WYBERT Quick en HFC eindigden na veel spanning zoals ze begonnen waren RCH kwam in spannende tweede helft gelijk met ploeg van RBC Haarlem bereikte vlak voor tijd 2-2 score tegen Roda Sport Vijfentwintighonderd kijkers zagen TYBB van Postduiven winnen DSK hielp door IEV te verslaan DCO aan leiding in de HVB Eerste overwinning van Haarlem Watervliet en ZKC gelijkspel Tegenslagen voor het Nederlands elftal Ook Herberger heeft vele moeilijkheden Haarlemmer Bouwman had onfortuinlijke middag Racing verscheen weer met dubbele stopper Gehavend Tottenham leed eerste nederlaag GeelWit niet opgewassen tegen sterk Hillegom Nog geen hoofdklasse voor korfballers 12 Wiersma, Rijvers en Moulijn spelen niet De Munck toeschouwer DuitslandNederland is nagenoeg uitverkocht Zweden oppermachtig in match tegen Noren Huizen bracht Kennemer- land de eerste nederlaag toe MAANDAG 19 OKTOBER 1959 Op tenminste drie plaatsen zal naar alle waarschijnlijkheid althans het Ne derlands elftal, dat woensdag in Keulen tegen Duitsland speelt, afwijken van de ploeg die veertien dagen geleden in het Feyenoord-stadion de glorieuze 9-1 over winning op de Belgen heeft behaald. Zo wel Moulijn, Rijvers als Wiersma blijken door blessures niet beschikbaar. Het gezicht van bondscoach Elek Schwartz stond zondag al uiterst somber, toen hy in het Feyenoord-stadion in Rot terdam na de wedstryd Feijenoord-Willem II zowel van linksbuiten Moulijn als van linksbinnen Rijvers vernam, dat zij zich niet in staat achtten woensdag tegen Duitsland te spelen. De pech werd compleet toen even later uit Eindhoven werd vernomen, dat ook rechtsback Wiersma, door een in de com petitie-wedstrijd PSVDOS opgelopen blessure, voor de wedstrijd tegen Duits land is uitgeschakeld. Wiersma heeft een diepe vleeswond aan een been. Moulijn, die nog steeds bijzonder veel hinder heeft van een dijbeenblessure die hij tien dagen geleden in de ontmoeting Feijenoord-Stade Frangais voor de Vriendschapsbeker heeft opgelopen, kwam zondag zelfs niet eens in het veld. Van de reserve-bank zag hij zijn teamge noten aan het werk. Aangezien in het bij zonder bij het sprinten de rappe Feije- noorder nog veel pijn heeft, besloot bonds coach Schwartz direct na de wedstrijd al Moulijn voor woensdag niet op te stellen. Rijvers kwam zondag wel voor de Rot terdammers uit. Hij speelde zelfs een bij zonder goede eerste helft, waarin hij het duel niet vermeed. Een klein half uur na de rust, toen de plaatselijke verdoving was uitgewerkt, kreeg Rijvers weer veel last van zijn teen, die in de wedstrijd Ne derland—België gebroken is. Hij mengde zich daarna veel minder in de strijd. De beslissing dat Rijvers woensdag niet speelt, is definitief. Een lichtpunt was er voor de bonds coach, dat was de omstandigheid dat mid- voor Van der Linden dat wees de wed strijd PSV—DOS uit. geheel van zijn ver wonding is hersteld. Niet slechts Elek Schwartz maakt moei lijke dagen door, ook Sepp Herberger, de Westduitse bondscoach, heeft het verre van gemakkelijk. Van de achttien spelers, die hij voor het duel Duitsland-Nederland heeft geselecteerd, zijn er eveneens drie geblesseerd. Doelman Tilkowski, achter speler Juskowiak en voorhoedespeler Voll- mar hebben dit weekeinde aan de bonds coach laten weten dat zij niet fit zijn. De Munck Nederlands nationale doelman vóór het conflict met DOS teas zondag bij Ajax-Enschede. Als toeschouwer. Voor het eerst sinds vele jaren hebben Quick en HFC elkaar weer voor de com petitie ontmoet. De stryd op Ha?nenburg in Den Haag kenmerkte zich gisteren door veel spanning en strydlust en de gezonde rivaliteit tussen deze oude tegenstanders gaf de ontmoeting een spe ciaal cachet. Met 00 kwam het einde van deze emotionele wedstryd, die door 2200 toeschouwers werd bijgewoond. Er was tussen de beide ploegen niet veel krachtsverschil. Tegenover de iets betere technische kwaliteiten van de thuisclub, stelde HFC een gevaarlijker aanvalsspel, maar de verrichtingen van de HFC-ers waren minder goed dan tegen SVW. De Haarlemse achterhoede ontmoette in Ten Hoopen een doortastend rechtsbinnen, die Molijn en de zijnen doorlopend aan het werk hield. fSepp Herberger Vollmar heeft een bijzonder hinderlijke enkelblessure, Tilkowski liep zaterdag in de competitiewedstrijd tegen F. C. Köln. In een ontwrichte schouder op en Juskowiak klaagde zondag over pijn aan zijn knie. Kraus tenslotte heeft om redenen van persoonlijke aardgevraagd voor woens dag „vrij af" te krijgen. Alle geselecteerden zullen met uitzon dering van Kraus uiteraard toch naar Keulen reizen. Sepp Herberger wil zich eerst persoonlijk overtuigen van de bles sures van zijn pupillen, voordat hij het elf tal voor woensdag samenstelt. Het team zal uit de volgende spelers worden gekozen: doel: Tilkowski, Sawitz- ki, achterhoede: Stollenwerk, Juskowiak, Schnellinger en Giesemann, middenlinie: Benthaus, Erhardt, Szymaniak en Schulz, voorhoede: Rahn, Brülls, Seeler, Siedl, Vollmar, Herrman, Aki, Schmidt en Mül- ler. RCH heeft ook gisteren op eigen veld tegen RBC met twee stoppers gespeeld, een systeem dat tot de onaantrekkelijk ste van het voetbalspel gerekend mag worden. Maar och, als men er baat bij vindt. Maar dat was nu juist niet het geval. Men zag voor eigen doel steeds maar weer een opeenhoping van spelers en niemand begreep eigenlijk goed wat zijn taak eigenlijk was. En ook toen RBC na rust met 2-0 voor kwam, hield men vreemd genoeg de versterkte verdedi ging. Het liep goed af, omdat de RCH'ers een goede wil bleven tonen en RBC zich liet terugdrukken, maar voor hetzelfde geld was het een ruime nederlaag ge worden. Voor rust was RCH, dat als sterkste wapen de lange pass hanteerde, veel ge vaarlijker dan haar tegenstander die eigenaardig genoeg haar aanvallen steeds maar weer door het midden leidde, waar juist RCH haar belangrijkste spelers had opgesteld. Al gauw kreeg Peters een vrije kans, maar hij schoot onbesuisd naast. Ook nieuweling Peper kwam dicht bij doelman Mertens, maar faalde al evenzeer. Intussen was het spelpeil bijzonder laag en de harde wind, die RBC voor rust mee had, bezorgde zeer velen de grootste moeilijkheden bij het onder controle bren gen en plaatsen van de bal. Toch kon Hoogendoorn een prima schot afgeven zeer fraai gehouden door Mertens ter wijl de onvermoeibare Peper enkele hard nekkige pogingen zonder resultaat zag. Aan de andere kant weerde invaller doelman Langeveld zich goed bij schoten van Rovers en Van Beers hetgeen dikwijls niet gemakkelijk was omdat ze achter een haag van spelers gelost werden. Maar één minuut voor rust moest hij toch ca pituleren toen midvoor Rovers precies op tijd in de juiste opening tevoorschijn kwam en vrij gemakkelijk kon inschieten. In de eerste minuut van de tweede helft werd het na een blunder van Lange veld door Rovers 0-2 en de Racing leek een verloren wedstrijd te spelen. Edoch, RBC pakte de zaken wat minder ener giek aan en liet RCH komen. Dat was niet slim en Peper kon al in de negende mi nuut uit een scrimmage de bal achter Mertens jagen. RCH rook toen als het ware haar kans, maar och, wat speelde men doorzichtig. De ene wilde hoge trap volgde op de an dere en slechts zelden zag men een com binatie de eerste divisie waardig. Toch kwamen er nog wel gevaarlijke schoten, maar Mertens in het doel stond zijn mannetje. Aan de gelijkmaker in de 35ste minuut, gescoord door Peters na een mis ser van een der backs, kon hij niets doen. Toch vielen er in die laatste periode van tien minuten nog twee doelpunten. RBC De vraag naar kaarten voor de voet balwedstrijd DuitslandNederland, die woensdag 21 oktober in Keulen wordt ge speeld, is bijzonder groot geweest. Zater dag zijn nog duizenden mensen tevreden gesteld met een staanplaats. Volgens de laatste berichten van zondagmiddag zijn er nog 3 a 4000 plaatsen voorhanden, zo dat men, wanneer woensdag het Duitse en het Nederlandse elftal het veld zullen betreden, van een nagenoeg uitverkocht huis kan spreken. De reis van de Haarlemmers naar de Mijnstreek voor de wedstrijd tegen Roda Sport heeft niet de verdiende volle winst opgeleverd. Meer dan driekwart van deze ontmoeting hebben de roodbroeken de toon aangegeven. Het pleitte voor de Haarlemmers dat toen zij een onverdien de achterstand van een doelpunt hadden opgelopen moedig bleven doorvechten. Nadat de Limburgers het eerst aan bod waren geweest en via Fischer, Kicken en Gorissen de Haarlemse doelman Kees man op de proef hadden gesteld, ver plaatste Haarlem, ondanks de felle tegen wind, het offensief naar de overzijde. Doelman Cox kwam op zijn beurt voor hete vuren te staan, doch de Limburgse goalie, uitstekend gesteund door zijn beide medeverdedigers, wist van geen wijken, althans voorlopig niet! De Haarlemse voorhoede, die zeer agressief van leer trok bleef op de Roda Sport-veste doorhameren en zag ten slotte in de 22ste minuut haar werken beloond. Een scherpe pass van Doorenbos bereik te de mee naar voren gekomen Veen, die de aarzelende keeper Cox met een ferm schot voor de eerste maal passeerde. Nog was de aanvalskracht van de Haar lemmers niet geluwd, want keer op keer moest Cox in actie komen, welk werk hij echter feilloos verrichtte. Een ieder langs de lijnen had reeds met een 0-1 rust stand genoegen genomen, toen de Lim burgers een vrije trap toegekend werd. Kicken plaatste zich achter het leder en het schot van deze robuste Roda-man trof het Haarlemse net voor de eerste maal. Toen de Haarlemse aanvalslinie na de rust de wind mee kreeg, werd het voor Roda Sport noodzakelijk om vrijwel het gehele team in de verdediging terug te trekken. De Haarlemmers scholen echter van te grote afstand. Het was zodoende voor de Limburgse doelman niet moeilijk om de met veel kennis opgezette aanval len een tijdig halt toe te roepen. Beter deed men het aan Limburgse zijde. Ongeveer 20 minuten waren er gespeeld, toen Fischer zijn clubgenoot Gorissen uit stekend lanceerde en laatstgenoemde van de geboden kans profiteerde om zijn ploeg opnieuw op winst te brengen. De gasten lieten de moed echter niet zakken, maai beten opnieuw fel van zich af. Doorenbos, noch De Graaf wisten echter van de ge boden kansen te profiteren. Met nog zes minuten te spelen ontstond er voor de Limburgse doelmond een verwoed duel waaruit Veen opnieuw als overwinnaar te voorschijn trad en het leer voor de twee de maal achter Cox plaatste. De Haarlemmers bereikten zodoende een verdiend gelijkspel. juichte vijf minuten voor tijd hevig voor de treffer van rechtsbuiten Vermunt, ge scoord na een dekkingsfout in de Haar lemse achterhoede, maar twee minuten later was het toch weer gelijk. Bij een massale aanval knalde rechtsback We- zenberg(l) hard op doel, maar de bal kets te af op een been. Waarna Peters in een wir-war van spelers de partijen op 3-3 bracht. En daarbij bleef het. Het Noorse voetbalelftal, dat woensdag 4 november in Rotterdam tegen het Ne derlandse elftal uitkomt, heeft zondag een duidelijke 2-6 nederlaag geleden tegen het nationale elftal van Zweden. In de rust van deze wedstrijd, de laatste van een driejarig toernooi om de Scandinavische voetbalbeker, hadden de gastheren reeds een 3-0 voorsprong. De ruim 45.000 toeschouwers die de tri bunes van het Ulleval-stadion bevolkten hebben hun landgenoten niet behoeven aan te moedigen. Want de Zweden toonden zich over alle linies sterker en vooral in midvoor Simonsson hadden zij een speler van formaat. Keer op keer ging hij langs de spil van Noorwegen, Svensson. die on getwijfeld aan zijn 88ste landenwedstrijd geen prettige herinneringen zal bewaren. Na 35 minuten spelen, toen de Zweden reeds een veilige 3-0 voorsprong hadden, kwamen de eerste gevaarlijke aanvallen van de Noren. Na de rust, in de 67ste minuut scoorde rechtsbuiten Backe het eerste doelpunt, doch de Zweden hadden voordien reeds tweemaal raak geschoten (5-1). Linksbin nen Boerjesson maakte het halve dozijn voor Zweden vol en midvoor Hemmun bracht de eindstand op 6-2. De doelpunten werden achtereenvolgens gescoord door Simonsson (Zweden, 13de minuut). Thillberg (Zweden, 21ste), Boer jesson (Zweden, 26ste) en 48ste minuut), Thillberg (Zweden, 61ste), Backe (Noorwe gen 67ste). Boerjesson (Zweden, 75ste) en Hemmun (Noorwegen, 84ste minuut). Quick kreeg een fraaie kans voor de leiding toen Duson alleen voor Van der Lee kwam te staan. Het schot van de Hagenaar miste echter zijn doel. Een hard schot van Verkaart vond bij de HFC- doelman geen genade. Hij keerde de bal fraai. De Haarlemse voorhoede kwam lang zaam maar zeker op toeren. Bij door Bouwman snel geleide aanval, kwam de bal voor de voeten van de vrijstaande linksbuiten Moolenaar. Op het laatste moment wist de Haagse backs het gevaar te bezweren. Mede door het goede spel van rechts achter Dekker werden vele Haagse acties onderbroken, hetgeen niet wegnam dat Dusan kort voor de pauze een vrije schietkans verkreeg, maar gelukkig voor de HFC-ers joeg hij de bal over de lat. Na de hervatting stond het doel van HFC aan ernstig gevaar bloot. Sjerp vuurde op Van der Lee, maar deze was op zijn post. Een hard ingeschoten bal van Ten Hoopen vloog rakelings over. De strijd kreeg een zeer fel karakter, waarbij de kansen zich toch weer ten gunste van HFC begonnen te keren, voor al doordat Van der Maessen en Wijkhui zen met fraai stuwend spel de blauw witte voorhoede krachtig steun gingen verlenen. Op een gegeven moment kwam Bouw man na een doorbraak alleen voor kee per Niezen te staan. Een doelpunt leek op komst, maar het schot van de Haar lemse rechtsbinnen miste het doelwit. Het offensief van de Haarlemmers bracht de Quick-verdediging steeds meer in moei lijkheden. Bouwman en Geerling dron gen gevaarlijk op, maar de afwerking van de aanvallen liet te wensen. Drie minuten voor het einde plaatste Geer ling de bal zuiver door naar Bouwman, maar deze wel erg onfortuinlijke HFC- rechtsbinnen schoot andermaal naast de paal. De stand in de eerste klasse amateurs is: DCG 5 5 0 0 10 16—4 Gouda 5 4 0 1 8 15—4 Laakkwartier 5 3 1 1 7 8—7 Emma 5 2 2 1 6 7—4 UW 5 2 1 2 5 8—7 Quick (Hg) 5 2 1 2 5 7—10 HFC 4 1 2 1 4 8—7 Unitas 5 1 1 3 3 6—9 OSV 5 1 1 3 3 7—15 SVW 5 1 1 3 3 4—10 DWV 4 0 2 2 2 6—10 Spartaan 5 1 0 4 2 4—9 Z at er dagvoetbal Kcnnemerland heeft de eerste nederlaag in de KNVB-Zaterdagmiddagcompetitie te pakken. Tegen Huizen, een der concur renten voor de bovenste plaats, werd met 32 verloren en dit betekent dat de Haar lemse club ztfn leidende positie heeft moeten prijsgeven. Bjj de vierdeklassers werd de nederlagenreeks van Jong Her cules voortgezet. Maar SIZO herstelde zich van zijn eerste nederlaag van de vorige week. Met 32 dus verloor Kennemerland bij Huizen en dat was verdiend ook omdat Huizen vooral in de eerste helft sterker was. Bij de rust was de stand 3—0 voor de thuisclub, maar na de thee tapte Kenne merland uit een heel ander vaatje. Hop man scoorde twee tegenpunten en zowaar werd een gelijkspel mogelijk geacht. Maar Huizen verdedigde zich met succes tegen het felle Haarlemse slotoffensief. IJmuiden ging met 10 eervol ten onder in de uitwedstrijd tegen Wartburgia. Geen slechte prestatie en ook hier behoorde een gelijkspel tot de mogelijkheden. SIZO nam in de strijd met SVJ voor rust een 20 voorsprong dank zij Van der Beek en Klinkenberg. Deze laatste bracht na de hervatting de score op 0—3, maar toen kwam SVJ sterk opzetten. Lukkien en Jan Koster verkleinden de achterstand tot 23 en SIZO ging met de rug tegen de muur. De Hillegommers konden noch tans de voorsprong behouden. Zandvoortmeeuwen en Nehamy ontlie pen elkaar niet veel, maar dank zij het uitstekende spel van de Nehamy-doelver- dediger slaagden de Zandvoorters er niet in te scoren. De bezoekers deden zulks eenmaal, twintig minuten voor het einde en wonnen dus met 10. De standen zijn nu: Spakenburg 7—11 Liss. Boys 7—11 Kennemerl. 7—10 SIZO 7—11 Huizen 6— 9 Nehamy 7— 9 Wartburgia 7— 9 Kinheim 7— 8 IJmuiden 7— 7 PVWA 7— 8 NDSM 7— 5 Zandvoortm. 7— 7 J. Holland 7— 5 Intimis 7— 6 Dindua 6— 4 VI. en V. 7— 6 De Geuzen 7— 4 SVJ 7— 4 KMVZ 7— 4 J. Hercules 7— 0 Zelfs Tottenham Hotspur, de Londense voetbalclub waaraan by het begin van dit seizoen enkele miljoenen ten koste zyn ge legd, is niet meer zonder een nederlaag In Sheffield verloren de Spurs met 2-1 van Sheffield Wednesday. De Londenarcn hadden één excuus. Drie van hun beste spelers Terry Med win, Cliff Jones en Mel Hopkins, waren gekozen voor het elftal van Wales, dat in Cardiff tegen Engeland uitkwam. Tottenham bleef aan de top van de eerste divisie, maar de dreiging van Wolverhampton Wanderers wordt groter. Voetbal in Engeland Wolverhampton dat nu in punten ge lijk staat met Tottenham, maar een slech ter doelgemiddelde heeft speelde tegen Manchester United een wedstrijd waarbij de liefhebbers van spanning het vollen pond kregen. Nadat de rust met 0-0 was ingegaan, wonnen de Wolves tenslottte met 3-2. Manchester United miste twee ster ren: de binnenspelers Bobby Charlton, die voor Engeland uitkwam en Albert Quizall, die op de ziekenlijst stond. De uitslagen waren: Eerste divisie: ArsenalPreston North End 0-3; Blackburn RoversBurnley 3-2; BlackpoolLeeds Un. 3-3; Bolton W.— West Bromwich Albion 0-0; EvertonWest HamUn. 0-1; FulhamNewc. Un. 4-3; Luton T.Chelsea 1-2; Manch. CityLei- cester City 3-2; Nottingham F.Birming ham City 0-2; Sheffield W.Tottenham H. 2-1; Wolverhampton W.—Manchester Un' 3-2. Tweede divisie: Aston VillaMiddlesbr. 1-0; Brighton en hove Albion—Charlton Athl. 1-1; Bristol R.Scunthorpe Un. 1-1; Iluddersfield T—Cardiff City 0-1: Ipswich' Rotherham Un. 2-3; Ley ton Or.Hull City 3-1; Lincoln CitySheffield Un. 2-0; Porthm.—Plymouth Argyle 1-0; Stoke City —Liverpool 1-1; Sunderland—Derby Coun try 3-1. Advertentie Voorkom heesheid door regelmatig gebruik van De competitie in de afdeling Haarlem krijgt een ongewoon spannend verloop. Verrassende uitslagen zyn dan ook sche ring en inslag. Gisteren was DSK het elf tal dat vriend en vyand versteld deed staan, want deze club slaagde er in IEV de eerste nederlaag toe te brengen. Door dit resultaat kwam DCO, dat van WH won, aan de leiding in de eerste klasse, maar ondervindt grote concurrentie van Renova en DSOV, die eveneens hun wed strijden wonnen. In de tweede klasse heeft Vliegende Vogels zich hersteld en het ver sloeg VVD met drie-een. DSK was in de strijd met IEV uitstekend op dreef. De harde training gaat vruchten afwerpen bij de DSK-ers. die door Rekel- TYBB heeft zich in de derde klasse gis teren keurig hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Wassenaar; met Blom weer in de gelederen versloegen de Haarlemmers Postduiven met 3-2. Ripper- da kwam in Den Haag tegen Vreeden- burgh niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Bij de vierdeklassers bleef Bloemendaal met 2-1 de baas over DIO. EHS kon het in Zaandam tegen RZC niet redden (2-0). Derde- en vierdeklassers Ook voor de clubs uit Hoofddorp was het gisteren bepaald geen prettige dag. ETO verloor op eigen veld van J. H. Kwartier en Hoofddorpse Boys verloor de uitwed strijd tegen Roda met 3-1. Ook Geel Wit heeft het Hillegom niet erg moeilijk kun nen maken; het werd een 3-0 nadelige score voor de Haarlemmers. Onze Gezel len en DOSR hebben de punten eerlijk ge deeld (0-0) en ook Concordia hield 1 punt over uit de wedstrijd van gisteren. Het an dere punt kwam terecht bij Lenig en Snel. THB en Willem II VAC hebben vergeefs op de komst van de scheidsrechter zitten wachten. TYBB heeft zich na de nederlaag van verleden week tegen Wassenaar keurig hersteld. Met Blom weer in de gelederen versloegen de Haarlemmers Postduiven uit Loosduinen (3-2). Bij de rust hadden de gastheren zich reeds van een 2-0 voor sprong verzekerd (Blom en Kroonsberg). Na de hervatting kwamen de gasten ge ducht opzetten. Binnen 20 minuten was de stand weer gelijk. TYBB pakte de zaken hierna energieker aan. Vijf minuten voor tijd gaf Witteman een prachtige voorzet, die door Jansen op fraaie wijze in het doel van Postduiven werd gekopt. Ruim 2500 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Vooral in de eerste 20 minuten speelde Ripperda op bezoek bij Vreedenburg een prima partij voetbal. Houtkamp druk te dit overwicht met 2 doelpunten uit. Vreedenburgh kwam hierna flink opzet ten, met als gevolg een 2-2 ruststand. Ook in de tweede helft hadden de Haarlem mers het beste van het spel, maar tot sco ren kwamen zij niet meer. Wel maakte Houtkamp 3 minuten voor tijd nog een doelpunt, maar dit werd om onbegrijpe lijke redenen door de scheidsrechter af gekeurd (2-2). Na 13 minuten spelen stond Bloemen daal in de wedstrijd tegen DIO al met 2-0 voor. Beide goals werden door midvoor De Groot gescoord. Na de hervatting kwam DIO er steeds beter in. Een kwar tier voor tijd maakte DIO het eerste te- genpunt, maar de scheidsrechter wees het wegens buitenspel van de hand. Vijf mi nuten later scoorde Van Es het verdiende tegendoelpunt voor DIO (1-2). De overwinningenreeks van EIIS is gis teren in Zaandam door RZC tot staan ge bracht. Na de rust, die met dubbelblan- ke stand was ingegaan, namen de RZC- ers al heel spoedig de leiding. EHS was beslist niet de zwakkere ploeg, maar de wind speelde de Haarlemmers nogal par ten. Enkele seconden voor tijd bracht de linksbuiten van de Zaandammers de stand op 2-0. ETO heeft ook gisteren genoegen moe ten nemen met een nederlaag. Het bezoe kende J. H. Kwartier won namelijk met 2-1. Met de rust leidden de gasten reeds met 2-0. Een kwartier voor tijd scoorde Bos het tegendoelpunt voor ETO. Geel Wit heeft gisteren de kracht van Hillegom moeten ervaren. De gasten won nen gedecideerd met 3-0, na met de rust reeds een 2-0 voorsprong te hebben gehad. De doelpunten werden gescoord door De Jong, Peetoom en Van Braam. Linksback Van Rijswijk zal voorlopig niet kunnen spelen. Hij moest namelijk met een scheenbeenbreuk naar het Grote Gasthuis worden vervoerd. Hoofddorpse Boys stond halverwege de wedstrijd tegen Roda in Hogerkerk reeds met 3-0 achter. Na de hervatting kwam de ploeg uit Hoofddorp geducht opzetten. Ver der dan een tegentreffer van Stolwijk kwa men zij echter niet (3-1). Onze Gezellen heeft het tegen DOSR niet verder kunnen brengen dan een doel puntloos gelijkspel. Voor rust waren de Haarlemmers meer in de aanval, maar de verdediging van DOSR bleef de situa tie vrij gemakkelijk meester. Na de her vatting speelde DOSR met de wind mee, met als gevolg een steeds aanvallend DOSR dat echter ook niet genoeg stoot kracht bezat om het de hechte Haarlem se defensie bijzonder moeilijk te maken. THBWillem II VAC kon geen door gang vinden, aangezien de scheidsrechter niet verscheen. Concordia nam in de wedstrijd tegen Lenig en Snel na 37 minuten spelen door Visser de leiding. Na de hervatting behield Concordia het beste van het spel, maar het kwam niet meer tot scoren; zelfs wis ten de gasten bij een onverwachte uitval de gelijkmaker te scoren (1-1). West 3 A: Wassenaar 48 TYBB5—7 Voorburg 57 Lisse 5—6 Ripperda 56 Postduiven 55 Wilhelmus 4—4 Alphia 54 DHL 5—3 Vvedenburch 5—3 VVSB5—3 Delft 5—2 West 4 A: Hillegom 59 Altior 68 L. en S47 OG 5-6 THB 4—5 DOSR5—5 Gr. Willem 3—4 Concordia52 Te Werve 5—2 Geel Wit 4—1 Tonegido 41 hof voor de pauze de leiding namen, waar na dezelfde speler na de hervatting de stand op 02 bracht. Een krachtig tegen offensief van IEV leidde tot slechts "één doelpunt van Buur, zodat DSK met 2—1 HVB-voetbal zegevierde. WH gaf DCO goed partij en de 30 overwinning die DCO uiteindelijk behaalde was iets geflatteerd. Van der Ban gaf DCO de leiding en in de tweede helft zorgde Voulon met twee doelpunten voor een 30 eindzege. Halfweg kon het tegen DSOV niet bol werken en verloor met 2—1. nadat de rust een gelijke 11 score had laten noteren. Buis gaf DSOV de leiding, Vaandrig scoorde de gelijkmaker en in de tweede helft zorgde De Klerk voor het winnende DSOV-doelpunt. BSM en DSS hebben elkaar aardig in evenwicht gehouden. De Bennebroekers hadden echter de langste adem en wonnen met 43. Jansen scoorde 01 voor DSS, Van Maris liet met twee goals de rust in gaan met 21 voor BSM. waarna Hijma en Jansen wederom aan DSS een voor sprong gaven (2—3). Toen waren het even wel Hulsebosch en Van Rooyen. die BSM tenslotte met 43 deden winnen. Renova had weinig moeite met Spaarnadm en stond bij de rust al met. 20 voor door Toenbreker en De Graaf. Na de rust twee doelpunten van Toenbreker en één van Scheffer. Spaarndam kon slechts uit een penalty de eer redden (51). DCO 59 Snaarndam Renova 69 BSM 6—5 5—4 DSOV 6—8 WH 6—3 IEV 5—7 Halfweg 7—3 DSK 5—6 DSS 5—2 Bij de tweedeklassers wist Vliegende Vogels zich te herstellen en middels een 32 overwinning op VVD weer bij het leidende gezelschap te komen. Ook SVY liet zich niet verdringen uit de kopgroep en klopte Nieuw-Vennep met 10, maar deze laatste liet een protest aantekenen. Heemstede verraste Alliance, nam al spoe dig een 30 voorsprong en nadat Alliance had tegengescoord en de rust met 31 was ingegaan werd het 41 voor Heem stede. Toen kwam Alliance opzetten, maar verder dan twee doelpunten van Spee en Van Braam kon de Lyceumclub het niet brengen. Heemstede won dus met 43. Spaarnevogels is er volkomen uit en leed nu weer een stevige 51 nederlaag bij Vogelenzang. Bij de rust was het al 20 voor de thuisclub. De belangrijke strijd tussen DIOS en Van Nispen bracht de eerste nederlaag voor Van Nispen. Vas tenhout en Tebbens zorgden voor een 20 score bij de rust en daarna kwam Van Nispen niet verder dan een tegenpunt van v. d. Linden, 21 dus. DIOS 6—8 Spaarnevogels 6—5 SVY 5—7 Heemstede 5—4 v. Nispen 6—7 Nw. Vennep 5—4 VI. Vogels 4—6 VVD 6—4 Alliance 5—5 SHS 5—3 Vog.zang 5—5 Het hoofdbestuur van de Koninklijke Korfbalbond heeft zaterdagmiddag in Utrecht met de belanghebbende eerste klassers vergaderd over de uitvoering van het besluit van de jaarvergadering tot in stelling van een hoofdklasse over te gaan. Tijdens de langdurige discussie werd vooral van de zijde van de meeste Zuidhol landse verenigingen dermate grote weer stand ondervonden, dat het hoofdbestuur meende dat een hoofdklasse volgens het huidige voorstel niet zonder meer kan wor den ingesteld. Daarom werd besloten een buitengewone algemene vergadering bij een te roepen. Dan zal een hernieuwde uitspraak worden gevraagd teneinde na te gaan of óók met de naar voren gebrach te bezwaren toch een hoofdklasse kan worden ingesteld. De tweedeklasser Oosterkwartier be haalde een fraai succes door tegen D.T.V. in Amsterdam een meer dan verdiend ge lijk spel te behalen. Haarlem behaalde een goed resultaat met de 74 zege op B.E.P. Watervliet speelde tegen Z.K.C. (00). Doch wat te zeggen van de 113 neder laag van Aurora tegen Hespa? Nieuw Flor» blyft in de derde klasse winnen, dit maal met 43 van K.C.N. Animo Ready Z.K.V. eindigde onbeslist 66) en Sport Vereent verloor met 103 van Ooster park. Niet éénmaal behoefde de correct leidende arbiter Reen in de wedstrijd Watervliet Z.K.C. naar het midden te wijzen. Want de verdedigers waren deze middag de aanvallers volkomen de baas.. En bij af standschoten was het schot zo onzuiver, dat ook dan geen doelpunten vielen. Zo eindigde deze wedstrijd zoals hij was be gonnen (00). D.T.V. mag met zijn gelijke spel (33 tegen O.kwartier meer dan tevreden we zen. Aanvankelijk had de thuisclub nogal wat moeite met de Haarlemse aanvallen. D. Slavink schoot raak. Doch hierna kwam D.T.V. er beter in en liep tot 31 uit. Nog voor de rust bracht D. Ausma (2 x) de stand op 33. In de tweede helft waren de partijen aan elkaar gewaagd, met een klein over wicht van Oosterkwartier. Doelpunten vie len er niet meer. Haarlem speelde voor de rust tegen B.E.P. een zeer goede wedstrijd en kwam door L. Reyns, C. Otte en G. v. d. Velden met 31 voor. Dit offensief duurde in de eerste 5 minuten na de rust nog voort en leidde tot goals van D. Reyn en R. de Boer (51). Haarlem kreeg nu een wisse ling en B.E.P. haalde tot 54 op. C. Otte redde de situatie met een ver schot (64), waarna aanvoerder Klasen de eindstand op 74 bepaalde. Leo Reyns schakelde oud-internationaal Doeven geheel uit. Aurora had een volkomen off-day, want alleen hieruit kan de zware nederlaag tegen Hespa worden verklaard. Deze ploeg nam vrij snel met 40 de leiding. Welis waar verkleinde W. v. Maren nog voor de rust de achterstand tot 42, doch in de tweede helft bleef Hespa domineren en won met 113. De korfbalcompetitie Nieuw Flora kwam door J. Poelgeest (2 x) en Arthur Blauw nog voor de rust met 32 voor. Uit een straf worp verklein de K.C.N. de achterstand tot 33, doch in de laatste minuut scoorde Th. Essen het winnende punt. Animo Ready nam in de door arbiter Kool goed geleide wedstrijd tegen Z.K.V. een 30 voorsprong, die echter bij de rust tot 43 was teruggelopen. Na de rust ble ven de Haarlemmers, ondanks het gemis van een 3-tal vaste speelsters, domineren, en liepen tot 6—4 uit. Z.K.V. kon tenslotte nog tot 66 inlopen. Mevrouw Sterk (2x), Fr. Ausma (2x), R. Spoor en W. Jansma scoorden. Sport Vereent was een klasse minder dan Oosterpark, dat via een 71 ruststand, met 10—3 won. N. Geysendorfer en H. Ausma (2x) scoorden tegen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 12