mu V 3 prachtige slaapkamerkleedjes FRANS LIST Havenberichten IJmond-agendq EEN GRIT BRIL VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 Uitgebreid winterprogram- ma van de P.v.d.A.- vrouwengroep Het Protestantse klooster in Taizé (Fr.) Haarlemse rechtbank Negen maanden cel geëist voor diefstal in fabriek 66. in frisse Meuren samen voor f 10.- MEUBELEN - WONINGINRICHTING H. Laros opnieuw aan kop in DCIJ-toernooi mr.opticien gouda umuiden zwijndrecht Kenn. Pluimvee Ver. krijgt ruimte voor tentoonstelling Goed amusementsprogram ma met „Dorus" in de hoofdrol DAMESGARNITUUR ook verkrijgbaar in onze WALA-zaak, Plein 1945 J De overheidspensioenen Gepensioneerden vragen medezeggenschap DCIJ-reserves verliezen van Hillegom SpakenburgIJ muiden Posities sleepboten bureau Wijsmuller Gevaarlijke muur Radio DISCO Lijk aangespoeld aan Bloemendaalse strand i#. Medische verzorging tijdens het weekeinde De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid heeft voor het komende seizoen een uitgebreid programma samengesteld. De jaarvergadering is vastgesteld op maandag 26 oktober. Een week later spreekt in de bovenzaal van ,,'t Centrum oud-minister J. G. Suurhoff over de alge mene politieke situatie in ons land. Op maandag 9 november vindt ten huize van mevrouw Malestein een bijeenkomst plaats met als onderwerp „Wat is de socia listische opvatting over bezit". Na de vie ring van de vrouwendag op 30 november komen de dames op 7 december wederom bijeen om te spreken over Afrika. De kerstavond wordt op 21 december gevierd in IJmond-verband. In de kleuter school aan de Van Diepenstraat te Velsen- Noord wordt een sfeervol programma aan geboden aan de vrouwengroepen te IJmui- den, Velsen en Beverwijk. De eerste bij eenkomst in het nieuwe jaar vindt plaats op 4 januari, waar de heer Daams, lid van de Katholieke Werkgemeenschap in de P.v.d.A., zal spreken. Over Berlijn wordt gesproken op 18 januari. Op 1 februari zal 'n avond worden georganiseerd in samen werking met de partij afdeling. Een Ka merlid zal een inleiding houden over be- zitsvorrrting. Op 29 februari is het onder werp van bespreking: „Iets over de vrouw, wier kinderen haar niet meer nodig heb ben". Spanje zal het onderwerp zijn op de bijeenkomst die op 14 maart wordt ge houden. Over „Wat vinden we in de da mesbladen" wordt gesproken op 28 maart. Op 11 april volgt een dag in IJmondver- band op de Banjaert te Wijk aan Zee. De feestelijke slotavond zal worden gehouden op 25 april. Voor de leden van de Jonge Kerk in Wijk I van de Ned. Hervormde gemeente te Beverwijk heeft de heer Pinksterboer een lezing gehouden over het Protestantse klooster te Tairé in Frankrijk. Na iets verteld te hebben over het ont staan van de orde van de broeders van Tairé nam de heer Pinksterboer de aan wezigen in gedachten mee naar het kloos ter, dat hij persoonlijk heeft kunnen be zoeken. Er zijn thans veertig broeders en hoewel het bijna uitgestorven dorpje Tairé zelf een oase van stilte is in deze woelige wereld, blijken toch al deze broe ders midden in de wereld te staan. Som migen zijn tien maanden van het jaar elders werkzaam als predikant of als arbeider in Frankrijk, Afrika of elders. Wat voor werk zij ook doen, allen trachten zij hun leven geheel in dienst van God te stellen. Zo ook degenen, die in Tairé blij ven en zorgen dat het een oord van retraite kan zijn voor allen die daaraan behoefte hebben. De heer Pinksterboer vertelde hoe het in Tairé mogelijk is, dat het oude Ro maanse kerkje, waar eens per maand de Rooms-Katholieke mis gelezen wordt, verder dagelijks gebruikt wordt voor de protestantse diensten van het klooster. Tot slot liet de heer Pinksterboer een grammofoonplaat horen van een ochtend dienst te Tairé. Een dergelijke dienst heeft een geheel eigen liturgie. Advertentie Idoalo combinatie van1 corset en gaine. Wala corset-gaine van gepatenteerd Elastinova - elas tiek. Veterloos. Opzij sluitend door middel van haken en ogen. Speciale baleinage in het voor pand. In 3 heupwijdten en 3 lengten. Modellen zowel in als boven de taille. Model als af beelding 29.75 Voorsluiting-beha Ccup/9.25 Plein 1945 - Tel. 7541 Ons Inconé-boekje betekent extra voordeel voor u De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. J. van den Oever heeft vanmorgen negen maanden gevangenis straf geëist tegen een 28-jarige fabrieks arbeider uit Koog aan de Zaan. Verdachte is ten laste gelegd dat hij op 4 september in Koog aan de Zaan in een fabriek is binnengeklommen door een dakraam en potloden, een portemonnee, post- en rentezegels en kleingeld heeft ge stolen. Verder stond hij terecht voor een diefstal van 180. De man is getrouwd en heeft twee kinderen. De raadsman mr. H. Luijken schetste zijn cliënt als een eenvoudige arbeider die zich met glazen bier moed en zelfbewust zijn probeert in te drinken. Pleiter achtte toezicht gewenst naast een lagere gevan genisstraf dan de geëiste. Uitspraak op 5 november om half tien. Advertentie INCONÉ DEZE WEEK.... OP COUPON NO. 11 van het INCONE verlovingsboekje MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 P.S. Denkt u aan uw INCONé-BOEKJE? Het betekent extra voordeel vooru! In elke ronde van het DCY-toernooi is nog steeds een andere leider geweest. Waren het eerst v. d. Berg en Dukel, daarna waren het Laros en Roozenburg, die de eerste twee hebben verdrongen. Door een overwinning op P. v. d. Berg staat H. Laros nu geheel alleen met vier gespeelde partijen en acht punten alleen aan de kop. De tweede plaats wordt in genomen door Roozenburg, die uit vier partijen zeven punten behaalde. Dukel is derde met zeven punten uit zes partijen. In de eerste klasse kreeg Apeldoorn, die met een fraaie score van tien punten uit zes partijen aan de kop stond, klop van Varno Morseld. Toch blijft J. C. Apeldoorn nog aan de kop. Tweede is nu Varno met negen punten uit zes partijen. Voor de bezetting van de onderste plaats, werkte Jan Tijms zich omhoog door een over winning op Dirk Woord. De stand van de le klasse is: Apel doorn 10 (uit 7); Morseld 9 (uit 6); W. v. Wort 7 (uit 5); Piet Binkhorst (7 uit 6); J. de Boer 6 (uit 5); G. Postma 4 (uit 5); C. Kaan 4 (uit 4); D. Ott 4 (uit 5); H. Leeuw 3 (uit 3); J. Koppelman 2 (uit 2); J. Tijms 2 (uit 4); W. Woord en W. Gomes 0 punten (uit 3). By de jeugd In de jeugdafdeling is een kopgroep ge vormd van vier spelers. Het kampioen schap van deze afdeling zal dan ook wel terecht komen bij Moleman, Duyvenbode, Koelma of Wijker. Het 'puntenaantal van 21, 20, 19 en 19 is voor Treffers op de vijfde plaats, 16 te veel om de kopgroep nog in te halen. De overigen: Veldhuizen en Blok 8, Goos 6, Groot 4, Amsing 2, Jac. Tijms 0 en Postma 0, zijn voor de eerste plaats uitgeschakeld. De uitslagen luiden: De GrootBlok 20; TreffersVeldhuizen 20; Wijker Postma 2—0; KoelmaVeldhuizen 20; Treffers—De Groot 2—0; Duyvenbode— Blok 20; De GrootWijker 02; Koel maPostma 20; BlokVeldhuizen 20; TreffersPostma 20; De GrootAmsing 02; WijkerVeldhuizen 20. Voor woensdagavond 28 oktober staat voor de Noordhollandse hoofdklassecompe titie de belangrijke ontmoeting DCY 1— Haarlemse damclub op het programma. OPSTELLING VITESSE Vitesse krijgt zondag het Beverwijkse „De Kennemers" op bezoek. De ploeg, die als één van de zwakke broeders in de tweede klasse stond aangetekend, kan ech ter veelal uit haar slof schieten. De opstelling ziet er als volgt uit: N. Stuifbergen; N. Lute en P. Beentjes; A. Groot, H. Jonker en F. Res; J. de Zeeuw, G. Jonker, H. Zonneveld, Th. Groot en N. Jonker. Advertentie Een optisch en cosmetisch succes KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 Donderdag kwamen in IJmulden aan: Corstar van Benisaf. erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Sierra Maria, Duinkerken, laden IJmuiden: Deo Duce. Teignemouth; Elsa. Kopmansholmen, hout lossen Zaandam; Dnjestr, Archangel; Finni, New port News; Swift, Londen; Nordwind, Gdynia; Morbihan, Le Havre; Diale, Gdynia; Vlaanderen 2. Wilhelmshaven: Alberto Dodero, Hamburg: Jans, Londen; Hontestroom. Londen: Magdalena Oldendorff. Newport News; Fallowfield, Swansea; Zwaantiena. Swansea; Chios. Hampton Roads; Rane. Stockholm: Kuutsalo. terug uit zee, bijleg ger; Swallow, Felixtowe; Uranus. Mormugoa; Jan Brons. Kopmansholmen: Werrastein, Antwerpen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Carnissesin- gel van Waya, hout lossen Zaandam; Leiderkerk, Rotterdam; Solon. Antwerpen; Carpatia. Bremen; Earlsfield. Swansea; Eemstroom, Grangemouth. Strabo. Lissabon. Donderdag vertrokken nit IJmuiden: Amvnta naar Rotterdam; Mynias, Rotterdam; Anna Elisa beth, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Oran je Nassau. Cowes Roads: Stad Alkmaar, Lulea; Deo Duce. Ronne, bijlegger IJmuiden; Lauwers- bcrg, Colchester, kunstmest IJmuiden; Minos. Rotterdam; Nesshorn. Rotterdam; Kuutsalo, Ant werpen; Woltersum, Bremerhaven; Peregrine, Harlingen; Ascanius. Port Said. Vrijdag vertrokken nit IJmuiden; Gaasterland naar Bremen; Swift. Harlingen; Grebbestroom, Manchester; Stanislas, Bremen; Kadcik, Rotter dam; Zaanstroom. Londen; Oberon, Point a Pi- tre; Frans Böhmer, Cadiz. (indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In hotel „Parkzicht" te Beverwijk wa ren donderdagavond de leden van de Ken- nemer Pluimvee Vereniging bijeen. Me degedeeld werd, dat het zeer waarschijn lijk gelukken zal een gebouw te vinden, waar de Holland-show kan worden gehou den. Een garage, groot 52 bij 24 meter is het bestuur toegezegd. De gemeentelijke autoriteiten dienen er in toe te stemmen enige veranderingen aan te brengen aan het dak. De eigenaar van de garage, de heer Kooiman, heeft zich bereid verklaard bij een eventuele tentoonstelling, zijn wa gens buiten te parkeren. Uitvoerig werd gesproken over de gevreesde konijnenziek te, die weer heerst. De leden zijn het meest bang voor de beesten van niet-le- den, omdat deze mensen zeer waarschijn lijk nog denken dat er redding is voor een ziek beest. De kans op besmetting is zeer groot. De enige manier om deze ziekte te localiseren, is volgens het bestuur de zie ke beesten af te maken. De leden van de Kennemer Pluimvee Vereniging zijn be reid niet-leden met raad en daad bij te staan, zo werd gezegd. In de loop der jaren heeft de radio reeds aan diverse zotte creaties een da verende populariteit bezorgd. We behoe ven immers slechts te denken aan type ringen als Peter Pech, Kobus Kuch, mr. Doodle, Baartels en de „dames" Snip en Snap, om van deze waarheid te worden doordrongen. Met uitzondering van laatst genoemden is deze beroemdheid echter steeds van tijdelijke aard gebleken en wij zijn dan ook bijzonder benieuwd naar het tijdstip, dat Tom Manders eveneens het ogenblik gekomen acht, zijn Dorus in dit mausoleum der herinneringen bij te zet ten. Wanneer wij dan weer het succes in aanmerking nemen, dat hem donderdag in het Luxor-theater in Beverwijk ten deel mocht vallen tijdens zijn optreden voor de VARA-omroeptournee, kan rustig wor den aangenomen dat hij zich voorlopig' nog ruimschoots van de gunsten van het publiek verzekerd mag weten. Ongemoti veerd is een dergelijk grote bijval niet, want zijn aandeel in dit kolderieke genre heeft een grappig mannetje opgeleverd, wiens droge humor even bekend is gewor den als zijn melancholieke hangsnor. Van daar dat zijn optreden hier niet nader meer behoeft te worden omschreven en wij kunnen volstaan met een nabeschou wing over het programma in zijn geheel. Welnu, dit is na het tournee van Wim Son- neveld van enige jaren geleden de beste show geworden, welke door de VARA on der zijn auspiciën genomen werd. Het dé cor levert hiervoor een grappige entoura ge, waarbij zelfs de man achter het spot- licht op een originele wijze werd ingescha keld. Uiteraard was Dorus in dit program ma de grote favoriet, niet alleen door de lakoniek-humoristische wijze waarop hij zijn dwaze vertelsels spuit, maar ook we gens de liedjes, die, zoals over het Water- looplein en de diverse wagens waar Dorus in zijn leven gebruik van heeft gemaakt, knap cabaretwerk mogen worden ge noemd. Bovendien heeft hij zich omringd door enige artiesten, wier optreden be paald van klasse is geweest. Met uitzon dering dan van de enigszins onbestemde Marius Monkouw, toonde Sonja Ooster man zich een veelzijdig cabaretière, met „meneer" Cor Steyn als een bekwaam begeleider en Hammond-organist. Goed waren ook de Hotcha's, die op hun meest al uitzonderlijke mondharmonika'seen waarlijk verbluffende virtuositeit demon streerden. Bij dit uitstekende amusementspro gramma fungeerde de heer J. W. Renge- link als de traditionele propagandist. Advertentie Pluk goede vruchten van het geld. SPAAR VOOR CONTANTE KOOP STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Advertentie INCONÉ DEZE WEEK.... OP COUPON NO. 10 van het INCONE verlovingsboekje Marktplein 29 Tel. 7541 Ons Inconé-boekje betekent extra voordeel voor u I De Bond van gepensioneerd spoor-, tram- en ander vervoerspersoneel heeft op zijn jaarvergadering een motie aange nomen naar aanleiding van Het wetsont werp „Beperking van de aanspraak op een overheidspensioen bij gelijktijdige aanspraak op een pensioen krach tens de Algemene Ouderdomswet of een pensioen of uitkering krachtens de Algemene Weduwen- en Wezenwet". In deze motie dringt de Bond met klem aan op „een meer effectief democratisch in zicht bij de regering, opdat perspectieven zullen worden geopend voor een behoor lijke medezeggenschap van de ambtelijk gepensioneerden in de reeds bestaande sociale instanties als de Sociaal Econo mische Raad, de Ziekenfondsraad en der gelijke. Dit om het mogelijk te maken dat de gepensioneerden voor hun belangen, die, naar hun mening, steeds meer in verdruk king raken, op kunnen komen. Advertentie Het wil met de DCY-ploeg in de le klas se damcompetitie Kennemerland niet vlot ten. Een tiental zonder invallers verloor met 137 van het heus niet sterke Hille gom, dat ook onderaan de ranglijst staat. En het eindspel tussen SwierP. C. Bais van de afgebroken ontmoeing DCYSpor tief, zal de beslissing brengen of Sportief of DCY 2 de onderste plaats van de le klasse competitie bezet houdt of niet. De uitslagen van DCY 2Hillegom: Swierv. Loo 11; v. d. SteenHorik 11; PostmaKroft 02; Ottv. d. Reep 2—0; Kaan—Roest 0—2; WortPersoon 11; P. BinkhorstWeiers 0—2; Koppel manLemmers 02; De BoerBot 02; GomesRoet 2—0. Ook in deze wedstrijd was het de staart, die blunderde. Alleen W. Gomes speelde een solide partij. Met D. Ott waren het de ouderen die het voor DCY tot een over winning brachten. Swier liet de winst lopen in het eindspel. Wil het DCY-tiental het dx-eigend gevaar voor degradatie voor komen, dan moeten de mannen rustiger en meer geconcentreerd hun partijen spelen. Het is alweer enkele jaren geleden, dat WIJ regelmatig contact had met Spaken burg. Door verandering van competitie indeling is dit contact verbroken geweest, maar nu zijn beide elftallen weer in de zelfde afdeling opgenomen. De eerste ont moeting vindt zaterdag plaats en het valt te verwachten, dat er weer een felle strijd geleverd wordt om op beide punten beslag te leggen, met Spakenburg als de beste kanshebber. Het tweede elftal ontmoet SIZO 2 en moet kunnen winnen. Met WIJ 3 wil het nog niet erg en ook zaterdag zullen v. d. Scheur c.s. een moeilijke wedstrijd tege moet gaan. WIJ 4 doet het beter en zal naar alle waarschijnlijkheid winnen van SMS 2. Het zesde elftal heeft nog geen enkel winstpunt, maar misschien is dit na zaterdag anders. Het programma luidt: Spakenburg IJmuiden (3.30 uur); SIZO 2—IJmuiden 2 (3.30 uur); EnergieIJmuiden 3 (3 uur); IJmuiden 4—SMS 2 (3 uur); IJmuiden 6— WSV 3 (3 uur). SPECIALE VEILINGEN BIJ „KENNEMERLAND" Donderdag 29 oktober zullen de speciale veilingen van schorseneren en breekpeen bij de Coöp. tuindersvereniging „Kenne merland" in Beverwijk weer beginnen. De aanvang is bepaald op 11 uur des morgens. Voortaan zal op elke donderdag worden geveild. De aan te bieden partijen dienen voor negen uur des morgens binnen te zijn. MARKTNOTERINGEN De noteringen aan de Beverwijkse groen teveilingen waren gisteren: andijvie 7-12; sla 3-17; bloemkool 18-55; sperziebonen 84-156; pronkbenen 34-78; bospeen 17-39; waspeen 12-26; prei 10-30; spinazie 18-73. De zeesleper „Noordholland" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden is 19 okto ber in Maracaibo aangekomen met drie bakken op sleeptouw van New Orleans. De „Zeeland" bevond zich op 21 oktober in Okha, de „Cycloop" is op 16 oktober aangekomen in Burutu, West-Afrika, met drie motordekschuiten van Vlaardingen en Ardrossan. De „Titan" was op 20 oktober in Ant werpen met twee let's van Isigny, Frank rijk. Op 21 oktober was het schip in Vlaar dingen voor het slepen van een zuiger naar Middlesborough. De „Friesland" is op 18 oktober in Cu rasao aangekomen met een zuiger van Barbados. De „Simson", de „Hector" en de „Nes tor" waren in IJmuiden, de „Stentor" be vond zich op 21 oktober op de nieuwe Rot terdamse Waterweg met een mijnenveger van Londonderry en een bergingsvaartuig van Portsmouth. Vorige week zaterdag heeft de harde wind tien meter muur achter de rooms- katholieke kerk die in aanbouw is in IJmuiden-Duinwijk omvergeblazen. De muur was pas gemetseld en nog niet ge heel voltooid. Donderdag las alles nog alsof de muur pas een uur terug was om gevallen. Niets was er opgeruimd. Wel had men met palen zeer provisorisch een nog overeind staand gedeelte van de muur ge stut: een lichte duw deed het metselwerk wankelen. Bij deze gevaarlijke muur speel den kleine kinderen! Advertentie PLATENSPELERS en VERSTERKERS PLEIN 1945 No. 4' - TELEFOON <561 GRAMMOFOONPLATEN Aan het Bloemendaalse strand, by de grens van de gemeenten Bloemendaal en Velsen, is vanmorgen even voor twaalven het stoffelijk overschot aangespoeld van een man. De Bloemendaalse politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de man. LEZING N.C.V.B.-LEDEN Voor de Heemskerkse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal op donder dag 29 oktober mevr. Valderpoort uit Rot terdam een lezing houden over het onder werp „Sexuele opvoeding in het gezin". Advertentie Slijterij en Wijnhandel Lange Nieuw- straat 447 Telefoon 7281 .jJ IJMUIDEN Artsen: A. J. G. Wermenbol, Maasstr. 15, tel. 6388; F. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Ken- nemerlaan 80. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstr. 135, Santpoort-dorp. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 02560—8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504: Oud-IJmuden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, L. Nieuwstraat, Plein 1940—'45; Zuster C Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kenne merlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster Sj. Koerse, Leeuwerik laan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Velsen-Zuid en Velsen- Noord; zuster K. Langejan, Brederoodse- weg 106, Santpoort, tel. K 2560—7477, Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort- Station. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur, I. van Nievelt, Burgem. Lommenstraat 10. tel. 2354. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Van Beers, Mient 80, telefoon 2967. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500. Voor spoedgevallen, ook des nachts, geopend. VELSEN-NOORD-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: Mejuf frouw F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150, HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513-215. Bovendien neemt dokter Kioppert de diensten waar voor de pa tiënten van dokter Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 48. tel. 02512-490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster C. Boersma, Witte Kruisgebouw, Heemskerk, Jan van Scorelstraat, tel. 02512-247. Kraamverpleging: Zuster Verstegeren, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 02510-4409. VELSEN-IJ MUI DEN VRIJDAG 23 OKTOBER Thalia, 20 uur: „De nacht voor de pre mière". Rex, 20 uur: „Donker Parijs". Petrazaal, 19.45 uur: Dr. J. Schouten voor A.R. over „De politieke toestand en taak van de A.R. partij". Raadhuis, 11—12 uur: Spreekuur wet houder van financiën. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, 1416.30. ZATERDAG 24 OKTOBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „De nacht voor de première-'. Rex, 20 uur: „Donker Parijs". Heidestraat 45, 16 uur: Tentoonstelling Bob Buys. Patronaatsgebouw, 20 uur: Kunst zij ons streven met „George en Margaret". Hervormd Jeugdgebouw. 20 uur: Adven- do met „Spel met een droom". BEVERWIJK VRIJDAG 23 OKTOBER Kennemer Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Rio Bravo". Luxor Theater, 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank". W.B. Theater, 20 uur: „De ridder der wraak". Deken Waarestraat 50a. 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: Dansavond Kennemer Staten. Het Centrum. 20 uur: Jeugd en Muziek: „Negro Spirituals". Ger. Kerk Mocnsplein, 20 uur: Christe lijke Filmactie. ATERDAG 24 OKTOBER Bioscopen: als vrijdag. Plan Meeresteijn, 15 uur: Eerste-steer legging 122 woningen „Goed Wonen".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7