Ph. de Koning Fries boerinnetje werd verpleegster zendeling e en ging naar Afrika Walvisvloot hoopt langer weg te blijven en meer te vangen De regen is er... De regenjassen zijn er REGENJASSEN 39.75 tot 75.- IJmond-agenda Diepste motief apartheidsbeleid is de bescherming STREEFGETAL: 1200 WALVISSEN DKV verliest van Badhoeve Ledental Witte Kruis in Heemskerk nu 650 Weer bazaar voor de VAR A-speelgoedactie Marnix Gij sen komt naar Nederland „Cheri" van Colette op Broadway Rassenvraagstuk in Zuid-Afrika Voor ongeveer 700,- gestolen Eerste wedstrijd in Lamersbekertoernooi Diamanten echtpaar re voor de margarinefabricage) doen stij gen. Dit is mede overwogen voor het be sluit om een tweede tanker aan de vloot toe te voegen, hierdoor zal de afvoer van traan worden versneld. Advertentie o.a. het wereldbekende merk VALMELINE in vlotte modellen en prima kwaliteiten. Prijzen 55.— tot 105.— Herenmodes en Confectie KENNEMERLAAN 24 Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV te Heemskerk is er ook in de tweede ontmoeting tegen Badhoeve niet in geslaagd winst te be halen. Evenals in IJmuiden hebben beide teams een goede partij korfbal laten zien. Het kleine veldoverwicht, dat het beter s-pelende Badhoeve de gehele wedstrijd gehad heeft, werd voor de pauze in twee doelpunten uitgedrukt (2—0). Nadat het in de tweede helft eerst nog 3—0 geworden was, wist v. Wonderen de achterstand te verkleinen (31), waarna Badhoeve met twee treffers de zege veilig stelde (5—1). In de laatste minuten was het invaller Oldenburg, die met het fraaiste doelpunt van de wedstrijd, de eindstand op 5—2 bracht. Het tweede twaalftal, dat tegen SDO II de eerste helft met een 2—0 achterstand afsloot, heeft in de tweede helft van deze ontmoeting eindelijk haar vorm terugge vonden. Door Thea Pul, Ties en Kees van Veelen namen de IJmuidenaren de leiding (2—3). De Hillegommers, die het gevaar zagen, probeerden het spel te verplaatsen en het gelukte hun om de balans weer in evenwicht te brengen (3—3). Teruggekeerd tot de beginopstelling, zorgde Dini Bou wen ervoor, dat de winst bij DKV terecht kwam (34). Het derde twaalftal, dat Oldenburg aan het eerste moest afstaan, incasseerde een nederlaag tegen het sterke KIOS II met 3—0. Onder voorzitterschap van de arts J. F Dikkenberg heeft de afdeling Heemskerk van de vereniging het Witte Kruis maan dagavond een ledenvergadering gehouden in het nieuwe wijkgebouw. De voorzitter schetste dit gebouw als een centrum van volksgezondheid, waarin alle takken van deze dienst zijn samengebracht. Dokter Dikkenberg bracht dank aan het gemeen tebestuur voor de medewerking bij de stichting van dit gebouw. Uit het jaarverslag van de secretaresse mejuffrouw H. Taams bleek, dat het ledental met sprongen omhoog gaat. Dit bedraagt thans zeshonderdvijftig. In 1958 werden driehonderdeenentwintig verple- gingsartikelen uitgegeven. De wijkver pleegster zuster T. Boersma legde 1757 be zoeken af. Per 1 december zal zij haar taak alleen in Heemskerk blijven vervullen. De penningmeester de heer R. F. de Mink had goed nieuws: er was een batig saldo van 1.065,83. In verband met de stijging van het ledental, werd het bestuur uitgebreid en op zeven personen gebracht. Gekozen werd mevrouw Veermans—De Man. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering dit op 5 november in Krasna- polsky te Amsterdam zal worden gehou den. werden gekozen mevrouw A. Beumer en de heer D. J. Schipper. Behalve de bestuurswijziging, die maan dagavond ten huize van mevrouw Goos- sensBrons in de Geelvinckstraat tijdens de jaarvergadering van de P.v.d.A.-vrou- wenbond, afdeling Velsen-Noord, is ont staan, was het bespreken van de VARA- speelgoedactie het belangrijkste agenda punt. In het jaarverslag herinnerde mevrouw De Wilde aan de vele gehouden bijeen komsten, lezingen en de zeer geslaagde VAR A-speelgoedactie, die vorig jaar f500 opbracht. Dit resultaat was voor de lei ding van de VARA-speelgoedactie voor de afdeling van deze omroep en die van de P.v.d.A.-vrouwenafdeling aanleiding beide verenigingen te verzoeken zich in te span nen voor een tehuis van 70 a 80 geestes zieke kinderen in Oegstgeest. Die mede werking wordt gegeven. Mevrouw Weller kon als penningmees- teresse een voordelig saldo melden. Wegens bedanken van mevrouw Antonisse als wijkhoofd. die veel waardering voor haar werk kreeg, werd deze taak overgenomen door mevrouw P. de Reus. De reiscommis sie is opgeheven, aangezien het niet langer in het voornemen ligt uitstapjes te maken, behalve het deelnemen aan excursies. Bij de bestuursverkiezing traden af de dames De Wilde en Veen. In hun plaats kwamen mevrouw P. de Reus en mevrouw Haan. Op 14 november wordt de VARA-speel goedactie door een bazaar gestimuleerd en op 3 november zal er een filmavond zijn. DINSDAG 2 0 OKTOBER 1959 WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Van links naar rechts: Rosa, Trienske en Sammy en Thea. De kinderen van het echtpaar Bouhof in de J, P. Coenstraat te IJmuiden hebben sedert enkele dagen een logeetje. Rosa, zo heet het nieuwe vriendinnetje, werd drie jaar geleden geboren in Tanganyika, ongeveer in Midden-Afrika. Haar moeder overleed bij haar geboorte en haar vader wist met het kind geen raad. Daarom heeft Trienske Beimers zich over het halfweesje ontfermd. Het dorpje waar dit gebeurde heet Tatanda; het ligt in de zuidwesthoek van Tangan yika. Dorpje is eigenlijk wel een heel groot woord voor de enkele lemen hutten die daar staan rondom een polikliniek je; een schooltje en een kerkje, opgetrokken uit leem, stenen en stro. Toen zes jaar geleden Trienske daar aankwam, stonden er alleen een paar hutten. Trienske Beimers is de dochter van een eenvoudige boer in Friesland. Haar wieg stond op een bescheiden boerderij. Zij groeide op in het „boerenvak", maar gaf, na de dorpsschool te hebben doorlopen, te kennen dat zij verpleegster wilde wor den. Zij wérd verpleegster. Diep onder de indruk van hetgeen zij gelezen en ge hoord had over voor een westerling nauwelijks voorstelbare toestanden in sommige delen van Afrika, besloot zij alles in het werk te stellen om daarheen te kunnen gaan, waar zij nuttig werk wilde doen onder medemensen die verstoken waren van elke medische hulp. Na haar studie aan het Nederlands Bijbelinstituut te Doorn ging Trienske naar Afrika. Maar zo gemakkelijk als het hier staat ging het ook weer niet. Haar reis moest zij "zelf bekostigen. Eerste op gave was dus dat reisgeld bij elkaar te hebben. Verpleegsters krijgen in het al gemeen geen loon naar werken, zodat het uitgesloten was binnen korte 'tijd, zelfs in dien zij heel zuinig zou leven, genoeg geld over te houden om de passageprijs te be talen. Daarom ging zij op boerderijen werken, voor welke zware arbeid in het algemeen goed wordt betaald. Toen Trienske het geld bij elkaar had, vertrok zij naar Tanganyika, waar zij zich aansloot bij de Amerikaanse Livingstone Memorial Mission. Dit zendingsgenoot schap wist een prachtig arbeidsterrein voor het dappere jonge Friese „boerin netje-verpleegster-zendelinge": Tatanda. Trienske, die wij gistermiddag bij de Bouhofs ontmoetten, stond niet lang stil bij het moeilijke begin daar op die ge ïsoleerde open plek midden in het Afri kaanse oerwoud, waar zij aanvankelijk, geholpen door slechts twee neger-assis- Trienske's eerste polikliniek tenten (die nauwelijks enige praktische opleiding hadden genoten) bergen werk moet hebben verzet, alvorens er sprake kon zijn van een „polikliniek". In die polikliniek, opgetrokken uit leem, stenen en stroo, zijn wonderen verricht. Nog nooit is daar een arts ge weestTrienske en haar assistenten hebben er zes jaar lang gearbeid, elke dag, middag, avond en nacht. Zij wil niet praten over de mensenlevens, die het dappere team heeft gered. Wél over de nederlagen die zij, door onmacht, door de afwezigheid van eenarts, door te weinig medicijnen hebben moeten lijden. Na zes zware jaren is Trienske op vakantie in Nederland. Zij heeft een van haar drie. pleegkindertjes bij zich, Rosa. De kindertjes verloren allen hun moeder toen zij ter wereld kwamen. Hun namen: Rosa, Sammy en Thea. Rosa en Sammy behoren tot de Oewavipa-stam, Thea tot de Oewaloengoe-stam. In Tatanda staat ook nog een kindertehuis, waar een tien tal weesjes een liefderijk tehuis heeft gevonden. Trienske heeft haar post niet alleen achtergelaten. Jeltje Postma, eveneens een Friezin, heeft haar werk zolang over genomen. Zondag 15 november zal Trienske Bei mers in de Elon-kapel te IJmuiden het een en ander vertellen over haar werk in Tatanda en daarbij zullen dan kleu rendia's worden vertoond. Tatanda heeft hard een arts nodig. Trienske hoopt, dat zij in Nederland een dokter kan interesseren voor het polikli nisch werk in dat geïsoleerde oord, waar dagelijks tientallen mensen om genees kundige hulp smeken. Er is nog zo on noemelijk veel te doen daar. „Als het kan, zou ik, voor het werk op het school tje, ook nog een stencilmachine meene men naar Tatanda," zei Trienske.... Advertentie MODERNE VELSEN—IJMUIDEN DINSDAG 20 OKTOBER Thalia, 20 uur: „Charles Chaplin als dic tator". Patronaatsgebouw, 14.30 uur: Ontspan ningsavond bejaarden. Zaal Abelenstraat: Van 20 uur af spreekuur Alcoholics Anonymous. Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 21 OKTOBER Rex, 20 uur: „Elke minuut telt". Thalia, 20 uur: „Charles Chaplin als dic tator". Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur wet houder van sociale zaken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 1416.30 uur. BEVERWIJK DINSDAG 20 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Adam en Eva". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Laatste paradijs". Kennemer Theater, 20 uur: Maatschappij tot Nut van het Algemeen, lezing door de heer W. Veenendaal: „Nederland groter dan zijn grenzen". Noodsehool, Prins Bernhardlaan, 19.30 tot 21.30 uur: Tentoonstelling „De schoonheid van oude tegels". WOENSDAG 21 OKTOBER Bioscopen: Als dinsdag. Noodschoot, Prins Bernhardlaan. 19.30 tot 21.30 uur: Tentoonstelling „De schoonheid van oude tegels". Marnix Gijsen brengt volgende week een bezoek aan Nederland. Op 27 oktober zal de Belgische auteur een lezing houden voor de Utrechtse Kring in Utrecht, waar hij zal worden ingeleid door Jan Engelman. Op 30 oktober is een receptie voorzien op de residentie van de Belgische ambassa deur. Bij die gelegenheid zal Marnix Gijsen de Marnix Gijsentulp worden overhandigd, in het bijzijn van de kweker, de heer Ger it Nijssen uit Santpoort en jonkheer mr. .1. Sandberg van Boelens, burgemeester in Sassenheim. 's Avonds zal de heer Gijsen dan in Den Haag een lezing houden die wordt georganiseerd door de St. Jacobs- rcring, in samenwerking met het Algemeen Nederlands Verbond, het comité Benelux, het H.I.V.O., het letterkundig genootschap O.K.K. en de Volksuniversiteit. Op 2 november houdt Marnix Gijsen een lezing voor de vereniging voor volksont wikkeling in Hilversum in het restaurant de Karseooom. Op 11 november zal de burgemeester van Nijmegen Marnix Gijsen ontvangen in het raadhuis en wordt de schrijver een diner aangeboden door de vereniging van boekverkopers, 's v Avonds zal Marnix Gijsen dan een lezing houden in de schepenzaal, waar mr. Hustinx, de burgemeester, hem aan het publiek zal voorstellen. NEW YORK (UPI) Opnieuw is een der werken van wijlen Colette uitgeko zen om als toneelstuk op Broadway triom fen te vieren. De weduwnaar van de be roemde Franse schrijfster, Maurice Gou- deket, heeft de toneelbewerking van „Che ri" goedgekeurd. Anita Loos, die acht jaar geleden ook Colette's „Gigi" op het New Yorkse toneel bracht, en daarin Audrey Hepburn tot een beroemde ster maakte, lanceerde ook „Cheri". De toneelbewer king ziet er, aldus Goudeket, uitstekend uit. Overigens is Goudeket niet gemakkelijk tot goedkeuring van toneel- en filmver sies van de boeken van zijn vrouw te be wegen. „De belangstelling van het toneel voor haar werken, hebben wij stellig niet uitgelokt. Ik ben niet bijzonder gesteld op toneelbewerkingen en ik weiger vele aanvragen. Colette schreef niet in de eer ste plaats voor het toneel. Zij was een ro mancière, en haar werken komen het best als romans tot hun recht. Evenwel, als er werkelijk bijzonder goede bewerkin gen en producties worden aangeboden, dan verleen ik mijn goedkeuring," aldus Goudeket. Ds. D. W. de Villiers uit Zuid-Afrika, die vorige week vrijdag aan de Vrije Universiteit te Amsterdam promoveerde tot doctor in de Godgeleerdheid op het proefschrift „Ileisbeskrijwings as brorme vir die kerkgeschiedskrijwing", heeft maandagavond in Velsen-Noord voor veel leden van de Ned. Christen Vrouwenbond in zijn eigen Afrikaanse taal het veelomvattende rassenvraag stuk in zijn land behandeld en daarbij getuigd van de bescherming van blan ken en kleurlingen als diepste motief van het apartheidsbeleid. De spreker, die ruim een jaar in Neder land is geweest en behalve voor zijn proef schrift nog tijd heeft gevonden twintig spreekbeurten te vervullen, probeerde de rassenmoeilijkheid in Zuid-Afrika te be naderen vanuit de historische groei, een vraagstuk, dat er volgens hem eigenlijk niet is, omdat van Zuid-Afrika alleen maar mooie dingen kunnen worden verteld. Daarom verweerde dr. De Villiers zich tegen een boekje inzake het rassenpro bleem. dat ds. Buskes heeft geschreven, dat volgens hem vele onwaarheden om trent de materie inhoudt. Pers en radio, ook in ons land, vertellen ten aanzien van het Zuidafrikaanse rassenvraagstuk nega tieve dingen, want het rassenprobleem is in de gehele wereld een kwestie van wit en zwart (Frankrijk-Algerië; België- Congo; Engeland-India; Nederland-Indo- nesië). Nergens is het zo als in Afrika. Omdat dit gebied één land is, hebben blank én gekleurd er samen te maken onder een blanke regering. Het rassenprobleem is een erfenis, want nadat in 1652 de Hollanders Zuid-Afrika stichtten, volgde de eerste rassenbotsing tussen het volk van Jan van Riebeeck en de Hottentotten en Bantoes al in 1660. Een eeuw later reeds-was er rassenvermenging en ontstond de groep kleurlingen. De spanningen zijn gekomen doordat de sla ven hun boeren vermoordden. Mettertijd heeft de rassenspanning zich ontwikkeld door de als een regenboog geschakeerde kleurlingen, die tot inlandse oorlogen leidde tussen Bantoes, Hottentotten en andere groepen. De grote trek naar het noorden in 1836 leidde opnieuw tot ras senbotsing. Dr. De Villiers merkte op, dat iedere Afrikaner het rassenvraagstuk ernstig neemt. Slechts 1 tot 2 miljoen Bantoes komen in aanraking met de beschaving. De tweede hoofdgroep vormen de 3 miljoen blanken 'in Zuid-Afrika, van wie 60 per cent Afrikaans spreekt en 40 percent En gels georiënteerd is. Politiek probleem Met nog andere groepen vormen deze de spanning, waarbij het rassenvraagstuk tevens een 'politiek probleem is geworden. De politiek in Zuid-Afrika is geheel anders dan in ons land. De Engelse politiek wil integratie, vandaar dat er geen Engelse school is. Zuid-Afrika heeft nu ook te doen met communistische infiltratie. Dr. De Villiers herinnerde aan het feit. dat studenten uit Ghana universiteiten in Rusland bezoeken en aan de Mau-Mau- beweging, die uitlopers zijn van misvormd communisme. Daarom wordt, het commu nisme in Zuid-Afrika niet getolereerd. En omdat de westerlingen de historie niet kennen is er geen enkele, ook geen Neder landse krant, die ooit positief is ten op zichte van het Zuidafrikaanse rassen vraagstuk en waarbij wordt aangeleund tegen de Engelse pers. aldus spreker. Doch ondanks alles is Zuid-Afrika een mooi land en ahe spanningen zijn minder groot dan in het westen. Anderhalf miljoen leerlingen bezoeken 5000 Bantoescholen met 22.000 Bantoe onderwijzers. Voor de gezondheidszorg geeft Zuid-Afrika per hoofd dertieneneenhalve gulden uit en voor het onderwijs acht gulden. De blan ken doen alles om aan de kleurlingen de bpete faciliteiten te geven. Dr. De Villiers deed als oplossing voor het Zuidafrikaanse vraagstuk aan de hand de totale integratie fJaat ons samen leven om door de eeuwen eu donr rassenvermen ging een eigen volkskarakter te krijgen") of gedeeltelijke integratie, die de primi tieve toestanden onder de kleurlingen on lost. Daarom heeft, de regering liet stand punt ingenomen tot bescherming van kleurlingen en blanken en is de apart- heidswet tevens een bescherming van de kinderen tot 21 jaar. Nog niet Er kan volgens spreker nog geen door gevoerde integratie toegepast worden, maar discriminatie is er niet! Het diepste motief van de apartheidswet is de be scherming. Dr. De Villiers gunde de kleurlingen alles, wat hij zelf graag zou wensen: eigen scholen, eigen ziekenhuizen enz. In de kerk heerst een hartelijke samenwerking en 98 percent van de Nederlandse Gere formeerde Kerk werkt aan het zendings werk onder de kleurlingen. En om zijn karakteristieke bespreking van ,het Zuid afrikaanse- rassenvraagstuk nog - meer reliëf te geven, riep spreker uit God te danken, als zijn drie zoontjes zich op. de: zending onder de Bantoes zouden willen toeleggen. De met de grootste aandacht gevolgde inleiding was voor de Ned. Christen Vrou wenbond een zeer leerzame. Vermoedelijk op klaarlichte dag hebben onbekenden ingebroken in het huis van de familie N. aan de Warande te Beverwijk. De bewoners hebben bij hun thuiskomst kasten geopend aangetroffen. De dieven hebben een geldkistje met waardepapieren meegenomen. Een bijouteriekistje, dat open was, werd geledigd. Ook wordt een klein bedrag aan geld vermist. De bestolenen stellen de waarde van het vermiste op ongeveer zevenhonderd gulden. De familie is tegen inbraak verzekerd. De politie stelt een onderzoek in. Voorts is een inbraak gepleegd in een kantoor van de firma Van Hattum en Blankevoort in park Scheijbeeck. Enkele ramen vertoonden hier sporen van braak. Er wordt echter niets vermist. (Van onze Amsterdamse redacteur) De Nederlandse walvisvloot zal op za terdag 31 oktober aanstaande uit Amster dam vertrekken met het vaste voornemen alle vroegere records te breken door in totaal 107 vangstdagen (vorig jaar 69J 1.200 walvissen te vangen (vorig jaar 969). Deze vergroting van de produktie is mo gelijk geworden doordat Nederland uit de internationale walvisvaartconventie is ge treden. Het aantal van 1.200 eenheden is hetzelfde, dat de Nederlandse onderhan delaars tijdens dc quoteringsbesprekingen tussen de verschillende landen heeft ge- eist. Deze eis werd echter nimmer inge willigd. Hoewel na het verbreken van de inter nationale overeenkomst een chaotische toestand dreigde te ontstaan, waarbij de vrije jacht de walvisstand in gevaar zou kunnen brengen, blijkt thans dat de be trokken landen elk voor zich een vangst limiet hebben vastgesteld, waardoor de totale limiet van het vorige seizoen niet zeer belangrijk zal worden overschreden. Verleden jaar was deze limiet vastgesteld op ruim 15.000 walvissen, volgens de ver deling: Nederland 969, Noorwegen 5.824, Japan 5.038, Engeland 1.869, en Rusland 1.500. Thans blijkt, dat Noorwegen en Ja pan hun limieten niet zullen verhogen. En geland en Nederland hebben de cijfers tot respectievelijk 2.500 en 1.200 opgetrokken, terwijl eveneens een verhoging mag wor den verwacht van het Russische limiet, ofschoon het juiste cijfer hiervan nog niet bekend is. In Nederland is over de vaststelling van de limiet overleg geweest tussen de Maat schappij voor de Walvisvaart en de rege ring, die door het verstrekkerf van garan ties nauw geïnteresseerd is bij de maat schappij. Men stelde zich echter op het standpunt, dat Nederland niet hoger dien de te gaan dan bij vroegere internationa le besprekingen aan eenheden werd ge- eist. Met deze zelfbeperking wilde men een chaos bij de walvisvangst voorkomen en het blijkt dus dat in andere landen het zelfde standpunt is gehuldigd. De Willem Barendsz wordt thans bij de Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw maatschappij voor de grote reis in gereed heid gebracht. Bij de Amsterdamse Dok maatschappij ligt op het ogenblik de oude Willem Barendsz, de „Bloemendaal", die als tanker zal meegaan. De vloot zal voorts bestaan uit de gecharterde tanker Rossum en dertien van de veertien be schikbare jagers (verleden jaar twaalf). De directie van de maatschappij is op timistisch over de te verwachten bedrijfs resultaten. Omdat tevoren weinig is te voorspellen van de traanprijs, zoals die over enkele maanden zal zijn, staat een walvisvangstonderneming aan grote risi co's bloot. Onlangs werd besloten voor een bedrag van één miljoen gulden een diep vries installatie aan te kopen, opdat het \yalvisvl.e.e_s.jook .in de handel kan worden gebracht. De vraag hiernaar is de afgelo pen jaren niet onbelangrijk toegenomen. De grote droogte, die ongetwijfeld zijn invloed zal hebben op de marktpositie van veeteeltprodukten, zou, zo wordt ver wacht, de vraag naar traan (onder ande- Advertentie LUm en plak alles met van Ceta-Bever Evenals voorgaande jaren het geval was, is het Lamersbekertoernooi, georganiseerd door de Beverwijkse biljartvereniging „Excelsior", gestart. De eerste wedstrijd, welke „Excelsior" tegen „Scheywijck" speelde is een 412 overwinning voor laatstgenoemde vereniging geworden. Op dinsdag 3 november zal het zestig jaar geleden zijn dat Wiebe Nijenhuis en Maria Arendina Katers, wonende Iepen laan 24 te Beverwijk, in het huwelijk traden. De vader van Nijenhuis was koop man. maar Wiebe kwam als „bosjesmaker" in een sigarenfabriek in Steenwijk, waar hij het vak degelijk leerde. In 19io kwam het gezin naar Beverwijk en kwam de heer Nijenhuis in dienst bij de sigaren fabriek van P. Majoor, waar hij zich zes entwintig jaar bezig hield met het maken van „rokertjes". Hij moest later ander werk zoeken en ging op stap om leden te winnen voor de plaatselijke Radio Cen trale. Dit lukte heel goed. want in enkele jaren had de heer Nijenhuis 750 luisteraars gewonnen. Ook w.as hij een aantal jaren vertegenwoordiger voor een verzekerings maatschappij, waarvoor hij zeventien jaar zijn krachten gaf. Toen een afdeling van de Bond van Ouden van Dagen werd op gericht, was de heer Nijenhuis één van de oprichters en bestuurders. ■Mevrouw Nijenhuis is in 1880 geboren, i een jaar later dan haar echtgenoot en van de negen kinderen die uit het huwelijk voortkwamen, zijn er nog vijf in leven Het echtpaar heeft twaalf kleinkinderen en drie achterkleinkinderen, die allen ho pen het diamanten feest mee te maken. Dit wordt gevierd op 7 november, in café „Sport" aan de Alkmaarseweg. JAARVERGADERING VAN WERKMEESTERS In zaal Dam heeft de afdeling Heems kerk van de Nederlandse Katholieke bond van Werkmeesters en Toezichthoudend personeel maandagavond haar jaarverga dering gehouden. De voorzitter de heer C. Kemper sprak in het openingswoord zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst der leden. De penningmeester de heer C. Jansen maakte in zijn jaarverslag melding van een batig saldo. In plaats van de heer J. v. d. Mey, die zich niet langer beschikbaar stelde, werd de heer J. Mulder tot secretaris ge kozen. Tot slot van deze vergadering heeft de heer H. Veldhoven een inleiding gehouden over de nieuwe loonpolitiek.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5