Tïlaisan Smits Sta-in-de-weg voor scheepvaart verdwijnt langzamerhand Volksgezondheidsinstanties in IJmond gaan vraagstukken bestuderen Plastic bouwmodellen KRIJGER IJ mond-agenda 7 Een langdurig karwei Examens Gemeentebesturen kunnen niet meer alle zaken volgens eigen inzicht afdoen Nieuwe winkels in Noord stof tot discussie Maatschappelijk werk ontmoet veel begrip Gelderse damkampioen uit Apeldoorn bij DC IJ INCONÉ ^cccf4ic DEZE WEEK.... OP COUPON NO. 13 De elftallen van Noord Grote aanvoer schorseneren en winterpeen Optocht in Castricum voor Sint Nicolaas-actie M. Res weer in voorhoede van Vitesse 100.000 kilo groenten op veilingen van Ons Belang I WOONWIJZER Marktplein VELSEN-lJMUinEN V R IJ D A G 6 NOVEMBER 1959 OP EEN DRIJVEND eilandje van dekschuiten, bijna midden in het Noord zeekanaal wordt hard gewerkt. Er knorren motoren en met veel lawaai makende hamers verpulveren enkele arbeiders grote stukken steen. Van het eilandje zakt af en toe een man het water in: zijn hoofd bevindt zich in een stalen bol. Andere mannen regelen dan zijn luchttoevoer. Als hij weer enige tijd boven is vindt onder water een explosie plaats. Het water krijgt er geen rimpeltje meer of minder door. Na de knal is het weer tijd voor de grijper om af te dalen en de stukken te verzamelen. Op deze wijze wordt bij stukken en bij beetjes de noordelijke pijler van de voormalige spoorbrug in Veisen ver wijderd. Het is vooral een langdurig karwei. Al van februari van dit jaar af is het slopers bedrijf bezig de massieve steunpijler klein te krijgen. Langzaam maar zeker lukt dit echter en de werkzaamheden zijn thans zover gevorderd dat men de bodem van het kanaal al aardig dicht is genaderd. De moeilijkheid waarvoor de slopers nu staan is het verwijderen van de stalen om- manteling, die ongeveer acht meter bo ven de bodem van het kanaal reikt. De bouwers wisten destijds wel wat degelijk heid was maar die was ook nodig aange zien er achttienhonderd ton staal op de pijlers kwam te rusten. Het slopen van de brug had minder voe ten in aarde dan thans het opruimen van de pijlers, waarbij wel zij opgemerkt dat het bovengronds werken altijd nog iets gemakkelijker is dan het werken onder water. De manier waarop de pijlers worden ge sloopt is eenvoudiger dan welke andere methode ook. Eerst was er namelijk sprake dat men rondom de pijlers een stalen ommanteling zou slaan waarbinnen dan een werkpot zou ontstaan. Waar- schijnliik omdat deze methode van slopen te kostbaar zou worden heeft Rijkswater- staal hiervan afgezien en dé eenvoudiger en minder kostbare manier geprefereerd. Kikvorsman IN DE NOORDELIJKE pijler werden van boven naar beneden gaten geboord. Hierin werd springstof gedaan. De kracht van de reeks explosies heeft het massief gebroken. De stukken steen en beton kwa men op de bodem van het kanaal terecht. Vaak moet onder water een groot stuk steen nog worden versplinterd en daar voor gaat dan bij tijd en wijle een duiker meestal een kikvorsman, maar tegen woordig veelal een op de klassieke wijze uitgeruste duiker naar beneden. Wanneer de pijler geheel zal zijn opge ruimd valt nog niet te zeggen, maar men mag gezien de gestadige voortgang, toch wel verwachten dat het obstakel binnen een jaar na het begin der werkzaamhe den zal zijn verdwenen. Waarmee de scheepvaart dan al een grote dienst zal zijn bewezen. Dan de drie andere, grotere pijlers nog! Advertentie VELSERDUINPLEIN 5 - TELEF. 8065 Het is NU de tijd voor een nieuwe HOED, MUTS, SJAAL of een paar HANDSCHOENEN EXCLUSIEVE MODELLEN EN ALLE MODETINTEN Amsterdam. Gem. Univ. Artsexamen eerste ge deelte: A. J. M. Donker. Halfweg. Doctoraalexa men rechten: R. H. A. J. Everard, Aerdenhout. Kandidaatsexamen economie: J. T. Sintenie, Santpoort. In de raadzaal van het gemeentehuis te Velsen is donderdagavond een contactorgaan ter bestudering van sociaal-hygiënische vraagstukken in de ijmond geïnstalleerd. Door de slechte voorbereiding van deze installatie-avond, kwam er geen vastomlijnde werkwijze uit de bus. Hoe dus de vertegenwoordi gers van gemeentelijke en particuliere instanties en organisaties, werkzaam op het gebied van de sociale verzorging en volksgezondheid, de in de IJmond aanwezige vraagstukken zullen behandelen, is nog niet bekend. Dat is een procedure-kwestie. Het belangrijkste is uiteindelijk, dat er een contactorgaan in het leven is geroepen, omdat dat noodzakelijk was. Er zijn immers in de IJmond sociale en hygiënische vraagstukken te over! Advertentie De gemeenteraad van Velsen heeft besloten tot de bouw van zes winkelpan den en de daarbij behorende bovenwonin gen aan het Breesaperhof te Velsen- noord. Aan de Schulpweg moet ter uit voering van het vastgestelde sanerings plan voor de woonwijk „De Gilden" een aantal winkelpanden worden gesloopt. Zo lang voor de gebruikers van die panden nog geen vervangende bedrijfsruimte is gevonden, wordt de realisering van het saneringsplan ernstig geschaad. Vandaar deze bouw van nieuwe winkels, die be stemd zijn voor de winkeliers, die hun be drijven moeten ontruimen. Tegen de bouw van de winkels rezen geen bezwaren. Maar er ontstond wel dis cussie over een principieel punt, dat mr. Van Hattum (V.V.D.) het eerst naar vo ren heeft gebracht. Hij betoogde, dat de winkeliers recht van koop moesten krij gen. De heer Lips (A.-R.) ging daarin met hem mee en dat gold ook voor de heren Nuyens en Van Os van den Abeelen. Deze laatste zag wel enige moeilijkheden, maar hij vond toch ook, dat er in beginsel weinig t$gen zou zijn, als de winkeliers op den duur in een eigen woning kwamen. De heer Van Hattum had als een van de redenen gegeven, dat straks de huurbe- schorming zal komen te vervallen, en dan is de winkelier aan gevaren blootgesteld, als hij zijn winkel niet kan kopen. De frac tievoorzitter van de Partij van de Arbeid wilde echter wel beklemtonen, dat de win kelier dan toch niet zo slecht af zou zijn, omdat de gemeente zijn huisbaas is. Hij zag ook nog moeilijkheden, omdat er bovenwoningen zijn. De wethouder ver klaarde echter dat deze afzonderlijke in gangen krijgen. Bovendien is het de be doeling. dat de winkeliers zelf de boven woningen betrekken. De heer Disselkötter van de P.v.d.A., kwam met een ander interessant punt. „De winkeliers zitten in woningwetwonin gen Als ze de huizen later kunnen kopen, betekent dat dat ze onder hun stand heb ben gewoond. En we mogen niet goedkeu ren dat iemand met een te hoog inkomen in een woningwetwoning zit. Wethouder Verbeek zag in zijn ant woord ook wel mogelijkheden in de sug gestie van de heer Van Hattum. Hij was het niet eens met de opmerking van deze spreker, dat het beter zou zijn als deze woningen niet tot het gemeente eigendom zouden behoren. „We hebben al 5500 huizen in exploitatie bij de woning stichting. daar kunnen er nog wel zes bij. Hij zag geen problemen bij de bezet ting van de winkels. In cle bewuste wijk kunnen volgens een rapport van minimaal 7 tot maximaal 16 a 18 winkels staan. De gevaren voor de winkelier die straks zijn huur niet meer beschermd zou zien, achtte hij niet zo groot. Maar hij wilde de hele kwestie van de mogelijkheid tot de koop in B. en W. terdege bekijken. De heer Lips, die juist van de heer Ver beek te horen had gekregen: „ik ben het eens een keer helemaal met de heer Lips eens" verstoorde deze idylle weldra. Hij adviseerde de wethouder om adver tenties te zetten, waarin de winkels te huur werden aangeboden, terwijl er bij zou ko men te staan, dat er mogelijkheid van koop bestond. „Dat gaat me veel te ver, meneer Lips", toornde de wethouder onmiddellijk. „Dit plan is bedoeld voor mensen die moeten verhuizen Beslist niet -oor mensen van buiten. Ik denk er niet aan op uw sugges tie in te gaan". Waarna het voorstel zonder stemming werd aanvaard. Toen in de jóngste vergadering van de Velsense gemeenteraad de verordening aan de orde kwam. die algemene regelen gaat geven betreffende de subsidiëring van van instellingen voor uitvoerend alge meen maatschappelijk werk, bleek men algemeen zeer verheugd met deze nieuwe regeling, die het mogelijk maakt dat van gemeentewege tot 40 percent subsidie wordt verstrekt. Deze'kwestie is indertijd in het gedrang gekomen, doordat het Interparochieel so ciaal c' tatief centrum destijds heeft verzoch. n een subsidie voor het uitvoe rend algemeen maatschappelijk werk. De K.V.P.-er Andriesma heeft tijdens de laatste begrotingsvergadering veel werk van dit geval gemaakt en nu lag er dan de regeling. De heer Schotman van de V.V.D. was de eerste, die het woord voerde. Hij zei, dat zijn partij uit de aard der zaak tegen ver zuiling is, maar hij had toch wel begrip voor het feit, dat sommige noden op het levensbeschouwelijke vlak liggen. De centralisatie van het maatschappelijk werk is vaak nodig, en het valt te waar deren als er op dit gebied particuliere ini tiatieven worden genomen. Daarom juich te hij het voorstel toe. De heer Dekker (P.v.d.A.) meende dat het roomskatholie- ke volksdeel met dit centrum goed werk verricht. De heer Andriesma ging ook nog even op de zaak in en wees. op de inspan ningen, die men zichzelf al heeft getroost. Sinds 1954 is voor het bewuste doel al 30.000 geofferd. Men heeft getoond dat men zelf wat voor het maatschappelijk werk over heeft en dan kan men met een gerust hart om subsidie vragen. De heer Lips (A.R.) zei van mening te zijn, dat dergelijke levensbeschouwelijke verenigingen zich zoveel mogelijk moeten redden zonder hulp van buiten. Het wordt echter zo, dat er steeds meer specialisten werk op maatschappelijk gebied wordt ge- eist. En dat kost veel geld. Daarom vond hij dit voorstel ook zeer te waarderen. Alle richtingen zullen er mee gebaat zijn. „Laat alle groepen maar komen zei wethouder Maas (K.V.P.) tot de raad. „Het is tot dusverre perfect verlopen en er is grote harmonie tussen de verschil lende groepen". Hij voorzag dan ook geen moeilijkheden en uitte zijn waardering voor het grote begrip, dat alle partijen voor deze zaak opbrachten. Na de vijfde ronde staat H. Laros geheel alleen zonder verliespunten aan de kop in de competitie van de sterke damclub IJmuiden. Hij wist achtereenvolgens van P. v. d. Berg, Dukel, v. d. Steen, Tielroov en nu van ir. M. Krijgsmans te winnen. Dadelijk na Laros komt Roozenburg met slechts één verliespunt tegen B. Dukel op de tweede plaats. Dukel blijft de derde plaats behouden. Roozenburg klopte deze week A. W. 'Beukema en P. v. d. Berg be haalde remise na gelijkopgaand spel met B. Dukel. De partij Tielroov—Postma werd afgebroken. De damclub IJmuiden heeft versterking gekregen van de Gelderse kampioen H. J Gerrevink. Deze speler uit Apeldoorn heeft te kennen gegeven eerst in de eerste van DCIJ te willen meeespelen en zich tot de hoofdklasse op te werken. De volgende week speelt het DCIJ-tien- tal voor de hoofdklasse van de Noordhol landse dam bond een uitwedstrijd tegen DCG te Amsterdam. De opstelling van DCG is als volgt: 1 P. A. Westra, 2. J. Fakkeldij, 3. J. Huis mans, 4. F. Trompen, 5. J. Holla, 6. H. A Westra, 7. J. Hendeman, 8. J. C. Overwa- ter, 9. J. G. Overwater, 10. G. Looman. DCIJ speelt als volgt: 1. P. Roozenburg. 2. H. Laros, 3. T. Tielrooy, 4. T. Postma, 5 P. v. d. Berg, 6. ir. M. Krijgsman, 7. A. W Beukema, 8. J. van Straten, 9. H. Swier 10. Leo Binkhorst. Advertentie Spaarbankboekje Pasis voor de toekomst STICHTING NUTSSPAARPANK in de gem. Velsen Advertentie Misbruik van stempel. De Alkmaarse rechtbank heeft een 47-jarige Alkmaarder veroordeeld tot zes maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf en f 50.- boete, om dat hij elders gekochte goederen had voor zien van het stempel der stichting Amiva (Arbeid voor Minder Validen) en die met ruime winst had verkocht. Als oud-rayon- leider van Amiva had hij het stempel on rechtmatig in zijn bezit gehouden. Advertentie van het INCONE verlovingsboekje DAMES PYAMA cloqué flanel f. 11.75 flanelf. 7.95 MARKTPLEIN 29 TEL. 7541 Deze aanbieding is ook verkrijgbaar bij: In het IJmond-gebied zijn heel wat wensen op het gebied van de sociaal-medi sche en sociaal-hygiënische verzorging. Tal van zaken dienen nog grondig te wor den bestudeerd. Zo bijvoorbeeld moet worden nagegaan hoe de invloed van de industrie is op de gezondheidstoestand van de werknemer. Het vraagstuk van de luchtverontreiniging, de invloed van de continudienst op de arbeider en het gezins leven, zijn daarbij betrokken. En zo zijn er nog meer vraagstukken die bestudering door deskundigen nodig maken. Deze ver dieping gaat dan vooraf aan het opstellen van een advies, dat an de gemeentelijke overheid kan worden gegeven, zodat die daarmee een verantwoord beleid kan voe ren ten aanzien van het belangrijke goed; de volksgezondheid. Meer adviezen. Hiermee is al dadelijk de taak van het donderdagavond in het leven geroepen contactorgaan tot uitdrukking gekomen. Het zal niet zelf de onderzoekingen doen, doch tvel de overheid adviseren bepaalde gewenste onderzoekingen op het sociaal- medische en sociaal-hygiënische vlak te doen verrichten. "Meer en meer namelijk zijn bestuursorganen aangewezen op ad viezen en rapporten van deskundigen. Door het ingewikkelder worden van het maatschappelijk leven is een einde geko men aan de tijd dat de gemeentebesturen volgens eigen inzicht alle zaken afdoen", aldus donderdagavond de heer S. Coelingh als voorzitter van de commissie van bij stand van het IJmond- Adviescollege. De spreker zei dat juist door de deskun dige adviezen de overheid maatregelen zal nemen, die verantwoord zijn. Bovendien zal het publiek dan meer begrip tonen voor deze overheidsmaatregelen, waar door meer waardering zal ontstaan voor de democratische bestuursvorm. Hij be sloot met te zeggen dat hij blij was dat er zo'n groot aantal deskundigen bereid is zijn gaven in dienst te stellen van de volks gezondheidszorg. Altijd nuttig. Deze deskundigen zijn vertegenwoordi gers van gemeentelijke geneeskundige en sociale diensten alsmede van particuliere ondernemingen en organisaties werkzaam op het gebied van de volksgezondheid, zo als ziekenhuizen, ziekenfondsen en kruis verenigingen. Circa vijf ri twintig instan ties zijn vertegenwoordigd in dit contact orgaan. Hun taak is vraagstukken te be studeren, denkbeelden uit te wisselen en pre-adviezen zelfstandig of op verzoek uit te brengen. Mocht het IJmond-Adviescollege nog eens verdwijnen dan zou dat het werk van het donderdagavond geïnstalleerde con tactorgaan zeer zeker niet nodeloos ma ken, daar de vraagstukken op het gebied der volksgezondheid niet verdwenen zul len zijn bij welke bestuurlijke verandering in de IJmond ook. Hierop werd tijdens de bijeenkomst met klem gewezen. Over de wijze waarop het orgaan zal gaan werken werd langdurig gesproken, er werden suggesties gedaan. Het bleek dat sommigen niet wisten wie welke orga nisatie vertegenwoordigde. Ten overvloe de merkte de heer Coeling dan ook op dat deze avond niet voldoende was voorbe reid. Samenstelling Volledigheidshalve willen wij tot slot de namen noemen van degenen die namens hun instantie of organisatie in het orgaan vertegenwoordigd zijn. Namens de Ge meentelijke en Geneeskundige Dienst van Velsen, dr. T. T. P. Ferwerda, namens Heemskerk: dr. J. H. Schutte; namens Beverwijk: dr. H. B. Beeker; namens So ciale Zaken Velsen: P. Waardenburg; So ciale Zaken Beverwijk: C. P. Bossers; So ciale Zaken Heemskerk: J. J. S. Dicker; Bedrijfsgeneeskundige dienst Hoogovens: dr. H. Voorsanger; Bedrijfsgeneeskundi ge dienst „Wijkermeer": dr. J. Koolstra: Sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee: PLEIN 1945 Ons Inconé-boekje betekent extra voordeel voor u geneesheer-directeur dr. J. H. A. Gerlach; ,Maristella" te Wijk aan Zee: dr. W. van Haselen; Stichting Geestelijke Volksge zondheid Noordholland: burgemeester Kooiman; stichting r.k ziekenhuis Mid- den-Kennemerland: H. C. Schram; „Het Witte Kruis" afdeling Velsen: P. Waar denburg; „Het Witte Kruis", afdeling Be verwijk: J. v. d. Laan; „Het Witte Kruis" Heemskerk: R. de Mink; „Het Wit Gele Kruis", afdeling Velsen, Beverwijk en Heemskerk: mr. A. A. J. J. M. Takx; An- toniusziekenhuis te IJmuiden: dr. P. v. d. Veld; Rode Kruis Ziekenhuis te Bever wijk: dr. W. J. Rooyaards; Interkerkelijk ziekenhuis Kennemerland: ds. J. van de Berg; voorstanders stichting algemeen ziekenhuis in Velsen: dr. A. J. Cohen; Zie kenfonds „Kennemerland" te Beverwijk: dr. J. H. van Meurs; Algemeen zieken fonds „IJmond": P. D. Klut; afdeling Kennemerland van de Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst: dr. J. MacDaniël te Velsen; distrietsschoolart- sendienst Midden-Kennemerland: dr. N. W. H. M. Gies. Advertentie van vliegtuigen, raketten, schepen etc. o.a.: FALLER MONOGRAM AURORA ADAMS LINDBERG in een overweldigende kollektie met vele nieuwe modellen. MARKTPLEIN TEL. 5596 Beverwijk HRCVVB (te Den Helder, 14.30 uur). VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hogendijk, A. Both en A. Effern; J. y. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooimans, j. Kersbergen en R. Jagt KinheimDIO (sportpark „Rooswijk", 14.30 uur). Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. v. d. Plas; W. Demmers, W. Boeren, F. Mosk, K. Hatzman en F. Smit. HalfwegIEV (te Halfweg, 14.30 uur). IEV: J. Jansen; J. Kramer en P. Persijn; W. Alkemade, G. van Berneveld en H. de Reur; G. Bos, W. Buur, J. Fijen, J. de Reus en P. Bakker. MEEUWEN I—VZV I 2—4 Door snel spel en goed plaatsen hebben de dames van VZV wederom een water- polo-overwinning geboekt, namelijk met 42 tegen Meeuwen. Reeds in de eerste minuut werd door Nel Toon gescoord, maar dit doelpunt werd door de scheidsrechter afgekeurd wegens een reeds begane over treding. Een minuut later deed Nel het echter over: 01. Weer werd er een aan val opgebouwd, waardoor Nini Seldenrijk—- Kint het tweede doelpunt kon maken. De Meeuwen-dames lieten het daarbij niet zitten en het werd 12. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft werd weer het mees te werk verricht in de voorhoede, waar door goed samenspel Mini en Nel beiden weer de kans kregen te scoren: 14. De Meeuwen-dames deden echter nog een maal met succes een aanval op het VZV- doel 24 en daarmee was tevens de eind stand bereikt. VZV heeft nu in deze beker competitie 4 punten uit 2 wedstrijden. Regenjassen in de moderne kleu- ren.Prima afwerking. Behandeld met DRI-] SIL v.a. ƒ49.- n.v. u n i c Marktplein - L- Nieuwstr. Telefoon 4206 C astricum Op de tweede speciale veiling van schor seneren en winterpeen was de aanvoer in Beverwijk heel wat groter dan op de vei ling van een week geleden. Er was een totaal aanvoer van 70.000 kg., verdeeld als volgt: 40.000 kg. schor seneren en 30.000 kg. winterpeen. De prijzen lagen voor de schorseneren iets lager dan vorige week, al was het dan een „centen"-kwestie. Voor de eerste kwaliteit der nero werd tot 75 cent' per kilo betaald, met 78 cent voor een partij van extra kwaliteit. De 1 B's lagen ongeveer gelijk in prijs namelijk tot 63 cent per kilo, voor de 1 C werd tot 45 cent per kilo betaald. Bij de winterpeen ging ook nu de groot ste belangstelling weer uit naar de B-sor tering, waar ongeveer 25 cent per kilo werd betaald met 28,5 cent per kilo als hoogste notering. Voor deze veiling bestond weer een gro te belangstelling van de zijde der expor teurs. NEGRO-SPIRITUALS VOOR JONGE KERK Voor de leden van de Jonge Kerk van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Beverwijk wordt op donderdag 19 novem ber een lezing gehouden door de heer J. J Schuyf. De heer Schuyf is bestuurslid van de vereniging „Jeugd en Muziek" en zal spreken over negro-spirituals en hun be tekenis. „SCHEYWIJCK" WON VAN EXCELSIOR De Beverwijkse biljartvereniging „Schey- wijck" heeft haar nederlaagtoernooi voort gezet met een wedstrijd tegen „Excelsior" eveneens uit Beverwijk. De biljarters van „Excelsior" moesten met een 124-neder- laag genoegen nemen. VERKOOPMIDDAG DAMESKRANS De dameskrans in wijk twee van de Nederlandse Hervormde gemeente te Be verwijk heeft de laatste maanden niet stil gezeten, maar heeft met noeste vlijt vele nuttige en fraaie handwerken vervaardigd Deze zullen op dinsdag 17 november verkocht worden in het verenigingsge bouw aan de Schans. 's Avonds wordt hier een kienwedstrijd gehouden. Men heeft hier een waar ont- spanningsfeest van gemaakt met optreden van de goochelaar Timanini. KERKDIENST IN HEEMSKERK Uitgaande van de Doopsgezinde Ge meente zal dr. A. Vis op zondag 22 novem ber voor de eerste maal een kerkdienst in Heemskerk houden. Deze dienst wordt ge organiseerd in samenwerking met de Ver eniging van Vrjizinnig Hervormden, even eens te Beverwijk Deze kerkdienst, dii wordt gehouden in de daarvoor ingerichte woning aan de G. van Assendelftstraat 23. begint om 10 uur. De St. Nicolaas-actie van de Castricum- se middenstand wordt zaterdagmiddag in gezet met een grootse optocht Deze op tocht zal worden gevormd door de be gunstigde verenigingen die dit jaar 50 per cent van de baten zullen mogen verdelen. Het zijn de beide voetbalverenigingen Vi tesse en C.S.V., de Castricumse fanfare en de VVV, die daarom zaterdagmiddag hetzij met spandoeken of anderszins de bevolking zullen aansporen hun inkopen in eigen dorp te doen. De stoet zal worden opgezet op het par keerterrein aan de„ Van der Mijleweg. Vandaar gaat men naar Castricum, voor afgegaan door de fanfare en de drumband. Als tweede gedeelte van deze St. Nico- laasactie zal de Goedheiligman met zijn knechts op zaterag 21 november worden ingehaald. Zandvoortmeeuwen, de enige ploeg die het tot nu toe presteerde koploper Purmer- steyn een punt afhandig te maken, komt zondag bij Vitesse op bezoek. De Castri- cummers hebben getracht meer schot vaardigheid :n hun voorhoede te brengen door M. Res zijn rentree in de voorhoede te laten maken. De opstelling ziet er daar door als volgt uit: doel: N. Stuifbergen: achter: N. Lute en P. Beentjes; midden: A. Groot. Jonker en F. Res; voor: J. de Zeeuw. M. Res, Th. Groot, H. Zonneveld en N. Jonker. Deze week kwam er op de speciale exportveillngen van Ons Belang te Castri cum weer ruim 100.000 kilo aan de markt. De prijzen wisselden vergeleken bij het begin en het einde der week. De B-peen bracht dinsdag tot 26 per 100 kilo op maar donderdag kwamen weer noteringen van f 29 voor. Ook de andere kwaliteiten bleken goed verkoopbaar want hiervoor werden goede prijzen genoteerd. De noteringen van donderdag waren- Peen B 21,10 tot 29: peen C f 21 tot f 23,80; peen D f 18,80 tot f 20,70; peen O f 8 tot f 18.80. Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 54 pagina's nieuws over onze enorme C ?0 meubelcollectie VRIJDAG 6 NOVEMBER: Thalia, 19.30 uur: De reis om de wereld in tachtig dagen. Rex, 20 uur: Het meisje Sapphire. Cultureel Centrum, 20 uur: Lezing VU over Joego-Slavië. Cultureel Centrum, 20 uur: Leo Uitten- bogaard voor Het Nut. Abelenstraat, 20 uur: „Ontmoeting met mensen" voor Humanistisch Verbond. Raadhuis, 11—12 uur' Spreekuur wet houder van Financien. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Centrum, 1416.30 uur zaterdag 7 no vember. Thalia, 19.30 uur. De reis om de werelo m tachtig dagen. Rex, 20 'mr Het meisje Sapphire. Jeugdhuis, 20 uur: Cabaret Rens van Dorth. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag BEVERWIJK VRIJDAG 6 NOVEMBER: Kennemer Theater: 19 en 21.15 uur: „De vrouw die tweemaal leefde". Luxor Theater: 19 en 21.15 uur: ..Come prima". W.B. Theater, 20 uur: „Wapensmokkel naar Cuba". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: ..Alco holics Anonymus" Het Centrum, 20 uur: Vergadering Volksonderwijs' met Willem van Iepen- daal. Kennemer Theater. 20 uur: Toneelavond Tavido met „Trnmvformule". TERDAG 7 NOV 'TBER. Bioscopen: Als vrijdag Het Centrum, 20 uur: Toneelavond Gro nings-Drentse Vereniging De Hondsrug.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7