Steijn en De Jong stuiten beiden op zeer veel tegenstand VELPO Wielerclubs strijden zondag om de Zilveren Molens 'isso KRIJGER BANDRECORDERS Realisering Oosterwijk en Meerestein Beverwijk en Heemskerk zijn het oneens Meubelen - Compl. woninginrichting IJmond-a^enda Uw bril klaar terwijl u wacht RADIO BECKER 6 De Indische graftempel Warlock Hercules petroleum DE HAARDOUE Examens De Kat Het schot uit het venster Nederlandse werf bouwde bananenboot Clubs speeltuinver. hebben meer ruiten v.a. 298.- gulden Halteplaatsen NZH zijn gewijzigd Brand op Noorse tankboot: een dode, negen gewonden in letterlijk elk geval Speciale preiveilingen J. DE BOER - Mr. Opticien STEEDS MEER ZENDTIJD! Weer een wachtmeester wegens corruptie in arrest ZATERDAG 3 OKTOBER 1959 (REX, IJmuiden). Een spannend film is „De Indische Graf tempel" zeker. Met behulp van snel afwisselende beeld heeft Fritz Lang er een goed geheel van gemaakt, dat de kijker tot. het laatste mo ment in spanning houdt. Bovendien is het verhaal opgesmukt met alle pracht en praal die er in Indië maar te vinden is, zo dat er voor de liefhebber van dit soort films veel te genieten valt. Het verhaal is zeer ingewikkeld. Een maharadjah is verliefd op een tempeldan seres, maar zij verkiest een Duitser. Zij wordt door de Maharadjah gevangen ge nomen, en de Duitser raakt in handen van de kwaadwillende broer van de Oosterse vorst. Deze wil zelf de troon bezetten met behulp van een maharadjah uit een nabu rig land. Er ontstaan vele complicaties, waarbij zelfs cobra's, krokodillen en tij gers niet ontbreken. Hoe dit alles afloopt moet u zelf maar gaan zien. In het voorprogramma een filmpje over de Philippijnen en het wereldnieuws. Zondagmiddag „Frenchie van de Rode Engel", woensdag en donderdag „Du bist Musik". (Thalia, IJmuiden). Het dorpje Waxdock woi'dt door een bende cowboys geterroriseei-d. Het stadsbestuur huurt een scherpschutter die de orde in de stad moet bewaren. Hij komt samen met zijn manke vriend. De eei'ste ronde tegen de boeven wordt door de scherpschutter zon der bloedvei-gieten gewonnen. Eén van de cowboys blijft in het stadje achter en wordt tot officiële sheriff benoemd. Hij heeft nu zowel de bende als aanvankelijk ook de scherpschutter tegen zich. De laat ste wordt uitgedaagd en doodt enige cow boys. Hij raakt echter verliefd. Dat maakt zijn manke vriend woedend. Die kan niet zonder hem. De sheriff waarschuwt ziin vroegere kameraden niet meer in de stad te komen. Zij negeren de waai-schuwing maar delven het onderspit. Nadat de schei-pschutter ook zijn manke vx-iend uit zelfverdediging heeft neer moeten schie ten rijdt hij weg. Het gezapige leven in het stadje is niets voor hem. De shei-iff had hem al aangezegd de stad te verla ten. Hij weigert, maar schiet in het be slissende duel niet op de sheriff, die in het gevecht met de boeven aan een hand is gewond. Hij werpt zijn revolvers in het zand en verdwijnt. „Warlock', waar iedere man wapens di-aagt", lijdt aan het euvel van vrijwel alle westei-ns. Het begin en het eind is spannend en goed, maar het middendeel is te traag. En daai-aan kunnen zelfs spelers met klinkende namen als Richai-d Wid- mark, Henx-y Fonda en Anthony Quinn niet veranderen. Zondagmiddag draait in Thalia „Het spookschip van de Chinese zee", een oor logsfilm. Maandag- tot en met woensdag avond kunnen liefhebbers van misdaad films in Thalia terecht. Dan woi-dt „Nood kreet" vei-toond. In de serie speciale voor stellingen is donderdag „Peyton Place, het dorp der zonde" te zien. (L u x o r, Beverwijk) In de film „Hercules en de koningin van Lydia" die tot en met woensdag in Luxor draait, heeft men geti-acht aanschouwelijk te maken over welk een geweldige lichaamskracht de halfgod Hercules beschikt moet hebben. Hij vecht met een monstei-achtige reus, Advertentie voor oliehaarden met het hoogste rendement zuinig - geen roef - meer warmte Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel. 62313 - 62314 - 62315, zai u desgewenst gaarne het adres van een Esso haardolie- handelaar geven. Amsterdam. De Nederlands Hervormde studen tenpredikant te Amsterdam ds. G. van Leeuwen is aan de gemeente-universiteit gepromoveerd tot doctor in de theologie. Leiden. Kandidaatsexamens geneeskunde II: mej. E. II. Kuyper. Schiedam; F. Boss. Den Haag; J. M. Hollander, F. H. Huibregtsen en F. van Kersen. Rotterdam; M. Kooijman, Schiedam; F. Moerman, Rotterdam; A. F. de Ruiter, Den Haag; M. Smitt, Leiden; W. J. Terpstra, Noordwijk aan Zee; H. F. van Waveren, Den Helder; P. F. Wie- senhaan, Zandvoort. Doctoraalexamen rechten: Tan Eng Swie. Den Haag en H. van der Waal. Rotterdam. Kandidaatsexamen Nederlandse taai en letterkunde: A. S. Straathof. Rijpwetcring en J. P. M. Schellens. Den Haag. Doctoraalexamen geschiedenis: J. M. W. baron van Voorst tot Voorst, Warmond. Delft. Propaedeutisch examen civiel ingenieur: R. G. F. van Gelder en A. F. Kraak, Haarlem; J. H. Tjaden, Bloemendaal; L. van Veenendaal, Haarlem. Kandidaatsexamen scheikundig inge nieur: A. G. N. Boers. Haarlem: T. W. G. M. v. Heivoort, Boxtel; C. J. Lugtmeijer, Voorst Gld. Groningen. Kandidaatsexamen rechtsgeleerd heid: mej. R. J. van Neck, Kloosterburen. Kan didaatsexamen tandheelkunde: R. van der Wal. H. N. Dik. T. J. Bracht Waker, G. Warns, allen Groningen: M. J. Lampe, Bloemendaal; E. A. M. Brokx. Dongen. Advertentie PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land osma voorkomt de ondergang van een stad waar over twee broers tegelijkertijd willen heer sen en neemt het op tegen een aantal tij gers. Maar hij klaart het. Zondagmiddag wordt „Ridder zonder vrees vertoond" en donderdag „De witte non". (Kennemer Theater, Bevei-- wijk) Tot en met maandag is in het Ken- nemer Theater „De Kat" te zien. een film over een jonge vrouw in een Franse ver zetsgroep. Bij een opdracht maakt zij ken nis met een Duitser die zich uitgeeft als Zwitsers joui-nalist. Zij worden op elkaar verliefd. Zij krijgt bevel hem te vergifti gen maar doet dit niet. De Duitsers ne men haar gevangen, martelen haar, maar zij weigert haar kameraden uit het ver zet te verraden. Als zij in vrijheid wordt gesteld doodt de leider van de veiv.ets- groep haar. Een sterke rol van Fran<;oise Arnoul. Eddie Constantine is dinsdag en woensdag „Op het spoor van de verdwe nen vrouwen". Zondagmiddag draait in het Kennemer Theater de uitstekende film „Don Camillo" met Fexmandel in de titel- rol. (W. B.-t heater, Beverwijk) Zater dag is in genoemd theater „Het schot uit het venster" te zien. Een meisje is getui ge van een moord. Met een particulier de tective spoort zij de moordenaar op waar na de speurders elkaar in de ai-men slui ten. „Billy the Kid" staat voor zondag en maandag op het programma. Billy's te grote vaardigheid met de schietijzers komt hem duur te staan. Hij schiet er het leven bij in. Zondagmiddag dx-aait in het W.B.-theater de lachfilm „Rats, kuch en uien." Advertentie MARKLIN INTERESSANTE 1960 NOUVEAUTé'S UW DEALER MARKTPLEIN Op de werf van Verschüre en Co.'s scheepswerf in Amsterdam-Nooi-d is het voor I.H.C. Holland (waarvan Verschüre een der fii-manten is) gebouwde modex-ne fruitkoelschip „Baleares" als eerste van twee gelijkwaardige schepen overgedragen aan de rederij Torvals Klaveness uit Oslo. Het schip, dat speciaal ontworpen is voor het vervoer van bananen, zal gaan varen tussen Equador en de Vei-enigde Staten. Behalve bananen kan het schip ook andei-e aan bederf onderhevige lading, zoals vlees, vervoeren. Het is een enkelschroefschip met twee koelruimten voor en één achter de machinekamer. Het laadvermogen be draagt 3000 ton. Het schip heeft een lengte van 114,95 meter en een bx-eedte van 16 meter. De te bereiken snelheid is 17% knoop. De „Baleares" heeft accommodatie voor 46 bemanningsleden en twee passa giers. De bestui-en van de in Velsen-Noord sa menwerkende speeltuinverenigingen zit ten ook in de winter niet stil. Zij hebben besloten de hondex-den kinderen op aange name en nuttige wijze bezig te houden, als het te koud wordt om in de speeltui nen vertier te zoeken. Voor bovengenoem de speeltuinen kan het winterwerk nu op doelmatige wijze plaats vinden, daar meer ruimte beschikbaar is gekomen door het vertrek van de ANMB-kantox-en naar een ander pand aan de Wijkerstraatweg. Het gemeentebestuur stond de ruimte af aan de speeltuinen. Elke avond wordt er nu gewerkt om het interieur te vex-fraaien en aan te passen bij de aard der wex-kzaam- heden van de jeugd. Volgende week zullen de kinderen ook hier tex-echt kunnen .Vol ledigheidshalve vermelden wij de tijden, waarop het clubwerk weer begint. Maan dagavond: fluitclub; dinsdags 16 uur: handarbeid voor jongens en meisjes boven 8 jaar; woensdags, 14 uur: handarbeid voor jongens en meisjes beneden 8 jaar; woensdagavond, 19.30 uur: klaverjassen voor leden; donderdags 16.30 uur, ruil beurs voor iedex-een. De eerste filmmid dag vindt zatex-dag 31 oktober plaats. Advertentie LUm en plak alles met van Ceta-Bever SCHAAKCLUB „WEENINK" In de ondexiinge competitie van de Be- verwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald. Afd. I: KoomenMuyen remise; Slings De Koter afgebr.; Wortelv. 't Hof 10; GigengaekStet remise. Afd. II: v. VerseveldBeekhoven 10; v. d. DoesMeyer 10; v. d. SluysVer- dult 01; DuinmeyerDe Bruin afg. Afd. III: MallienLimmen 01; Zweers- meyei-De Jong 1—0; OostendorpDe Lange x-emise; Kruithofv. d. Veen 01. Afd. IV: VoorenA. v. d. Kommer 10; v. PuttenBelterman 01. .Jeugdafd.: v. VlissingenBregonje 01: K. JoorR. v. d. Bovenkamp 10; Natte Hollenbex-g 10; J. v. d. KommerMooy 0—1. Advertentie Demonstralie vrijblijvend, óók bij u thuis. Betaling in overleg. vetse ROUINWÏO 173- VMUIOÊN-rBL. 1MOS. Erkend Philips en Erres Service-dealer KOOPT BIJ DE VAKMAN Met ingang van de nieuwe dienstrege ling van de N.Z.H.V.M. per 1 oktober zijn wegens de gewijzigde route, die thans niet meer door de buux-tschap „De Gilden" leidt andere halteplaatsen gekomen. Op de route van Beverwijk naar 't Hoog- ovenbedx-ijf langs de Wijkerstraatweg is thans een haltebord geplaatst voor het hulppostkantoor en wat vei-dex-, ter ver vanging van het wachthuisje aan het Stra- tingplantsoen en tegenover de kruising met de Pelsstraal. Behalve de opheffing van de stopplaats aan de Schulpweg is er in de overige halteplaatsen geen wijziging gekomen. Drukte in het verkeer De afsluiting van de buurtschap „De Gilden" voor doorgaand verkeer van en naar de Hoogovens en Sluisweg, dat nu via „Schulpen" is omgeleid, brengt een grote verkeersdrukte teweeg op de Wijker- stx-aatweg en aansluitende wegen. Het intensieve verkeer, dat nu weer over de Wijkerstraatweg" en het Stratingplant- soen gaat, herinnert aan de tijden toen de ponten alle noord-zuidverkeer kregen te verwerken en lange files voei-tuigen de overtocht maakten. Grote borden 's avonds verlicht, geven de wegomleg- ging aan, die nog wel enige tijd zal duren, voordat de bestratingswerkzaamheden op de Schulpweg beëindigd zullen hebben. Op de hoek Wijkerstraatweg-Strating- plantsoen tx-eedt tijdens spitsuren, een verkeei-sagent regelend op. Kraanwagen richt grote schade aan Bij het station IJmuiden is vrijdag een kx-aanwagen waarvan de laadboom in verticale stand stond, tegen het bord „aan raken der draden levensgevaarlijk" ge reden. Dit bord viel naar beneden en ver nielde ook nog een lantaarnpaal. De schade was groot. Tegen de chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij had verzuimd de laadboom naar beneden te dx-aaien. PORT OF SPAIN (UPI) Negen Noorse zeelui, die ex-nstige bx-andwonden hebben opgelopen bij de brand aan boord van het Noox-se tankschip „Gimle", zijn opgenomen in een ziekenhuis te Port of Spain (Trini dad). De brand ontstond toen de „Gimle" te Port of Spain olie lag te laden. De oorzaak ligt in een explosie in de machinekamer. De „Gimle" is zwaar beschadigd. De brand werd na vier uur door de bedrijfs brandweer van de oliehaven geblust. Advertentie Het lid van de Beverwijkse gemeente raad de heer J. de Weijer heeft, zoals we reeds meldden een aantal vragen gesteld aan B. en W. naar aanleiding van pex-sbe- richten inzake de realisering van de wij ken Oosterwijk en Meerestein. De vragen met het antwoord van B. en W. laten we hieronder volgen: VRAAG A. Kan uw college mededelen of het gemeentebestuur van Heemskerk bij de beoordeling van deze matex-ie alleen en uitsluitend is afgegaan op de versla gen in de diverse dagbladen of dat door gemeld gemeentebestuur navraag is ge daan naar de officiële notulen van de raadsvergadex-ing van 18 september, in welke vergadering datgene wex-d bespro ken, dat thans zoveel beroering wekt? ANTWOORD: Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft geen navi-aag gedaan naar de officiële notulen van de verga dering van de raad der gemeente Bever wijk van 18 september 1959. VRAAG B. Zo niet naar de officiële no tulen werd gevraagd, zijn dan misschien pex-soonlijke inlichtingen aan de bux-ge- meester en/of aan de wethouders ge vraagd? ANTWOORD: Op de dag na de Beverwijkse raadsvergadex-ing zijn door een wethouder van Heemskei-k telefonisch informaties gevraagd aan een onzer wet houders. VRAAG C. Is uw college bex-eid, indien het gemeentebestuur van Heemskerk daax-om zou vx-agen, de authentieke op bandrecorder opgenomen notulen van 18 september aan dit gemeentebestuur ter beschikking te stellen? ANTWOORD: Ja. VRAAG D. Is uw college bereid de authentieke notulen van 18 septembex-, voorzover deze betrekking hebben op de bovenaangehaalde kwestie, vervi-oegd aan de leden van de raad van Bevei-wijk ter beschikking te stellen? ANTWOOR:D Ja, Advertentie Dat is een van de zeer goede kanten, van Pastoe-meubelenze passen in elke ruimte, hoe groot of hoe klein of hoe „moeilijk" ook. Daarbij valt het steeds weer op, hoeveel ruimte er met Pastoe gewonnen kan worden. Kiest naar hartelust en laat u deskun dig voorlichten op onze geheel nieuwe meubelafdeling. MARKTPLEIN 29 Donderdagavond zijn in het Cultureel Centrum weer een aantal partijen ge speeld voor de Kijk-Uit-competitie. In de eerste groep ging het om de wedstrijden Th. HolscherK. Steijn en Tj. de Jong J. L. Wijdoogen. Het duel tussen A. Kis- temaker en C. J. Gordijn ging op het laatste moment niet door. K. Steijn heeft andermaal ervaren dat het gemiddelde schaakpeil in zijn nieuwe vereniging werkelijk niet gering is. Te gen Th. Hölscher verdedigde hij zich Si- ciliaans. Er ontstond een spannende en ge lijk opgaande strijd. In het middenspel bood Hölscher remi se aan wat door Steijn van de hand werd gewezen. Er kwam toen een flinke afwik keling tot stand waarna moeilijk te beoor delen was wie nu feitelijk de beste kans ging maken. Bij het afbx-eken had elk dei- spelers nog een koning, loper en vier pion nen. Nu weigerden Hölscher op zijn beurt een remiseaanbod. Toch lijkt het waar schijnlijk dat de pai'tij met een vx-edesver- drag zal worden besloten. In de andere partij kwam een Spaanse opening ter tafel. Wijdoogen kwam wat in 't defensief en kon nog juist op tijd een afgedwaald paax-d in de eigen linie terug- bx-engen om de vei-dediging de nodige ver- stex-king te geven. Ook zijn remiseaanbod vond bij De Jong geen genade. De laatste stelde tegen de tijdcontrole nog een wan hopige poging in het werk de zwarte ko ningsstelling te ovex-meesteren. Wijdoo gen hield de toegangswegen echter hex-me- tisch gesloten waax-door zijn rivaal toch genoodzaakt werd met remise genoegen te nemen. In de tweede afdeling schijnt A. Aarts dit seizoen niet met een bescheiden plaats in de x-angschikking genoegen te willen ne men. Een snelle overwinning op A. v.d. Plas verstevigde zijn positie aan het hoofd van de ranglijst. P. Heidenreich kreeg in zijn eerste treffen na de degx-adatie me teen de uitex-st secure A. Zeijlmans te bë- stx-ijden. Een boeiend gevecht eindigde met een vex-deling van het punt. H. v.d. Plas bracht W. Deelder in deze groep de eerste nederlaag toe. De afgebroken par tij tussen J. Plugboer en A. v.d. Plas werd door beide spelex-s met remise besloten. De derde afdeling had deze avond geen programma. Afdeling vier daarentegen was zeer bedrijvig. W. Langedijk kwam hier vaster op de eerste plaats door A. Schelvis zonder winst naar huis te sturen. C. Abspoel stelde hier wat teleur met een nedex-laag tegen G. Koomen. Verx-assend was ook de zege die P. Kramer sr. op J. B. Cleeren bevocht. De laatste kwam in de afgebroken partij tegen H. Wolthuizen tegen de verwachting niet verder dan re mise. Wolthuizen schijnt dit jaar serieuze kampioensplannen te hebben. Tegen H. van Bockhooven voerde hij zijn score weer met een punt op. De x-anglijst luidt hier nu: W. Langedijk 3-2'/>, H. Wolthuizen 3-2'/2, G. Koomen j-l'/a, F. J. Broertjes 1-1, P. Kramer sr. 2-1, J. B. Cleex-en 2-Va, H. v. Bockhooven 3-1, C. Abspoel (1) 1-0, A. Schelvis 2-0. J. Kroese (1) 0-0. Maandag; vond woi-dt de competitie voortgezet. zij worden met gelijke post verzonden. VRAAG E. Is uw college bereid aan het gemeentebestuur van Heemskerk toezen ding te vragen van de notulen van de ver gadering van de raad van Heemskerk, die op 24 september gehouden werd en zo dit verzoek door Heemskerk werd ingewil ligd, deze notulen aan de leden van de raad van Bevei-wijk te doen toekomen? ANTWOORD: De notulen zijn reeds op gevraagd. Uiteraard zullen wij deze gaar ne voor de raadsleden ter inzage leggen. Waterafvoer VRAAG F. Is uw college met mij niet van mening, dat beide notulen, die dus weergeven wat er pi-ecies is gezegd en in welk verband het is gezegd, voor de raadsleden van Heemskerk zowel als van Beverwijk de grondslag moeten vormen om tot een juist en objectief oordeel te kunnen komen? ANTWOORD: Ook deze vraag wordt bevestigend beantwoord. Uit de notulen zal u blijken, dat wethouder Vessies naar aanleiding van een gestelde vraag een uiteenzetting heeft gegeven van de verschillen inzake de waterafvoer in Beverwijk en Heemskei-k. Daarbij worden verschillende grondwaterstanden aange houden voor aangrenzende gebieden, wel ke zelfs tot één wijk behoren. De voorzitter van ons college heeft daarop aansluitend de aandacht van de bevoegde autoriteiten er op willen vestigen, dat, zo men één stad wil bouwen deze verschillen niet kunnen blijven bestaan en onaanvaard baar zijn. Zulks is duidelijk. Verschillen als deze er zijn er meer zouden slechts toelaatbaar zijn bij twee verschillende ge meenten, die, ruimtelijk van elkaar ge scheiden, elk hun eigen vooi-zieningen tref- iën en als afzonderlijke eenheden voortle ven. Zodoende heeft de voorzitter van ons college nogmaals gewezen op de grote controvex-se in de IJmond-Noox-d, n.l. enex-- zijds het ideaal van één stad met de voor zieningen die daax-bij behoren en daarvoor nodig zijn en andex-zijds het stx-even naar het behoud van twee geirxeenten. Deze zullen aan elkaar gx-oeien, doch dan slechts een ongeox-dend conglomeraat vor men zonder éénheid en zonder hart. De voorzitter onderstreepte hierdoor het lang bekende standpunt van de raad ten aan zien van de bestuurlijke indeling. Het is en blijft onze grote zorg, dat de bevoegde in stanties, als zij de stedebouwkundige pro- ■blemen van de IJmond-Noord bespreken; op die eenheid van conceptie zo sterk de aandacht, vestigen, doch dat de naar onze mennig daarvoor geëigende maatregelen op bestuurlijk gebied nog steeds niet zijn getroffen. Er bestaat op het ogenblik veel vraag naar prei voor export. Zo goed als iedere dag gaat deze wintex-groente in kratjes van 12 kilo over de grens. In vex-band hiermede zal de Beverwijk se veiling Kennemerland volgende week speciale veilingen voor prei houden. Deze prei moet voor export geschikt zijn, te be ginnen maandag wox-dt er ook op woens dag en vrijdag geveild, telkens om 11 uur. MARKT BEVERWIJK 2 oktober: aai-dbeien 82153, andijvie 712, bloemkool 1667, sla 412, spina zie 650, postelein 1222, bospeen 1227, waspeen 1015, sperziebonen 4590, snij bonen 3889, pronkbonen 2860, prei 10 22, tomaten 2073, tomaten 2073, kom kommer 828, spruiten 1945, rode kool 1827, groene kool 1630, druiven 130 165. VELSEN ZATERDAG 3 OKTOBER Thalia, „Warlock, waar iedere man wa pens draagt", 19 en 21.15 uur. Rex, „De Indische graftempel", 20 uur. Hervormd Jeugdgebouw, fietsenrally Goede Herderkerk, start 14.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw, „Betje regeert" door de hervox-mde toneelgroep, 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw Moerbergplantsoen, geopend van 1416.30 uur. ZONDAG 4 OKTOBER Thalia, „Het spookschip van de Chinese Zee", 15 uur, „Warlock, waar iedere man wapens draagt", 20 uur. Rex, „Frenchie van de Rode Engel", 15 uur, „De Indische graftempel", 20 uur. MAANDAG 5 OKTOBER Thalia, „Noodkreet", 20 uur. Rex, „De Indische graftempel", 20 uur. Hervormd jeugebouw, „Betje regeert" door hervormde toneelgx-oep, 20 uur. Kleuterschool Duinkrekels, Radarstraat. Ouderavond, 20 uur. SANTPOORT ZATERDAG 3 OKTOBER Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedelaan. Cefafilm „De onvoltooide op dracht" door gex-eformeerde jeugdver eniging „Reveille", 20 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 3 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De kat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hercu les en de koningin van Libye". W.B. Theater, 20 uur: „Het schot uit het venster". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Kunst na Arbeid". Het Centrum, 20 uur: Gronings-Drentse vereniging, Cabax-etavond. De Opgang, 1517 en 1922.30 uur: Bazaar. ZONDAG 4 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Don Ca millo"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De kat". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ridder zon der vrees", 16.30, 19 en 21.15 uur: „Her cules en de koningin van Llbye". W.B. Theater, 14.30 uur: „Rats, kuch en uien"; 16.30 en 20 uur: „De ondergang van Billy the Kid". MAANDAG 5 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De kat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hercu les en de., koningin van Libye". W.B. Theater, 20 uur: „De ondergang van Billy the Kid". Het Centrum, 20 uur: Vergadering Vrou wengroep Partij van de Arbeid. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Jacht op een schaduw". Zondag middag 14.30 uur: „Calamity Jane". Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. ƒ6.35 Met het jaarlijks „Zilveren Molen"- toernooi van de Zaanse wielerclub DTS, dat zondag 4 oktober op het parcours in de Wijde Wormer wordt gehouden, zal het wegseizoen in Noordholland worden besloten. Twintig wielerclubs, waaronder het Haarlemse „De Kampioen" en „Ken nemerland" uit Beverwijk, elk met twee ploegen, zullen aan dit als een ploegen tijdrit te verrijden toernooi deelnemen. Voor de strijd der amateurs over 96 ki lometer (6 ronden) zijn zestien ploegen in geschreven. Omdat het Halfwegse „De Ba taaf", dat onlangs de „Zilveren Dom" won en vorige week derde werd in het clubkampioenschap, verstek laat gaan, is er onder die zestien ploegen geen uit gesproken favoriet. De ploegen van „Olympia", „Le Champion", dat nog de beste kans lijkt te maken, Alcmaria Vic- trix", dat de kostbare molen moet verde digen, „De Spartaan", DTS en „Kenne merland" zullen elkaar in de race met de tijd niet veel ontlopen. De Bevei-wijkse ploeg wordt aangevoerd door de sterke Cees Lute uit Castricum en bestaat ver der uit de Beverwijkers Cok Dullemans en Henk Castricum, de Uitgeester Wim Zonneveld, Bert de Reus en Jan Timmer uit Velsen-Noord. Wat de ploeg van „De Kampioen", be staande uit de Haarlemmers Cees Piers, Aad Straver, Eddy Riethoff en Toon Rut- te, de Santpoorter Coen Visser en Henk Buis uit Vijfhuizen zal presteren, is nog een vraagteken. Het staat nog geenszins vast dat deze ploeg volledig aan de start zal vei'schijnen. Met meer vertrouwen ziet men in het Haarlemse kamp de strijd der nieuwelin gen tegemoet. Cees Jansen, Wil Blom- maert, Henk Peters, Gé Fennis, Eddy Sminia en Thijs Bouma vormen een ster ke en hechte ploeg. Onlangs behaalden de nieuwelingen van „De Kampioen" on danks dat kostbare tijd verspeeld werd door een val van Jansen een eervolle plaats in het „Zilveren DonV'-toernooi. Ook bij „Kennemerland" verwacht men een goede prestatie van de nieuwelingen Chris Duiker, Wim Vleesman, Gé Tabak Jil de Ruiter, Hermans en Henk Braken hof. Er nemen in totaal negentien ploe gen aan de wedstrijd voor nieuwelingen deel. De eerste ploeg start om elf uur en daax-- na zal er met tussenpozen van één minuut weer een ploeg vertrekken om de 64 kilo meter (4 ronden), door en rond de Wor mer te gaan afleggen. Omstreeks één uur gaat de eerste ploeg der amateurs van start. Start en finish van de ploegen is weer bij ,,'t Heerenhuis". Advertentie De programma's worden uitgebreider. Dus ook voor u wordt het aantrekke lijk TELEVISIE te nemen. Bij ons keuze uit Philips - Erres - Aristona - Blaupunkt Onze antenne-installaties zijn uitmun tend. Hoe kan het ook anders. heeft een ervaring als geen ander Komt u eens praten Betaling is te regelen. Trawlerkade 64 - IJmuiden - Tel. 6490 De rijksrecherche heeft te Amsterdam opnieuw een wachtmeester van de ver- keersgroep der rijkspolitie de vijfde gearresteerd, die een automobilist de ge legenheid zou hebben gesuggereerd en aangeboden een proces verbaal „af te ko pen". De aangehoudene is een 40-jarige wachtmeester 1ste klasse met vele dienst jaren.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6