Culturele Agenda voor Velsen en omgeving Burgemeester Bruinsma opent nieuwe winkelgalerij WEDGWOOD KLEUTERJASJES Gerard van Praag onze bekende speculaas amandelspeculaas AARTSEN'S 70 ct. Banketbakkerij WOON-WIJZER ik Umond-agenda .5 FEEST IN BE VER WIJK Medische verzorging tijdens het weekeinde P. L. Duinker 25 jaar bij P.W.N. in functie Schaakclub „Pat Mat" Nog steeds Afscheid op postkantoor van Beverwijk Unie-avond in Irenekapel over „Perspectief" Marktplein êt wkm 'yr fcMl een klasse apart KBi' nu ook in onderdelen éÈr verkrijgbaar bij BREESTR. «0-42 BEVERWIJK Floraliakwekertjes op film getracteerd Dienst der kustverlichting bestond 50 jaar Watervliet naar Bussum „Neder Weser" te water gelaten Ongeval bij Hoogovens P.v.d.A. vergadert HERENREGENJASSEN L. Veldt is kampioen van „De Atoom" YKiJDAG 2 OKTOBER 1959 Honderden Beverwijkers stroomden donderdagmiddag door de gapingen in de afzetting van het voorplein, nadat burgemeester G. S. Bruinsma de opening had verricht van het winkelcentrum „Plantage". Zij stortten zich letterlijk op de nieuwe winkels. Vlaggen en wimpels wapperden onder de strakblauwe hemel en de Hoogoven Harmonie speelde pittige muziek. Bloemen en lachende gezichten overal. En maandag wordt vlakbij de galerij alweer de eerste paal voor de toren flat in de grond geheid. Kwart voor twee vertrokken ongeveer honderd genodigden aan kop burgemees ter Bruinsma met zijn echtgenote, de voorzitter van het ontvangstcomité D. de Swart en ook de Hoogoven Harmonie, uit de Meidoornstraat naar de Plantage. In de muziektent heette de heer Swart alle genodigden, onder wie het voltallige college van burgemeester en wethouders van Beverwijk, welkom. Hij maakte de gemeente een compliment over de wijze waarop met de winkeliers van de galerij is samengewerkt. Hij roemde ook het ini tiatief van de gemeente dat tot de bouw van het nieuwe winkelcentrum heeft ge leid. Na de wens te hebben geuit, dat de galerij tot eer en glorie van groeiend Be verwijk mag strekken, nodigde voorzitter Swart de heer Bruinsma uit de opening te verrichten. Glorieuze dag „Een glorieuze dag voor de gemeen te", gewaagde burgemeester Bruinsma. Hij was zeer verheugd dat dit eerste grote project van de eigen stedebouwkundige dienst zo goed is geslaagd. Hij prees de architecten en de aannemer voor het be reikte resultaat. Sinds 1954 is men met de plannen bezig geweest en een week terug was er van de aanstaande opening nog niet veel te merken. Maar de daarop vol gende zeven dagen is er door ieder, die bij de bouw betrokken was, hard gewerkt zodat alles op tijd gereed was. Ook de vergunningen voor de bovenverdiepingen zijn reeds uitgegeven. Burgemeester Bruinsman wenste de „ijverige en glun derende" winkeleigenaren ten slotte suc ces. Vervolgens knipte hij met de „statie- schaar" het lint door dat vele andere lin ten, voor iedere zaak één, bundelde. Daar mee was het winkelcentrum geopend. De Hoogoven Harmonie speelde het Wilhel mus terwijl de stadsvlag van Beverwijk in top ging. Na de plechtigheid namen de genodigden nog een kijkje in de winkels waarna het hunkerende veelkoppige pu bliek achter de hekken werd losgelaten. Bij de achttien zaken in de winkelgalerij is ook een filiaal van de n.v. „Neder- Advertentie met capuchon en teddy-voering nieuwe dessins. Enorme keuze - Lage prijzen Kennemerlaan 100-106 Tel. 5501 (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen). IJMUIDEN: Artsen: P. Brouwer, Kon. Wilhelmina- kade 79, tel. 4507; P. C. de Weerdt, Sta tionsweg 5, Velsen-Zuid, tel. 4614. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleyler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstra.at 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT: Artsen: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. '>2560--8284. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat, Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsel- straat 23, tel. 8028: ten zuiden van Ha venkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telef. K 2510-3936: ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord; zuster Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756: Driehuis, Santpoort- Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van zon dagmorgen lot 's avonds 12 uur: Versé- lewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel 3969. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur N. T. W. Karse- meycr, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. Bovendien neemt dr. Kloppert waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 49, tel. 490. Wijk en kraamverpleging Het Witte Kruis Heemskerk en Beverwijk: Wijkverpleging: zr. Luyting, Prins Bcrn- hardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverpleging: zr. C. Boersma, Witte- Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—247. \STRICUM: Arts: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur Zr. Mei huizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2530. Apotheek: apotheek Ouwerkerk, Burgem. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. land"-wooninrichting in IJmuiden. Dat betekent na de opening van de nieuwe meubelafdeling een dag of veertien ge leden, een nieuwè belangrijke uitbrei ding. „Nederland" heeft in Beverwijk de beschikking over een hoekpand, vlak naast de Spaarbank. Een gunstige lig ginggunstig ook wat betreft de etala geruimte. Het publiek kan van twee kan ten naar binnen kijken. Aan de opening zijn ook enige feestelijk heden verbonden. Voor donderdagavond stond een optreden van Jean Benee met radio-artiesten in demuziektent en een volksbal op het programma. Vrijdag zal er de hele dag muziek weerklinken. De Be- verwijkse Harmoniekapel toont om 20 uur zijn kunnen. Zaterdagmiddag drie uur maakt dit zelfde korps een muzikale rond gang. Halfvier zal een reclamevliegtuig waardebonnen op de Plantage laten neer- dwarrelen. Op 1 oktober aanstaande is het 25 jaar geleden, dat de heer P. L. Duinker, thans hoofdinspecteur bij het P.W.N. te Bak- kum, in dienst trad bij de provincie na ver scheidene jaren te hebben gewerkt in dienst van het staatsbosbeheer. Zijn komst betekende mede een tijd van groei en op bouw voor de provinciale duinterreinen omdat de duinstreek nu eenmaal veel be tekende voor de jubilaris. Als liefhebber en kenner van de flora en fauna heeft de heer Duinker reeds zeer velen, ook van ver buiten de gemeente, laten genieten door excursies en lezingen die onder zijn leiding werden gehouden. Het Noordhollands duinreservaat is daar door veel nader tot velen gekomen en het omvangrijke bebossingswerk, de aanleg van paden en wegen en de uitbreiding van de kampeergelegenheden kwamen onder zijn leiding tot stand. Niet alleen als hoofdinspecteur van het P.W.N. is de jubilaris een ijverige en stuwende werkkracht maar ook is hij van diverse verenigingen een gezien bestuur der. Onder meer is hij bestuurslid van de afdeling Noordholland van de Nederland se Heidemij. Jarenlang was hij ook voor zitter van de oudercommissie van de Cen trale Openbare school en in de laatste ja ren voor de oorlog was de jubilaris voor zitter van het Oranjecomité. Thans kent de voetbalvereniging CSV in hem nog een actief voorzitter en liggen ook de in Castricum bestaande zwembad plannen hem als lid van de technische commissie na aan het hart. Voor het personeel is de heer Duinker een zeer gezien chef die zij dan ook bij de officiële viering van het jubileum op zaterdag 3 oktober aanstaande zeker hun gelukwensen zullen aanbieden. In de derde ronde van de onderlinge competitie van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" werden de volgende resultaten behaald: Groep I: M. P. SuikerJ. Sonneveld 10; P. ZwartK. Comis 10; J. Ban nenbergJ. Zoontjes 01; J. de HaasB. Wulms 10. Groep II: J. BeentjesM. Soeteman 1—0; B. de Heer—P. Hart 0—1; J. Roo- denbergH. Lubert 10; P. H. Janssen ing. A. W. Faltez 1—0. Groep III: J. v. VuurenK. Schepel 1—0; N. Duin—F. Wester 0—1; G. A. KnakeW. Wortelboer 01; J. Kruyer J. de Ruyter 01; W. v. d. LelyK. v. d. Wal 01; De SwartP. Portegies 01; W. SteemanM. Molenaar 10. NIEUWE ROODE KRUIS-CURSUS. H. de Reus, G. van Berneveld en C. Schoot; verwijk organiseert een cursus voor op leiding van helpster en helper. Deze vangt aan op dinsdag 13 oktober. De opleiding omvat EHBO. elementaire verpleging, zieken- en gewondenvervoer, enz. Nadere inlichtingen worden ver strekt in liet colonnegebouw Beeckzang- laan 1. Advertentie per 250 gram van 50 voor 45 ct. En nu ook 250 gram Alles dagelijks vers Stephensonstraat 72 - 74 Telefoon 4713 IJmuiden Op bijzonder hartelijke wijze is woens dagmiddag afscheid genomen, van de em ployé eerste klasse P. W. Ridder, die ge durende zeven jaren is werkzaam geweest op het postkantoor te Beverwijk. De heer Ridder opent 1 oktober een sigarenmaga zijn annex postagentschap in de nieuwe winkelgalerij aan de Plantage. De directeur, de heer A. M. Taselaar, bracht de nog korte loopbaan van de heer Ridder in herinnering. Van employé der de klasse bracht hij het in enkele jaren tot employé eerste klasse. De directeur con stateerde dat de wens van de scheidende om een eigen zaak te bezitten, thans in ver vulling gaat. Hij hoopte dat het hem voor de wind zou gaan en dat velen zich bij hem zou den vervoegen om hun postzaken af te doen. Het publiek kan ervan overtuigd zijn een goed vakman te treffen, die te vens de nodige service wil verlenen. Na mens het personeel werd de scheidende ambtenaar een hygrometer gecombineerd met thermometer aangeboden. De heer Ridder dankte in zijn afscheids woord allen met wie hij in de afgelopen jaren heeft samengewerkt. Hij roemde de prettige sfeer en de kameraadschappelij ke geest die op het postkantoor te Bever wijk heerst. Vooral de laatste twee jaar toen hij met de voorbereiding van dit postagentschap bezig was had hij ondervonden wat hulp vaardigheid vermag. Voor een vrij goed bezette Irenekapel te Beverwijk heeft het comité van de unie „Een school met de Bijbel" woensdag avond de unieavond gehouden, waarbij dr. K. van Nes uit Egmond aan Zee een inleiding hield over „Perspectief". De voorzitter van het plaatselijk comi té, de heer Th. Runia wees op de sterke aanwas van christelijke scholen in Bever wijk en Heemskerk. De tien scholen die er al zijn vragen evenwel meer financië le steun dan men van overheidswege aan subsidie ontvangt, de unie-collecte werd daarom ten zeerste aanbevolen. Dr. K. van Nes stelde de vraag of wij eigenlijk wel leven naar het perspectief, dat Christus ons heeft gegeven. De oude ren hadden in hun tijd gezag voor vader en moeder, nu is dit anders geworden. Men schakelde over van rust naar rumoer en van traagheid naar tempo. Als men met de jeugd praat, dan ontdekt men dat alles waardeloos wordt gevonden. Ons ge luk wordt bevredigd als de jeugd wordt meegenomen in onze vreugde. Geloof, hoop en liefde, dat is het perspectief dat christenen als fundament voor hun jeugd moeten hebben. Aan deze avond werd medewerking ver leend door „Die Duinwijcksanghers" en door leerlingen der Duinwijkschool die enige verzen declameerden. Drie meisjes brachten goede citermuziek ten gehore. Advertentie Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Martinus J. M., z. v. B. M. Roozekrans en A. F. G. Wolke; Johanna P., d. v. J. A. Dirks en G. Konijn; Paul, z. v. van Son en E. C. Bloemendaal; Peter, z. v. B. Numan en J. J. M. Kalb; Marion C., d. v. J. A. van der Beek en N. C. Stavel; De- bora, d. v. J. A. Holtslag en C. E. Groen; Johanna G. M., d. v. C. A. Tesselaar en M. Boekei; Eisabeth C. T. J., d. v. T. J. A. Haak en A. Keijer; Jeannette J. M., d. v. H. den Engelse en D. E. Lageman; Hen- drica J. M., d. v. H. J. M. Blankendaal en J. M. J. Brasser; Louis W. M. J., z. v. W. A. C. Vink en M. J. van der Zwet; Arne R., z. v. I-I. M. Nijboer en P. Kok; Anna E. M., d. v. W. J. G. Vendel en E. Meijer; Eldert, z. v. A. S. M. Rekveld en L. Vogel; Willi- brordus, z. v. J. Dudink en J. C. Kramer; Arno, z. v. B. Hiemstra en M. J. M. Sijes. ONDERTROUWD: A. H. Lauwers en M. de Haan; R. Postma en S. de Groot; J. van der Heijde en A. A. Glas; G. G. Simon en J. A. Simon. GETROUWD: W. J. C. de Boer en J. Heiligers; G. Kater en H. A. T. van der Wel; J. M. Langendijk en C. C. Pel; G. Dol- dersum en H. Kluft; N. P. H. Handgraaf en A. T. W. Jansen: G. Veerman en M. A. de Vreeze; J. Otte en C. M. Kalwij. OVERLEDEN: E. Grandiek, oud 70 jr., echtg. v. A. J. van Roon; C. J. Schoo, oud 57 jr., geh. m. S. H. Ulehake; J. E. C. Roos, oud 68 jr., echtg. v. C. E. Molenaar; Be- vier de Fouw, oud 77 jr., ongehuwd. Advertentie fÊlb mLd 1ECEL Enkele honderden schoolkinderen te Beverwijk hebben woensdagmiddag geno ten van de film „Het gestolen ezeltje". Drie voorstellingen waren nodig om de kinderen, die potplanten hadden opge kweekt voor de tentoonstelling van de Ver eniging Floralia, te laten genieten van deze rolprent, die voor de jeugd bij uit stek geschikt is. De heer J. Schipper, be stuurslid van Floralia, heeft vóór elke voorstelling verteld dat Floralia het heel prettig vindt dat de kinderen zo hun best hebben gedaan met het opfokken van plan ten. Aan de leerlingen van de christelijke school te Heemskerk gaf hij de raad het volgend jaar weer goed hun best te doen, daar anders de kinderen van een andere school de wisselbeker weer zouden win nen. Gisteren bestond de technische dienst der rijkskustverlichting, die de verlichting van de gehele Nederlandse kust onder zijn beheer heeft, 50 jaar. Van het gebouw van de dienst, die is gevestigd aan de Zee kant 5 te Scheveningen en die ressorteert onder het ministerie van Defensie (Marine) afdeling Loodswezen en bebakening, wap perde de vlag. Het jubileum werd echter alleen intern gevierd. In één der lokalen van het gebouw verzamelde zich het tech nische en administratief personeel. De di- decteur van de dienst, ir. P. J. G. van Dig gelen, schetste in een feestrede de belang rijkste werkzaamheden van de dienst en de gebeurtenissen van de laatste 25 jaar. Tot besluit van de bijeenkomst werd een serie kleurendia's van verlichtingsobjecten langs de Nederlandse kust geprojecteerd. Voor de fijne Heren- en Juniorenkleding KLOOSTERSTRAAT 35 BEVERWIJK Veranderingen GRATIS op eigen atelier De Culturele agenda voor de week van 4 tot en met 10 oktober luidt: 5 tot en met 10 oktober: Pieter Vermeu- lenmuseum, geopend van 1416.30 uur, Cultureel Gebouw te IJmuiden. 5 tot en met 10 oktober Openbare Lees zaal en Bibliotheek, Plein 1945 no. 8, ge opend van: maandag 14.30—17.30 uur en van 19— 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord geopend van 1417 uur; dinsdag 10—12.30 uur; 14.30—17.30 uur, filiaal geopend van 1921 uur; woensdag 1012.30 uur; 14.3017.30 uur en van 19—21 uur, filiaal geopend van 14 —17 uur (jeugd); donderdag 10—12.30 uur, filiaal geopend" van 1012 uur; vrijdag 10—12.30 uur; 14.30—17.30 uur en van 19—21 uur, filiaal geopend van 14' 17 uur en van 1921 uur; zaterdag 10—12.30 uur; 14.30—17.30 uur, filiaal geopend van 1012 uur en van 14 17 uur. 5 oktober Herv. Toneelgroep 20 uur toneelvoorstelling in het Herv. Jeugdge- bouw, Rembrandtlaan te IJmuiden: Kleuterschool „De Duinkrekels", ouder avond in de kleuterschool. Radarstraat 4. IJmuiden, 20 uur. 7 oktober Chr. Filmactie, 20 uur, Her- Advertentie Gelden beschikbaar op 1e hypotheek STICHTING NUTSSPAARBANK In de gem. Velsen Voor de korfbalvereniging „Watervliet" zijn voor zondag slechts twee competitie wedstrijden vastgesteld. Het eerste twaalftal' gaat naar Bussum voor een bezoek aan Olympia I, dat vorige week maar net aan van Aurora heeft verloren (13-12). Hoewel de Velsenaren overtui gend van Hespa wonnen (8-2) zullen zij in Bussum toch alles op alles moeten zet ten om Olympia op eigen terrein baas te kunnen blijven. De andere wedstrijd is een algehele Watervliet-aangelegenheid met de ont moeting tussen de vierde en vijfde twaalf tallen, die vanzelfsprekend spannend zal worden. Voor zaterdagmiddag zijn de aspiranten wedstrijden Watervliet A—Oosterkwar tier A en Watervliet BHaarlem C vast gesteld. Watervliet I komt in het veld met: Da mes: B. Hessen, B. Hoen, L. Klooster man, R. Leyenaai-, G. Polak I. Waag- meester; heren: S. Hartman, F. Vos, J. van Dijk, J. van Ladesteijn, D. van Ladesteijn, G. v.d. Brink. Het voor de stoomvaartmaatschappij Nederland te Amsterdam in aanbouw zijn de motorschip „Neder Weser" is te water gelaten bij de machinefabriek en scheeps werf van P. Smit n.v. te Rotterdam. De „Neder Weser" is ruim 163 meter lang en heeft een draagvermogen van cir ca 12.600 ton. De lading kan worden ver voerd in zes laadruimen. Het schip heeft accommodatie voor twaalf passagiers. In de buizengieterij van Hoogovens IJmuiden had de lasser H. van Wijk uit Beverwijk woensdagnacht bij zijn werk zaamheden wat acetyleengas in zijn kle ding gekregen, hetgeen op zeker moment door een vonk plotseling tot ontbranding kwam. Hierdoor liep hij brandwonden op aan zijn linkerscheenbeen. Hij is in het Rode Kruisziekenhuis ter verpleging opge nomen. vormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost, filmvoorstelling. 8 oktober Inst. voor Arbeiders Ontwik keling, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost, cabaretavond. Aquariumvereniging Velsen, 20 uur, lezing met dia's in het Cultureel Gebouw- te IJmuiden door Dr. Kristensen. 10 oktober Hooger Geest Ghesellen, 20 uur Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden- Oost, toneelvoorstelling. Groninger vereniging „De Martini toren", 20 uur, contactavond in de Ge meentelijke Vergaderzaal, Abelenstraat te IJmuiden-Oost. BIOSCOPEN Rex:'tót'én ihëtmaandag 20 uur: „De Indische Gr.aftempel";. zondag 15 uur: ..Frenchié van de Rode Engel"woensdag en donderdag 20 uur „Du bist Musik". Thalia: vrijdag 20, zaterdag 19 en 21.15 uur en zondag 20 uur: Warlock, waar alle mannen wapens dragen": maandag, dinsdag en woensdag 20 uur: „Noodkreet"; donderdag 20 uur: „Peyton Place, het dorp der zonde". Een groot aantal leden van de Partij van de Arbeid, afdeling Beverwijk, heeft zich donderdagavond in Het Centrum onledig gehouden met het behandelen van voor stellen op de beschrijvingsbrief voor het aanstaande congres.Vooraf heeft de voorzitter, de heer F. R. W. Kaebisch, erop gewezen dat het voor de eerste keer is tijdens het bestaan van de Partij van de Arbeid, dat er wordt gecongresseerd ter wijl deze partij niet vertegenwoordigd is in de regering. Hij gaf als zijn mening dat de conservatieve groepen, de vóór oorlogse coalitie, van oordeel zijn dat ze het nu maar weer eens moeten probe ren. Na de oorlog, toen het land arm en ontredderd was, kon men de werkkracht van de socialisten goed gebruiken. Er is weer wat meer welvaart gekomen, zo stelde de heer Kaebisch, „en men is zeker bevreesd voor meer sociale maat regelen, waarbij de minder gesitueerden het wat beter zullen krijgen. Men ontziet zich echter niet", aldus de voorzitter, „om zich te bedienen van verkeerde en soms valse voorstellingen". De leden van de Partij van de Arbeid zullen naar zijn mening hebben toe te zien, dat deze on waardige praktijken aan de kaak worden gesteld. Naar zijn overtuiging zal het een lange strijd worden, maar als alle leden hun schouders onder het werk zetten, zal de overwinning en het recht aan de zijde van de Partij van de Arbeid zijn, zo be sloot de heer Kaebisch. De beschrijvings brief gaf stof tot vele discussies en enkele amendementen op de voorstellen werden ingediend. Voor het partijbestuur werden kandidaat gesteld: mevrouw Steert-Brou- wer te Purmerend en de heer Fedde Schurere te Heerenveen. Kamerorkest IJmond Sinds 7 september wordt weer ijverig door het Kamerorkest IJmond gerepe teerd. Het orkest wordt gevormd uit strij kers, houtblazers en een pianist en be oefent voornamelijk muziek uit de 18e eeuw. Op het ogenblik zijn de volgende werken in studie: een fluitconcert van Quantz, een kleine symfonie van Scar latti, een suite van Telemann en een con cert van de Fesch. Er bestaat nog behoefte aan een aantal violisten. Wie belangstellend is mag gerust eens bij een repetitie komen luisteren. De repetities worden 's maandagavonds van 8-10 uur gehouden in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat 1 te IJmui- den-Oost. DE ELFTALLEN VAN „NOORD". SVIJIEV (vriendschappelijk te IJmui den 12 uur): IEV: J. Jansen; G. Bos en P. Persijn-; De colonne Rode-Kruis-korps te Be- A. Harsveld, W. Buur, J. Korver, W. Al kemade en P Bakker. Lisser BoysKinheim ZMC (zaterdag middag te Lisse, 16.15 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en J. de Graaf; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Visscher, J. Folkerts, J. Boender, L. Nieuwenhuis en J. Bax. De suikerbietencampagne bij de raffi naderij in Halfweg draait thans op volle toeren. Met auto's en schepen worden dagelijks duizenden en duizen den bieten aangevoerd. De aanvoer over de weg moet de snelweg Amster damHaarlem kruisen, waar een spe ciale politiepost het verkeer regelt (zie foto boven). In het kleine haventje heerst ook grote drukte: grote kranen zorgen ervoor, dat de aanvoerende schepen in recordtijd worden gelost. Advertentie HERFSTAANBIEDING Kennemerlaan 36 - IJmuiden - Tel. 4453 In de laatste wedstrijdvlucht van de postduivenhourïersvereniging De Atoom in Velsen-Noord voor het officiële seizoen zondag is gehouden zijn van deze vereni ging de kampioenen bekend. Van de navluchten is kampioen gewor den de heer .D v.d. Linde, gevolgd door de heren N. G. de Graaff en L. Veldt. Het generale kampioenschap is terecht gekomen bij de heer L. Veldt, die wordt gevolgd door de heren A. F. de Roos en Ph. F. Martinius. Eerste boerenkool Aan de veiling Kennemerland is woens dag de eerste boerenkool aangevoerd. Advertentie UW OGEN zijn uw KOSTBAARSTE BEZIT Geef hun waar ze recht op hebben: „EEN ECHTE GRIT BRIL" UMUIDEN - GOUDA ZWUNDRECHI KENNEMERLAAN 92 TEL. 5072 VELSEN VRIJDAG 2 OKTOBER Thalia: „Warlock, waar iedere man wa pens draagt", 20 uur. Rex: „De Indische graftempel", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: open van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 3 OKTOBER: Thalia: „Warlock, waar iedere man wa pens draagt", 19 en 21.15 uur. Rex: „De Indische graftempel", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Centrum: open van 14 tol 16.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Hervormde to neelgroep met „Betje regeert", 20 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 2 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De kat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Her cules en de Koningin van Lybië". W.B. Theater, 20 uur: „Het schot uit het venster". De Opgang: Bazaar. Deken Waarestraat 50a. 20 uur: Alcoho lics Anonymus. ZATERDAG 3 OKTOBER Bioscopen: Als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Kunst na Arbeid". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Jacht op een schaduw". Zondag middag 14.30 uur: „Calamity Jane".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5