Audrey Hepburn excelleert in „The nun's story Zondag begint winterdienst van de Spoorwegen mOP EN OM HET BINNENHOF Twaalf en tien jaar geëist tegen de beide hoofdschuldigen halfzwaar- V R IJ D A G 2 OKTOBER 1959 15 Nieuwe premier van Ceylon kreeg al 30 dreigbrieven De negen muzen Ook in Virginia en American De overval in de Bankastraat te Amsterdam Kort nieuws Tentoonstelling „Veertig jaar burgerluchtvaart" zich bij VARA dié is het toch maar! AVRO verontschuldigt COLOMBO (AFP) De nieuwe premier van Ceylon, Dahanajake, heeft medege deeld, dat hij een dertigtal brieven heeft ontvangen, waarin zijn leven wordt be dreigd. Als gevolg daarvan is de bewaking van alle leden van de regering verscherpt. Zijn vermoorde voorganger, Solomon Bandaranaike, is donderdag begraven. AUDREY HEPBURN zelf was donder dagavond in het City-theater te Amster dam getuige van de Nederlandse première, die „The nun's story" beleefde, haar nieuwste film, of moet men zeggen de jongste film van regisseur Fred Zinne- mann? Er bestaat inderdaad reden om die vraag te stellen, al blijft het altijd het veiligst te besluiten tot een compromis: zowel Audrey als Zinnemann hebben er hun creatieve krachten en niet tot onze schade aan gewijd. Weer eens heeft men kunnen vaststellen met welk een expressieve en gevoelige mime zij 't witte doek beheerst. Daarnaast telt niet minder, dat het Zinnemann is, die haar op haar voordeligst in het beeldvlak brengt. De vrucht van beider arbeid is dan „The nun's story", een film die een verbeelding wil zijn van innerlijke strijd, die dat zeer zeker dikwijls is, maar aan haar lengte de spanning verspeelt, die de strijd te uit voerig wil weergeven om ons in haar ban te houden en dus niet helemaal beant woordt aan haar opzet. In een wat dras tischer formulering: op den duur is men geneigd het wel te gaan geloven. Wanneer ik nu zo vlak na de voorstel ling voor en tegen afweeg, komt er, tel kens als ik mij het voor realiseer, de wrevel opzetten om het tegen en, realiseer ik mij het tegen, dan vind ik dat ik in waardering tekort schiet om het voor. Welk een moeilijke positie! In feite komt mijn bewondering voor het acteertalent van Audrey Hepburn in opstand tegen de eerlijke bezwaren, welke ik soms tegen de film moet opperen. Dat acteertalent blijft tot het einde boeiend. Audrey is in deze film de dochter van een gezien Bel gisch chirurg. Ze doet haar intrede in een nonnencongregatie, die zich in de Kongo bezighoudt met ziekenverpleging. Het is haar ideaal daar werkzaam te mogen zijn. Maar weldra leert z.ij, dat haar eerste ideaal moet wezen een goede non te zijn, vol strekte gehoorzaamheid te betrachten, haar eigen wil ondergeschikt te maken aan wat zij als Gods wil moet zien. Haar verlangens, haar herinneringen, alles moet zij prijsgeven voor die volslagen onthech ting aan zichzelf. Dat probeert zij. Wij maken deze innerlijke ommekeer mee en de methodes, welke de congregatie daar voor gebruikt. Die methodes worden niet altijd goed gehanteerd. Toch doet het meisje, dat nu de naam zuster Luce draagt, haar eeuwige geloften. Ze tracht de regels na te leven en de teleurstellingen, die men haar bereidt, te verduren. Eindelijk mag zij naar de Kongo, maar ook daar komt zij niet. te werken onder de inlanders. Het hospitaal voor de blanken wordt aan haar zorgen toevertrouwd. Geleidelijk ontplooit zich dan haar karakter en vooral die ene kenmerkende eigenschap: dat zij haar wil niet. kan prijsgeven zoals dat van haar wordt verlangd: ze is eerst verpleegster, dan pas non. Wanneer zij terugkeert uit de Kongo en, door de oorlog gedwongen, in een Nederlands hospitaal de leiding krijgt, wordt het conflict opnieuw opge voerd. De enige oplossing is. dat ze uit treedt. Dat doet zuster Luce dan ook. Zoals gezegd: aan Audrey Hepburn ligt het niet, dat wij ten langen leste niet meer zo geloven aan deze zielestrijd. Regisseur Zinnemann heeft zich een beetje verkeken op de uiterlijke symbolen van het kloos terleven. Hij gebruikt ze te veel om er de stadia in de ontwikkeling mee aan te dui den en houdt ons zo uitgebreid bezig met de „opleiding tot non", dat de karakter- hoedanigheden van zijn hoofdfiguur er aan ondergeschikt worden. Zijn voorlich ting is gedegen, maar het resultaat is, dat er voor de eigenlijke reële conflictstof weinig tijd meer overblijft. Die wordt pas met het intermezzo in de Kongo bijna als een verademing ondergaan, omdat men dan aan de feiten ziet wat er gebeurt in de ziel van zuster Luce naar de climax gevoerd. In alles wat daarna gebeurt, blijft Zinnemann steken. Hij kan dan niet meer waar maken, dat de beproefde zuster aan het eind van haar Latijn is. De dood van haar vader brengt haar tot haar heroieke uittreden. Dat wil er bij ons niet meer in. De Kongo-episode besliste over haar lot. Wat erna gebeurt werkt als een anti-climax. De openstaande deur aan het slot is symbolisch voor het dramatische gebaar; ze blijft open om de camera de gelegenheid te geven zuster Luce, nu weer in burgerkleren, na te ogen. Een zo wel opgevoed meisje als deze zuster Luce, had de deur zeker achter zich dichtgedaan DE LEZER weet nu zo ongeveer waar hij met deze film aan toe is. De conflict stof, de sfeer, de omstandigheden zullen voor de katholieken onder hen het best te begrijpen en beoordelen zijn. Vele fraaie opnamen en Audrey's spel maken „The nun's story" het aantrekkelijkst. Men moet regisseur Zinneman nageven, dat hij de verschijningsvorm van het kloosterleven, zoals ze in deze film blijkt, tot in de details heeft bestudeerd. Leven nonnen zo? Inderdaad, bij sommige con gregaties gaat het aldus toe. Ook de bij figuren zijn in de film met zorg gekozen en worden voortreffelijk gespeeld. Men moet er de belangstelling voor kunnen op brengen zich in deze omgeving te ver plaatsen. Doet men dat, dan zal de zit van tweeëneenhalf uur niet zo (of minder) zwaar vallen. V. W. Franse Advertentie In het City-theater te Amsterdam hebben Koningin Juliana en de Prin sessen Beatrix en Irene donderdag avond de première bijgewoond van de film „The nun's story", waarbij ook aanwezig was de filmster Audrey Hep burn, die in deze film de hoofdrol speelt, met haar man Mel Ferrer. De Koningin in gesprek met Audrey Hep burn bij het betreden van het theater. Op de achtergrond v.l.n.r Prinses Irene, Prinses Beatrix en Mel Ferrer. Vera Bondam. De actrice Vera Bon dam zal het komende seizoen haar solo toneelavonden voortzetten. Haar repertoire bestaat onder meer uit Koningin Elizabeth van Blair Eggleston (bewerkt door de ac trice zelf), De gerechtsscène van Jeanne d'Arc van Bernard Shaw, Maria Stuart van Vondel en van Schiller, Romeo en Julia van Shakespeare, Macbeth van Shakespeare, De dood van Cuchulain van Murhevna van A. Roland Hoist, Sybil Moncrieff's Waagstuk van E. Tincelle en Liefde en Hermelijn van dezelfde auteur. L'Hurluberlu. Zaterdag 17 oktober geeft de Haagse Comedie de première van „L'Hurluberlu", een van de laatste stuk ken van de Franse toneelschrijver Anouilh. Dit werk over een generaai en zijn familie heeft in Parijs met de bekende filmacteur Paul Meurisse in de hoofdrol een groot< succes. Onze Parijse correspon dent schreef uitvoerig over dit stuk naar aanleiding van de Franse première. Cees Laseur zal het stuk regisseren, Paul Steen- i bergen vertolkt de hoofdrol. De winterdienstregeling van de Neder landse Spoorwegen die zondag ingaat, brengt grote wijzigingen voor de reizigers. Om van een betere verbinding op zon en feestdagen met Zeeland te krijgen zal trein 1113 in Den Haag (vertrek 7.29) be ginnen en niet, zoals voorheen het geval was, in Rotterdam. De uurdienst Amsterdam C.S.Hoorn wordt gecompleteerd met een trein, die om 15.09 uur uit Amsterdam C.S. ver trekt. Om enige verbetering te brengen in de bpotdienst EnkhuizenStaveren worden d'è laatste vaarten in beide richtingen op zon- en feestdagen twee uur later gesteld. Op werkdagen vertrekt de laatste boot uit Staveren een uur later dan voorheen. De treinenloop is aangepast bij deze wij zigingen in de bootdienst. Voorts zijn en kele overstaptijden tussen trein en boot bekort. De treinen van de uurdienst voor West- Nederland naar Groningen en terug zul len met ingang van de winterdienst con form allen te Meppel en Beilen stoppen. Ten behoeve van het forensenverkeer gaat op werkdagen een trein gaan rijden, die om 6.58 uur uit Amersfoort vertrekt en om 7.19 uur in Naarden/'Bussum aan komt. Deze trein stopt te Baarn (vertrek 7.06 uur) en Hilversum (vertrek 7.14 uur). Reizigers met tx-ein 16.12 uit de richting Zwolle en met trein 1412 uit de richting Ede/Wageningen krijgen hierdoor aanslui ting op de trein naar Amsterdam, die om 7.22 uur uit Naarden/Bussum vei-ti-ekt. Aangezien deze regeling na het ter perse gaan van de i-eisgids tot stand kwam, is de genoemde trein niet in het nieuwe spoorboekje opgenomen. De alleen voor het zomervei'keer nood zakelijke, tussen Amsterdam (vertrek 20.04 uur) en Amersfoort (vertrek 10.03 uur) ondei'houden relatie van de Nord- West-expres, wordt met ingang van 4 ok tober opgeheven. Eveneens opgeheven worden het treinenpaar d 366/d 365 Nij megenMunchen vice versa en het trei nenpaar d 752/751 VenloBazel. Ten be hoeve van het grensverkeer worden inge legd: trein 2006, vertrek uit Kaldenkir- chen 7.55 uur, aankomst Venlo 8.03 uur; trein 3107 vertrek uit Venlo 8.19 uur, aan komst Kaldenkirchen 8.26 uur. De in begin juli van dit jaar ingelegde vi'oege verbinding tussen Antwerpen en Rottei-dam en verder is ook in de winter dienstregeling opgenomen. Deze trein ver- trekt om 6.58 uur uit Antwerpen. Aan komst Roosendaal 7.27 uur, vanwaar de aansluitende trein 1112 om 7.37 uur naar Rotterdam vertrekt. Precies een maand na het begin van de behandeling van het proces tegen de ver- dachten van de roofoverval in de Banka straat te Amstex-dam-Oost, heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank te Am sterdam gisteren zijn requisitoir gehou den. Hij eiste tegen de 24-jarige schilder M. van G. en de 28-jarige cafetariahouder W. van V. twaalf jaar gevangenisstraf. Tegen de 18-jax-ige papierperser P. A. H. i-equix-eerde hij tien jaar gevangenisstraf en tex-beschikkingstelling van de regering. Op zondag 8 maart werd de 67-jarige Ca rolina Belles, .die in de Bankastraat een kruidenierswinkeltje dreef, in de achter de winkel gelegen slaapkamer, dood in haar bed aangetroffen. Uit de winkellade was 317,- verdwenen. Voordat de officier van Justitie aan het woord kwam werden nog twee getuigen gehooi-d en ettelijke vragen gesteld aan de verdachten, die ook tegen elkaar als getui gen wei-den gehoord. Opnieuw verklaar den de jongste verdachten, dat zij de ca fetariahouder als hun geestelijke leider beschouwden. De laatste echter verweer- de zich hiertegen en hield vol slechts uit nieuwsgierigheid in de Bankastraat te zijn gaan kijken, terwijl Van G. en H. hun roof overval pleegden. In zijn requisitoir x-eleveerde de officier hoe dit tweetal met een alarmpistool en ge maskerd aan de achterzijde de woning was binnengedrongen, de telefoonleiding had dooi-gesneden en de oude vrouw ge bonden had. „Met vex-bijstex-ing zien wij hoe dit ty pe jeugd geen moraal meer kent, geen res pect voor de ouderdom meer heeft en do den beschouwt als weg tot het doel", aldus de officier van Justitie. Hij noemde de ca fetariahouder de bendeleider, bij wie de leden telkens de buit van inbi-aken depo- neei-den. De psychiaters noemen deze ca fetariahouder een gevaar voor de samen leving en volgens de officier had deze man niet alleen op de twee daders van de over val in de Bankastraat, maar ook op de vierde verdachte uit dit proces, de 18-ja- Goede leerschool gewenst Het gebeurt nogal eens, dat een elf tal, waarvan men wellicht fraai spel had verwacht, er weinig van terecht brengt, ook al delft het niet het onderspit. Dit dan als gevolg van het matige spel van de te genpartij". Ongeveer in deze bewoordin- gen vex-dedigde ik onze minister-president toen een buitenlands diplomaat, die naar het jongste algemeen politiek debat in de Tweede Kamer had geluisterd, kenbaar maakte het verhaal van Excellentie de Quay maar heel matig te hebben gevon den. Ronduit gezegd, was ik het met hem eens. Intussen was het voor de minister president toch ook wel een nadeel, dat ha rerzijds de Kamer in het algemeen niet veel belangrijks te berde had gebracht. Niettemin viel. afgezien van het slot van hetgeen -de minister in eerste aanleg op merkte, de vorm waarin hij sprak een stuk beneden peil te achten. Al te duide lijk was waarneembaar een aanmerke lijk tekort aan beheersing van de te be handelen stof. Daardoor bracht de spre ker het niet veel verder dan tot het aan eenrijgen van een aantal, kennelijk in overwegende mate niet door hemzelf aan het papier toevertrouwde, paragrafen. En toen hij, duplicerend, een aantal blaadjes die hij nog had willen „voordragen" niet kon terugvinden, maakte hij er maar een einde aan zonder zelfs een inhoudsvol woord te hebben gewijd aan wat er toen nog in verband met het vraagstuk van de loonpolitiek te zeggen viel. Men begrijpe mij wel: professor De Quay is een aller aardigste man, doch jammer genoeg bleek ook nu weer hoezeer het te betreuren valt dat iemand die het even zware als be langrijke ambt van minister-president be kleedt, de hiertoe onontbeerlijke leer school niet heeft doox-lopen. Philippica tegen Spanje Zonder hier verder uit te weiden over mr. Burger's eerste optreden als oppositie leider bij een algemeen begrotingsdebat, meen ik wel bij één speciaal punt van zijn beschouwingen een ogenblik te moeten stil staan. Te weten, bij zijn philippica te gen Spanje als eventuele kandidaat voor het lidmaatschap van de Noord-Atlanti sche Verdrags-Organisatie. Van de zijde van de ministerstafel kreeg genoemde af gevaardigde te horen, dat Spanje's kandi datuur op het ogenblik nog helemaal niet aan de orde was. Het moet mij van het hart, dat een dergelijke opmerking al te zeer blijk gaf van gebrek aan begrip van wat er zo al bij een debat als dat van deze week ter sprake kan, ja ook moet komen. Het gaat er dan helemaal niet alleen om zich bezig te houden met een terugblik op het tot dusverre door de regering ge voerde beleid. Daarnaast is het wel de gelijk de taak van de Kamer en van haar leden een blik op de toekomst te werpen. Dit, om aan te dringen op wat wél, en te waax'schuwen tegen wat niet wenselijk ge acht wordt. Tot dit laatste nu behoorde in de ogen van de heer Burger, en waar lijk niet alleen van hem en zijn naaste po litieke vrienden, dat Nederland om prin cipiële redenen de opneming van Franco- Spanje in de NAVO zal moeten trachten tegen te houden. Terecht achtte de aan voerder van de fractie van de P.v.d.A. het zijn plicht in dit opzicht tijdig een waarschuwend geluid te doen hox-en. Ze ker, reeds zijn er landen als leden toege laten, die evenmin thuis hox-en in een ge zelschap dat onder meer voor de geeste lijke vrijheid pal heet te willen staan. Het feit dat men, principieel beschouwd dooi de opneming van de hier bedoelde landen het zedelijk gezag en aanzien van de Noord-Atlantische Vex-dragsox-ganisatie reeds ondermijnd heeft, kan m.i. aller minst reden zijn om nu ook maar zonder blikken of blozen voort te gaan op het'ver keerde pad. Vandaar dat mr. Burger, naar het mij wil voorkomen, er goed aan gedaan heeft zijn tegen Spanje gerichte philippica bij deze gelegenheid af te steken. Trouwens, ik bevind mij, dunkt me ook in de ogen van px-of. De Quay, in goed gezelschap, wanneer ik deze opmerking maak. Want. ook in katholieke kringen is de hoop uitgesproken dat de minister president door dit optreden van mr. Bur ger beter is gaan beseffen, dat er in ons land waarlijk niet geringe bezwaren te gen bestaan om nu ook nog Spanje opge nomen te zien in de rij van Noord-Atlan tische bondgenoten. Ministeriële verantwoordelijkheid. Helemaal op het laatst van het alge meen politiek debat ontstond er plots gi-ote levendigheid. Ja, er viel zelfs een zekere opwinding in de vergaderzaal waar te nemen. De oorzaak hiervan was de door mr. Burger geuite verbolgenheid over het feit, dat de ministex--px-esident hem geen uitsluitsel had willen verstrek ken over de vraag of mr. Stikker na het aftreden van de heer v.d. Bergh aange zocht was gewox'den om minister van De fensie te worden, doch op pi-incipieel- staatkundige redenen gebrek aan in stemming met het regereringsbeleid inzake Nieuw-Guinea bedankt zou hebben. De minister-president wenste geen op heldering te geven. Daarop openbaarde zich boosheid van mr. Bux-gex-. Het ging z.i. niet aan, dat een kamerlid op een vx-aag, gelijk door hem gesteld, geen ant woord kreeg. Fluks trachtte de zich ver ontwaardigd tonende .afgevaai'digde mi nister De Quay een lesje te geven met behulp van het voortreffelijke boek van professor Oud over „Het constitutioneel recht van het Koninkrijk der Nederlan den". De schrijver van dat werk griste echter bijkans het ooek uit mr. Burgers handen om hem aan de schandpaal te na gelen wegens gedeeltelijk, dus ten slotte vals, citeren. Waarop de fractie aanvoer der van de P.v.d.A. met nog andere wape nen uit het staatsx-echtelijk arsenaal te Advertentie SPECIALE AANBIEDING Tafelservies voor 6 personen f 59.— Theeservies voor 12 personen f 24.75 voor 6 personen f 19.75 Echt Bavaria porselein met modern decor GROTE HOUTSTRAAT 82-84 - HAARLEM SINDS 1876 voorschijn kwam. Vex-volgens werd dooi de minister-president, kennelijk bijge staan door bepaalde hulptroepen, uit een kanon, in de vorm van Pippel's onvolpi-e- zen standaardwerk over het Reglement van Orde, een schot afgevuurd, dat er echter, bij nader ondex-zoek, volslagen naast was. Ten slotte vi-oeg mr. Burger een interpellatie over de vooi-ziening in de opvolging van mr. v.d. Bergh aan. De kamer zal er, dunkt me, verstandig aan doen, in het houden van die inter pellatie toe te stemmen. Het is dan aan de minister-president om met deugdelijke argumenten uiteen te zetten, waarom hij niet bex-eid is, opening van zaken te ge ven. Op haar beurt zal daarop de kamer hebben uit te maken, of zij de voor een dergelijke houding aangevoei'de gronden al dan niet wenst te aanvaai-den. Over het ongetwijfeld hoogst belangrij ke vraagstuk, dat door het hier vermel de geval van actuele aard genoemd mag worden, is heel wat op te merken. Voor vandaag bepaal ik mij ertoe in herinne ring te brengen, dat in het algemeen de ministeriële verantwoordelijkheid, een der hoekstenen van geheel ons staatkundig bestel, met zich meebrengt dat, indien slechts enigex-mate mogelijk ministers verplicht zijn omtrent beleidskwesties verantwoording tegenover de kamer af te leggen. Dit nu geldt ook met betrekking tot kabinetsfox-matie en tot de wijze, waar op in een tussentijdse vacature in een kabinet is voorzien. Dat het bezwaarlijk kan zijn te vermelden, wie voor een porte feuille zijn aangezocht doch geweigerd hebben, zal ik allerminst ontkennen. Denkbaar is echter, dat in verband met aangelegenheden van staatkundige, dus van px-incipiële betekenis, ook het doen van mededelingen van negatieve aard alles zins op zijn plaats kan zijn. „De kennis van de geschiedenis der mislukte forma ties is maar al te vaak onmisbaar, om te kunnen beoordelen of de geslaagde forma tie gerechtvaardigd was. ,Deze aan Ouds zoëven vermelde boek ontleende opmer king kan evenzeer van toepassing zijn ten opzichte van een negatief resultaat bij een poging ter voorziening in één enkele vacature. Of dit in het onderhavige geval opgaat, blijve op het ogenblik in hetmmid- den. Zaak is het echter, op de px-incipiële kant van de kwestie te wijzen. En die is, dat kabinet en kamer over en weer steeds indachtig dienen te zijn aan het hoog hou den van de ministeriële verantwoorde lijkheid. Dr. E. van Kaalte rige loodgieter A. de H. een bijna hypno tische invloed. Deze loodgieter is, na een voorarrest van bijna 2 Va maand eind mei op vrije voeten gesteld, omdat de justitie van mening was, dat zijn aandeel aan de overval daarmede voldoende geboet was. Deze jongeman was met de cafetax-iahouder 's nachts meege lopen naar de Bankastraat. De cafetax-iahouder heeft volgens de of ficier van justitie gepoogd achter de scher men te blijven. Toch meende de officier dat hij als mededader van de overval moest worden veroordeeld, aangezien vol gens de overige verdachten afgesproken was dat hij in de Bankastraat mejuffrouw Belles neer zou slaan, indien deze erin zou slagen de straat te bereiken. Zover is het niet gekomen. In de geëiste straffen tegen de drie hoofdverdachten wilde de officier van Jus titie tevens een aantal andere diefstallen en inbx-aken verdisconteren, die Van G. en H. in de weken voorafgaande aan de roof- overval, hebben gepleegd. De raadsman van Van G. mr. J. A. B. Gomperts, voerde in zijn pleidooi aan, dat de twee jongens de winkelierster zeker niet hebben willen doden. De sectie heeft uitgewezen, dat zij een zeer zwak hart had. Hij achtte dan ook niet onomstotelijk bewezen, dat de vrouw ten gevolge van de overval gestorven is. Voor de 18-jax-ige P. A. H. voerde mr. H. G. TH. Keune aan, dat deze half imbe ciele jongen niet eerst tien jaar gevange nisstraf moet ondergaan en dan pas ter beschikking van de regering moest wor den gesteld Dat dient veel eerder te ge schieden in een poging nog iets van deze simpele figuur terecht te brengen. Mr. H. J. Loman vroeg voor de 18-jarige loodgieter A. de H. vrijspraak, omdat hij diens medeplichtigheid niet bewezen acht te. Mr. Jeljer de Jong verdedigde de ca fetariahouder W. van V. die door de offi cier als mededader van de overval was bestempeld. Pleiter erkende dat deze ver dachte wegens heling gestraft moet wor den, want hij heeft tot driemaal toe de buit van zijn twee cafetaria-klanten in ontvangst genomen. Het mededaderschap achtte mr. De Jong echter niet bewezen. Op 15 oktober zal de rechtbank recht spraak doen. Naar Japan. De heer F. Roeters van Lennep, bestuurslid van het Instituut NederlandJapan, is naar Japan vertrok ken voor een „goodwill-bezoek", dat een maand in txeslag zal nemen. Hij zal in Tokio besprekingen voeren met vertegen woordigers van het Japanse economische en culturele leven, met het ministerie van Buitenlandse Zaken, industriële onder nemers, het universitaix-e leven en de Kamers van Koophandel. Hij zal ook Thailand bezoeken. Donderdagmiddag heeft de Amster damse ivethouder mr. A. de Roos de tentoonstelling „Veertig jaar Neder landse Burgerluchtvaart" in het In stituut voor Nijverheid en Techniek geopend. V.l.n.r.: mr. De Roos, de pre sident-directeur van de K.L.M. de heer Aler en luitenant-kolonel b.d. G. A. Koppen, die als eerste vlieger op Schiphol landde. Het bestuur van de AVRO heeft een brief geschreven aan het bestuur van de VARA, waarin het AVRO-bestuur zich distancieert van een aantal uitlatingen, die de heer Van der Zee, hoofd van de tele visiesectie van de AVRO, heeft gedaan over de VARA. De heer Van der Zee maakte deze opmerkingen in een restau rant, waar ze wérden opgevangen door een medewerker van een dagblad, dat aan die opmerkingen publiciteit gaf. De AVRO, zo wordt ons medegedeeld, heeft de VARA voorts vex-ontschuldiging voor de stx-ekking van de opmex-kingen van de heer Van dei- Zee gevraagd. Advertentie

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15