Aanvoer visserij produkten in juli: 31,7 miljoen kilogram CETAFLEX Brand op pier van Southend Amsterdamse Beurs 9 Totale maandomzet bedroeg 13 miljoen gulden Fries toneel in Beverwijk Drie winkeldieveggen in Beverwijk aangehouden De dag van zijn leven „J. Henry Dunant" was weer in IJmuiden Blok breekt clubrecord De beurs van gisteren Beleggingsmij Blankenheym opgericht Kolendamp Wandelaars met bootjes in veiligheid gebracht Indonesisch jurist looft uitspraak van Bremer gerechtshof Raket voor ruimtevaart Dief greep voor f 5000,- uit juweliersetalage Sieraden waren niet de etalageruiten wèl verzekerd Scheepvaart DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 DE TOTALE AANVOER van vissery- produkten bedroeg in juli 31,7 miljoen kilo met een waarde van 13,0 miljoen gulden, tegen 26,4 miljoen kilo (10,5 miljoen gul den) in de overeenkomstige maand van 1958. De rondvisproduktie verminderde in verband met kleinere vangsten van schel vis en koolvis. De platvisproduktie bleef ongewijzigd, de waarde steeg echter met 0,3 miljoen gulden. Van verse haring werd 0,6 miljoen kilo meer aan land gebracht dan in 1958. De produktie van gezouten haring steeg van 8,7 tot 10,9 miljoen kilo. De aanvoer van makreel geeft een stijging van 0,4 miljoen kilo te zien. Bij de garnalenaanvoer valt een sterke stijging waar te nemen van 0,2 tot 0,4 mil joen kilo. De gemiddelde prijs daalde ech ter van 266 tot 227 cent per kilo. De aan voer van consumptievis uit het IJselmeer was bevredigend te noemen, als gevolg van de grotere palingvangsten. Januari-juli In de periode januari-juli bedroeg de totale aanvoer 113,2 miljoen kilo met een waarde van 57,2 miljoen kilo, tegen 115,2 miljoen kilo ter waarde van 54,7 miljoen gulden in de overeenkomstige periode van 1958. De aanvoer van rondvis steeg van 16,2 tot 17,4 miljoen kilo als gevolg van de gro tere aanvoeren van kabeljauw, koolvis en wijting. Bij platvis valt een geringe toe neming in de produktie waar te nemen, in verband met grotere aanvoeren van schol. Aldus de maandstatistiek van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, dat de haringvangsten zowel voor verse als ge zouten haring van januari-juli teleurstel lend noemt. Dank zij de hogere prijzen steeg de waarde van gezouten haring van 10.3 tot 11,6 miljoen gulden. De garnalenaanvoer steeg van 1,1 tot 2,0 miljoen kilo. De verzending van mosselen was teleurstellend en daalde van 22,9 tot 14,8 miljoen kilo. Prijsindexcijfers Het prijsindexcijfer voor de visserij (1950-1952 is 100) bedroeg 144 tegen 136 in juli en 181 in juni 1959. De daling ten opzichte van juni hangt Advertentie LUm koud alle bout met van Ceta-Bever Het „Lyts Frysk Tooniel" uit Ljouwert (Leeuwarden) behoort tot de telkens te rugkerende gasten van het Frysk Selskip „Us Memmentael" te Beverwijk; een gast, die bovendien bij zijn komst altijd bijzonder wordt gewaardeerd. Vandaar dat deze Friese vereniging ook dit jaar de opening van haar nieuwe wintersei zoen weer aan dit toneelensemble heeft toevertrouwd, van welke voorstelling woensdag een volle bovenzaal van gebouw ,,'t Centrum" getuige is geweest. De Friezen kwamen ditmaal met „In Heide- pyk", een toneelspel in vier bedrijven door Barend van der Veen, welk stuk door dit ensemble reeds bijna.... vijfhonderd maal werd gespeeld. Een waarlijk indruk wekkend opvoeringscijfer, waar menig toneelgezelschap met reden jaloers op mag zijn. De titel „In Heidepyk" heeft betrekking op de ongunstige betekenis van dit woord in Friesland, omdat hiermee een meisje wordt aangeduid, dat hier brutaal en on bezonnen zou worden genoemd. In dit stuk van Barend van der Veen is deze „Heide pyk" Yfke Drachstra, een kind van de heide met een enigszins geheimzinnig verleden, dat door de oude Tjitte van Es in huis werd opgenomen. In de loop van het verhaal blijkt zij echter een geheel ander wezentje te zijn dan eerst werd aangenomen. Hetgeen niet zo verwonder lijk kan worden genoemd als later wordt bewezen, dat zij nog aan de familie is ver want. Als nevenintriges heeft de schrij ver dan de geschiedenis over een testa ment ingevoerd, waarvan de inzet der tigduizend gulden bedraagt, plus de te leurstelling van de oude Van Es, wanneer zijn zoon de boerderij ontrouw wordt voor een functie aan een fabriek. Op stukken als deze raakt het publiek nog steeds niet uitgekeken, zoals trouwens uit het opvoe ringscijfer wel is gebleken. Vooral wan neer het zo pittig wordt gespeeld als door deze Friezen, die de diverse karakters na tuurlijk en vast omlijnd wisten uit te beel den, zoals de markante Tjitte van Es, die door Foppe Foppema bijzonder suggestief werd getypeerd, waarbij ook zijn verlam mingsverschijnselen knap werden volge houden. Hij en Jelstje Das als Yfke Drachtstra waren aldus onbetwist de sterkste spelers, waar trouwens ook hun rollen de meeste aanleiding voor gaven. Hanna Foppema-van der Laan had als Hylkje een meer passieve partij. Piter van der Veen nam nog een doublure voor zijn rekening. De beide figuren vormden een prima tegenstelling. Dinsdag 15 december komt de eigen to neelclub van „Us Memmetael" weer voor het voetlicht. Dan wordt onder regie van de heer A. E. Doeven een opvoering ge geven van „Skroeide Flerken", een toneel spel door Duba. In een zelfbedieningswinkel in Bever wijk hebben enige dames zonder te beta len goederen meegenomen. De eerste keer kon de politie twee dames tegelijk aanhouden en later op de dag werd nog een vrouw wegens winkeldiefstal staande gehouden. De politie heeft woensdag een vrachtauto in beslag genomen, waarvan weinig in or de was. In het stuur was een speling van ruim honderd graden, de remmen werk ten bijna niet meer, de buitenbanden wa ren zeer ondeugdelijk. De auto werd be stuurd door een inwoner uit Haringhuizen en was eigendom van iemand uit Sint Maarten. Voorts heeft de politie woensdag drie jeugdige Beverwijkers aangehouden, die er met een andermans auto vandoor gin gen. De jongens worden nu aan de tand gevoeld. samen met prijsdalingen voor rondvis, ma kreel, verse en gezouten haring, schaal dieren en zoutwatervis. In vergelijking met juli 1958 zijn er prijs stijgingen van rondvis, platvis, haring en schaaldieren. Het prijsindexcijfer voor de kostenfac toren steeg in juni ten opzichte van mei van 132 tot 135. In vergelijking met juni 1958 steeg het indexcijfer van 125 tot 135 als gevolg van de hogere prijzen van onderhoud vistuig, bedrijfskosten, loon en hypotheekrente. Ongeveer honderdduizend Poolse Amerikanen hebben dezer dagen Pu- laski-dag gevierd, de dag waarop zij de Poolse graaf Pulaski herdenken, die 180 jaar geleden in de Ameri kaanse revolutie vocht. De tweejarige Michael had de dag van zijn leven, toen hij aan het hoofd van een groot muziekkorps door de straten van New York mocht marcheren! Het hospitaalschip van het Nederlandse Rode Kruis, de „J. Henry Dunant", heeft woensdag voor de derde keer IJmuiden aangedaan. Het schip koos weer ligplaats aan de Steigerweg. 's Avonds zette het tamboer- en pijperkorps van de Christe lijke Gymnastiekvereniging met muziek luister bij aan het bezoek van het schip. De voorzitter van het Rode Kruis, afde ling Velsen, de heer J. P. Weyburg sprak een welkomstwoord. Het was de derde keer in het seizoen dat de ,.J. Henry Dunant" IJmuiden bezocht, hetgeen een gevolg is van de lage waterstand van de binnen wateren die de routekeuze wel zeer be perkt. Donderdagmorgen is het schip via Am sterdam naar Maarseveen vertrokken. Tijdens zwemwedstrijden van de Velser Zwemvereniging, die woensdag in het Velserbad zijn gehouden, heeft Jacky Blok het clubrecord tweehonderd meter school slag op zijn naam gebracht. Hij zwom de tweehonderd meter in de tijd van 2 min. 57,3 seconde. Het oude clubrecord stond op naam van J. G. Swier met twee minuten negenenvijftig seconden. AMSTERDAM De stemming voor de internationale waarden was iets vriendelijker. Met de omzetten wil het nog steeds niet best vlot ten. Deze waren wederom van geringe om vang. De betere stemming was een gevolg van het feit, dat president Eisenhower de Taft-Hartley Wet van toepassing heeft verklaard op de havenstaking. Hierdoor worden de werknemers voor een periode van 80 dagen gedwongen het werk op de oude basis te hervatten. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat genoemde wet ook op de staalstaking zal worden toegepast. Door een en ander werd de lusteloze stemming van de vorige dag wel niet in een haussestemming veranderd, doch men had over het algemeen meer vertrouwen in de markt voor de komende dagen. AKU kon het verlies van daarvoor ruim schoots inhalen bij een prijs van 369. De vorige slotkoers was 366. De orders bij de hoeldieden in Philips-aandelen waren ge makkelijk aan de vingers van één hand te tellen. De koers bepaalde zich rond de 632, hetgeen twee punten hoger is bij de vorige dag. Unilever, die de vorige dag een verlies van tien punten leed, haalde hiervan twee punten terug op de prijs van 640. De Duitse verkopen waren in deze hoek niet aanwe zig zodat de geringe vraag lichtelijk de overhand had. Kon. Olie, tegen de gehele marktverhouding in, circa een halve gul den beneden de vorige slotprijs. De aande len noteerden tevens beneden pariteit New York. De arbitrage geeft er nog steeds de voorkeur aan weinig te ondernemen en wil eerst de uitslag van de Engelse ver kiezingen afwachten. De iets hogere vrachttarieven komen in de scheepvaart sector in een markt met minimale activi teiten. Dit is de oorzaak dat de koersen van de aandelen in deze afdeling hoege naamd op het betere nieuws niet reage ren. Toch waren Holland Amerika Lijn en Scheepvaart Unie circa twee punten ho ger. Door de grote inkomsten- en vennoot schapsbelastingbetalingen, die thans plaatsvinden, wordt veel geld aan de ban ken onttrokken, waardoor van die zijde bijna geen kooporders in de staatsfondsen- markt aanwezig zijn. De handel in deze sector was dan ook wederom zeer rustig waarbij de 4% percent 1959-lening iets ho ger noteerde. In lokale sector waren aan delen Metaalbuizenfabriek Excelsior iets hoger. Koninklijke Nederlandse Papierfa briek werd enige punten hoger geadvi seerd op de tussentijdse mededeling over de gang van zaken gedurende het eerste halfjaar 1959. Grootbanken verdeeld. Prolongatie 3 percent. (ANP). NEW YORK De beurs sloot onregelmatig ondanks zware steun van vliegtuigen, elektronica, projectielen en raketten gedurende het laatste uur. American Motors was een laatkomer in zijn afdeling met een winst van bijna 3 dollar na enige zwakte in het begin. General Motors daalde meer dan een dollar. Texas Instruments was onder de Elektronica krachtig, met meer dan 4 omhoog, onder de patentgeneesmiddelen ging Vick bijna 3 de hoogte in. Boeing steeg meer dan 1 en Thiokol meer dan 2. Staal vertoonde een vaster patroon, be halve Lukens die bijna 2 steeg. U.S. Steel was onveranderd, Youngstown daalde een fractie. De totale omzet was 2.280.000 aan delen. Van 1177 verhandelde fondsen waren 525 hoger en 401 lager. Het industriege middelde kwam van 636,06 op 635,37, dat van spoorwegen van 158,78 op 159,34 en dat van openbare nutsbedrijven van 88,07 op 87.96. (UPI). OOCOCOC>C*XYXXXYX)OOC»^OOOOOCOCOCOOC<JOOOOOOOOCOCOCOCOOOOO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ÖOOOOO»MCCaX«COOOOOOOOOOCCOCX>»CX>ï<XOK>CCCOCCCCCOD053 I Door de n.v. Blankenheym en Nolet's Distilleerderij en de heer G. R. Castendijk is opgericht de n.v. beleggingsmaatschap pij Blankenheym te Rotterdam, die ten doel heeft de verkrijging, het bezit, het be heer en de vervreemding van effecten en het verrichten van alle handelingen, .die daarmede in verband staan en kunnen 'strekken tot het bereiken van het voorge nomen doel. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe vennootschap bedraagt 1.250.000, verdeeld in 1.250 aandelen van 1.000, waarvan geplaats en volgestort gedeel telijk in contanten en gedeeltelijk in effec ten 250 aandelen. Blankenheym en No let's Distilleerderij participeert voor 249 aandelen; de heer G. R. Castendijk voor 1 aandeel. De directie zal worden gevoerd door de heer C. P. van Lede. In zijn woning aan de Sparrendaal te Rotterdam is de 68-jarige J. den Braber levenloos aangetroffen. Zijn 63-jarige echtgenote lag bewusteloos op de grond. Het bleek dat kolendamp de kamer was binnengedrongen doordat de schoorsteen van de kachel verstopt was. In Amsterdam is de brandweer gister avond uitgerukt naar het Instituut voor Kunstnijverheid aan de Gabriel Metsu- straat, waar enige leerlingen ten gevolge van kolendamp bewusteloos waren ge raakt. Het bleek dat de schoorsteen van de centrale verwarming niet goed trok. Achter de ketel ontdekten de brandweer mannen een lek. De onwel geraakte leer lingen werden met een zuurstofapparaat behandeld en naar huis gebracht. Slotkoers Voorbeurs- gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 92 H 3% Nedl. 1962/64 98% Woningbouw 6 °/o 109 Pr. A'dam '56 I.. 82 Pr. A'dam '56 II. 923% Pr. A'dam '56 III 92% Pr. R'dam '52 I.. 89% Pr. R'dam '52 II. 89% Pr. R'dam '57.... 100% A.K.U 369'/2 369% Calvé Delft 643 Van Gelder Zonen 239 K. N. Hoogovens. 579 Nederl. Ford 312 N. Kabelfabriek. 385 gew.Philips Gloeil. 632 637 Pref.PhilipsGloeil. 237 Unilever 640 643»/2 Wilton Fyenoord. 205 Werf Gusto 157 Dordtsche Petrol. 689% Kon. Petroleum.. 152,30 153,— Billiton 321% A'dam Rubber 106% K.L.M 123,— Holl. Amer. Lijn. 159% K.N.S.M 157% N. Scheepv. Unie 139-/2 v. Nievelt Goudr. 137% Phs. v. Ommeren 243 H.V.A 145% Delimaatschappij 171,50 Amsterd. Bank.. 312 Nat. Handelsbank 154'/2 Ned. Handel Mij 231% Rotterd. Bank 278 ^wentsche Bank. 256 -\naconda Copper 61 Bethlehem Steel. 56% U.S. Steel 99% Genera] Motors.. 567/ie Shell Union 72'/2 Tidewater 23.% (Van onze correspondent in Londen) Een paviljoen by de ingang van de pier van de populaire Engelse badplaats Southend, aan de monding van de Theems het Zandvoort van Londen is gis teravond, terwijl duizenden van het schouwspel van de pas ontstoken illumi natie langs de boulevard genoten, in brand gevlogen. Enkele honderden bezoekers, die zich op 't verdere gedeelte van deze langste pier ter wereld en in het laatste paviljoen, waar een rolschaatsbaan is ge legen ruim twee kilometer boven zee be vonden, werd door de vlammenzee de te rugweg afgesneden. De bedrijfsdirecteur sloot de elektrische stroom van de 75.000 lampjes en van het treintje, dat over de gehele lengte van de pier loopt, af. De chef van het restau rant slaagde erin enkele oude dames en een kreupele heer op een serveerwagen tje dwars door de rook, maar nog voor dat de vlammen over de pier sloegen, in veiligheid te brengen. Voor Britten, die in nood verkeren, is thee het klassieke kalmeringsmiddel. De achtergeblevenen in het restaurant kon den er bij kaarslicht kosteloos zo veel van krijgen als zij wilden. Anderen wandel den zo ver zij konden langs de pier terug om naar de brand te kijken. Vijftig van de gestranden werden door vissersboten van de pier afgehaald, waarbij zij zich langs de stalen pijlers naar beneden moes ten laten glijden. De afstand werd spoe dig te groot wegens het vallende tij, zodat de boten niet meer konden worden ge bruikt. De brandweer stond voor een moeilijke taak omdat het vuur zich in het pavil joen snel uitbreidde, aangewakkerd door de wind. Bij de pogingen om nog iets Een vooraanstaande Indonesische ju rist, Gouw Giok Siong, heeft gewezen op het gevaar dat verklaringen van Indone sische functionarissen over de nationali satie van Nederlandse bedrijven tegen hen gebruikt kunnen worden. Prof. dr. Gouw van de universiteit van Indonesië gaf deze waarschuwing tydens 'n lezing voor jonge juristen en studenten in de rechten. Hij zei dat verklaringen van Indonesische functi onarissen over de nationalisaties gebruikt kunnen worden door „vijandige landen om te bewijzen dat er verschil in standpunten is over internationale wetten, betrekking hebbende op dit programma (van nationa lisaties)." Gouw die in verband met de tabakspro cessen in Bremen tot rechtskundig advi seur van de regering werd benoemd, ver klaarde dat „het nog lang niet uit is" met deze processen en dat de Nederlanders in andere landen nieuwe processen aanhan gig zullen maken. Hij wees erop dat de Ne derlanders bi.j de processen in Bremen her haaldelijk verklaringen van „hoge en be langrijke" Indonesische functionarissen betreffende de nationalisatie van Neder landse bedrijven aanhaalden. Hij voorspelde dat de uitspraak van de rechtbank in Bremen waai-bij de Neder landse aanspraken werden verworpen, „veelvuldig zullen worden aangehaald door internationale advocaten en juristen in internationale nationalisatie-gevallen". Hij noemde de uitspraak van het gerecht in Bremen „van gelijke betekenis als het besluit van het hooggerechtshof van Aden betreffende de nationalisatie van de Angto- Iranian Oil co. in 1952." „Behalve 'n keerpunt in de verdei-e ont wikkeling van ons land voi'mde de uit spraak tevens een mijlpaal in de bestrij ding van het kolonialisme," zo voegde hij eraan toe. Dit is de eerste vrijgegeven foto van de „Little Joe Booster"-raket, uitge- rxLst met een mimtevaarderscapsule. Het projectiel werd dezer dagen met siLcces gelanceerd en op een hoogte van zestig kilometer boven de Atlantische Oceaan vernietigd. Een eventuele ruimtevaarder zal zich bevinden in het bovenste deel van de pijl, daar waar dit trechtervormig wordt. van de inboedel te redden moesten zuur stofmaskers gebruikt worden. Er bevon den zich in het kantoor honderden gram mofoonplaten en andere waardevolle za ken. Het paviljoen brandde nagenoeg ge heel uit. De klokketoren bleef echter in tact. De brandweer bepaalde zich ertoe het eronder gelegen stationnetje van het treintje te behouden. De pier zelf werd echter niet bedreigd, aangezien zij deels van beton is. Na anderhalf uur was het vuur bedwon gen. De illuminaties gingen weer aan. De verlichting was echter niet gemist daar de vlammen de gehele omgeying in een vurige gloed hadden gezet. Degenen, die zich nog op de pier bevonden, konden ten slotte langs de smeulende resten van het paviljoen terugwandelen. In de afgelopen nacht heeft in GelderT malsen een onbekende na het inslaan van de dubbele ruiten een greep gedaan in de etalage van een zaak in goud- en zilver werken. Deze greep leverde de dief twee plateaus met 100 gouden ringen met een totale waarde van 5000.- op. De boven de zaak wonende juwelier werd wakker door het glasgerinkel en waarschuwde te lefonisch de politie, die slechts de steen vond waarmee het glas was verbrijzeld. De etalageinhoud was niet verzekerd, de glasruiten wel Amstellaan pass. 7 Gibraltar n. Poyen. Amstelpark 7 50 m. n. Soembawa n. Fremantle. Algenib 7 115 m. o.n.o. Rio Grande n. Montevideo. Alkmaar 7 t. ank. rede Freiourg n. Hamburg. Ares 7 460 m. n.n.o. Azoren n. Curacao. Asmidiske 7 145 m. z.z.w. Sable eil. n. Baltimore. Asterope 7 780 m. w. Ouessant n. Hampton Roads. Arendsdijk 7 v. Rotterdam n. Bremen. Attis 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Alphacca 7 600 m. n.w. Natal n. Rio de Janeiro. Arkeldijk 7 750 m. o.n.o. Bermuda n. Tripoli. Acila 7 in Panamakanaal n. Brisbane. Alcor 7 te Antwerpen verwacht. Alca 8 te Port of Spain verwacht. Arnedijk pass. 7 Vlissingen n. Miami. Asmidiske 10 te Baltimore verwacht. Alphard 8 te Hamburg. Alpherat 7 te Willemstad. Amstelkroon 8 te Singapore. Amstelsluis pass. 7 Kp. Bougaroni n. Gdynia Angolakust 7 v. Antwerpen n. Casablanca. Alamak pass. 7 Kaap Verd. eil. n. Antwerpen. Alhena 7 v. Bahia n. Las Palmas. Alioth 7 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Appingedijk pass. 7 Azoren n. Cristobal. Astrid Naess 7 v. Aruba n. Dakar. Abida 6 v. Miri n. Yokohama. Amstelmolen 7 180 m. w. Geraldton n. Albany. Acmaea 7 v. Eastham n. Curacao. Amerskerk 7 600 m. wn..w. Fremantle n. Aden. Area 7 v. Curacao n. Punta Cardon. Balong 5 v. Vera Cruz n. New York. Banda 7 400 m. n.w. Cochin n. Penang. Bennekom 7 v. Bachaquero n. Ciudad Bolivar. Beninkust 7 te Hamburg. Bintang 7 te Tegal. Boskoop 7 te Hamburg. Bonita 7 v. Charleston n. New York. Bali 7 280 m. w. Sabang n. Penang. Batian 7 v. Djibouti n. Belawan. Bgtü 7 130 til. n.n.w. Minidoy ft, Suez. Bawean 7 20 m. z. Kreta n. Napels. Blitar pass. 7 Gibraltar y. Duinkerken. Borneo 7 v. Tandj. -PandbWfeh.*"Pt. Swettenham. Camerounkust 7 v. Douala n. Pointe Noire. Cradle of Lib. 7 300 m. z. Nova Scotia n. P. Said. Castor 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. Concepcion 6 180 m. n.n.o. Abrolhos n. Paranagua. Camitia 9 te Curacao verwacht. Cinulia verm. 8 v. Barton n. Curacao. Clavella verm. 7 v. Eccles n. Stanlow. Crania 7 te Curacao verwacht. Cities Service Valley Forge 17 te Ph.delph. verw. Celebes 7 te Rijeka. o Cleodora 7 v. Miri n. Singapore. Carillo 7 v. Cristobal n. New York. Casamance 7 v. Kenitra n. Teneriffe. Cumulus 10 te Rotterdam verwacht. Caltex Delft 7 te Holtenau. Caltex Delfzijl 7 v. Brunsbüttel n. Pernis. Caltex Pernis 7 100 m. z. Kuria Muria n. Bahrein. Caltex Eindhoven 7 23 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Rotterdam 7 86 m. z.w. Kp. Finisterre n. Rotterdam. Caltex Utrecht 7 v. Ceuta n. Port Said. Caltex Gorinchem 7 v. Kielerkan. n. K'hagen. Caltex Leiden 7 v. Rastanura, 8 te Bahrein. Corilla 7 230 m. w.z.w. Rangoon n. Pladju. Diemerdijk 8 te Rotterdam. Dinteldijk 7 v. Cristobal n. Londen. Dongedijk pass. 7 Flores n. Curacao. Duivendijk 8 v. Suez n. Aden. Drente 7 v. Rotterdam n. Middlesborough. Dorestad 7 te Port Said. Ena 7 te Cristobal. Esso Rotterdam 7 te Wilhelmshaven. Eemland 8 te Recife. Esso Amsterdam 8 te Fawlev. Esso Nederland 7 v. rede Cowes n. Port Said. Eenhoorn 7 60 m. n. Oran n. Rotterdam. Eos 7 te Malta. Friesland KRL 6 125 m. n. Paramaribo n. K'stad. Friesland SSM 8 te Newcastle verwacht. Gaasterkerk 7 te Kobe. Gaasterland 7 270 m. z. Kp. Verd. eil. n. L. Palm. Groote Kerk 7 v. Suez n. Djibouti. Giessenkerk 8 te Rotterdam. Graveland 7 te Itajai v. Rio Grande. Hector 7 te Lissabon. Heemskerk 7 te Hongkong verwacht. Helena 7 340 m n.o. Fayal n. Amsterdam. Hera 7 te Grenada verwacht. Hestia 7v. San Juan n. Ciudad Trujillo. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johan, z. van T. J. Oudhoff en G. Hoogers; Jacoba J., d. van L. Leem- berg en J. Oort; Anneke, d. van W. Nieuwenhuizen en A. J. Bakker; Johannes P., z. van C. N. van der Pijl en J. C. Son- dorp; Aafke G., d. van R. N. Pirovano en H. Ravesteijn; Maria G., d. van P. de Boer en C. A. Meijer; Maartje, d. van L. A. Bo- nai'ius en M. Berg; Joyce, d. van H. Rid- derikhoff en T. Muller. ONDERTROUWD: R. Booter en J. C. Boon; H. Werkman en W. T. Groeneveld; L. A. Sterk en G. M. Snel; A. P. F. Kochx en M. I. C. Bleeker; W. Mensonides en M. C. Hellmann; D. Vlottes en A. Scheffer; C. Goedhart en W. J. M. de Winter. GETROUWD: C. Bosschaert en M. van Hilten; J. G. M. Kimman en J. H. M. Hof land; N. J. M. Benning en A. J. van Leeuwen; P. M. Schelvis en A. M. Niesten; J. Holsbeeke en T. Gorter; A. A. F. M. Mulder en G. C. van Vuuren; J. van Leeuwen en E. Fransen; H. J. de Groof en H. M. J. van Etten. OVERLEDEN: M. L. van Breugel, oud 67 jaren, geh. met G. Verwaters; A. A. Schellevis, oud 3 jaren; M. Numan, oud 85 jaren. wed. van L. G. van Straten. Holendrecht tot 18 te Rio de Janeiro. Hoogkerk 7 380 m. w. Minicoy n. Aden. Houtman 7 550 m. z.z.w. Colombo n. Zanzibar. Hydra 7 te Ciudad Bolivar verwacht. Ivoorkust 7 te Lagos. Jason 7 te Kp. Haiti verwacht v. Fort Liberte. Java 7 te Alexandrië verwacht. Johan v. Oldenbarnevelt 7 v. A'dam n. Australië. Joseph Frering 7 te IJmuiden. Kabylia 7 190 m. n.n.o. Fayal n. Stanlow. Kalydon 7 v. Curaqao n. Maracaibo. Katelysia 8 dw. Muscat n. Abadan. Karakorum 7 v. Hollandia n. Biak. Karossa 7 te Sorong. Karsik pass. 7 Reunion n. Durban. Kara 7 320 m. n.w. Anto Fagasta n. Cruz Grande. Karamata 7 v. Londen n. Antwerpen. Koningswaard 7 260 mijl n.w. Paramaribo naar Buenos Aires. Kertosono 7 425 m. o. Bermuda n. Houston. Korenia 7 500 m. o. Paramaribo n. Santos. Keizerswaard 7 540 m. o.n.o. P'maribo n. Curacao. Kieldrecht 9 te Rangoon verwacht. Kermia verm. 9 v. Ardrossan n. Stanlow. Koratia 7 500 m. w. Adelaide n. Geelong. Kellia 7 75 m. z.z.w. Colombo n. Thameshaven. Kerkedijk pass. 7 Eddystone n. New York. Kopionella 7 40 m. n.w. Lissabon n. Landsend. Kosicia 7 300 m. n.o. Terceira n. Curacao. Kylix 7 24 m. n. Kp. Villano n. Pernis. Kryptos pass. 7 Kuria Muria n. Bandar Mashur. Kelletia 7 te Iskenderun verwacht. Korovina 7 170 m. n.n.o. K. Finist. n. L. Palmas. Langkoeas 7 760 m. w.z.w. Azoren n. Genua. Larenberg 7 te Monrovia. Loenerkerk 7 120 m. n.o. Massawa n. Suez. Lib. Bell 7 500 m. o.n.o. F. Noronha n. Ph.delphia. Lelykerk 7 te Kuwait. Loosdrecht 8 te Basrah verwacht. Laurenskerk 7 Malta gepass. n. Port Said. Limburg 7 v. Blinjoe n. Pladju. Leiderkerk 8 te Antwerpen. Lemsterkerk 7 160 m. w. Str. Ormoes n. Massawa. Lissekerk 7 70 m. n.n.o. K. Finisterre .n. Pt. Said. L. Vrouwekerk 7 110 m. w.z.w. Napels n. Pt. Said. Maas 7 81 m. n. Berlenga n. Algiers. Maaskerk 7 160 m. z.z.w. Ouessant n. Duinkerken. Maaslloyd 6 950 m. n.n.o. Marques eil. n. Balboa. Malea 7 v. Saigon n. Pladju. Maron 7 te La Guaira. Meerdrecht 7 te Norfolk v Zeebrugge. Meerdrecht 7 te Norfolk verwacht. Memnon 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Merseylloyd 7 140 m. o.z.o. Minicoy n. Penang. Merwede 8 te Tiko. Merwelloyd 7 250 m. o. Gibraltar n. Port Said. Minos 7 te Helsinki. Mitra 7 360 m. z.w. Landsend n. Curacao. Muntoren 7 40 m. n. Balintand eil. n. Kawasaki. Mijdrecht 7 50 m. zw. Cartagena n. Paulsboro. Naess Lion 8 te Napels. Naess Tiger 7 v. Suez n. Bandar Mashur. Neder-Elbe 7 720 m. z.o. Malta n. Napels. Nw. Amsterdam 7 v. Fort de France n. Curacao. Noordam 7 720 m. n.o. Kp. Race n. New York. Noordwijk 7 35 m. z. Dakar n. Las Palmas. Nijkerk pass. 7 Minicoy n. Penang. Oranje 7 te Sydney verwacht n. Sydney. Oranjefontein 7 te Antwerpen. Or. Nassau 7 260 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Orion 7 dw. Kp. Carbon n. Ceuta. Oldekönt' 7 dw. 'Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Oihmënkerk 7 te Port Swettenham. Oberon 7 45 m. z.w. Beachyhead n. Amsterdam. Orestes 7 v. Puerto Cordez, 8 te Laceiba. Ouwerkerk 7 630 m. n.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Cberon 8 te Amsterdam. Osiris 7 900 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Ossendrecht 7 v. Luanda n. Mobile. Papendrecht 19 te Wismar verwacht. Polydorus 7 50 m. n.w. Daedalus n. Aden. Prins Willem IV pass. 7 Quebec n. Londen. Purmerend 8 v. Abadan n. Aden. Philippia 8 te Mena verwacht v. Rotterdam. Prins Willem van Oranje 7 265 m. w.n.w. Scillys naar Montreal. Philine 7 70 m. w.n.w. Djeddah n. Mena Al Ahm. Pr. Casimir 7 325 m. o.n.o. Belle Isle n. Montreal. Pr. Willem III 7 200 m. w. Valentia n. Le Havre. Pygmalion 7 85 m. o.n.o Algiers n. Tanger. Prinses Irene 7 900 m. w. Ierland n. Rotterdam. Prins Frederik Willem 7 390 m. o.n.o. Belle Isle naar Londen. Pendrecht 7 v. Rotterdam n. Sete. Peperkust 8 te Rotterdam. P. G. Thulin 7 280 m. n.w. Lima n. Coquimbo. Prins Willem George Frederik 7 te Antwerpen. Philidore 14 in Suezkanaal n. Gibraltar. Raki 7 v. Bremen n. Hamburg. Randfontein 8 te East-London. Rempang 8 v. Adelaide n. Melbourne. Reza Shah The Great 8 v. Suez n. Mena. Ridderkerk 8 te Dar Es Salaam. Rondo 7 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Rijndam pass. 7 Kp. Canso n. Southampton. Riouw 7 v. Antwerpen n. IJmuiden. Rossum 7 dw. Kp. St. Vincent n. Bari. Rotti 7 1000 m. n. San Francisco n. Heeling. Riouw 8 te Amsterdam. Rossum 12 te Bari verwacht. Roepat 7 340 m. o.n.o. Flores n. Lissabon. Saloum 7 te Brest. Schouten 7 v. Fremantle n. Mauritius. Sigli 7 v. Port Swettenham n. Brisbane. Silindoeng 7 te Manokwari. Stad Alkmaar 7 te Emden. Stanvac Riau 7 v. Biak n. Tandjong Uban. Straat Mozambique 6 v. Hongkong n. Kobe. Sumatra 7 te Marseille. Sunetta 7 v. Geelong n. Brisbane. Stad Alkmaar 8 te Emden. Stad Schiedam 7 v. Narvik n. Gent. Steenwijk pass. 7 Kp. Corrientes n. Los Angeles. Straat van Diemen 7 70 m. n. Formosa n. H'kong. Straat Johore 8 v. Sydney n. Melbourne. Straat Madoera 8 v. Sydney n. Melbourne. Straat Magelhaen 8 et Kaapstad. Straat Soenda 7 te Sydney verwacht. Straat Torres 7 420 m. w. Str. Torres n. Brisbane. Saloum 7 te Brest verwacht v. Dakar. Schouten 7 v. Fremantle n. Mauritius. Stad Arnhem 7 65 m. w. Sardinië n. Civ. Vecchia. Stad Maassluis 7 25 m. z.w. Beachyhead n. Las Palmas. Stanvac Halangakar 6 v. Buatan n. Sungeigerong. Scherpendrecht 7 110 m. n.n.w. Dakar n. Teneriffe. Steven 7 640 m. n.w. Flores n. Hamburg. Schiedijk 7 740 m. o.n.o. Kp. Race n. Antwerpen. Senegalkust 7 op rede Accra. Solon 7 460 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Statensingel 7 100 m. z.w. Valentia n. Dublin. Scheldelloyd 7 v. Rotetrdam n. Hamburg. Stad Gouda 7 v. Rotterdam n. Vitoria. Sloterdijk 7 te New York verw. v. Antwerpen. Steinhoeft 7 te Talcahuano verw. v. San Antonio. Schiedam 6 v. Akaba n. Ummsaid. Scherpendrecht 11 te Teneriffe verwacht. Statue of Liberty 23 te Mena verwacht. Tabinta 7 v. Tandj. Priok, 9 te Singapore verw. Tamara pass. 7 Lissabon n. Isle of Grain. Tara pass. 8 Finisterre n. Rotterdam. Taria 9 te Calcutta verwacht. Telamon 8 te Funchall. Tibia 7 150 m. z. Bombay n. Madras. Tjibantjet 7 v. Dar Es Salaam n. Beira. Tjibodas 7 160 m. n.o. Singapore n. Hongkong. Tjimenteng 7 v. Tandjong Priok n. Cheribon. Togokust 7 te Amsterdam. Tomori 7 175 m. w. Sabang n. Djibouti. Tweelingen 7 270 m. n. Dakar n. Monrovia. Van Cloon 7 60 m. n. Timor n. Suva. Vasum pass. 7 Kreta n. Banias. Van der Hagen 7 v. Penang n. Pt. Swettenham. Vivipara 7 v. Rotterdam n. Mena A1 Ahmadi. Vlieland 7 75 m. z. Socotra n. Rotterdam. Waal 7 80 m. n. Port Said n. Beyrouth. Waterman 8 te Aden. Waingapoe 9 te Mombasa v. Aden. Weltevreden 7 in Str. Karimata n. Tandj. Mani. Westerdam 7 660 m. n.w. Flores n. Rotterdam. Westertoren 7 85 m. w. Gibraltar n. Port Said. Westland pass 7 Ouessant n. Amsterdam. Woensdrecht 7 30 m. n.o. Bone n. Banias. Woltersum 7 710 m. z.w. Flores n. Le Havre. Wonogiri 8 te Jagna. Wonosobo 7 150 m. z.w. Athene n. Venetië. IJssel 8 te Amsterdam. Zonnekerk 7 760 m. z.z.o. Colombo n. Fremantle. Zonnewijk 7 v. Montreal n. Toronto. Zuiderkerk 7 dw. Finisterre n. Marseille. Zwijndrecht 7 te Baltimore verwacht. SLEEPVAART Argus en Atlas 7 te Vlaardingen. Humber 6 v. Maassluis n. Perzische Golf. Maas en Schelde 8 v. Gibraltar te Port Said. Poolzee 8 v. Dakar te Tenia. Thames 8 v. Rastanura n. Fao.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7