sport-Unie heeft een adres gezonden aan Mr. Y. Schol ten, de staatssecretaris van het departe ment van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen onder wie onder meer de sport en de lichamelijke opvoeding ressorteren. In dit adres wijst de Christelijke Sport- Unie er onder meer op dat de overheid de waarden van de sport onderschat. Zij is van mening dat, wanneer de overheid als dienaresse van God zich in haar zorg ook richt op het onderwijs en de jeugdvorming, zij dit moet doen in over eenstemming met het wezen en de bestem ming van de mens als schepsel Gods. De Unie is de minister van O.. K. en W. dankbaar voor hét feit, dat hij bij het be schikbaar stellen van gelden voor jeugd werk in het algemeen, aan dit beginsel enig recht heeft doen wedervaren door ook voor het werk van de sportorganisa ties gelden beschikbaar te stellen. Zij hoopt verder dat de erkenning van dit be ginsel ten gevolge mag hebben dat het ge voerde beleid in de komende jaren, wel ten aanzien van de vrije jeugdvorming, een beeld zal geven dat overeenstemt met de de juiste beschouwing van de mens. In dit adres wijst de Sportunie er verder op dat zij de sport ziet als een sociaal as pect en dat de Unie zich derhalve distan- ciëert van wat als „topsport" wordt ge propageerd. De Christelijke Sportunie stemt in met het streven van de Nederlandse Sport-fe- deratie naar verbetering van de accomo- daties en naar bundeling van de in Neder landse Sportorganisaties en betreurt dat zij voorlopig haar directe medewerking aan de N.S.F. moet ontzeggen, omdat zij de binding van de financiële basis van de N.S.F. aan de toto van de K.N.V.B. onjuist acht. Aan het gesprek over opleiding, accomodaties en financiering door de overheid zal zij echter graag deelnemen. Onder voorbehoud ten aanzien van en kele punten zo deelt de Sportunie de staatssecretaris in dit adres mee heeft de nota van de Nederlandse Sportfedera tie, die in mei aan de regering is aange boden, de instemming van de Christelijke Sportunie. Zij betreurt het dat er nog steeds geen sportnota van regeringswijze is verschenen. De Unie besluit haar adres met de wens dat van regeringszijde in ruime mate gel den ter beschikking worden gesteld, opdat de zelfwerkzaamheid der sportorganisa ties beter dan voorheen mogelijk wordt in het belang van de volksgezondheid. de spelers J. T. v. d. Geer (Hoofddorp) in groep 7, G. Koomen (Kijk Uit) in groep 8, C. Medenblik in groep 9 en A. Hercken- rath in groep 10. De uitslagen van de gespeelde partijen waren: Invitatiegroep: JovanovicTan 01; BinkBouwmeester afgebroken; Pavlo vicv. Scheltinga 01; Bouwmeester Jovanovic 10. Hoofdgroep A: SchneidersMostertman 10; SpinhovenA. Herfst 10; Wil minkMix jr. 10. Hoofdgroep B: v. SettenWolff 10; AltenaHildama 01; v. d. BergLam- brechts 10. Hoofdgroep C: KosterAddicks afge broken; KranendonkS. Herfst 10; MichelRoubos afgebroken; Kranen donkRoubos 01. Hoofdgroep D: Slagtv. Emmerik re mise; De MunckMol remise; Strengers Bosscher 01; v. EmmerikStrengers 0—1. Groep 1: v. PeltKievit 10; Wester Wielinga afgebroken; HonsbeekNeder- koorn remise; Westerv. Pelt 10. Groep 2: v. d. Bogaardtv. Oosterom 01; De Graaf fv. Langenaar 01; VlugVerdonck 01. Groep 3: Mix sr.v. Overbeeke 01; KensenDoornenbal 10; Boterman Krijnen remise. Groep 4: v. Dijkv. Wijk remise; JonckbloedtWarnez 10; De Jager Andersen afgebroken. Groep 5: LindenhoviusAdams 01; Wortelboerv. Vuuren 01; Drostv. d. Steeg 01. Groep 6: WalPietersen 10; Slobbé Brohet afgebroken. Groep 7: Sarletv. d. Geer 01; De Bussermevr. Marjaars-Kok 01. Groep 8: KoomenPost 10; Bertram Parson 10; Spruitv. d. Stoop 10. Groep 9: HouwelingArnaud de Cala- von 10; GosenMedenblik 01; Ar naud de CalavonGosen 01; Houwe lingMedenblik 01. Groep 10: HerckenrathBrandt 10; BrandtMeijer 01; SeytsHerckenrath 0—1. Automobilisme De Zwitserse autorenner Edmond Laub is tijdens de training voor de zondag te houden races orn de Coupe Inter-Europa op het circuit van Monza met zijn Alfa Ro meo Guiletta over de kop geslagen. Hij verloor in een dubbele bocht de controle over zijn wagen, die begon te slingeren en vervolgens over de kop sloeg. De zwaar gewonde Laub is in het ziekenhuis van Monza opgenomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Voetbal Het gemeentebestuur van de Schotse plaats Aberdeen kan bij de gepensio neerden geen kwaad meer doen, nu er in het stadspark gelegenheid tot dam men wordt geboden. De borden en de schijven zijn van een dergelijk for maat, dat ook de mensen op de banken „mee kunnen spelen". De schijven worden verplaatst door middel van een lange stok met een haakje. De uitslagen van de vierde ronde van het kandidatenschaaktoernooi in Bied luidden: FischerGligoric 10, Tal Olafsson 10, SmyslovBenkö remise, KeresPetrosjan afgebroken in iets betere positie voor Petrosjan. De stand na vier ronden luidt: 1. Pe trosjan 2 pnt plus 2 afgebroken partijen. 2. Benkö, Fischer en Tal, 2 pnt plus 1 afgebr. 5. Smyslov l'/2 pnt plus 1 afgebr. 6. Keres, 1 pnt plus 2 afgebr. 7. Gligoric Zi pnt plus 1 afgebr. 8. Olafsson 0 pnt plus 1 afgebr. Alle partijen in de vierde ronde droegen het stempel van de „Siciliaan". Die tussen Smyslov en Benkö en tussen Tal en Olafs son waren in de eerste veertien zetten indentiek aan elkaar. Het scheen, dat de Russische grootmeesters een verrassing in een varant in petto hadden, die enige jaren geleden een belangrijk punt van dis cussie zou vormen. De witspelers kregen positioneel voordeel en Tal buitte dit later uit. In het eindspel greep hij de volle winst op een in tijdnood verkerende Olafs son. Daarentegen nam de partij Smyslov Benkö, waarin Smyslov aanvankelijk op de zege scheen af te gaan, een onverwach te wending. In het midden van de partij offerde Smyslov een pion, maar dit offer bracht niet het verwachte resultaat. Ben kö ondernam een hevige tegenaanval om in de 27ste zet kwaliteit te offeren. Nog slechts twee minuten had hij toen be schikbaar voor de laatste twaalf zetten., in de 28ste zet bood Smyslov remise aan, hetgeen Benkö accepteerde, bevreesd als hij was er niet in te zullen slagen de res terende zetten op tijd te kunnen doen. Opwindend was het duel tussen Fischer en Gligoric. In de opening was Gligoric de zwakste van de twee. Fischer rukte met zijn pionnen op naar de koningsvleugel, waarna Gligoric al zijn hoop vestigde op een tegenaanval aan de andere zijde. Na de 24ste zet kwam de partij in een beslis send stadium, toen Gligoric besloot zijn loper te ruilen voor een paard. Belangrijke complicaties waren hiervan het gevolg. Fischer offerde in de 26ste zet kwaliteit en kwam toen tot een gevaarlijke schaak- mat-aanval. Gligoric herstelde van zijn kwaliteit, maar maakte in de 30ste zet een fout en dit kostte hem de partij. De strijd was voor hem verloren. Keres had tegen Petrosjan aanvankelijk de beste winstkansen, die zelfs zo groot waren, dat een duidelijke overwinning in het versohiet scheen te liggen. Zijn spel zwakte nadien echter sterk af, waarvan Petrosjan profiteerde om zijn positie te verbeteren. En nu, in de afgebroken stel ling, staat Petrosjan er zelfs iets beter voor. Voor de eerste ronde van het toernooi om de Ëuropese voetbalbeker is vrijdag in Bratislava een wedstrijd gespeeld tussen Ruda Hvezda en de Portugese club F. C. Porto. De gastheren wonnen de ontmoeting met 2-1, nadat de rust met 1-1 was inge gaan. Wjj kunnen terugzien op een alleszins gunstig pool-seizoen .waarin ruim 170.000 aan de verenigingen van de afdeling ten goede kwam. Aldus de verheugende mede deling in het jaarverslag van de afdeling Haarlem van de KNVB, beter bekend als de Haarlemse Voetbalbond. Uit de cüfers bljjkt dat in het afgelopen seizoen niet minder dan 281.491 formulieren bjj de HVB werden ingeleverd met een bruto- omzet van 425.165,75. Een en ander be tekent dat er gemiddeld zes kolommen per formulier werden ingevuld. Er was een aanzienlijke verbetering in vergelijking met het vorige seizoen toen er 159.231 formulieren werden ingeleverd met een bruto-omzet van 235.165,25. Toen kwam er een bedrag van 94.066,10 ten goede van de verenigingskassen. Ook de penningmeester van de HVB, de heer Ch. Boeree, is tevreden. In grote lijnen, zo schrijft hij, bleven wij binnen het raam van onze begroting. Een groot voordeel is, aldus de penningmeester, dat wij het evenwicht hebben gevonden tussen inkomsten en uitgaven, zodat de huis houdelijke rekening een gezond beeld geeft. Het eindresultaat geeft een netto winst van 20.359,67, waarvan een netto winst van de voetbaltoto van 17.683,16, zodat de winst op de gewone rekening 2.676,51 bedraagt. Aan interest werd dank zij de belegging van totogelden een bedrag geboekt groot 1299,99. Het afdelingsbestuur heeft in overleg met de financiële commissie een voor stel gedaan ter verdeling van de winst, namelijk 2759,67 voor het reserve-fonds, f 7000 voor het fonds jeugdwerk, 600 extra afschrijving inventaris, en 10.000 voor een fonds voor nader te bepalen doeleinden. Tenslotte nog een opmerking in het verslag van de administrateur, de heer W. Roozen. Het aantal te behandelen straf zaken, zo schrijft deze, was weer niet ge ring en diverse zware straffen moesten worden opgelegd. In het afgelopen seizoen bedroeg het aantal onderzochte strafzaken 110 tegen 66 in het seizoen 1957-1958 en 94 in 1956-1957. De aantallen schorsingen waren respectievelijk 79, 44 en 74. De Nederlandse rijders, die aan de vol gende week in Tsjechoslowakije te hou den internationale motorzesdaagse deel nemen, zijn in goede welstand in Gottwal- dov aangekomen en hebben de route reeds verkend. Hierbij bleek, dat van ver schillende machines de gearing te hoog was. De nieuwelingen Heijboer, Wassink en Henk Cortie hebben voortreffelijk ge reden. Selling en Van der Hoek en de ove rigen van het A-team, Van Dobben en Müller, zijn op eigen gelegenheid op rit gegaan en hebben eveneens geen moeilijk heden ondervonden. Die zullen er echter ongetwijfeld komen, want het is hier zeer droog en zeer stoffig bovendien warm en de verwachting is, dat het een bijzon der zware Zesdaagse zal worden. Vooral wat betreft de veringen voor- en achtervorken zullen zich heel wat pro blemen kunnen voordoen. Voor het pare fermé zijn strenge maat regelen afgekondigd en er bestaat, vooral bij de Duitsers, nogal ongenoegen hier over. Tevens voorziet men moeilijkheden bij de vastgestelde tankstops. Immers, de kans is zeer groot, dat hierdoor ophopin gen van rijders ontstaan met alle gevolgen vooral tijdverlies van dien. In de juryvergadering zal dit punt nog worden aangesneden om hiervoor een oplossing te vinden. Een ander belangrijk punt, waarmee wel iswaar de rijders niet te maken hebben, is. het huisvestingsprobleem. De organi satoren hebben namelijk geen enkele ver antwoordelijkheid willen aanvaarden voor de huisvesting van de supporters, waar bij er zijn, die weliswaar niet direct maar wel indirect met de verzorging van de rij ders te maken hebben. Het hotel, waar in de rijders zijn ondergebracht is volge boekt en alle anderen, die in de Zesdaag se zijn geïnteresseerd en die in groten getale uit het buitenland zijn gekomen, moeten nu maar zien aan onderdak te ko men. En dat blijkt hier niet eenvoudig te zijn. VOETBAL. De vriendschappelijke wed strijd tussen Fortuna en de Schotse ploeg Hibernians, die maandag 14 september in Edinburgh zou worden gespeeld, gaat niet door. Zondagmiddag staat op Duindigt in het middelpunt van de belangstelling de klas sieke ren om de St. Leger, na de Derby het belangrijkste treffen tussen de driejarige volbloeds. Deze vijfhonderd meter lange ren vraagt nog meer aan kracht en uit houdingsvermogen van de driejarigen, zo dat van de aanvankelijk 25 ingeschreven paarden er slechts vijf aan de start zullen komen. Groot favoriet is de Derbywinner Jolly Peter, die indien jockey v. d. Kraats geen bravourstukjes uithaalt VOETBAL In de eerste divisie B is er nog maar één club die tot op heden nog geen wedstrijd- punt heeft verspeeld: dat is VSV uit Vel- sen. Na drie wedstrijden staan de Velse- naren fier boven aan de ranglijst met het maximale aantal punten en een doclge- middelde van 82. Geen sinecure als men voorts weet dat de punten werden behaald tegen Hermes DVS, SHS en AGOVV. Er heerst dan ook grote nieuwsgierig heid omtrent het resultaat dat VSV mor gen gaat behalen in de thuiswedstrijd tegen RBC. RBC, dat thuis van Helmondia won (20) cn uit van Eindhoven verloor (21). Voetbal is bepaald geen rekensom metje, maar het lijkt ons waarschijnlijk dat VSV via 'n overwinding morgenavond nog met het fraaist mogelijke gemiddelde bovenaan staat. In dezelfde afdeling heeft RCH een thuiswedstrijd tegen Limburgia, dat tuk schijnt te zijn op 40 uitslagen. De Lim burgers wonnen op eigen terrein reeds twee keer met die uitslag (tegen Graaf schap en Go Ahead) en verloren in 'n uit wedstrijd met 40 tegen Leeuwarden. In het Heemsteedse Sportpark zal wel een andere uitslag tot stand komen, maar de Racing zal hard aan moeten pakken om een nederlaag te voorkomen. Vooraf wordt gespeeld (aanvang 12 uur) RCH II—Rapid II. In de eerste divisie A gaat Stormvogels in Amersfoort een fel concurrent van het vorige seizoen bestrijden, HVC. Het wordt de eerste thuiswedstrijd voor de Amers- foorters, die tot dusver slechts verloren (20) in een uitmatch tegen Helmond. Wij geven de IJmuidenaren, die weer zonder Snoeks jr. moeten aantreden, desondanks een goede kans op de zege. De standen in de eerste divisie zijn: Eerste divisie A Eerste divisie E VSV 3 6 CFC 3 4 Alkmaar 3 5 MOAD 2 3 HDVS 3 4 Wageningen 1 2 Limbux-gia 3 4 Telmond 1 2 ZFC 3 4 Vitesse 1 2 Leeuwarden 3 4 fortuna (VI.) 1 2 Heracles 3 4 OVAV 1 2 Go Ahead 3 4 Volewijckex-s 2 2 DFC 2 3 BW 2 2 RBC 2 2 SVV 2 2 AGOVV 2 2 Stormvogels 1 1 Eindhoven 3 2 Veendam 1 0 DHC 3 1 HVC 1 0 RCH 3 1 t Gooi 1 0 SHS 3 1 Rigtersbleek 1 0 Helmondia 3 1 Excelsior 3 0 Gi'aafschap 3 0 In de tweede divisie is voor Haarlem noch EDO een wedstrijd vastgesteld. AM ATEURVOETBAL Ook in de amateurcompetitie begint morgen de strijd om de punten in volle hevigheid. In de eersteklasse is HFC in verband met een jubileumwedstrijd op zaterdag nog vrij, maar in de tweedeklasse zijn er wedstrijden volop. In 2A treedt Zandvoortmeeuwen met midvoor Michels (ex-Ajax) als nieuwe aanwinst aan in een uitwedstrijd tegen DEM, het geen een spannende match belooft te wor den. Kennemers heeft een moeilijke uit wedstrijd tegen WFC, terwijl VVB op eigen veld Purmersteijn ontmoet. HBC speelt voorts in Heemstede tegen Hollan- dia, dat een geducht tegenstander is. In de derdeklasse zijn voorts vastge steld: Alcmaria VictrixBeverwijk, Alk- maarse BoysVelsen, CSVWijk aan Zee, HSV—ADO "20, NAS—IVV, DHL— TYBB en RipperdaAlphia. In de vierde- klasse worden gespeeld: RCZKinheim, DIO—Waterloo, Terrasvogels—EHS, ETO Uithoorn, VDOHoofddorpse Boys, THB Tonegido, Concordia (H)Hillegom en Lenig en SnelOnze Gezellen. KORFBAL Zondag begint de korfbalcompetitie. Watervliet speelt op de „Park" in Amster dam tegen de oud-eersteklasser Swift. Aurora treedt reeds hedenmiddag in Zaandam aan tegen ZKC. Voor de derdeklassers staan uitwedstrij den op het programma: Sport Vereent gaat op bezoek bij Wittenburg en Oost hoek bij ZKV. De Oosterkwartier-reserves spelen in Utrecht tegen Samos 3. Haarlem 2 en Haarlem 3 spelen respec tievelijk tegen DDV 2 en Archipel 3. Wa tervliet 2 krijgt bezoek van DED 2 en Aurora 2 speelt in Amsterdam tegen de AKB-kampioen Rohda 5. HANDBAL In het Van der Aartsportpark In Haar lem-Noord begint de handbalcompetitie zondag met een belangwekkend plaatse lijk duel tussen Concordia en Rapiditas. De Concordianen hebben hun ploeg ver jongd en komen in het veld met Bruis in het doel, achter Nottrot, Henskes, Jansen, Ed Nederkoorn en v. Asselt en voor met Sauer, v. d. Lande, A. en H. Klooswijk en Hoogendoorn. De Rapidianen spelen even eens met een gewijzigde ploeg, met in het doel De Groot, achter Adrichem, De Oud ste, Twicht. Koelemeij en Filippo en voor T. Molenkamp, Scheerman, G. Moonen, H. en T. Teunissen (ex-THB). Een kleine zege voor de zwartwitten lijkt ons voor de hand liggend. De wedstrijd begint om twee uur. IJmond start op „Watervliet" in Velsen- Noord met de zware opgaaf WVGV te weerstaan, aanvang half twaalf. In het Noordersportpark in Haarlem- Noord debuteren de dames van De Blin- kert in de tweedeklasse met een ontmoe ting met kampioen DWS uit Amsterdam (elf uur) en de heren van de groenwitten starten in hun nieuwe omgeving om twaalf uur tegen Tonido. In Zandvoort kunnen de Meeuwen de competitie met een zege op Vriendschap openen, aanvang een uur. HOC bezoekt 't gepromoveei'de Amersfoortse Arma en de damesploeg van de Concordianen treft in de hoofdstad het sterke Blauw Wit. Voor de afdeling ontmoeten de dames reserves van Concordia hun naamgenoten uit Hillegom (1.10 uur), speelt Full Speed om half drie een open strijd op Schoo- nenberg in Velsen tegen HBC en ontvangt Rapiditas om twee uur aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem TYBB. Voor de eersteklasse heren duelleren de reser ves van Concordia en Rapiditas om tien over drie en trekt IJmond 2 naar Tonegido. ATLETIEK Na het fraaie succes, dat de H.A.V. „Haarlem" het afgelopen week-end op de Tienkamp-Kampioenschappen behaalde, komt de vereniging morgen wederom voor een vuurproef te staan. Op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag wor den dan de Nederlandse clubkampioen- schappen verwerkt met als inzet de Prins Plendrik-beker. De beste zes verenigingen van Nederland komen in deze 'wedstrijd uit, namelijk A.A.C. uit Amsterdam, Vlug en Lenig en Trekvogels uit Den Haag, P.S.V. (Eindhoven), Kimbria (Maastricht) en de H.A.V. „Haarlem". De sterk ver jongde „HaarlenV'-ploeg gaat ongetwijfeld een moeilijke wedstrijd tegemoet, maar 'n vierde plaats, waai-mede automatisch de finaleplaats voor de P.H.-beker-strijd 1960 vex-zekerd zou zijn, behoort toch zeker tot de mogelijkheden. A.A.C. uit Amsterdam is evenals het vorig jaar sterk favoriet voor de titel, hoewel het overwicht minder groot zal zijn dan andere jaren. De H.A.V. „Haar lem" koxnt in de volgende Opstelling aan de start: 100 m. C. den Boer en G. Duits; 400 m.: J. Vissers en C. Lagendijk; 800 m.: A. Snijdex-s en J. Kan; 1500 m.: J. Kiewit en N.N.; 5000 m.: T. Veenendaal en K. Winkel; 110 m. horden: IJ. Joacim en D. Hoogland; vèx-springen: J. Vissers en H. Joacim; hoogspi-ingen: T. van Zijl en J. Kareis; polsstokhoogspringen: D. Wezel en M. Swart; discuswerpen: H. Kluft en N.N.; kogelstoten: J. Doornbosch en H. Kluft; speerwerpen: J. Doornbosch en T. van Gelderen; 4 x 100 m.: J. Doornbosch, G. Duits, J. Vissers en C. den Boer; 4 x 400 meter: wordt nog nader samengesteld. Ploegleider: W. Kaan. Atmodes houdt zondag op het terrein aan de Klevex-laan in Haaidem haar jaar lijkse onderlinge wedstrijden. In alle groe pen wordt een zeskamp verwerkt. De At- modes-atlete Ellen Ort zal helaas slechts aan een beperkt aantal nummers kunnen deelnemen, daar zij zondagmorgen terug keert van internationale atletiekwedstrij- den, die vanmiddag in Dortmund worden gehouden. Overigens komt dit de span ning in de dames-gi'oep ongetwijfeld ten goede, daar er nu van een uitgesproken favoriet voor het clubkampioenschap niet meer kan woi'den gesproken. De wedstrijden beginnen om tien uur. TENNIS Zondag zullen op de banen van het ten- nispai-k „Duinwijck" aan de Joh. Ver- hulstweg in Bloemendaal de halve finales en de eindstrijden plaatsvinden van het voortreffelijk bezette invitatie A-toernooi van de LTC Bloemendaal, waaraan on der andere wordt deelgenomen door Ka- ramoy, Van Dalsum, Nieland, toe Water, Stradmeijer, Gurowitch, De Jong, Kra mer en Sonneville. Men zal door het opzetten van een gx-ote zittribune aan ongeveer vijfhondei'd toe- schouwex-s plaats kunnen bieden. Het wed strijdschema voor zondag luidt: 9 uur: mej. Okker en Kax-amoy tegen mej. Schouten en Nieland, 10 uur: halve fina les damesenkelspel, 11 uur; halve finales herenenkelspel, 12 uur: halve finales ge- mengddubbelspel. De eindstrijden vinden plaats om 1.30 uur De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (thuis tegen Limburgia): Van der Voox't; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kx-uyer, Peters, Biesbrouck en Nanai. Stormvogels (uit tegen HVC): De Graaf; Van den Oever en Freriks; Pirovano, Snoeks, en Tol; De Boer, Janssen sr., Janssen jr., Luppens en Doorneveld. VSV (thuis tegen RBC): Geerlofs; Schoon en Pietex-se; Mertens, Spaans en Brederveld; Niemeijei', Van Deur- sen. Brom, Van Dolder en Van der Heijden. De amateurclubs uit de tweedeklasse spelen in de volgende opstellingen. De Kennemers (uit tegen W.F.C.): Dycks; Lejeune en Huisman; Ter voort, Horeman en Verhagen; Van den Outenaar, Kops. Zwanenburg, Van der Sluis en Mosk. DEM (thuis tegen Zandvoortmeeuwen): Aardenbui-g; Spanjaard en Van Bug- genum; Goderie, Klous en Beentjes; Zonjee, Willems, Pvnen, Noorder- meer en Van Lieshout. Zandvoortmeeuwen (uit tegen D.E.M.): Van Koningsbruggen; A. Stokman en Oosterbaan; Kei-kman, Keur en Water; Castien, Vissers, Michels, Keesman en Halderman. Schoten (thuis tegen Vitesse '22): Kes- sens; Dinkelberg en Hogendijk; Lau- werens, Geui-ts en Van Elk; Otten, Bx-ussee, Warmerdam, Kollaard en Koppen. damesenkelspel, 3 uur: herenenkelspel en 4 uur: gemengddubbelspel. Mogelijk ont moet Van Dalsum in de halve finale de Utrechtse kampioen Toe Water en speelt Gurowitch tegen Theo Kramer, met Van Dalsum tegen Gurowitch als eindstijd. Voox-ts woi'den nog enkele finales ge speeld van het B- en C-toernooi. AUTOMOBILISME Zondag wordt op het circuit van Zand- vooi't de jaaxdijkse Sterrend«4g van de KNMV gehouden. Voorts heeft het kam pioenschap voor de klasse van de 50 cc- motoren plaats. De wedstrijden beginnen om twee uur. Hockey De in Amersfoort gespeelde hockeywed- sti'ijd tussen Amersfoort (overgangsklasse A) en de Italiaanse selectieploeg is ander maal in een nederlaag voor de Italianen geëindigd. Amersfoort won de ontmoeting met 2-0, nadat de rust met 1-0 was in gegaan. De twee doelpunten werden ge scoord door Keulen. ook met overmacht kan winnen. De sterke Marialva II, die niet zoveel vooruitgang heeft geboekt als Jolly Peter, is zeker van de tweede plaats. Ook de tweejarigen betwisten een klas sieker en wel het Criterium. De keuze valt hierin op Sambo, vóór Phrolic en Grey Cloud. In de amateursren profiteert Friar's Delight van de bekwame mount van de Belg Sombrijn, die Chaffy en Heraut het nakijken zal geven. De tweejarige dravers staan eveneens voor de belangxijkstè koers in het seizoen. Het toeval wil, dat de beide favorieten IJsselmonde en Yewel Boy de gunstigste plaatsen aan de start hebben geloot en Koersen op Duindigt dus van meet af aan aan de leiding zullen zijn en ook wel zullen blijven. Winnaar wordt vermoedelijk IJsselmonde. Outsider is Y Nellie. In het internationale nummer zal veel belangstelling bestaan voor het debuut van de Zweedse crack Skymaster, die een belangrijke aanwinst voor het koerswezen betekent. Indien hij in vorm is zullen Hé Lui en Sandra hem niet kunnen houden. De oude cx~ack Roland heeft veel van zijn vroegere glorie verloren, maar met een plotselinge uitschieter kunnen verrassen. Voor Sagne d'Or ligt er een mogelijk heid het amateursnummer te winnen van Sweetheart Julia B en de vertegenwoor digers van stal Oosting. In de Eponaprijs kan Walter Hollandia zijn derde achter eenvolgende zege boeken, dit ten koste van Uncle Mars en Victor van Oranje. De derde ovei-winning kan stal Geersen behalen met Ville France, die Vliegende Hollander en Volann Erebus de baas kan blijven. In de Sopranaprijs beheereen de drieiax-igen het beeld volkomen en vooral X Henny D, die het grootste gevaar ziet komen van zijn jaargenoten X Pluto en Yylophoon. Outsiders zijn Walter Mitty en Walkiire. In het 2500 meter lange openingsnum mer gaat de voorkeur naar X Gouden Rij der, Xirene Hollandia en de mogelijke outsider Woelwater. Advertentie „DE SLEUTELSPECIALISr* LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 HAARLEM Zwemmen De 30-jarige Engelsman Gordon Hill heeft zich vrijdag geschaard in de rij van zwemmers, die met succes het Kanaal zijn overgezwommen. Hij „overbrugde" de afstand tussen Frankrijk en Engeland in 12 uur 48 min. Hill was de 17de zwemmer, die dit jaar een Kanaalpoging met succes zag bekroond. De Braziliaan Abelio Couto heeft het record van de Engelsman Forsberg, die in 1957 van St. Margaret Bay naar Cap Gris Nez in 13 uur en 33 minuten zwom, ver beterd. Couto, die om 6.30 uur vrijdag morgen in de buurt van Dover vertrok, bereikte om 19.19 uur bij Wissant vlak bij Calais de kust. Hij had dus 12 uur en 49 minuten nodig om de afstand van Enge land naar Fx-ankrijk te overbruggen. On geveer 1Z2 uur heeft de Braziliaan 800 me ter voor de Franse kust tegen de hoge golven gevochten. Een kwartier nadat hij voet aan wal zette, vertrok Couto in zijn volgboot naar Dover.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9