Emma-HFC werd wedstrijd met zeer goede keepers Eigen (sport)huis voor KNVB Protesten worden niet afgeschaft Ripperda stelde danig teleur door volle winst aan Delft te laten Zwarte kunst in Olympisch toernooi Renova en DSOV kwamen aan top van ranglijst en DCO werd derde KNVB-vergadering had een rustig verloop Gelijkspel (1-1) gaf de verhouding goed weer EHS boekte ook gisteren een fraaie overwinning Matthews (44 jaar) weer in ouderwetse vorm SVY leidt in de tweede klasse 12 Nederlands amateurteam bleef ongewijzigd Ierland versloeg fors spelende Zweden: 3-2 Geen tafeltennistitel in Wenen voor Agnes Simon Kennemerland leed derde nederlaag in successie Eerste overwinning van Jong Hercules MAANDAG 2 NOVEMBER 1959 Het venijn zat in de staart van de agen da, Dat moest KNVB-voorzitter A. L. M. Schroder zaterdagavond tegen het einde van de jaarlijkse bondsvergadering on dervinden. In hoog tempo waren de eer ste punten onder de hamer doorgegaan en zelfs het punt van de reglementswijzi gingen vroeg niet zo heel veel tijd. Maar toen kwam de rondvraag. Eerst was het de heer P. C. van Houten (HFC) die het bondsbestuur ervan betichtte zijn bevoegdheden te hebben overtreden door voor spelers van het Nederlands elftal aan zienlijk hogere vergoedingen toe te staan dan het maximale bedrag van 3600.- dat na de invoering van het betaalde voetbal werd vastgesteld. Amper was de bondsvoorzitter van deze aanval van amateuristische zijde bekomen of Sparta-voorzitter Coler betrad het spreekgestoelte. Hij verweet het bestuur wel erg lichtvaardig om te springen met de reglementen. In het bijzonder de na- competitie van de ere-divisie om uit te maken welke ploeg mag inschrijven voor het toernooi om de Europa-cup en de hoge re vergoedingen voor internationals sterk ten hem in zijn mening dat het bondsbe stuur de wet nu niet direct juist toepaste. KNVB-voorrzitter Schroder Het werd een langdurig „gevecht" tus sen de heren Van Houten en Coler aan de ene zijde en de bonds-praeses Schroder en de bestuursleden Martens en Joosten aan de andere zijde. In somtijds felle be woordingen werden de standpunten verde digd. Toch ontbrak zelfs in dit duel de vrolijke noot niet. Daarvoor zorgde Feyenoord- voorzitter Kieboom zijdelings in het de bat betrokken omdat Feyenoord gezien de recettes wel voorstander van volledig professionalisme moet zijn door de heer Coler toe te roepen: „Je zoekt nu wel de fout bij ons, maar die Ieren van jou, zijn dat nu van die lekkere dieren..." Enkele kandidaatstelling Zoals gezegd, de eerste punten werden heel snel afgewerkt Voorzitter Schroder en de bondsbestuursleden E. A. Wijdicks en E. M. Joosten werden bij enkele kan didaatstelling herkozen. Datzelfde gold voor de leden van de commissie van be roep en van de financiële commissie. Na het traditionele financiële steekspel tussen de heer Van Houten en voorzitter Schroder schenen de moeilijkheden dan toch werkelijk te komen. Maar ook dat viel heel erg mee, want wel werd er over de reglementswijzigingen lang gesproken, toen het eenmaal op stemming aankwam was het pleit snel beslist Een van de be langrijkste wijzigingen is wel de verlen ging van de transferperiode, die in het vervolg 1 juni zal beginnen en 31 juli zal eindigen. Geen afschaffing protesten Vreemd ging het toe bij de kwestie van de afschaffing der protesten. Het voorstel kreeg de 2/3 meerderheid die nodig is voor reglementswijziging niet. En toen gebeur de het Plotseling gwam de heer Van Hou ten met een geamendeerd voorstel dan maar te bepalen dat voor één jaar in de amateur-sectie niet zou kunnen worden ge protesteerd. Nauwelijks hadden de af gevaardigden zich gerealiseerd wat er ge beurd was, of PSV-secretaris Van Gelder verzocht de voorzitter een geamendeerd voorstel in stemming te brengen, dat in hield dat bij wijze van proef bij de semi- profs een jaar niet zou kunnen worden ge protesteerd Opnieuw werden de namen opgelezen, opnieuw werd er gestemd, maar zoals te verwachten was eindigde deze vreemde gang van zaken in „een overwinning voor de protest-commissie" zoals praeses Schroder het noemde en Nederland blijft dus het enige land ter wereld, waar in beroep op beslissing van de scheids rechter mogelijk blijft. Zoals te verwachten was waren de ama teurs fel gekant tegen het voorstel van het betaalde voetbal voortaan de eerste ama teur-elftallen van semi-profclubs te laten uitkomen in de standaardcompetities van de KNVB. Ook dat voorstel werd afgestemd Het Nederlandse amateurelftal, dat dins dagavond 3 november in het Diekman- stadion in Enschede tegen de Zwitserse amateurs zal spelen, wijkt niet af van de formatie die 14 november op het VUC- terrein in Den Haag tegen de Ieren uit kwam. De opstelling van het team is dus als volgt: Doel: Lagarde (Emma). Achter: Blom (WW) en Kruitbosch (Gouda). Midden: Mul (NAC), Van Ierland (Wil lem II) en Liebregts (Excelsior). Voor: Uytermerk (Blauw Wit), Ten Hoo- pen (Quick-Hg), Bühler (Sittardia), Bur gers (DWV) en De Kleermaeker (Vitesse). Reserves: Van der Merwe (NAC), Van Rijswijk (Quik-N.), Dekker (VEC) en Star- remans (Rapid). VOETBAL. De eerste wedstrijd tussen Malta en Tunesië, in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi, is geëin digd in een gelijk spel (0-0). De stryd tussen Emma en HFC is de wedstrijd van de doelverdedigers geweest. Zowel keeper Lagarde van Emma als Van der Lee van HFC heeft in deze ontmoe ting blijk gegeven van zijn zeer grote capaciteiten. Zij deden bü het verrichten van reddingen niet voor elkaar onder, al dient gezegd te worden dat de HFC-doel- man het wel iets zwaarder te verduren kreeg dan zijn Dordtse collega. Herhaal delijk klaterde het applaus op voor het fraaie werk dat de beide doellicden Heten zien. Het was Lagarde die het eerst aan de tand werd gevoeld door harde schoten van Bouwman en Jansen. Daarna was het de beurt aan de gastheren. Bij een verrassen de aanval zond De Visser een fel schot in, dat echter een prooi werd van Van der A mateurvoetbal Lee. In de vierentwintigste minuut werd Bouwman in het strafschopgebied ten val gebracht, een overtreding die de Dordte- naren op een penalty kwam te staan. Hein Winter belastte zich daarmee, maar zijn niet geheel zuiver gericht schot werd door Lagarde corner gestompt. De door De Nijs genomen hoekschop werd weggewerkt, maar de bal bleef in Haarlems bezit en profiterend van een mistrap in de Emma- defensie, gelukte het Bouwman de score voor de HFC-ers te openen (01). Na de pauze vielen beide ploegen regel matig aan. Een fraai schot van De Nijs, keerde Lagarde meesterlijk. Kort daarop was W. Stolk doorgebroken en met alleen Van der Lee nog voor zich, leek de gelijk maker van Emma op komst. Een bliksem snelle reactie van de HFC-doelman. nadat Stolk hem met een boogbal had trachten te passeren, voorkwam evenwel een zekere treffer. Het fel opdringende Emma werd daarna steeds gevaarlijker. Van der Gijp joeg de bal in de Haarlemse touwen, maai de scheidsrechter keurde dit doelpunt af. Een kwartier voor 't einde boekte Emma succes. W. Stolk schoot zuiver in en dit maal moest Van der Lee capituleren (1i). Van der Maessen viel daarna bij HFC uit en werd vervangen door Richel man. Het slot van de wedstrijd was weinig interessant en met onveranderde stand kwam het einde van deze ontmoeting, waarin het gelijke spel de juiste verhou ding weergaf. De stand is nu: DCG 7 6 0' Gouda 7 5 t HFC 6 2 3 UW 7 3 1 Emma 7 2 3 Laakkwartier 7 3 1 Quick (Den Haag) 7 3 1 DWV 6 1 3 Unitas 7 13 Spartaan 7 2 1 SVW 7 2 1 OSV 7 1 2 12 11 7 7 7 7 7 5 5 5 5 4 20— 7 17— 5 11- 8 11—10 8— 8 9—10 11-14 10—11 8—11 6-10 8—16 10-19 Het Zweedse team, dat verleden week woensdag geschiedenis maakte door op Wembley nog wel het Engelse voetbalelftal met 3-2 te verslaan, is er niet in geslaagd ook van de Ieren te winnen. In Dublin wer den zondag de finalisten van het toernooi om de wereldtitel 1958 met 3-2 verslagen door Ierland. De 40.000 toeschouwers die de ontmoeting te Dalymount Park bijwoonden, hebben een van begin tot einde enerverende wedstrijd gezien, waarin vooral de Zweden nogal fors speelden. Het leek er aanvankelijk op dat de Zweden een gemakkelijke zege zouden gaan behalen. Zij namen al snel een 2-0 voor sprong door doelpunten van Rune Boerjes- son (7de minuut) en Bengt Berndtsson (12de minuut). Beide malen was Agne Simonsson. de midvoor van de Zweden, de man die het voorbereidende werk deed. De Ieren herstelden zich echter voortref felijk en nog voor de rust was de balans, dank zij rechtsbuiten Paddy Fagan (16de mi nuut) en midvoor Dermot Gurtis (23ste mi nuut), weer in evenwicht. Na de hervatting volgde een heftig duel om de beslissende treffer. Volkomen ver diend ging de zege naar Ierland, doordal Dermot Gurtis in de 8ste minuut na de her vatting het derde Ierse doelpunt scoorde. De score zou ongetwijfeld hoger geworden zijn wanneer Bengt Nyhoom. de Zweedse doelman, niet zo goed in vorm was geweest. Keeper Van der Lee (HFC) Tjjdens de in Wenen gehouden inter nationale tafeltenniskampioenschappen is de ex-Hongaarse mevrouw Agnes Simon- Almeso, echtgenote van de Nederlandse bondstrainer, er niet in geslaagd in het ge mengd dubbelspel haar titel te prolonge ren. In de finable werd zij, spelend met de Oostenrijker Wegrath, door de Hongaarse combinatie BerczikKoczian verslagen met 21—15, 21—14, 21—18. In de kwartfinales versloeg het paar Simon-Wegrath de Oostenrijkse mejuf frouw Streifer en Repolusk met 1921, 2110, 2114, 2118. In de halve finales klopte de Nederlands-Oostenrijkse combi natie met 16—21, 21—16, 21—16, 21—14 het paar mejuffrouw Matthias en Harst. In de kwartfinales van het dames- dub belspel wonnen Agnes Simon en mevrouw Roland (Nederland-België) van mejuffrouw Streifer en mejuffrouw Vanek (Oosten rijk) met 21—12, 21—16, 21—8. In de halve finale werd het paar SimonRoland ech ter door mejuffrouw Mittelstadt en mejuf frouw Kalveit (Oost-Duitsland) verslagen met 21—18, 21—14, 19—21, 14—21, 21—18. In het enkelspel werd mevrouw Simon reeds in de kwartfinales uitgeschakeld door een nederlaag tegen de Hongaarse mejuffrouw Matee (1521, 1421, 2118, 21—14, 21—18). TYBB heeft ook gisteren zijn fraaie po sitie aan de top gehandhaafd; ditmaal werd een krappe 3-2 zege behaald op Al- phia. Ripperda stelde teleur door geen enkel punt over te houden uit de wedstrijd tegen staartclub Delft (3-2). Bij de vierde klassers blijft EHS het goed doen. In een harde wedstrijd werd Waterloo met 4-2 overwonnen. DIO en VVZ hebben elkaar niets toegegeven; er werd met dezelfde stand geëi iigd als waarmee men begon (0-0). Hoofddorpse Boys kwam tegen Uit hoorn niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De prestaties van ETO blijven aan de ma tige kant. Vijf minuten voor tijd moest het gisteren de winst a*an Lijnden laten (2-3). Onze Gezellen blijft in de running. Tonegido werd gisteren met 3-0 het slachtoffer. Geel-Wit heeft de punten met Te Werve gedeeld (1-1). Ten slotte won THB met 2-0 van het Hillegomse Concor dia. Derde- en vierdeklassers TYBB is tegen het in de onderste regio nen verkerende Alphia met de hakken over de sloot gekomen (2-1). Na 32 minu ten spelen namen de bezoekers de leiding; zes minuten later bracht Van Zon de par tijen echter weer op gelijke voet. Na de hervatting werd er fel om de volle winst gestreden. Na 18 minuten scoorde Jansen de beslissende treffer voor dé Haarlem mers. Een halve minuut voor tijd zagen de 1000 toeschouwers nog hoe Blom een strafschop hoog over de deklat schoot. Ripperda heeft het gisteren niet kun nen redden tegen het laag geklasseerde Delft (3-2). Wel opende Ripperda na 10 minuten door Peters de score, maar hal verwege de wedstrijd keken de Haarlem mers tegen een 3-1 achterstand aan. Na de rust was Ripperda sterker dan Delft, maar het duurde tot 5 minuten voor tijd eer Pieterse de score kon wijzigen in 3-2. Wat de Haarlemmers in de resterende tijd ook probeerden, gescoord werd er niet meer. EHS heeft het in de uitwedstrijd tegen Waterloo niet zo eenvoudig gehad als de uitslag (2-4) doet vermoeden. Vooral het soms wel eens te harde spel van de gast heren speelde de Haarlemmers danig par ten. Nadat er met de stand 1-2 gedraaid werd (voor EHS scoorden Van de Werff en Stoete), kwam Waterloo 20 minuten na de hervatting weer gelijk met de EHS- ers. Tien minuten later bracht Van Es- veld de stand op 2-3 en vijf minuten daar na scoorde Veldmeijer uit een hoekschop voor de vierde maal voor de Haarlemmers (2-4). De wedstrijd DIOVVZ zou wel de wed strijd van de gemiste kansen genoemd kunnen worden. Aan de ijver van de bei de ploegen lag het beslist niet dat de par tij doelpuntloos bleef, kwam men even wel in de buurt van het doel, dan was ieder richtinggevend gevoel verdwenen. Het bes te staaltje hiervan gaf een van de VVZ- ers, die een kwartier voor tijd, de volle winst in zich bergende strafschop, ver naast schoot. zHoofddorpse Boys heeft het in de uitwed strijd tegen Uithoorn niet verder kunnen brengen dan een 1-1 gelijkspel. Voor rust werd er niet gescoord; na de hervatting nam Uithoorn de leiding. De gelijkmaker kwam op naam van de Hoofddorpspeler Poeke. ETO is gisteren opnieuw zonder winst uit de strijd te voorschijn gekomen; ditmaal moesten zij met 3-2 de meerdere in Lijn den erkennen. Voor Lijnden nam Van Wie- ringen alle doelpunten voor zijn rekening. Voor ETO scoorden Soderkamp (1-2) en Dekker (2-2). De winnende goal werd 5 minuten voor tijd gescoord. Onze Gezellen had in de wedstrijd tegen Tonegido bij de rust reeds een 1-0 voor sprong (Jacob). Na de hervatting voerde dezelfde speler, uit een strafschop, de score op tot 0-2. Van de Velde bepaalde ten slotte de eindstand op 0-3. Geel Wit is, ondanks een vrij sterk over wicht niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel in de wedstrijd tegen Te Werve. Na een doelpuntloze eerste helft namen de Haarlemmers 20 minuten na de hervat ting door Goédemans de leiding. Vijf mi nuten vóór tijd scoorden de gastën de niet geheel verdiende, maar in ieder geval de halve winst' opleverende gelijkmaker (1-1). THB, eindelijk weer eens binnen de lij nen, werd gisteren twee punten rijker door een verdiende 2-0 zege op Concordia. Twintig minuten na het beginsignaal liet Kensen de THB-aanhang voor de eerste maal juichen. Na de hervatting probeer den de Hillegommers op alle mogelijke ma nieren de gelijkmaker te forceren. Deze pogingen werden echter of door de THB- defensie of door het fluitsignaal van de scheidsrechter in de kiem gesmoord. Kort voor tijd maakte Bruinsma aan alle on zekerheid een einde door de tweede tref fer voor de Haarlemmers te laten aante kenen (2-0). TYBB Wassenaar 69 Postduiven 79 Voorburg 7—8 Lisse 7—7 Ripperda 7—7 West II 3 A: 7-11 Wilhelmus Delft Vredenburch VVSB Alphia 6—6 7—6 7-6 7—5 7—4 DHL 7-4 Altior 8-12 Hillegom 6-11 OG 7-10 L en S 5—7 THB 5—7 DOSR 7—7 West II 4 A: Te Werve 75 Graaf Willem 5-4 Concordia 62 Geel Wit 6—2 Tonegido 6—1 ,Het essentiële van het leven is bewe ging. En de sport is de beweging van de toekomst". Dat waren de eerste uitspra ken die bondsbestuurslid E. M. Joosten zaterdagavond, kort nadat de bondsver gadering in Amsterdam was afgelopen, deed om ons een uiteenzetting te geven van de redenen die de KNVB ertoe hebben gebracht binnenkort een eigen sportcen trum te gaan stichten. „Je kunt voor geld veel kopen, maar verloren tijd kan je nooit meer terugko pen. Over vijf jaar zitten wij, door de automatisering, met het nijpende pro bleem van de vrijetijdsbesteding. Willen we dat probleem straks kunnen oplos sen, dan moeten we n onze plannen ma ken", zo vervolgde de Limburger vol vuur. Dat Nederland op sportgebied een ach terstand heeft ten opzichte van het buiten land is algemeen bekend. Ook de KNVB is zich daar van bewust. Helaas is er niet slechts een achterstand ten aanzien van de „top", doch ook ten aanzien van de breedte". Vooral dit laatste zal straks, wanneer het probleem van de vrijetijds besteding zich zal aandienen, fnuikend zijn, gezien de sociale waarde die sport en sportbeoefening hebben gekregen. Het wegwerken van die achterstand is één van de belangrijkste taken die de KNVB zich heeft gesteld en speciaal daarom wil het bondsbestuur op korte termijn een sport centrum stichten. Het architectenbureau van prof. G. H. M. Holt uit Haarlem heeft al een voorlopig ontwerp gemaakt om het bondsbestuur en de leden van de bondsvergadering een in druk te geven van het project. De plannen zullen in de komende zes maanden nader worden uitgewerkt. In het voorjaar van 1960 kan dan met de bouw zelf worden be gonnen en datzelfde jaar waarschijnlijk nog zal het centrum in gebruik genomen kunnen worden. Vast staat dat dit sport- tehuis van de KNVB in het centrum van Nederland zal komen te staan. Het bonds bestuur heeft een optie op enkele in bij zonder mooie streken gelegen terreinen. Al staat uiteraard nog lang niet vast welke accommodaties er allemaal zullen komen, kan wel worden gezegd dat er be halve enkele sportterreinen ook nog een overdekt zwembad, een grote sporthal en uitgebreide indoor-accommodaties zullen komen. „Het wordt niet een sportcentrum zoals het buitenland die kent. Wij willen niet alleen een .achterstand wegwerken", al dus de heer Joosten, „wij willen een voor sprong op het buitenland krijgen. U moet het sportcentrum dan ook niet in eerste instantie zien als een sportschool, doch eerder als een sporthogeschool. De studie van de bewegingsleer en de research zul- Voor een aantal aandachtige leden van de Bondsvergadering geeft het KNVB- bestuurslid Joosten een uiteenzetting over het toekomstige sportcentrum van de Bond. Geheel links bondsvoor zitter Schroder. len er van bijzonder groot belang zijn". Niet slechts de top-voetballers zullen van dit centrum gaan profiteren. Het ligt in de bedoeling zoveel mogelijk voetballers in de gelegenheid te stellen in het sport centrum te verblijven. Overwogen wordt bij voorbeeld er de jeugdsportkampen van de KNVB te centraliseren. Verder is al ze ker dat ook de andere sportbonden van dit unieke sportpaleis van de KNVB gebruik zullen kunnen maken. Ohene Djan, de voorzitter van de voetbalbond van Ghana, heeft zijn rechts kundig adviseur geraadpleegd naar aanleiding van een artikel, dat in een dagblad in Lagos (Nigeria) is gepubliceerd. In het artikel stond dat het nationale elftal van Ghana aan de vooravond van de verleden week gespeelde interland wedstrijd tegen Nigeria „Ju-Ju" (zwarte kunst) beoefend zou hebben. Ghana won de wedstrijd, die werd gespeeld voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi, met 41. De heer Djan verklaarde vrijdagavond: „Dit is een zeer ernstige lasterlijke aantijding. Daarom zal ik het artikel in handen geven van de rechtskundig adviseur van de voetbalbond van Ghana voor het indienen van een eventuele aanklacht". De j.l. zondag gespeelde wedstrijd was de tweede ontmoeting van beide landen voor het voor-Olympisch toernooi. De eerste wedstrijd was door Nigeria met 3I gewonnen. In het artikel in het Nigeriaanse dagblad verklaarde een verslaggever, dat hij de avond voor de wedstrijd als Ghanees vermomd het trainingskamp van de tegenpartij had bezocht. „De spelers droegen ringen van zwart draad", zo schreef hij. „Zij dronken uit een beker, die gevuld was met zwart water en spogen daarna op een zwart geverfde doodskop. Zij zongen vervolgens een oorlogslied toen een roodgeverfde doodskop werd rondgedragen". De verslaggever voegde eraan toe, dat hij naast een „priester" had gezeten, die een godsdienstige plechtigheid leidde. Het is niet bekend, of er volgens de regels van het Internationaal Olympisch Comité een verbod bestaat tegen het beoefenen van zwarte kunst.... Voetbal in Engeland Eindeljjk zijn ze er weer: de modderige velden en het Engelse voetbalidool. Tege lijk met de najaarsstormen en regenvlagen, vierde Stanley Matthews z(j zoveelste co me-back. Een beetje langzamer dan vroe ger, maar nog altijd met hetzelfde mees terschap, dat hem de bijnaam „tovenaar op de vierkante meter" bezorgde. Van zijn knie-blessure die hjj met Pasen opliep, scheen Stanley, die nu 44 jaar is, geen hin der te ondervinden. Steeds waren zijn voorzetten op maat, maar zijn medespelers meestal half zo oud als hij konden zijn geraffineerd opgezette aanvallen niet afwerken en zo verloor Blackpool met 2—0 van Preston North End. Tottenham Hotspur's miljoenen-voor hoede toonde zaterdag ook op modderige velden tot goed voetbal te kunnen komen. Voor 46.000 toeschouwers versloeg de Lon- dense club Manchester City met 2—1. Na 15 wedstrijden heeft Tottenham nu twee punten voorsprong genomen op Wolver hampton, dat dank zij een 20 zege op Newcastle United opklom tot de tweede plaats. De Wolves verdrongen West Ham United, dat tegen Fulham met 10 ver loor. De uitslagen Eerste divisie: ArsenalBirmingham C. Stanley Matthews 30, Blackburn R.Manchester U. 11, BlackpoolPreston N. E. 02, Bolton W. Leeds U. 11, EvertonLeicester C. 61, FulhamWest Ham U. 10, Luton T. Burnley 1—1, Manchester C.Tottenham H 12, NottinghamChelsea 31. Shef field Wedn.West Bromwich Alb. 20, Wolverh. W.Newc. U. 20. Het belangrijkste resultaat in de HVB- competitie was zondag de overwinning die Renova op DCO behaalde. Door de twee een zege kwam Renova samen met DSOV bovenaan de ranglijst en moet DCO thans met de derde plaats genoegen nemen. In de tweede klasse wist SVIJ zich aan de kop te plaatsen mede dank zij de nederlaag van DIOS tegen Vliegende Vogels. Er vielen deze dag enkele belangrijke uitslagen te noteren die van veel invloed waren op de ranglijstjes. Renova en DCO gaven elkaar niet veel toe en nadat DCO door Verdam de leiding had genomen, scoorden Toenbreker en v. d. Zalm voor Renova, waardoor met 21 gedraaid werd. Spannend was de tweede helft maar wij ziging onderging de score niet. DSOV streefde ook DCO voorbij, want deze club bleef op het goede pad en klopte nu DSS met 42, nadat de rust met 21 voor DSOV was aangebroken. Zelfs had DSS de leiding genomen door Hoenderdos maar Buis en Van Berkel wijzigden de score. Jansen maakte na rust voor DSS gelijk. Toen werd DSOV gedecideerd ster ker en dank zij doelpunten van De Klerk en Willemse werd de eindstand 42. V>1or>f n H«"> f OTO rr "1 r» r»»- non d2 HV B-voetbal zege in Bennebroek. Nadat BSM de leiding had genomen door Van Rijn, deden Bos, De Reus en Buur de rust ingaaan met 41 voor IEV. In de tweede helft- kwam BSM terug door Van Rooyen en Van Maris, maar verder dan 34 liet IEV het niet komen. Halfweg was zeer ongelukkig in de strijd tegen WH, dat door Post een 20 voorsprong nam, waarna Vaandrig legen- scoorde. Na de rust miste Visser voor Half weg een penalty en daarna schoot Ver hoeven in eigen doel. WH won dus mét 3—1. Rekelhof was de grote man bij DSK. want hij nam alle drie doelpunten voor zijn rekening in de strijd tegen Spaarn- dam. Deze club bracht het slechts tot twee goals van Bouwens en Verdurmen, zodat DSK met 32 won. DSOV 812 Spaarndam 87 Renova 8—12 WH 8— 5 DCO 7—11 BSM 64 DSK 7— 9 Halfweg 8— 3 IEV 7— 9 DSS 7— 2 HFC 3 op de laatste plaats In de eerste klasse B gaat het met I-IFC 3 de verkeerde kant uit. Doordat Bloemen- daal 2 onverwachts met 10 van HBC 3 won, en HFC 3 tegen Schoten 3 met 30 ten onderging, bezetten HFC 3 en Bloe- mendaal samen de onderste plaats. DIO 2 verspeelde de leidersplaats door een 30 nederlaag tegen Terrasvogels 2, terwijl Haarlem 4 over Stormvogels 4 met 32 zegevierde. Hillegom 2 telt dit seizoen goed mee want door een 42 overwinning op EDO 4 bleef het Hillegomse elftal aan de top. Kennemers 3 versloeg plaatsgenoot Kinheim 2 met 20 Haarlem 4 812 -Tillegom 2 812 DIO 2 7—10 Kennemers 3 89 Stormvogels 4 78 Kinheim 2 88 Bij de tweede klassers was er de fraaie 1 Schoten 3 8— 8 Torrasvog. 2 7— 6 EDO 4 9— 6 HBC 2 6— 5 Bl'daal 2 7— 3 HFC 3 7— 3 5—3 zege van SVIJ op Alliance, nadat deze ploeg tot kort voor het einde nog een 3—2 voorsprong had. Vliegende Vogels maakte voor de rust bij DIOS het enige doelpunt, waardoor de Vogels in de strijd om de bovenste plaats nog geducht meetellen. Ook Van Nispen houdt voet bij stuk, ge tuige althans de 20 overwinning over VVD. welke score reeds voor de rust werd bereikt. Heemstede en Spaarnevogels streden een spannende strijd met zeven doelpunten als resultaat. Spaarnevogels maakte de meeste en zegevierde met 43. SVIJ 710 Vogelenzang 66 DIOS VI. Vogels v. Nispen Nw. Vennep Spaarnevog. 8—10 6— 9 7— 9 7— 8 8— 7 VVD Alliance Heemstede SHS 8— 6 7— 5 7— 4 7— 4 Zaterdagvoetbal Derde klasser Kennemerland is na hei uitstekende begin volkomen op het ver keerde pad beland. Tegen Jong Holland leed de ploeg de derde achtereenvolgende nederlaag. Beter nieuws liet ditkeer vier de klasser Jong Hercules van zich horen. De Wijkers behaalden namelijk de eerste overwinning ten koste van Intimis, dat met vier-twee geklopt werd. Hoewel Kennemerland aanvankelijk de leiding nam in de strijd tegen Jong Hol land, moesten de Haarlemmers de puntjes toch met drie-twee aan de tegenstander laten. Beter werk verrichtte IJmuiden door tegen CSV Dindua met twee-twee gelijk te spelen, hoewel een IJmuider zege toch wel verwacht werd. De IJmuidenaren namen voor rust door Homburg de lei ding. In de tweede helft veranderde Din dua deze score in 'n twee-een voorsprong. In de laatste ogenblikken maakte De Boer voor IJmuiden gelijk: twee-twee. Bij de vierde klassers kreeg de stevige vier-een nederlaag van SVJ tegen Nehamy betekenis, omdat Jong Hercules eindelijk de eerste zege boekte. De opstelling was drastisch gewijzigd. Doelman Cuperus speelde thans in de voorhoede en gaf zijn club al spoedig de leiding. Veerbeek maakte dat de rust aanbrak met nul-twee en na de thee vergrootte Cuperus de voor sprong tot nul-drie, waarna Veenstra uit een penalty tegenscoorde: een-drie. Veer beek vond toen weer het net van de tegen partij, maar kort voor het einde moest de nieuwe doelman van Jong Hercules Pro voost, voor de tweede keer vissen, nu voor een treffer van Vroomen: twee-vier. Zand voortmeeuwen snoepte Lisser Boys een kostbaar puntje af door een twee-twee gelijkspel. Nadat de rust met nul-een was ingegaan, scoorde Keur de gel ii km aker. Vijf minuten voor hot einde namen de Boys wederom de leiding, maar in de laat ste minuut maakte Rax. do oud-EDO- snoler gelijk. En STZO profiteerde van do Lisser misstap door mot vijf-een van PVWA te winnen. Bij de rust was dp stand een-twee door doelpunten van Reen en v. d. Beet en na de thee liepen do Hille gommers uit tot een-vijf dank zij van v. d. Plas (2 x) en G. Hoogkamer.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 12