Voetbal in Kennemerland davo LOENDERSLOOT KÖK Fa. v. d. Outenaar Raave J. Blok lijdt eerste nederlaag Haarden en kachels voor RIJLES Fa. J. VAN K00TEN v.h. F. V0NGK 5 Sloop cellulosefabrieken gegund Toonkunstkoor neemt groot werk in studie Schepen, rederijen en vissersvaartuigen LOENDERSLOOT Handbalprogramma Full-Speed is „SUCCES" Reis om de wereld Mario Lanza Nachtmerrie Het meisje Sapphire Een Hitchcock Voornamelijk kasbloemen op bloemenveiling Burgerlijke Stand van Velsen En nu maar meten! Keiler IVIacdonald WATERBOLK LAMMERSE-HASTER Bejaardensociëteiten in Velsen Verklaring van zuiverheid nog wel te verkrijgen ZATERDAG 7 NOVEMBE R 1959 De maand december betekent voor de posterijen de drukte van het jaar. Overal ter wereld is dat nu eenmaal zo en IJmui- den vormt geen uitzondering op de regel. Op wat men hier, zij het aarzelend, „hoofdpostkantoor" noemt, wordt tegen Sint.-Nicolaas, Kerstmis en nieuwjaar een groter aantal te verrichten posthandelin- gen verwacht dan in de feestweken van het vorige jaar. Maar ook dit is niets bijzon ders, want welke stad wordt niet steeds groter en/of heeft geen groeiend aantal in woners? „Hoofdkpostkantoor IJmuiden" werd na de oorlog gehuisvest in een schoolge- bouwtje, waar de huidige onderwijzersge neratie, verwend met moderne, geriefe lijke noodschooltjes, haar neus voor zou optrekken. „Hoofdpostkantoor IJmuiden" was meteen volledig bezet; het kreeg geen kans mee te groeien met het steeds gro ter wordend aantal posthandelingen dat moest worden verricht. Het enig mogelij ke was de beschikbare ruimte zo doeltref fend als het maar kon in te delen en in te richten. Die kans is volledig uitgebuit. De commandant van de „Nautilus" zou er misschien om lachen, maar menig ge pensioneerd duikbootkapitein zou voor de hier getoonde efficiency een saluut bren gen. De enige luxe is de „kantine", die de afmetingen heeft van een flatkeukentje (voor het bezoek door het personeel is dan ook een ploegenstelsel ingevoerd). Toen de kantine in gebruik werd genomen kwam een eind aan een nogal bedenkelijke toe stand: het kopje koffie behoefde niet lan ger recht tegenover de toiletten te wor den geconsumeerd. „Hoofdpostkantoor IJmuiden" is al lang uit z'n vel gebarsten: de ruimte werd veel te klein voor een volledige postsorte- ring en daarom geschiedt de eindsortering voor zeven postwijken in het bijkantoor west. De oudere ambtenaren, maar ook de jongere, zo van de cursus, schudden er het hoofd om' zo iets is „postaal beke ken" fout; het bemoeilijkt de controle en het vergt ook meer werkuren. Het. pu bliek merkt hier niets van, het kijkt im mers nooit achter de loketten, al zijn die onlangs op redelijke breede gebracht, en men krijgt z'n post op tijd. De afwijzing van de aanvraag der ge meente Velsen voor de bouw van een cen traal kantorengebouw is ook voor de wer kers op „Hoofdpostkantoor IJmuiden", dat zou worden ondergebracht in genoemd gebouw wel een zeer grote teleurstelling. Het is niet zo verwonderlijk dat men zich „genomen" voelt, al moet hier onmiddel lijk aan worden toegevoegd, dat dit niet kan slaan op de gemeente, die zich im mers niet minder „genomen" voelt door de afwijzing. Plannen voor een hoofdpost kantoor te IJmuiden, waarvoor reeds grond was gekocht, gingen niet door, na dat men in was gegaan op een aanbod van de gemeente tot huisvesting in het te bouwen centraal kantorengebouw; de grond werd teruggekocht door de gemeen te. De posterijen hebben daar nu wel veel spijt van.. Als morgen de dag de vergun ning voor de bouw van een ckg. zou afko men, dan zou dit toch eerst een drie en een half jaar later in gebruik kunnen wor den genomen. Een „eigen hoofdpostkan toor" bouwen zou veel minder tijd vergen. Maar daar is nu geen grond voor en of die zo vlot te koop zou zijn, valt te betwijfe len. Eveneens is helemaal niet zo zeker, dat voor die bouw wél onmiddellijk ver gunning wordt verleend. De bouw een „eigen hoofdpostkantoor" zou de kans, zo die er is, op een gunstige uitslag na een nieuwe aanvraag voor. een ckg. verklei nen. Maar het is ook zo, dat men er op ge steld is z'n post op tijd in de brievenbus te vinden. Advertentie. voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair TUINDERSSTRAAT 91 -95 HMUIDEN (O.) - TELEFOON 7851 Na de woensdagmiddag in gebouw „Con cordia" door de fa. Reinder Kakes te Zaandam gehouden aanbesteding van het slopen van de cellulosefabrieken van Van Gelder Zonen n.v. te Velsen-Noord is vrij dagmiddag door de directie een beslissing ten aanzien van de gunning genomen. De n.v. v.h. P. R. Roosch te Rotterdam, kreeg het sloopkarwei, tegen betaling door Van Gelder Zonen van 59.900 toegewezen. De firma Roosch die zich de opdracht heeft verzekerd, heeft aangekondigd het gehele sloopwerk in twaalf maanden uit te voeren. De 65 meter hoge vierpijpige loog- toren zal wel het meest spectaculaire ob ject worden. Gezien de voorbereidende werkzaam heden en wegens het feit, dat op 11 en 12 november de openbare veiling zal ge schieden van alle zich in de te slopen per celen bevindende machines en installaties, zal het geweldige sloopkarwei op 4 januari 1960 beginnen. Het Toonkunstkoor van de afdeling Be verwijk en omstreken van de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst, dat donderdagavond een uitvoering gaf van Handel's oratorium „Jephta" zal een ander groot koorwerk in studie nemen. Donderdagavond kwart voor acht wordt in het Witte Kruis-gebouw aan de Baan- straat in Beverwijk aan de repetities onder leiding van de heer Jac. Kort begonnen van „De grote mis" in F van Anton Bruck- "t, waarvan de uitvoering in april 1960 ordt voorbereid. In 2A komen kandidaten voor de bo venste plaats Hollandia en Purmersteyn en voor de onderste plaats DEM en WFC tegenover elkaar te staan, speelt Vitesse thuis tegen Zandvoortmeeuwen en aanvaardt VVB de lastige reis naar Den Helder. In 3A is DTSAlcmaria Victrix de wedstrijd van de dag. maar zal ook Be verwijkCSV onder de nodige spanning gespeeld worden. DEM versus WFC DEM komt zondag op eigen terrein in het veld tegen WFC en dit betekent, dat dan de clubs, die elkaar momenteel de on derste plaats „betwisten" tegenover elkaar komen te staan. Beide clubs kunnen niet direct bogen over schotvaardige voorhoede spelers: DEM scoorde in 7 wedstrijden 5 doelpunten en WFC maakte het nog even erger door in hetzelfde aantal wedstrijden slechts 4 goals bij elkaar te trappen. Waar bij nog dient te worden aangetekend, dat de Wormerveerders in hun 3 uitwedstrij den geen enkele keer het net der tegen partij vonden. Het zal daar op het DEM- veld geducht spannen. Beide partijen lij ken ons volkomen aan elkaar gewaagd en daarom houden we het op een gelijk spel. De Kennemers trekt naar HBC. De Heemstedenaren hebben zich tot dusver vrij sterke tegenstanders getoond, al heb ben zij dan ook na 7 wedstrijden 6 verlies- punten (2 gelijke spelen en 2 nederlagen). Hun twee 10 nederlagen wijzen er ech ter duidelijk op, dat in deze ontmoetingen HBC geenszins de mindere was. De Ken- nemers zal het dan ook geenszins gemak kelijk krijgen, maar afgaande op het ge lijke spel van de vorige zondag tegen Hol landia, menen we toch op tenminste één punt te mogen rekenen. VVB gaat ook een lastige uitwedstrijd tegemoet. De VVB-ers gaan n.l. bij HRC op bezoek en we zien in deze Helderse voetballers altijd nog kandidaten voor de bovenste plaats, al hebben ze dan na 7 wedstrijden 4 verliespunten. Op eigen ter rein boekten ze hun enige verliespunt tegen DEM en uit die gezichtshoek beke ken, zou ook VVB niet met geheel lege handen behoeven terug te keren. Vitesse ontvangt Zandvoortmeeuwen. De mensen uit de badplaats hebben mo menteel vijf winstpunten, één minder dan Vitesse. Het merkwaardige feit doet zich nu voor, dat de Zandvoorters van deze 5 punten er 4 in hun drie uitwedstrijden veroverden. Maar daar staat weer tegen over, dat de Vitessenaren van hun zes winstpunten er vijf op eigen terrein be haalden. We geven de Vitessenaren kans op een kleine overwinning. In 3A: DTSAlcm. Victrix In 3A zal natuurlijk veel belangstelling bestaan voor DTSAlcmaria Victrix, de strijd tussen de nummers één en twee. In Beverwijk ontvangt de club van die naam CSV. Door het min of meer plaatselijke karakter zal het ook hier spannen. Het vorige seizoen legde Beverwijk op drie van de vier punten beslag. Toen werd het in Castricum een gelijk spel. Thans ver wachten we dit ook aan de St. Aagtens- dijk. Wijk aan Zee is de laatste tijd de kluts lelijk kwijt. We verwachten dan ook tegen ZAP de zesde nederlaag. Hoewel Velsen hoger op de ranglijst staat dan Meervogels, hebben de Santpoor- De Engelse stoomtrawler Salvini GY. 70 passeerde donderdag de IJmuider sluis met bestemming Zaandam om daar ge sloopt te worden. De trawler, die de stuur hut nog achter de schoorsteen heeft, werd in 1916 gebouwd te Beverley bij Cook, Wei- ton Gemmell, is groot 226 reg. ton bruto, 35.60 meter lang en behoorde toe aan de Rederij Alfred Bannister Ld. te Grimsby. De grootste IJslandse trawlers zullen te zijner tijd 1000 reg. ton bruto meten. Er zijn namelijk vier van dergelijke schepen besteld bij A. G. Weser, Werk Seebeck te Bremerhaven, waarvan er drie uitgerust zullen worden met een Werkspoor motor van 2300 pk. en een met een 2100 pk. M.A.N. motor. De Consolidated Fisheries Ltd. te Grims by heeft bij de Goole Shipbuilding Com pany te Goole drie motortrawlers besteld, die elk een lengte zullen krijgen van 45.40 meter, breedte 8,53 meter en een holte van 4,27 meter. Als hoofdmotor zullen de sche pen voorzien worden van een 1120 pk. Mirrlees motor. De Rickmers Werft in Bremerhaven, die de Duitse hektrawlers heeft gebouwd, ontving de opdracht een dergelijk schip te bouwen voor Britse rekening en wel van de Associated Fisheries Ltd. te Huil voor de Lord Line. Het schip, dat uitgerust word met een 1800 pk. Mirrlees motor zal in de zomer van 1960 worden opgeleverd. ters o.i. zondag nog niet van de Akerslo- ters, die zich op eigen terrein uitstekend thuis gevoelen, gewonnen. Hoogstens be halen ze een gelijk spel! ADO zal ongetwijfeld in Egmond tegen Egmondia voor hete vuren komen te staan. We veronderstellen, dat de Heemskerkers twee verliespunten zullen moeten boeken. Herstelt Kinheim zich? We zijn nieuwsgierig, of Kinheim zich na de zware nederlaag van de vorige week tegen Zaanlandia in de wedstrijd tegen DIO zal rehabiliteren. De kans daarop lijkt ons zeker aanwezig, want Kinheim ver speelde op eigen terrein nog geen enkel punt en DIO verloor al zijn uitwedstrijden. Bij Terrasvogels komt RCZ op bezoek. De beste prestatie, die deze Zaankanters leverden, was hun 02 zege op het sterke Zaanlandia. Daartegenover staan echter ook een aantal middelmatige prestaties, zo dat we voor de Vogels de kans op een ge lijk spel niet uitgesloten achten. Terrasvogels (thuis tegen RCZ): Boe ser; Disselköter en Otto; Nieuweweg, Van Gelder en Vader; Spanjaard, Bos, Röb- ken, Thoolen en Rijke. VSV 2: Vader; Blomvliet en Beentjes; Van Gerven, Van de Wal en Korver; Kui ken, Malesteyn, Niemeyer, Schipper en Thijms. Stormvogels 2 (thuis tegen RBC 2): Egner; Van der Stelt en Kloosterman; Bakkernes, Minneboo en De Bruyn; Zoe- teman, Nat, Admiraal, Tol en Maarle- veld. Beverwijk (thuis tegen CSV): Raap: Wolterman en Lorjee; Minneboo, Brui nenberg, Ketting; Van der Mey, Gerrits, Waanders, Dinants en Van Oost. DEM 2 (thuis tegen VSV 3): Alkemade; Niesten en Van Buggenum: Goderie, Klous en Willems; Out, Aardenburg, Pij nen, Burger en De Boer. De Kennemers 2 (thuis tegen RCH 3): Groot; Beentjes en Aardenburg; Geel, Peggeman en Zoon; Sluiter, Du Crocq, Joosten, De Vos en Heere. Velsen (uit tegen Meervogels): Kaasen brood; Van Bugnum 'en Boon; Spanjaard, Bakkum en Hijnen; Weber, Hoogzaad, Schoorl, Graman en Van Ombergen. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Het eerste damesteam van cfe handbal club Full Speed uit Velsen-Noord gaat zondag bij IJmond (Watervliet) op be zoek. Een zware wedstrijd om de boven ste plaats en een voorspelling durven wij dan ook niet te geven. De IJmond-dames hebben het geluk mee op eigen terrein te spelen. Het tweede damesteam gaat naar Con cordia 3 in Haarlem. De Full Speed-dames verloren in de eerste ontmoeting van deze ploeg. De junioren spelen uit tegen Concordia 2. Een overwinning zit er voor de junioren in, maar zij zullen Concordia niet moeten onderschatten. Verdere wedstrijden: ad.spiranten: IJ mond bFqll Speed b, aanvang 9.30 uur op Watervliet. Opstellingen dames 1C. van Beek, G. Apeldoorn, B. Aggenbach. F. van Nieuwen- dijk, L. Apeldoorn, W. de Boer, N. Bak ker, J. Orsel, A. Grootveld, N. Apeldoorn en L. Spanjaard. Dames 2: S. Schuurman, T. Thomas, R. Hilbers, E. Otte, A. Kröger, T. de Water, A. van Gewen, R. van Veen, T. Uylen- broek, A. Bijl en M. Asjes. Advertentie 'T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 178 - Telef. 4553 Thalia, IJmui den). Na alles wat men over deze wel zeer bijzondere film in de IJmuider Cou rant heeft kunnen le zen, kunnen we kort zijn. Opnieuw heb ben we gisteravond, toen de eerste voor stelling in Thalia ging, genoten van dit heerlijke, kleurrijke en boeiende kijkspel, vol afwisseling en verrassingen; het is en blijft een amusant prentenboek dat ons door alle landen van de wereld voert. In een duizelingwekkend tempo worden u feiten en gebeurtenissen voorgetoverd, die met goed vakmanschap tot een mooi en aantrekkelijk geheel zijn gesmeed. Ook voor de tweede of derde keer kijkt men er z'n ogen op uit. „De reis om de wereld in 80 dagen", draait tot en met woensdagavond. De voor stellingen beginnen om half acht inplaat.s van acht uur. Voor zondagmiddag staat een wild west-film, „De strijd om fort Ti", op het programma. In de serie speciale donderdagavondvoorstellingen van Thalia is de verfilming van Chessman's „Doden cel 2455" te zien. Deze voorstelling begint om 8 uur. (Luxor, Beverwijk) In dit thea ter draait vanaf vrijdag tot en met dins dag een film, waarin (de onlangs overle den) zanger Mario Lanza de hoofdrol speelt. Lanza speelt de rol van de zanger Tony Costa, die door zijn manager moe derlijk wordt verzorgd. Costa komt daar tegen op zekere dag in opstand. De aan leiding is een meisje. Zij is doof. Alle moeite doet Tony om haar van deze doof heid te verlossen. Het verliefde paar legt menige kilometer af voor zij een medicus De eerste nederlaag die J. Blok donder dagavond in het Cultureel Centrum voor de competitie van Kijk Uit tegen club kampioen F. J. Walda leed had hij toch wel voor een groot deel aan zichzelf te wijten. De oud-kampioen speelde met wit namelijk zó optimistisch en offerde er zó lustig op los dat hij al spoedig materiaal tekort kwam om zijn ongetwijfeld snode plannen ten uitvoer te brengen. Met en kele pionnen en een tweetal kwaliteiten minder en een stelling die uit aanvalsoog- punt bezien totaal „dood" was kon Blok weinig anders doen dan de lasten van zijn riskante onderneming accepteren. Een fraaie prestatie boekte M. J. Warnez. Met wit kwam hij tegen J. L. Wijdoogen na een Spaanse opening belangrijk in het voordeel toen zijn tegenstander geheel onnodig zijn koningsstelling verzwakte. De aanval die Warnez met zwaar geschut hierop tegen de verzwakte koningsstelling ondernam bleek dodelijk te zijn. Het was voor Wijd oogen de eerste nederlaag in het nieuwe seizoen. Met het oog op de ranglijst kreeg de overwinning van Warnez nog meer be tekenis daar hij zich thans bij de eerste acht spelers bevindt, die na afloop van de enkelrondige competitie de kampioens- groep zal vormen. C. J. Gordijn kreeg na zijn serie onfortuinlijke nederlagen nu eens vrouwe Fortuna aan zijn zijde. Zijn on regelmatige verdediging tegen W. Huiser bezorgde hem aanvankelijk echter weinig plezier. De prima spelende Huiser opende een waar spervuur, bracht bovendien in het vuur van de strijd een kansrijk stuk offer maar vond echter niet de juiste af werking. Er volgde een afwikkeling die de stelling aanzienlijk vereenvoudigde. Het materiële nadeel van Huiser bracht toen de winst ten gunste van Gordijn. J. Kraayenoord verdedigde zich tegen Th. Hölscner Siciliaans. Ondanks zijn lange af wezigheid bleek hij het spel allerminst verleerd. De stellingen wogen lange tijd goed tegen elkaar op. Toen Kraayenoord echter een pion won begon het er slecht voor Hölscher uit te zien. Zijn einde werd verhaast door een blunder. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. G. Maas 2. J. L. Wijdogen 3. IC. Steijn (2) 4. F. J. Walda (1) 5. M. J. Warnez (1) 6.-7. Tj. de Jong (1) A. ICistemaker 8. J. Blok (1) 9. C. J. Gordijn 10. P. Lanser (3) 4 4 0 0 4 6 2 3 1 3V2 3 3 0 0 3 4 2 2 0 3 5 3 0 2 3 5 2 1 2 2V2 5 2 12 2% 3 2 0 1 2 5 2 0 3 2 3 1111% 11. J. Kraayenoord (1) 110 0 1 12. W. Huiser 4 0 2 2 1 13. G. L. de Haas 5 10 4 1 14. Th. Hölscher (2) 3 0 0 3 0 15. T. A. Langedijk 4 0 0 4 0 (Het cijfer tussen haakjes geeft het aan tal afgebroken partijen aan). In de tweede groep liet leider H. Aarts zich in gewonnen stelling door J. Plugboer verrassen en kwam toen niet verder dan remise. P. Heidenreich bleef middels een zege op J. A. Verlaak in de running. J. L. Berkhout moet in de derde groep kennelijk nog even wennen. Zijn tweede nederlaag betekende voor J. Bontebal een verstevi ging van de leiderspositie. C. Abspoel boekte een mooie overwinning en zette A. Schelvis midden op het bord mat! Maandagavond wordt de competitie voortgezet met onder andere de partijen KraayenoordBlok, A. KistemakerLan gedijk en MaasSteijn. vinden wie het gelukt het meisje te gene zen. Woensdag en donderdag is in dit theater te zien „Tabarin". Zondagmiddag „Het rijk van Tarzan". Vanavond is in dit theater te Beverwijk nog te zien de film „Wapensmokkel naar Cuba", naar de bekende roman van Er- nest Hemingway. Een boeiende film met Audie Murphy in de hoofdrol. Zon dag en maandag gaat „Nachtmerrie", een film over de vraag of iemand onder hypno se een moord kan plegen. „The Kentucki- an", met in de hoofdrol Burt Lancaster, is zondagmiddag in het W.B.-theater te zien. (Rex,/ IJmuiden) In genoemde bios coop draait tot en met maandagavond „Het meisje Sapphire". Deze Engelse kleurenfilm behandelt een moordzaak te gen de achtergrond van het rassenpro bleem. Het rassenprobleem in Engeland, in het bijzonder Londen. Een meisje doch ter van een blanke vader en een zwarte moeder, dat niet wil weten dat zij gekleurd is, wordt vermoord. Zij leidde een dubbel leven. Zij was muziekstudente en kroeg danseres. Uit beide milieu's is er een ver dachte. Uit het eerste een blanke jonge man. die voor architect studeert, haar verloofde; uit het tweede een aan lager wal geraakte neger. „Het meisje Sapphire" is een wel boeien de film. De sterke punten zijn de milieu schildering en het tempo. Zondagmiddag draait in Rex „Schiet... of sterf"; woensdag en donderdagavond: „Ball im Savpy". (Kennemer theater, Beverwijk wijk) Een Hitchcock-film is altijd rijk aan verrassingen, zo ook „de vrouw die tweemaal leefde" met James Stewart en Kim Novak in de hoofdrollen. De toe schouwer weet aanvankelijk niet waar hij aan toe is, evenmin als de ex-politie-in- specteur, die een zich merkwaardig ge dragende vrouw ontmoet. Zij onderhoudt schijnbaar een al even merkwaardige re latie met het verleden, zij praat over haar eigen dood, die spoedig komt. Inder daad springt zij van een toren naar bene den, juist nadat de politie-inspecteur en de vrouw eikaars liefde hebben betuigd. Hiermee zou dan de film ten einde kun nen zijn, maar het is een Hitchcock. De toeschouwer krijgt vervolgens op zeer snelle wijze te zien, hoe weergaloos ge raffineerd er met die „zelfmoord" een moord is gepleegd. Wanneer dan onze po litieman in de straten zijn doodgewaande geliefde terugziet, neemt het verhaal een verrassende wending. De afwikkeling er van vergt de volle aandacht van de kij ker. Andermaal een film, die Hitchcock's intelligentie "demonstreert. Zeer boeiend, „De vrouw die tweemaal leefde" is tot en met dinsdagavond te zien. „De terugkeer van de onzichtbare man" is de titel van de film, die dinsdag en woensdag in het Kennemer theater wordt vertoond. Een film vol onwaarschijnlijk- Op de bloemenveiling is men nu voor het overgrote deel aangewezen op de kas bloemen. Er komen nog wel enige par tijtjes dahlia's van buiten, maar er is niet veel vraag meer naar. De kasbloemen zijn deze week duur geworden. Het zijn voor al de chrysanten die met sprongen in prijs omhoog gingen. Er werd deze week tot 1,50 per bos betaald voor een goede bos troschrysanten. De meest gangbare prijs lag echter rond de gulden per bos. De ge plozen chrysanten brachten van 9 tot 35 cent per stuk op. De rozen en anjers wa ren ook flink aan de prijs. Cyclamenbloe- men waren er nog maar weinig en hoog in prijs. De fresia bracht het tot 1,50 per bosje. Bij de potplanten waren het deze week de cyclamen die vrij vlot verkocht wer den en tot bijna twee gulden per stuk kwa men. H. van der Leeuw over Joegoslavië Een land van grote verscheidenheid, zo noemde de heer H. vah der Leeuw Joego slavië waarover hij vrijdagavond in het Cultureel Centrum te IJmuiden voor een groot aantal leden van de «Volksuniversi teit in Velsen sprak. Hij vertelde dat Joe goslavië nog niet bedorven is door het toe risme. De bevolking is hulpvaardig, ziet de buitenlander niet uitsluitend als geld schieter. Na in het kort de geschiedenis van Joe goslavië te hebben geschetst, nam de heer Van der Leeuw zijn toehoorders mee op reis door de zes republieken van dat land aan de hand van lantarenplaatjes. Hij toonde hun de woeste gebergten, waaruit Joegoslavië voor het grootste deel bestaat, de „witte stad" Belgrado, die ongeveer zeventien keer totaal werd verwoest, kort om hij deed zich kennen als een man die veel in Zuidslavië heeft gereisd, en van het land is gaan houden. BEVALLEN: G. C. RotteveelMeiring, d„ Van Dalenlaan 212, Santpoort. G. van DansikMostert, z„ Lijsterstraat 36, Haar lem. C. M. de JongSoff, z„ Gijsbr. van Aemstelstraat 142, Haarlem. B. C. Somers van Voorst, d„ Hogerwoerdstraat 22, Haar lem. F. DekkerOversteegen, z„ Kruidber- gerweg 68, Santpoort. J. A. SchoorlWitte- man, z„ Hofgeesterweg 10, Santpoort. C. GroeneveldVerduijn, d„ Van Leeuwen straat 56, IJmuiden. A. J. MaertenVeld- meijer, d„ Berckheidestraat 5 rd„ Haarlem. H. M. OortKluft, z„ Rijksstraatweg 170a, Heemskerk. H. de Jongde Vides, z„ Kor- tenaerstraat 25, IJmuiden-Oost. A. H. Meijervan Duijn, z„ Lange Nieuwstraat 508, IJmuiden-Oost. A. M. Westerop Nijssen, d„ Burg. Weertplantsoen 9, Sant poort. A. A. KoomenMul, z., Van Rijs- wijkstraat 28, Velsen-Noord. E, Buis Broek, z„ Sabastraat 20, Santpoort. A. Overdamvan der Wiele, d„ Haarlemmer- liedestraat 44, Haarlem. M. J. van Tonge renBoon, z„ Zeeweg 284, IJmuiden-Oost. I-I. Th. van RoyenScherpbier, z„ Kruis- beeklaan 26, Velsen-Noord. OVERLEDEN: K. Davidson, 67 jr., we duwe van J. Boogaardt, Valeriuslaan 4, Driehuis. R. van der Kooi, 95 jr., weduw naar van C. van Nimwegen, Walraven- straat 38, Velsen-Noord. J. Klepper, 90 jr., echtgenoot van A. Jansens, Bonifacius- straat 11, IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: L. H. Sintenie, Van Dalenlaan 210', Santpoort en H. W. de Reus, Schoonoortstraat 18, Velsen-Noord, t.a. Cu- ragaostraat 5 boven, Santpoort. R. M. Bangma, Van Lenneplaan 44, Driehuis en E. E. H. Schipper, Van Lenneplaan 44, Driehuis. G. J. Naberman, Ridderstraat 15, Hasselt en J. L. Frederiks, J. T. Cremer- laan 6, Santpoort, t.a. Brouwersgracht 25, Hasselt. A. A. Schoorl, Meidoornstraat 8, IJmuiden-Oost en J. A. M. Vollaerts, Van Saelenplantsoen 27, Velsen-Noord, t.a. Si- riusstraat 21, IJmuiden. P. S. Kersbergen, Frans van Mierisstraat 78, Amsterdam, en C. de Jong, Stationsweg 77, Velsen-Zuid, t.a. Plantage 112, Beverwijk. C. F. van Dessel, Heemskerkerweg 58, Beverwijk en A. C. Wessel, Melklaan 22, Velsen-Noord. B. W. Melis, Prinses Margrietlaan 18. Mep- pel, en M. A. Maas, Hagel ingerweg 92, Santpoort, t.a. Oosterstreng 35, Heemskerk. A. Nieuwets, Rijksstraatweg 6, Heemskerk, en M. J. Slikker, Schoonoortstraat 42, Vel sen-Noord, t.a. C. H. Moensstraat 34, Be verwijk. R. Veenstra, Wijkeroogstraat 208. Velsen-Noord, en C. Pirovano, Grote Hout of Koningsweg 38, Velsen-Noord. A. Tijms, Bloemstraat 55, IJmuiden, en T. Snoek, Fazantenlaan 32, IJmuiden-West, t.a. S. P. Kuyperstraat 7, IJmuiden. A. van Eerten, Snelliusstraat 11, 's-Gravenhage, en J. L. Pauwels, Watervlietstraat 23, Velsen- Noord. GEHUWD: C. N. van der Pauw Kraan M. Th. van der Veldt, Haarlem, Tempe liersstraat 65 zw. X. WeberE. de Lee, Santpoort, Rijksweg 422. W. KrimpenH. Bakker, IJmuiden-Oost, P. Potterstraat. 8. D. BlankenG. L. Goedhart, IJmuiden, IJselstraat 22 bv. L. BinkhorstA. Bleker, IJmuiden-Oost, Bonekampstraat 2, A. M. VervoortR. Leijenaar, Castricum, Kon. Julianastraat 14. VOLLEYBALCLUB DYNAMO HAD GOEDE WEEK. De dames van de Castricumse volleybal club Dynamo zijn deze week uit hun slof geschoten. Tegen de dames van Koedijk werd een verdienstelijk gelijkspel behaald en de dames van Lichtbedrijven werden met 30 verslagen. De heren deden voor de dames niet onder want zij versloegen hun tegenstan ders van Octopus met. 31. VAN DEN VONDELLAAN WORDT GEDEELTELIJK AFGESLOTEN. In afwijking van een op 26 oktober 1959 gedane openbare bekendmaking door B. en W. zal het gedeelte van de Van den Vondellaan te Driehuis, gelegen tussen de Nicolaas Beetslaan en de Driehuizerkerk- weg, met ingang van 18 november 1959 gedurende ongeveer vier weken voor het doorgaande verkeer zijn afgesloten. ZEEKADETTEN NAAR DEN HELDER De jongens van het Zeekadettenkorps „IJmond" hebben deze week een excursie gemaakt naar Den Helder. De veertig jongens maakten een tocht door de havens met de marinesleepboot „IJssel". Zij maakten het vertrek mede van het op nemingsvaartuig Hr. Ms. „Snellius" naar Nieuw-Guinea. 's Middags kregen de zee- kadetten enige films te zien en tenslotte werd de Marinewerf bezichtigd. Advertentie heden, maar wel spannend en onderhou dend. Zondagmiddag draait „Song of Jazz", waarin vibrafonist Lionel Hampton zich wederom uiterst muzikaal man toont. Hoe groot is uw kamer? Klein, middel, groot, GROOT? De Davonette van Davo verwarmt 'm! En het aardige is dat deze Davonette (kolen of olie, wat u wilt) ook nog een zeer móóie, modèrne haard is! Bekijken? Doe het morgen bij de vak man Davo-dealer! UW WARMTE-WENSDROOM WERKELIJKHEID» DAVO- haarden verkrijgbaar b\j: Pres. Krugerstraat 65 - 90 IJmuiden - Telefoon 5433 DAVO-HAARDEN verkrijgbaar bij: De verwarmingsspecialist sinds 1903 fl li 111 ■lllll'IHIUil—I l 5 H W LANGE NIEUWSTR. 433- 435 - IJMUIDEN Ingenieursbur. voor Installatietechniek Zijlstraat 56 - Haarlem - Telef. 11828 ^/i\N Kruisstraat 5 - Haarlem Tel. 18908 Gen. Cronjéstr. 94 - Haarlem - Tel. 55027 TECHNISCH BUREAU Jan v. Goyenstr. 28, Heemstede, Tel. 34374 Er zijn in de gemeente Velsen onge veer 5000 bejaarden. Een betrekkelijk ge ring aantal hiervan r.eemt deel aan het ontspanningswerk, dat de commissie so ciaal cultureel ontspanningswerk voor be jaarden organiseert. Deze commissie heeft ondermeer zeven sociëteiten voor be jaarden gesticht: twee in IJmuiden-Oost, twee in IJmuiden-West, twee in Santpoort en een in Velsen-Noord. Per week bezoe ken slechts 350 bejaarden deze sociëtei ten. Om dit bezoek te stimuleren, organi seert genoemde commissie van 13 tot 15 november een tentoonstelling in de Ge meentelijke Vergaderzaal aan de Abelen straat in IJmuiden-Oost. De wethouder van sociale zaken, de heer C. P. J. Maas, zal op eerstgenoemde datum om halfdrie 's middags de tentoonstelling openen. Er zal veel te zien zijn van wat de bejaar den in hun sociëteiten hebben gemaakt: speelgoed, breiwerk, scheepsmodellen en een grote maquette van het gebouw van de V.E.M. De secretaris van de commis sie sociaal cultureel ontspanningswerk voor bejaarden, de heer J. Brühl, meent dat de bejaarden over het algemeen te weinig bekend zijn met het werk van de commissie. Die situatie te verbeteren, is het voornaamste doel van de tentoonstel ling. Iedere Velsenaar die gaat verhuizen naar een andere gemeente heeft, zoals be kend mag worden verondersteld, geen ver klaring van zuiverheid van zijn inboedel meer nodig. De gemeentelijke verorde ning is namelijk in Velsen ingetrokken Daarmee is echter voor de inwoners die willen verhuizen naar een andere (gemeen te de mogelijkheid niet vervallen een ver klaring van zuiverheid te krijgen van de gemeentelijke reinigings- en ontsmettings diens t. Daar er nog genoeg gemeenten zijn die wel een verklaring eisen, kan het dus nodig zijn, dat men in zijn eigen gemeente een dergelijke verklaring aanvraagt. Dat in Velsen de desbetreffende veror dening is ingetrokken is een gevolg ge weest van het feit, dat er nog slechts wei nig „wandongedierle" voorkomt. LERAAR VOOR AVONDSCHOOL. B. en W. stellen voor tot leraar in vaste dienst aan de gemeentelijke avondschool voor de middenstand te benoemen de heer S. Boosman te Haarlem. OPSTELLING VOETBALELFTAL WIJK AAN ZEE De badplaatsbewr.ners komen in de voet balwedstrijd tegen ZAP in de volgende opstelling uit: Van der Mey: Schellevis en Blok; Burger, Snijders en Van der Plas; Seysener, Scholten. Warmenhoven, De Winter en Van der Welen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5