48 1.35 1.50 1.39 Beverwijk zoekt moeilijkheden, zeggen B. en W. van Heemskerk Verschil in waterstand normaal" Amsterdamse Beurs REM heeft Rund- en varkensgehakt Voor de soep Blank kalfsvlees Lamsvlees voorradig Voor de boterham Unieke kousenaanbieding bromfietssokken per paar 4.25 4 De beurs van gisteren IJmuidenKennemerland Daggeld verhoogd Omwisselingsaanbod Haba Levendige handel in Kon. Olie te Frankfort Kleuter onder autobus op slag dood De droge zomer en de regenverzekeraars C.H.U.-voorzitter noemt de Troonrede te weinig concreet Twaalf jaar celstraf wegens doodslag Vrouw van slachtoffer van rechtsvervolging ontslagen Gestolen schilderijtje te Arnhem gevonden Scheepvaart LUIDSPREKERS Speciale WEEKEND-AANBIEDING Opnieuw afslag vleesprijzen in de KIJKGRI3P J Voor 'n heerlijk bordje kippensoep DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1959 In een antwoord op vragen van het raadslid J. H. Duijn hebben Burgemeester en Wethouders van Heemsberk uitvoerig stelling genomen tegen de aanval, die burge meester J. G. S. Bruinsma vorige week in de vergadering van de Beverwijkse gemeenteraad op het beleid van de gemeente Heemskerk heeft gedaan. „De houding van Beverwijk kan alleen worden verklaard door de opzet om hoe dan ook moeilijk heden te suggereren waardoor dan weer wordt aangetoond hoe hoognodig de door haar gewenste bestuurlijke maatregelen moeten worden genomen", aldus B. en W. van Heemskerk, die zeggen dat tussen de technische diensten van beide gemeenten over de uitvoering van openbare werken uitvoerig overleg is geweest en dat weder zijds zowel bij voorbereiding als by uitvoering de meeste bereidwilligheid wordt getoond. De heer J. H. Duijn had vragen gesteld over de afwatering van het plan Ooster- wijk, waar twee verschillende grondwa terpeilen en twee verschillende afvoersy stemen komen. B. en W. van Heemskerk antwoorden, dat het Heemskerkse deel van „Oosterwijk" in de polder de Uitgees- ter- en Heemskerkerbroek ligt. Deze pol der bemaalt dit gebied, waardoor de wa terstand constant op ongeveer 1.30 meter beneden n.a.p. wordt gehouden. Zij be schikt hiervoor over een goed functione rende apparatuur. „Er is voor ons colle ge dan ook geen aanleiding hierover zor gen te hebben. Zelfs het laagste gedeelte van de wijk komt meer dan voldoende bo ven het grondwaterpeil te liggen. Er is geen enkele reden om hoge kosten te ma ken voor berrialingswerken, integendeel, een verdere verlaging van de grondwater stand kan nadelig werken op de groen voorziening en maakt het nog moeilij ker om het water in de waterpartijen 's zomers op het gewenste peil te houden." B. en W. van Heemskerk zeggen, dat de zaak in het Beverwijkse deel heel anders ligt. Dit gebied behoort tot de Wijker- broekpolder. Deze polder wordt bemalen op 0.95 meter beneden n.a.p. door wijzi gingen in het bekenstelsel en door de ge brekkige voorziening van deze zeer kleine primitieve polder ontstond nog wel eens wateroverlast waarbij nog hogere water standen voorkwamen, zeggen B. en W. „Het is begrijpelijk, dat verlaging van de grondwaterstand is verkozen. Maar of dit nu juist had moeten gebeuren door een du re eigen maling in plaats van een natuur lijke lozing op de polder de Uitgeester- en Heemskerkerbroek is een zaak die Bever wijk zelf moet uitmaken en waar ons colle ge zich dan ook niet mee heeft ingelaten. Tegengesproken moet worden, dat het ge maal in Beverwijk nu meer te verwerken krijgt. Er is werkelijk niet zoveel techni sche kennis voor nodig om te begrijpen, AMSTERDAM De markt zette het gisteren ingetreden herstel verder voort. De handel \yas echter een stuk kleiner vergeleken bij die van de vorige dag. De stimulans voor dit ver dere herstel was ongetwijfeld Wall Street, waar eveneens een herstel had plaatsge vonden. De hogere slotkoersen uit New York waren voor het Damrak voldoende om wat optimisme aan de dag te leggen en tot aankopen, zij het op kleine schaal, over te gaan. Tevens werden de restjes van de baisseposities gladgesteld. Het ver trouwen keerde schoorvoetend terug en met de steun van wat aankopen voor bui tenlandse rekening werden, vooral bij de opening, vrij behoorlijke koerswinsten ge boekt voor alle internationale waarden. In het verdere beursverloop konden de hoge openingskoersen niet behouden blij ven en brokkelden deze wat af. De intro ductie van de aandelen Kon. Olie op de Westduitse beurzen kwam op een betrek kelijk ongunstig tijdstip. Reeds eerder werden op deze introducties, die gisteren plaatsvond, aandelen Kon. Olie in Am sterdam voorgekocht op prijzen, die veel hoger liggen, dan de prijs van gisteren. Niettemin is men op het Damrak van me ning dat de notering van de olieaandelen in West-Duitsland een stimulerende fac tor is voor het koersverloop en de handel van deze aandelen in Amsterdam. Gister middag schommelde de koers rond de 157 tegen vorige slotprijs 156. Gedurende de gehele beursduur was de handel in de olie waarden vrij levendig. Philips ontmoette goede vraag en kon-op 618 een koerswinst van circa 5 punten noteren. Unilever daal de van 624V2 tot 620 waardoor toch nog een koerswinst van circa 2 punten, verge leken bij de slotkoers van gisteren, kon worden geboekt. AKU opende vast op 359V2 doch viel terug tot 357, tegen daar voor 352%. Een stimulans voor deze aan delen was de 2 dollar hogere slotprijs van de dochteronderneming de American Enka. De handel in de rayonaandelen was zeer gering. In de scheepvaart afdeling was wat kooplust voor aandelen Holland-Amerika Lijn blijkbaar als nawerking op het sa mengaan met de K.P.M. bij de vaart op de grote Noordamerikaanse meren. De aan delen noteerden een paar punten boven de vorige dag. De overige aandelen in deze sector ondergingen weinig verandering. Bij de leidende cultures vond een herstel plaats voor certificaten Deli. Na een hoog ste koers van 168 werd 166 gedaan tegen de vorige dag als slotprijs 162,90. Amsterdam Rubber, HVA en Senembah iets hoger. De staatsfondsenmarkt wilde voor de aandelenmarkt niet onderdoen en gaf over vrijwel de gehele linie betere koersen te zien. Aandelen Billiton II wer den hoger geadviseerd op de gepubliceerde mededelingen uit de jaarvergadering. Claims Vereenigde Blikfabrieken kregen een adviesprijs van 425 391), claims Vromen Papier 290 (295) en 4 1/4 percent Gelderland vrijwel onveranderd op 98 1/8. Prolongatie 3 percent. NEW YORK De aandelenmarkt ging op een breed front vooruit en boekte een waardestij ging van vier miljard dollar. Deze stij ging was de eerste van de laatste vijf beursdagen. De meeste belangrijke groe pen deelden in de vooruitgang, met win sten oplopend tot acht dollar of meer in sommige gevallen. Recente dalingen wer den veroorzaakt door de krappe geld markt, de staalstaking en het bezoek van Kroesjtsjev. Makelaars geloven thans dat er genoeg te goedkoop verkochte aan delen aan de markt liggen om een goede basis voor herstel te vormen. Zij menen dat wat goed nieuws een oplopen van de koersen zou kunnen veroorzaken, bij voorbeeld een beëindiging van de staal staking. De omzet was 3.010.000 aandelen Van 1215 verhandelde fondsen waren 786 hoger en 233 lager. Het industriegemid delde kwam van 616.45 op 624.02, dat van Spoorwegen van 150.28 op 152.57 en dat van Openbare Nutsbedrijven van 82.10 op 82.06. (UPI). dat door de kleiachtige grond van „Oos terwijk" vrijwel geen water wordt wegge trokken." Aldus B. en W. van Heemskerk, die de zaak bovendien nog omdraaien. Wateronttrekking! „Dit is ipaar gelukkig", zeggen B. en W. van Heemskerk, „want wij zouden, en met ons college het bestuur van de Uit geester- en Heemskerkerbroekpolder, te recht bezwaar moeten maken tegen een zodanige wateronttrekking. De moeilijk heid in dit gebied is niet, hoe tegenstrij dig dit ook mag klinken, hoe komen wij van het water af, maar hoe houden wij zomers water in de vijvers en hoe houden wij een redelijk grondwaterpeil voor de beplantingen. Twee verschillende grond waterstanden is niets bijzonders. Amster dam heeft in zijn gebied vele verschillende grondwaterstanden. Dat hier de grens door de wijk loopt is misschien vreemd. Maar dat is nu eenmaal het gevolg van het plannen van een wijk over twee polders". B. en W. zeggen, dat de verschillende maten rioolbuizen geen moeilijkheden op leveren. Dit is alles onderling besproken. Men ontkent ook moeilijkheden over de straatnaamgeving in het plan „Meere- stein". „Uit een overleg door de secretarie-af delingen werd een onjuiste conclusie ge trokken. Bij nadere besprekingen zijn we tot een akkoord gekomen". Dat voetballen dikwijls vol verrassingen zit, bleek vorige week zaterdag toen de VVIJ-ers geheel onverwacht een grote ne derlaag te incasseren kregen. Dit was erg jammer, omdat de week daarvoor zo voor treffelijk was gespeeld. Zaterdag komt Kennemerland op bezoek. Uit de resulta ten van de door dat team gespeelde wed strijden blijkt wel, dat het van plan is zich bij de bovenste vier te scharen. Of WIJ dat plan kan verijdelen valt te betwijfelen. Het 2e elftal is er uitstekend in. Met 3 gewonnen wedstrijden gaat het fier aan de kop. Vlug en Vaardig 2, dat zaterdag naar IJmuiden komt, zal het niet gemakkelijk krijgen. Het programma luidt: IJmuidenKenne merland (3.30 uur); IJmuiden 2Vlug en Vaardig 2 (3.30 uur); TIJBB 1IJmuiden 3 (3 uur); Halfweg 1IJmuiden 5 (3.30 uur); Telefonia 3IJmuiden 6 (3 uur). Als gevolg van een op de geldmarkt onder invloed van ultimo verplichtingen en aanzienlijke belastingbetalingen opge treden krapte aan middelen is vanoch tend het tarief voor call money (daggeld) verhoogd van 1% tot V/s percent. Op 31 augustus werd het tarief van 1 op VA percent gebracht. Met betrekking tot het aanbod ter ver wisseling van aandelen Haagse Bank voor Handel en Crediet ((Haba) n.v. in aandelen Groninger Industriële Crediet Bank n.v. vernemen wij, dat vrijwel alle aandelen Haba zijn aangemeld, zodat de Groninger Industriëele Crediet Bank n.v. heeft besloten haar aanbod gestand te doen. Aandelen Koninklijke Olie werden op de effectenbeurs te Frankfort voor het eerst officieel genoteerd. De notering was D.M. 174,10 per aandeel van 20.-. De handel op de effectenbeurs te Frankfort was vrij levendig, daar velen thans aan delen wensten te kopen, waarvan de note ring in de afgelopen paar dagen was ge daald. De gemiddelde koersstijgingen lie pen tot 5 punten. 3-3%% Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92^ 109 81A 92% 92% 89 98 H 357 621 239 560 303 386'/2 618% 235 620'Is 209 'A 157 710 157,20 326 95 123, 159 156 139% 135% 246% 145% f 166,50 310 154 228 280 258 60% 54% 99% 52»/i 73 23% Voorbeurs koersen 367 627 632 159,20 Op de Grote Hout of Koningsweg in Vel- sen-Noord, nabij de verkeersrotonde, is woensdagmiddag om kwart over twaalf het vijfjarige meisje Elizabeth A. M. Kok uit de Wenckebachstraat onder het rech- terachterwiel van een bus geraakt en op slag gedood. Zij stond met andere leerlin- getjes van de Da Costakleuterschool te wachten op de schoolbus. Zij holde met de bus mee en is daarbij gevallen. CURSUS REPARATIE BROMFIETSEN De cursus reparatie aan bromfietsen van „De Keerkring" te Beverwijk zal dit jaar worden gehouden op vier maandagavonden 28 september, 12 en 26 september en 9 no vember in de r.-k. Technische School aan de Brink in Beverwijk. De leiding heeft de heer Reichwein, leraar in de autotechniek aan de r.-k. Lagere Technische School te Haarlem. De kosten bedragen 4. Men kan zich opgeven bij de heer A. H. Zoetmulder, Noorderwijkweg 11 A, Beverwijk. GROENTENPRIJZEN Andijvie 7-12; bloemkool 12-35; sla 4-16; bospeen 12-26; waspeen 10-20; sperziebo nen 52-67; snijbonen 38-87; pronkbonen 18- 36; spinazie 7-45; postelein 17-24; prei 15- •23; knollen 10-22; tomaten 20-70; komkom mer 11-26; aardbeien 85-145. Sinds een aantal jaren bestaat er in ons land een Tegenverzekering. Als deze maat schappij haar activiteiten uitsluitend in Nederland ontplooide, zou het gegeven ons uitermate natte klimaat vrijwel on mogelijk zijn met winstcijfers uit de bus te komen. Omdat evenwel in andere de len van de wereld met een droger klimaat gunstige resultaten kunnen worden ge boekt, kon de betrokken maatschappij haar regenverzekering voor Nederland handhaven. Deze zomer is echter ook voor de binnenlandse regenassurantie een uit zonderlijke geweest. In het voorjaar kwa men de aanvragen normaal binnen, zo ver telde ons een zegsman van de maatschap pij. Het mooie weer hield aan. waarbij het aantal aanvragen sterk terugliep. Toen het in de laatste week van juli en de eerste week van augustus regende, kwamen de aanvragen voor een verzekering weer los. Maar nadat het opnieuw fraai weer werd zakten ze weer in. Verdeeld over de verschillende catego rieën, was het beeld als volgt: voor regen verzekering van openluchtevenementen dit jaar 25 percent minder aanvragen dan verleden jaar en in 1957. Voor de vakan tiepolis binnen Nederland de helft aanvra gen minder dan verleden jaar. Bij de bui tenlandse vakantiepolissen is geen ver mindering op te merken. Onze zegsman voegde hieraan toe, dat de toeristen geen ongelijk hebben gehad, „want op grond van de te verrichten uitkeringen is het in Europa deze zomer lang niet overal droog geweest." Wanneer straks op het hoofdkantoor van deze over de hele wereld verspreide ver zekeringsmaatschappij de balans zal wor den opgèmaakt, bestaat dë mogèlijkhèid, dat de afdeling Nederland met gunstige cijfers voor de regenzaken kan bijdragen, dank zij de uitzonderlijk droge zomer. De voorzitter van de Christelijk Histo rische Unie, mr. H. K. J. Beernink, heeft op de conferentie van de Centrale van Christelijk-Historische Vrouwen, die in Epe is gehouden, over de Troonrede ge sproken. Hij zei de Troonrede hier en daar vaag te achten en te weinig concreet. Hij concludeerde echter dat er geen sprake is van een nieuwe koers. Eén punt had de heer Beernink erin gemist: een aanwijzing, dat de regering een christelijk-sociale politiek zal gaan voeren. Hij vond het een dure plicht van de C.H.U., de A.R. en de K.V.P. daarvoor te zorgen. Mr. Beernink achtte het de hoogste tijd dat over het vraagstuk van de al of niet verkorte militaire diensttijd in de Tweede Kamer gesproken wordt. Een andere kwestie die bezinning vraagt, betreft de verkiezingen voor het Europese Parlement, die in /1962 of 1963 zullen worden gehouden. „Ons volk is er niet rijp voor. Men weet er te weinig van", aldus mr. Beernink. De 30-jarige chauffeur A.A. uit Rotter dam is wegens doodslag veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. De Rotter damse rechtbank achtte bewezen dat hij de 39-jarige administrateur L. P. van W. in de nacht van 18 op 19 november 1954 in diens woning aan de St. Agathastraat te Rotterdam van het leven heeft beroofd door hem met een hamer op het hoofd te slaan en hem daarna uit het raam te laten vallen. De 38-jarige vrouw, die destijds met Van W. gehuwd was en een verhouding met de chauffeur had, werd van alle rechtsver volging ontslagen. Zij werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De officier van Justi tie had veertien dagen geleden tegen haar wegens medeplichtigheid zeven jaar ge- eist en tegen de chauffeur vijf jaar. Bep, binl. Het uit het Arnhemse Gemeentemuseum vermiste zestiende eeuwse schilderijtje, voorstellende een kerkvader, is terecht Dankzij de publikatie in de bladen werd het schilderijtje herkend door een restau rateur in Arnhem, bij wie het was gebracht door een kunsthandelaar. De politie gaat na op welke wijze deze kunsthandelaar in het bezit is gekomen van het schilderij. Blydorp: recordjaar. In diergaarde Blijdorp te Rotterdam heeft men woens dag de 700.000ste bezoeker van dit jaar verwelkomd. Dit aantal is nog niet eerder in een jaar bereikt. Topjaar was tot nu toe 1956 met 640.000 bezoekers. Bij deze cijfers zijn de abonnementhouders niet in begrepen. Abida 23 v. Sydney n. Singapore. Adonis 23 te New York. Alamak 24 te Rio de Janeiro. Alca 23 v. Amsterdam' 24 te Antwerpen. Alcor 24 te Rotterdam. Aidabi 23 te Rotterdam. Algenib 23 350 m. z. St. Vine. n. Rio de Janeiro. Alhena 23 te Montevideo verwacht. Alkaid 24 te Bremen. Alkmaar 23 v. Thameshaven n. Saltend. Alphard 23 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alpherat 24 te Boston. Amalie B 23 118 m. n.w. Port Said n. Rotterdam. Ammon 23 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Amsteldijk 23 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Amstelkroon 23 120 m. z.z.w. Mauritius n. Singap. Angolakust 24 te Hamburg. Annenkerk 23 dw. Mogadiscio n. Aden. Appingedijk 23 v. Londen n. Swansea. Area 23 v. Kingston n. Nassau. Arnedijk 23 te Bremen verwacht v. Rotterdam. Artemis 23 v. Amsterdam n. West-Indië. Asmidiske pass. 23 Landsend n. Amsterdam. Asterope 23 650 m. n.o. Azoren n. IJmuiden. Attis 23 te Rotterdam (dokken). Baarn 23 te Bremen n. Hamburg. Bali 24 te Port Said. Bawean 23 420 m. o.z.o. Colombo n. Djibouti. Bengalen 23 dw. Singapore n. Bangkok. Bennekom 23 te La Guaira. Blitar 23 te Aden. Boissevain 23 v. Durban n. Mauritius. Eorneo 24 te Tandjong Mani. Breda 23 v. Punta Cardon n. Ciudad Bolivar. Caltex Delft 23 60 m. z. Ras Al Hadd n. P. Louis. Caltex Delfzijl 23 te Rotterdam. Caltex Gorinchem 24 te Brunsbüttelkoog verw. Caltex Nederland 23 325 m. w. Az. n. Antwerpen Caltex Pernis 23 v. Pt. Elisabeth n. East-London. Camerounkust pass. 23 Kp. Blanco n. Dakar. Camitia verm. 25 v. Hamburg n. Curacao. Camphu>% 23 100 m. z. Penang n. Calcutta. Cartago 23 v. Cristobal n. Charleston. Casamance 23 v. Rotterdam, 24 te Duinkerken. Castor 23 70 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Celebes 23 130 m. w. Minicoy n. Djibouti. Ceronia 23 45 m. o. Bintang n. Pladju. Charis 27 te Mobile verwacht. Ciriulia 23 900 m. w.z.w. Azoren n. Liverpool. Cistula 23 v. Pulu Bukom n. Woodlands. Cities Service Valley Forge 23 320 m. z.z.o. Kaap Guardafui naar Philadelphia. Congokust 23 te Amsterdam. Coolsingel 23 260 m. n. Bermudas n. Liverpool. Corilla 27 te Chittagong verwacht. Cradle of Lib. 23 700 m. n.o. Fortaleza n. Ph.delph. Dalerdijk 23 v. Curasao n. Cristobal. De Eerens pass. 23 Kuria Muria eil. n. Mukalla. Delft 23 670 m. n.o. Flores n. La Guaira. Diemerdijk 23 630 m. n.w. Flores n. Londen. Dongedijk 24 te Rotterdam. Dorestad 22 60 m. z. Djeddah n. Ravenna. Drente 24 v. Rotterdam n. Bremen. Duivepdrech 25 te Cleveland verwacht. Eemland 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Eenhoorn 23 150 m. w.n.w. Alexandr. n. Kalamata Ena 23 v. Panamakanaal n. Punta Cardon. Esso Nederland 23 te Suez. Fravizo 23 v. Las Palmas n. Dublin. Friesland KRL 23 v. Los Angeles n. Trinidad. Gaasterland 23 te Paranagua verw. v. Ilajai. Gabonkust 23 te Port Harcourt verw. v. Burutu. Geertje Buisman 23 227 m. n. Finist. n. Azoren. Groote Beer pass. 23 Belle Isle n. Quebec. Hathor 24 te Rotterdam. Hector 23 te Amsterdam. i Heemskerk 24 te Kobe. Helicon 22 330 m. n.o. Antiqua n. Curacao. Hera 23 1000 m. n.o. Guadeloupe n. Guadeloupe. Hersilia 23 v. Emden n. Hamburg. Hoogkerk 24 te Penang. Houtman 23 150 m. n. Singapore n. Bangkok. Isis 24 te Georgetown. Ivoorkust 22 v. Amsterdam n. Freetown. Jason 23 te La Guaira verwacht. Joseph Frering 24 te Pepel. Kaap Hoorn 27 te Rotterdam verwacht. Kabylia 24 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Kalinga 29 te Cardon verwacht. Kalydon 23 250 m. o. Paramaribo n. Curacao. Kamperdijk 23 v. New York n. Wilmington. Kara 23 te Curacao. Karachi 24 te Singapore verwacht. Karakorum 23 dw. Mindanao n. Biak. Karimata 22 te Hamburg n. Amsterdam. Karimun 23 70 m. w. noordp. Borneo n. Tacloban. Karsik 23 v. Singapore n. Durban. Katelysia 23 150 m. o.n.o. Algiers n. Mena. Keizerswaard 24 te Buenos Aires. Kelletia 23 te Berre. Kellia pass. 23 Cooktown n. Singapore. Kennemerland 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Kerkedijk 24 v. Rotterdam n. Bremen/Hamburg. Kermia 26 te Stanlow verwacht. Kertosono 23 v. Rotetrdam n. Bremerhaven. Kieldrecht 24 te Aden verwacht. Kinderdijk 23 v. Tampa n. Antwerpen. Kopionella 23 35 m. z. Masira eil. n. Landsend. Krebsia 23 v. Rotterdam, 24 te Thameshaven. Kreeft 24 te Vigo. Kylix 2^450 m. z.z.o. Suez n. Pernis. Laertes pass./23 Pèrim n. Port Sudan. Larenberg 23 v. Bordeaux n. Dakar. Laurenskerk 22 v. Hamburg n. Bordeaux. Leiderkerk 23 te Suez. Lib. Bell 23 250 m. z.o. Mogadiscio n. Ph.delphia. Lindekerk 24 v. Antwerpen n. Bremen. Lissekerk 23 te Hamburg v. Bremen. Loenerkerk 23 te Basrah. Loppersum 23 te Bremerhaven. Lutterkerk 24 te Khorramshahr. Maas 23 te Hamburg v. Amsterdam. Maasdam 23 te New York. Maashaven 23 120 m. n.w. Lissab. n. Antwerpen. Maaskerk 23 450 m. w.n.w. Walvisbaai n. L. Palm. Maaslloyd 23 v. Manilla n. Balboa. Marnelloyd 23 180 m. z. Bombay n. Bombay. Maureen 23 285 m. w.z.w. Flores n. Londen. Mentor 23 v. Brighton (Trinidad) n. Guanta. Merwelloyd 23 te Bremerhaven. Merseylloyd 23 28 m. z.w. Finisterre n. Port Said. Minos 23 te Kemi n. Holland. Mirzam N 23 20 m. z. Kp. Sim n. Safi. Mississippilloyd 23 140 m. o. Gibraltar n. Bombay. Modjokert.o 23 v. Tandjong Priok n. Tjeribon. Molenkerk 23 510 m.w.z.w. Karachi n. Karachi. Moordrecht pass. 23 Kp. Blanco n. Landsend. Munttoren pass. 23 Mangalore n. Singapore Musilloyd 23 ten anker rede Ti. Mani n. Manilla Mijdrecht 30 te Port Said verwacht. Mylady 23 230 m. n.o. Las Palmas n. Las Palmas. Naess Lion 23 v. Port Said n. Napels. Naess Tiger 23 35 m. w. Rhodos n. Banias. Ootmarsum 23 500 m. w. Finisterre n. Houston. Oranjefontein 24 te Amsterdam. Oranje Nassau 24 te Port Au Prince. Orion 23 v. Beyrouth n. Lattakia. Osiris 24 te Georgetown. Papendrecht pass. 23 Kp. St. Vine. n. Novorossisk. Peperkust 23 280 m. n. Dakar n. Le Havre. P. G. Thulin 24 te Baltimore. Philidora 23 40 m. n.w. Malta n. Mena A1 Ahmadi. Philine 23 120 m. n.n.o. Finisterre n. Rotterdam. Pieter S pass. 23 Goeree n. Swansea. Polydorus 23 te Rotterdam. Frins Casimir 23 v. Antwerpen n. Glasgow. Prins Willem II 24 v. Rotterdam n. Bremen. Prins Willem III 23 te Detroit verwacht. Prins Willem van Oranje 23 te Antwerpen. Prins Willem George Fred. 23 33 m. w. Anticosti eiland naar Le Havre. Provenierssingel 22 180 m. n.w. Kp. Corrientes naar New Orleans. Pygmalion 23 te Rhodos v. Limassol. Raki 24 te Marseille. Riouw 24 v. Rotterdam n. Bremen. Roebiah 23 110 m. n.w. Penang n. Calcutta. Roepat 23 50 m. o.z.o. Kp. Canaveral n. N. York. Roggeveen 23 v. Lorenco Marques n. Melbourne. Rotti 24 te San Francisco. Rijndam 23 v. Rotterdam n. New York. Rijnkerk 23 te Bremen verwacht. Rutenfjell pass. 23 Belle Isle n. Montreal. Salatiga 23 25 m. n.o. Algiers n. Iskenderun. Scheldelloyd 23 v. Genua n. Marseille. Scherpendrecht 28 te Takoradi verwacht. Schie 23 200 m. z.o. Malta n. Alexandrië. Schiedijk 23 v. Boston n. Philadelphia. Senegaikust 23 v. Dakar n. Conakry. Silindoeng 24 te Brisbane. Slamat 23 te Damman. Sloterdijk 23 te Rotterdam. Solon 24 te Curacao. Stad Amsterdam 23 te IJmuiden. Stad Delft 23 v. IJmuiden te Schiedam. Stad Gouda 23 20 m. z.w. Ushant n. Rotterdam. Stad Leiden 23 480 m. n.n.o. St. Helena n. Beira. Stad Maassluis 23 90 m. z.w. Dakar n. IJmuiden. Stad Schiedam 22 v. Narvik n. Gent. Stad Utrecht pass. 23 Plymouth n. Baltimore. Stanvac Riau 24 te Buatan. Steenwijk 23 800 m. z.w. Flores n. Curacao. Stentor 24 te Cartagena. Straat Cook 24 te Pt. Elisabeth verw. v. Kaapstad. Straat Johore 23 v. Sydney n. Melbourne. Straat Lombok 23 v. Melbourne n. Albany. Straat Torres 24 te Singapore. Sumatra 23 te Amsterdam n. Antwerpen. Tahama 23 v. Suez n. Perzische Golf. Talisse 23 50 m. n.w. Daedalus n. Damman. Taria 23 50 m. van Colombo n. Bombay. Tawali 23 8 m. o. Kp. De Palos n. Rotterdam. Teiresias 23 v. Port Said n. Marseille. Teucer 23 v. Djibouti n. Belawan. Texel 23 205 m. w.n.w. Alexandrië n. U.K. Thelidomus 29 te Cardon verwacht. Themis 23 40 m. n. Curacao n. La Guaira. Tibia 23 te Calcutta. Tjibantjet 23 520 m. w.z.w. Sabang n. Mombasa. Tjikampek 23 125 m. n.o. Formosa n. Hongkong. Tjimenteng 23 v. Hongkong n. Singapore. - Tjipanas 23 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Tomori 24 te Tandjong Priok. Towa 24 v. Rotterdam n. Bremen/Hamburg. Van der Hagen 23 400 m. n.o. Durban n. Penang Van Linschoten 23 te Burutu verwacht. Van Neck 25 te Singapore verwacht. Van Waerwijck 23 v. Lyttleton n. Timaru. Vasum 23 50 m. n.o. Ouessant n. Hamburg. Vlieland 23 400 m. o. Ceylon n. Singapore. Vlist 23 360 m. z. Kp Race n. Rotterdam. Waingapoe 24 te Umm Said. Waiwerang 24 te Hongkong. Waterland 23 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Westland 23 v. Salvador n. Amsterdam. Westerdam 23 800 m. o.n.o. Kp. Race n. N. York. Wieldrecht 23 600 m. w.z.w. Landsend n. Eastham. Woensdrecht 24 v. Coryton. 26 te Stenunsgrund. Wonorato 24 v. S. Franc. 25 te L. Angeles verw. KLEINE VAART Admiralengracht 23 in Thamesmonding n. Antw. Ank T 23 20 m. n. Grundkallen n. Zaandam. Ardeas 23 80 m. w. Kp. Matapan n. Catania. Boreas 22 v. Odense n. Amsterdam. Brouwersgracht 22 te Zaandam. Flevo 23 te Aalborg n. Aarhus. Ilias 23 10 m. z. Burlings n. Lisboa. Kaap Falga 23 te Terschelling n. Amsterdam. Nero 22 v. Faro n. Rotterdam. Pavo 22 dw. Vlieland n. Zaandam. Phidias 22 te Izmir n. Messina. Plato, 22 v. Alicante n. Malaga. Ponza 23 80 m, o.n.o. Humber n. Kristinahamn. Strabo 23 dw. Noordhinder n. Amsterdam. Thaletas 22 v. Volos n. Saloniki. Tilly 22 v. Otterbacken n. Amal. Twee Gebroeders 23 te Owers n. Amsterdam. Westerdok 22 15 m. z.o. Smithknoll n. Boston. SLEEPVAART Baren tsz Zee 19 v. Osaka n. Geelong. Blankenburg 24 v. Gibraltar n. Griekenland. Cycloop 24 190 m. w. Lissabon n. Lagos. Elbe 22 te Antwerpen. Friesland 22 te Montevideo. Gele Zee 23 te Zeebrugge. Hudson 22 v. Rotterdam n. zee. 23 te Hoek v. H. Noordzee 17 v. Toulon n. Port Said. Schelde 24 v. Antwerpen te Maassluis. Fröbel-artikelen o.a. boetseerwas, vlecht matjes, plakmatjes Huish, Artikelen Losse Elu de Cologne KENNEMERLAAN 147 OPLEID. UANDMACHINIST Zeevaartinstituut, Stations weg 66. Velsen, Telef. 4704. JIVELES (Stylswing) a.s. zaterdag le les bij Dans school Rien Knol, Ged. Raamgracht 77, Telef. 17068 Gevr. FLINKE WERKSTER, 1 of 2 maal p. w. Liefst 's middags. Julianakade 94. Gevr. WERKSTER 3 ocht. p. week. Aanm. 4-7 u. Dolfijn straat 61. K.C.I., Baanstraat 34, Bever wijk, vr. MACHINESTIK- STERS. Stukloon, hoog loon. 2de en 3de BEDIENDE ge vraagd. Hazenberg's 1ste kl. Banketbakkerij. Telef. 6479. Gevr. BROOD-en BANKET BAKKERSLEERLING plm. 16 jaar. Goed loon. Prettige werkkring. Kromhout v. d. Meer. Bloemstraat 32, IJ muiden. Meisje ziet zich gaarne ge plaatst als ZANGERES, be speelt levens accordeon. Br. L 3866. BIJVERDIENSTE. U ont vangt gratis ons prospectus en inlichtingen. Hoge pro visie. Shrijf onder No. BL 4864. Te huur aangeb. omg. sta tion Santpoort-Z. HALVE VILLA, bev. 4 ruime kam., badk., zolderk. Direct te aanv. Vestigingsverg. nood zakelijk. Br. L 3885. Te koop gevr. HUIS MET TUIN, binnen de grenzen der gem. Velsen. Beschikb.: zonnige ruime 4 kam. flat, le verd. Lange Nieuwstraat. Brieven L 3867. RUILEN: aangeb. ben. flat, L. Nieuwstr. Gevr. vrij huis, event, genegen tot kopen. Br. L 3874. GELD SPAREN doet U door zelf te breien. Neveda en Scheepjeswol. 15 soorten en 95 kleuren. Botman, Kenne- merlaan. Joh. Fenenga voor BEGRA FENIS en CREMATIE. Oos terduinweg 39. Zaterdags verse GRONIN GER KOEK. Rozijnenbrood als cake. Hazenberg's le klas banketbakkerij Te nuui OPEL REKORDS. Wijk aan Zeeërweg 146, Tel. 7839. BESTELADRES m. telefoon gevraagd voor een Haar lems verhuurbedrijf van stoelen, servies enz. Telef. 15642. LEUKE JASJES en JURK JES met 20 tot 30% korting. Baby Service, Edisonstraat 9. IJmuiden, Telef. 5283. Van Delft en Koelstra KINDERWAGENS. Keuze uit 40 van de nieuwste model len. Baby Service, Edison straat 9, IJmuiden, Tel. 5283 Gratis op zicht bij u thuis! BONTMANTELS, kort en lang, reeds vanaf 2.— p w. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Strikte geheimhou ding. Brieven L 4964. Voorkom PRIKKELBAAR HEID, die vaak de oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Calma Dragées. 2.— oi, elke drogist. LUXE VERHUUR Opeis '58 en '59. S. Diependaal, Es doornstraat 2, t/o ingang Ziekenhuis, Telef. 8108. LUXE VERHUUR v a. f 10 p. d. J. C. Hoonhout, Tussen- beeksweg 53 t/o Kastanje straat, IJmuiden-O. ZE ZIJN ER WEER! Fijne mosselen 48 ct p. kg. Ook voor zoute en zure haring is het adres: G. Bakker, v. d. Zwaagstraat 22, Telef. 6372 Steeds verkrijgbaar IJS TAARTEN a r.50, 8 a 10 personen. Automatiek Dek kers. Centrum Galerij, L. Nieuwstraat. Telef. 4302. GRAMMOFOONPLATEN, muziekinstrumenten, blad muziek. Muziekhandel Uni- ken, Wijk a. Zeeërweg 45. Telef. 7127, IJmuiden-O. HAARDEN, kachels, olie stook, gasfornuizen, gaskom foren enz. Alleen de gerenom. meerde merken Velo Was machine Mij. N.V., Tromp straat 68-69, Telef. 5198. Moderniseer uw schoorsteen met een Eternitt SCHOOR STEENPLAAT 24.75. Gele en rode steentjes in 3 mo dellen. „De Houthal", Ken- nemerlaan 159. Telef. 7770 Te koop gevr. TRAPAUTO in g. st. J. C. v. Veelen, P. Potterstraat 6, IJm.-O. Te koop aangeb. ELEKTR. WASMACHINE, houten kuip met wringer, 1 kolenhaard. 1 kinderwagen, 1 herenfiets, 1 jongensfiets (8-12 jaar) Kcnnemerlaan 73. Te koop KINDERWAGEN, tevens als wandelwagen. Zeer voordelig. Kompas straat 63. Te koop PRIMA HAARD, Beckers. Bill, prijs. Lange Nieuwstraat 153. MARKTPLEIN 16 pond 1]^ pond Doorr. RUNDERLAPPEN 500 gr 145 BORSTLAPPEN 500 gr 160 RUNDERLAPPEN speciaal 500 gr 170 RIBLAPPEN, extra mager 500 gr 199 RUNDERLAPPEN, extra mager 500 gr 199 LENDE 500 gr 265 BIEFSTUK TARTAAR 3 stuks 99 SCHENKEL MET BEEN 500 gram LAPPEN 500 gr 220" FRICANDEAU 500 gr 275 tegen scherpe prijzen CASSELER RiB 100 gr 65 FIJNE SNIJWORST 150 gr 59 GELARDEERDE LEVER 150 gr 89 PEKELVLEES 150 gr 79 CORNED BEEF 150 gr 79 GEBRADEN GEHAKT 150 gr 55 FIJNSTE LEVERKAAS 150 gr 59 BACON zonder zwoerd 100 gr 59 r__ ~l I Voor de liefhebbers om te smullen 100 gram het fijnste van het fijnste. Zakjes in diverse £1 afmetingen, per 100 gram Naadloze NYLONS, vanaf 159 1e keus NYLONS, geminderd 165 WOLLEN HERENSOKKEN 189 MOUSSE-NYLON HERENSOKKEN, pracht dessins 189 Speciale lange dikke Die zitten lekker warm Te koop WITTE BRUIDS JAPON maat 38-40. Gijzen. veltplantsoen 167, IJmuiden. LESGITAAR te koop. Ek sterlaan 25, IJmuiden-Oost. Te koop goede DAMES FIETS met licht en 2-pers. opklapbed met ombouw Casembrootstraat 5. Te koop PRIMA KOLEN HAARD 60. Kennemer- laau 107. Te koop RADIO m. PICK. Ui' in salonkast 125. Thee wagen 25. C. Kille, Van Nieuwkoopstraat 2. Te koop 4 eikenh. STOELEN kinderledikantje m. ronde tafel en stoel. 2-pers. matras. Billijke prijs. Lange Nieuw- straat 299. Te koop 2-pers. SPIRAAL 130 br„ z.g.a.n. Veehtstr. 14'. A angeb. MORRIS MIN Of. '56. z. g. st. ƒ2850. Ook rui len tegen kl. bestelwagen Telef. 6073. Te koop moderne TROUW JAPON m, toebehorc lang. maat 42 f 75. Adre= tr vern. bureau van dit blad

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4