ZWITSAL HOEST UW KIND...? naaimachine kopen NAAR SCHAAP LOPEN Amsterdamse Beurs Knoop dit in uw oor! 15 Cityplan IJmond-Noord afgeraden Paardenboxen in Santpoort moeten worden afgebroken Zware taak voor Vitesse Papierfabriek leent badhuis uit aan gemeente IJmonders staan voor lastige taken K.L.M. gaat in december met „Electra V' vliegen De elftallen van „Noord" Mr. G. P. Vos ter aarde besteld in Driehuis Graafwerk voor pier te Scheveningen begonnen Tielrooy neemt leiding in DCIJ-toernooi B. en W. van Castricum vragen kredieten Scheepvaart 98 ct VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 Elke dag bijna komt de Velser brand weer in actie. Want de duinen zijn weer droog en zodoende komt er regelmatig een melding binnen: ruigtebrand. Donderdagmiddag was het weer zo ver bij de Grote Beerstraat. Met loeiende si renes reed de brandweerauto naar de plaats des onheils. Talloze jeugdige supporters van de brandweer volgden de sirene, die voor hen een dagelijks terugkerende rat tenvanger van Hameln is, en zagen hoe er rook kwam van tussen de stenen van de vuilstortplaats. Het was voor de brandweer niet zo ge makkelijk, omdat men niet goed bij de brandhaard kon komen. Kinderen hadden een vuurtje gestookt tussen de stenen, en hoewel er alleen rook te zien was, moest de brandweer toch zorgvuldig te werk gaan. omdat de omgeving kurkdroog was. Toen het vuur was geblust, had men bij de brandweer even rust. Tot 's avonds half elf, want toen stond er bij het Rokerspad Advertentie Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met k/NDER honing siroop^ Het IJmond-adviescollege zal, zo ver nemen wü, spoedig bijeen komen voor de behandeling van het rapport, dat het Ne derlands Economisch Instituut heeft opge steld in opdracht van het IJmond-advies college over de wenselijkheid, de aard en de omvang van de in het streekplan voor de IJmond-Noord ontworpen city. Het ver luidt dat in bedoeld rapport het cityplan volledig wordt afgeraden. Zoals men weet zou de city deels op Beverwijk en deels op Heemskerks gebied komen. Bij een afwijzing van dit cityplan zou een argument voor samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk komen te ver vallen. Een vrije strook grond tussen de gemeenten zou gehandhaafd blijven. Een consequentie van het verwerpen van het cityplan zou onder andere voor Beverwijk betekenen dat de Breestraat winkelcen trum moet blijven, waarbij uitbreiding van het aantal winkels alleen mogelijk zal zijn na openbreking van deze winkelstraat. In antwoord op vragen door het lid van Provinciale Staten van Noordholland, me vrouw A. M. C. V. Groensmit-Van der Kallen, aan het college van Gedeputeerde Staten of het college informaties kan ver strekken over de huidige planologische ontwikkeling van de IJmond-Noord zou volgens ingewijden niet anders kunnen worden gezegd dat er geen enkele ver betering is te constateren in de zeer slechte verhouding tussen beide gemeenten, welke onverminderd tot uiting komt bij elk over leg over gemeenschappelijke belangen. De manege „Kennemergaarde" tegenover station Santpoort-Noord heeft aanzegging gekregen dat een aantal paardenboxen, die aldaar enkele jaren geleden zijn gebouwd zonder de vereiste toestemming van de gemeente Velsen, zaterdag moeten worden afgebroken. De boxen voldoen niet aan de eisen van bouwtoezicht en brandweer en evenmin aan de zogenaamde welstandseisen. Het voor de bouw gebezigde materiaal is van dien aard dat de brandweer hier een groot brandgevaar ziet; een afdoend riolerings systeem ontbreekt geheel. Na eindeloze ge- dachtenwisselingen is tenslotte besloten gevolg te geven aan het besluit van burge meester en wethouders van Velsen om over te gaan tot afbraak. Van de zijde van de gemeente verwerpt men het argument dat door plotselinge af braak een aantal paarden dakloos zou worden: er is ruimschoots tijd geweest naar een ander onderdak uit te zien. D.E.M., de technisch goede ploeg uit Beverwijk, is zondag de gast van het ge promoveerde Castricumse Vitesse. Nog vanuit de competitie enkele jaren geleden weten de Castricummers dat er met deze Beverwijkers niet te spotten valt. Toch verwacht men dat de mannen van Lute de punten op de Puikman zullen weten te houden. De opstelling van Vitesse is als volgt: doel: N. Stuifbergen; achter: N. Lute en P. Beentjes; midden: A. Groot, H. Jon ker en F. Res; voor: J. de Zeeuw, Th. Groot, G. Jonker, H. Zonneveld en N. Jonker. een aantal viskisten in brand. Het waren oude exemplaren, die men 's middags had willen verbranden. Men had het vuur niet goed uitgemaakt en dat leidde tot het brandje dat gevaarlijk was, omdat de wind de vlammen regelrecht naar een grote partij nieuwe viskisten stuwde. De brand weer kwam hier juist op tijd, zodoende was ook dit gevaar weer bezworen. Bij deze brand ontbrak het publiek, dat bij de eerste brand (zie foto) in groten getale aanwezig was want 's nachts rijdt de brandweer zonder sirene. Het badhuis „Concordia" te Velsen- Noord is reeds geruime tijd niet meer in gebruik ten behoeve van het personeel van de eigenaresse, de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. Dit is voor B. en W. van Velsen aanleiding ge weest te doen nagaan of het badhuis, wat lingging en inrichting betreft, kan dienen om te voorzien in de behoefte van een badgelegenheid in dit deel van de ge meente. Deze mogelijkheid blijkt inderdaad aanwezig te zijn. Het badhuis ligt op een zodanige plaats, dat de afstand voor geen enkele inwoner bezwaar behoeft op te leveren en verkeert verder in een behoor lijke staat van onderhoud. De inrichting bevat 15 zeer ruime douches, een wacht kamer en een kassa. Alle cellen zijn be tegeld en het geheel voldoet aan redelijke eisen. Alleen de toestand van de warm- watervoorzieningsapparatuur laat veel te wensen over. De voedingsketel en de lei dingen zijn zodanig aangetast door roest, dat tot vernieuwing moet worden overge gaan. De kosten van de uit te voeren ver nieuwingen worden geraamd op 16.400. Van Gelder Zonen n.v. ziet zelf van het herstellen van de inrichting af, omdat in middels op de verschillende afdelingen van haar bedrijf wasgelegenheden zijn aange bracht, maar is bereid het badhuis zonder vergoeding daarvoor te vragen te verstrek ken voor een termijn van 10 jaar met stil zwijgende verlenging van deze termijn voor onbepaalde tijd behoudens schrifte lijke opzegging. Het wil B. en W. voorkomen dat, hoe wel de rendabele exploitatie van de in richting niet mogelijk zal zijn (het nadelig exploitatiesaldo wordt geraamd op 6200 's jaars) in dit deel der gemeente een open bare badgelegenheid niet mag ontbreken. Dat een zodanige inrichting in een be hoefte zal voorzien, meent het college, ge zien het feit, dat een groot aantal inwo ners van Velsen-Noord thuis niet over een badgelegenheid beschikt, als vaststaand te mogen aannemen. B. en W. stellen de raad dan ook voor het aanbod van Van Gelder Zonen n.v. onder dankzegging te aanvaarden en te besluiten tot beschikbaarstelling van het voor herstel van de inrichting benodigde krediet van 16.400. De eerste dames- en hcrenelftallen van de handbalvereniging „IJmond" staan zondag voor lastige taken in de wedstrij den tegen het Haarlemse Concordia 2 en tegen Aalsmeer 2. De IJmond I-dames moeten zondag morgen op „Watervliet" in staat worden geacht van de Concordianen te winnen, al zal de Haarlemse ploeg het de Velsense dames allerminst gemakkelijk maken. Evenmin zal de IJmond 2-damesploeg in de thuiswedstrijd tegen de plaatselijke IEV I-dames een „walk-over" hebben, aangezien IEV over een sterke bezetting beschikt. Voor de dames van IJmond 3, die in Zandvoort tegen Zandvoortmeeuwen 1 gaan spelen, moet wel een nederlaag worden verwacht. Gezien de spannende strijd van de IJmond T-heren tegen WVGV I (1615) kan de Velsense ploeg het tegen Aalsmeer 2 vermoedelijk tot een gelijk spel brengen. In deze wedstrijd zal IJmond alles op alles moeten zetten om dit: resultaat of meer te bereiken. De debuterende IJmond 4-hercn trekken naar TI IB I in Heemstede. Een voorspel ling is moeilijk. Er is voorts een zeer uit gebreid jeugdprogramma met: Mcisjesaspiranten: Do Blinkert 2 IJmond I; De Blinkert 4IJmond 2; De Blinkert 3IJmond 3; IJmond 4De Blinkert 5; Rapiditas IIJmond 6. Jongensaspiranten: IJmond ITHB I; IJmond 2Rapiditas I; IJmond 4IJmond 5. Meis.jes.iunioren: De Blinkert IIJmond I; Full Speed IIJmond 2. Jongens junioren: IJmond ITHB I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: W. Schoorl; L. Blom en J. Siebers; D. Bonekamp, R. Uitenhuis en W. Honig; D. Marckelbach, G. Slatman, II. Boom, W. v. d. Kuil en T. Schuit. Heren IJmond I: J. Böhm; B. Beentjes en J. Wolters; A. Visser, H. Boom en K. Bobeldijk; E. 'Jonker, E. Sauer, G. Kra mer, K. Klesser en G. Noomen. De maanden tussen 1 november van dit jaar en 1 april 1960, de periode van de winterdienst voor de luchtvaartmaat schappijen, zullen voor de K.L.M. zeer be langrijk worden. In de eerste plaats zul len verscheidene „Electra"-schroefturbi- nevliegtuigen door'Lockheed aan de maat schappij worden afgeleverd. Eind januari wordt ook reeds de eerste DC-8, de „Dr. Albert Plesman", voor de afleverings- vlucht over de oceaan van Long Beach naar Schiphol gevlogen. Reeds gedurende de winterdienst zal de „Electra" in het luchtnet van de K.L.M. worden gebruikt. En ook de DC-8 zal nog vóór 1 april 1960 op de lijn naar New York worden ingezet. Het is thans zeker, dat na een aantal oefen- en demonstratievluchten van de „Electra", dit vliegtuig op 15 december voor de eerste keer op de lijn naar Cai ro via Düsseldorf, Wenen, Istanbul en An kara zal vliegen als vervanger van de DC-6B. In dezelfde week zal de „Elec tra" ook in de geregelde dienst op Damas cus gaan vliegen. Geleidelijk aan zal dit viermotorige schroefturbinevliegtuig, dat over de afstand naar Cairo ruim twee uur minder doet dan de DC-6B, op alle lijnen naar het Nabije-Oosten worden ingezet. De „Electra" vervangt van half januari af ook de DC-6B op de dienst naar Tehe ran, hetgeen een tijdsbesparing van onge veer drie uur betekent. Met ingang van de winterdienst neemt de K.L.M. een proef met muziek aan boord van de DC-7C toestellen op de interconti nentale lijnen. Via het gewone omroep systeem zullen grammofoonplaten vlak voor het diner ten gehore worden gebracht en indien de luchtreizigers dat wensen ook tijdens de maaltijd. Een enquête onder de passagiers zal moeten uitmaken of men deze verpozing op prijs stelt. Ook tijdens het in- en uitstappen zal muziek klinken. Advertentie BEVERWIJK Kruisstraat 25 HAARLEM Haarlem ZAANDAM Tel. 12921 VelsenAlcmaria Victrix. Velsen: Kaas enbrood; Van Bugnum en Blum; Span jaard, Bakkum en Hijnen; Wittebrood, Hoogzaad, Graman, Van den Pieterman en Schoorl. Stormvogels 3RCH 4. Stormvogels: Dekker; D. Bannink en Visser; Herkemij, Venus en v. d. Werf; Spruit, A. Bannink, Durge, N.N. en Ramakers. WSV 2De Kennemers 2. De Kenne- mers: Groot; Beentjes en Aardenburg; Rookhuizen, Peggeman en Van der Sluis; Sluiter, De Vos, Du Crocq, Appel en Heere. DEM 2HBC 2. DEM: Rozemeyer; Nies ten en W. van Lieshout; Scheerman, Stor- mans en Niesten; C. v. Lieshout, Aarden burg, De Boer, Burger en Th. v. Lieshout. Stormvogels 2EBOH 2. Stormvogels: Vrijhof; Van der Stelt en Kloosterman; Bakkernes, Minneboo en Bakker; Zoete- man, Nat, Admiraal, De Bruyn en Maarle- veld. ZandvoortmeeuwenVVB (te Zandvoort 14.30 uur): VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en J. Kersbergen; A. Effern, II. Verswijveren, F. Kooimans, J. v. d. Velde en Ch. Koppen. KinheimBloemendaal (sportpark „Roos- wijk" 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, H. Brethouwer, H. v. d. Plas; W. Demmers, J. Hamers, F. Mosk, Th. v. Vuuren en W. Boeren. Kinheim ZMCNehamy (sportpark „Tussenwijk" zaterdagmiddag 16.15 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Graaf en J. de Reus; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Visscher, J. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. DSOV—IEV (te Hoofddorp 12 uur): IEV: J. Jansen; G. Bos en P. Persijn; H. de Reus, G. van Berneveld en C. Schoot; A. Harsveld, W. Buur, J. Korver, J. de Reus en P. Bakker. Beverwijk Voor de rouwdienst in de Grote Kerk te Beverwijk, gehouden in verband met het overlijden van mr. C. P. Vos, was zeer veel belangstelling. Ds. Oorthuys schetste het leven van de overledene naar aanleiding van Genesis 1:12. De predikant zei onder meer dat als mr. Vos was blijven leven, grote dingen uit zijn handen zouden zijn gekomen. Doch God heeft de toekomst vastgesteld en dit heeft men met blijdschap te aanvaarden. De begrafenis geschiedde op de begraaf plaats Westerveld. Burgemeester Bruinsma zei dat de heer Vos in de korte tijd, dat hij zitting had in de gemeenteraad van Beverwijk, blijk heeft gegeven te beschikken over een eigen ma nier om zijn gedachten weer te geven. Hij stak boven het gemiddelde uit. Dat er rust moge komen na een rusteloos leven, zo be sloot de burgemeester. Prof. Ten Doesschate herdacht de mede werker, die in de tien jaar, dat hij zijn krachten aan Hoogovens heeft gegeven, blijk heeft gegeven een jurist van uitne mende kwaliteit te zijn. Mr. Vos heeft een juridische afdeling opgebouwd die reeds vele successen heeft behaald, ook tegen de Staat der Nederlanden. Het verlies is voor Hoogovens groot, doch ontegenzegge lijk groter voor de nabestaanden. Een voor treffelijk agressief mens is heengegaan, aldus prof. Ten Doesschate. Twee letters verdwijnen uit het arsenaal: de letters V.O., de roepletters voor de heer Vos. Hoogovens zal deze letters echter nooit vergeten, zo stelde hij. De heer De Wolf sprak zeer waarderend over de tien-jarige samenwerking met mr. Vos. Hij dankte voor het vertrouwen en wees er verder op dat een omvangrijke er varing is nagelaten door de overledene. Ds. G. W. IJzerman, hervormd predikant zei dat de regels van de Psalmdichter: „Vergeet niet een van zijn weldadighe denook zeker van toepassing op de geloofsbelijdenis, die mr. Vos eens heeft uitgesproken in de Grote Kerk te Bever wijk. Een warm hart had hij voor die groep waar sociaal onrecht werd gepleegd. Ook in reclasseringskringen was de heer Vos iemand naar wie men gaarne luisterde. Aan de groeve dankte een neef van me vrouw Vos voor de grote belangstelling, waarna ds. W. Oorthuys de plechtigheid besloot met het Onze Vader. Advertentie Dadelijk na de sluiting van de buiten baden van de Maatschappij Zeebad, is in Scheveningen een begin gemaakt met het werk voor de aanleg van de lang-verbeide nieuwe wandelpier. De eerste fase bestaat uit het afbreken van de cabines ei\ andere bouwsels op de plaats, waar de as van deze pier is ge projecteerd, ongeveer ter hoogte van de plaats, waar de afrit van de boulevard, het z.g. „Slag" het strand raakt. Hierme de zijn twee dagen gemoeid geweest Woensdag begonnen de eigenlijke werk zaamheden voor de bouw met graafwerk aan de voet van het Slag. Dit geschiedt met een „dragline", die door de burge meester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten in werking werd gesteld. De eerste kubieke meters zand werden door de eerste burger van de stad vaardig af gegraven. Om de nieuwe pier, die 375 meter lang en 12 meter breed zal worden, te kunnen bouwen, hebben de Maatschappij Zeebad en de Exploitatie Maatschappij Scheve ningen een hypothecaire lening van vijf miljoen gulden gesloten en werden nog lopende leningen ad f 2 miljoen in die nieuwe lening opgenomen. Donderdag zijn de werkzaamheden begonnen voor de bouw van een nieu we pier te Scheveningen, die er heel anders uit zal zien dan de oude, die tijdens de oorlog door de bezetter werd gesloopt. Op de foto van de maquette van de nieuwe pier kan men zien, dat er aan het eind een uitzichttoren komt, die 38 meter hoog wordt. Er komen voorts een zonneterras in de vorm van het achterdek van een oceaanstomer, en een kinder eiland met tal van attracties voor de jeugd. Begin 1961 de nieuwe pier voltooid moeten zijn. In de derde ronde van het DCY-dam- loernooj heeft de damkampioen van Ken- nemerland, Theo Tielrooy, weten te win nen van H. Swier. Doordat de partij Dukel Roozenburg later wordt gespeeld is Theo met 5 punt enuit drie partijen aan de kop gekomen. H. Laros won van K. v. d. Steen. Hij staat met Dukel met 4 punten (2) op de tweede plaats. De partij J. van StratenP. v. d. Berg eindigde in remise. Ir. M. Krijgsman is in goede vorm. Hij won in de derde ronde van A. W. Beukema. In de eerste klasse zal het voor Varno Morseld niet meevallen om de bovenste plaats te halen, hoewel deze 17-jarige daar. voor aanleg en spelerstalent genoeg bezit. In deze ronde zal hij zijn eerste nederlaag krijgen van George Postma. De partij werd wegens het late uur afgebroken in een voor G. Postma gewonnen stand. De twee de verrassing in deze klasse was de neder laag welke C. Kaan tegen J. Apeldoorn leed. Wim v. Wort won van J. de Boer. D. Ott speelde remise met Piet Binkhorst, H. Leeuw klopte W. Gomes. B. en W. van Castricum stellen de raad voor een krediet beschikbaar te stellen voor de werkzaamheden, verband hou dende met de uitbreiding van de zuive ringsinstallatie voor rioolwater. De 35.000, die men thans wil hebben, zijn bestemd voor grotere en kleine bijkomen de werken, gedeeltelijke vervanging van de oude lavakies en het maken van leu ningen aan de oude Imhofftank. B. en W. willen voorts een krediet van 1.077,10 ten behoeve van de brandweer en een derde krediet van 450 voor de tentoonstelling „De Nederlands Grafische Kunst", die men in Castricum wil organi seren. Ook stellen B. en W. voor twee geld leningen tot een gezamenlijke waarde van 139.000 te sluiten, 119.000 hiervan wil men bestemmen voor grondaankopen en 20.000 voor de aanleg van een centrale verwarming in de r.-k. kleuterschool aan de Dorpsstraat te Castricum. Aagtedijk 18 te Marseille. Aagtekerk 17 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Abbedijk 17 700 m. w. Landsend n. New York. Abbekerk 18 te Genua. Abida 17 200 m. w. Thursday eil. n. Sydney. Acmaea 17 v. Mena n. Suez. Adonis 17 te Santiago de Cuba v. St. Marc. Agamemnon pass. 18 K. Hatteras n. Philadelphia. Akkrumdijk 17 v. Cristobal n. Hamilton. Albireo 18 tc Santos. Alca 17 te Hamburg. Alcor 17 135 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. Antw. Aldabi 17 93 m. z.z.w. Finisterre n. Antwerpen. Algenib 17 180 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Las Palmas. Algol 17 200 m. z.z.w. Recife n. Las Palmas. Alkaid pass. 17 Kp. Villano n. Antwerpen. Almdijk 18 v. Antwerpen n. Philadelphia. Almkerk 17 80 m. z. Kreta n. Genua. Alnati 17 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alphard 17 272 m. n.n.o. St. Paul Rocks naar Las Palmas. Amalie B 17 45 m. w. Fanasani n. Port Said. Ameland 17 350 m. o. Kp. Hatteras n. Boston. Ampenan pass. 17 Kp. Vincent n. Rotterdam. Amstelkroon 17 260 m. o. L. Marques n. Singapore. Amstelpark 17 140 m. z. Formosa n. Shanghai. Andijk 17 te Cristobal. Anne Christina 17 130 m. w. Salvador n. L. Palm. Annenkerk 18 te Mombasa. Area 17 v. Trinidad n. Curasao. Arkeldijk 17 v. Houston n. Btaumont. Arnedijk 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Artemis 18 te Antwerpen. Asterope 17 400 m. n. Bermuda n. IJmuiden. Astrid Naess pass. 17 Gibraltar n. Paulsboro. Attis 16 200 m. n.o. San Miguel n. Amsterdam. Averdijk 17 v. New York n. Antwerpen. Baarn pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Bali 17 70 m. z.z.o. Valencia n. Genua. Banggai 17 te Chittagong. Bengkalis 17 250 m. z.z.o. Bangkok n. Singapore. Beninkust 18 v. Freetown n. Le Havre. Bennekom 17 te Bridgetown verw. v. A'dam. Billiton 17 960 m. w.n.w. Midway n. S. Francisco. Bintang 17 30 m. w. Kp. Comorin n. Tj. Priok. Blitar 17 360 m. n.o. Diego Garcia n. Aden. Borneo 18 te Semarang. Boskoop 17 v. Brighton n. Bremen. Bieda 18 te Maracaibo. Cr.ltex Arnhem 17 v. Singapore n. Band. Mashur. Calt. Eindhoven 17 160 m. w.z.w. Kreta n. Pernis. Caltex Pernis 17 75 m. z. Port De Mozambique naar Port Elisabeth. Caltex Rotterdam 17 48 m. w. Oporto n. Cork. Calt. The Hague 17 130 m. z.w. Bombay n. Calcutta. Camerounkust 17 30 m. z.o. Wight n. Freetown. Camitia 22 te Hamburg verwacht. Cartago 18 te Guayaquil. Casamance 17 180 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Castor 18 te Cartagena. Ceronia 18 te Saigon. Cinulia 16 v. Punta Cardon n. Liverpool. Cistula 17 te Singapore. Cities Service Valley Forge 18 te Mena. Clavella 17 te Fredericia v. Rotterdam. Cleodora 17 te Penang verwacht. Colytto pass. 17 Manzanilla n. Los Angeles. Coneepcion 17 60 m. n.o. Casquets n. Las Palmas. Congokust 17 Las Palmas gepass. n. Amsterdam. Coolsingel 17 570 m. n.w, Key West n. Liverpool. Cradle of Liberty 17 750 m. z.o. St. Helena naar Philadelphia. Crania 17 900 m. w.z.w. Landsend n. Rotterdam. Dalerdijk 17 900 m. o.n.o. Bermuda n. Curasao. De Eerens 17 v. Bahrein n. Ummsaid. Diemerdiik 17 330 m. z.w. Mona naar Londen. Dinteldijk 16 v. Everett n. Stockton. Dongedijk 17 v. Bremen n. Hamburg. Drente 17 105 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Eenhoorn 18 te Latakia. Elizabeth B 17 410 m. n.o. Faval n. Rotterdam. 3-3%#/o Nederl. '47 3 °/n Necll. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II,. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M. N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 931/2 98l5/i6 109 Vs 82% 92% 92% 90% 98% 370 636 243 566 312 407 636% 244% 642 214 160 722 160,30 332 98% 124,50 162 1591/2 140% 138% 246 149% 169,40 319V2 161% 240 2951/2 262 61% 55% 101% 545'i„ 74% 23% Voorbeurs koersen 365 V2 629% 635 158,80 Advertentie Met 1 Van Nelle's „Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet a minstens 5 koppen krachtige, geu rige thee. 'n Hele pot vol voor nog geen 5 centDat is dus minder dan 1 cent per kop! Thee zetten met „Afternoon* thee builtjes is ideaalSnel, gemak kelijk èn.... proper! Doe 't ookl Bestel ze direct: VAN NELLE's Afternoon theebuiltjes [groot formaat) doos van 20 stuks Eos 18 v. Amsterdam n. Bremen. Esso Nederland pass. 17 Ras Madraka n. Suez. Fravizo 16 v. Liverpool n. Tenerife. Friesland SSM 17 te Blyth. Gaasterland 18 tc Itajai. Gabonkust 18 te Lagos. Graveland 17 v. Salvador n. Rio de Janeiro. Groote Beer 17 v. Rotterdam n. Quebec. Grootekerk 17 v. Hamburg n. Bremerhaven. Guineekust 18 te Accra. Hathor 17 op Elbe n. Hamburg. Hector 17 130 m. o.n.o. Gibraltar n. Lissabon. Hecuba 17 700 m. n.o. Barbados n. Bremen. Heelsum 17 te Beaumont verwacht. Helena 17 v. St. Maarten n. Paramaribo. Hera 17 380 m. n.o. Azoren n. Guadeloupe. Hersidia pass. 18 Startpoint n. Emden. Hispania 17 350 m. o. Noordkaap n. Grimsby. Iberia 17 95 m. z.w. Bodoe n. Archangel. Isis 17 te Aruba verwacht v. Willemstad. Jos. Frering 17 65 m. z.w. K. Finist. n. L. Palmas, Kaap Hoorn 17 rede Port Said n. Rotterdam. Kabylia 18 te Curasao verwacht. Kalinga 20 te Boston verwacht. Kalydon 17 360 m. z.z.w. Recife n. Curasao. Kamperdijk 17 te Baltimore verw. v. Ph.delphia. Kara 20 te Curasao verwacht. Karachi 17 430 m. z.o. Socotra n. Singapore. Karsik 18 te Saigon. Katelysia 17 125 m. n. Landsend n. Mena. Keizerswaard 17 70 mijl n.o. Pernambuco naar Buenos Aires. Kelletia 1 7v. Rotterdam n. Abadan. Kellia 17 te Sydney v. Cabimas. Kennemerland pass. 17 Finisterre n. Amsterdam. Kerkedijk 17 750 m. w. Scillys n. Antwerpen. Kermia 27 ter hoogte Landsend verwacht. Kieldrecht pass. 17 Kreta n. Port Said. Kopionella 17 te Abadan verwacht. Koratia 17 370 m. w. Bombay n. Geelong. Korenia 28 te Curasao verwacht. Kiyptos 17 te Thameshaven. Kylix pass. 17 Socotra n. Aden. Laarderkerk 17 45 m. o.n.o. Algiers n. Rotterdam. Laertes 17 260 m. o.z.o. Minicoy n. Aden. Leersum 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Leiderkerk 17 270 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Lemaire 16 v. Shanghai n. Hongkong. Leopoldskerk 17 v. Suez n. Perzische Golf. Leuvekerk 17 95 m. z.z.w. Sadinië n. Antwerpen. Liberty Bell 17 v. Mena n. Philadelphia. Lissekerk 17 dw. Schiermonnikoog n. Bremen. Lombok 17 250 m. w. Flores n. New York. Loppersum 17 v. Le Havre n. Amsterdam. Lutterkerk 17 te Bahrein. Maashaven 17 250 m. w.n.w. Dakar n. Las Palmas. Maaskerk 18 te Kaapstad. Marnelloyd 17 160 m. n.w. Sabang n. Colombo. Medon 18 te Port of Spain. Memnon 17 25 m. o. Grenada n. Paramaribo. Mentor 17 te La Guaira verw. v. New Orleans. Merseylloyd verm. 19 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Merwede 18 te Kp. Palmas verw. v. Monrovia. Minos 17 v. Cartagena n. Oulu. Mitra 18 te Rotterdam. Moordrecht 17 200 m. z. Monrovia n. Landsend. Munttoren pass. 18 Str. Ormoesz n. Singapore. Mylady 17 6 m. n. Ameland n. Las Palmas. Naess Commander 17 v. Fawley n. Port Said. Naess Lion pass. 17 Aden n. Suez. Nanusa 17 v. Bilbao n. Le Havre. Neder-Elbe 17 60 m. w. Pulauweh n. Colombo. Noordwijk pass. 18 Canarische eil. n. Las Palmas. Notos pass. 16 Oporto n. Lissabon. Nijkerk 17 110 111. z.z.w. Ouessant n. Genua. Oranje Nassau 17 v. Cartagena n. Pto. Limon. Orion 17 v. Piraeus n. Aiexandrië. Cuwerkerk 18 te Antwerpen. Overijsel 16 v. Las Palmas n. Kaapstad. Pendrecht 18 te Rotterdam. P. G. Thulin pass. 17 La Plata n. Balboa. Philidora 25 in Suezkanaal verw. n. Mena. Fhiline 24 ter hoogte Landsend verwacht. Philippia 17 126 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Prins Alexander 17 330 m. w. Cyprus n. Beyrouth. Prins Willem van Oranje 18 te Plymouth verw. Roepat 18 te Houston. Raki 17 v. Port Said n. Napels. Randfontein 18 v. Amsterdam n. Southampton. Riouw 17 v. Duinkerken n. Antwerpen. Rondo 18 te Port Elisabeth. Rossum 17 te Augusta v. Rotterdam. Rotti 20 te Los Angeles verwacht. Rijndam 17 110 m. n.w. Landsend n. South.ton. Salatiga 17 00 m. w.n.w. Azoren n. Iskenaerun. Sambas 17 v. Tonghebet n. Singapore. Sarangan 19 te Djibouti verwacht. Saroena 17 te Pladju. Schelpwijk 17 0 m. n. Port of Spain n. B. Aires. Schie 17 80 m. z.o. St. Vincent n. Tripolis. Siaoe 17 v. Rangoon n. Penang. Siberoet 18 te Port Swettenham. Silindoeng 18 v. Melbourne n. Sydney. Slamat 18 te Damman. Sioterdijk 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Solon 18 te Puerto Cabello. Somelsdijk 17 te Antwerpen verw. v. Rotterdam. Stad Alkmaar 17 v. Lulea n. Emden. Stad Arnhem 18 te Stettin. Stad Delft 17 140 m. z.z.w. Kp. Villano n. IJmuid. Stad Gouda 18 te Las Palmas. Stad Leiden 18 v. Freetown n. Beira. Stad Maassluis 17 25 m. w. Dakar n. Pepel. Stad Schiedam 17 100 m. n.n.w. Texel n. Narvik. Stad Utrecht 17 120 m. z. Landsend n. Vlaardingen. Stanv. Talangakar 17 v. Sungeig. n. P. Swettenh. Steenwijk 17 85 m. n.o. Ouessant n. Willemstad. Steinhoeft 18 te Callao verwacht v. Guayaquil. Straat Lombok 18 te Melbourne. Straat Magelhaen 17 te Rio de Janeiro verwacht. Straat Singapore 17 te Beira. Straat Soenda 17 v. Beira n. Melbourne. Sunetta 18 te Adelaide. Tabian 19 te Penang verwacht. Tahama 17 50 m. n.n.o. Oran 11. Perzische Golf. Talisse 17 170 m. z.o. Genua n. Port Said. Tamara 17 90 m. z. Kreta n. Ravenna. Tarakan 17 v. Antwerpen n. Newark. Tawali 17 dw. Stromboli n. Genua. Tegelberg 18 te Lorenco Marques. Teiresias 18 t.e Aden. Thelidomus 20 tc Fall river verwacht. Tibia 18 Madras verwacht. Tiibodas 17 310 m. o.n.o. Dar Es Salaam n. Singap. Tjiluwah 17 80 m. w. Natuna eil. n. Hongkong. Tjimenteng 17 v. Shanghai n. Hongkong. Tjitjalengka 17 v. Hongkong n. Kobe. Yogokust 18 v. Rotterdam op proefvaart Tomocyclus 17 v. Maracaibo n. Corpus Christi. Utrecht 17 v. Halifax n. Boston. Van Cloon 17 140 m. n.o. Kp. Padaran n. Singap. Van Linschoten 18 te Abidjan. Van Neck 17 380 m. n.w. Darwin n. Singapore. Van Noort 20 te Hongkong verwacht. Van Spilbergen 17 v. Pt. Elisabeth n. Capetown. Vasum 17 60 m. w.n.w. Tunis n. Hamburg. Vlieland 17 80 m. n.n.w Muscat n. Singapore. Waal 18 le Rotterdam. Waikelo 18 te Tanga verwacht. Waterman 21 te Rotterdam verwacht. Westland 18 te Ilheus verwacht v. Santos. Wieldrecht 17 800 m. z.w. Flores n. Ellesmereport. Witmarsum 17 140 m. n. Flores Az. n. Hamilton. Woensdrecht 17 te Emden v. Rotterdam. Wonosobo 17 rede Belawan. IJssel 18 v. Izmir n. Rotterdam. Zaankerk 17 150 m. z.w. Saigon n. Hongkong. Zeeland 17 v. Singapore n. Port Swettenham. Zuiderzee 14 v. Kobe n. Oioi.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15