MODE VOOR HEREN STOFZUIGERS WISKER Er vaart nu weer een „Bremen" tussen Oude en Nieuwe Wereld Sterke kinderbril Havenberichten jiilSP IJmond-agenda LANGS SLUIZEN EN HAVENS Wasmachines - Centrifuges zonder veel omslag VERLICHTING Perée 1 PLASTIC BOUWDOZEN 5 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Rugklachten LOEMDERSLGOT sciën DE BOER N.T.S. overweegt zeven uitzendavonden per week Examens H. Visser klopt Post in Sportief-competitie Stichting Comité Abonnementsvoorstellingen Westduits schip op mijn gelopentwee doden Nu weer winkelsluiting Seizoen begonnen voor fotoclub Castricum Twee competities bij bridge-club Bricas Geslaagde propaganda- avond van schaakclub Weenink ideaal solide speelgoed BREËSTR.40-42 BEVERWIJK IJmuider Harmonie gaat grootse taptoe geven Radio DISCO Beloofde studiecommissie nu spoedig een feit Voordrachtavond KIVO BOUWSTENEN KRIJGER Sluitende begroting van het Staatsvissershavenbedrijf Burgerlijke Stand van Velsen WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1959 Deze keer willen we bet eens hebben over de grote passagiersschepen die de verbinding tussen West-Europa en Noord-Amerika onderhouden. Groot Brittannië heeft de Queen Elizabeth" en de „Queen Mary", de Verenigde Staten van Amerika de „United States", Frankrijk de „Liberté" en dc „Nieuw Amsterdam" en de pas in de vaart gebrachte „Rotterdam" zijn de grootste passagiersschepen van ons land. Duitsland was voor de oorlog in hét bezit van de grote passagiersschepen Bremen" en „Europa". Eerstgenoemde is door brand verloren gegaan en de ''Europa' is onder Franse vlag gekomen en de zoeven genoemde „Liberté" geworden. Gedurende de laatste jaren hebben de Duitse scheepvaartmaatschappijen tal van nieuwe schepen in de vaart gebracht, maar groote passagiersschepen werden niet op stapel gezet. Toch zijn er alweer enkele onder Duitse vlag in bedrijf ge komen die elders werden aangekocht en een grote verbouwing hebben ondergaan. De beide grootste passagiersschepen van Duitsland zijn de „Hanseatic" en de ..Bre men", elk 30.000 registerton bruto, die dit jaar op de Noord Atlantic route zijn ver schenen. De „Hanseatic" is de vroegere '.Empress of Schotland" en de „Bremen" heette aanvankelijk „Pasteur". Dc inder tijd aangekochte Zweedse „Gripsholm" vaart nu voor de Bremen-Amerika Linie (Norddeutscher Lloyd) onder de naam „Berlin". Dit schip heet 18600 reg. ton bruto. De „Ariadne" en de „Seven Seas" zijn veel kleiner; de inhoud van deze schepen ligt beneden de 10.000 ton. Sinds kort heeft Duitsland dus weer een passagiersschip onder de naam „Bremen", de vroegere Franse „Pasteur", die jaren geleden een keer in Amsterdam is. ge weest. Menigeen zal zich dat schip met zijn kloeke schoorsteen nog wel herinne ren, toen het de sluis passeerde. Toen behoorde het schip nog toe aan de Compagnie Sud Atlantique, welke maatschapp in 1912 werd opgericht als Compagnie de Navigation Sud Atlantique^ Begonnen werd met de aankoop van vijf oudere Britse schepen en twee Franse, waarmede een dienst op de Oostkust van Zuid-Amerika werd geopend. Kort daarna werd het snelle Duitse stoomschip „Kaiser Friedrich" aan de vloot toegevoegd. Dit schip kwam als „Burdigala" in bedrijf. Betrekkelijk kort na de oprichting wer den ook nog nieuwe schepen besteld bij Franse werven waaruit kan worden opge maakt dat de toekomstmogelijkheden be hoorlijk waren. De oorlog gooide echter roet in het eten. Verscheidene schepen werden door de Franse regering overge nomen om dienst te doen als hulpkruiser of als troepentransportschip. In 1918 was er slechts weinig overgebleven van de vloot der C.S.A. De hoop was gevestigd op de Duitse schepen, die volgens de be palingen van het verdrag van Versailles aan de Geallieerden moesten worden uit geleverd door de geringe medewerking die de maatschappij van de Franse regering mocht ondervinden, gingen er vier voor haar verloren. Eerst in het voorjaar van 1928 slaagde men er in van de Franse regering een bouwcrediet te verkrijgen voor de bouw van een snelvarend schip. Dit schip, ,,L'Atlantique", werd einde 1931 in dienst gesteld. Met een inhoud van 42512 brt. was het op één na het grootste Franse schip en bovendien het grootste schip, dat ooit op Zuid-Amreika in de vaart was ge bracht. Reeds in de eerste dagen van 1933 ging de nieuwe „I'Atlantique" echter door brand in Het Kanaal verloren. Er werden weer pogingen in het werk gesteld om een nieuw bouwcrediet te ver krijgen, dat eindelijk in 1936 werd ver- Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 D.IJ.V. VIST IN FORTGATEN De Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers" houdt zondag 20 september een wedstrijd. Er zal gevist wor den in de Fortgaten. JEUGDDIENST IN GROTE KERK In de Grote Kerk te Beverwijk vindt zondagavond 20 september een jeugddienst plaats. Voorganger is wika L. van Ginkcl van Driebergen. Organist is de heer G. J. Moed. C astricum leend. Zo geschiedde het, dat „L'Atlanti- que" in 1939 op de Zuid-Amerikalijn werd vervangen door de „Pasteur", die 32000 reg. ton bruto meet, 200 meter lang is, en een machinevermogen heeft van 60000 pk. voor een vaart van 24 knopen. Dat de Fransen dit schip naar Duits land hebben verkocht heeft nogal wat protesten opgeleverd, maar nietteimn is men rustig gaan verbouwen met als resultaat dat er thans weer een vijfde „Bremen" onder de vlag van de Norddeut- sche Lloyd in de vaart is. Arte van der Veer Advertentie Ga beter slapen op EEN C 20 VLAKSLAPER 80 cm 59. 90 cm 69 MARKTPLEIN Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Advertentie VOOR UW ROBBEDOES een uit onze collectie met 20% korting KENNEMERLAAN 60-62 Gedipl. Leids opticien Als de televisie twintig uur zendtijd per week was toegestaan, dan had men op een dagelijkse televisie-avond kunnen rekenen. Nu het achttien uur is geworden (zie Troonrede) is men in NTS-kringen wel verheugd over deze verruiming, maar of nu ook de maandagavond gevuld kan wor den blijft nog in beraad. Het betekent dan immers, dat er op andere avonden „be knibbeld" moet worden. Het streven is echter wel om ook de zevende avond per 1 januari in de ether te doen komen. In NTS-kringen is men over de aange kondigde verruiming van financiën en zendtijd zeer verheugd, vooral nu een vierjarenplan is voorgelegd (in 1963 dertig zenduren) en de kijkgelden mede ten ge rieve van de televisie-mogelijkheden zul len worden verhoogd (tot 40 gulden met een overgangs-retributie van 36 gulden). Dit beleid op langere termijn maakt het de televisie mogelijk meer concrete plan nen op te stellen. Of populair gezegd: men weet thans waaraan men toe is en de toe wijzing is niet tegengevallen. Voor de NTS 's thans de tijd aangebroken met vaart aan haar bouwplannen tc beginnen. Uiteraard is thans nog niet te zeggen wanneer met de bouw van deze nieuwe studio's te Hil versum begonnen kan worden, maar de tijd van de werkelijke opbouw van het tele visie-apparaat is thans toch wel aange broken aldus NTS-commentaar Er is ook "ven twijfel aan, dat langzaam aan meer "n meer diensten van de NTS uit Bussum ""w Hilversum zullen worden overge- Aan de rijkskweekschool te Haarlem n voor de eindexamens van de derde arkring geslaagd de dames M. G. Boe- :hoten te Haarlem en H. Frank te IJmui- 'en; de heren KI. Koopmans te Lisse, J. Visser te Haarlem en W. Smelter te Haarlem. De uitslagen van de onderlinge compe titie van de IJmuider damclub Sportief zijn in groep A: H. VisserW. Post 2-0; N. MichelJ. Visser 0-2; C. LodderP. C. Bais 1-1; J. BakkerJ. M. Jansen 0-2; J. H. v. d. Wel H. Veldman 1-1. De grootste verrassing in deze groep was de overwinning van H. Visser op W. Post waaruit blijkt dat H. Visser na zijn ziekte zijn partij wel weer mee zal blazen. De pas gepromoveerde N. Michel moest ondervinden dat oude rotten als Jan Visser niet gauw te overwinnen zijn. C. Lodder en P. C. Bais gaven elkaar niet veel toe, zodat zij beiden tevreden kunnen zijn met remise. J. M. Janssen heeft ook geen twij fel laten bestaan bver zijn plannen in dit seizoen. Hij versloeg J. Bakker volgens de regelen der kunst. J. H. v. d. Wel, die dit jaar ook is gepromoveerd naar de A-groep, wist een verdienstelijke remise te bereiken tegen H. Veldman wat voor hem een vrij goed resultaat is. In groep B vielen dc volgende uitslagen te noteren: H. DijkhuizenP. Westerwal 1-1; J. de RuiterJ. J. Wesselius 2-0; H. HoltJ. Zwartveld 0-2; G. Mooi—H. Claudius 0-2; H. HuigenH. A. Mijnsbergen 0-2. H. Dijkhuizen speelde een zeer ingewik kelde partij tegen P. Westerwal, welke laatste alle zeilen moest bijzetten om een nederlaag te ontgaan. Hij slaagde hier in door na een foute voortzetting van Dijk huizen in het eindspel een 3 om 6 uitruil te bewerkstelligen en een remise uit het vuur te slepen. Ook het nieuwe lid J. Zwartveld zal een moeilijk te bestrijden tegenstander worden. In een zeer goed ge speelde partij wist hij H. Holt tot over gave te dwingen. G. Mooi moest onder vinden, dat H. Claudius niet voor niets vorig seizoen de derde plaats heeft be haald. H. Huigen verloor zijn eerste partij van H. A. Mijnsbergen en J. de Ruiter dwong J. J. Wesselius tot overgave. De stichting „Comité Abonnementsvoor stellingen" te Beverwijk, heeft haar pro gramma voor het komende seizoen vast gesteld. Op maandag 26 oktober treedt op het .Journalisten-Cabaret. Maandag 7 de cember en vrijdag 12 februari worden voorstellingen verzorgd door de toneel groep ensemble. De toneelgroep Puck komt op vrijdag 8 april op de planken in het Kennemer Theater, waar ook de andere voorstellingen gegeven zullen worden. De door de toneelgroepen te spelen stukken zullen nog nader bekend worden gemaakt. Nieuwe leden van de stichting kunnen zich opgeven bij de secretaris, de heer C. Dingier, Vondellaan 19, Beverwijk. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Wilja van Kolka; Elbing 2, Gruvon: Karimata. Port Said; Delft. Antwerpen: Elfy North, Hallstavik; Hunter, Rotterdam, laden Hoogovens: Phebe, Dielette, erts Hoogovens; Angelika Schulte, Setubal; Daph- nis, Antwerpen; Anita Schutt, Wenersee; Otto, Hamburg; Waal. Hamburg: Wenier Franck, Ham burg; Anna Elisabeth. Londen, laden Hoogovens; Amnion, Rotterdam; Anna Rehder, Rostock; Dido, La Pallice: Angolakust, Le Havre: M. A. Schulte, Paramaribo; Argos, Bremen; Ciudad de Bucara- manga, Santa Martha; Cato, Rotterdam, laden Hoogovens! Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Admira- lengracht, Kaskö; Zaanstroom, Londen: Acclivity. Londen: Startpoint, Zwijndrecht, laden Hoog ovens; Teunika, Londen, oud papier Wormer- veer; Waya, Toppila, props Velsen; Wexford, Boston, ledig Wormerveer. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Smolensk naar Bremen; Joost, Kristinahamn, ledig Zaan dam; Rio, Rochester, stijfsel Koog aan de Zaan; Norfolk Trader, Rotterdam; Auk, Londen; Con- stantia, Stettin, ledig Velsen; Caland, Ostende, ledig Hoogovens; Carl Clausen, Stettin; Tempo, Aarhuus, ruw ijzer Hoogovens; Clangula. Rotter dam; Heriot, Leith; Heimatland, Aalborg, vee koeken Koog aan de Zaan; Adara, I.Tstadt; Gerd, Londen: Giesenkerk, Hamburg; Rijnkerk, Bre men; Hunter, Boston, kunstmest Hoogovens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rijnstroom naar Londen: Nijkerk, Genua; Amstelstroom, Hull; Eemland, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat liet schip van of naar Amsterda m is gegaan). WARSCHAU (UPI) Een onder Liba nese vlag varend Westduits motorschip, de 287 ton metende Olympia is maandag 35 mijl ten noorden van het Poolse schier eiland Hela (bij Dantzig) op een mijn ge lopen en gezonken. De eigenaar, de West duitser Diestel Kamp en een bemannings lid werden gered door een Russisch oor logsschip. Twee andere bemanningsleden kwamen om het leven. Het schip was met een lading kolen uit Polen op weg naar Finland. Nu het badseizoen ten einde is wordt ook de winkelsluitingswet weer van kracht. Hiermede zullen dus de Castricumse za ken weer om 18.00 uur gesloten moeten zijn. Zoals bekend mogen de vis- en tabaks winkels een uur langer geopend blijven, dus tot 7 uur. De café's, restaurants en hotels moeten nu ook weer om 24 uur worden gesloten. Tevens is per 15 september het éénrich tingsverkeer via de Poelven en Bakkum- merstraat weer opgeheven. Op de eerste avond van het nieuwe sei zoen, die de Castricumse foto- en smal filmclub hield in het Jeugdhuis, hebben de leden foto's ingeleverd voor het „vrije on derwerp". Ook werden foto's ingeleverd voor de wedstrijd die men houdt in samenwerking met de verenigingen uit Alkmaar, Bever wijk en Uitgeest. De leden ontvingen allen eenzelfde ne gatief waarvan ieder naar eigen idee een vergroting moet maken. De resultaten hiervan zullen op 7 december bekend ge maakt worden. Voor het komende seizoen staan ook nog werkavonden en dia-projectie-avonden op het programma, terwijl enkele sprekers een inleiding komen. houden. Naast de normale Howell-competitie gaat de Castricumse bridgeclub Bricas in het komende seizoen ook een duplicate competitie spelen. Dit werd dinsdagavond bekend gemaakt tijdens de aanvangsver- gadering van de vereniging die in hotel Funadama werd gehouden. Over het afgelopen seizoen deelde de voorzitter de heer C. Schutten mede, dat de in het kader van de V.V.V. gehouden zomerdrives zeer plezierig waren verlopen en dat zij zelfs enige financiële voordelen voor de club hadden afgeleverd. Ook de ledenwerfactie heeft een gunstig resultaat gehad want wederom traden 4 nieuwe leden toe. Naar aanleiding van het nieuwe seizoen deelde de wedstrijdleider, de heer J. de Vries, nog mede dat met de indelingen voor de nieuwe competitie rekening is ge houden met do wens van de leden die deze wens via de enquête hebben kenbaar ge maakt. Er wordt nu in 3 afdelingen met 8 paren gespeeld in 3 x 4 en 1 x 8 series, terwijl in de duplicate competitie die zich hiervoor de duplicate competitie met 4-tallen wordt gespeeld die zich hiervoor zullen opgeven. De paasdrive zal op 12 april plaatsvin den en er zullen in het komende seizoen enkele thuis- en uitwedstrijden gespeeld worden. In totaal zullen er 35 speelavon den zijn. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur PEN. Gisterochtend werd in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de 14de Herenmodebeurs offi cieel geopend. Vijf dagen lang zullen zevenentachtig deel nemers hun artikelen tentoonstellen en een ieder de gelegenheid geven zich te oriën teren op het gebied van de herenmode voor het komende voorjaarssei zoen. Wanneer we onze indruk weer moeten geven, komen we tot de conclusie dat de ijdel- heid van de man al lang niet meer sluimerend is. De haast ondenk bare veranderingen, die de herenmode de laat ste tijd ondergaan heeft, zijn er het bewijs van, dat de man zeer ge voelig is voor deze ver anderingen in zijn kle ding. Met gretig enthou siasme accepteert hij de smal gepijpte panta lons, de speciale mouw inzet of het schuin of hooggeplaatste zak- klepje. De nouveauté's mogen dan wel niet zo revolutionair zijn als in de vrouwenmode, daar tegenover staat dat de prijs van een herenkos tuum veel hoger ligt, zodat het niet te ver wezenlijken zou zijn, zijn garderobe iedere één of twee jaar te ver nieuwen. De meest in het oog lopende details van de nieuwe herenmode zijn wel de korte smalle revers boven een enkele drieknoopssluiting, die het slanke silhouet ac centueert. De heup wijdte is strak bijeen genomen en de pijperi van de pantalon zijn erg smal en zonder om slag. Voor de colberts wordt veel gebruik ge maakt van ruiten en strepen in verschillen de nuances bruin, blauw en groen, terwijl de nantalons in effen tin ten worden gehouden. De materialen zijn kam- garens en lichtgewicht stoffen, waarvan voor al mohair zich prachtig laat verwerken tot soepelvallendo slonk af- kledende kostuums. Ook de vermengingen met synthetische vezels ne men een steeds belang rijker plaats in. De demi's en regenjassen zijn van een jeugdige en sportieve allure en variëren in lengte van 98 tot 108 cm. De mouw is raglan of ingezet, of geeft een combinatie van beiden; de jas wordt met één rij ge sloten, zowel zichtbaar als onzichtbaar. Bij de overhemden zien we een sterke voorkeur voor fantasie dessins, en naast wit ook allerlei nieuwe zachte pasteltinten. De boordjes kunnen meest al ook open gedragen worden, wat vooral met een zomer, zoals die we nu gekend hebben grote voordelen heeft. Ook hier zien we, dat de synthetische vezels een dankbare toepassing vinden, evenals bij de dassen en shawls waar door ze gemakkelijk zelf gewassen kunnen worden. Over verdere details en nouveauté's zult u binnenkort nog uit voeriger uw licht kun nen opsteken. Katy De schaakclub „Weenink" in Beverwijk heeft dinsdagavond de eerste propaganda- avond gehouden, die zeer goed werd be zocht. Tien jeugdspelers kwamen een partijtje spelen en het aantal, dat het tegen de kampioen Van Weenink opnam in een simultaanpartij, was nog groter. De voorzitter, de heer J. C. Muyen, ver telde de simultaanspelers aan welke re gels zij zich te houden hadden, waarna de strijd werd begonnen. Tijdens de wedstrijden gaf een aantal deelnemers zich op als lid van „Weenink", waaruit blijkt dat de kennismaking in de smaak viel. Tot middernacht was de heer Stet bezig met de sterksten van hen die zich opgaven voor het simultaanspel. De heer Stet won tenslotte negen van de elf partijen. De heren J. Riteco en W. Oostendorp wisten hem remise af te dwin gen. De heer B. van der Veer is kampioen van de zomerwedstrijden geworden. Hij verloor wel van Stet, maar zijn enige con current, J. van Verseveld, verloor even eens. Advertentie TEGEL Advertentie Op Plein 1945 in IJmuiden zal men za terdag een groots schouwspel kunnen zien. Als sluitstuk van de zomerconcerten zal de IJmuider Harmonie, compleet met tam boers en bazuinblazers, dan een taptoe verzorgen. De toeschouwers zullen volledig in de sfeer worden opgenomen. Er verrijst een kasteel, en één van de hoogtepunten zal ongetwijfeld de „Nightfall in camp" zijn. Op de tinnen van het kasteel blaast een trompetter zijn signaal als de zon achter de einder verzinkt. Er zal veel te zien zijn. Want het voi-'H een promenadetaptoe, zodat de harmonie zo nu en dan ook staaltjes marcheren weg zal geven. Als men de roodgejaste muzi kanten hun ingewikkelde figuren ziet ma ken, zal men wel begrijpen waarom de IJmuider Harmonie in Velsen-Noord de eerste prijs heeft gewonnen bij de mars- wedstrijden. Maar de hoofdzaak bij een taptoe is toch de stemming En die zal er ongetwijfeld zijn, zaterdag op het Plein 1945. De aan vang van het evenement is half negen. Advertentie RECORDERS en GRAMMOFOONS PLEIN 1945 No. 4 - TELEFOON 4561 RADIO- en T.V.-MEUBELEN Een 15 ton wegende zwerfsteen, die in de Tivickelerb ossen is opgegraven, is bij het kasteel Twickel in Delden op een betonnen voetslitk geplaatst en van een inscriptie voorzien als hulde blijk voor de kasteelvrouwe van Twickel, douairière M. baronesse van Heekeren-Van Wassenaar, die heden tachtig jaar geworden is. Visserij p rob lemen Het Nederlandse visserij bed rijf ziet zich gesteld tegenover een groot aantal pro blemen, waarvan oplossing voor het voort bestaan van deze tak van bedrijf van over wegend belang is. De afnemende haring vangsten, het voor een deel verouderde schepen materieel, de toenemende bevis sing van de Noordzee, de concurrentiever houdingen, de snelle totstandkoming van de E.E.G., maken het gewenst, zich in breed verband te beraden op de weg die moet worden ingeslagen. De minister van Landbouw en Visserij rekent het tot zijn taak, de visserij bij haar pogingen, het be drijf sterker te maken, te steunen. Hij is dan ook volgens de Memorie van Toelich ting op de begroting 1.960 van Landbouw en Visserij voornemens, de door zijn ambtsvoorganger aangekondigde commis sie ter bestudering van de visserijproble men zo spoedig mogelijk in te stellen. De werkgroep, die was belast met het inven tariseren en voorbereiden van de bestude ring van de visserijproblemen, heeft in middels haar werkzaamheden beëindigd en rapport uitgebracht. Ontwerp-Visserij wet De voorbereiding van een nieuwe Visse rij wet is zover gevorderd, dat het ontwerp vermoedelijk nog in dit jaar aan de daar bij betrokken colleges en organisaties om advies kan worden voorgelegd. In verband met de opzegging door Ne derland van het verdrag tot regeling van de walvisvangst is in voorbereiding een wetsontwerp tot intrekking van de wet op de walvisvangst. De opzegging van het verdrag is niet een gevolg van de opvat ting van de regering, dat zij de daarin neergeiegde beginselen niet langer onder schrijft. Daarom overweegt de minister van Landbouw en Visserij in hoeverre toch nog behoefte kan bestaan aan een dergelijke wet. In samenwerking met het K.A.B.-bestuur heeft het Katholiek Instituut voor Volks ontwikkeling te Heemskerk een aantrek kelijk winterprogramma samengesteld. De eerste bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 18 september in zaal Nijman. De voordrachtskunstenaar Gerard van Stoutenburg uit Utrecht zal een humoris tisch Vlaams en Brabants programma brengen, Voor de aanvang hiervan zal een bestuurswisseling in de K.A.B. 'plaats vinden. Wegens drukke werkzaamheden zal de heer M. Rozing zijn bestuursfunctie overdragen aan de heer G. Beentjes. UW DEALER MARKTPLEIN In de begroting voor 1960 van het Staatsvissershavenbedrijf zijn de lasten zowel als de baten geraamd op f 3.117.370, zodat de begroting evenals het vorig jaar sluit. De lasten en de baten zijn beide f 32.900 lager geraamd dan voor 1959. Voor uitgaven wegens uitbreiding en vernieu wing is f 720.000 uitgetrokken. BEVALLEN: A. WalterVarenhorst, d., Meervlietstraat 48, Velsen-Zuid; J. van SteinBruinsma, z., Casembrootstraat 55, IJmuiden-Oost; E. JurnaVogelzang,- z., Lange Nieuwstraat 698, IJmuiden-Oost; J. S. WensinkClarke, d., Wijn. Daniëlslaan 39, Santpoort; I. WandersWijnholts, z., Gijzenveltplantsoen 149, IJmuiden; F. Vos kampDrijver, d., Willem Barendszstraat 5, IJmuiden; D. KruitboschLangereis, d., Hyacintenstraat 7, Santpoort; M. C. van LochemAertz, z., Stationsweg 98, Velsen- Zuid; M. C. JansenVan Vliet, z., De Noo- straat 155, IJmuiden-Oost; J. B. van den BergSnijder, d., Alexander Bellstraat 33, IJmuiden; J. C. HoogelandMolenkamp, dr., Kromme Mijdrechtstraat 35, IJmui den; M. Trompvan Acker, d., Kanaal straat 15, IJmuiden; J. M. Steensma Piers, d., Oosterstraat 59, Velsen-Noord; W. StaalHardeman, z., Radarstraat 108, IJmuiden; A. GuytModder, d., Kanaal straat 154, IJmuiden. OVERLEDEN: C. T. Pothoven, 78 jr., Brederodelaan 54, Bloemendaal; A. Barn- hoorn, 66 jr., echtgenote van P. van den Berg, Kennemerlaan 171, IJmuiden; H. R. Martens, 6 mnd., Scheldestraat 142, IJmui den; H. de Vries, 76 jr., echtgenoot van D. Hoekstra, Jan Kostelijklaan 6, Velsen- zuid; M. E. de Geus, 79 jr., Lange Nieuw straat 584, IJmuiden. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Garantie - Inruil Betaling in overleg MARKTPLEIN TEL. 4262 VELSEN WOENSDAG 16 SEPTEMBER Thalia: „Iwo Jima", 20 uur. Rex: „Over moord wordt niet gespro ken", 20 uur. Pieter Vermculenmuseum, Cultureel Ge bouw: open van 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Thalia: „De zigeunerin van Parijs", 20 uur, speciale voorstelling. Rex: „Over moord wordt niet gespro ken", 20 uur. Raadhuis: van 9.30 tot 12 uur spreekuur wethouder van openbare werken. Alcoholics Anonymous, zaal Abelenstr. van 20 uur af spreekuur. Kerkerinklaan, Santpoort: openlucht concert door Soli Deo Gloria, 20 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 16 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lord, de lady en de butler". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Zon daars in spijkerbroek". Breestraat, 19.30 uur: Officiële opening Breestraatverlichting. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Luxor Theater. 18.45 en 21.15 uur: „Zon daars in spijkerbroek". Terpsichore. Zeestraat, 14 uur: Aafje Top draagt voor, voor Nederlandse Huisvrouwen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5