Nederland vermoedelijk in de „oude" opstelling tegen de Noren MENSEN HVS-ers waren slecht op dreef en verloren van US-ploeg Fischer maakte het Tal geducht moeilijk in voorlaatste partij Verwachtingen voor aanstaande schaatsseizoen zijn behoorlijk ^yiiL/o Team van Noorwegen is sterk gewijzigd OVERALLS 11.50 Santpoort klopte Die Raeckse Keres heeft winstkansen tegen Gligoric Meer rijders Uitgezonden de toekomst krachten kunnen voortkomen door bijdrage uit totopot 1750 13 Slaags Roeibond vergaderde Vijftig jaar presidente van nu vijftigjarige club Walter Ingram na gevecht overleden natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Elvstroem wereldkampioen in de Snipe klasse ,de <w^s- Agnes Simon naar Zweden en Oostenrijk Wereldkampioenschap in de 500 cc klasse gehandhaafd T.T. in Assen volgend jaar op 25 juni ^^MIL/O *MdlL/o frMdlL/O Anti-Amerikaans betoging op het eiland Cuba DINSDAG 27 OKTOBER 1959 Bondscoach Elek Schwartz, zal het Ne derlands elftal, dat woensdag 4 november in het Feyenoord-stadion tegen Noorwegen speelt, naar alle waarschijnlijkheid zondag avond samenstellen. Indien de drie gebles seerde spelers van „Keulen", Ryvers, Wiersma en Moulijn, weer beschikbaar zjjn, hoopt Schwartz hetzelfde elftal in het veld te sturen dat 4 oktober met 91 van België won. Er is voor deze wedstrijd geen centrale training meer, wel komt de bondscoach een dag voor de wedstrijd ergens in Neder land met de spelers te zamen voor een laatste voorbereiding. Voetbal Het Nederlands elftal zal dan dus hoogst waarschijnlijk als volgt worden gefor meerd: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord). Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Notermans, Van der Hart (bei den Fortuna) en Klaassens (Feijenoord). Voor: Van der Kuil (PSV), Wilkes (For tuna), Van der Linden (DOS), Rijvers en Moulijn (beiden Feijenoord). Het Noorse elftal Het Noorse voetbalelftal is als volgt sa mengesteld: Doel: Svein Weltz (Frigg). Achter: Arne Bakker (Asker) en Hans Saksvik (Ranheim). Midden: Arne Natland (Eik), Thorbjoern Svenssen (Sandefjord) en Svein Bergersen (Lillestroem). Voor: Ove Oedegaard (Odd), Per Kris- toffersen (Frederikstad), Rolf Bjoern Backe (Gjoevik/Lyn), Gunnar Arnesen (Lille stroem) en Og Aksel Berg (Lyn). Reserves zijn: Roar Martinsen (Asker), Yngve Karlsen (Sandefjord), Kaare Bjoernsen (Viking), Roald Muggerud (Lyn), Finn Gundersen (Skeid) en Og Terje Hel- lerud (Vaalrengen). In vergelijking met het team dat op 18 oktober in Göteborg met 6—2 van Zweden verloor, is het Noorse elftal sterk gewij zigd. Doelman Andersen is vervangen door Svein Weltz, Edgar Falch heeft zijn links backplaats af moeten staan aan Hans Saksvik en voor linkshalf Larsen is Svein Bergersen in de plaats gekomen. In de voorhoede verhuisde de Gjoevik/ Lyn-speler Rolf Bjoern Backe van de rechtsbuiten naar de middenvoorplaats. Rechtsbuiten staakt nu Ove Oedegaard. die tegen Zweden rechtsbinnen speelde. Van de drie andere voorhoedespelers is alleen Berg gehandhaafd. Hemmun en Gunder sen zijn vervangen door Per Kristoffersen van Frederikstad en de Lillestroem-links- binnen Gunnar Arnesen. Het wordt de tiende ontmoeting tussen beide landen. Van de negen wedstrijden won Nederland er twee, Noorwegen drie. Vier ontmoetingen eindigden in een gelijk spel. Van het team dat op 28 mei 1958 in Oslo met 0—0 tegen ons land gelijkspeelde zijn nog slechts twee man over: rechtsback Een geiveldig kabaal hebben emi granten ontketend bij een voetbalwed strijd in Melbourne tussen een Schots en een Italiaans voetbalelftal, dat ont stond toen een Italiaans doelpunt door de scheidsrechter werd afgekeurd. Dit was het sein tot een ware veldslag, zo wel binnen als buiten de lijnen. Dat er slechts twee gewonden vielen mag een wonder heten, want honderden heet hoofdige supporters mengden zich in de strijd, gewapend met flessen, mes sen en alles wat maar als wapen kon dienen. Een extra politiemacht werd hals-over-kop naar het strijdtoneel (het Olympisch stadion) gedirigeerd, maar was niet bij machte de vechtende me nigte tot bedaren te brengen. Politie mannen wisten ook niet, waar de aan val te openen, want in alle hoeken gistte het, tot midden op het veld, waar de spelers slaags warenDe Schotten konden tenslotte met de meeste eer het slagveld verlaten. Hun ploeg had ge wonnen met 42. Roeien In een buitengewone algemene vergade ring van de Nederlandsche Roeibond in het Carlton hotel in Amsterdam gehouden is een bestuursvoorstel aan de orde geko men, dat belangrijke wijziging beoogt ten aanzien van de duur van de bestuursfunc ties van 7 leden van het bestuur. Tot dusver traden telkenjare twee le den van het bestuur volgens rooster af. Deze leden, afwisselend al naar gelang van functie een periode van 3 of 4 jaar bekledend, waren niet terstond herkies baar, behalve de voorzitter en de secre taris-penningmeester, voor welke functie men eenmaal kon worden herkozen. Het bestuur van de Nederlandsche Roei bond is thans de mening toegedaan, dat in het tegenwoordige tijdsbestel dusdani ge problemen aan de orde komen, dat de behandeling en uitwerking hiervan soms langer dan 3 of 4 jaar in beslag neemt, met het gevolg, dat een en ander aan een nieuw bestuurslid moet worden overge dragen, hetgeen de continuïteit niet be vordert. Zonder te geraken in een gevaar van verstarring met het continu aanhouden van bestuursleden, heeft het bestuur thans voorgesteld de leden te kiezen voor een periode van 3 jaren met de mogelijkheid van directe herkiesbaarheid voor nog een gelijke ambtsperiode. Voor de functie van voorzitter of secretaris-penningmeester kan men tweemaal worden herkozen (dus maximaal negen jaar), terwijl ten hoog ste eenmaal nog een aansluitende ambts periode als commissaris aan deze functies mag zijn voorafgegaan (dus maximaal to taal twaalf jaar zitting in het bestuur). Gedurende anderhalf uur heeft de ver gadering over dit speciale punt gedis cussieerd en het betreffende voorstel werd met 63-1 stem aangenomen. Arne Bakker en spil Thorbjoern Svenssen. Svenssen is de enige, die in alle na-oorlog- se interlands tegen Nederland (dit wordt de zesde) werd opgesteld. Gymnastiek Op 2 februari zal de Leidse dames-gym- nastiek- en atletiekvereniging „Brunhilde" het feit herdenken dat 50 jaar geleden de zusters Kónings deze vereniging opricht ten. Is dit op zichzelf reeds aanleiding ge noeg voor de Leidse gymnasten om feest te vieren, dit jubileum krijgt wel een bij zondere karakter door het feit dat de eer ste presidente van de vereniging, Marie Konings, thans mevrouw Dieben-Konings, dan tevens de dag zal herdenken dat zij een halve eeuw onafgebroken als presi dente de damesvereniging Brunhilde heeft geleid. Er is een erecomité gevormd bestaande uit burgemeester Van Kinschot uit Leiden, burgemeester Kolfschoten van Oud-Ade, en de heren Aalbers, voorzitter KNGV, ir. A. Paulen, voorzitter KNAU en vice-voor- zitter van het NOC, dr. W. van Zijll, al gemeen secretaris van de Nederlandse Sportfederatie, dr. A. Miedema, hoofd af deling lichamelijke opvoeding en sport van het ministerie van O. K. en W. en de heer A. J. G. Strengholt, voorzitter van de ver eniging van vrienden der KNAU. Een ju bileumcomité onder voorzitterschap van de heer F. Jutte, de voorzitter van de natio nale technische commissie van de KNAU, zal de verschillende festiviteiten; o.a. de organisatie van de Nederlandse dames- turnkampioenschappen op 13 december in Leiden, voorbereiden. Boksen De Noordamerikaanse bokser Walter Ingram is maandag in Guadaljara (Mexi co) overleden aan de gevolgen van het ge vecht dat hij 38 uur tevoren geleverd had tegen de wereldkampioen en het bantam- gewicht, de Mexicaan Joe Becerra. In gram, een 25-jarige neger, was k.o. ge gaan en daarna niet meer bij bewustzijn gekomen. Een hersenoperatie in het zie kenhuis van Guadaljara mocht niet meer baten. Het was voor Becerra het eerste gevecht, nadat hij op 8 juli van dit jaar de wereldtitel op de Fransman Alphonso Ha- limi had veroverd. Sport in het kort TENNIS. De Verenigde Staten hebben zich teruggetrokken uit het toernooi om de Koning Gustaafbeker, omdat de Ame rikaanse Tennisbond geen representatief team kan opstellen in verband met andere verplichtingen. De Verenigde Staten, die vrijgesteld waren voor de eerste ronde, zouden in de loop van november tegen Frankrijk uitkomen. SCHAATSENRIJDEN. Aan de jaar lijkse kunstrijwedstrijden om de Rich mond Trophy, die maandag 2 november worden gehouden, nemen drie Nederland se meisjes deel. Het zijn Joan Haanappel, Jeanne Ferir. en Willy ten Hoopen. GEWICHTHEFFEN. De Japanse ge- wichtheffer Yoshinobu Mikaye heeft tij dens wedstrijden in Tokio het wereld record tweehandig trekken in de bantam- gewichtsklasse verbeterd. Mikaye kwam tot 107,5 kg, het oude record stond met 105 kg sedert 11 november 1957 op naam van de Rus Vladimir Stogov. Advertentie Sterke keper en jeans kwaliteiten. Uit EIGEN confectie-bedrijf SANFOR dus: voorgekrompen vanaf Voor al uw Bedrijfskleding Zeilen Het wereldkampioenschap in de Snipe klasse, in de baai van Porto Alegro ver zeild, is gewonnen door de meervoudige Olympisch kampioen in verschillende klassen, de Deen Paul Elvstroem. Ed Jo hansson, ook een Deen, vormde zijn be manning. Elvstroem had een totaal van 6897 pnt. De verdere uitslag luidt: 2. Gonzales Diaz (Cub) 6776 pnt.; 3. Masayuki Ishi (Japan) 6100 pnt.; 4. Richard Tillmann (V.S.) 5968 pnt.; 5. Christian Nielsen (België) 5938 pnt. VOETBAL. De eerste wedstrijd in de voorronden van het Olympisch voetbal toernooi in groep 2 van de Amerikaanse zone tussen de Antillen en Suriname is geëindigd in een gelijk spel (22). Na vyf kwartier matig volleybal heeft HVS gisteravond in het Krelagehuis Haarlem twee kostbare winstpunten aan het Amsterdamse studententeam US moeten laten. Het ontbrak HVS aan elan om het tekort aan techniek en lichaams conditie te compenseren. Daarentegen speelden de gasten enthousiast en presteerden aanvallend meer dan de HVS'ers, die hoewel zy de strijd vyf sets volhielden, niet de indruk wekten de wedstryd te kunnen winnen. Van het spelverloop valt weinig te ver tellen. Behoudens de beslissende vijfde set bleven de teams elkaar in de score steeds volgen. In de derde set verzamelde US niet onfortuinlijk de laatste punten en dit bleek uiteraard van grote invloed op het eind resultaat. Fraaie of opwindende momen ten deden zich niet voor. Kooistra en Jan Oud, een HTS'er die voorheen voor het Alkmaarse Reactie uitkwam en voor de HVS'ers een welkome aanwinst betekent, waren de enige Haarlemmers die niet in de malaise deelden. Setstanden: 10—15, 15—11, 11—15, 15—13 en 8—15. Zaterdag speelde HVS in Rotterdam tegen Libanon een klasse beter dan gister avond. De Haarlemmers stonden in de derde set zeer gunstig, maar werden de dupe van een vermeend fluitsignaal, ver loren de set en het initiatief en moesten ten slotte met 14—16. 15—11, 15—13, 13—15 en 158 na vijf sets dus, buigen voor de Rotterdammers. In de hoofdklasse hebben landskampioen DES, Reva en Concordia tot nog tot de volle winst kunnen behalen. Het Haagse OVC viel af door een nederlaag na vijf sets tegen RVC, dat de aansluiting blijk baar niet wilde missen: 1115, 157, 156, 515 en 1511. In het duel tussen DES en het Stichtse SOS domineerde de Voorburg- se aanval: 15—10, 15—10, 10—15 en 15—12. Concordia kreeg de winst van AMVJ vrij wel cadeau (tweemaal 156 en 157), maar Reva daarentegen heeft tegen Sport centrum, dat op de ranglijst ver beneden zijn stand leeft, veel moeten geven: 615, 12—15, 15—13 en 14—16. Miep v. Zweedende Vries, de vroege re aanvoerster van het nationale dames team, speelt voor het Rijswijkse RVC en wij moeten de overwinning die RVC op Boemerang, waarvoor zij vroeger uit kwam, behaalde, voor een goed deel haar werk noemen; 158, 1510, 515 en 15—6. Bijna had Bobby Fischer voor de groot ste sensatie in zijn nog jonge schaakcar rière gezorgd. In zijn partij tegen Mikhail Tal, in wie velen de toekomstige wereld kampioen zien, had hij door een gewaag de aanval op een gegeven moment een der gelijk voordeel, dat de enthousiaste toe schouwers ernstig rekening gingen houden met een Russische nederlaag. Maar zoals reeds enkele malen gebeurde, wist Tal zich door een ingenieuze manoeuvre te handhaven en geholpen door een fout van de jonge Amerikaan bereikte hij zelfs een stelling, die hem in tweede zitting waar schijnlijk de volle winst zal opleveren. Dat betekent dat de marge tussen Tal en Ke res waarschijnlijk ongewijzigd zal blijven omdat ook Keres in Jjo partij tegen Gli goric winstkansen heeft. Een remise in de laatste ronde tegen Benkö is voor Tal dus vrijwel zeker vol doende om de eerste plaats te bezetten in het eindklassement. De jonge Rus ver werft daarmede het recht wereldkam pioen Botwinnik te mogen uitdagen. Fischer kreeg al spoedig een sterke po sitie, nadat hij een voortijdige aanval van Tal deskundig onschadelijk had ge maakt. De Rus verzwakte bovendien zijn kracht op de beide vleugels en kreeg geen TV/1J j staf en de hoop bestaat, dat hieruit in De zevende technische jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Schaat- senrijderbond, die tydens het weekeinde in Amsterdam werd gehouden, is mogelijk de laatste geweest. Indien het voorstel daartoe op de algemene jaarvergadering, die op 28 no vember in Groningen wordt gehouden, wordt aangenomen, zullen de technische zaken voortaan worden behandeld op de grote vergadering. Naar goed Nederlands gebruik heeft een commissie de mogelijk heden hiervoor bestudeerd en het advies luidde gunstig. Schaatsenrijden Het was een van de weinige punten van de agenda, die aanleiding tot een levendi ge discussie gaf. Er waren afgevaardig den, die vreesden dat de belangen van de langebaanrijders hierdoor in de knel zou den komen, terwijl anderen wezen op het gevaar, dat de algemene vergaderingen in de toekomst te veel tijd zullen vergen, wanneer ook de technische zaken aan de orde komen. Daar dit echter allemaal een kwestie van organisatie is kon men slechts nu zijn stem laten horen en dat ook nog beperkt, want de voorzitter van de technische commissie langebaan, de heer H. Roos, wees er nadrukkelijk op, dat dit onderwerp hier niet ter sprake behoorde te komen. Over het afgelopen seizoen was de heer Roos niet geheel ontevreden, ofschoon het toch ook geen reden tot juichen gaf. Het feit alleen al, dat Broekman nog steeds een van onze beste rijders is, is geen be wijs van kracht. De wedstrijden in Nederland hebben het bewijs geleverd, dat er ook in de z.g. B- groep belovende krachten schuilen de prestaties zijn hiervoor een goede maat- die zich naast, of misschien zelfs boven onze huidige toprijders kunnen plaatsen. De training wordt serieus aangepakt. Zaterdag hebben de rijders hun eerste of ficiële training op rolschaatsen gehad in de omtrek van Haarlem. En mede gezien de grote animo bij de rijders, zijn de ver wachtingen voor het aanstaande seizoen behoorlijk. Ook die van de jongeren. Het aantal, dat voor uitzending in aanmerking komt, zal waarschijnlijk worden uitge breid nu de KNSB een bedrag van 29.950 gulden heeft gekregen uit de pot van de KNVB-voetbaltoto. Aan het Nederlands Olympisch Comité is een aantal rijders opgegeven voor mo gelijke deelneming aan de Olympische Winterspelen in Squaw Valley, T. W. Pes- man, Broekman, v. d. Berg, De Graaff, v. d. Grift en Kroon, wier uitzending ech ter nog geenszins een feit is. Ih de kam pioenschappen en overige wedstrijden, die voordien worden gehouden, zullen zij hun uitzending moeten verdienen, welke kans echter ook anderen hebben, die thans niet tot de kernploeg behoren. Als chef de mis sion gaat naar alle waarschijnlijkheid mee naar Squaw Valley de voorzitter van het NOC, luit. gen. Pahud de Mortanges, terwijl de heer Klaas Schenk door de KNSB is voorgesteld als chef d'équipe, en de heer Piet Zwanenburg als trainer- coach. Het internationale seizoen telt behalve de Olympische Winterspelen, de wereld en Europese kampioenschappen, een lan- denwedstrijd NoorwegenNederland op 9 en 10 januari, zo de Noren hiermee in stemmen, terwijl er voor de B-ploeg een wedstrijd tegen Zweden in de pen zit. De Nederlandse langebaankampioen- schappen zullen in het seizoen 1959-1960 worden gehouden in Nieuwe Niedorp voor de heren (reserve: Zutfen), in Zutfen (re serve Assen) voor de dames, terwijl de organisatie van het nationale kampioen schap voor iuniores werd toegewezen aan het gewest Groningen. kans te rocheren om daarmee zijn koning in veiligheid te brengen. Fischer offerde twee pionnen en bood een paard-offer aan, dat Tal niet had mo gen aannemen. Op dat ogenblik waren al le kansen aan de zijde van de jonge Ame rikaan, bij de 18de zet liet hij echter zijn greep op de zwarte stelling verzwakken waardoor Tal een loper kon buitmaken Bij de 22ste zet maakte Fischer een be slissende fout. Hij kon met zijn toren schaak geven en het zou voor de Rus erg moeilijk zijn geweest een beslissende aan val op zijn koning te verhinderen. Fischer zag zijn kans echter niet en gaf met en kele nutteloze zetten van zijn dame Tal gelegenheid, diens verdediging te conso lideren. Toen dat eenmaal gebeurd was. was er voor Fischer nog maar weinig hoop. Tegen zijn twee pionnen kan Tal een loper stellen. De andere partijen van de 27ste en voorlaatste ronde verliepen uiteraard minder sensationeel. Gligoric en Keres Schaken speelden Nimzo-Indisch, waarbij de Joe goslaaf, die met wit uitkwam, enkele cor recties in verhouding tot zijn partij uit de 13de ronde aanbracht. In 't middenspel of ferde hij een pion met de gedachte dat een aanval in het centrum hem een aan zienlijk voordeel zou opleveren. Keres blokkeerde echter de open lijnen. Toen Gligoric zag, dat het moeilijk zou zijn com pensatie te vinden voor zijn verloren ge- gane pion, trok hij zijn stukken samen op de koningsvleugel om daar een gecombi neerde aanval te beginnen. Ook dat had de Rus echter doorzien, hij verdubbelde de torens en de dame-vleugel en een op mars met zijn vrij-pion. Er volgde een ruil van de dames en andere zware stuk ken. Het toreneindspel werd afgebroken in een positie, die Keres goede winstkansen biedt. Olafsson en Smyslov speelden de En gelse opening, waaruit de IJslander met enig voordeel te voorschijn kwam. Hij gaf echter de Rus de gelegenheid met diens dame en toren door te dringen tot de twee de rij. Er volgde toen een gevaarlijke aan val op de witte koning. In de afgebroken partij heeft Smyslov kansen op de volle winst. Petrosjan die met Smyslov in een ver woed gevecht is gewikkeld om de derde plaats, die recht geeft op directe plaatsing in het volgende kandidatentoernooi, trachtte tegen Benkö zoveel mogelijk ver wikkelingen in het leven te roepen. Benkö was echter niet zo strijdlustig aangelegd en koos een voortzetting waar bij het tot afruil van de dames kwam. Zo als gewoonlijk geraakte de ex-Hongaar weer in tijdnood. Dit keer moest hij 20 zet ten doen in 10 minuten. In de haast zag hij een winnende combinatie over het hoofd. In de afgebroken partij heeft hij een pion meer, maar naar alle waarschijn lijkheid zal dat niet voldoende zijn voor de winst. De afgebroken partijen van de 26ste en 27ste ronde zullen dinsdag worden ge speeld. Met nog één ronde te spelen, luidt de stand: 1. Tal (Rusland) I8V2 pnt. en 1 afgebr. partij; 2. Keres (Rusland) 17'/s pnt. en 1 afgeb. partij 3 4 Smyslov en Petrosjan (beiden Rus land) elk 14 pnt. en afgebr. partij. 5. Gligoric (Joegoslavië) I2V2 pnt. en 1 afgebr. partij. 6. Fischer (Ver. Staten) IOV2 pnt. en 2 afgebr. partijen; 7. Olafsson (IJsland) 9 pnt. en 2 afgebr partijen; 8. Benkö (Statenloos) 7 pnt. en 1 afgebr. partij. AMVJ werd in eigen huis geklopt door het Rotterdamse Concordia (3—2) en Cele bes had geen moeite met ZVC/K en 31. St. Paul in eigen omgeving moeilijk te kloppen werd door SOS geklopt met 156, 815, 815 en 1015. De stand in de hoofdklasse luidt nu: Heren: Dames: DES 4 8 Reva 3 6 Celebes 4 8 Concordia 3 6 Concordia 4 6 OVC 4 6 RVC 4 6 RVC 4 6 Die Raeckse 4 4 Libanon 3 4 St. Paul 4 4 AMVJ 3 2 Boemerang 2 2 US 4 2 SOS 2 2 HVS 5 2 SVV 2 2 SOS 2 0 ZVC/K en V 4 2 SW 3 0 AMVJ 3 0 Sportcentrum 4 0 Veenendaal 3 0 Overgangsklasse De damesploeg van De Blinkert behaal de in Castricum op The Smash met 15—10 158 en 153 een gedecideerde en ver diende zege. Kittie Hoevens stimuleerde haar teamgenoten al spoedig tot grote daden. Het spel van de gastvrouwen werd onzeker en zij bleken niet by machte om hun sterke aanvalster Jannie Turkstra voldo ende in het spel te betrekken. In de derde set stond De Blinkert in geen tijd voor met 140 en bleek de tegenstand volledig gebroken. Ook gisteravond be wees De Blinkert dat zij geen moeite heeft om in de overgangsklasse mee te komen en versloeg na een spannende duel in Be verwijk VCK met 13—15, 15—17 en 8—15 De volleybalcompetitie MHBS speelde tegen VGW slechts met de dames Fortanier, Josien v. Calmthout, Claassen en v. Putten van de basisploeg aangevuld met de dames Timmermans. Kroon en Lies v. Calmthout. Deze combi natie bleek niettemin voor de gastvrouwen veel te sterk en met 7—15, 8—15, 15—11 en keerden de „witten" met een dui delijke zege van Wormerveer terug. De herenploeg van Santpoort bood in Zaandam Czaar Peter geen noemenswaar dige tegenstand (tweemaal 15—7 en 15—11). maar kwam gisteravond in het plaatselijk duel met Die Raeckse goed voor de dag Vooral de techniek van de Santpoortenaren stak gunstig af bij hun tegenstanders. In de eerste drie sets bleef het evenwicht lang bewaard en noteerden wij tussenstanden van 1010 in de eerste set, 1414 in de tweede en 99 in de derde set. Santpoort won overigens niet verwacht met 12—15; 16—14, 15—9 en 15—7. Heren: HCSBSmash 22, Madjo Jong Holland 2—2, TOG—VCIJ 3—1 (15— 19, 1315, 157 en 156), OctopusSES 3—0. Dames: Octopus—SES, Madjoe—VCK 3—1 (13—15, 15—10, 15—9 en 16—14) De afdeling Onze Gezellen heeft in de eerste klasse dames het eerste winspunt kunnen binnen halen. Dit ging ten koste van OVRA, dat na twee verloren sets zich herstelde in de derde set. Setstanden: 1510, 159, 415 en 1215. Gios en Eclecta deelden de pun ten: 15—7, 12—15, 7—15 en 15—8. Voor de eerste klasse heren moest PSCB met 158, 159, 1315 en 1512 de eer aan leider CIOS laten. De uitslagen van maandag luidden: Heren: PSCB—CIOS 1—3, HVS—US 23, Santpoort—DieRaeckse 3—1, Sant poort 2DSS 13, De Blinkert 2Gios 1—3, PSVH—Rapiditas 0—3, HVS 3— OVRA 2 3—1, PWN 2—HVS 4 1—3. Dames: OGOVRA 22, GiosEclecta 22, Die Raeckse 2HBC 2 22, Die Raeckse 3Set up 03, PWNDe Blin kert 2 2—2, Gios 2—HBC 3 0—3, Die Raekse 4—Eclecta 2 0—3, MHBS 2— OVRA 2 1—3, OSS 3—De Blinkert 3 0—3, OSS 2—AVC 2 1—3, OG 2—OSS 0—3. Programma Woensdagavond zal HVS 2 trachten Ve- lox de eerste nederlaag toe te brengen OVRA en De Blinkert spelen met als inzet een plaatsje tussen de voorlopige leiders en OSS kan door een gunstig resultaat tegen Eclecta wat verbetering in zijn po sitie brengen. Bij de dames zal MHBS in het plaatselijke duel met AVC aan het langste eind trekken en verwachten we een zege van HVS op Vesmia en een ge- dediceerde overwinning van HBC op Velox. Het programma voor woensdag luidt: Heren, eerste klasse: VeloxHVS 2 (7 uur), De BlinkertOVRA (8 uur) en OSS Eclecta (9 uur). Tweede en derde klasse. DSS 2VVCL, PSVH 2Alliance, OSS 2Topscore, CIOS 2Gios, SpaarnestadWIK en Gios 3—PWN. Dames, overgangsklasse: MHBSAVC (9 uur). Eerste klasse: HVSVesmia (7 uur), Ve lox—HBC (8 uur). Tweede en derde klasse: WIKGios 4. Santpoort—SSO, HVS 2—JBS, DSS Gios 3, HBC 5Velox 2, TopscoreVes mia 2, DSS 2Vesmia 3 en Spaarnestad— De Blinkert 5. Tafeltennis Eén van 's werelds topspeelsters, Agnes Simon-Almasi, de echtgenote van de Ne derlandse bondstrainer, zal op uitnodiging van de organiserende bonden, deelnemen aan de Internationale tafelteniskampioen- schappen van Oostenrijk (op zaterdag en zondag 30 oktober en 1 november in We nen) en aan het Edelweiss-toernooi dat op 21 en 22 november in Insbruck zal worden gehouden. Bovendien zal zij tesamen met Bert Onnes uitkomen in de internationale kampioenschappen van Skandinavië. die op 6, 7 en 8 december in de Zweedse plaats Boras plaatsvinden. Motorsport De Grote Prijs van Nederland (T.T.), die telt voor het wereldkampioenschap, zal in 1960 worden gehouden op zaterdag 25 juni. De internationale motorraces in Tubbergen zyn volgend jaar op 6 juni, de Grote Prijs van Nederland Motocross, tellende voor het wereldkampioenschap in de 500 cc-klasse, zal zyn op 25 juli en de In ternationale Motorzesdaagse van 19 tot en met 24 september in Bad Aussee in Oos tenrijk. Dit zijn voor Nederland de belang rijkste data, zoals die op het congres van de Fédération Internationale Motocyclis- te in Barcelona zijn vastgesteld. Een van de belangrijkste besluiten, die het congres, dat stond onder voorzitter schap van onze landgenoot de heer P. J. Nortier nam, was de handhaving van de 500 cc-klasse voor het wereldkampioen schap wegraces in 1960. Dit geschiedde vooral op verzoek van de bond van fabri kanten, maar mede, doordat de formule 1 in het afgelopen seizoen nog geen volledige bevrediging heeft gegeven. Wel is aan de landen het verzoek uitgegaan met de for mule 1 door te gaan, maar deze zal niet zoals dit jaar verplicht zijn. Zo het belang van de motorsport dit vraagt zal de F.I.M. openlijk met handel, industrie en merkenclubs samenwerken. En dat de motorsport bloeit, blijkt vooral uit de grote belangstelling voor motocros- ses, zowel van de zijde van de organisato ren als van de rijders. Niettemin is er voor 1960 nog geen limiet voor het aantal wed strijden gesteld, doch het ziet er naar uit, dat dit in de toekomst met betrekking tot de wedstrijden, die tellen voor de kampi oenschappen, wel zal moeten gebeuren. De F.I.M. heeft besloten bekers beschik baar te stellen voor wegraces over langere afstanden (tenminste 6 en ten hoogste 24 uur), zoals deze reeds worden gehouden in Engeland, België, Frankrijk en Spanje, doch die tot heden een zuiver nationaal ka rakter droegen. Deze wedstrijden worden gehouden op sportmachines twee rij ders per machine en zijn verdeeld in drie klassen: tot 125 cc, van 125 tot en met 250 cc en boven 250 cc. Nu deze internatio nale erkenning is afgekomen, bestaat de verwachting, dat het aantal races over langere afstanden in aantal zal toenemen. Het was echter niet alleen de sport, die onderwerp van gesprek uitmaakte. Ook het toerisme er bestaat een internatio nale toercommissie, waarin Nederland vertegenwoordigd is door de heer D. Aar den had grote aandacht, waarbij de vei ligheid op de weg onder de loep werd ge nomen. Advertentie het vaste tapijt voor gezinsgebruik wit is sterker dan ander tapijt is op een speciale manier geweven e*j heeft een dichte dubbeigebonden pool van eerste klas haargaren en de zeer sterke danufloor-vezel I grote breedte 190 cm weinig naden per meter 33.25 meter ^^WONINGINRICHTING BEVERWIJK Breestr.74-84 250 modelkamers Geopend 8-I?30cn 14-18u Dinsdag 8-13u. HAVANA (UPI) In een redevoering tot naar schatting een kwart miljoen ar beiders en boeren, heeft premier Fidel Gastro van Cuba, gisteravond een felle aanval gedaan op de Verenigde Staten. Hij beschuldigde de Amerikaanse autori teiten er van „medeplichtigen of moorde naars" te zijn, of anders niet bij machte te zijn vliegtuigen te verhinderen Cuba aan te vallen. Castro zei dat de regering overweegt de .vuurpeloton-justitie" (door de rebellen na de beëindiging van de revolutie op gro te schaal toegepast) weer in te stellen om de vijanden te verpletteren. Indirect vocht hij het recht van de Amerikaanse marine aan om de marine-basis Quantanamo in Oost-Cuba te handhaven. Hij wekte de Cu banen op te „discrimineren" tussen Cu baanse en buitenlandse goederen en zei dat verscheidene Amerikaanse firma's aan de touwtjes van de Cubaanse econo mie trekken. Honderdduizenden zingende Cubanen hebben gisteren deelgenomen aan een massa-betoging tegen de Verenigde Sta ten, daartoe opgeroepen door Fidel Cas tro. De Cubaanse vakbondunie had opgeroe pen tot een algemene staking die op het middaguur inging, voordat de massabij eenkomst begon. Lang voor het tijdstip sloten de meeste bedrijven en kantoren hun deuren. Alle bars en restaurants wer den gesloten behalve de restaurants van toeristenhotels. Vitale bedrijven als elek triciteitsmaatschappijen, openbare ver voermiddelen en de telefoondienst waren uitgezonderd van het stakingsparool. Een vliegtuig van onbekende nationali teit heeft zondagavond pamfletten uitge worpen boven viei Cubaanse steden, waarin wordt opgeroepen tot rebellie te gen Fidel Castro.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13