Kennemer Garage Voetbal in Kennemer land d Culturele Agenda voor Velsen en omgeving Stijging der energie van 11 procent in het volgend jaar verwacht Besluit tot deelneming aan agrarisch marktonderzoek formule meubelen Uw bril klaar terwijl u wacht 6 PRODUKTSCHAP VOOR VIS Haarlemse rechtbank Fabrieksarbeider zou met motor op bejaarde boer zijn ingereden Examens W00N-WIJZER Marktplein Concert „Bel Canto" H.M. „Wotton" naar IJmuiden Provinciaal Electriciteitsbedrijf Het Oosten versloeg VW in NHSB-competitie J. DE BOER - Mr. Opticien B enelux-Conferentie Handel in aardappelen wordt vrijgemaakt ZATERDAG 24 OKTOBER 1959 (Van onze Haagse redacteur) Na een tamelyk vinnig debat heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten gisteren met 17 stemmen voor en 8 tegen besloten om deel te nemen aan het agra risch marktonderzoek. Hieraan wordt ook door enige andere produktschappen deel genomen. De groothandel verzette zich heftig tegen het voorstel. ,.Het visserijbedrijf heeft geen behoefte aan marktonderzoek. De afzet is geen probleem, maar de aan voer", zei de heer Krab. De heer Wynbelt voegde hieraan toe, dat de handel compe tent genoeg is om zyn eigen boontjes te doppen. „Ik voel er niets voor om het marktonderzoek in handen te geven van een of andere ambtenaar, die geen verstand van vis heeft". De heer De Boon noemde dit als vertegenwoordiger van de werk nemers een bekrompen standpunt. „Het gaat niet om vandaag, maar om morgen". Het bezwaar van groothandel en reders ging vooral tegen het feit, dat het hier een deelneming aan een agrarisch markt onderzoek betreft. Men vreesde, dat het visserijbedrijf er dan wel eens bekaaid zou kunnen afkomen. Dit was ook de strekking van het betoog van de heer Pronk, die meende, dat men geen haast hoefde te mar ken met deze zaak. „Wanneer over een jaar of drie blijkt, dat het marktonderzoek nuttig is voor het visserijbedrijf, is er al tijd wel een bureau te vinden, dat zich hiermee tegen betaling wil belasten." Niet achterblijven Drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het produktschap, poogde met vermanende woorden de vrees van de handel voor dit marktonderzoek weg te nemen. „Dit on derzoek heeft niet de bedoeling om de han del te gaan verzorgen. Het moet het visse rijbedrijf op de hoogte stellen van bijvoor beeld de mogelijkheden in het buitenland, de koopkracht en het prijsniveau." Men kan de afzet niet laten zweven, wanneer mèn door de vooruitgang van de techniek wel komt tot een verbetering van de sche pen. Het marktonderzoek geeft de moge lijkheden aan, die er zijn voor de verdere ontwikkeling van het bedrijf, dit wordt door vele grote bedrijven terdege begre pen. De levensmiddelenbedrijven die toch heus niet met hun produkten omhoog zit ten, doen aan marktonderzoek. Zij denken aan morgen. Tegenover de opmerkingen van de groot handel, dat de afzet geen probleem is, maar de vaak onregelmatige aanvoer van bij voorbeeld kabeljauw en schelvis men noemde de bloeiende handel in tongen en schol als het bewijs stelde de heer De Boon, dat het zonder meer onverstandig is om het marktonderzoek van de hand te wijzen. De bloeiende handel in tongen en schol noemde hij een uiterst kwetsbare markt. „Als er een kink in de kabel komt, is het leed niet te overzien voor de grote vloot van kotters. Daarom dient men tijdig naar uitwijkmogelijkheden te zoeken, die bij het wegvallen van een markt gebruikt kunnen worden." Hij meende dat de kos ten voor aansluiting er staat 4.000, voor het eerste jaar op de begroting geen onoverkomelijke hindernis konden vor- Advertentie Wij etaleren weer MARKTPLEIN Een dorpsvete over een koe vormde de achtergrond van de strafzaak die de Haar lemse rechtbank donderdagmiddag te be handelen kreeg. Hoofdpersonen waren een 39-jarige fabrieksarbeider uit West- zaan, de verdachte, en een 73-jarige vee houder eveneens uit Westzaan. De officier van Justitie mr. J. van den Oever beschul digde de fabrieksarbeider ervan dat hij op 4 september van dit jaar op zijn motor met zijspan op de bejaarde boer was ingere den. Op het laatste moment was deze opzij gestapt anders zou hij tegen de grond zijn gereden. De officier achtte bedreiging met zware mishandeling bewezen en eiste tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdachte ontkende de opzet gehad te hebben de oude man enig letsel toe te brengen. Maar deze verklaarde als getui ge dat het de derde keer was, dat verdach te geprobeerd had hem omver te rijden. De fabrieksarbeider zou tegen hem ge zegd hebben: „Als ik op de weg ben ga ik niet voor je opzij". Een zoon van de vee houder, zijn vrouw en een landbouwer be vestigden dat de verdachte rakelings langs de veehouder was gereden, die zich op dat moment op de provinciale weg bij zijn boerderij bevond. Zij bevestigden ook dat de verstandhouding tussen de fa brieksarbeider en de veehouder al gerui me tijd gespannen was. Mevrouw mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, de raadsvrouwe van de ver dachte, vond de beschuldiging die de vee houder tegen haar cliënt had ingebracht zeer tendentieus. Verdachte koesterde geen wraakgevoelens en het was nooit zijn bedoeling geweest op de veehouder in te rijden, laat staan om hem naar het leven te staan. Zij overhandigde de president mr. H. J. Ferwerda twee door dorpsgeno ten en collega's van verdachte onderte kende verklaringen, dat zij het zeer on waarschijnlijk achten dat haar cliënt iemand opzettelijk lichamelijk letsel zou kunnen toebrengen. Mr. Felhoen Kraal vroeg de rechtbank verdachte wegens ge brek aan bewijs vrij te spreken en hem on middellijk in vrijheid te stellen. Na beraad wees de rechtbank het verzoek tot onmid dellijke invrijheidstelling af. Uitspraak donderdag 5 november 's morgens om half tien. men. De heer Kok, die de zoetwatervissers vertegenwoordigde, voelde alles voor het marktonderzoek. „De blei en de voorn brengen niets meer op. Wellicht vindt men hiervoor nieuwe markten." Het bestuur van het produktschap vis en visprodukten heeft verder besloten, met ingang van maandag aanstaande weer een heffing, groot 0.9 cent per kilogram, op te leggen voor overbrugging van doorge draaide verse haring noord. Over de uit te keren toeslagen zal de commissie van beheer van het produktschap zich nog beraden. Sinds 1 mei was de heffing niet meer gedaan. Tussen 1 mei en 31 augustus '59 zijn 14.000 kisten doorgedraaid en in september was het aantal voor overbrug ging in aanmerking komende kisten bijna 22.000. De begroting voor 1960 werd aangeno men. De eindcijfers voor de gewone dienst zijn: inkomsten 2.514.931,53. Uitgaven 1.463.780. Uit het saldo van vorige jaren is op de inkomstenzijde 1.119.931 geplaatst. Amsterdam. Vrije Univ. Doctoraalexamen ge neeskunde: H. Jonkhoff, Haarlem. Leiden. Doctoraalexamen scheikunde: G. v. d. Kuip, Overveen. Amsterdam. Gem. Univ. Gepromoveerd tot doc tor in de wis- en natuurkunde de heer M. Avinor uit Israel. Zijn proefschrift is gewijd aan het onderzoek van de effecten, die activering met koper of zilver hebben op de fotogeleiding, licht absorptie en luminiscentie van kristallen van cadmiumsulfide. Delft. Ingenieursexamen scheikundig ingenieur: J. H. De Groot, Heemstede; H. P. van Leeuwen, Heemstede; H. H. den Otter, Haarlem. OPEN-DEURDIENST IN HEEMSKERK Zondagavond 25 oktober vindt in de Ned. Herv. Kerk te Heemskerk een Open- Deurdienst plaats. Voorganger is ds. J. A. Peters, Ned. Hervormd predikant te Den Haag. Onderwerp is „Onze vei-ontschul- digingen". Verder wordt medewerking ver leend door het Engelmundus kerkkoor uit Velsen, onder leiding van de heer J. Hui- zinga. Organiste is mej. B. Swalve. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Roger, z. v. C. Buis en J. Regault; Agatha M., d. v. P. K. Minneboo en A. Roossien; Petrus M., z. v. A. P. van der geest en G. M. Appel; Gerrit W., z. v. I. Veerman en C. T. van 't Veer; Johannes H. M., z. v. J. H. Schimmel en M. van Tunen; René W. L., z. v. A. J. Disseldorp en A. L. Hoogeboom; Eduard N. A., z. v. J. F. Paap en A. W. Mol; Marjanne E., d. v. J. van Fucht en E. E. C. Daudeij; Letta, d. v. J. van der Wiel en J. J. Everts; Hen- drika, d.v. L. van der Neut en H. J. Bon- gers; Petrus C., z. v. T. J. Groen en J. C. Timmer; Gustaaf J., z. v. B. J. H. Peters en A. J. T. Noussen; Florentius P., z. v. F. Twisk en E. L. Sombroek; Wilhelmina H. M., d. v. W. C. Aardenburg en W. C. C. Blüm; Simon P., z. v. S. P. Schellevis en J. de Vries; Ethel, d. v. J. Cossee en H. J. Schoute; Martina C. J., d. v. J. Smit en M. J. B. Rietkamp. ONDERTROUWD: H. Vis en A. Tol; J. Lokhorst en L. van der Linde; J. F. Berkhuizen en T. Bakker; W. K. M. van Lieshout en C. H. P. Hamers; G. F. Veld huis en A. Schellevis; G. H. de Boer en A. Grapendaal. GETROUWD: J. T. du Pau en P. van den Bei'g; A. P. F. Kochx en M. I. C. Blee- ker. OVERLEDEN: J. F. Groot, oud 52 j., geh. m. C. M. Scheffers; J. van Someren, oud 65 j., geh. m. C. Slot; C. Hindriksen, oud 53 j., echtg. v. L. Oldenburg; A. Guijt, oud 77 j., wed. v. A. Vei'schoor; B. Fortuin, oud 77 j., wed. v. R. van der Wal; M. Lok, oud 63 j., echtg. v. N. Tamis; M. Boogaai-d, oud 81 j., wed. v. N. van der Vossen; D. van Egmond, oud 80 j., wedn. v. F. Bakker; A. L. Binkhorst, oud 83 j., wedn. v. T. Sheilds; H. Sikkenk, oud 65 j., geh. m. A. Rozemeijei-. Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie Donderdagavond zijn de bezoekers van het eerste winterconcert van het opera koor Bel Canto als gebruikelijk in de grote zaal van het Patronaatsgebouw te IJmuiden gegeven, onthaald op bekende maar door „Bel Canto" nog maar weinig gezongen opera-favorieten. Het veeleisende „Den Hohen Herrscher" uit „Zar und Zim- mermann" was, ondanks de medewerking van de bas Guus Hoekman rommelig en laboreerde aan vele ongelijkheden. De so list was daar trouwens evenmin vrij van. Een heel wat betere indruk maakten de koren uit „De toverfluit", Lohengrin's „Bruidskoor", het koor der landlieden uit de Cavalleria en de finale uit de opera „Undine". Sopranen en alten zijn kwalitatief bij „Bel Canto" in de meerderheid; behalve in klank winnen de dames het ook wan neer het er op aan komt muzikaal te zingen en de aanwijzingen van dirigent Henk Kerkhoven op te volgen. Zo ki-eeg ook het vlotte „Viktoria, der Meister soil leben" uit „Der Freischütz" een goede ver tolking. Een massaal geluid ontwikkelt „Bel Canto" echter nog geenszins en dat is toch nodig voor een koor als „La fatal piëta" uit „Aida" of Cavalleria's koor der landlieden. Over het algemeen heeft men echter met het uitgevoerde een goede in druk gemaakt. Guus Hoekman, die in een viertal pro gramma-onderdelen de bassoli vertolkte, doch na de pauze wegens bijzondere om standigheden niet meer optrad, had met zijn partijen niet de minste moeite en boeide ook nu weer. De sopraan Marijke van der Lugt is een vaste medewerkster aan de programma's van dit operakoor geworden en oogstte veel bijval in haar grote aria's uit „Der Freischütz" en „Aida". Het kwam er technisch allemaal wel prij zenswaardig uit, maar van een doorleefde voordracht heeft ze mij ook ditmaal weer niet kunnen overtuigen. Nino Adami maakte van zijn zuidelijk tenorgeluid een beheerst gebruik en schit terde in het, met gemengd koor, ontroerend mooi gezongen „Per d'immenso guibilo" uit de Lucia in welke opera nog veel meer mooie muziek voor „Bel Canto" te vin den is. Tot slot een woord van waardering voor de pianobegeleiding door mevrouw Rie Vring-Servaas, die zoals altijd, wederom een uiterst betrouwbare medewerkster aan dit vlot afgewerkte concert was. A. J. van der W rijden Van 29 oktober tot 1 november zal het Britse visserij-inspectievaartuig H.M. „Wotton" een officieel bezoek brengen aan IJmuiden. Het mai'inevaartuig zal ligplaats kiezen aan de politiesteiger. Zatei'dagmiddag 31 oktober om drie uur vangt op het hoofdterrein van het spoi't- park „Schoonenbex'g" een voetbalwed strijd aan tussen een team van de „Wot ton" en een elftal samengesteld uit amb tenaren van de gemeente Velsen. Na de wedstirijd zal in hotel „Royal" in IJmui den een gezellige bijeenkomst volgen. Praktische telefoongids voor de zakenman Verschenen is een praktische telefoon gids voor IJmuiden en omstreken, waarin een duidelijk ovei-zicht wordt gegeven van alle beroepen, zaken en bedrijven in IJmuiden, Beverwijk, Castricum, Heems kerk, Uitgeest en Wijk aan Zee. De gids bestrijkt hetzelfde gebied als de bestaande telefoongids van het district Haarlem van de P.T.T. De nieuwe uitgave blijft twee jaar bestaan. Na het verstrijken daarvan volgt een nieuwe editie. Achterin bevindt zich een alfabetische lijst van de soorten zaken en bedrijven, wat het opzoe ken van het telefoonnummer bespoedigt. Vrijmetselaarsloge TRIAS De Maconnieke kring, die dit voorjaar door Vrijmetselaren uit Beverwijk en Vel sen werd opgericht, is bestendigd in de in tussen gestichte Vrijmetselaarsloge „TRIAS". Zaterdag 24 oktober wordt deze nieuwe Loge geopend. Deze opening vindt plaats in het Haax-lemse Loge-gebouw. De Loge „TRIAS" behoort tot de Orde van Vrijmet selaren onder het Grootoosten der Neder landen en heeft haar zetel te Velsen. Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-226 - Ümuider Telefoon 02550-4324 Voor eerste klas service We gaan weer een belangrijke zondag tegemoet: VitesseKennemers, Hollandia West-Frisia, ADOWijk aan Zee, DTS CSV, EgmondiaVelsen en Kinheim VVZ, het zijn allemaal wedstrijden, die onder hoogspanning gespeeld zullen wor den. In Castricum zal wel veel belangstelling bestaan voor VitesseDe Kennemers. Dat het er geducht spannen zal in deze semi- plaatselijke ontmoeting, daai'van zijn we bij voorbaat overtuigd. De Vitessenaren hebben op eigen terrein nog geen puntje verspeeld en hun keeper heeft nog geen enkele maal de bal uit het net behoeven te halen. De Kennemers komt dan ook voor een moeilijke taak te staan, maar het komt ons voor, dat de roodzwarten aan deze ontmoeting toch wel een puntje zullen overhouden. Met hun 4 punten uit 5 wedstrijden zijn de VVB-ers tot dusverre naar onze smaak onder hun kunnen gebleven. Hun tegen partij voor de komende zondag, Schoten, bracht er echter tot nu toe nog minder van terecht. Dit neemt echter niet weg, dat o.i. VVB de komende uitwedstrijd nog niet gewonnen heeft, want op eigen ter rein is Schoten „meer mans" dan in uit wedstrijden. DEM heeft de eerste overwinning bin nen en dit feit zal de Beverwijkers onge twijfeld het nodige zelfvertrouwen geven. Maar of dit voldoende zal zijn, om zondag a.s. in Den Helder van HRC te winnen, betwijfelen we sterk. Hoogstens brengen de blauwwitten het tot een gelijk spel. In 3 A: DTS—CSV De belangrijkste wedstrijd in 3 A is zon dag wel de ontmoeting tussen het onge slagen DT3 met 9 punten uit 5 wedstrij den en CSV met 8 punten uit evenveel ontmoetingen. Hun enige punt verspeel den de DTS-ers in de uitwedstrijd tegen Beverwijk. Zowel laatstgenoemde club als ZAP zagen kans om de DTS-doelman drie maal te passeren, waaruit zou kunnen blijken, dat de verdediging der Oud- Karspelaren wel kwetsbaar is, In ieder geval rekenen we er op, dat CSV het tot een gelijk spel brengt. Wat DTSCSV is voor de kopgroep is ADOWijk aan Zee voor de onderste regionen. De prestaties van beide clubs De culturele agenda voor Velsen en om geving luidt van 26 tot en met 31 oktober: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmui den. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 nr. 8, geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wij- kerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag: 10 tot 12.30 uur Gedeputeerde Staten van Noordholland verwachten in 1960 een toeneming van de aflevering van elektrische energie aan de gemeenten, aan de eigen laagspannings netten, alsmede aan de grootverbruikers en polders van gemiddeld circa elf percent ten opzichte van 1958. Verwacht wordt een stijging van ongeveer 6,5 percent van de levering van energie aan de Hoogovens en aan de n.v. P.E.G.E.M. ten behoeve van de Nederlandse Spoorwegen en een levering aan de gemeente Haarlem van haar gehele energiebehoefte, met uitzon dering evenwel van het vermogen tot een maximum van 6.000 kw dat Haar lem voor opwekking blijft gebruiken en vei-band houdt met de levering van warm te aan derden. Voor de berekening van de brandstoffenkosten is aangenomen, dat in het voorjaar van 1960 de eerste eenheid van de uitbreiding der centrale in bedrijf kan worden gesteld en de tweede eenheid in de tweede helft van 1960 in gebruik zal worden genomen. Deze mededelingen doen Gedeputeerde Staten in de toelichting op de begroting 1960 van het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf Nooi'dholland. De uitbreidingswer- ken worden geraamd op 44.325.000 waar van als vierde tei'mijn voor de uitbi-eiding van de Centi-ale te Velsen met twee een heden van elk 125 MW f 12.000.000. De to tale kosten van deze uitbi-eiding werden op 90.000.000 begroot en thans kan nog niet worden overzien of dit bedi'ag, onder andere als gevolg van de werking van ma teriaal- en loonclausules in de bestedingen al dan niet zal worden overschreden. Er zullen nog enkele werken moeten woi'den uitgevoerd en de kosten worden op 7.000.000 gei-aamd. Voor het totstandkomen van een 150 kv- vei'binding tussen Velsen en Oterleek is voor de tweede termijn f 5.000.000 uitge trokken. Het ligt in het voornemen een centraal magazijn te stichten ten behoe ve van de voortgeleiding en distributie op het industrieterrein ten zuiden van de Staatsvissershaven te Velsen. Op de be groting is een aanvullend bedrag van 2.500.000 geraamd. Voor aankoop van een teiuein ten behoeve van het bouwen van een centraal magazijn voor de voort- geleide en distributie is de keus gevallen op het industrieten-ein van de gemeente Velsen ten zuiden van de Staatsvissersha ven te IJmuiden. Tussen de Walvisvaartmaatschappij en de vakcentrale voor zeevarenden zijn moeilijkheden gerezen over de lonen van de bemanning van de Willem Barendsz, hetgeen wellicht kan leiden tot een vertraging van het ajvaart- schema van het schip, dat op 31 ok tober zee zou moeten kiezen. Des ondanks wordt alles aan boord van de drijvende traanfabriek in gereedheid gebracht voor het vertrek. Hier gaat een „maaltje" aardappelen aan boord. en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag: 10 tot 12.30 uur, van 14,30 tot 17,30 uur en van 19 tot 21 uui-, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag: 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot tot 21 uui", filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. R.K. toneelver. „K.Z.O.S.", 25 oktober: toneelvoorstelling in het Patronaatsgebouw IJmuiden(O-), aanvang 20 uur. Toneelver. „De Plankeniers", 26 oktober, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.) toneelvoorstelling. Velser Zwem Vereniging, 26 oktober van 21 tot 22 uur polotraining in het Velserbad. Toneelver. „De Plankeniers", 27 oktober als 26 oktober: Velser Zwem Vereniging, 28 oktober: zwemtraining van 19 tot 20.30 uur "In het Velserbad. Gemeenschappelijk concert in de Nieu we Kerk in de Kanaalstraat 28 oktober 20 uur door de gezamenlijke Ned. Herv. Kerk koren uit de IJmond. Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming, 29 oktober, 20 uur Hotel Royal IJmuiden, bij eenkomst. Mevr. H. Fortuin-Blitz, arts, spreekt over „Huwelijksmoeilijkheden". Toneelver. „Fryske Trou", 29 oktober to neelvoorstelling in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.), 20 uur. Gem. Bibliotheek Plein 1945 nr. 12, 29 oktober 20 uur, lezing door mevi\ Marijke Raephorst over „Het kinderboekin onze tijd", mogelijkheden en gi-enzen. Fotokring „Velsen", 30 oktober 20 uur: bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Toneelver. Kunst en Vriendschap'", 31 oktober 20 uur: toneelvoorstelling in het Pati-onaatsgebouw IJmuiden (O.). De Haarlemse schaakclub Het Oosten heeft tegen VVV (Alkmaar) voor een ver rassing gezorgd in de eerse i-onde van de bondscompetitie. Aan de verwachting dat VVV tezamen met het eveneens naar de Overgangsklasse gedegradeerde VHS 2 de eerste viool zou spelen is niet voldaan. Het Oosten won zelfs zonder C. Hoogland en J. van Kampen met 5JA4V2. In IJmuiden bracht VHS 2 het er tegen Kijk Uit beter af. Na een bijzonder span nende ontmoeting kwam hier tenslotte een 55 gelijkspel tot stand. Het Beverwijker Pat Mat heeft zich in de wedstrijd tegen Zaandam 2 ook van de beste kant laten zien. Zoontjes c.s. keerden met een voor lopige 2'/26V2 overwinning huiswaarts. De eindstand zal vermoedelijk op 3V26V2 komen. Behalve Zaandam 2 lijkt ook Santpoort het dit jaar zwaar te krijgen. Bij de schaakclub Heemstede kregen de Sant poorters een 73 nedei'laag te incasseren. De volledige uitslagen van de gespeelde ontmoetingen zijn: HeemstedeSantpoort :.J.Bonkenburg—G.Kroo- ne remise, mr. E. SantenC. Pels remise, S. Bon- kenburgJ. Wolters remise, K. AltenaJ. P. J. v. d. Bergh 10, G. van Keulen—H. B. Haanappel 10, H. MuuszeJ. W. Brugman 01, W. de Laat E. Tuning 1—0, E. Cashoek G. J. Geus 10, C. SantifortA. J. Oosterling 1—0, P. v. d. Bos jr. G. J. Schuurmas remise. Totaal 73. Kijk UitVIIS 2: F. J. WaldaA. C. v. d. Tak 0—1, J. Blok—R. Mol 0-1, K. Steijn-W. Mazee 10, ir. W. Meesmr. G. Snoeck Henkemans re mise Tj. de Jong—F. W. Meulenbeld 1—0, A. Kis- temaker—W. Krijnen 0—1, P. LanserI. Marinus 0—1, Th. Hölscher—P. Verdonck remise, J. L.Wijd- oogen—drs. R. Bloem 1—0, C. J. GrodijnJ. Nij- man 10. Totaal 55. Het Oosten—VVV: C. I-IovinghF. Hildama re mise, A. Herfst—P. Seewald remise, S. Herfst—E. Kaiser 0—1, J. WolffA. Schaaps remise, C- Kos ter—R. Pijning 10, H. C. HonsbeekH. Mostert remise, J. van PeltJ de Waal 1—0, C. Rothert— A. Haksteen 1—0, L. Kensen P. Hoekstra remise, J. v. d. Moot— H. Litjens 01. Totaal 5V«—4>,<.. Zaandam 2Pat Mat; J. LeeuwerikJ. Zoontjes 0—1, D. van HoornM. P. Suiker 01, H. C. Sie- beling—ir. D. G. Huygen 0-1, H. C. van Hinte— P. Tijssen remise, B. v. d. Velden P. Zwart 10, D Bakker—J. C. de Haas 01, K. H. ten Geuzen damA. Slings afgebroken, H. W. van Onsenoord H. Banneberg 0—1, H. v. t' KaarJ. Sonneveld 0—1, D. J. Bruin—P. Hart 0—1. Totaal 2%—6',i> voorlopig. Het programma voor dc tweede ronde luidt: 2 nov.: VW-Kijk Uit; 3 nov.: VHS 2—Heem stede en Santpoort—Pat Mat; 4 nov,: Zaandam 2— Het Oosten. zijn tot dusver tegengevallen. Toch slaan we die van Wijk aan Zee nog iets hoger aan, weshalve we het op een zege der badmensen houden. Velsen gaat in Egmond tegen Egmondia een uiterst zware wedstrijd tegemoet, want de Egmondianen hebben zich tot nu toe uitstekend geweerd. We geloven dan ook, dat de Santpoortenaars ernstig met punt(en)verlies moeten rekening houden. Beverwijk krijgt bezoek van HSV. Evenals vorige seizoenen hebben de Heiloërs tot dusver (nog) niet de indruk gevestigd over een sterke ploeg te be schikken. Alleen wijst de kleine nul-twee nederlaag van de vorige week tegen het sterke DTS er op, dat de Beverwijkers hun tegenstanders toch ook weer niet onder schatten moeten. In 4 C: KinheimVVZ Kinheim, dat steeds meer de indruk vestigt, de vierde klas voor de derde te willen verwisselen, ontvangt VVZ. Deze club leed zondag j.l. een onverwachte ne derlaag tegen Terrasvogels. In dit licht bezien moet Kinheim ook van deze Zaan- kanters kunnen winnen. Terrasvogels speelt thuis tegen DIO. Nu de Vogels eenmaal de smaak te pakken hebben hun overwinning van de vorige week op VVZ moet als een goede presta tie worden aangemerkt geven we ze in ieder geval een goede kans op een gelijk spel. Waterloo trekt naar Zaandam en gaat daar tegen Zaanlandia ongetwijfeld een zware wedstrijd tegemoet. We hebben een sterk vermoeden, dat beide punten in de Zaanstreek blijven. DEM 2Hollandia 2. DEM: Rozeme'yer; Niesten en Van Buggenum; Goderie, Klous en Slotemaker; Aai-denburg, Willems, Pij nen, Bui-ger en De Boer. EgmondiaVelsen. Velsen: Van den Pie- tei-man; Van Bugnum en Boon; Spanjaard, Bakkum en Hijnen; Wittebx-ood, Hoogzaad, Van Ombergen, Graman en Schoorl. Stormvogels 2Fortuna 2. Stoxvmvogels: Vrijhof; Van der Stelt en Kloosterman; Bakkernes, Minneboo en Van der Lugt; De Boer, Nat, Admiraal, Maarleveld en Tol. Stormvogels 3Schoten 2. Stormvogels: Los; D. Bannink en Visser; Herkemij, Ve nus en Bakker; A. Bannink, De Bruin, Durge, Stelling en Ramakers. TerrasvogelsDIO. Terrasvogels: Boe- ser; Otto en Cardol; Disselköter, Van Gel der en Vader; Spanjaard, Bos, Röbken, Thoolen en Rijke. De Kennemers 2HRC .3. De Kenne mers: Groot; Joosten en Beentjes; Zoon, Peggeman en Van der Sluis; De Vos, Slui ter, Du Crocq, Kelder en Aardenburg. BeverwykHSV. Bevei-wijk: Raap; Wol- terman en Lorjée; Niekerk, Bruinenberg en Van der Pas; Van der Mey, Gei-rits, Minneboo, Ketting en Van Oost. VOORWEDSTRIJD OP SCHOONENBERG De competitiewedstrijd Stormvogels 2 Fortuna 2 wordt als voorwedstrijd van de ontmoeting StormvogelsHelmond op het hoofdterrein van „Schoonenberg" ge speeld. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. f6.55 Vanaf 1 juli 1960 geen passencontrole meer Het comité van ministers van Bene lux, dat te Brussel vergaderde onder voorzitterschap van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken. Luns, is tot overeenstemming ge komen over de vrijmaking van hei wederzijds verkeer in aardappelen. Daarbij werd echter het voorbehoud gemaakt van eventuele opschorting van deze handelsvrijheid in geval van kri tieke ontwikkeling van het binnenlan-.s prijsniveau in een der partnerlanden Ten aanzien van de vrijmaking van groente en fruit, waarover zeer lang durig werd beraadslaagd, kwamen de ministers niet tot overeenstemming. In de financiële sector kwamen de mi nisters overeen een onderzoek te laten in stellen of het mogelijk is de methodes van heffing en controle van de omzetbelasting zodanig te wijzigen, dat de thans aan de binnengrenzen bestaande controle kan ver hullen en worden vervangen door een ad- ministi'atieve controle. De ministers kwa- mftrj overeen er naar te streven de huidige verschillen in de fiscale lasten op het weg vervoer niet verder te doen toenemen. De regeringen zullen nagaan of door bijzon dere maatregelen zekere belemmeringen voor de beoogde liberalisatie uit de weg kunnen worden geruimd. Tenslotte deelden de ministers mede, dat zij richtlijnen hebben gegeven, opdat op 1 juli van het volgend jaar de controle van personen aan de binnengrenzen kan worden verplaatst naar de «buitengrenzen van Benelux. Vanaf die datum zal er dus geen passencontrole meer zijn aan de grens tussen Nederland en België. Aan een be spreking van de kwestie van de invoer van Nedei-landse condensmelk in België :s men niet meer toegekomen. KERKE VEILING IN HEEMSKERK Half november zal in Heemskerk weder om de kei-keveiling worden gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor de St. Laurentiusparochie. Allerlei artikelen zul len op deze avond ten overstaan van een notaris geveild worden. In de week van zondag 25 tot zaterdag 31 oktober zal een aantal vrijwilligers de goederen bij de gevers gaan ophalen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6