Belgische zeevissers zien af van hun blokkadevoornemens unie Verspiiïj FRANS LIST Motie over kwestie Oosterwijk aangenomen Fraai zijn de modellen Sterk is de constructie Voordelig i»* voor betere meubelen H. LAROS NU LEIDER IN D. C.IJ. - TOER N O OI HUMANISTISCH VERBOND OPENT NIEUW SEIZOEN Culturele Agenda voor Velsen en omgeving IJmond-a^enda Critiek op concurrentie van Nederlandse zijde Medische verzorging tijdens het weekeinde B. Dukel speelt simultaan in Santpoort Messali Hadj spreekt Dambond Kennemerland kiest nieuw bestuur Voetbalelftallen van „Noord" Minister Cals opende havenvakschool NIEUW! Foto HOBBY Ciné RAADSVERGADERING HEEMSKERK KUNSTHANDEL V KENNEMERLAAN 55 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 195 9 ZEEBRUGGE (A.N.P.) Dc Belgische zeevissers hebben op het laatste ogenblik afgezien van een opzienbarende demon stratie om de aandacht van de Belgische regering en de openbare mening op hun moeilijkheden te vestigen. Bij enkelen van hen is enige tijd geleden de gedachte op gekomen door een blokkade van de vis sershavens Oostende, Zeebrugge en Nieuwpoort met tweehonderd van de vier honderd Belgische vissersschepen, om op deze wijze een oplossing af te dwingen voor de crisistoestand, die reeds twee jaar in de Belgische zeevisserij heerst. Volgens vakbladen van de Belgische vis serij zijn de afgelopen maanden herhaal delijk stappen gedaan bij de ministeries van Landbouw en Verbindingen om te ko men tot drastische maatregelen ter ver betering van de toestand. Deze stappen le verden echter geen enkel resultaat op en de situatie, waarin de Belgische vissers zich bevinden, verergert met de dag. De afgelopen weken zijn in Zeebrugge verscheidene faillissementen uitgesproken tegen reders die niet meer aan hun finan ciële verplichtingen konden voldoen. In de Belgische pers wordt de crisis in de visserij geweten aan de invoer uit Ne derland en West-Duitsland en aan het feit, dat de tussenhandel de afzet volkomen be heerst, waardoor grote verschillen be staan tussen de opbrengst voor de visser en de prijs, die de consument moet beta len. Verkoop in buitenlandse havens bracht ook grote moeilijkheden met zich mee. Deze ontwikkeling heeft er toe geleid, dat (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen). IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560—8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, L. Nieuwstraat, Plein 194045; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zee weg; zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid en Velsen-Noord; zuster K. Langejan, Brederoodscheweg 106, Santpoort, tel. 025607477, Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. CASTRICUM Arts: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur H. J. van Nievelt, Burg. Lommenstraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen zuster Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500, is dage lijks van 86 uur, en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. J. Vos, Arends- weg 124, tel. 3586; van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolvink, Duin- vlietstraat 8. Velsen-Noord, tel. 02510 4987. Apotheken: De zondags- en nachtdienst wordt waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27. tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16. Heemskerk, tel. 02512240. Bovendien neemt dr. Klop- pert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. 'V\jk- en kraamverpleging Het Witte Kruis beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: zuster C. Majoor, Van Oldenborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517—343. Kraamverpleging: zuster N. Luyting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Advertentie Kostuums in gedekte win- tertinten voor elk figuur met een volmaakte pas vorm. Moderne ruit en streepdessins. Gemaakt uit sublieme Engelse en Itali aanse kamgarens Ka mgaren-matting kostuum. Normaal gewicht. Gevoerde pantalon 120.- Marktplein - L Nieuwstr Telefoon 4206 OPSTELLING ADO '20 In de thuiswedstrijd tegen CSV komen de Heemskerkers in de volgende opstelling uit: Burger; Van der Kolk en A. van Tu- nen; Bruins, Sinnige en Welboren; Rozing, Beentjes, Groot, N. van Tunen en De Wit. kortgeleden twee vissersschepen, die voor de vangst rondom IJsland waren inge richt, aan een Britse reder werden ver kocht, hetgeen het toch al niet geringe aan tal werklozen in België met 150 vermeer derde. Volgens visserijkringen is vooral de Nederlandse concurrentie een factor bij het ontstaan van de huidige situatie ge weest. De Nederlandse vissers hebben vis en garnalen op de Belgische markt ge bracht zo zegt men tegen prijzen die ver beneden de prijzen aan de Belgische kust lagen. Advertentie Jongelui, sluit een Jeugdspaar- overeenkomst. STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velten COLLECTE VOOR RECLASSERING Op zaterdag 26 september wordt in Heemskerk de jaarlijkse collecte gehouden voor de Nationale Reclassering. Het comité is nog dringend verlegen om collectanten. Zij die zich hiervoor beschikbaar willen stellen worden verzocht zich te melden bij de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken aan de Kerklaan. Advertentie pnjs PLEIN 1945 TELEFOON 8089 MUIDEN Woensdag 30 september om 7.45 uur geeft de huidige Nederlandse kampioen dammen B. Dukel onder auspiciën van de Damclub Santpoort een simultaan-seance voor huisdammers, eventueel aangevuld met clubdammers uit Santpoort. Damlief hebbers uit Santpoort, Haarlem-Noord, Bloemendaal en omstreken kunnen nu de kans waarnemen met een matador op damgebied hun krachten te meten. De seance wordt gegeven in badhuis Spaarn- berg, Wüstelaan 79, Santpoort. Advertentie Slijterij en Wijnhandel Lange Nieuw straat 447 Telefoon 7281 In zijn residentie te Gouvieux bij Chantilly in Frankrijk, waar Noord afrikanen vorige week een moordaan slag op hem hebben gepleegd, heeft Messali Hadj, leider van de Algerijnse Nationalistische Beweging MNA op een persconferentie gezegd dat de plannen van president De Gaulle ten aanzien van Algerije het overwegen waard zijn. Nadat eerst Roozenburg, Dukel en Tiel- rooy om beurten de leiding hadden gehad in het DCIJ-toernooi is het in de vijfde ronde H. Laros gelukt door een overwin ning op B. Dukel alleen aan de kop te komen. Met drie overwinningen op knappe tegenstanders staat Henk uitstekend. P. Roozenburg en B. Dukel speelden remise, terwijl Theo Tielrooy zijn partij van P. Roozenburg verloor. In een vooruitge- speelde partij slaagde Tommy Postma er in Dukel een punt afhandig te maken. Met de gepromoveerde hoofdklasser Leo Binkhorst en K. v. d. Steen wil het niet erg vlotten. In deze vierde ronde verloren beiden respectievelijk van P. v. d. Berg en A. W. Beukema. Jaap van Straten was goed op dreef tegen ir. M. Krijgsman. Had Van Straten de juiste voortzetting, welke voor de hand lag, gekozen dan had hij. gewonnen. H. Swier behaalde'een keurige overwinning op Tommy Postma, voor Swier een prachtig resultaat. De stand aan de kop is nu: Laros 6 (uit 3), Roozenburg 5 (uit 3), Dukel 6 (uit 5). Tielrooy 5 (uit 4). In de eerste klasse heeft Wim van Wort na vier ronden met 7 punten de leiding genomen. Nu won Van Wort, van Gomes in grootse stijl. C. Kaan kon ternauwernood een overwinning behalen op J. Tijms. Eerst kwam Jan een stuk voor, maar hij raakte in het eindspel de draad kwijt. J. C. Apeldoorn behaalde zijn eerste overwinning en wel op Piet Binkhorst. De benjamin Varso Morseld speelde tegen veteraan D. Ott. De partij moest wegens het late uur in remisestand worden afge broken. J. de Boer klonte D. Woord, welke laatste speler na enkele jaren weer in het DCIJ-nest is teruggekeerd. G. Postma en Varno Morseld kwamen in 'n afgebroken partij remise overeen. Jeugdafdeling De toeloop van jeugdige dammers bij de aanvang van het winterseizoen is zo groot, dat het DCIJ-bestuur een speciale De dammers van Kennemerland zijn in vergadering bijeen geweest om het con- ceptrooster van de clubcompetitie 1959 1960 te bespreken; er wordt gespeeld in de eerste klasse van acht clubs. Groep I: Beverwijk, Santpoort, KNC, DCIJ 2, Sportief, Hillegom, VKD, Haar lemse Damclub 2; Groep II: Sportief 2, St. Bavo 2, VKD 2, Haarlemse Damclub 3, Zandvoort. Het nieuwe bestuur van de districts- bond is als volgt, samengesteld: J. J. War merdam (St. Bavo) voorzitter; J. H. Meure (HDC) secretaris; V. Andringa (VKD) pen ningmeester; W. Roest ('t Oosten) compe titieleider; M. van Leuven (KNC) algemeen adjunct; ir. M. Krijgsman (DCIJ) jeugd commissaris. O; 24 september zal te Beverwijk de competitie met de wedstrijd Beverwijk Santpoort beginnen. VVBVitesse '22 (sportpark „Watervliet" 14.30 uur): VVB: A. van den Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk. A. Both en J. Kersbergen; A. Effern, H. Ver- swijveren, F. Kooimans, J. van der Velde en C. Koppen. GVOKinheim (te Krommenie 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans, A. Paap en W. Luntz; J. van der Griend, H. Brethouwer en H. van der Plas; W. Demmers, J. Ha mers, F. Mosk, Th. van Vuuren en W. Boeren. SIZOKinheim ZMC (zaterdagmiddag te Hillegom 16.15 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en J. de Graaf; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Vis- scher, J. Folkerts, J. Boender, L. Nieuwen- huis en J. Bax. DSS—IEV (te Haarlem 14 uur): IEV: J. Jansen, G. Bos en P. Persijn; M. de Reus, G. van Berneveld en C. Schoot; A. Hars- veld, W. Buur, J. Korver, J. de Reus en P. Bakker. jeugdcompetitie zal verspelen. Onder lei ding van de heer W. Gomes zijn er reeds drie ronden gespeeld, waarin de spelers L. Blok, Koelma, Duivenbode, D. Wijker en Keisgieter hebben getoond veel aanleg te hebben. Woensdagavond 30 september zal DCIJ in haar clublokaal de eerste thuiswedstrijd spelen tegen D.D.D. uit Alkmaar. De op stelling van beide tientallen is als volgt: Alkmaar: 1. L. Raenstein. 2. D. Kunst, 3. M. Oud, 4. P. Kiewitt, 5. K. Tuinman, 6. N. Oud, 7. J. Mekken, 8. L. Verver, 9. M. Memels, 10. T. Koi-n. DCIJ: 1. P. Roozenburg, 2. H. Laros, 3. Theo Tielrooy, 4. T. Postma, 5. P. v. d. Berg, 6. ir. M. Krijgsman. 7. A. W. Beu kema, 8. J. van Straten, 9. L. Binkhorst, 10. H. Swier. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, heeft aan de Waalhaven te Rtterdam het nieuwe ge bouw van de haven-vakschool geopend. In zijn toespraak zei hij, dat voor het werk in de haven door de steeds toenemende me chanisatie, bijzondere vakkennis vereist, wordt en dat een daarop gerichte opleiding noodzakelijk is. Deze school is enig in haar soort, aldus de minister. Haar belangen sfeer is het havengebied, een aparte we reld, waarin teamgeest en verantwoorde lijkheidsgevoel noodzakelijk zijn. Deze school heeft echter ook een meer algeme ne taak. Zij moet niet alleen voorbereiden op het toekomstig beroep, maar ook op het toekomstig leven. In het geheel van de schoolopleiding zal de nadruk moeten wor den gelegd op algemene aspecten. Op 1 september werden reeds 388 leer lingen ingeschreven. Op het voorterrein van de school is op ware grootte een deel van een schip nagebootst. Het is in gebruik bij de lessen in laden en lossen. Voor deze gelegenheid was dit schipdeel geheel ge- pavoiseerd. Advertentie LOEK heeft er al een voor u de YASHICA VIEWER kompleet met omrollers 4 QC en plakpers voorOG»" KENNEMERLAAN 25 - TEL. 5962 Anderson's Speciaalzaak voor IJmuiden BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Margaretha M., d. van J. M. Zonneveld en M. C. Vel; Margaretha M. A., d. van N. Limmen en C. Fatels; Marjan E., d. van J. C. de Waal en G. E. Bakker; Jacob K, z. van K. Hoeksma en A. A. C. Harmeijer; Elisabeth A. M„ d. van F. H. Lamers en A. van der Pal; Irma J. M., d. van F. H. Lamers en A. van der Pal; Jacob N. C., z. van J. F. Harberts en J. L. Wisse; René H. J., z. van P. Imanse en J. J. M. Pot; Peter R., z. van P. G. Schel vis en A. Beima; Dirk J., z. van D. J. Oleman en F. L. Slijkhuis; Marianne M., d. van J. Grapendaal en J. C. Half; Gerar- dus C., z. van S. S. van Wijngaarden en E. J. M. Schaapsmeerders; Willem H„ z. van H. J. Castricum en T. E. van der Stel; Martha J. A. M., d. van J. Rodenburg en M. J. M. Glorie; Klazina, d. van L. Folkerts en A. M. Metzelaar; Bërnardine G. T. J., d. van B. Stals en G. C. A. Koek (35.000ste inwoner); Carla. d. van A. Broer en C. Beutick; Paula T. C. M., d. van J. Knape en T. J. van de Molen; Jaap, z. van J. Zijlstra en M. Reinsma. ONDERTROUWD: J. van Leeuwen en E. Fransen; H. J. de Groot en H. M. J. van Etten; A. A. F. M. Mulder en G. C. van Vuuren. GETROUWD: H. Lensen en M. C. de Vries; F. de Kok en J. A. Bruinenberg; H. P. Schipanski en F. Noordeman; M. T. Persijn en M. P. Valk. OVERLEDEN: L. Los, oud 80 jaren. wed. van Bruijns; C. C. Reemer, oud 75 jaren, echtg. van K. A. Keijner; C. J. Timmer, oud 79 jaren, wed. van B. D. van Hens- bergen; G. van Leeuwen, oud 78 jaren, wedn. van P .Kraan; J. W. Demmers, oud 45 jaren, geh. met S. M. Bijl. Advertentie Voor alle soorten Herenpantalons Jongensbroeken Spijkerbroeken Sportcolberts Monty-coats Breestr. 17 - Beverwijk en Jp£C/AALZAA* De teleurstelling van het ITeemskerkse gemeentebestuur over de houding van Beverwijks burgemeester, die moeilijkheden tussen de gemeenten sugge reert waar deze niet zijn, heeft donderdagavond tijdens de gemeenteraads vergadering geresulteert in het aannemen van een door het raadslid R. Beentje (K.V.P.) ingediende motie. Deze motie houdt het volgende in: Naar aanleiding van vragen gesteld door het raadslid J. H. Duijn over het afwateringssysteem in „Oosterwijk', de verschillende maten rioolbuizen waardoor Beverwijk overlast zou ondervinden van Heemskerks grondwater, de kwestie van de straatnaam- geving en de door de raad van Heemskerk daarop gegeven antwoorden, besluit de raad Burgemeester en Wethouders op te dragen: 1. Bespreking met de andere gemeentebesturen in de IJmond en met het IJmondadviescollege om tot een betere samenwerking in de IJmond te komen; 2. De kwestie „Oosterwijk" voor te leggen aan het IJmondadviescollege. De heer Beentjes sprak er zijn ver bazing over uit, dat de raad zo lauw had gereageerd op verslagen van de vorige week donderdag gehouden raadsvergade ring in Beverwijk. Daarin was sprake van gerezen moeilijkheden, door onjuiste mede delingen van Beverwijks Burgemeester. De heer Beentjes noemde de houding van de heer J. G. S. Bruinsma, de voorzitter van een gemeentebestuur onwaardig. Ook de heer R. W. A. Muijen (P.v.d.A.) was de handelwijze van het Beverwijkse gemeentebestuur bar tegengevallen. Hij steunde dan ook van harte de motie van de heer Beentjes en wilde aan het zijns inziens volkomen onjuiste gedrag van Be verwijk een zo groot mogelijke ruchtbaar heid geven. Onbegrijpelijk Het viel raadslid S. W. van Tuinen (C.H.-A.R.) moeilijk te begrijpen hoe Be verwijk met de burgemeester aan het hoofd er toe heeft kunnen komen derge lijke minderwaardige praktijken toe te passen. Hij meende dat Heemskerkse be langen daardoor zeer werden geschaad. Hij raadde dan ook aan de zaak voor te leggen aan de IJmondraad of een arbi tragecommissie. Wethouder C. J. A. de Ruyter (K.V.P.) toonde zich vooral bevreemd over de hou ding van de burgemeester van Beverwijk. Problemen tussen beide gemeenten zijn altijd in goede verstandhouding opgelost. Op vele gebieden, bijvoorbeeld het onder wijs, is de samenwerking zeer nauw. Bij de realisatie van plan „Oosterwijk" waren er wel eens wrijfvlakken. Maar dat noem de wethouder De Ruyter logisch en ge zond. Waarom gebruikt de burgemeester van Beverwijk dan zulke afkeurenswaar dige middelen, zo vroeg hij zich af. De heer De Ruyter neemt het geval echter niet al te tragisch op. Hij troostte zich met de gedachte dat veel Beverwijkse raads leden het niet eens zijn met de houding De afdeling Beverwijk van het Huma nistisch Verbond opent zondagmorgen in het Statenhuis aan de Velserweg te Be verwijk het seizoen met een lezing dooi de heer D. Th. F. d'Angremond, geestelijk raadsman van het verbond. Hij zal spreken over „Het practisch humanisme". De afdeling heeft het winterprogramma bekend gemaakt. Op 25 oktober wordt dit voortgezet met een lezing over „Hier en nu" door de heer P. A. Pols en op 22 no vember met een spreekbeurt door de heer Th. W. Polet. Tijdens een avondbijeen komst in december zal mevrouw De Jong Cohen uit Haarlem spreken over haar reis naar Israel. Donderdagmorgen, 31 januari komt de heer A. Treurniet met het onder werp „Rede, geloof en liefde". Voorts is dr. O. Noordenbos voornemens in februari te komen spreken en zal dr. B. W. Schaper De Culturele Agenda voor de week van 27 september tot en met 3 oktober: 28 september tot en met 3 oktober Pie- ter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw I.Jmuiden; 28 september tot en met 3 oktober Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein no. 8, IJmuiden, geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur, en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal ge opend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 27 september Humanistisch Verbond, 10.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden, bij eenkomst. Spreker A. J. v. d. Kooy uit Voorburg. 28 september Coöp. vereniging voor Uit vaartverzorging IJmuiden-Velsen. Jaar vergadering Cultureel Gebouw IJmuiden, 20 uur. 29 september Velser Kunstkring „Voor Allen", toneelvoorstelling door de Ned. Comedie in het Rex-theater te IJmuiden, 20 uur. 3 oktober Herv. Toneelgroep IJmuiden, toneelvoorstelling in het Herv. Jeugdge- bouw IJmuiden-Oost, 20 uur. BIOSCOPEN Thalia: vrijdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.15 uur, zondag 15 en 20 uur: „Kop op, borst vooruit!"; maandag, dinsdag en woensdag 20 uur: „Zij hielden van het leven" (Kanal); donderdag 20 uur: „De roman van een vrouwenarts" (speciale voorstelling). Rex: tot en met maandag 20 uur: „Come Prima" (Serenade einer groszen Liebe); zondag 15 uur: „Bambi"; woensdag en donderdag 20 uur: „De slag om Arnhem". in april het onderwerp „Democratie in het gewone leven" behandelen. Ten aanzien van de torenflat, die de af deling Beverwijk van Humanitas gaat bouwen, wordt meegedeeld, dat dit gebouw van twaalf verdiepingen met totaal 72 woningen, bestemd zal zijn voor bejaarden, alleenstaanden en kleine gezinnen, die hiervoor in aanmerking komen. In het stichtingsbestuur, dat benoemd is door Humanitas, afdeling Beverwijk, zijn de gemeenschappen Velsen en Beverwijk res pectievelijk vertegenwoordigd door de heer H. P. Brits en door mevrouw Spek. Vijftig percent van de woningen zullen voor mensen uit Beverwijk bestemd zijn, de andere kunnen ook beschikbaar worden gesteld voor personen uit andere gemeen ten, bij voorkeur uit de IJmond. In de torenflat komen mensen, die de normale werkzaamheden in het huishou den kunnen verrichten; zwaardere werk zaamheden worden verricht door een con cierge. Een gezinshulp zal beschikbaar zijn om zo nodig bij ziekte te kunnen helpen. In de flat komt ook een recreatiezaal. Advertentie Ontvangen de originele CHINESE THEEPOTTEN in 3 maten (waar men zo echt lekker thee in kan zetten) DR. K. VAN NES SPREEKT tiet lokaal comité der unie „Een school met de bijbel", houdt op woensdag 30 sep tember in de Irenekapel te Beverwijk een unie-avond. Dr. K. van Nes uit Egmond aan Zee zal spreken over „Perspectief". Medewerking verleent het zangkoor „Die Duijnwijcksanghers" onder leiding van de heer J. Giezelink. van hun burgemeester. Wel beval hij de motie-Beentjes zeer bij de raad aan. Wethouder H. J. M. Roozen toonde zich eveneens verwonderd over de uitlatingen van burgemeester Bruinsma. Nadat de motie zonder hoofdelijke stem ming was aanvaard ging de raad verder met de behandeling van de agenda. Sportvelden De heren Muven en Van Tuynen waren onaangenaam getroffen door het feit dat het voorstel tot verlenen van een krediet voor aanleg tijdelijke sportterreinen eerst nu in de raad wordt behandeld, terwijl de werkzaamheden reeds zijn begonnen. Burgemeester H. Nielen antwoordde hierop dat dit was gedaan om zo spoedig mogelijk uit de moeilijkheden te geraken. Er is namelijk een groot gebrek aan sport accommodatie in Heemskerk. Over de definitieve planning van sport terreinen deelde wethouder Roozen mede, dat men bezig is te onderzoeken hoeveel ruimte voor de verschillende sporten no dig is. Een rapport hierover is spoedig te verwachten. Kleuterscholen De heer Muyen noemden het voorstel tot verlenen van medewerking voor de stichting van een bijzondere kleuterschool aan de chr. vereniging voor voorbereidend lager onderwijs „Pauline Nolthenius" te Beverwijk, een eigenaardig geval. Immers de neutrale kleuterschool wacht reeds ja ren op een derde lokaal, dat door de grote aanvrage dringend nodig is. Wethouder Roozen verzekerde de heer Muyen dat al het moglijke wordt gedaan. Dit is heus geen strijd tussen neutraal en bijzonder onderwijs, zo zei hij. Ook de andere agendapunten, waaronder de voorstellen tot het verlenen van krediet voor het bouwen van 66 woningen in „Oos terwijk" en het pachtvrij maken van gron den voor de aanleg van een zwembad, werden door de raad goedgekeui'd. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM VAN GEBOREN: Lisette Clasina Maria, doch ter van C. M. Wijnkoop en C. M. de Nijs. Gregorius Leonardus Maria, zoon van L. P. H. de Ridder en H. J. Seip. Adriana Martha, dochter van G. J. van der Meij en C. E. Stet. GETROUWD: J. A. Smith en A. Brou wer. C. Veen en E. Overweg. J. Buit en J van Olst. OVERLEDEN: C. Morsch, oud 83 jaren, wed. van G. Beentjes. S. Zonneveld, oud 74 jaren, geh. met D. Brakenhoff. W. A. Oosterbosch, oud 54 jaren, geh. met W. J. van Buiten. VELSEN VRIJDAG 25 SEPTEMBER Thalia: „Kop op, borst vooruit", 20 uur. Rex: „Come Prima", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. Patronaatsgeouw: zaalfestival door vier IJmuider orkesten, 20 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Thalia: „Kop op, borst vooruit", 19 en 21.15 uur. Rex: „Come Prima", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. Patronaatsgebouw: cabaretavond ten bate van de t.b.c.-bestrijding, 20 uur. Gemeentelijke Visserijschool: P. J. Ver- waijen 25 jaar directeur, aanvang van de receptie 11 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mardi Gras". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitty". W.B. Theater, 20 uur: „Het beest in de nacht". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Verenigingslokaal Schans, 20 uur: Lezing amateurfotografen. Kennemer Theater, 20 uur: Mater Ama- bilis. feestavond. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Bioscopen: als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-thcater: zaterdag en zondag 20 uur: „Ontembare hartstochten"; zon dagmiddag 14.30 uur: „Vogelvrij ver klaard".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5