Meerderheid in de Kamer wil geen investeringsbeperking Nieuw mysterie vlak bij huis Vestiging van industrieën in de probleemgebieden DEFWkM een jas om in te „wonen Voeituzfch Zie Boven MOHAIR URBACH'S ST0FFENHUIS r r Reclame-verkoop KÜHLING Schade in Noordholland niet zo ernstig als elders Algemene bezorgdheid over prijsbeleid I V I Extra prikkel door subsidie op loon kosten bepleit in de Tweede Kamer 5 Verzending van zeepost Kerkelijk Nieuws Bekende molenbouwer verongelukt De binnenvloot Ruim de helft der schepen is van voor 1920 Droogte en de land- en tuinbouw Jubileumconcert van het Amsterdams Conser vatorium Problemen der zandwinning worden bestudeerd Boroma Setha Khatya de nieuwe koning van Laos Inbraak bij Amsterdamse juwelier opgelost Slanke lijn verried de dader Minister zal voorzitters van raadsfracties horen Ook de T.H. ziet er geen gat in 1 Drie jaar voor Surinamer die meisje neerschoot Officier had 9 jaar geëist VRIJDAG 6 NOVEMBER 1959 (Van onze parlementaire redacteur) De bedrijvigheid neemt sterk toe. Daarmee gaat gepaard een toeneming van de investeringen om beter, goedkoper en meer te kunnen produceren. Bij de bespreking van de begroting van Economische Zaken in de Tweede Kamer uitte de heer Nederhorst (P.v.d.A.) gisteren de vrees, dat een nieuwe overbe- steding dreigt. Daarom gaf hij de regering in ernstige overweging de inves teringsaftrek, die de investeringen prikkelt, op te heffen. Zover wilden de sprekers van andere partijen niet gaan, maar zij drongen er bij minister De Pous wel op aan, in de huidige periode van opgaande conjunctuur waakzaam te zijn. Daarbij waarschuwden dè heren Janssen (K.V.P.) en Van Leeuwen (V.V.D.) dat maatregelen moeten worden genomen bij het opsteken van de storm en niet als de conjunctuurgolven hun hoogste punt hebben bereikt. Het belang van investeringen erkende moet pas worden overwogen wanneer er Advertentie ook de heer Nederhorst (P. v.d. A.) maal ais er een overdreven waarde aan wordt gehecht, gaat dat tezeer ten koste van de consumptieve welvaart, ten koste van de lonen die wél worden beperkt tot de stij ging van de produktiviteit. Als het parti culiere bedrijfsleven onbeperkt kan in vesteren, moet dat tot gevolg hebben dat het rijk zijn investeringen moet inperken en geen nieuwe taken op zich kan nemen. De sterke groei van de bevolking dwingt eenvoudig tot investeringen, be toogde de heer Hazenbosch (A.R.) want de uitbreiding van de industrie moet nieu we werkgelegenheid scheppen. De erva ring heeft geleerd dat een opgaande con junctuur het gevaar inhoudt van overbe- steding, maar daarom moeten wij nog niet bij voorbaat de bestedingen beperken. De investeringen zijn nog niet buitensporig hoog. Opheffing van de investeringsaftrek Advertentie Nu heeft Uw handelaar nog alle soorten hyacinten, tulpen en narcissen voorradig. Bestel meteen 1 spanningen op de kapitaalmarkt ontstaan. Met de regering was de heer Van der Mei (C.Ii.U.) het eens, dat er een zekere nadruk moet worden gelegd op de inves teringen, omdat de particuliere investe ringen de bron van welvaart vormen voor ons land en omdat investeringen noodza kelijk zijn om de export uit te breiden. Voor de heer Lankhorst (P.S.P.) waren in vesteringen met bijzondere faciliteiten echter onaanvaardbaar omdat zij het ver mogen vermeerderen van een beperkte groep. Zij staan volgens hem bovendien een rechtvaardiger loonvorming in de weg. Onrust over de prijzen In verband met de reeds verleende en nog te verwachten loonsverhogingen werd algemeen bezorgdheid uitgesproken ov„er de prijzen. „Wij zijn bereid", zei de heer Nederhorst (P. v. d. A.), „ten aanzien van het prijsbeleid een afwachtende hou ding aan te nemen, maar wij zijn aller minst optimistisch over het resultaat. Ge looft de minister werkelijk dat de loons verhogingen niet zullen worden doorbere kend in de huidige prijzen?" In de huidige situatie drong de heer Ha zenbosch (A.R.) aan op een scherp kar- telbeleid, teneinde de prijsafspraken te gen te gaan, want iedereen schijnt tegen woordig de concurrentie grondig te willen uitroeien. Ook de heer Van der Mei (C.H.U.) be pleitte een straffer prijsbeleid. Daarente gen merkten de heren Janssen (K.V.P.) en Van Leeuwen (V.V.D.) op dat het de taak is van het prijsmechanisme door stijging van de prijzen de consumptie af te remmen indien deze dreigt te leiden tot overbesteding. Voorts betoogde de heer Van Leeuwen dat in de moderne grootin dustrie het verkrijgen van een groot af- zetterrein van overwegend belang is en om dit te verkrijgen moeten de produk- ten worden geleverd tegen aannemelijke prijzen. Volgende week dinsdag antwoordt minister De Pous. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: s.s. „Alamak" 10 nov. en s.s. „Strathaird" 11 nov.; Canada: s.s. „Rijn dam" 8 nov. en m.s. „Maakefjell" 11 nov.; Ned. Antillen: m.s. „Amazonas" 11 nov.; Nederlands Nieuw-Guinea: m.s. „Schelde Lloyd" 12 nov.; Nieuw-Zeeland: s.s. „Ran- gitiki" 12 nov.; Suriname: m.s. „Nestor" 11 nov.; Unie van Zuid-Afrika en Zuid- west-Afrilca: m.s. „Jagersfontein" 10 nov Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kolder- en Dinxterveen (toez.) M. van der Leun, kand. te Slie- drecht. Aamenomen het beroep van de Gen. Synode als vlootpredikant G. H. Cassuto, kand. te Scheveningen. Geref. Gemeenten Tweelal te Gouda A. Elshout te Utrecht en H. R'i' sen te Vlaardingen, van wie laatstgenoemde is beroepen. Moderne oerdegelijke haarlus karpetten 200 x 280 119.— 225 x 315 149.— Sterke wollen Smyrna karpetten 200 x 280 109.— 220 x 310 139. Zware zuiver wollen Smyrna karpetten 110 x 170 49.— 200 x 280 139.— 220 x 310 169.— VAST TAPIJT in een enorme collectie o.a. wollen bouclé tapijt 100 cm br. v.a. 6.90 p. mtr. ALLEEN BIJ Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel ANEGANG 27 - TELEFOON 12610 De 70-jarige molenbouwer H. Gerdessen uit Asperen, die restauratiewerkzaamhe den aan de korenmolen te Deil verrichtte, is door de vermolmde molenomloop geval len. Hij was op slag dood. De heer Gerdes sen was een zeer bekende molenbouwer, die honderden molen gerestaureerd heeft. Op 1 januari 1959 omvatte de Nederland se binnenvloot 18.316 schepen, waarvan 13.235 vrachtschepen voor vervoer van droge lading, 889 tankschepen en 4.012 sche pen voor speciale doeleinden. Bovendien zijn er 1.940 motor- en 21 stoomsleepbo- ten, aldus een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hieruit blijkt voorts, dat in het binnenlandse beroeps vervoer driemaal zoveel schepen varen als in het eigen vervoer. Van het laadvermo gen van de Nederlandse binnenvaartvloot is niet minder dan 53 percent voor 1920 gebouwd. In de afgelopen tien jaar is 831.000 ton scheepsruimte aan de vrachtvloot toege voegd, terwijl 492.000 ton werd afgevoerd. Aan meer dan 300 sluizen en bruggen wor den in Nederland voortdurend de passeren de binnenschepen geregistreerd. Het aan tal schepen dat bij de vaart op het Am sterdam-Rijnkanaal Wijk bij Duurstede passeerde bedroeg in 1958 42.800 stuks, te gen 38.900 schepen in 1954. Vooral de Rijn vaart geeft hier een sterke groei te zien. De opvaart naar Lobith steeg namelijk van 2,6 miljoen ton laadvermogen in 1954 tot 6,3 miljoen ton in 1958. Geen astronoom heeft zich nog gewaagd aan een theorie ter verkla ring van de vreemde ontdekking die Loenik III per camera heeft ge daan: de van ons afge wende zijde van de maan blijkt verrassend effen te zijn in verge lijking met de bolhelft waar wij van de aarde af altijd tegen aankijken. In vrijwel alle eerste- dags-commentaren naar aanleiding van de ge publiceerde foto's er kennen de geleerden dat zij met de mond vol tanden staan als het gaat om een antwoord op de vraag, waaraan dat ver schil in uiterlijk tussen „voor-" en „achterkant" van de maan toe te schrijven is. Is het toeval, dat de maan juist haar grootste littekens aan de naar ons toegekeerde kant heeft? Of is er een aan nemelijke verklaring voor op te stellen? Men kan het niet zeggen. Het enige wat men kan voorspellen is, dat bin nenkort wel de nodige theorieën zullen opdui ken ter verklaring van de jongste ontdekking. Daarbij zal vermoede lijk ook de strijd over de ware aard van de maankraters wel weer oplaaien. De grote con troverse gaat tussen twee stellingen: a) de kraters zijn van vulkanische aard. b) zij zijn veroorzaakt door het voortdurende bombardement van meteorieten waaraan de maanbodem bloot staat. Ik zal wel oppassen, partij te kiezen. Want zowel ten aanzien van het een als ten aanzien van het ander kan men zich afvragen: waarom dan juist voornamelijk kraters aan één zijde van de maan? En de strijd blijft onbeslist, zo als trouwens de hele vraag naar het ontstaan van de maan nog altijd onbeantwoord is. Is zij „een kind van de aarde", dat wil zeggen ontstaan uit onze planeet of vormt zij met onze we reld het stelsel van een dubbélplaneet (waarbij alleen het grote ver schil in massa oorzaak is van het feit dat de maan zich als onze sa telliet gedraagt Terwijl de onderzoe kers van de kosmos zich reeds bezighouden met het verkennen van de grenzen van het heelal, blijkt er vlak bij huis nog een 'groot mysterie op te lossen te zijn. G. v. W. Advertentie 4MSTLEVt«- „De teruggang in de economische be drijvigheid, die in de periode van 1 sep tember 1957 tot en met 31 augustus 1958 geconstateerd kon worden, heeft sedert het voorjaar van dit jaar plaats gemaakt voor een opgang, die zich op sommige plaatsen manifesteerde in een tekort aan arbeidskrachten, waar nog betrekkelijk kort tevoren werkloosheid heerste. In deze verheugende ontwikkeling bleef Noordhol land niet achter", aldus deelt de directeur van de Economisch-Technologische dienst voor Noorholland, ir. W. Snethlage, in zijn laatste verslag mee. Hoewel voor Noordholland als geheel van een bevredigende toeneming van de werk gelegenheid voor mannen gesproken kan worden zijn er toch wel enkele gebieden, waarvoor de achteruitgang te denken (Van onze parlementaire redacteur In de Tweede Kamer hebben gisteren de heren A. R. Vermeer (P.v.d.A.) en Hazenbosch (A.R.) bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken ervoor gepleit de werkgevers tijdelijk vrij te stellen van de betaling van de sociale verzekeringspremies bij vestiging van een nieuwe fabriek in de industrialisatiekernen. Met dit systeem, dat neerkomt op een subsidie van ongeveer tien percent van de loonkosten, willen zij een extra prikkel geven tot het scheppen van werkgelegenheid in de gebieden met grote werkloosheid. De regering voelt niet voor deze vorm van subsidie, omdat daai'door een kunst matig element wordt gebracht in de pro- duktiekosten, vooral wanneer deze subsi die een blijvend karakter zou krijgen. Zij wil zich bepalen tot een bijdrage in de bouwkosten van een nieuwe fabriek in de probleemgebieden en een tegemoetko ming in de prijs van de grond. Deze beide premies beschouwde de heer A. R. Vermeer ook als eenN kunstmatig element. Hij vond een subsidie op de loon kosten het meest logisch omdat dan ver band wordt gelegd tussen de tewerkstel ling van werklozen en de hoogte van de subsidie. Het was de heer Hazenbosch (A.-R.) op gevallen dat 65 percent van alle premie- aanvragen voor industrievestiging be trekking hebben op de noordelijke provin cies, maar dat daardoor slechts 36 per cent van het totaal aantal nieuwe arbeids plaatsen wordt geschapen. Daaruit con cludeerde hij dat de prikkel tot industrie vestiging in de noordelijke provincies dient tc worden versterkt door een tijdelijke toeslag op de loonkosten te geven. Voorlopig wilde' de heer Kikkert (C.H.U.) liever afwachten wat het resultaat is van verhoogde premiebijdragen bij de bouw van nieuwe fabrieken. Indien deze prik kel onvoldoende blijkt, dan wil hij ook een subsidie op de loonkosten overwegen. Voorlopig staat hij er echter huiverig te genover, hoewel hij geen principiële be zwaren heeft. Een tegenstander van dat systeem was in ieder geval de heer Assmann (K.V.P.) omdat het zijns inziens desastreus zou zijn voor de bestaande fabrieken in West- Brabant, die toch al arbeiders verliezen door verleidelijke aanbiedingen uit de ver re omtrek. Ongeveer 7000 arbeiders uit West-Brabant trekken dagelijks naar Rot terdam en elders. Een grote werkloosheid gaat schuil onder deze pendel. Hij vond het beneden de maat dat West-Brabant niet meer is aangewezen als probleemge bied. In het algemeen stond de heer Van Leeuwen (V.V.D.) er huiverig tegenover met subsidies industrieën aan te trekken naar gebieden die op korte afstand zijn gelegen van steden waar grote behoefte is aan arbeidskrachten. Met de aanleg van wegen en kanalen om een gebied aantrekkelijker te maken voor de vesti ging van fabrieken kon hij zich verenigen, maar subsieis kunnen tot onbillijkheden leiden tegenover bestaande industrieën. Volgende week dinsdag zal minister De Pous zijn regionale industrialisatiebeleid verdedigen. Eerste uitvoeringen van composities van Van Lier en Van der Horst Ter gelegenheid van het vijfenzeventig jarig bestaan van het Amsterdams Con servatorium zullen het versterkte Conser vatoriumorkest en -koor zondag 15 novem ber een jubileumconcert geven in het Concertgebouw in Amsterdam. Behalve de Praagse symfonie van W. A. Mozart, onder leiding van Felix Hup- ka worden als première uitgevoerd een concertante, muziek voor orkest met viool- en hobosoli van Bertus van Lier en twee delen uit de symfonie nr. 3 op. 84 voor orkest, soli en koor van Anthon van der Horst. Deze beide werken, speciaal voor dit jubileum gecomponeerd in op dracht van de gemeente Amsterdam res pectievelijk de staatssecretaris van On derwijs, kunsten en Wetenschappen, wor den uitgevoerd onder leiding van de com ponisten. Tijdens de pauze zal de staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y Scholten, een borstbeeld onthullen van Willem Andries- sen, dat diens broer Mari Andriessen in opdracht van O. K. en W. heeft vervaar digd. geeft. De ontwikkeling in het gebied Water land, welk gebied in het bijzonder wat Vo- lendam betreft nog steeds de aandacht vraagt, is tot dusverre niet ongunstig ge weest. De sterke stijging van Noordhol landse Meerlanden (Haarlemmermeer en omgeving) en de teruggang van Amster dam moeten voor een belangrijk deel toe geschreven worden aan de verplaatsing enige jaren geleden van de Vliegtuigfa briek „Fokker" van Amsterdam-Noord naar Haarlemmermeer. De directeur merkt verder op, dat de zomer van 1959 tot de uitzonderlijke droge zomers gerekend moet worden. Deze grote droogte is echter voor land- en tuin bouw in Noordholland niet zo schadelijk geweest als voor vele andere delen van ons land. Op de lichte en zeer zware gron den in de provincie met name ook op Texel heeft de droogte zich toch wel schade en soms ernstige schade veroorzaakt. Over het algemeen heeft echter de akkerbouw voor wat betreft de granen, geprofiteerd van de droogte; de aardappeloogst zal ech ter kleiner zijn dan-normaal. - Op de veehouderij-bedrijven is de hooi oogst goed geweest, op enkele bedrijven heeft echter de droogte bijvoeren van het vee in de weide noodzakelijk gemaakt. De prijzen van de zuivelprodukten, in het bij zonder van boter, hebben zich goed ge houden, waarvan indirect ook de veehou ders voordeel hebben gehad. Voor de kooltelers ziet het jaar 1959 er niet zo ongunstig uit; het rfgelopen jaar heeft echter zeer slechte resultaten opge leverd. Voor de overige sectoren in de tuinbouw, de groententeelt, fruitteelt en bloementeelt verloopt het jaar gunstig. Dit geldt ook voor de bloembollenteelt, waar zelfs van een tekort aan produkten wordt gesproken. In het verslagjaar heeft dè directeur van de Economisch-Technologische dienst overleg gepleegd met het gemeentebe stuur van Bloemendaal en de rijksmid- denstandsconsulent over enige vraagstuk ken betreffend,e het winkelapparaat van de gemeente Bloemendaal. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft onlangs aan de vaste commissie van de Rijksdienst voor het Na tionale Plan opdracht gegeven om in overleg met de provinciale besturen de ruimtelijke aspecten van het zandwin- ningsvraagstuk in het algemeen en in het westen des lands in het bijzonder te be studeren. De behoeften van de steenfabri- cage en het bouwbedrijf, de aanleg en ver betering van wegen, de ophoging van bouwgronden, het gereedmaken van ter reinen voor industriële doeleinden, doen de vraag naar daarvoor geschikte grond- «mecie. met name naar zand. aanmerkelijk stijgen. Voorts ligt het in de verwachting, dat de behoefte aan zand bij een verdere ontwikkeling van de bebouwing, de in dustrie en het verkeer nog zal toenemen. Teneinde aan deze behoefte tegemoet te kunnen komen zal in nog sterkere mate dan thans reeds het geval is, door af graving of uitdieping de in de bodem aan wezige zandvoorraad moeten worden aan gesproken. De plaats waar de winning zal kunnen geschieden en de grondoppervlak- ten die hiermee gemoeid zijn, i-oepen niet alleen technische, maar ook ruimtelijke oroblemen op, met name in het westen des lands. De minister is zich er van bewust dat deze problemen zich telkens onder an dere feitelijke omstandigheden voordoen Het zal dan ook wel nauwelijks mogelijk zijn voor de oplossing algemene lijnen aan te geven. Aan de andere kant is de mi nister van oordeel dat de met de beslissing belaste bestuursorganen waarbij in de eerste plaats aan de provinciale besturen is te denken gebaat zullen zijn met het beschikbaar komen van meer gegevens omtrent de te verwachten behoeften en de aanwezige mogelijkheden voor bevrediging daarvan. PNOM PENH (AFP) Kroonprins Sa- vang Wathana is dezer dagen uitgeroepen tot koning van Laos. In de proclamatie wordt gezegd dat kroonprins Savang Wathane onder de naam van Boroma Setha Khatya Soerya Vongsa Phra Sri Sa- vang Wathana troonopvolger is van zijn vader, zijne majesteit Sisavang Vong, die op 29 oktober 1959 in het koninklijk paleis te Loeang Prabang is overleden („Setha Khatya" betekent „geluk en voorspoed"). Het stoffelijk overschot van koning Sisa vang Vong is gebalsemd en in de houding van een mediterende boeddha in een ge beeldhouwde urn geplaatst. Volgens eeuwenoude overlevering moet de vorst van Laos sterven gezeten op zijn troon. Advertentie MOHAIR LANGHARIG Italiaanse import 140 cm breed p. mtr ƒ15.95 MOHAIR PRINCE DE GALLES in diverse modetinten 140 cm breed p. mtr 11.95 GEN, CRONJéSTRAAT 39 HAARLEM TEL. 56880 Verpakt in enkele pepermuntdozen heeft een groot aantal horloges, armbanden en andere sieraden gezamenlijke waarde bijna 19.000 bijna zes dagen lang on der de keukenvloer van een woning aan Noord gelegen. Donderdag heeft de poli tie deze schat in beslag genomen en de bewoner van het huis, een 30-jarige lasser gearresteerd. De kostbare inhoud bleek afkomstig te zijn uit een juwelierszaak op de Rozen gracht te Amsterdam. De lasser wordt verdacht van medeplichtigheid aan een inbraak, die zijn collega, de inmiddels eveneens gearresteerde 30-jarige arbei der uit de Rozenstraat te Amsterdam in de nacht van 27 op 28 oktober heeft ge pleegd. De recherche wist dat zij een zeer slan ke inbreker zou moeten zoeken. De man was namelijk in de winkel doorgedron gen via een paneel van 40 bij 50 cm, dat hij had gelicht uit de deur, die de winkel met het trappenhuis van de bovenburen verbindt. Bij het onderzoek bleek voorts, dat een opvallend slanke jongeman onlangs een kamer had gehuurd bij de bovenbu ren. Na enige dagen had hij de huur weqr opgezegd. De verhuurders wezen in hel politie-fotoarchief de arbeider aan als de kamerhuurder. Deze ontkende echter iets met de diefstal te maken te hebben. Bij fouillering trof de recherche nochtans een ring bij hem aan, die afkomstig was uit de juwelierszaak. Huiszoeking lever de echter niets op. Pas na een langdurig verhoor bleek, dat de buit bij de lasser in Amsterdam-Noord was verborgen. De arbeider had, nadat hij de kamer bo ven de winkel had gehuurd, een sleutel van de buitendeur gekregen. Hij liet hier van een duplicaat maken, zegde de huur van de kamer op en leverde daarbij net jes de huissleutel in. Een week later had de inbraak plaats. Advertentie VERTROÜWENSNAAM .ANEGANG'- HOEK L VEERSTRAAT everform overjassen in prachtige schotse tweeds en in modieuse velours stoffen prijzen v.a. f 98.- overjassen in solide uitvoering ook reeds v.a f 69,- Bergen's burgemeesterskwestie Naar wij van officiële zijde vernemen heeft de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen aan de minister van Binnenlandse zaken, dr. Prinsen, verslag uitgebracht over de door hem op 3 november met de raad der gemeente Bergen gehouden besloten ver gadering. Gebleken is, dat onder de leden van de raad een scherp verschil van in zicht bestaat over de gevolgtrekkingen, welke moeten worden verbonden aan de moeilijkheden, gerezen tussen de burge meester, dr. W. Huygens, en de gemeen teraad. De commissaris der Koningin zal thans zo spoedig mogelijk de minister van Bin nenlandse Zaken advies uitbrengen. Daar na zal de minister met inachtneming van de staatsrechtelijke en bestuurlijke aspec ten van de onderhavige kwestie een be slissing kunnen nemen. Wij vernemen voorts, dat het in de bedoeling van de mi nister ligt o.m. de voorzitters van de raadsfracties persoonlijk te horen. Ook de technici van het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft hebben het geheim van het Wormer gat niet tot een oplossing kunnen brengen. Na gedurende enige weken in en rond het gat verschil lende peilingen te hebben gedaan om een mogelijke verstoring in de bodemgesteld heid op te sporen, overigens zonder enig resultaat, is nu het besluit gevallen het werk te staken. Dit betekent overigens niet dat het „ding" nu met rust gelaten zal worden. Kapitein Blommaart, die de leiding van de werkzaamheden heeft, geeft de moed namelijk nog niet op. Hij heeft opdracht gegeven aan een machinefabriek in Cu- lemborg, een 24 meter lange buis van non-ferrometaal te vervaardigen waarmee men in de grond wil gaan prikken rond het gat. Deze zogenaamde bomlocator zou een eventuele verstoring in het aardmagneti- sche veld kunnen registreren. Advertentie vicci>l\ o rwr.iyr,!\o ncipon l.i cijtt iviccui tegen hc®f(irijn, kicspnn. •nest, Btri< nep. "bij ivicc.it» a r\(r.cr.rvo ge krijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een hani^gc pifttic HUIS.-W>0"BiEEK (met 6 versWili£fc® al^felè^B^rijs- vcrlUJIii MEENK'S POEDER^ielpen! Er zijn Mccnk's Poeders tegen hoofd[®rak iespijn, hoest, griep, diarrhee, influenza, rhc^iatiek, koortsigheid bij gevatte kou. periodieke pijnen enz. enz. Ver krijgbaar in etuis mct®6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijs verhoging Vraag uw drogist De Haagse rechtbank heeft, wegens po ging tot doodslag een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek opgelegd aan een 35-jarige Surinaamse bankwerker uit Den Haag, die op zaterdag 25 april van dit jaar zijn vroegere meisje, de 21-jarige Wilma M., in het Emmapark in Den Haag met twee revolverschoten in de borst levens gevaarlijk verwondde en daarna zichzelf in het hart trachtte te schieten. Ook hij werd ernstig gewond. Aanleiding tot zijn daad was het feit, dat Wilma M.. met wie hij jarenlang een intieme verhouding gehad had, plotseling niets meer van hem wilde weten. De Surinamer wilde met het meisje spreken en wachtte haar daartoe op, toen zij 's morgens naar haar werk ging. Voor hij van huis ging had hij een geladen revolver bij zich gestoken, „als machtsmiddel, om haar te dwingen mij te woord te staan" zei hij ter zitting. De officier had wegens poging tot moord negen jaar met aftrek geëist omdat hij voorbedachte rade bewezen achtte. Mede op grond van het psychiatrische rapport achtte de rechtbank echter alleen poging tot doodslag bewezen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5