Mode Problemen (To Voetbal in Kennemerland Grootscheepse actie ten behoeve van vluchtelingen in kampen Geen koppeling tussen garantie prijs voor zuivel en kostprijs Moderne spijkerbroeken OP DE HONDERD VELDEN Zuid Kennemerland zal 40.000 bijeen moeten brengen Fa. N. P. ZWAGER VAN 26 TOT EN MET 31 OKTOBER OMiKOltH* Ijzerhandel Uitspraken Haarlemse rechtbank MINISTER MARIJNEN Betere kwaliteit noodzakelijk met het oog op de internationale concurrentie in. P Betaling abonnementsgeld per giro (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) HP Él Él ÉS Él 8 Él 8 8 8 Éi 8 8 Éi H 8 8 8 H Él S üf 8 5 8 B Él 3 ÉH Él H Ui 5 B ES B B H Hl B Hl WOONWIJZER Marktplein Gemeente-ambtenaren spreken over hun grieven VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 0 Tegelijkertijd met de grote landelijke actie, die ter gelegenheid van het internationale vluchtelingenjaar van 19 tot en met 31 oktober in Nederland wordt gehouden, zal van 26 tot en met 31 oktober in alle gemeenten van Zuid-Kennemerland een groots opgezette inzamelingsactie worden gehouden, die ten doel heeft voor een groot aantal vluchtelingen, die van de laatste oorlog af in Duitse vluchtelingenkampen verblijven, eigen woninkjes in West-Duitsland in te richten. Deze actie wordt in Zuid-Kennemerland georganiseerd door de Stichting Vluchte lingenhulp Zuid-Kennemerland, die onder voorzitterschap staat van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, oud-Commissaris der Koningin in de provincie Noordhol land, en waarin als leden zitting hebben de burgemeesters van de gemeenten Haar lem, Velsen, Heemstede, Bloemendaal, Bennebroek en Zandvoort, alsmede de heer H. Ledeboer als penningmeester en mevrouw M. D. EickholzDe Wijs, namens de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. De Stichting Vluchtelingenhulp Zuid- Kennemerland werd op 10 november 1956 se hulp, die aan de Hongaarse vluchtelingen ma. De actie om geld bijeen te brengen voor de in de Duitse en andere vluchtelin genkampen overgebleven vluchtelingen werd toen doorkruist door de grootscheep se hulp, die aan de Iiogaarse vluchtelingen moest worden geboden. De hulp, die thans zal worden verleend is internationaal ge richt. Over de gehele wereld verspreid be vindt zich in kampen een groot aantal vluchtelingen, die allen zullen moeten worden geholpen. Wat Nederland betreft zal hulp worden verleend aan de bewoners van enige zich in Duitsland bevindende kampen, zoals het kamp Ohmstede met ongeveer 450 Balten, Esten en Letten en het kamp Friedrichs- feld met ongeveer 450 Polen. Deze mensen, die de laatste oorlog veelal onder vreselijke omstandigheden hebben meegemaakt, zijn sindsdien dus nu reeds veertien jaren iang onder deprimerende en uitzicht loze omstandigheden in de Duitse vluchte lingenkampen ondergebracht. Door ouder dom en ziekte slaagden zij er niet in toe gelaten te worden tot andere landen. Nu zal geld bijeengebracht worden om daar mee voor hen in Duitsland eigen woningen te bouwen, die dan tevens zullen worden ingericht. Tevens is veel geld nodig om deze mensen, die nu vaak al meer dan twintig jaar onder de meest erbarmelijke toestanden hebben geleefd, te onderhou den, omdat zij veelal niet in staat zijn zelf in hun levensonderhoud te voorzien. Het reusachtige bedrag, dat voor de vluchtelingen over de gehele wereld nodig Advertentie SRENGtN UfiRMTE EN GEZELLIGHEID... KENNEMERLAAN 77 (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) We worden er zo langzaamaan toch wel echt met onze neus bovenop gedrukt, dat de winter in aantocht is. En al is het dan meestal met een zeker onbehagen, dat we deze tijd tegemoe- zien, zo voelden we ons gisteren zeker niet toen we bij Van Daal en Meyer te Amster dam de nieuwe bontcollectie getoond kre gen. Het is steeds weer een lust voor het oog te zien tot welke prestaties men komt met die zacht glanzende vellen. Zagen we tot voor enkele jaren terug het bont tot voornamelijk rechte en klassieke modellen verwerkt, tegenwoordig streeft men er naar de bontcollectie zoveel moge lijk aan te passen aan de nieuwe mode lijnen. Ieder zichzelf respecterend huis tracht een persoonlijk accent aan zijn mo dellen te geven en voor van Daal was wel de cape-lijn typerend. De mantels doen vrij recht aan, maai bij nadere beschouwing blijken de mou wen ruim aangesneden en in cape-vorm verwerkt te zijn. De over het algemeen grote platliggende kraag accentueert bo vendien deze lijn. Veel kragen waren van een contrasterende bontsoort zoals een silver blue mink kraag op een zwarte per- sianer pattes en een mantel van biskwie- kleurig Indisch lam met een pastel nertz kraag. Een geniaal ontwerp was de reversible mantel in cape-lijn die zowel als geklede tweed mantel als chique bontmantel van biskwie-kleurig Indisch lam gedragen kon worden. In de boutique collectie zagen we ver schillende „finger-tip" jasjes in seal met. een leergarnering of in Indisch lam in de kleuren iris-grijs en terra-cotta. We konden voor U noteren, dat de meest voorkomende lengte 7/8 is en dat de op gestikte zakken naast de grote cape-kra gen de meest in het oog lopende details zijn. Zoals bekend heeft ook haast iedere stoffen mantel dit seizoen een bontkraag en hierin werden in samenwerking met Dick Iiolthaus mooie couture-modellen gebracht. Bijzonder geslaagd was de ma rine taftzijden avondmantel met grote grijze nertzkraag (silver-mink) Een mantel of tailleur woidt door een bontgarnering niet alleen rijker, maar het bont overleeft meestal de mantel, zodat het dan weer voor andere doeleinden ge bruikt kan worden. Kattj is, zal door een aantal landen worden bij eengebracht. Voor Nederland is een bijdra ge van anderhalf miljoen gulden begroot. Naar het inwonertal omgex-ekend zal Zuid-Kennemerland een bedrag van veex-- tigduizend gulden bijeen moeten brengen. Het comité heeft goede hoop, dat dit zal gelukken, mits iedei-een in de week van 26 tot en met 31 oktober méér dan gewoonlijk geeft aan de collectanten, die met lijsten zullen rondgaan. Deze collecte zal, indien zij slaagt, niet meer herhaald behoeven te worden, omdat dan het vluchtelingenpro bleem in zijn zwartste en meest deprime rende vorm vooi-goed tot het verleden zal behoren. Behalve veel geld, is ook een aantal enthousiaste medewerkers nodig, die zich willen inzetten om voor dit mens lievende doel met lijsten en collectebussen, rond te gaan. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers heeft de organisatie in han den. In alle gemeenten wordt de lijsten- collecte van 26 tot en met 31 oktober ge houden, waarbij voor Plaarlem op zaterdag 31 oktober nog een straatcollecte op het pi-ogi'amma staat. Collectanten kunnen zich opgeven: in Haarlem bij de U.V.V., Grote Houtstraat 144, telefoon 14179; in Heemstede bij me vrouw M. Kubatz—Brugman, Lucas van Leijdenlaan 6, tel. 34406; in Bloemendaal bij mevi-ouw Peereboom VollerSadee, Militaii-enweg 1, telefoon 56502; in Velsen bij de Velser Gemeenschap, Scheldestraat 32, tel. 02550—7070; in Bennebroek bij bur- gemeester D. Th. a Thuessink van der Hoop van Slochtei-en, Kleine Sparrenlaan 1, tel. 02502—510 en in Zandvoort op het raadhuis, tel. 025072345. Advertentie Maak uw geld rentegevend STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen De Haarlemse rechtbank heeft Jondr-- een 25-jarige metselaar uit Beverwijk die zijn schoonvader, een bakker uit Wor- merveer, met een mes zou hebben be dreigd, veroordeeld tot zeven maanden ge vangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met aftrek van het voor arrest. De officier van Justitie had negen maan den gevangenisstraf geëist, waarvan vier onvoorwaardelijk met aftrek en vijf maan den voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en toezicht van een neutrale vereni ging. Een 28-jarige Haarlemse taxichauffeur, die rp 30 oktober 1958 met zijn op de Rijks straatweg geparkeerde auto zodanig zou zijn weggereden dat een hem achteropko- mende 25-jarige fietser tegen de wagen botste, een been brak en later overleed, werd vrijgesproken. De officier van Justi tie had eveneens vrijspraak geëist. De rechtbank verwees de zaak tegen een 63-jar.ige Haarlemse koopman die zonder vergunning zou hebben gelopen op grond van de Nederlandse Spoorwegen aan de Westergracht in Haarlem terug naar de rechter-commissaris. De eis luidde beves tiging van het vonnis van de kantonrech ter 20). Een 48-jarige Haarlemse kraandrijver werd in hoger beroep wegens overtreding van de jachtwet vei'oordeeld tot zeven da gen hechtenis. De man nam op 14 april op de Zeeweg in Bloemendaal enige konijnen, die hij in strikken had aangetroffen, mee. Daarbij werd hij aangehouden door de politie om dat men op bepaalde tijden geen konijnen langs de openbare weg mag vervoeren. De kantonrechter had de kraandrijver ver oordeeld tot zeven dagen hechtenis en ver beurdverklaring van de konijnen en de of ficier van Justitie bij de rechtbank had de bevestiging van dit vonnis geëist. In het toekomstige zuivelbeleid kan de beleid op het bevorderen van een zo eco- nomisch mogelijke produktie vooral ook hoogte van de garantieprijs niet zonder meer gekoppeld worden aan de kostprijs. Het beleid zal ernaar streven om de zuivel sector te beschermen tegen de instabiliteit van de internationale marktverhoudingen waarbij in sterkere mate aandacht zal wor den gericht op het bevorderen van een zo economisch mogelijke produktie Dit zei de minister van Landbouw en Visserij, mr. Marijnen, in een rede, die hij heeft gehou den in de te Rotterdam gehouden verga dering van de Nederlandse Zuivelbond F.N.Z. De minister stelde, dat het garantiebe- leid of een inkomensbeleid kan zijn (het krijgt dan de vorm van een boerenbezol- digingsbesluit", zo merkte hij op) dan wel een beleid dat erop is gericht de agrarische structuur en de werkers in de landbouw te beschermen tegen de gevolgen van de in stabiliteit van de internationale marktver- houdingen. Dit laatste standpunt is naar de mening van de minister het juiste. Hij voegde daaraan toe, dat het garantiebeleid zoveel mogelijk verantwoordelijkheid bij de boer moet leggen. Sprekende over de Nederlandse zuivelproduktie merkte mr. Marijnen op, dat het bepaald niet meer zo is, dat Nederland het goedkoopst produce rende zuivelland in de E.E.G. is. Het is allerminst in het belang van de veehouderij, zei de minister, wanneer een zodanige garantie woi-dt geschapen dat men maar raak kan px-oduceren en er onvoldoende prikkels zijn om een zo goed mogelijke kwaliteit melk af te leveren. De ontwikkeling die de zuivelproduktie de laatste jaren te zien heeft gegeven stemt in dit opzicht tot nadenken. Het feit dat de kostprijs van melk de laatste jaren sterk is gestegen, heeft ertoe geleid dat ook de garantieprijs steeds ho ger is geworden zodat er thans een bijna onoverbrugbare kloof is ontstaan tussen de garantieprijs en de opbrengstprijs van de melk. De minister betoogde tenslotte, dat het in sterkere mate richten van het garantie- '-ccccocccccoccoccceccccccocccoroococcccaxraKoccoocoooo: U kunt het uzelf gemakkelijk maken S door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op 1 onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. O Het te gireren bedrag is 7,65, post ij abonnees f 8.15. 3 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden 8 vóór het eind van de maand, voor- zien van uw jiriste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties :j uit te zenden. Indien u voor een 3 ander gireert, wilt u dan het bezorg- adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be- 3 schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. CCOOCCCÏXXCCCCCCGXCOXCCOOXCCCCCCCCCOXCG noodzakelijk is met het oog op de Euro- markt. Het is nog niet te overzien welke plaats de Nederlandse zuivelsector in die Euromarkt zal kunnen innemen, maar een ding staat wel vast, namelijk dat die plaats sterker en belangrijker kan zijn naarmate wij onze partners in de E.E.G. kunnen la ten zien dat Nederland het Europese zui velland bij uitstek is, naarmate wij erin slagen in Europees verband melk en zui- velprodukten van de beste kwaliteit tegen de laagste kostprijs voort te brengen" al dus de minister LIEFDE VAN ZEVEN POPPEN Donderdagmiddag heeft Aafje Top voor de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen voorgedra gen „De liefde van de zeven poppen" van Paul Gallico. De vele aanwezige dames hebben .met buitengewone belangstelling geluisterd naar de boeiende vertelster, die alle zeven poppen en de mensen van de poppenkast heel goed wist uit te beelden. In alle aangesloten damlanden, die het 100 ruiten-spel beoefenen treft men voor bereidingen voor de landenstrijd 1960 om de wereldtitel, welke wedstrijd in elk Olympisch jaar wordt gespeeld. De kans op ontdekkingen op het honderd ruiten bord zijn dan groot, vooral nu Canada en Rusland steeds meer massa-toernooien or ganiseren. In het dit jaar voor het eerst uitgeko men officieel orgaan van de Russische dambond treft men tal van zeer fraaie en nieuwe mogelijkheden aan welke alle zeer interessant zijn om na te spelen. Er komen tal van analyses en besprekin- gen in voor van de huidige wereldkam pioen Iser Koeperman alsmede van de 18-jarige Russische kampioen Tsjecholew en de kampioen 1958 Korchow. De volgende wendingen zijn zeker leer zaam: OCX3GOCCCC<XMCOO<X30QOCOCOOOOOOOOOO©GëOÖCCOOOOOOCOCOOOGCQ ém. '/mama l mam j- hp mm Wil OOO^DOODOCOOOOOOOCCOODOCODDCOCOCOCCOOOCCOOOOOOKXXXXXXy Zwart aan zet meende met 1520 voor deel te kunnen behalen, omdat op 3025, 1721, 25x23,18x29 wit steeds in een dam- zet loopt. Maar geestig is de afwikkeling na 28x17, 27—32 38x16. Wit 16, 17, 26, 33, 35, 36, 41, 42, 43 en 48. Zwart 6, 8, 12, 13, 24 en 29. Zwart moet slaan met 29x49 of 47. Ie. 29x49 48—43 (zeer fraai) 49x47 36—31 47x11 en 16x9 813 9x18 2429 met re mise. 2c. 29x49 48—43 49x46 42—37 46x11 16x9 met winst voor wit. 3e. 29x49 direct 4338 met winst voor wit. Een prachtige wending welke alleen van de problematiek bekend is. Ook deze stand kwam voor in het natio naal damtoernooi van Rusland 1959. Zwart aan zet overwoog 49 om na 4137 te winnen met 1420 23x3 1318 3x17 of 21 of 26 7—12 26x30 25x41 wint. Maar zwart zag van 49 af wegens 4136 (zeer sterk). Op daarna 1318 3933 18x29 en 3530 heeft wit de beste kansen. Maar zwart keek lelijk op zijn neus toen deze besloot 1. 13—18?, 2. 31—26 18x29, 3. 38—33 Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie CICCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCOCCCCCCCCCCOCCCCCC De minister van Verkeer en Water staat drs. H. A. Korthals heeft woens dag de nieuwe keersluis in Zierik- zee in gebruik gesteld. Behalve de sectordeuren zijn er ook nog punt- deuren aangebracht, die bij stormach tig weer als extra beveiligingsmiddel kunnen worden gebruikt. Het vaartuig „De Valk" voer als eerste de sluis binnen. orcooccoco^ccocc/^^cccoaxooooocococococococcoc^ocooco 29x38, 4. 48—43 38x49, 5. 39—34 49x21, 6. 26x8 2x13. Met remise door 34—30 en 40x18. Altijd bijzonder leerzaam voor het par tij spel is het volgend spel verloop: CCCCOCCCCCCCCCCCCCCrr^CCCCCOCCCCCCCCCCZMOCCCCCCCCCCCCCC 2 COCOX«^D^Z>3O^X«X>CO0CCCO^0COCOCCOCCO0CCO3KX>COC50O& Zwart aan zet speelde hier 2—7?. Deze zet is op zich zelf al zwak omdat een der belangrijkste basisstukken onnodig wordt opgespeeld en de stelling na 2—7 danig is verzwakt. Maar minder opvallend is de combinatie welke wit kan uitvoeren met als slot winst voor wit: 127, 2. 3430 35x24, 3. 25—20 14x25. 4. 33—29 23x34, 5. 39x19 13x24, 6. 27—2) 16x27, 7. 31x2 25—30, 8. 4035 1721, 9. 3631 en wit wint. Altijd waard om te onthouden is de vol gende slag in de Woldouby-stelling: zwart 11, 14, 16, 18, 19, 21, 23, 24, 25 en 26; wit 27, 28, 32, 33. 34, 35, 36. 38, 39. Als wit vervolgt met 28—22 23—28 32x12 21x43 39x48 25—30 34x25 14—20 25x23 1117 met slag naar 38. Nieuwe damuitgave In de Russische taal is verschenen een door wereldkampioen ir. I. Koeperman ge schreven boek over zijn match om de we reldtitel met Deslauriers in het najaar 1958. Het boek ziet er zeer fraai uit en is met tal van foto's verlucht. Tevens is een over zicht gegeven van het spel van uw dam- redacteur naar aanleiding van het win nen van het kampioenschap van Nederland 1959. De partijen van ir. Van Dijk en Wim de Jong tegen B. Dukel staan er geanaly seerd, benevens partijen van P. Roozen- burg. De heer A. Douma te Haarlem- Noord bezit reeds een exemplaar en wij danken deze lezer voor zijn bereidheid ons inzage te geven. Problematiek In de problematiek zijn de Russen ware kunstenaars. OXCOOC<XCCrcOCCCOOOÓOOOOOOOOCXJOOGCCOOO W/M W////Z W///A Advertentie Een mooie bril behoeft niet duur te zijn MR.OPTICIEN - r-GOUDA IJMUIDEN ZWIJNDRECHT KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 De Algemene Bond Van Ambtenaren (A.B.V.A.), groep gemeentearbeiders, heeft donderdagavond in Het Centrum te Be verwijk langdurig gesproken over de vijf daagse werkweek. Men was het eens over de opvatting dat door deze wijziging de werkdag niet langer moet worden. Bij de bespreking hiervan kwam tot uiting dat de werktijden van de diensten niet altijd kloppen. De uren van de handarbeiders lopen namelijk niet gelijk aan die van de kantoren, wat wel eens moeilijkheden op levert. Ook meende men dat er te weinig ver gaderingen van het Georganiseerd Overleg worden gehouden in sommige bedrijven. Er werd het een en ander gezegd over de rijwieltoelage, die voor iedereen niet gelijk is en die ook in vele gevallen te laag zou zijn. Anderzijds werd er op ge wezen dat het niet de bedoeling is dat de rijwieltoelage een verkapte loonsverhoging wordt. Advertentie voor Heren en Jongens. EN C0\3^ Ook in winterkwaliteit. ^ftïAALZA^ Breestraat 17 - Beverwijk :cccooco3:occoccocc-:oocococoocccccccoccccccco»cccocccc: In een museum in Neurenberg is deze „zwijgzame dienstbode" te vinden: een levensgrote vrouwenfiguur in rokoko- stijl, die een groot aantal kleine en grote schuif laatjes bevat en zowaar ook een ingebouwd spinet heeft. Zwart 9 stukken op 4, 8, 9, 19, 13, 14, 26, 28 en 34. Wit 23, 24, 25, 32, 35, 37, 41, 42, 43. Een prachtprobleem waarvan de oplos sing slechts vier zetten diep ligt. No. 2. Wit 10 stukken op 17, 22, 26, 27, 32, 33, 38, 43, 45, 50. Zwart elf stukken op 6, 7, 8, 9, 11, 14, 16, 20, 23, 30, 34. Voor beide vraagstukken: wit speelt en forceert winst. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur: B. Dukel, Wijk a. Zeeërweg 125, IJmuiden. De eerste wedstrijden voor de nieuwe competitie zijn weer achter de rug en de eerste soms rake klappen zijn al weer gevallen. Over het geheel waren de eerste resultaten voor de clubs uit ons rayon niet zo hoopgevend, zodat we maar hopen dat ze zondag tonen, dat hun eerste optreden een vergissing is geweest. Er staan tal van interessante ontmoetingen op het pro gramma, o.a. VitesseDEM, De Kennc- mersWest Frisia, ADOCSV, Zand- voortmeeuwenVVB en KinheimBloe mendaal. De Kennemers krijgt West-Frisia op be zoek. De Enkhuizers startten in deze com petitie met een gelijk spel tegen HRC en dat zou er op kunnen wijzen dat ze over een ploeg van behoorlijke sterkte beschik ken. Het vorige seizoen dwong De Ken- nemers in Beverwijk de Frisianen een ge lijk spel af en als het een beetje meeloopt, bereiken ze ook nu weer dit resultaat. VVB trekt naar Zandvoortmeeuwen en daaruit kan gevoeglijk de conclusie wor den getrokken, dat de Breesapers uit een ander vaatje zullen moeten tappen dan zondag jl. tegen Purmersteijn. Doen ze dat, dan rekenen we op een gelijk spel. Precies een jaar geleden wonnen de Zand- voorters deze wedstrijd met twee-nul. Veel spanning verwachten we te Cas- •ricum in de ontmoeting tussen Vitesse en DEM. De pas gepromoveerde Vitessena- ren begonnen niet slecht door in de uit wedstrijd tegen Schoten gelijk te spelen en ook aan de wedstrijd tegen DEM hou den zij vast wel wat over. De derdeklassers In 3A trekt allereerst de semi-plaatse- lijke ontmoeting tussen ADO en CSV de aandacht. De CSV-ers bereikten in hun eerste wedstrijd tegen Wijk aan Zee meer dan we hadden verwacht, terwijl ADO's eerste treffen tegen HSV juist minder in het puntenlaatje bracht dan we meenden te mogen eerwachten. Toch ge loven we niet, dat de Heemskerkers zich meer dan één punt afhandig zullen laten maken. De twee Alkmaarse derdeklassers, die de vorige week in de kaasstad op de volle buit beslag legden, komen nu naar deze streken om te trachten dit spelletje te her halen. De Boys komen bij Wijk aan Zee op bezoek en Alcmaria Vixtrix bij Velsen. In beide wedstrijden geven we de bezoe kers de beste kansen, hoewel o.i. een ge lijk spel ook tot de aanvaardbare uitsla gen behoort. De roodwitte Beverwijkers gaan hun krachten meten met het pas gepromo veerde Meervogels, dat debuteerde met een gelijk spel tegen ZAP. We menen te mogen veronderstellen, dat de punten in Beverwijk blijven. De vierdeklassers De drie Velser vierdeklassers moesten zich de vorige zondag met. één van de zes te behalen punten tevreden stellen, welk resultaat nog niet bepaald redenen geeft om aan gulden perspectieven te denken. De komende zondag zijn de Terrasvogels vrij. Kinheim speelt thuis tegen Bloemen daal en in deze ontmoeting moet beslist één winstpunt voor de Velsenaren zitten. Waterloo moet het op eigen terrein op nemen tegen OFC, dat in de regel niet tot de topploegen behoort, zodat we in ieder geval op een gelijk spel menen te mogen rekenen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5