Kühling „Ik sloeg mevrouw Kauffman, maar gedood heb ik haar niet" LABOUR LOOPT IN OP DE CONSERVATIEVE PARTIJ Vast tapijt IN PEKING WORDT GEEN TOPGESPREK GEHOUDEN DE FMkM herenmode-tip „Adelborst" no-iron shirts Peeks Cloppenburg Categorie zwevende kiezers groeiende Communistisch China houdt vast aan de bevrijding van Formosa M/l r' Vijftien uur aan één stuk ondervraagd Prins Bertil van Zweden Tip voor mijnheer! Felle toon in de Britse verkiezingscampagne V erkiezingspanorama van Engeland De zaak Jasper Grünwald moet Israel verlaten Progressieve geestelijken blijven toch geestelijken ATTRACTIE-VERKOOP De ramp in Marcinelle Vijf technische leiders van mijn vrijgesproken Marconist van de Utrecht bekent: Egypte wil vijf Nubische tempels afstaan Ben Goerion wil nauwe band met Bonn en Parijs Coördinatie Europees energiebeleid VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 Van onze correspondent in Londen) De positie van de Labourpartij heeft zich volgens het jongste opinie-onderzoek, geldende voor het gehele land, opmerkelijk hersteld. De kloof tussen conservatieven en socialisten, welke twee weken geleden nog 5V2 percent bedroeg, is op het ogenblik tot anderhalf percent versmald. De Tory-aanhang bedraagt 39'/° percent en Labour staat op 38 genoteerd. De liberalen liepen terug van 4'A tot 3'/2. Toch is het nog veel te vroeg om de uitslag van de verkiezingen die volgende week donderdag worden gehouden te voorspellen, al blijft het er naar uitzien dat het toch weer een flinke conservatieve overwinning zal worden. Wat de situatie uniek maakt, ook in ver gelijking met vele andere landen, is het nog steeds groeiende aantal besluiteloze kiezers. Deze groep bedraagt thans 18'/« percent. Meestal loopt het aantal twijfelaars sterk terug naar mate de verkiezings datum nadert. Dit maal echter nemen degenen, die het nog niet weten, sinds de verkiezingen wer den aangekondigd juist in aantal toe. Vroeger bleek deze groep uit te vallen ten gunste van de conservatieven, thans lijkt het er op alsof de weifelaars, die een ernstig en ver antwoordelijk deel van het kiezerskorps vormen, juist omdat zij niet vastgeroest zitten aan bepaalde partijen, meer naar Labour overhellen. Volgens velen is er men nog niet weet is, waar Labour het op het ogenblik geen Premier Macmillan §eld vandaan zal willen halen om in en- duidelijke keuze. De Wordt tijdens zijn ^ele Jaren tijd alles te financieren, algemene twijfel lijkt verkiezingscampagne Macmillan heeft Gaitskell openlijk uit te zijn versterkt door op straat onder- gedaagd dit nu eens precies te zeggen, na- het feit dat de ge- vraagd over de con- dat de oppositieleider de plechtige belofte wone stervelingen servatieve politiek gegeven had, dat de inkomstenbelasting in de economische door arbeiders en ge- normale vredesomstandigheden niet zal denkbeelden van pensioneerden. beide partijen moei lijk kunnen beoor delen .Zij staan voor de keus de conserva tieven te aanvaarden, welke hun aan vankelijke blunders hebben hersteld en daarbij door de algemene economische wereldsituatie zijn geholpen, of het sinds 1951 opnieuw met Labour te wagen, dat gouden bergen belooft. Macmillan beschuldigt in het dagelijkse grote debat de socialisten van valse voor spiegelingen. Aan de ene kant weten de kiezers wat zij hebben: weliswaar grote tekortkomingen maar toch een betrekke lijke welvaart, vermindering van belas tingdruk, meer economische vrijheid dan onder het naoorlogse socialistische be wind. Labour daarentegen stelt beter ge fundeerde en veel hogere welvaart in het vooruitzicht, een aanzienlijk verhoogd ouderdomspensioen en invoering van een algemeen pensioen voor ieder die gewerkt heeft, dar uiteindelijk zo groot zal zijn als de helft van het loon of salaris. Wat Advertentie Hééft uw vrouw weer eens ècht-niets-om-aan-te-trekken Geef haar dan toch zo'n mo dieus herfst - mantelcostuum: „gekleed" voor letterlijk alle gelegenheden. Houdt ze van mosgroen, mari neblauw, blond? Van bouclé fantaisie, velours glacé, wol gecombineerd met rendier- haar? 't Hangt al allemaal op haar te wachten! Béélden van mantelpakjes, ook met persia- ner kraag. zonder bont v.a. f 89,75 met bont v.a. f 119,- VERTROUWENSNAAM ANEGANG HOEK L VEERSTRAAT LONDEN (Reuter) De rechtse Britse bladen doen vandaag heftige aanvallen op de Labourpartij, die tijdens de ver kiezingscampagne beloofd heeft de omzet belasting op kledingstukken, meubilair en vele andere huishoudelijke goederen te zullen afschaffen, zo zij aan het bewind mocht komen. Deze bladen volgen hiermee het voorbeeld van conservatieve en libe rale politici, die de belofte van Labour een „lokaas" hebben genoemd voor de verkiezingen. Premier Macmillan ver klaarde dat de „socialisten van de verkie zing een zwendelveiling maken". Lord Hailsham, de voorzitter van de conservatieve partij, noemde de belofte een laatste wanhopige poging om de „be lastingbetaler met zijn eigen geld om te kopen". Labourleider Gaitskell liet zich van zijn kant ook niet onbetuigd. Hij verklaarde tijdens een verkiezingstoespraak in Man chester: Wij weten allen dat de conserva tieven, wanneer zij wanhopig worden, in staat zijn tot alle mogelijke vuilspuiterij. De rechtse „Daily Sketch" beschuldigt Labour er van, dat zij „cynische bedriegers onder haar leden telt, die macht willen zien te krijgen door middel van beloften, waar van zij weten dat zij ze niet kunnen houden". De rechtse „Daily Express" schrijft dat raitskell, toen hij in 1951 minister van 'inanciën was, de omzetbelasting heeft, -erhoogd. Het blad concludeert uit dit feit en de huidige houding van Labour, dat de politici van deze partij, als zij aan het be wind zijn, „van belastingheffing houden", maar als zij geen deel meer uitmaken van het kabinet, beloven dat zij de belasting zullen verlagen. worden verhoogd. Dat is echter iets an ders dan de conservatieven willen, die deze juist vrijwel elk jaar hebben ver laagd. Labour wil het geld halen uit een sterke verhoging van de industriële pro- duktiviteit. Het is echter de vraag of zulks op korte termijn mogelijk is. Vele in- dustrieën, zoals die van de steenkool en de katoen verkeren in een structuurcrisis. Een andere onzekerheid is, of stakingen niet een spaak in het wiel zullen steken, omdat de onderbetaalde groepen ongedul diger bleken te zijn onder een Labour- regering dan onder een conservatief be wind. Macmillan tracht de kiezers er van te overtuigen, dat de door Labour be pleite belasting op kapitaalwinst en de actie tegen belastingontduiking slechts een mager resultaat kunnen opleveren. Hoe het ook zij, het effect van de weder zijdse propaganda is, dat de meningen open blijven. Het eindbeeld van de cate gorie zwevende kiezers, die de doorslag zullen geven, zal waarschijnlijk pas op het laatste ogenblik worden gevormd en in grote mate afhangen van de verdere agitatie. Een nieuw verschijnsel is het wederoptreden van een uitgesproken klasse-onderscheid in de Britse samen leving, dat de laatste jaren juist bezig was te verdwijnen. Ondanks al het gepraat over voorspoed en Macmillans leuze „Gij hebt het nog nooit zo goed gehad" deelt niet minder dan 52 percent van de bij de steekproeven ondervraagden zichzelf bij de werkersgroep in. Het ministerie van Binnenlandse Za ken van Israel heeft het toeristenvisum in getrokken van Friedrich Gr nwald, een directeur van de zogenaamde Jasper-fir ma's, waarvan de kronkelige zakelijke ac tiviteit een verkiezingskwestie is gewor den in Engeland. Grünwald vloog op 13 september naar Israel, kort voordat de Londense effectenbeurs de handel in Jas per-aandelen verbood. Hij kreeg een vi sum dat geldig was tot 13 december. De thans genomen beslissing betekent dat Grünwald Israel moet verlaten. Men dwingt hem echter niet naar Engeland te rug te keren, want tussen Israel en Enge land bestaat geen uitleveringsovereen komst. In Engeland is geen officiële aan klacht tegen Grünwald ingediend. Maar zo hij naar Londen zou terugkeren, moet hij rekenen op een gesprek met de rechts geleerde die door het ministerie van Han del is aangewezen om de Jasper-affaire te onderzoeken. Grünwald zou hebben nagelaten reke ning af te leggen inzake ongeveer 3 miljoen pond (meer dan 30 miljoen gulden), welk geld hem geleend is door een officiële in stantie voor de huizenbouw en deel uit maakt van een veel groter bedrag dat de firma voor huizenbouw en leningen zou hebben uitgeleend aan de Jasper-groep. MOSKOU (Reuter) Dr. Kriwilov, een van de belangrijkste filosofen van de Sov jet-Unie heeft in „Komunist" een Rus sisch tijdschrift dat theoretische vraagstuk ken over het communisme behandelt, de „rode deken" van Canterbury aangeval len. Hij verwijt dr. Hewlet Johnson, dat deze het feit, dat het religieuze en het weten schappelijke denken onverenigbaar zijn, verwaarloosd heeft. Samenwerking tus sen wetenschap en godsdienst is onmoge lijk, aldus Kriwilov. „Sommige geestelij ken zijn wat hun openbare activiteit be treft, progressief. Wij stellen hun bijdrage voor de zaak van de vrede op prijs, maar hun activiteit kan nimmer de principiële verschillen tussen ons en hen, die de gods dienst steunen, verdoezelen en te niet doen. Het dialectische materialisme kan niet samen gaan met het Christendom, aldus Kriwilov. Advertentie WOLLEN HAARLUS BOUCLé TAPIJT, diverse kleuren, 100 br. van 15.90 voor 12.90 p. mtr. WOLLEN BOUCLé TAPIJT 100 breed van 9.90 voor 6.90 DESSO DRESSOIR- en SCHOORSTEENLOPERS, 40 x 140 van 16.voor 8.90 Alleen bij ANEGANG HAARLEM hoek WARMOESSTR. - TELEFOON 12610 HONGKONG (Reuter/AFP/UPI) Ra dio-Peking meldt dat donderdag, ter ge legenheid van de viering van het tien jarige bestaan der Chinese Volksrepu bliek, een grote parade te Peking is ge houden welke werd aanschouwd door de Russische premier Kroesjtsjev, de staats hoofden van Tsjechoslowakije, Honga rije, Bulgarije, Polen en Noord-Vietnam, de leider der communistisch-Chinese par tij, Mao Tse Toeng, president Lieo Sjao Tsji en vice-presidente mevrouw Soeng Tsjing Ling, de weduwe van dr. Soen Jat Sen, stichter der Chinese republiek. De parade werd gevolgd door bijna drie mil joen inwoners van Peking. Volgens radio- Peking was de parade groter dan in welk voorafgaand jaar ook. Voor de parade begon had de nieuwe minister van Landsverdediging, maar schalk Lin Piao, een dagorder voorgele zen, waarin hij verklaarde: „Onze strijd krachten vormen een krachtige vredes macht. Wij moeten de Pescadoren, de eilanden ter hoogte van de Chinese kust en Taiwan (Formosa) definitief bevrijden". De communistische leiders die naar Peking zijn gekomen, hebben geen alge mene conferentie gehouden, zo wordt in Westeuropese diplomatieke kringen in de Chinese hoofdstad vernomen. Kroesjtsjev heeft slechts offciële bespre kingen met de Chinese leiders gevoerd. Wanneer hij naar Moskou terugkeert, is nog niet bekend. De eerste-minister van Noord-Korea, Kim II Soeng, is al uit Pe king vertrokken. Vijandig De diplomatieke vertegenwoordigers van de Verenigde Arabische Republiek hebben de viering van het feest gene geerd als logisch uitvloeisel van Cairo's protest tegen de toespraak van de Syri sche communistische leider Chaled Bach- dasj. De kranten te Cairo publiceerden donderdag de tekst van het protest en ver weten de Chinese regering haar „vijandi ge houding" jegens de V.A.R. Verschillende Britse bladen spreken de hoop uit dat Kroesjtsjev in Peking succes zal hebben bij wat zij noemen zijn „vre deshandel" met de Chinese communisten. De „Guardian" schrijft dat Kroesjtsjev heel goed weet dat de Chinese communis ten die nog steeds in de stalinistische fase van vreemdelingehaat verkeren tot nu toe de „koudste krijgers van de koude oorlog" zijn geweest en dat het in hun macht ligt de dooi, waarop hij zijn zinnen heeft gezet, ongedaan te maken. Communistisch China is de bondgenoot en niet de satelliet van de Sovjet-Unie, al dus het blad. Het volgt niet altijd de lijn die door het Kremlin is uitgestippeld. Soms lijkt het er inderdaad meer op dat het Kremlin achter Peking aanloopt. De Russische leiders, zo vervolgt de „Guardian" lijken er per slot van reke ning wel van overtuigd te zijn, dat een wereldoorlog hen zal vernietigen. Nog niet zo lang geleden heeft Mao Tse Toeng echter verklaard dat communistisch China het enige land ter wereld is dat niets te vrezen heeft van de waterstofbom. Van daar dat Kroesjtsjev het nodig heeft ge vonden om de Chinezen gerust te stellen over de politiek die hij nu volgt. Het is echter nog te vroeg om te zeggen of hij hierbij succes zal hebben, zo besluit het blad. De „Daily Telegraph" is van mening dat communistisch China vroeg of laat be trokken zal moeten worden bij de ontwa peningsbesprekingen, het toezicht op de kernproeven en de kwesties die Afrika en het vrije Azië betreffen. Maar vóór dit kan gebeuren, moet Kroesjtsjev Eisen hower ervan overtuigen, dat hij kan in staan voor een vreedzame houding van Mao Tse Toeng, aldus het blad. De Russische bladen Pravda en de Iz- vestia hebben opvallende ruchtbaarheid gegeven aan aanvallen op het Joegosla vische communisme door vooraanstaan de communistische en regeringsfunctiona rissen in Peking, waar is verklaard dat het Joegoslavisch revisionisme een pro- dukt van het Amerikaanse imperialisme is, dat gebruikt wordt als een wapen te gen de eenheid van de socialistische lan den. CHARLEROI (ANP) De rechtbank in Charleroi heeft donderdag vijf tech nische leiders van de kolenmijn „Bois du Cazier" waar op 8 augustus 1956 262 mijn werkers om het leven kwamen en zes ge wond, vrijgesproken. Zij waren er van beschuldigd, door het maken van techni sche fouten de ramp de grootste in de Belgische geschiedenis mede te heb ben veroorzaakt. De vijf beklaagden waren de 51-jarige mijningenieur Adolphe Calicis, de direc teur van de mijn „Bois du Cazier", de 56- jarige hoofdingenieur Eugène Jacque- myns, de 63-jarige electro-technisch inge- neur Louis de Vleeschauwer, de 63-jarige toenmalige directeur van de dienst van rijksmijningenieurs Roger Lefèvre en de 28-jarige rijksingenieur Philippe Dassar- gues. De ramp werd veroorzaakt door een op stijgende liftkooi, waaruit door een tech nische storing twee wagentjes aan beide zijden naar buiten staken. De liftkooi stoot te hiermee tegen de dwarsbalken van een laadplaats en ontspoorde. Een van de bal ken brak af en stortte in de schacht. In de val werden een olieleiding en een elek trische leiding afgerukt, waardoor de brand ontstond, die aan 262 mijnwerkers het le ven zou kosten. .- 'C>1 v Advertentie 0p de boord komt 't aan geperfectioneerde Trub-flex-T"»»" boord uit een stuk, prachtige krimpvrije no-uron popün, in diverse mouwlengten. De in New York gearresteerde Neder landse marconist W. M. L. van R. van het Rotterdamse Lloydschip „Utrecht" is gis teren door de politie urenlang onder vraagd naar aanleiding van de dood van de 23-jarige mevrouw Lynn Kauffman. R. kwam onder verdenking toen zijn witte officiersjasje in de hut van mevrouw Kauffman werd gevonden. Later vernam de politie echter dat Lynn Kauffman meer malen de uniformen van de scheepsoffi cieren opgeperst had. Na vijftien uur ondervraging aan één stuk gaf V. R. toe, zeer nauwe betrekkin gen met Lynn Kauffman te hebben onder houden. Een woordvoerder van de politie deelt mede dat Van R. heeft toegegeven me vrouw Kauffma% na een twistgesprek over haar veronderstelde zwangerschap ongenadig te hebben geslagen." Overi gens bleek later bij de lijkschouwing dat mevrouw Kauffman niet zwanger was. Van R. ontkende echter nadrukkelijk, haar uit haar hut te hebben gesleept en haar overboord te hebben geworpen. Hij zeide haar in haar hut achtergelaten te hebben om te gaan dineren. Van R. zou mevrouw Kauffman op dat ogenblik hebben verteld dat hij getrouwd was. Daarom sluit men de mogelijkheid niet uit dat mevrouw Kauffman in een vlaag van wanhoop zelfmoord heeft ge pleegd. Van R. vertelde de politie, mevrouw CAIRO (Reuter) Egypte heeft dins dag aangeboden vijf Nubische tempels af te staan om steun te krijgen voor de be- houdsactie van antieke bouwwerken die bij de bouw van de Aswandam onder wa ter zullen komen te staan. De Egyptische minister van cultuur, Okasja, maakte dit bekend op een vergadering van de speciaal voor dit vraagstuk in het leven geroepen UNESCO-commissie. Een Engels lid van de commissie, de Londense hoogleraar in de Egyptologie Emery, is van mening dat de campagne voor het behoud van de Nu bische tempels een ongewoon grote ar cheologische activiteit ten gevolge zal heb ben in Egypte. Minstens vijftig percent van de op brengst uit de nieuwe vondsten zal afge staan worden aan de expedities die het be dreigde gebied zullen doorzoeken. Hetzelf- onder de koninklijke dodenstad van Sak- kara. ra. Archeologen in Cairo zeiden dat dit de grootste schenking van oudheden in de ge schiedenis is en dat de „Gouden eeuw der Egyptologie" zal herleven. Door de stroom getroffen. De 42-jarige schilder W. van Hoenderdaal uit Rotterdam is te Lent bij Nijmegen, toen hij bezig was met het verven van een hoogspannings mast, in aanraking gekomen met de hoog spanning. Hij was onmiddellijk dood. zone ón „links en rechts onbarmhartig" te hebben geslagen. Mevrouw Spector, wier man Lepus Kauffman als secretaresse em- ployeerde, ontdekte tegen negen uur dat haar reisgenote was verdwenen. Door bemiddeling van het Nederlandse consulaat in New York is mr. Joseph Fon- tana tot raadsman van de marconist be noemd. Op zijn verzoek werd de zitting waarop zal worden besloten of Van R. door de politie van New York aan de po litie van Boston zal worden uitgeleverd tot 6 oktober uitgesteld. Mr. Fontana verzocht om dit uitstel om zich met alle aspecten van de zaak ver trouwd te kunnen maken. De heer J. J. van Heemstra, de raads man van de Nederlandse consul-generaal in New York, heeft scherpe kritiek ge oefend op de politie van New York en Bos ton, die Van R. vijftien uur achtereen on dervroegen zonder hem in de gelegenheid te stellen, contact op te nemen met een advocaat. TEL AVIV (Reuter) Premier Ben Goerion van Israel heeft in een vraagge sprek met een verslaggever van het libe rale blad „Haaretz" aangedrongen op het aanknopen van vriendschappelijke betrek kingen met West-Duitsland. Ben Goerion verklaarde, dat de huidge generatie in West-Duitsland niet aansprakelijk kan worden gesteld voor de misdaden, die de nazi's bedreven hebben. Wanneer wij dit wel zouden doen, zouden wij ons schuldig maken aan rassenhaat, aldus de Israëlische premier. Ben Goerion maakte een onder scheid tussen de nieuwe generatie Duit sers en die uit Hitiers dagen. Hij zei, dat het Duitse volk verantwoordelijk was voor de daden van ziin leiders ten tijde van het Hitler-bewind. Ik ben echter wel van mening, zo vervolgde Ben Goerion. dat de Oostduitsers moordenaars en schurken zijn omdat zij zich juist niet verantwoor delijk voelen voor de daden, die zij heb ben begaan. De Westduitsers hebben deze verantwoordelijkheid wel aanvaard. Hij verklaarde dat Israel de vriendschaD van West-Duitsland moet zoeken, evenals die van andere volkeren, daar „Israël die vriendschap nodig heeft". Ben Goerion sprak voorts van een mo gelijke nauwe samenwerking tussen Is rael en Frankrijk, speciaal met het oog op de vrije Afrikaanse volkeren. President De Gaulle heeft begreoen. dat het onmo gelijk is om de Afrikaanse volkeren te blijven regeren en daarom heeft hij alle onder Frans beheer staande gebieden in Afrika de mogelijkheid gegeven om met Frankrifk te breken. Ben Goerion noemde De Gaulle niet alleen een groot patriot, maar ook een van de belangrijkste staatslieden van de wereld. Hij noemde De Gaulle ..een man met een grote visie, die de sociale en politieke vraagstukken op menselijke wiize benadert". De Israëlische premier verklaarde, dat Israel niet tegen Frankrijk zal stemmen zo de Algerijnse kwestie in de UNO ter sprake mocht, worden gebracht en een stemming hierover mocht worden uitge lokt. Van 4 oktober tot 7 oktober zal Prins Bertil van Zweden een bezoek aan ons land brengen. Op 5 oktober opent hij, in aanwezigheid van Koningin Juliana de tentoonstelling „Zweedse Vormgeving" in het Stedelijk Museum te Amsterdam en op 6 oktober een technische tentoonstel ling „Idee en Resultaat" in het Maritiem Museum te Rotterdam. Deze twee ten toonstellingen zullen de eerste van een reeks Zweedse manifestaties zijn, welke in dit najaar en in het voorjaar van 1960 gehouden zullen worden. Bertil Gustaf Oscar Carl Eugen, erf prins van Zweden, Hertog van Halland, werd geboren op 28 februari 1912 te Stock holm. Zijn ouders waren Kroonprins Gus taf Adolf en Kroonprinses Margaretha geboren Prinses van Groot-Brittannië en Ierland Na in 1931 op de school van Lundsberg zijn studentenexamen, dat toe gang geeft tot de universiteit, te hebben afgelegd, doorliep de Prins de opleidings school voor marine-officieren en werd in 1934 vaandrig bij de marine, waarna hij economische studies in Parijs verricht te. TH Een uitloper van de wervelstorm in I gevolg waarvan drieduizend huizen Japan heeft ook Tokio getroffen als I onbewoonbaar werden. De foto toont de evacuatie vah de bewoners. Prins Bertil van Zweden Toen in 1938 in de Verenigde Staten de stichting van de Zweedse kolonie Nieuw- Zweden aan de Delawara driehonderd jaar geleden feestelijk werd gevierd was de Prins inplaats van de toenma lige Kroonprins, die tijdens de reis ziek was geworden woordvoerder van de Zweedse delegatie, waarbij hij zich de waardering der Amerikanen verwierf. De handelsdelegatie, die in januari 1940 van de Zweedse regering de opdracht ont ving de aankoop van bepaalde, voor de volkshuishouding belangrijke waren in de Verenigde Staten te organiseren en uit te voeren, werd onder leiding van Prins Ber til gesteld. Bij zijn terugkomst trad de Prins op nieuw in actieve dienst bij' de marine. Van 1942 tot het einde van de oorlog deed hij dienst als tweede marine-attaché bij de Zweedse legatie in Londen. Reeds vóór zijn vaders troonbestijging in 1950, en nog meer daarna, heeft Prins Bertil in ruime mate aan het openbare leven deelgenomen en de representatieve verplichtingen van de monarchie gedeeld. De Prins is een bekwaam sportsman ge weest, heeft een uitgesproken voorliefde voor de motorsport en is een zeer goede golfspeler. Hij is sedert enkele jaren voor zitter van de Nationale Zweedse Sport bond en ere-voorzitter van de Algemene Zweedse Export Vereniging. De familieband tussen Prins Bertil en Koningin Juliana gaat terug tot ver in het verleden. Ook in het jong verleden echter vinden wij familiebetrekkingen; Koningin Juliana's grootmoeder, Koningin Emma, was een nicht van de in 1950 overleden Koning Gustaf V van Zweden, de grootva der van Prins Bertil. Voorts was de va der van Koningin Juliana, Prins Hendrik, een achterneef van Koning Gustav's moe der, Koningin Victoria. Er bestaat dus een tamelijk nauwe familieverwantschap tus sen het Nederlandse en het Zweedse hof. Prins Bertil is ongehuwd en Prins-re gent wanneer de Koning afwezig is. De Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal zal op 12 oktober de zes ministers van Economische Zaken van de EGKS-landen concrete voor stellen doen voor de coördinatie van het Europese energiebeleid. Deze voorstelen, die onder andere beogen het oprichten van bureaus voor de energievoorziening in Europa, zullen worden "besproken op een gezamenlijke bijeenkomst van de drie Europese uitvoerende organen, de Hoge Autoriteit, de Europese Commissie van de EEG, en de Euratoom-Commissie. Deze vergadering zal op 12 oktober in Brussel worden gehouden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 21