Mode Spreeuwen, graspiepers en lijsters profiteren van het mooie weer Grote belangstelling voor eerste veilingen van gladiolen Havenberichten Strawberries speelde in de hoofdstad puntloos gelijk DE VOGELTREK Hongerige kieviten zoeken vergeefs naar voedsel Thuiswedstrijden konden niet doorgaan .5 Smashdames verliezen, de heren winnen Goud en zilver voor Van Gelder-chauffeurs Voldoende aanvoer verwacht Recordrit naar Bergen voor Geldermans Bus en De Jong leiden, maar Metz heeft kansen Santpoort wint weer Full Speed—TYBB Radio D l SCO Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG HOCKEY IN KENNEMERLAND Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG MAANDAG 12 OKTOBER 1959 Het prachtige constante weer met wind uit oostelijke richtingen en zonnige dagen heeft zich ook de afgelopen week gehand haafd. Alleen het weer op zondag viel wat uit de toon, daar er des morgens zware mistbanken over het land hingen. De vo gels, die eerst nog wel op weg gegaan waren, voordat de mist kwam opzetten, staakten prompt hun tocht. De overige dagen van de week was er elke dag goede trek. Het aantal spreeuwen, dat tot heden werd geteld, is hoger dan de vorige jaren om deze tijd. Ook met de vinken is dit het geval. Graspiepers blijven geregeld in flink aantal doortrekken. De eind septem ber begonnen trek van veldleeuweriken zet goed door. Zoals we elk jaar constateren, pas seren de meeste leeuweriken iets later in de och tend. De trek van zanglijsters is ab normaal sterk. De lijsters trekken als regel meer langs de binnen- duinrand, maar met deze sterke trek zien we ze ook bij tientallen langs de zeereep vliegen. Tussen de zanglijsters trekken ook enkele koperwieken mee, maar hun aantal is nog niet groot. De lijsters fourageren meest in het duin op de meidoorns, één van de weinige struiken, die met bes staan. Verder zoeken ze voedsel op de gesproeide gazons en in de tuinen. De mezentrek neemt af; er worden in de dennenbossen nu veel minder zwarte mezen gezien dan de vorige weken. Wel zwerven er nog vele troepen pimpel- en koolmezen, staartmezen en hier en daar kuifmezen. Met dit rustige weer is er vrij wel iedere dag nachttrek van goudhaantjes en andere insectenetertjes, zoals rood- borsten, zwartkoptuinfluiters en bonte vliegenvangers. Van de gesignaleerde Vlaamse-gaaientrek is op de waar nemingspost te Bloemendaal aan Zee nog niet veel te zien geweest; dat bleef be perkt tot enkele trekkende exemplaren. Daarentegen heeft de post te Kijkduin aan de kust ten zuiden van Den Haag van 26 september tot 4 oktober grote aantallen gaaien zien passeren, de meeste op 29 sep tember, toen er in anderhalf uur 547 in 20 groepen werden geteld. Dit verschil met de post Bloemendaal kan verklaard wor den, door aan te nemen, dat de gaaien, die ten zuiden van het IJselmeer langs ge trokken zijn, ongeveer ter hoogte van Den Haag bij de kust komen. Wat een waarnemer te Nieuwersluis zag, sluit hier goed bij aan. Daar passeerden op 27 september 270 gaaien en op 28 sep tember nog 80. De vogels konden zich maar met moeite losmaken van de bossen aan de Vechtstreek om het open polderland over te vliegen. Herhaaldelijk werd ge zien. hoe een troep na het verlaten van de bossen in paniek raakte en beschutting zocht in wat laag geboomte. Als de gaaien eindelijk de overtocht over het kale land aanvaardden, gingen ze hoger vliegen. Dit zelfde verschijnsel zien we aan de kust bij vogels, die over zee willen gaan. Boven zee zijn er deze herfst nog zo goed als geen jagers gezien, hoewel sep tember anders de maand bij uitstek is om deze bruine roofmeeuwen gade te slaan bij de achtervolging van sterns of meeuwen om die het voedsel afhandig te maken. Wel vlogen er enkele Jan van Genten vlak onder de kust langs, zodat ze zelfs met het blote oog prachtig te zien waren. Visdiefjes en grote sterns trekken nog regelmatig zuidwaarts. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Eén van de grote verdiensten van mode huis „LAILA" in Haarlem is, dat 't tijdens zijn mode-show in Brinkmann ook twee grote maten liet „meelopen". Het was prettig te zien, dat er voor deze meestal minder bevoorrechte groep modellen wer den getoond, die bijzonder smaakvol wa ren en de draagster ook mooi afkleedden. De combinatie rok en trui voor elke leef tijd en in alle maten nam wel de belang rijkste plaats in. De keuze hierin was zo groot, dat er vol doende variatiemogelijkheden zijn om voor ieder uur van de dag goed gekleed te gaan. Het zijn mooie materialen, die de winter voor ons zo aanlokkelijk maakt: ge mêleerde zuiver wollen stoffen, levendige natté's op satijn gevoerd en granité stof fen lenen zich uitstekend tot een strakke rokverwerking. Verder zien we die heerlijk lichtgewicht stoffen, waarvan effen of geruite mohair wel het meest flatteuze voorbeeld is. Eén ruim vallende rok bleek nog géén ons te wegen, terwijl die harige mohair ons toch heerlijk beschermt tegen de gure najaars wind. Voor het jong meisje zijn de wijd uitstaande rokken van tinneroy altijd zeer geschikt en 'n aardige variatie werd ge vonden in een opgestikte band met kruis steek motieven. En nog steeds is iedereen enthousiast over de terlenka rokken, die in de meest modieuze tinten gebracht wor den. Ze zijn er ook in een zwaardere kwa liteit met een soort tweed effect. Deze z.g. strong-terlenka is ideaal geschikt onder de zo veel gedragen korte jasjes. Hierin zagen we een aardig model van een mooie kwaliteit suèdine d.i. een zuiver geruwde katoen met het aanzien van suède, met echter dit voordeel, dat het gemakkelijk zelf gewassen kan worden. Bovendien ligt het veel lager in prijs, en kan in allerlei mode-kleuren geleverd worden. Dit seizoen zullen we ook veel hai-ige mo- hairvesten zien, die een beetje nonchalant gedragen moeten worden en alleen maar geschikt zijn voor het niet al te forse type. Maar er blijft nog genoeg te kiezen over uit de ruime sortering bouclé pullovers met V.hals, vesten van wol met hazen- haar, waardoor een angora effect wordt verkregen, grof gebreide vesten en vesten van orlon in motieven geweven. En mocht uw voorkeur meer uitgaan mar een japon of tailleur dan was ook 'laarin voldoende keuze in deze show van „voor elck wat wils". Katy Langs de Boulevard zwerft een troep groenlingen, die thans al aangegroeid is tot een paar honderd exemplaren. Ze voe den zich met de zaden van de zandraket. De troepjes zwervende kneutjes worden minder. Overigens is het aantal soorten vogels, dat doortrekt, nog groot. Behalve de reeds genoemde soorten passeren er ringmussen, huismussen, sijsjes, witte kwikstaarten, enkele gele kwikstaarten, boerenzwaluwen, boompiepers, heggemus- sen, rietgorzen en geelgorzen. Ook werden er enkele barmsijsjes waargenomen. Van de grotere soorten werden gezien: enkele sperwers, boomvalken, buizerden, blauwe reigers, watersnippen en ganzen. Ook van de verscheidene andere plaat sen in ons land, waar geregeld wordt waargenomen, kwamen berichten binnen van goede trek, voornamelijk van spreeuwen, vinken, zanglijsters, kieviten, graspiepers en veldleeuweriken. Goede trekdagen waren ook daar 25, 26 en 29 sep tember en 1, 2 en 3 oktober. De post aan de binnenduinrand te Heem stede krijgt zeer veel zanglijsters te zien en ook een goede trek van veldleeuwe riken en graspiepers. Van alle kanten ontvangt de Vogelwerk groep Haarlem alarmerende berichten over de voedselnood, waarin de kieviten verkeren. Deze vogels zoeken tevergeefs naar voedsel, dat voornamelijk bestaat uit wormen en insectenlarven ,die echter door de abnormale droogte of te diep in de grond zitten of gedood zijn. Veel kieviten worden reeds uitgeput langs de wegen ge vonden; de vogels zijn broodmager. Om na te gaan op welke wijze hulp geboden kan worden, wil men op de universiteit te Amsterdam onderzoeken, in welke toe stand deze vogels verkeren. De Vogel werkgroep verzoekt een ieder, die een dode kievit mocht vinden, die nog in gave toestand is, deze af te geven aan de heer Th. Belterman, Iordensstraat 25, Haarlem (bij de Tempeliersstraat), die voor verdere doorzending zal zorgen. Om de vogels te hulp te komen, heeft men in Friesland reeds een ijsbaan onder water gezet om hierdoor de wormen naar de oppervlakte te drijven. De dames van de Castricumse volley balclub The Smash hebben in Wormer- veer geen kans gezien CVW te verslaan. De Wormerveersters waren over alle li nies sterker en konden daardoor hun tegenstandsters gemakkelijk hun wil op leggen. Het leek er aanvankelijk in de derde set nog op dat de Smashdames zich na twee verloren sets zouden herstellen maar aan deze illusie kwam een einde toen de 103 voorsprong in een 1517 nederlaag werd omgezet. De setstanden bij de dames waren 156, 1511, 1517. De heren deden het veel beter tegen het stei-ke Czaar Peter uit Zaandam, want daar werd een verdienstelijk gelijk spel bevochten (22). De eerste twee sets wis ten de Castricumse heren op hun naam te brengen en hoewel ook de derde set een goed begin had ging deze naar de thuis club evenals de vierde set, die met gering verschil door Czaar Peter werd gewon nen. De setstanden waren 1315, 1416, 15—4, 16—14. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van het district Noordholland van de A.N.W.B., die zaterdagmiddag in het Carl- ton-hotel te Amsterdam is gehouden, heeft, een bijzondere plechtigheid plaats gehad. In deze bijeenkomst waren uit de pro vincie ruim zestig chauffeurs, die geduren de twaalfeneenhalf en vijfentwintig jaar onafgebroken als chauffeur bij één en dezelfde werkgever hebben dienst gedaan. In een desbetreffende toesnraak van één der A.N.W.R.-hoofdbestuursleden uit Den Haag ziin deze „weggebruikers" hartelijk gecomolimenteerd. De biieenkomst met deze chauffeurs werd gezien als een be wijs, dat zij in de afgelopen jaren hebben getoond voor hun taak te zijn berekend en „wègbeheersers" kunnen worden genoemd, die ten voorbeeld warden gesteld aan alle andere autobestuurders. In tegenwoordigheid van de heer G. Duinker. chef van de afdeling expeditie bij de Koninklijke Pa nierf abri eken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen. werden aan de heren H. Schuilei- en L. Vogelzang de getuigschriften van vijfentwintigjarige rijvaardigheid en het sierliike gouden A.N W.B.-insigne uitgereikt. De heren A. Snieker, P. Vooren en J. Zonneveld ont vingen voor hun 12''3-jarig wegbeheer evenzeer het getuigschrift met fraai zil veren insigne. (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) De Hobaho en de H.B.G., de grote bloembollenveilingen in Lisse, hebben resp. donderdag en vrijdagmiddag de eerste gladiolenveilingen gehouden. Zo als gebruikelijk waren de veilingzalen te klein om alle nieuwsgierigen te bevat ten. De exporteurs en kwekers weten wel dat er aan de prijzen van die paar hon derd mand niet veel te zien is, maar toch noteert ieder ijverig de prijzen. De gla- diolenkwekers hebben ze op deze veilin gen met een beetje mistroostig gezicht in hun boekje kunnen zetten, want ze blij ken al iets beneden die van enkele weken geleden te liggen. De export heeft dus blijkbaar nog niet veel haast. Het hoeft ook niet, want de goede oogst van verleden jaar heeft de kwekers wel de gelegenheid gegeven flink wat meer op te planten. Wat ze blij kens de cijfers ook vlijtig hebben ge daan. Verleden jaar teelden ze met elkaar 1169 hectare knollen en 570 ha kralen en dit jaar zijn de cijfers 1867 en 689 ha. De kralen kunnen in gunstige jaren ook nog een aardige hoeveelheid knollen opleve ren. De gladiolen zijn echter dit jaar niet overal best gegroeid. Op de droge klei gronden komt er niet veel af en op de droge zandgronden elders in het land is het niet veel beter. Dit jaar hebben de typische bollengronden weer eens bewezen, waarom ze zo'n 18.000 tot 20.000 gulden per hectare waard zijn. Zij brengen voldoende vocht naar boven om de bollen en knollen te laten groeien. Er worden weer verhalen gedaan van „woestbeste" gewassen, waar bij de knollen tot de grootte van hyacinten zijn gegroeid. Cijfers van 17 cm worden genoemd, terwijl de officiële noteringen tot en met de veertien centimeter voor dikke knollen lopen. Op de minder goede gronden, waar het water niet zo hoog kwam, rooit men ech ter een mager gewas, dat bovendien nog kans heeft op aantastingen door ver schillende ziekten. Men weet dus niets van de gehele oogst af. Men schat maar weer zo'n beetje en voorlopig aan de lage kant. De minimum exportprijzen zijn echter wel zo, dat er een flinke winst te maken is. Intussen laten de exporteurs de wijzers op de veilingklokken lang draaien. Voor al bij de variëteiten Hawaii, Pactolus, Jo- hann Strauss, Sneeuwprinses, Sunny Boy Hochsommer. Het moet al een zeer on gelukkige oogst worden, willen hiervan te korten ontstaan. De met Hawaii beteel- de oppervlakte is bijna verdrievoudigd tot 72.000 roe (100 ha), Sneeuwprinses kwam van 41.000 r.r. op 94.000. Zulke ont stellende uitbreidingen staan nog wel meer in de oppervlaktestatistiek van de Nederlandse Gladiolus Vereniging. Ha waii brengt met moeite vier gulden op, Johann Strauss kwam donderdag aan 4.15, maar vrijdag bleef de iets minde re kwaliteit prompt staan. De snelgroei ende Sneeuwprinses, die verleden jaar de voor haar vorstelijke prijs in het begin van het seizoen van 5.15 opbracht, haalde nu maar net aan 3.70 per honderd. De teelt van de eens zeer gevraagde Gen. Eisenhower begint wat af te zak ken. Wellicht daardoor stak deze boven de middelmaat uit met f 5.000. De kroon steekt echter de prijs van Ravel, die vrij dagmiddag een fluitconcertje ontlokte, f 7.70. Deze variëteit teelt moeilijk. Win ston Churchill kwam tot 5.70. Over het geheel genomen vermoedt men wel, dat er voldoende gladiolen aan de markt zullen komen. Diep in hun hart hopen de exporteurs op enorme hoeveel heden, om het verlies op de bollen nog wat goed te maken. Ze lopen nu nog naarstig naar allerlei kleine partijtjes bol len te zoeken, die met geen mogelijkheid te vinden zijn. Wellicht daarom overtre den ze de ongeschreven wetten bij de in koop meer dan andere jaren. Ze kapen de bollen bijna onder eikaars neus weg. Voor zover thans te zien is, zal dat bij de gladiolen niet het geval zijn. Of de teelt in de buitengewesten moet erg tegenval len, want de beste oogst in de Bollen streek en de Anna Paulownapolder kon toch de gehele export niet meer van vol doende knollen voorzien. De rennersclub Kennemerland heeft zon dag haar recordrit verreden naar Bergen. Dit is de traditionele sluitingsrit van het zomerseizoen. Er namen 40 renners deel aan deze rit over 46 km. De uitslagen luidden A-klasse 1. Ab Geldermans 1 uur 3 min. 1 sec.; 2. C. Lute 1 uur 4 min. 57 sec. 3. H. Castricum 1 uur 6 min. 38 sec.; 4. W: Zon neveld 1 uur 6 min. 55 sec.; 5. B. de Reus 1 uur 7 min. 53 sec. B-klasse 1. C. Duiker 1 uur 6 min. 32 sec.; 2. Fr. van Tongeren 1 uur 6 min. 44 sec.; 3. M. Put 1 uur 8 min. 17 sec.; 4. C. Herman 1 uur 9 min. 9.sec.; 5. W. Vleesman 1 uur 9 min. 9 sec. C-klasse 1. J. Wolken 1 uur 10 min. 50 sec.; 2. J. Zonneveld 1 uur 12 min. 42 sec.; 3. H. Frejee 1 uur 13 min. 34 sec.; 4. J. Stet 1 uur 14 min. 29 sec. Aspiranten 30 km 1. Jan Rasch 39 min. 54 sec.; 2. B. Weda 41 min. 17 sec.; 3. N. Lute 42 min. 20 sec. Junioren 1. Jachtenberg 36 min. 10 sec.; 2. Slotemaker 38 min. 54 sec.; 3. Ulehaken 45 min. 30. In het damtoernooi om het kampioen schap van Noordholland hebben de twee Haarlemse damvrienden J. Bus (Haarlemse Damclub) en W. de Jong ('t Oosten) na negen ronden de kop genomen met 14 pun ten. De derde en vierde plaats worden in genomen door Jozeph Blankenaar-spelers uit Amsterdam. Met 14 punten (uit 10) is J. Metz derde en P. v. Heerde is vierde met 13 punten (uit 9). In de eindstand zijn de twee bovenste plaatsen belangrijk voor deelneming aan het kampioenschap van Nederland 1960. De uitslagen van de dit weekend te Am sterdam gespeelde 9e en 10e ronde luiden: J. BelienH. Veenstra 1—1, Theo Tiel- roovN. Riebeek 20, E. HolstvoogdP. v. Heerde 11, II. SmitJ. Mekken 11, ir. M. KrijgsmanJ. Metz 02, Arie Gro temanC. Westerveld 20, J. BusR. Berk 2—0. C. WesterveldW. de Jong 02, J. Metz R. Berk 20, J. MekkenJ. Bus 11, P. v. HeerdeA. Grooteman 20, N. Riebeek ir. M. Krijgsman 20, H. VeenstraH. Smit 02, J. BelienTheo Tielrooy 02. De Kennemerland-damkampioen Theo Tielrooy (DCIJ) heeft zich met twee fraaie winstpartijen hersteld en komt met 10 punten uit 9 partijen weer voor in de kop groep. Ir. M. Krijgsman staat op de onderste plaats met 2 punten uit 9. Wat de kansen der twee Haarlemse damspelers betreffen: zij moeten zondag 18 oktober te Zaandam tegen elkaar uit komen. Verder is het programma: Bus moet nog -■spelen tegen Tielrooy, De Jong, v. Heerde, Eddie Holstvoogd en Westerveld. De Jong nog tegen P. v. Heerde, J. Bus, Tielrooy, Krijgsman en R. Berk. J. Metz nog tegen Veenstra, H. Smit, Wes terveld en Grooteman. P. v. Heerde nog tegen W. de Jong, Tiel- rool, Bus, Riebeek en H. Smit. Ondanks de kleine achterstand op de lei ders heeft de Amsterdamse kampioen J. Metz de beste kansen door het lichte pro gramma. Zaterdag en zondag zal het toernooi te Zaandam worden voortgezet. Door een tweede achtereenvolgende overwinning is het de jonge damclub Sant poort gelukt in de strijd om het clubkam pioenschap van Kennemerland de leiding in de le klasse te nemen. De eerste wedstrijd wonnen de Sant poort-dammers van Beverwijk met 155. Nu klopte Santpoort de KNC-dammers uit Haarlem-Noord met 137. Het bordgemiddelde van Santpoort is beter dan dat van de Haarlemse Damclub II, welk tiental ook twee wedstrijden wist te winnen. De strijd tussen HDC 2 en Santpoort wordt met grote belangstelling tegemoet gezien. Op de onderste plaats staan na twee ron den DCIJ 2 en Sportief 1. Woensdagavond wordt in hotel Kennemerhof de ontmoeting gespeeld tussen deze teams. De wedstrijd Full SpeedTYBB dames begon in ëeri hoog tempo. De voorhoede van. TYBB was al direct erg schotvaatdig, zodat het binnen drie minuten 10 was. Ook al deed Full Speed alle moeite de aan vallen van TYBB te weren werd het toch weldra 20. De aanvallen van Full Speed liepen steeds op niets uit. Vijf min. voor rust werd het 30 en eerst daarna kon W. de Boer de achter stand verkleinen. Na rust scoorde TYBB 41, maar toen kwamen de dames van Full Speed pas goed in actie. Met drie doelpunten door L. Spanjaard, N. Apeldoorn en J. Orsel werd het toch nog 44. Het tweede dameselftal verloor van I.E.V. met 130. De junioren wonnen van Blinkert 3 met 90. Adsp. FS 1Blinkert 1 38. Lone. Hill 1 FS 2 0—3, FS 3—IEV 2 3—6. Advertentie PHILIPS-SPECi AALZAAK De enige in IJmuiden PLEIN 1945 No. 4 TELEFOON 6551 TELEVISIE en RADIO Serie 1960 De marconist van de „Utrecht" wordt te Boston op het hoofdbureau van politie in het „gastenboek" geregi- Kauffman. streerd na zijn aankomst uit New York. Hij wordt verdacht, van moord op de 23-jarige Amerikaanse Lynn Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Tideflow van Arsyte; Coeta, Noordzee, proefvaren; Mado 2, Swansea; Camroux, Rotterdam; Capella, Rot terdam; Freshfield, Swansea, cokesbreeze IJmui den; Amogo, Truro; Navis, Swansea; Annette, Londen; Raki, Hamburg; Lindekerk, Rotterdam; Cervik, Rotterdam, laden IJmuiden; Abbekerk, Rotterdam: Helena, Rotterdam; Flardinga, Rot terdam, laden Koog aan de Zaan; Zuiderkruis, Rotterdam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Cawi, van Terneuzen, laden Kook aan de Zaan; Hecuba, Antwerpen; Hermosa, Norlolk, kolen voor IJmui den; Messina, Dakar; Marsly, Fowey; Amstel- stroom, Londen; Bleu Water. Las Piedras: IJ- slroom, Swansea; Rijnstroom, Huil: Ank Winse- mius. Aarhus; Anton Dornh, Noordzee, visserij- onderzoekingsvaartuig; Gerd, Londen; Bullfinch, Londen; Spaarnestroom, Dacngham; Araton. Gef- le. erts voor IJmuiden; Oranjefontein, Antwer pen; Daje Böhmer, Kopenhagen; Neth. Coast, Newcastle; Kaap Falga, Rundvik; Martha Ahrens, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mynias naar Kalundborg; Lucas Bols 2, Mantyluoto: Rokin, Psteniemie; Tarn. Hamburg; Athcl Dutchess, Hamburg: Arniatia, Rouaan; Antilope, Bandholm, kunstmest geladen IJmuiden; Vigrid, Detroit; Joseph Frering, Pepel, ledig van IJmuiden; Bet ty, Viaardingen: Adolf Bratt. Hamburg, ledig van Velsen: Havelland, Bremen; Fortuna 54, Rotter dam; Fortuna, Rotterdam; Bellatrix, Boston, kunstmest geladen IJmuiden; Berend N, Shore- ham; Daloa, Duinkerken; Senator Hagelstein, Kingston; Loke. Stockholm: Vega, Rotterdam; Scheldestroom, Liverpool; Nieuwe Waterweg, Londen: Laarderkerk, Marseille; Riouw, Port Said: Sandenburgh, Stockholm; Birte Hugo Stin- nes, Hamburg; Fre.v, Malmü; Wexford, Boston, stukgoed geladen Koog a. d. Zaan; Fiducia, Rot terdam, ledig van IJmuiden; Togokust. Freetown; Kassei, Curasao: Hinde, Londen; Hontestroom, Hull; Lingestroom, Huil; Torstein. Bremen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Eemstroom naar Leith; Duurt, Londen, bijlegger IJmuiden; Swallow, Swansea, walsmateriaal geladen IJmuid. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Paloma van Mantyluoto, hout lossen Zaandam; Aletta, Ja- cobstad: Arzamas. Klaipeda; Anna Elizabeth. Lon den: Heriot, Grangemouth: Clangula. Liverpool. Maandag vertrok uit IJmuiden: Camroux 2 naar Middlesborough, kunstmest geladen IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Duo is een zuivere mélanj^ verfd» wat u lekker vindt: Haring is er de afgelopen week weer meer dan genoeg geweest, doch ook nu weer was de kwaliteit alleen goed voor de conservenfabrieken. Behoudens een enkele wagen voor export is het overgrote deel dan ook door de conservenindustfie op genomen. Dat een enkel partijtje goede haring een flinke prijs opbracht, ligt voor de hand. Lag de prijs voor de fabrieken tussen 12 en 16, de rokerijen betaalden graag 20 of meer als het maar goede kwaliteit betrof. De makreel-aanvoer was ruim voldoende, behoudens een enkele schrale dag. Prijzen liepen hier van 15 tot 30 per kist, al naar mate ze grof waren. Tegen het einde der week werd de schei- visaanvoer belangrijk minder dan in de eerste dagen der week. Zo kon het ge beuren, dat er vrijdag voor grootmiddel, kleinmiddel en schelvis 1 meer dan 80 voor een kist werd gegeven. De braad lag maar net onder 60 per kist. Er wordt veel kleine braad aangevoerd. De bakke rijen mogen hiermee in hun schik zijn, voor de handel zit er weinig in. De knappe braad ligt dan ook veel hoger in prijs, waarbij verschillen van 20 tot 30 geen uitzonderingen zijn. De Belg kocht, zoals gewoonlijk, weer kabeljauw. Door Deense import was de vraag van onze Zuiderburen echter niet zo groot als voorgaande weken, al bleef ook tegen het weekeinde de prijs aan de hoge kant. Op zaterdag 150 voor een kist kabeljauw en ruim 100 gulden voor een regel kan bezwaarlijk goedkoop worden genoemd. Daar de geïmporteerde Duitse filets duur waren, bleven de gullen eveneens stijf aan de prijs. Grote gullen kwamen niet onder 40, de middelgullen schommelden tussen de 30 en 40. Er werd bepaald weinig grove schol aan gevoerd. Voor de Engelsman was er dan ook niet veel te halen. De prijzen schom melden voor de vier grofste soorten tussen 50 en 60 per kist. Schol 2 bleef even eens duur en bracht rond 40 per kist op. Alleen schol 3 kwam weer op de export- snijprijs, even onder 20. De vraag naar de Hollandse tongen blijft constant goed. De lappen blijven voor het grootste deel hier, maar van de rest gaat toch zeker 90% de grens over. Grootmiddel tong lag vast op 3,50, halfpondjes 3,25, terwijl de tong 1 zaterdag nog opliep tot 3,40 per kg. Slips kwamen niet onder 2,10 per kg. Ook deze zondag waren de velden van Eechtrop in Beverwijk door de droogte afgekeurd, waardoor de thuiswedstrijden niet konden doorgaan. In de wel gespeel de wedstrijden werden'de overwinningen meestal behaald met zeer ruime cijfers, zodat het krachtsverschil van verschillen de ploegen in één afdeling vaak sterk spreekt. Voor de competitie in de promotieklasse werd HBSEechtrop afgelast. Ook de vel den op Bleekenberg in Bloemendaal wa ren afgekeurd. In deze afdeling speelde het gedegradeerde BMHC II gelijk tegen HIC, een-een. Eveneens gelijk, maar puntloos, speelden in Amstelveen Amster dam III en Strawberries. In de verdedi ging van de hockeyers uit Velsen hield doelman Kolkman voortreffelijk zijn doel schoon. Amsterdam kon voor rust een meerderheid, die zich onder meer uitte in vele hoekslagen, niet in doelpunten uit- uitdrukken. Later kwam Strawberries er beter in en vooral invaller-voorzitter J. Otto speelde een goede partij. Strawberries II kwam op eigen terrein in het veld tegen Amsterdam V en be haalde de twee winstpunten uit een over winning van een-nul. Het doelpunt werd voor de rust gemaakt door D. Dammers. Na rust hadden de gasten een licht over wicht dat zij evenwel niet in 't maken van doelpunten uitdrukten. FIT, de oud-promo- tieklasser, won in deze afdeling met zes nul van Eechtrop III, waarbij voor en na de rust Eechtrops doelverdediger drie keer werd gepasseerd. FIT heeft een snelle jonge ploeg, die het succes mede dankte aan het te langzaam reageren van Eechtrop op de verschillende ontwikkelin gen in het spel. In deze tweede klasse competitie speel de voorts AMVJ in Amstelveen met twee- twee gelijk tegen Scheybeeck. Tot twee keer toe nam de thuisclub voor en na de rust de leiding. In de eerste helft maakte Co Braun gelijk en na de rust was het Jan Fijen, die uit een korte hoekslag ge lijk maakte. Het laatste deel van deze ontmoeting was nogal rommelig, waarbij beide ploegen trachtten het winnende doel punt te maken. Alliance II won met vier- een van Eechtrop II. Bij een achterstand van een-nul maakte Jos Beermann voor Eechtrop gelijk uit een korte hoekslag. Voor rust had de thuisclub de leiding her nomen en voegde er in de tweede helft nog twee doelpunten aan toe. Daarmee behaalde Alliance in Heemstede een ver diende overwinning. Voor de competitie derde klasse werd Strawberries III tegen Hermes gespeeld. In de eerste helft bleven doelpunten uit. Na de rust verkreeg Strawberries een verdiende zege door doelpunten van Nij- hof en Van Mey, waarna Hermes van een fout van een der verdedigers van Straw berries profiteerde om een tegenpunt te maken. Strawberries won van VCL Tegen VCL won Strawberries I dames met twee-een. Linksbuiten mejuffrouw H. Bom nam beide doelpunten voor haar re kening. Voor de rust scoorde de thuis club een keer. Eveneens in deze afdeling, competitie tweede klasse, won FIT in Amsterdam met zes-nul van Eechtrop. In deze pretti ge wedstrijd werd Eechtrop zelfs ovei-- speeld. Het zwaktepunt bij Eechtrop was de linkervleugel. AMVJ won met acht-nul van Scheybeeck. Door invalsters was de achterhoede van de Beverwijkse speel sters verzwakt. In de derde klasse speelde Strawberries II op eigen terrein tegen Alkmaar II en won deze ontmoeting met zes-een. Aan dit succes werkten alle voorhoedespeelsters mee. Voor Alkmaar was dit de eerste ne derlaag in deze competitie, waarin Straw berries II nog steeds ongeslagen is. Wedstrijden in Onderbond Met drie-nul zegevierde Saxenburgers in Driehuis over Strawberries IV. De voor sprong met rust was reeds een-nul. Bij de thuisclub speelde mejuffrouw Van de Schuit een uitstekende partij. Scheybeeck II verloor met drie-nul van Terriers III. Terriers speelde produktiever en leidde bij de rust al met twee-nul. De „uif'-wed- strijd werd in Beverwijk gespeeld. Alk maar IV zegevierde op eigen terrein met vijf-nul over Eechtrop IV. Eechtrop heeft een jonge ploeg met veel nieuwelingen. Men speelt echter zo enthousiast en zo prettig, dat deze meisjes een overwinning op de tweede plaats stellen en een aardi ge wedstrijd het meest prefereren. Bij de heren liet Eechtrop V Rood Wit III in Heemstede geruime tijd voor niets wachten. Wegens dit niet opkomen van Eechtrop won Rood Wit reglementair met vijf-nul. In Hoorn zegevierde Scheybeeck II met vier-twee over het derde elftal van de club van deze naam. In een wolk van stof op een droog hobbelig veld nam de thuisclub de leiding. Vervolgens veranderde Theo Wilms Floet deze achterstand met 2 doel punten in 'n voorsprong. Na de rust was Scheybeeck veruit in de meerderheid en F. Wortelboer en nogmaals T. Wilms Floet drukten dit in doelpunten uit. Hoorn bracht kort daarop de eindstand verdiend op vier-twee. De voor het merendeel uit oudere geroutineerde spelers bestaande ploeg van Strawberries IV won met acht- nul van een jonge zwakke ploeg van Schey beeck III. De doelverdedigers aan beide zijden speelden een goed spel. In een zeer gelijk opgaande strijd won Strawberries VI voor het eerst dit sei zoen komt Strawberries met een zesde he renelftal in het veld met twee-een in Haarlem van Saxenburgers III. Met de rust was de stand gelijk, een-een. Strawberries. Het is een uniek feit dat op de velden aa de Driehuizerkerkweg in het sportpark Schoonenbeek kan worden gespeeld. Strawberries dankt dit aan de bijzondere zorg van het personeel van de gemeente Velsen, dat de velden in zo goed mogelijke conditie tracht te houden. Komende zater dag viert Strawberries in eigen kring het dertigjarig bestaan. Er is een feestelijke bijeenkomst voor huidige en oud-leden. Mede ter gelegenheid van dit zesde lus trum werd onlangs al een jeugdtoernooit en met Pinksteren een internationaal toer nooi vei'speeld. Advertentie Duo is een zuivere mélano-» verf<J° wa1 tyi nie ter eig als dig, taba wat u ieKker vindt: DAMESBEURS GESLAAGD De beurs voor dames heeft in Castricum en ver daarbuiten een groot aantal be zoekers getrokken. Er werden geen cijfers bekendgemaakt maar aangenomen wordt dat circa 5.000 bezoekers de entree zijn gepasseerd. Vooral donderdagavond toen Willy Alberti voor het voetlicht kwam waren er velen (bijna 1500). Toen kwam ook de grote prijs, de vijfdaagse reis naar Parijs, uit de bus, die de heer P Groen tjes ten deel viel. Omstreeks Kerstmis gaat de heer Groentjes deze reis met zijn verloofde maken.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5