Uumtfêsiuldag A/phenaar %/uhwwl In de vishal en op zee Schoonheid van oude tegels IJmond-agenda Haarden en kachels 6 Gevaarlijke hond Teenager-melodie Beklemmend Scheveningens buitenhaven steeds onbetrouwbaarder B. en W. van Den Haag mis sen post op rijksbegroting LOENDERSLOOT Beverwijk kan openbare kleuterschool bouwen Zwemkampioenschap NGS zondag in Velserbad Chrysanten bloeien gelijk, strop voor kwekers Jubilaris bij firma Vermande en Zonen Fotokring Heemskerk Schelmenstreken van Scapin Voor Veiser schooljeugd Luxe Bijoux G. van Telgen Hoge groenteprijzen, schorsenerenveilingen Produktschap Rumoer om G.G.D. B. en W. van Amsterdam wijzen verwijten af Artsen zagen ernst van toestand niet in' Zn i ERDAG 17 OKTOBER 1959 (Thalia, IJmuiden). Nog altijd is „De hond van de Baskervilles" het meest geliefde verhaal van de schrijver van de Sherlock Holmesboeken, Conan Doyle, Ook de laatste verfilming met Peter Cus- hing als Sherlock Holmes is uitstekend ge lukt. De beklemmende sfeer van het ver haal komt op het witte doek goed tot uiting. De bezoeker zal dan ook enige uren kunnen huiveren bij het zien van de genadeloze jacht, die een hellehond op een man schijnt te maken. Zondagmiddag draait Thalia „Apachen op het oorlogspad", maandag, dinsdag en woensdag komt Charles Chaplin als „De dictator", donderdag wordt „De blonde heks gedraaid. (Hex, IJmuiden). Deze verfrissende film zal ook voor degenen, die de teenager-leeftijd al te boven zijn, wel een bron van amusement zijn. Er wordt gezel lig in gedanst, gespeeld en gezongen door Conny Froboess, Peter Krauss en een schaar volgelingen. Het verhaaltje is een voudig, maar leuk. Op een internaat van dr. Werneck gaat het volgens de directeur niet naar wens, en dr. Werneck komt dan vermomd als huisknecht de zaak eens in specteren. Hij wordt gegrepen door de gezonde sfeer onder de vrolijke leerlingen en onthult tenslotte Zijn ware identiteit. Driekwart van de film is besteed aan de muziek en dat is een goede beslissing, want daar draait het gehele verhaal om. Zondagmiddag „Teodora, de keizering", woensdag en donderdag „Elke minuut telt". Een uitstekend Frans product is in het Luxor theater te zien tot en met maandag aanstaande. De films „Als een losgebroken beest" laat zien hoe een man, volkomen tegen zijn zin door de Geheime Dienst wordt betrokken in een zaak van nationaal gewicht. En dat alleen maar om dat hij zulke goede relaties onderhoudt met iemand, die wordt verdacht van dief stal van geheimen. Voor de man wordt het moeilijk als hij aan de weet komt, dat de verdachte zijn beste vriend is. Enige tijd speelt hij comedie tegenover zijn vriend, maar dan zegt hij eerlijk hoe de zaken ervoor staan. De politie dwingt hem ech ter door te werken in het belang van Frankrijk. Vanaf het ogenblik dat zijn vriend door een concurrerende bende ge dood wordt, neemt het verhaal een geheel andere wending. In verlaten streken van Frankrijk, in oude bunkers met vele on deraardse gangen, gebeuren vele spannen de en hier en daar zelfs beklemmende din gen. Het hoogtepunt van actie en span ning volgt, nadat de bende het zoontje van onze held heeft ontvoerd. Het spel is heel Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 Het college van B. en W. van 's Graven- hage heeft aan de Tweede Kamer een adres gestuurd waarin het zegt, dat het met teleurstelling en verontrusting ken nis heeft moeten nemen van het feit, dat er in de begroting van Verkeer en Water staat voor 1960 wederom geen gelden zijn uitgetrokken voor de verbetering van de Scheveningse buitenhaven. De urgentie van de reeds jarenlang bepleite voorzie ningen aan deze haven, zo zeggen B. en W., doet ons de vrijheid vinden een drin gend beroep op de Tweede Kamer te doen te bevorderen, dat alsnog gelden be schikbaar worden gesteld ten behoeve van de Scheveningse buitenhaven, al ware het slechts een bescheiden bedrag voor de voorbereidingskosten. Zij wijzen erop, dat de gemeente Den Haag, zich bewust van de belangen van de Scheveningse visserij, de verbetering van de Scheveningse binnenhavens krach tig ter hand heeft genomen: ingrijpende voorzieningen zijn thans in uitvoering. Een volledige verbetering van het gehele havencomplex zal echter eerst bereikt zijn, wanneer ook de buitenhaven verbe terd is. B. en W. delen mede, dat de afmetingen van de buitenhaven te gering en de haven hoofden te kort zijn. Dit heeft tot gevolg dat de haven door herhaalde, plotseling opkomende verzandingen onbetrouwbaar is en wat diepte betreft voor binnenvaren de schepen het gevaar oplevert, dat zij aan de grond lopen. Door de te geringe diepte is zij voorts een tijhaven die slechts omstreeks hoogwater te bevaren is. Het spreekt vanzelf, aldus B. en W. dat dit groot economisch nadeel veroorzaakt om dat het hier gaat om de aanvoer van be derfelijke waar. Ook vormt de geringe diepte van de haven een beperking voor de vernieuwing van de vissersvloot, om dat de schepen niet de diepgang kan wor den gegeven, welke op economische en technische gronden gewenst is. De toe stand van de buitenhaven vormt derhal ve een belemmering voor de ontwikkeling van vloot en visserij. goed. De beklemmende sfeer wordt opge roepen door wit-zwart beelden. „Als een losgebroken beest" is de moeite van het zien volkomen waard. Dinsdag en woensdag wordt in het Luxor theater vertoond „Laatste Paradijs". Het Kennemer-theater vertoont de oor logsfilm „Sahara" en van maaandag tot en met woensdag kunt u „Adam en Eva" zien in een filmwerk van regisseur Alber to Gout. In het W.B.-theater is te zien „Het ein de der desperado's", een actievolle „wes tern". Vandaag nog te zien. Zondag en maandag „De bende zonder genade". Zon dagmiddag: „Heuvels in vlammen." Advertentie SCHUMANN - Piano concert in A mineur op. 54 HAYDN - Symphonie No. 92 in G (Oxford Symphonie). Grammofoonplaten en nartituren voorradig KRUISWEG 47-49 HAARLEM Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Destijds werd besloten tot de stichting van drie openbare kleuterscholen. Deze scholen zijn zoals bekend, gehuisvest in noodlokalen. Nadat in 1958 urgentie-verklaringen werden verkregen voor de stichting van een gebouw voor twee bijzondere kleuter scholen, welke inmiddels in gebruik kon den worden genomen, werd in 1959 een urgentie-verklaring ontvangen voor de stichting van een openbare kleuterschool. B. en W. prijzen zich thans gelukkig, de raad een plan voor de stichting van zulk een school te kunnen aanbieden en wel op het daarvoor bestemde terrein aan de Pie- ter Verhagenlaan. De kosten, inbegrepen die van grond en inrichting, worden ge raamd op 185.928,waarvoor een kre diet wordt gevraagd. DORUS IN BEVERWIJK. In het kader van het VARA-omroep- toernee wordt donderdag 22 oktober in het Luxor-theater te Beverwijk een amuse mentsprogramma opgevoerd onder de titel „Een avond in Saint Germain des Prés". Hieraan wordt medewerking verleend door Tom Manders (Dorus), Cor Steyn, Sonja Oosterman, De Hotcha's en Marinus Mon- kouw. Het gebruikelijke propagandistisch woord zal worden gesproken door de heer J. W. Rengelink. In de Noodschool aan de Prins Bern- hardlaan te Beverwijk is vrijdagmiddag de tentoonstelling „De Schoonheid van oude tegels" geopend. De heer Th. M. Luypen, voorzitter van de Kennemer Oudheidkamer, sprak een kort openingswoord, waarin hij dank bracht aan de medewerking van het ge meentebestuur van Beverwijk, aan de Culturele Raad van Noordholland, aan het bestuur van het sclnldersgenootschap St. Lucas en aan allen die voor de tentoonstel ling tegels hadden afgestaan. Hij wenste dat, door deze tentoonstelling, er meer in teresse zal komen voor de Kennemer Oud heidkamer. De heer Luypen vond het ech ter een ongezonde toestand dat het be stuur is gehuisvest in Beverwijk en de be zittingen van de Oudheidkamer zich be vinden in Uitgeest. De heer H. J. Calkoen uit Velsen vertel de iets over het maken van de tegels door de eeuwen heen. Hoe verschillende invloe den veroorzaakten dat de tegels veran derden van samenstelling en „patroon". Na deze inleiding werd een rondgang ge maakt door de tentoonstellingslokalen, die tot 1 november geopend zullen zijn. Lange weg De tegels hebben een lange weg afge- lagd van Egypte naar Nederlan. De tegel kunst is via Spanje, Majorca, Italië, Frankrijk in ons land bekend geworden. Ons land heeft in de zestiende eeuw en ook in de zeventiende eeuw zelfs een belang rijke rol gespeeld. Het werd de grootste leverancier van beschilderde en gegla zuurde tegeltjes voor tal van Europese landen De zeer leerzame expositie bevat fraaie exemplaren uit vele landen, waar ze voor verschillende doeleinden werden gebruikt. Zondag om twee uur beginnen in het Velserbad te IJmuiden de zwemkampioen- schappen van de Nederlandse Culturele Sportbond. Het programma voor deze wed strijden, die ongetwijfeld goede sport en veel ontspanning te zien zullen geven, luidt als volgt: 1. opmars, 2. opening. 3.100 meter school slag dames, 4. 100 m schoolslag heren, 5. 200 m. vrije slag dames, 6. 200 m. vrije slag heren, 7. 25 m vrije slag meisjes 10 tot en met 13 jaar, 8. 25 m vrije slag jongens 10 tot en met 13 jaar, 9. 100 m. rugslag da mes, 10. 100 m rugslag heren, 11. schoon- springen, 12. 100 m vlinderslag dames, 13. 100 m vlinderslag heren, 14. 50 m vrije slag meisjes 14 tot en met 17 jaar, 15. 50 m vrije slag jongens 14 tot en met 17 jaar, 16. 200 m. schoolslag dames, 17. 200 m schoolslag heren. 18. schoonspringen, 19. 100 m vrije slag dames, 20. 100 m vrije slag heren, 21. 4 x 50 m wisselslag dames, 22. 4 x 50 m wisselslag heren, 23. waterpolo- wedstrijd junioren IJmuidenAmsterdam, 24. prijsuitreiking. De organisatie van deze zwemkampioen- schappen berust bij de afdeling IJmuiden, die daarbij gesteund zal worden door de afdeling Beverwijk. Er zijn meer dan 200 deelnemers, uit Groningen, Amsterdam, Arnhem, Den Haag, Leiden, Haarlem en Zaandam. Ongetwijfeld zal van deze wedstrijd weer een stimulans voor de zwemsport uitgaan. Als dit tenminste nog nodig is, want bij de „Watervrienden" heeft men een enorme wachtlijst. Sommige kinderen wachten al een jaar op hun beurt. De Watervrienden gaan dit jaar ook weer afzwemmen en wel op donderdag avond 19 november van half acht tot kwart over acht. Het uitzonderlijk zachte najaarsweer mag voor bijna ieder een toegift zijn op de al even mooie zomer, voor de bloemen- kweker is het niet zo prettig. En zeker niet deze week, want de buiten-chrysanten stonden zo goed als allemaal tegelijk in volle bloei. Dat kon men vrijdag heel goed op de Beverwijkse bloemenveiling mer ken. Een heel groot aanbod, met een grote daling van de prijzen. De meeste soorten kwamen de 50 cent per bos niet te boven, wel werd er voor enige extra partijtjes van goede kwaliteit tot 90 cent per bos ge geven maar dat was een uitschieter. Ook de grootbloemigen waren goedkoop en brachten het niet verder dan 20 cent per stuk. De overige bloemen deelden in deze prijsmalaise en liepen ook in prijs terug. Er waren nog dahlia's, asters, een partijtje anemonen en zelfs nog Boksen aan de vei ling. De aanvoer van potplanten was niet zo heel groot; het waren vooral de cyclamen waarvan de aanvoer iets toenam en die voor een behoorlijke prijs van de hand gingen. Er zijn in de twee houten schoollolalen ook veel afbeeldingen te zien. Wie genieten wil van een geheel aparte kunst, diene naar Beverwijk te gaan. op een der dagen in de komende twee weken. De tentoon stelling is geopend op werkdagen van 19.30-21.30 uur, behalve dinsdag en zater dag. Verder op zaterdag van 15-17 uur en zondag van 12-15 uur en van 19.30-21.30 uur. Zaterdagmorgen heeft de heer R. A. Vis ser' zijn vijf en twintig jarig dienstverband bij de firma Vermande en zonen te IJmui den gevierd. Hij werd in de kantine van de drukkerij toegesproken door de directeur, de heer A. J. Allan. Het bleef niet alleen bij woorden. De jubilaris mocht verschei dene geschenken ontvangen. Op veertienjarige leeftijd kwam de heer Visser in het bedrijf. Hij begon hier zijn werkzaamheden op het kantoor. K.Z.O.S. OPENT HET SEIZOEN. De r.-k. toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" te IJmuiden opent haar nieuwe winterseizoen met twee opvoerin gen in het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg van „George en Margaret", blijspel in drie bedrijven door Gerald Savory. De opvoeringen worden gegeven zaterdag 24 en zondag 25 oktober. De regie is van de heer A. H. Holtslag. Advertentie MARKTPLEIN 29 Meubelen Complete woninginrichting De behoefte aan een vereniging van amateurfotografen te Heemskerk is over duidelijk gebleken op een bijeenkomst die in het Wit-Gele-Kruisgebouw aldaar plaats had. De fotokring „Heemskerk" werd onlangs opgericht met twintig leden, dit aantal is thans reeds gestegen tot een endertig. Tijdens de bijeenkomst hield de heer A. Schram, lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Amateur fotografen een lezing, die hij met foto's en kleurendia's illustreerde. De door de leden meegebrachte foto's werden op deze avond aan een critische beschouwing onder worpen. Op 13 januari wordt door de foto kring Heemskerk 'n feestavond gehouden. Tot besluit van het winterprogramma vindt op 18 mei de jaarvergadering plaats. FULL-SPEED—HOC. Zondag spelen de dames I van de IJmui- dense handbalclub Full-Speed thuis tegen HOC uit Haarlem. De wedstrijd begint om half twee als voorwedstrijd van VSV Eindhoven (voetbal). HOC is geen gemak kelijke tegenstander, maar gezien de resul taten van Full-Speed is er toch wel kans op een kleine overwinning. De dames II en de junioren hebben beide hun eerste rustdag. Aspiranten: I.Jmond aFull-Speed a; IJmond bFull-Speed b; RapiditasFull- Speed c. Opstelling dames I: C. van Beek, B. Ag- genbach, R. Hilbers, F. van Nieuwendijk, L. Apeldoorn. W. de Boer, N. Bakker, J. Orsel, A. Grootveld, N. Apeldoorn, L. Spanjaard. Reserve: G. Apeldoorn. De „Commissie Culturele Vorming Velser Schooljeugd" heeft de toneelgroep „Arena" donderdag en vrijdag in het Rex-theater te IJmuiden bijzonder druk werk bezorgd, door de leden hiervan niet minder dan vier maal voor de jeugd te laten optreden. Overigens is dit volko men begrijpelijk wanneer men weet, dat in deze vier voorstellingen maar liefst negenentwintighonderd leerlingen van het Velser voortgezet lager-, uitgebreid la ger-, middelbaar- en nijverheidsonderwijs moesten worden ondergebracht. De keuze van de desbetreffende com missie was hiervoor gevallen op Molière's vermaarde klucht „De schelmenstreken van Scapin", waarvan de opvoeringen, evenals dit trouwens verleden jaar met die van „Krelis Louwen" door Pieter Lan- gendijk het geval is geweest, voor „Are na" en de commissie op een overtuigend succes zijn uitgelopen. Voor de toneelgroep betekende het bovendien in zekere zin een rehabilitatie voor de minder gelukkig uitgevallen première van Joost van den Vondels „Joseph in Dothan", welk ver schil in kwaliteiten voor de leiding van „Arena" wellicht een vingerwijzing zal zijn in de richting, welke bij de samen stelling van het repertoire dient te worden ingeslagen. Want Vondels dramatische alexandrijnen gingen de spelers ver bo ven hun macht; in tegenstelling tot Mo lière's kluchtige toneeleffecten, die door het ensemble volledig konden worden ge realiseerd. Dit is in de eerste plaats voornamelijk te danken geweest aan Erik Vos' waar lijk speelse en vlotte regie, waarmee de door Molière eenmaal aangegeven indica ties met een opmerkelijke originele visie tot een schier onafgebroken reeks frisse blijspeltaferelen waren uitgebreid. Ontel baar waren de scènes die aldus van Erik Vos' vindingrijke humor getuigden: Sca- pins spel met zijn schoenen, het ontne men van de hoed aan Argante en vooral de daverende kolder met Silvestres even vervaarlijk als ongevaarlijk zwaard. Ook maakte hij handig gebruik van de door Bert Bennema's decor geschapen moge lijkheden, door de spelers met bekwame hand voor te gaan in een dartele mise en scène, in de geest van de commedia dell'arte, welke stijl en opvatting zich voor een dergelijk zotte historie voortreffelijk leenden. Een andere verrassing was de Scapin van Peter van der Linden; een sympathie ke spitsboef, even rap van tong als vlug ter been. Hij werd met een overrompelen de speelsheid uitgebeeld en het is geen wonder dat een dergelijk gladde schavuit, die de ondergane vernederingen wreekt en zijn superieuren tot het mikpunt van spot en dwaasheid maakt en daarbij boven dien het gelijk en de overwinning aan zijn kant weet te krijgen, bij dit publiek de grote favoriet is geworden. De daverende hilariteit- en vreugdebetuigingen waren in de zaal dan ook niet van de lucht. Was Peter van der Linden aldus de grote ver rassing, dan betekende het optreden van Paul Meyer als Silvestre een bijna ver bijsterende teleurstelling. Hij bereikte nergens de hoogte van zijn titelrol in „Krelis Louwen" en wij hebben ons meer malen afgevraagd of men hem soms door een ander had vervangen, zonder dit in het programma bekend te maken. Cees Pijpers en Kees Waterbeek typeerden daarentegen een paar dwaze, gierige oude vaders, karakteriseringen die bijzonder goed in Molière's kluchtspelkader pasten. De overige spelers, vooral de dames, ko men hier bijna niet aan te pas en zij kon den er dus mee volstaan zichzelf te zijn. Dit leverde twee traditionele minnaars op van Joop van der Donk en Arthur Boni, met als charmante tegenspeelsters Nanni Vermeer en Mary Wagenaar. In totaal een geestige serie voorstellingen en bijzonder nuttig voor de jeugd- Jan van Dam Advertentie in de nieuwste sortering. Trompstraat 2, 4 en 10 - Tel. 4078 Voor verschillende groentesoorten zijn de prijzen op de Beverwijkse veilingen be langrijk omhoog gegaan. Zo waren deze week vooral de sperziebonen flink aan de prijs. Zij beginnen op te raken. Er werd voor de eerste kwaliteit tot 1.80 per kilo betaald, pronkbonen kwamen tot 90 cent per kilo. Sla stond weer in de volle belang stelling van de exporteurs. Het gevolg was dat de prijs voor de exportsla opliep tot 31 cent per krop. Prei ging er ook vlot uit voor 31 cent per kilo. De tomaten brach ten het tot bijna een gulden per kilo. Ook de spinazie raakt op. Er werd veel geld voor de goede kwaliteit betaald, zelfs tot 73 ,cent per kilo. Bos- en waspeen werd voor rond 30 cent per bos en per kilo verkocht. De verschil lende koolsoorten draaiden om de 25 cent per kilo. Bloemkool varieerde van 23 tot 60 cent per stuk. Andijvie kwam er vrij dag ook een beetje beter in en er werd 18 cent per kilo voor betaald. Aardbeien gaan nog altijd vlot weg tot 1.60 per doosje. Druiven varieerden bij een matig aanbod van 1.20 tot 1.40 per kilo. De prijzen waren: aardbeien 80—160, bloemkool 12—65, andijvie 718, sla 4—31, bospeen 1336, waspeen 1028, sperzie bonen 110185, pronkbonen 4594, spi nazie 22—75, tomaten 20—95, prei 12—32, rode kool 18—30, groene kool 16—32, sprui ten 3282. Zoals steeds zullen de speciale schorse nerenveilingen ook dit jaar weer gehou den worden. De eerste veiling heeft plaats op donderdag 29 oktober 's morgens om 11 uur in het veilinggebouw Kennemerland. In aansluiting hierop wordt een speciale veiling van winterpeen gehouden. De schorseneren worden al van oudsher in flinke hoeveelheden in Kennemerland ge teeld. Ook dit jaar staan er weer heel wat en zo de voortekenen niet bedriegen be looft de oogst, ondanks de abnormale droogte, niet tegen te vallen. Ook de belangstelling van het buiten land, met name België, Frankrijk en West- Duitsland, heeft grote interesse voor de Nederlandse „nero" Dit bleek al uit de eerste exportveiling die donderdag in het Westland werd gehouden. Er werd hier voor de A-kwaliteit 90 cent per kilo be taald en voor de B-sortering 77 cent per kilo. De eerstvolgende vergadering van het produktschap voor vis en visprodukten wordt donderdag 22 oktober in Den Haag gehouden. Tijdens deze vergadering zal de nota inzake het agrarische marktonder zoek worden besproken. Tevens zal de begroting voor het jaar 1960 worden vastgesteld. Vastgesteld zul len worden de verordening tot wijziging van de verordening opvangregeling haringvisserijprodukten 1957, de verorde ning tot wijziging van de verordening erkenning in vis 1948 en de verordening erkenning kleinhandel in vis 1948, de ver ordening tot wijziging van de verordening tot regeling van het oesterbedrijf 1957. Aanvoer van vrijdag Totale aanvoer 5810 kisten vis, waarvan 466 tong en tarbot, 2 heilbot, 860 schol, 55 schar, 10 bot, 1215 haring, 840 makreel, 945 schelvis. 855 wijting, 200 kabeljauw en gul, 45 leng, 27 haai, 5 ham, 145 poon, 120 kool vis, 20 diversen. Prijzen van vrydag Per kilo: heilbot 3,40 tot 3, grote tong 4,50 tot 4, grootmiddel tong 3,60 tot 3,20, kleinmiddel tong 3,50 tot 3,10. kleine tong I 3,40 tot 3, kleine tong II 2,40 tot 2, zalm 4,90, tarbot I 2,60 tot 2. Per 50 kilo: kleinmiddel schol 45 tot 43, kleine schol I 46 tot 41, kleine schol II 50 tot. 18, schar 30 tot 18, bot 21 tot 18, verse haring 24 tot 11, makreel 27 tot 11,40, grote schelvis 39 tot 30, grootmiddel schel vis 37 tot 27, kleinmiddel schelvis 34 tot 25, kleine schelvis I 32 tot 21, kleine schel vis II 28 tot 8, wijting 18 tot 8, grote gul 46 tot 38, middel gul 40 tot 33, kleine gul 27 tot 13, kleine haai 15 tot 13, ham 100 tot 81, poontjes 16 tot 8, kleine koolvis zwart 30 tot 21, kleine koolvis wit 43 tot 40, kleine rode poon II 12 tot 8. Per 125 kilo: grote kabeljauw 204 tot 100, grote koolvis zwart 76 tot 66, grote koolvis wit 100, grote leng 77 tot 64. Besommingen van vrydag IJM 15 Emma t 28.200, KW 82 11.300, SCH 261 12.600, IJM 65 6.550, KW 33 7.600, KW 34 4.630, KW 46 5.690, IJM 31 2.145. Aanvoer van zaterdag Drie trawlers, een logger en 39 kotters zorgden voor een totale aanvoer van 4000 kisten vis, waarvan 100 schelvis, 145 wij ting, 15 gul en kabeljauw, 150 koolvis, 1125 haring, 860 makreel. 900 schol, 150 varia, 150 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. SCH 117 Onderneming 3 (7 oktober) 110 wijting. 35 schelvis, 150 koolvis, 300 haring, 330 makreel, 25 varia, 100 stuks stijve kabeljauw. KW 73 Maria Jacoba (5 ok tober) 15 wijting, 15 schelvis, 15 gul en kabeljauw, 125 haring en 15 varia. KW 153 Francina (5 oktober) 530 haring, 20 varia. KW 81 Albertha Hendrika (6 oktober) 80 wijting, 15 schelvis, 170 haring, 530 ma kreel, 50 stuks stijve kabeljauw. VELSENIJMUIDEN ZATERDAG 17 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „De hond van de Baskervilles". Rex, 20 uur: „Teenager Melodie". Petrazaal, 17.45 uur: Arjos-avond. Royal, 20 uur: Amusementsavond PTT. Patronaatsgebouw, 20 uur: Accordeon vereniging IJmuidens Roem. Hervromd Jeugdgebouw, 20 uur: Ad- vendo „Spel met een droom". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 14—16.30 uur. ZONDAG 18 OKTOBER Thalia, 15 uur: „Apachen op het oor logspad"; 20 uur: „De hond van de Bas kervilles". Rex, 15 uur: „Theodora, de Byzantijnse keizerin"; 20 uur: „Teenager Melodie". Cultureel Centrum, 10.30 uur: Bijeen komst Humanistisch Verbond. Velserbad, 14 uur: N.C.S.-zwemkam- pioenschappen. MAANDAG 19 OKTOBER Thalia, 20 uur: Charlie Caplin als dictator. Rex, 20 uur: „Teenager Melodie". Watervlietkleuterschool, 20 uur: Ouder avond. Royal, 20 uur: Bridgekampioenschap. aRadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester; 1517 uur: Spreekuur wet houder van onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 1416.30 uur. SANTPOORT MAANDAG 19 OKTOBER Schipbroekerweg 6: Harriet Freezer „Mannen, vrouwen, mensen". BEVERWIJK ZATERDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sahara". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als een losgebroken beest". W.B. Theater, 20 uur: „Het einde der desperado's". Noodschool, Prins Bernhardlaan, 1517 en 19.3021.30 uur: Tentoonstelling „De schoonheid van oude tegels". Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Volks dansgroep „Zo is er maar eentje". ZONDAG 18 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Nattig heid"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Sahara". Luxor Theater, 14.30 uur: „De mooiste vrouw ter wereld"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Als een losgebroken beest". W.B. Theater, 14.30 uur: „Heuvels in vlammen"; 16.30 en 20 uur: „De bende zonder genade". Noodschool, Prins Bernhardlaan, 1215 en 19.3021.30 uur: Tentoontselling „De schoonheid van oude tegels". MAANDAG 19 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Adam en Eva". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als een losgebroken beest". W.B. Theater, 20 uur: „De bende zonder genade". Badhuis, Baanstraat, 20 uur: Jaarver gadering Vereniging Het. Witte Kruis. Noodschool, Prins Bernhardlaan, 19.30— 21.30 uur: Tentoonstelling „De schoon heid van oude tegels". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Penny, de katoenplukster": zondagmiddag 14.30 uur: „Aasgieren der woestijn". Pryzen van zaterdag Grote regels kabeljauw 112 tot 124, kleine regels kabeljauw 66, kisten grote kabeljauw 146, zwarte koolvis 70 tot 76, grote, middel en zetschol 38 tot 46, schol I 34 tot 41, grootmiddel tong 3,20 tot 3,40, kleinmiddel tong 3 tot 3,20, tong I 2,90 'tot 3,20, slips 2 tot 2,20. tarbot 2,40 tot 2,60. Binnenland: grote gul 40 tot 46, middel gul 32 tot. 35, torren 17 tot 28, koolvis I 30, koolvis II 26, schol II 32 tot 40, schol III 22 tot 32, tong I 2,90 tot 4,30, grote, groot middel en kleinmiddel schelvis 37, pennen 31 tot 35. braad 23 tot 26, wijting 21 tot 26, haring 13 tot 20, makreel 19 tot 23. Besommingen van zaterdag SCH 117 21.000, KW 73 3.480, KW 153 f 9.600, KW 81 17.100, KW 91 5.320 KW 59 1.790, KW 104 2.450, KW 56 1.490, KW 66 2.360, KW 30 1.740 KW 60 640, KW 35 1.080, KW 17 2.780, KW 92 1.360, KW 94 1.070 KW 77 1.680, KW 93 2.590, KW 61 2.100, IJM 78 2.180, IJM 11 2.240 IJM 59 3.920, IJM 30 820, IJM 29 2.020, I.JM 52 2.080, IJM 208 3.140 IJM 45 2.320, IJM 61 2.580, KW 21 1.310, KW 53 2.080, WR 88 3.350 WR 32 2.740, RO 29 940, TX 14 2.320. Op zee Het was vrijdag zwaar op zee, want er waaide een bries met windkracht 5. De vangsten waren juist als donderdag 120 tot 200 manden makreel, haring en koolvis per etmaal. De Beatrice ving in een trek twee pakjes, de Thorina in een trek 50 manden hoops, de Albatros in een trek zestig man den hoops. Van 58 tot 56 graden werd wel wat haring gevangen, maar het was over het algemeen klein goed. Er werden 150 tot 250 manden kleine haring en toters per etmaal gevangen. De haringvisserij op het Zandt was even beter dan de dag tevoren, namelijk 20 tot 60 kantjes. De Dirkje had een dagvangst van 60 kantjes en 50 kisten toters. De loggers en kotters op de kust vingen 80 tot 170 kilo tong en 10 tot 20 manden schol per etmaal. De Medan is-naar zee vertrokken. Haringvangsten KW 5 met 30, KW 6 met 2, KW 7 met 34, KW 9 met 20. KW 23 met 20, KW 25 met 6, KW 138 met 11. KW 147 met 18, IJM 75 met 5, IJM 283 met 12, KW 16 met 10, KW 70 met 14, KW 170 met. 1, KW 20 met 15, KW 40 met 15, KW 74 met 12, KW 123 met 6, KW 22 met 4, KW 127 met 6, KW 141 met 10, KW 37 met 8, KW 95 met 7, KW 130 met 9. Geen vangst: KW 2. 47, 54, 140, 41, 78, 15, 43, 44, 85, 97, 45, 175, 18. 38, 48, 67, 86. 151, 163 (thuisstomend). Gemiddeld 6 kantjes. Voor maandag De IJM 97 Toronto is vrijdagnacht al binnengekomen maar men besloot te wachten op de maandagmarkt. De vangst is 170 schelvis, 180 haring, 280 makreel, 20 wijting, 130 gul en kabeljauw, 50 kool vis, 40 diversen, 120 stuks stijve kabel jauw. De oudste schepen zijn nu: 1 oktober SCH 171. 5 oktober RO 46 Claesie. KW 101 Nestor, 6 oktober IJM 154 Protinus, KW 32 Sakina Martine, KW 80 Dirk Maria, KW 171 Jan Maria, VL 84 Jan Senior, 7 oktober IJM 72 Beatrice, IJM 211 Wiron 2, KW 122 Arie Ouwehand. Met vakantie De trawler KW 153 Francina, die vrij dagnacht 520 kisten vis loste, gaat voor lopig opleggen. Daar de visserij momen teel toch niet bijzonder is, wordt deze periode gebruikt voor het geven van va kantie aan de bemanning. Het rumoer dat in Amsterdam is ont staan rond de dood van het tweejarige meisje Joke Staring, die maandag met een hevige nieraandoening vijf uur lang op een ziekenauto had gewacht, hebben B. en W. doen besluiten een uitvoerig com muniqué over dit geval te doen uitgeven. Hierin zegt het college, dat de verwijten aan het adres van de G.G.D. „ten onrech te" zijn gemaakt, terwijl aan de andere kant wordt toegegeven dat er „onnodige vertraging" is opgetreden eer de zieken auto kon uitrijden. B. en W. stellen, dat uit het feit, dat de huisarts pas na zeven uren een be zoek bracht aan het patiëntje, waarbij hij verzocht dezelfde dag voor opneming in een ziekenhuis te zorgen, wel blijkt, dat de toestand niet dusdanig werd ingezien, dat directe opname zonder controle ge vraagd werd. Voorts zegt het college: „Uit de aanvrage, die de controle-arts op het opname-bureau van de G.G.D. ter hand werd gesteld, kwam niet naar voren, dat de controle niet enkele uren kon wachten. Hij heeft, toen hij om 18.15 uur het gezin Staring bezocht, evenmin als de huisarts de grote urgentie van het geval onderkend en zich pas na terugkeer in zijn woning om 19.00 uur met. het meldingsbureau in verbinding gesteld met het verzoek zo spoedig mogelijk een ambulance-auto te zenden voor vervoer naar het Emmakin- derziekenhuis". Volgens de verklaring van B. en W. bleek het personeel van dit ziekenhuis het niet eens te zijn over de vraag of er voor Joke Staring al dan niet plaats zou zijn, totdat de chef-de-clinique bepaalde, dat voor het kind plaats gemaakt moest wor den. Het was toen 19.15 uur. „Daarop is het transport opgegeven aan het meldings bureau, waarbij niet speciaal op de nood zaak van zeer spoedige afhandeling is ge wezen, waardoor het tot 19.45 uur duurde, alvorens een beschikbare ambulance-auto af werd gezonden." Joke Staring arriveer de om 20.22 uur in het ziekenhuis. Zij over leed dezelfde nacht. Het is te verwachten, dat de bevolking van Amsterdam-noord, die inmiddels hun klachten over deze kwestie per adres heb ben kenbaar gemaakt, alsmede de ge meenteraad, zich niet zonder meer zullen neerleggen bij dit volgens veler mening onbevredigende communiqué, waarin het gemeentebestuur zich verschuilt achter de huisarts. Duidelijk is echter komen vast te staan, hoe ingewikkeld de organi satie rond de opname in de Amsterdam se ziekenhuizen is en hoe licht hier ver tragingen kunnen ontstaan. Over deze kwestie zal het laatste woord nog wel niet zijn gesproken.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6