v Daöboek van een Agenda voor Haarlem Professor Doka en Robotto Kort en bondig 4 Weekeinde Redt een kind Binnenkijk er s De radio geeft dinsdag 7 elevisie firn gramma DAUPHINE GARAGE „PEN HOUT" Fa. C A. HARDEBELT Fa. FLINTERMAN Mogelijk justitieel optreden in het televisieschandaal Quiz-deelneemster acht zich ernstig gedupeerd Na een week vertraging Willem Barendsz naar Kaapstad vertrokken „Koningin Emma" ramde Duitse kustvaarder Zelfbescherming van bedrijven Hoofdagent gedood door schot uit eigen wapen „Opoe" Smit 106 jaar DEFWkM damesvesten - pullovers Zelfgemaakte bom in urinoir ontploft Sloterplas aangewezen voor waterskiën Gesneuvelde geallieerden herdacht griep hoofdpij rV\ hoort in huis DOOR PIERRE NORD ft MAANDAG 9 NOVEMBER 195 9 De kennismaking met het Engelse ma rionettentheater The Hogarth Puppets tij dens het zaterdagavondprogramma, van de N.C.R.V. is zeer aangenaam geweest; vooral het optreden van het poppenballet was zeer verrassend. In Scherzo, een ge zellig uit vele delen bestaand programma, zag men weer de vertrouwde gezichten, zij het thans in een iets minder geslaagde uitzending. De N.C.R.V. houdt ervan een koor te laten optreden en het was pret tig weer de nieuwste liedjes van „Sweet Sixteen" onder leiding van Lex Karse- meyer te beluisteren. Zondagmiddag zorgde de Duitse televi sie voor een goede reportage van de zwemwedstrijden, het schoonspringen en het figuurzwemmen door de kunstzwem- groep Z.A.R. uit Amsterdam in Bremen. Later op de dag volgde een afwisselend programma van de V.A.R.A. met voort zetting van twee rubrieken van vier we ken geleden, namelijk de filmrubriek on der leiding van Jan Blokker en „Arties tencafé". Jan Blokker vroeg aandacht voor de Zweedse fi'm uit heden en ver leden en gaf daarbij een deskundig com mentaar. „Artiestencafé" belooft een suc ces te worden en Simon Carmiggelts aan deel daarin was hartvcroverend. Tot de gasten behoorden onder meer Mieke Ver- straete met een imitiatie van een com mentator van een buitenlands overzicht, Annie M. G. Schmidt met een quasi-grap- pig interview en de goochelaar Peter Pit met een geslaagde truc. Dr. L. van Egeraat liet weer zien en horen hoe men Toscane, dat hij het hart van Italië noemde, moet zien en Peter Tania had als gast de Zuidafrikaan Rens- burg in de studio genodigd om het vraag stuk der rassendiscriminatie te bespre ken. Beeldschermer Woensdag begon de VPRO-actie „Redt een kind" met een televisie-uitzen ding ten behoeve van de vluchtelingen kinderen in Oost-Marokko. Zaterdagmox-- gen kon reeds via het comité „Wereld- vluchtelingenjaar" te Amsterdam een bedrag van 200.000.- worden overge maakt aan de Marokkaanse rode Halve Maan. Dit werd medegedeeld tijdens de eerste van zeven radio-uitzendingen op zaterdagavond, die aan de actie „Redt een kind" worden gewijd. Nog vóór de actie officieel met een filmreportage in het televisie-program ma op 4 november begon, was reeds 8.000.- gestort op giro 250.000 In de ra dio-jeugdrubriek „Rijp en Groen" op woensdag 18 november zal van 19.30-19.45 uur een extra uitzending voor deze actie worden ingelast. De honderd-jarige mevrouw Abigail Cox uit Hitchin, ten noorden van Londen, trekt altijd haar beste jurk aan en kapt zich zorgvuldig voordat zij naar de tele visie gaat kijken. Zij heeft nooit geloof gehecht aan de praatjes dat de mensen op het televisiescherm niet in de kamer kun nen kijken. Het vrouwtje heeft echter één zorg: dat de televisiemensen er genoeg van moeten hebben „mij altijd in dezelfde jurk te zien". Advertentie Advertentie Met familie, ge dient dit te weten, Kunt ge rustig gaan drinken en eten; Trakteer hen desnoods Op 'n TIP VAN BOOTZ.... Maar ga nooit met hen tellen en meten Inz. Hr. H. T„ Maastricht, ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. limericks inz. aan H. Bootz - A'dam HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Plechtige Hoogmis. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaaan.. vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte r.iuz. 12.30 Land- en tunib.mede. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platen- nieuws. 13.55 Lichte muz. 14.00 Piano en bariton. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Volk en religie in Suriname, door W. N. Veer. 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. praatje. 18.30 Limburgs halfuur. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Kamermuz. 21.05 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 21.25 Pianoduo. 21.55 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 De armen zult gij altijd bij u hebben, praatje. 22.50 Kamermuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouw- rubriek. Ontwikkelingen bij de technische land bouwvoorlichting. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Houtblazerstrio. 16.00 Bejaarden en hun hob bies. lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 13.30 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda-astie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Zang en piano. 22.25 Gram. 22.30 Nieuws en beursber. van New York. 22.40 Gram. 23.00 Maatschappij tot nut van het algemeen, klankb. 23.10 Jazzmuz. 23.55 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Fes tival v. Vlaanderen: Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Operettemuz. 16.00 Koersen. 16.02 Duitse les. 17.17 Vlaamse muz. 17.00 Nieuws. 17.10 Klankb. 17.45 Boekbespr. 13.00 Voor de jeugd. 18.30 Sport- kron. 18.40 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Folkl. muz. 19.40 Walsmuz. 19.50 Pol. caus. 20.00 Voordr. 20.30 Zang. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Kamermuziek. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.0020.20 Journaal en weeroverz 20.20 Kookpraatje. 20.25 Film. 20.50 Progr. over Canada. 21.10—23.00 Speelfilm. LUCHTVERING PRIJS V.A. 5650, Voor Haarlem en omgeving Wagenweg 164-168 Haarlem, Tel. 12138-15051 Rijksstraatweg 249 Telefoon 57455 Zandvoortselaan 365 - Bentveld - Tel. 42212 Robert E. Kintner, president van de Na tional Broadcasting Company, heeft aan de parlementaire commissie die de Ame rikaanse quiz-schandalen onderzoekt, ver teld dat twee medewerkers aan de nog lo pende televisie-quiz „Treasure Hunt" ont slagen zijn omdat zij steekpenningen had den aangenomen van deelnemers die zij in het program hadden gehaald. Kintner beval aan dat het congres in de wet zou op nemen dat het een misdaad is bewust deel te nemen aan knoeien met televisie-wed strijden. De voorzitter van de commissie, Oren Harris, verklaarde later dat dit voorstel van Kintner overwogen dient te worden. Kintner heeft ook bekend gemaakt dat de N.B.C. van plan is een soort eigen detec tive-bureau op te richten om het knoeien in programma's tegen te gaan. De kern van dit bureau is reeds gevormd en verho ren hebben al gegevens opgeleverd voor „mogelijk gerechtelijk optreden". Kint ner vertelde dat het bedrog in „Treasure Hunt" door eigen mensen van de N.B.C. is ontdekt.. De N.B.C. is niet van plan dit program te staken. Een vrouwelijke rechtsgeleerde, mej. Ethel Davidson, heeft een eis tot schade vergoeding tot een bedrag van 1.200.000 dollar (4.620.000 gulden) ingesteld jegens „de National Broadcasting Company i N.B.C.) en anderen", omdat zii „op be- driegelijke wijze is uitgeschakeld in een vraag-en-antwoorden-programma van de N.B.C.". Dit geschiedde in oktober 1956. Winnaar werd een zekere Herbert Stempel. Mej. Davidson kreeg een troostprijs van hon derd dollar. Zij voert nu aan dat zij ver loren heeft omdat de antwoorden tevoren aan Stempel zouden zijn medegedeeld. Zij stelt dat zii door het geschetste ver loop van genoemde vraag-en-antwoorden- programma van de N.B.C. een „ongerecht vaardigd ongunstige publiciteit" heeft ge kregen, belachelijk is gemaakt en tot een „mikpunt van de spot van het publiek" is geworden. „Hierdoor is mijn persoonlijke en beroepsreputatie op onherstelbare wijze geschaad. Dit heeft er weer toe geleid dat mijn inkomsten, die in sterke mate af hankelijk zijn van mijn naam als juriste, sterk gedaald zijn", aldus mej. Ethel Da vidson. De „Willem Barendsz" is vertrokken. Zaterdagavond om tien voor negen maak te de walvisvaarder zich los van de stei ger van de N.D.S.M. en twee sleepbootjes, trokken het enorme schip langzaam naar het mistige Noordzeekanaal. Daar- pxee was een eind gekomen aan de onze kerheid omtrent het vertrek van onze „drijvende traanfabriek". Woensdag morgen om acht uur immers, toen het schip zou wegvaren en de vrouwen van de opvarenden al zwaaiend op de kade ston den, bleek dat een lager van de stuur- boormotor was warm gedraaid. „Het is zo verholpen": heette het en om half twaalf maakte de maatschappij bekend dat het schip om twaalf uur zou uitvaren. De vrou wen bleven wachten, de bemanning, voor zover niet opgeroepen naar de machine kamer, hing over de verschansing en wuifde opnieuw een laatste groet naar de wal. Maar de „Willem Barendsz" bleef liggen. „Vanavond om acht uur werd 's-middags aangekondigd, maar 's-avonds werd er nog druk gewerkt aan de onwilli ge motor." Donderdagmorgen kwamen aan boord kaarten en schaakborden op tafel, vrij dagmorgen werd er opnieuw proef ge draaid, zaterdagmorgen vroeg een aan tal van de ruim 300 bemanningsleden ver lof om het weekeinde thuis te mogen door brengen. Het wordt wel maandag, zeiden de pessimisten, maar zaterdagmiddag gingen in de machinekamer de duimen omhoog het karwei was geklaard. Bij elkaar heeft de „Willem Barendsz" een week vertraging op het vaarschema gekregen. Aanvankelijk deden zich tegen slagen voor met de inbouw van de diep vriesinstallatie. De afvaart werd toen van zaterdag 31 oktober naar woensdag 4 no vember geschoven. Daarna kwam het mankement aan de motor. Het bleek zelfs noodzakelijk een deel van de motor te de monteren en in de machinewerkplaats van de werf onder handen te nemen. De „Willem Barendsz" kan tot Kaap stad drie dagen inlopen. Aldus is de ver wachting van de maatschappij voor de walvisvaart. Bij de afvaart uit Hoek van Holland naar Engeland heeft de dagboot. van de Maat schappij Zeeland, de „Koningin Emma" zaterdag het Duitse kustvaartuig „Unter Elbe" geramd. De „Koningin Emma" heeft geen schade opgelopen, maar de Duitser heeft nogal wat averij boven de waterlijn aan stuurboordzijde. De „Konin gin Emma" heeft de reis naar Engeland voortgezet, de „Unter Elbe" ligt nu ge meerd aan de steiger van de Maatschappij Zeeland. De aanvaring werd veroorzaakt, door dat de uitvarende „Unter Elbe" niet snel genoeg kon uitwijken voor de „Koningin Emma", die zich juist van de wal had los gemaakt. Het aangevaren schip trachtte nog uit te wijken naar bakboord, maar daardoor zwaaide het achterschip voor de boeg van de-r,Koningin Emma"-; Een aantal functionarissen van de Zelf bescherming Bedrijven heeft besloten tot de oprichting van de „Nederlandse Ver eniging Zelfbescherming Bedrijven en In richtingen". Het betreft hier de met de or ganisatie van de bedrijfsbescherming be lastte functionarissen van vijftien grote Nederlandse bedrijven. Aanleiding hiertoe is geworden het verschijnsel, dan ondanks door de overheid verstrekte voorlichting ve le problemen bestaan in de organisatie van de bedrijfsbescherming, welke, naar men meent, het best opgelost kunnen worden door uitwisseling van ervaringen en door overleg. Hiertoe is de vereniging op gericht. Secretaris is mr. G. A. de Stoppe laar van de K.L.M. te 's Gravenhage. Uit het onderzoek is gebleken, dat de Groningse hoofdagent J. Pilon, wiens stof felijk overschot zaterdag in een steegje naast een graanpakhuis werd aangetrof fen, om het leven is gekomen doordat zijn vuurwapen is afgegaan, nadat hij het reeds in de tas geborgen had. De kogel is via de neus het hoofd binnengedrongen, waardoor de dood terstond is ingetreden. De hoofdagent was in het steegje bezig geweest met het schieten op wilde duiven, die het op het graan in het pakhuis had den voorzien. Mevrouw H. S. Smit-Meijering in Ter Apel heeft zaterdag in opgewekte stem ming haar honderdzesde verjaardag ge vierd. Er waren stapels post uit alle de len des lands, die zij goeddeels zelf door keek, dozen chocolade en andere ge schenken, onder andere van het gemeen tebestuur. „Opoe" Smit verheugt zich in een goede gezondheid, haakt en leest nog veel en ontvangt regelmatig visite van buurgenoten en van haar talrijke na kroost. Terwijl professor Doka tegen Robotto opspeelde want hij was geschrokken en boos kwam er weer beweging in Robotto. Hij maakte 'n paar krampachtige bewegingentoen danste hij met dwaze sprongen de kamer uit. Professor Doka keek hem verbaasd na. Hela Robotto! riep hij. Wat doe je? Kom hier. Maar het hielp niet. Robotto, die anders altijd gehoorzaam en troitw alle bevelen van de professor opvolgde, luisterde niet. Hij rende, nog steeds met die dolle bewegingen, zwaaiend met armen en benen, de trap af en het huis uit. Robotto, riep de professor, kom hier. Maar Robotto was al door het voortuintje de straat op gerend en verdween om de hoek... 106107 Advertentie VERTROUWENSNAAM ANEGANQ HOEK L VEERSTRAAT Rhenens dorpskern werd vrijdagavond opgeschrikt door een daverende explosie, gepaard gaande met hevige luchtdruk en veel rook. De rijkspolitie, die de zaak in on derzoek nam, vond ten slotte uit, dat de ontploffing plaats had gevonden in een van de drie urinoirs die Rhenen bezit. Het be tonnen gebouwtje, dat in het dicht bebouw de centrum staat, bleek zwaar beschadigd en volkomen ontzet te zijn. Stukken ver wrongen ijzer werden tot ver in de omge ving aangetroffen. Door de scherfwerking waren voorts stukken hout weggeslagen uit de kozijnen van de ramen van naburige ge bouwen. Er waren geen gewonden. Later werd een 16-jarige scholier uit Rhe nen aangehouden. Hij bekende, een bom te hebben gefabriceerd en deze met enkele kornuiten in het uitgezochte bouwwerkje geïnstalleerd te hebben. De zestienjarige gaf als motief voor zijn daad op, dat hij „voor de lol" ook eens met een zelfgemaakte bom wilde experi menteren. Hij liet blijken zich in het ge heel niet bewust te zijn van mogelijke fa tale gevolgen van zo'n experiment. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt De Sloterplas in de nieuwe tuinsteden van Amsterdam zal volgend jaar gebruikt worden voor waterskiën. Hiertoe hebben vanbuurtgenoten en van haar talrijke na dat de liefhebbers van deze sport bij her haling hadden verzocht, een plaats toe te wijzen waar de voor Amsterdam gelden de maximum vaarsnelheid voor motorbo ten (6 km per uur) mag worden over schreden. Het mes snijdt dus van twee kanten. Niet alleen hebben de waterskiërs en de speedboat-eigenaren nu hun zin, maar te vens zal de Sloterplas een functie krijgen in de recreatie te water. Tot dusver is de plas niet erg in trek geweest. De zei lers klaagden over een te hoge golfslag, een gevolg van de zeer grote diepte van dertig meter en meer. De boten zullen echter zo heeft het gemeentebestuur uitdrukkelijk bepaald voorzien moeten zijn van geluidsdem pers. Overwogen zal worden in de toe komst ook de Nieuwe Meer open te stel len voor waterskiërs. Voorlopig echter wordt dit met, het oog op de aldaar uit te voeren baggerwerkzaamheden niet wen selijk geacht. In de Westerkerk te Amsterdam is za terdagmiddag de jaarlijkse herdenkings plechtigheid gehouden ter ere van de ge sneuvelde geallieerde militairen. Namens de Koningin en Prins Bernhard werd deze herdenking bijgewoond door luite nant-generaal C. F. Pahud de Mortanges, chef van 't militaire huis van de Koningin. Van 7 t/m 14 november worden de in ons land gevallen geallieerde militairen her dacht en deze „intergeallieerde herden kingsdienst" voor de 14e keer gehouden onder auspiciën van het Nederlands oor logsgraven comité vormde de opening van deze week. Deze wordt zaterdag be sloten met „Klaproosdag" als hoogtepunt van de jaarlijkse Klaproosactie. Ook op deze dag zullen op verscheidene plaatsen in ons land herdenkingsplechtigheden wor den gehouden bij de graven van hen, die in de tweede wereldoorlog sneuvelden. De herdenkingsdienst in de Westerkerk werd o.m. bijgewoond door zeven ambas sadeurs, een gezant, vijf vertegenwoordi gers van ambassadeurs, brigade-generaal G. Dijkstra, als vertegenwoordigers van de minister van Defensie, de voorzitter van de Eerste Kamer, de Commissaris dei- Koningin in de provincie Noordholland, en de burgemeester van Amsterdam. Toe spraken werden gehouden door: reverend Ronald H. Royle M.C., predikant van de St. Matthews Church, Westminster (Lon den), de hoofdlegerpredikant ds. kolonel A. T. W. de Kluis, en pr. Marc Jospin, pasteur van de Eglise Walonne te Amster dam. Bij de katafalk, waarnaast een doden wacht van acht soldaten van de koninklij ke landmacht was opgesteld, legde luite nant-generaal Pahud de Mortanges als eer ste een krans, daarna volgden de buiten landse en Nederlandse autoriteiten en de putaties: totaal werden 25 kransen neer gelegd. Deze kransen zijn zondagmiddag na een korte plechtigheid in de aula neergelegd op de graven van geallieerde militairen op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Am sterdam. Gasrevolver. Een 22-jarige Haagse jongeman, die reeds elf keer voor diefstal veroordeeld is, stond thans terecht wegens diefstal van acht bromfietsen en wegens het in zijn bezit hebben van een gasrevol ver, waarmee men mensen tijdelijk weer loos kan maken. Er werd anderhalf jaar gevangenisstraf tegen hem geëist. Advertentie BAYERl 40. Wat bedoelt u met abnormaal? Dat ligt voor de hand, nietwaar? Ik neem aan dat een afperser doorgaans niet al te zeer lijdt aan ge voel van eigenwaarde. Maar dit gaat wat ver! Deze man geeft zonder blikken of blozen toe, dat hij zich door een vrouw heeft laten overtroeven, dat hij bang was en voor haar op de vlucht ging, dat hij een lafaard is en zich in de gegeven omstandigheden als een grote stommerik heeft gedragen. Hij bekent aan sociaal, li chamelijk en rassenminderwaardigheidsgevoel te lij den. En misschien in deze aangelegenheid zelfs wel aan een minderwaardigheidsgevoel als man. Hij vermeldt dit alles uitvoerig, zonder dat dit voor zijn wraakplan nen absoluut noodzakelijk is. En wel op een spottende, haast schertsende toon. Hij maakt zichzelf tot mik punt. Hij legt het er iets te dik bovenop. Ik geloof dat u gelijk hebt, zei Duchemin met gro te belangstelling. Maar waarom doet hij dat? Ja, dat zou ik graag van u willen horen. Laten we de zaak eens nagaan. Kunt u niet wat dui delijker zeggen waaraan u denkt? U bent eerlijk ge zegd op een gedachte gekomen, die ikzelf ook al heb overwogen. De schurk vat zijn eigen dood wat al te ge moedelijk op. U voegt daaraan toe: en zijn belachelijke eigenschappen, zijn mislukkingen en stommiteiten eveneens. Juist die dingen, die ieder normaal mens be ter verborgen tracht te houden dan zijn ondeugden. Ja juffrouw d'Engoult, ik geloof, dat u gelijk hebt. Vindon heeft net een tikkeltje te veel plezier om zichzelf. Maar waarom? Een ogenblik zag het er naar uit, dat Duchemin het beslissende heldere ogenblik zou krijgen waarin al zijn vermoedens en verdenkingen, al zijn overwegingen en ontdekkingen, zich plotseling tot een overzichtelijk pa troon zouden schikken. Hij meende inzicht te krijgen. Maar het was blijkbaar nog te vroeg; een tel later leg den de nevelen zich weer over zijn denken en hij was even ver als tevoren. Teleurgesteld vroeg hij nog eens: Waarom? Misschien wel. omdat hij uiteindelijk niet om zich zelf maar om ons lacht, zei Christiane d'Engoult met een nietszeggende glimlach. En deze opmerking ontketende in het brein van Du chemin een tweede vage reactie. Ook nu had hij de in druk dat hij de waarheid kon zien, dat hij er dicht toe was genaderd. Maar voor de tweede maal ontging zij hem. Christiane d'Engoult was opgestaan. Hier bleef het bij, die morgen. In de namiddag was mevrouw Daï Do door rechter Lheureux ontboden. Zij was laat. Het geld en het archief van Vindon heb je niet kun nen opsporen? vroeg de rechter aan zijn vriend. Met geen mogelijkheid. Hij had zijn banksaldo opgenomen en een bezoek aan zijn safe-loket gebracht de avond voor hij vermoord werd. Hij moet zijn geld en zijn papieren ongemerkt hebben overgebracht naar een ons onbekend adres, waar hij zijn intrek wilde nemen. Hoe staat het met het echtpaar Daï Do? Laat je de post van mevrouw controleren? Reken maar. De echtgenoot is twee weken gele den weggegaan. De man zit op zee, hoort er althans te zitten. Zijn vrouw heeft ons verteld, dat hij op 16 okto ber zonder afscheid van haar te nemen, naar Antwer pen is vertrokken. Wij hebben dit nagegaan. De con ducteur van de trein herinnert zich een oosterling in een gereserveerde coupé eerste klas te hebben gezien, hij kende zelfs de naam van de man. Tussen 16 en 18 okto ber zijn er uit Antwerpen heel wat schepen naar het Nabije en Verre Oosten vertrokken onder andere een Panamees, een schip uit Tanger en een uit Liberia. Dat vil zeggen dat het niet moeilijk is geweest omstreeks die tijd spoorloos uit Europa te verdwijnen. Het is zonderling! zei Lheureux: Een man die naar Formosa vertrekt zonder afscheid van zijn vrouw te nemen. Alleen een briefje: „Tot ziens, binnenkort in Hong-Kong! Vind jij dat gewoon? Een pracht stuk voor je verzameling tegenstx-ijdigheden. Ik heb erover nagedacht. De verklaring ligt eigen lijk wel voor de hand, vind ik. Het huwelijk van de heer Daï Do kon wel eens niet al te voortreffelijk zijn. Zij bleven uit conventie bij elkaax-, maar de heer Daï Do wijdde zich geheel aan zijn taak en mevrouw Daï Do, neem dat van mij aan aan de hare. Heb je dit alles uit betrouwbare bi-on? Uit zeer onverdachte bron. De huishoudster is een rasechte Franqaise, die vrijwel alles ziet en heel goed begrijnt wat zij niet te zien krijgt. Maar waar het op aan komt: het echtpaar Daï Do behoort tot de respectabele mensensoort? Zij woi'den als zeer respectabel beschouwd. Aan de Quai d'Orsay kx'eeg ik te horen: „De heer Daï Do is een Koreaan uit de eerste kringen". En je weet wat er komt kijken als je aan de Quai d'Orsay gunstig be- ooi'deeld wenst te worden. Ze zeggen daar al gauw: „Hij is een beetje gemakkelijk van opvattingen", als ze het over een man hebben, die veroordeeld is wegens verduistering van gelden, een zedendelict of hulpver lening aan de vijand. Mevrouw Daï Do lijkt in Parijs geen kennissen te hebben. Ik heb haar ontmoet. Ze maakt een intelligente en ook wei beschaafde indruk, maar gevoelloos en kil, haast verstai-d. En verder het is heel moeilijk onder woorden te brengen gaat ze te goed gekleed, draagt ze te dure schoenen, heeft ze een te modern kapsel en is ze te zwaar geparfumeerd. Hier moesten zij ophouden. De bode diende mevrouw Daï Do aan. Zij droeg een stola van martei'bont over een zwarte tailleur met geborduurde revers. Ze was zwaar opgemaakt en werd voorafgegaan en gevolgd door een wolk van parfum. Zij was wat velen een chique vrouw noemen. Duchemin vroeg onmiddellijk: Hebt u al bericht van uw man gehad, mevi-ouw? Zeker, dank u wel. Goed nieuws, naar ik hoop? Uitstekend. Lheureux zowel als Duchemin was gewend zijn ge dachten te vei-bergen en beiden zouden er een eed op hebben durven doen, dat zij de bedoeling van Du- chemins vx-agen niet hadden laten doox-schemeren. Ech ter zouden zij in dat geval wegens meineed zijn ver oordeeld. Ik merk, dat ik u in verbazing breng, heren zei Vera Daï Do. Ik heb geen bericht over de post ge had, een van mijn vrienden heeft mij op de hoogte ge steld. Vandaar. Hij heeft mij verteld, dat mijn man van Antwerpen uit zijn ontslag aan president Syngman Rhee heeft aangeboden en dat hij op de afgesproken manier naar Formosa is vertrokken. Het spijt mij buitengewoon 'at hij vertrokken is, zei Lheureux droog. Hij ergerde zich plotseling aan die kille en ongenaakbare vrouw. (Wordt vervolgd) NAVO-oefening. Tussen 10 en 14 no vember zullen in het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan en de zeewegen ten westen van Engeland vlootoefeningen wor den gehouden ter voorbereiding van de tactische NAVO-oefening „Sharp Squall IV". Aan deze gezamenlijke operaties zul len Nedei-land, Canada, Frankrijk en Enge land deelnemen. Oplichter. De Haagse rechtbank heeft een gevangenisstraf van tien maanden opgelegd aan een 35-jarige Haagse koopman. Aan een Haagse dame had hij wijsgemaakt dat hij 63.000 gulden in de voetbalpool had gewonnen. Hij liet de vrouw op een zondagavond aan de hand van de radio-nieuwsberichten zijn toto formulier controleren, nadat hij een half uur tevoren gauw alle uitslagen goed had ingevuld tijdens de eerste radio-uitzending van de sportuitslagen. De vrouw geloofde inderdaad dat hij de pool had gewonnen SSS. Amsterdam krijgt een service station dat geheel in bedrijf zal worden gebx-acht en gehouden door studenten: „Shell-Kriterion" genaamd. Het wordt be gin volgend jaar geopend als waarschijn lijk het eerste benzinestation van deze soort in Europa. De eerste steen is donder dag gelegd. Het station zal worden bemand met tenminste twaalf studenten, die een opleiding hebben gehad in Den Haag. Op dat zij hun studies voldoende kunnen blij ven volgen zullen de werktijden per stu dent maximaal achttien uur per week be lopen. Een 53-jarige correspondent van de Nederlandsche Handelmaatschappij te Epe die enige maanden geleden werd aange houden onder verdenking van fraude heeft na bij onderzoek gebleken is, een bedrag van tenminste 51.000 gulden verduisterd. De man schijnt jai-en geleden, toen hij nog op het N.H.M.-kantoor te Apeldoorn werk te, met zijn praktijken te zijn begonnen. Concertgebouw: Vandaag 20 uur: con cert door dameskoor „Haerlem". Minerva Theater: Dinsdag 20.15 uur: Journalistencabaret „Pers-Vers". Van daag 20 uur: Nederlandse Comedie met „Hier met de poet". Dinsdag 20 uur: Haag se Comedie met „De dolleman". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en don derdag 14 en 16.15 uur: ,.De blauwe en gel," 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „08/15" deel III. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur „Die tolle Lola," 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14. 16.15 19 en 21.15 uur: „Een van hen was een canaille", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Met zachtheid en geweld," alle leeftijden. Dins dag 14 en 20 uur: „Huis van bamboe". 18 jaar. Woensdag 14 en 20 uur: „Narcoti ca", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Geladen zaterdag'' 18 jaar. Minerva Theater. Vandaag 20.15 uur: „De kat", 18 jaar. Woensdag en donder dag 20.15 uur en woensdag 14.30 uur: „De lord, de lady en de butler", alle leeftij den. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don- dei'dag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De ridder der wraak". 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Een gentle man wordt geen sheriff" alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag, dinsdag en donderdag 20 uur: „Do dende liefde", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 14 november dagelijks van 10-17 uur en zon dags van 14-17 uur, alsmede vrijdag en maandag van 19-21 uur: Expositie van diorama's van dr. W. G. L. Wieringa. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 december dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van werken van Theodoor Heynes. Kunstzaal Oud Ambacht (Omvalspoort): Tot 23 november dagelijks van 10-17 uur en zondag 13-17 uur- Expositie van teke ningen, aquai-ellen en grafisch werk van Ety Kolkman. Museum „Het Huis van Looy" (Kam- pei'laan): Tot 16 november dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zon dag van 14 tot 17 uur: Jubileumexpositie leven en werk van Jacobus van Looy. DIVERSEN Brinkmann: Lezing drs. G. G. M. Tja- den over „Maan en Sterren" (Psychical Research). Vleeshal: Vandaag tot 22 uur en dins dag 10-17 uur: Vogelshow van „De ge kleurde zanger'*. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 6 novem ber).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4