Jeugd van Velsen doe mee aan de tekenwedstrijden win een bandrecorder! Stofzuigers Fa De Vilder RADIO UNIQUE I I B. en W. Beverwijk stellen voor belastingtarief te verlagen 6 BIOSCOOPBEZOEK LOOPT TERUG Oud-adjudant C. van der Jagt overleden Zeestraat wordt verbreed Nieuw schip voor de Java-China-Paket Scheepvaart Zoals men de man aan zijn kleren kent In dit dagblad SPECIAIJE VERKOOP JAPONSTOFFEN MANTELSTOFFEN Een LAMPION, compleet met stok en kaars, aa Klein taai Opzettertjes I half Pond 39 Kruidnootjes 1 7 C Pepernoten Grote keuze Rechte lampions vanaf Mooie gebloemde lampions Vogellampions S 16 25 60 Import Chinese lampions, Turn turn Speelgoedsnoepjes Sigaartjes enz. enz. St. Nicolaas uitdeel-schuimpjes 49 55 Gemengd St. Maarten U I TDEELGOED 89 ct ADVERTEERT IN DIT BLAD STANDAARDSUPER E 9 SIEMENS —.perfecte techniek SIEMENS Radio en Televisie Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan TEKENWEDSTRIJD op Plein 1945 voor ieder kind, ongeacht welke leeftijd!! De tekenaars van de 60 mooiste tekeningen mogen in groepen van drie 20 St Nic.-etalages maken op Plein 1945. Die kinderen, die de 2 origineelste etalages hebben gemaakt, krijgen voor hun school C611 bandrecorder cadeau De droom van iedere onderwijzer. De winnaars ontvangen persoonlijk een leuke herinnering aan deze wedstrijd Doet dus mee aan de leukste en origineelste etalagewedstrijd op Plein 1945. Vraag of je onderwijzer(es) je helpt, het is in 't belang van de school. Tekeningen blijven het eigendom van de jury. Bij niet voldoende deelname worden de scholen niet ingeschakeld. De tekenwedstrijd gaat in ieder geval door! MAANDAG 9 NOVEMBER 1959 Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad van Beverwijk voor het vermakelijkheidsbelastingtarief voor de gewone filmvoorstellingen te verlagen van dertig tot vijfentwintig procent gel dend voor het tijdvak van 1 januari '60 tot en met 31 december 1961. B. en W. stellen deze verlaging voor op grond van het feit, dat het bioscoopbezoek afneemt, wat volgens hen mede een gevolg is van de toeneming van het aantal televisietoe stellen. Gedurende de laatste jaren hebben de bioscoopexploitanten herhaaldelijk hun be zwaren tegen het geldende tarief onder de aandacht van B. en W. gebracht. De daar bij aangevoerde gronden echter hebben B. en W. nimmer van de noodzaak ener verlaging kunnen overtuigen. In de brief, welke de bioscoopexploitan ten kortgeleden hebben geschreven, heb ben zij gewezen op een omstandigheid die naar de mening van het college, aanlei ding moet zijn deze aangelegenheid op nieuw onder het oog te zien. Ook uit de ter beschikking staande gegevens is het ons bekend, dat de door het publiek be stede bedragen, en dus ook de netto aan de exploitanten ten goede komende bedra gen, sinds 1956 een betrekkelijk sterke daling vertonen. Hierdoor komt de renta biliteit in deze bedrijven in gevaar en de exploitanten zien geen kans, zoals zij ook bij een besp?eking mondeling hebben toegelicht, de belasting volgens het gelden de tarief op te brengen. Hoewel betreffende de oorzaken, welke tot deze vermindering van het bioscoop bezoek hebben geleid, geen officiële ge gevens voorhanden zijn, mag, naar de me ning Van het college, met zekerheid wor den aangenomen dat het feit, dat het aan tal ingezetenen die een televisietoestel ko pen, zeer sterk toeneemt, zo niet de enige dan toch de allerbelangrijkste factor is. B. en W. zijn geneigd aan te nemen, dat de vermindering van het bioscoopbezoek in plaats van een toeneming, zoals in onze worden verwacht, uitsluitend daaraan valt toe te schrijven. Tijdelijk verschijnsel? Indien het vorenstaande juist is dan bestaat er, naar de mening van het col lege welke mening door de bioscoop exploitanten wordt gedeeld grond voor de verwachting, dat de verminderde be langstelling voor de bioscoop van tijdelij ke aard zal zijn. Zodra het televisietoestel ingeburgerd is en het aantrekkelijke van het nieuwe heeft verloren, mag worden verwacht dat de belangstelling voor de Op 63-jarige leeftijd is overleden de oud-adjudant van de Velsense politie de heer C. van der Jagt. Hij was al geruime tijd ziek. De overledene werd op 23 mei 1896 in Spijkenisse geboren. Na het vervullen van zijn dienstplicht in de eerste wereldoorlog. Wam hij op 19 oktober 1920 als agent bij de Schiedamse politie. Vervolgens was hij agent in Haarlem en Hillegersberg. Hierna volgde zijn aanstelling bij de Velsense politie op 1 februari 1929. Op 1 september 1933 werd hij bevorderd tot brigadier, wat hij bleef tot augustus 1940. Toen werd hij majoor, een titel die de politie nu niet meer kent. Na de oorlog werd de heer Van der Jagt bevorderd tot adjudant en wel op 1 januari 1946. In april 1957 werd hij eervol ont slagen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. In juni van dat zelfde jaar echter werd hij op arbeids overeenkomst wederom bij de politie van Velsen in dienst genomen. Dit mag een bewijs zijn, dat de heer Van der Jagt de politie niet graag verliet. Hij stond bekend als een goed politie man, wiens kennis van verkeersaange- legenheden groot was, zodat hij voor velen een vraagbaak was. Als commandant van de verkeers- en motordienst was hij bij de burgerij een gezien man. Wegens zijn verdiensten werd hij op 30 april 1953 ko ninklijk onderscheiden met de gouden ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De thans overledene was secretaris van de afdeling Velsen van het Verbond voor Veilig Verkeer. De begrafenis heeft plaats dinsdagmid dag op de begraafplaats Westerveld te Driehuis, na aankomst van trein 15.34 uur. bioscoopvoorstelling weer zal toenemen. Het lijkt zelfs waarschijnlijk, dat velen, die voorheen zelden of nooit een bioscoop voorstelling bijwoonden, door de televisie voor de film en hetzelfde zal gelden voor toneel en muziek worden ge wonnen, en deze daarna in de bioscoop zullen gaan zoeken. Voorts kunnen B. en W. mededelen, dat de plaatstelijke bioscoopexploitanten on langs hun tarieven iets hebben verhoogd, zonder dat een vermindering van het bioscoopbezoek daarop is gevolgd. Deze maatregel juichen zij toe, omdat de ex ploitanten daarmede te kennen geven dat zij de moeilijkheden waar zij voor staan niet enkel ten koste van de belastingop brengst willen zien opgelost. Anderzijds is het B. en W. gemakkelij ker gemaakt de raad een voorstel te doen tot een zij het ook tijdelijke verla ging van het tarief. Verhoging van de en treegelden immers betekent een hogere belastingopbrengst. B. en W. zijn van me ning, dat deze meerdere opbrengst tij delijk kan worden aangewend voor ver laging van het tarief. Hoewel zulks niet met absolute zekerheid valt te berekenen nemen B. en W. aan dat hierna volgend voorstel aan belastingopbrengst niet meer zal kosten dan de genoemde verhoging der entreegelden aan belasting opbrengt. Aldus komt de meerdere opbrengst van de entreegelden geheel aan de exploitan ten ten goede. De Zeestraat in Beverwijk is al jaren lang te smal op het gedeelte tussen de Ko ningstraat en de Groenelaan. De verkeers capaciteit is gering. Daaraan willen B. en W. thans een einde maken, door deze weg te verbreden. Dank zij aankopen, onteige ningen en onderhandelingen met betrok ken eigenaren, is thans de mogelijkheid aanwezig het genoemde gedeelte van de Zeestraat te verbreden. De rijweg wordt verbreed van vijf tot zes en een halve me ter met aan weerszijden trottoirs van on geveer twee en een halve meter breed. Langs de zuidzijde van die weg is een par- keerstrook van twee meter ontworpen. In het plan is ook betrokken de verbetering van het kruispunt Zeestraat-Koningstraat. Het wegdek moet worden vernieuwd. Voor de uitvoering van het plan is een bedrag van 32.600.- nodig, waarvoor de raad een krediet wordt gevraagd. Met de traditionele vlagwisseling werd vanmorgen te Rotterdam het motor vrachtschip „Straat Clarence", door de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. n.v. te Rotterdam gebouwd voor de Koninklijke Java-China-Paket- vaart te Amsterdam, overgedragen. Het ruim 138 meter lange schip heeft accommodatie voor twaalf passaigers. Het heeft een deadweight-tonnage van 9.900 ton en vijf laadruimen. De „Straat Clarence" beschikt over vier dieptanks voorhet vervoer van eetbare oliën. Zij heeft de modernste navigatiemiddelen. Aagtekerk 8 100 m. w. Kreta n. Genua. Aalsdijk 8 160 m. z. Djeddah n. Suez. Abbedijk 8 te Antwerpen. Abbekerk 8 v. Suez n. Djibouti. Achilles 9 te Antwerpen. Adonis 8 250 m. w. Kp. Finisterre n. Amsterdam. Agamemnon 8 te Georgetown. Alamak 9 te Antwerpen. Alblasserdijk 8 v. Bremen n. Hamburg. Alcor 7 te Rosario n. Pto. Acevedro. Albena 8 te Rotterdam. Alkes 7 v. Rotterdam n. Bremen. Almdijk 9 te Le Havre. Alphacca 8 te Rio de Janeiro verw. v. Santos. Amalie B 8 v. Ceuta n. Aden. Amerskerk 9 te Duinkerken. Ampenan 2 te Middlesbro v. Rotterdam. Amstelkroon 8 450 m. n. Morotai n. W.-Australië Amstellaan 8 te Antwerpen v. Amsterdam. Amstelland 8 v. Hamburg n. Amsterdam. Arendsdijk 9 te New Orleans. Arendskerk 8 te Antwerpen v. Duinkerken. Ares 8 v. Antofagasta n. Chanaral. Arkeldijk 9te Singapore. Attis 8 te Baltimore. Bali 9 te Hollandia verwacht v. Manokwarl. Balong 8 te Bombay. Barumun 8 v. Singora. 10 te Bangkok verwacht. Bengkalis 8 te Hamburg v. Amsterdam. Bennekom 8 te Hamburg. Billiton 8 te San Francisco. Blitar 8 35 m. n. Ouesant n. Houston. Borneo 8 te Suez verwacht. Calamares 9 te Armuelles. Calt. Delft 8 300 m. z.o. Ras Al Hadd n. Fremantle. Caltex Delfzijl 8 5 m. n.w. Vlieland n. Popenhag Calt. Eindhov. 8 200 m. n.w. Cochin n. Muroran. Caltex Nederland pass. 8 Key West n. Pt. Arthur. Caltex Pernis pass. 9 Kp. Vincent n. Port Said. Caltex Rotterdam 8 10 m. z. Scarpanto n. Sidon. Caltex Utrecht 8 v. Port Said n. Rotterdam. Camerounkust 8 95 m. n. Dakar n. Le Havre. Electrolux, Excelsior. Erres, Holland Electro. Ruton. AEG, enz. Verkoop Inruil Reparatie Betaling tn overleg VEL3EKDUINWEG 173 Telef. 4402 kent men de zaak aan het blad waarin zij adverteert. Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. Camphuys 9 te Bangkok. Carrillo 8 te Charleston n. Cristobal. Cartago 9 te Los Angeles. Ceronia 9 te Yokkaichi verw. v. Yokohama. Charis 6 v. Mobile n. Houston. Cistula 8 v. Singapore n. Chittagong. Clavella 8 te Rotterdam. Corilla 9 te Singapore v. Manilla. Dalerdijk 9 te Los Angeles. De Eerens 9 nog te Basrah. Doris 9 v. Port of Spain n. La Guaira. Eemdijk 8 te Rotterdam. Eemland 8 v. Vitoria n. Bahia. Ena 8 te Willemstad v. Maracaibo. Eos 9 te Roterdam. Esso Nederland 8 v. Port Said n. Antwerpen. Gaasterland pass. 8 Finisterre n. Recife. Gabonkus 8 te Amsterdam. s Graveland 8 te Amsterdam. Hector 8 dw. Lissabon. Heelsum 8 te Bremen v. Amsterdam. Heemskerk 8 te Genua. Helicon 8 v. Curagao n. Jeremie (Haiti). Hersilia 8 v. Aruba n. Curagao. Holendrecht 8 v. Zeebrugge n. Emden. Hydra 8 v. Bremen n. Antwerpen. Iberia 8 27 m. z.o. Helsinki n. Leningrad. Ivoorkust 7 te Amsterdam. Jacob Verolme 9 te Callao. Jagersfontein 8 te Amsterdam. Jason 8 te Rotterdam. Joseph Frering 8 v. IJmuiden n. Monrovia. Kabylia 7 v. Cardon n. Buenos Aires. Kalydon 8 te Curagao v. New York. Kara 8 v. Punta Cardon n. Perth Amboy. Karachi 9 te Manilla v. Cebu. Karimata 9 te Port Said verwacht v. Genua. Karsik 8 te Durban. Kellia 9 te Liverpool verwacht v. Thameshaven. Kenia 8 v. Curagao n. Fedala. Kertosono pass. 8 Kp Vincent n. Marseille. Koningswaard pass. 8 Trinidad n. Curagao. Korovina 8 110 m. w. Landsend n. Curagao. Kosicia 8 te Rotterdam. Krebsia 8 v. Cabimas n. Sydney. Kryptos pass. 8 Singapore n. Mena A1 Ahmadi. Kylix 8 v, Rotterdam n. Omskoldsvik. Leersum 8 v. Chicago n. Duluth. Lekkerkerk 8 tc Bremen verwacht. Lemsterkerk pass. 7 Ouessant n. Antwerpen. Leuvekcrk 8 te Port Said verwacht. Lieve Vrouwekerk 9 te Aden. Lindekerk 9 te Bushire. Loenerkerk 7 te Antwerpen v. Rotterdam. Loppersum 7 v. Brownsville n. New Orleans. Louis Lantz 8 te Rotterdam. Maas 8 8 m. z. Kp. Trafalgar n. Leixoes. Maasdam 9 te Athene. Maashaven 7 v. Santos n. Buenos Aires. Maaskerk 8 v. Hamburg n. Bremen. Mariekerk 8 v. Aden n. Suez. Marnelloyd 8 te Aleppey. Medon 9 te Baltimore. Meerkerk 8 v. Rangoon n. Chittagong. Meliskerk 7 te Rotterdam. Memnon 8 te Puerto Limon. Meetor 9 te Georgetown. Merwede 8 te Antwerpen. Minos 8 v. Brunsbüttelkoog n. Amsterdam. Modjokerto 8 ten anker rede Tandjong Pandan. Molenkerk 7 te Rotterdam. Montferland 8 te Amsterdam. Muiderkerk 8 v. Suez n. Aden. Munttoren 8 15 m. n.o. Masawa n. Suez. Mijdrecht 8 te New York v. Puerto La Cruz. MyJady 8 86 m. z.w. Kp. Blanc n. Las Palmas. Naess Commander pass. 8 Kp. Dagata n. Tripoli. Naess Lion 8 v. Port Said n. Landsend. Naess Tiger 8 90 m. o. Gibraltar n. Bremen. Neder-Eems 8 te Port Swettenham. Neder-Waal 7 v. Amsterdam n. Indonesië. Nieuw Amsterdam 8 te Southampton verwacht. Oberon 9 te Paramaribo. Oldekerk 7 v. Rotterdam te Amsterdam, ij Ommenkerk 8 v. Casablanca n. Antwerpen. Oranje 7 v. Genua n. Southampton. Oranjestad 8 v. Paramaribo n. Trinidad. Orestes 8 140 m. z.w. Ouesant n. Antwerpen. Ouwerkerk 7 v. Beira n. Dar Es Salaam. Papendreeht 7 v. Augusta n. Novorossik Pendrecht 9 te Le I-Iavre. Peperkust 8 v. Takoradi n. Lagos. Phi line pass. 8 Kp. Bon. Philippia 8 v. Suez n. Mena. Poseidon 8 v. New Orleans n. La Guaira. Prins Casimir 9 te Hamilton. Prins Frederik Hendrik 7 240 m. w.z.w. Belle Isle naar Glasgow. Prins Frederik Willem 9 te Montreal. Prins Willem van Oranje 8 tc Montreal. Prins Willem V 8 v. Rotterdam n. Montreal. Prinses Irene 8 v. Toronto n. Chicago. Proven.singel 8 405 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Pygmalion 8 180 m. o. Tripoli n. Beyrouth. Radja 9 te Tandjong Priok verw. v. Semarang. Rotterdam 9 te New York. Rotti 9 te Singapore. Salatiga 8 v. Abadan n. Cochin. Samarinda 8 v. Cristobal n. Trinidad. Sanana 9 te Singapore. Sarangan 9 te Vancouver. Scheldelloyd 7 te Rotterdam. Senegalkpst 9 te Antwerpen. Sigli 9 te Sydney verwacht. Sinabang 9 te Sydney. Slotqrdi.ik 8 te Antwerpen v. New York. Solon 7 690 m. o.z.o. Bermuda n. Curagao. Stad Maassluis 8 40 m. z.z.w. Ouess. n. L. Palmas. Stad Rotterdam 9 dw. Majorca n. Melilla. Stad Schiedam 8 200 m. n. Trondheim n. Gent. Stanvac Benacat 8 v. Buatan n. Sungeigerong. Steenwijk pass. 9 Panamakanaal n. Curagao. Stentor 10 te Mobile verwacht. Steven pass. 8 Quebec n. Montreal. Str. Magelhaen 8 200 m. o. Saigon 'li. Hongkong. Straat Clarence 8 v. Rotterdam n. Bremen. Straat Johore 9 te Penang. Straat van Diemen 9 te Lorenzo Marques. Straat Torres 8 te Adelaide v. Melbourne. Sumatra 9 te Belawan. Tamo 7 v. Rotterdam n. Bremen. Taria pass. 8 Dondrahead n. Chittagong. Tawali 8 te Genua v. Marseille. Tjiboaas 10 te Hongkong verwacht. Tjiluwah 10 te Kobe verwacht. Tjipanas 9 v. Tokio n. Yokohama (dokken). Togokust 8 te Accra. Van Linschoten 7 te Singapore. Van Noort 11 te Auckland v. Suva- Vasum 8 te Suez nè L'Avera. Vivipara 8 100 m. w. Manilla n. Shimotsu. Waal 8 te Rotterdam. Waikelo 9 te Mogadiscio. Waterland. 9 te Santos. Westerdam 9 te Rotterdam. Willem Barentsz 7 v. Amsterdam n. Antarctica. Willem Ruys 8 v. Singapore n. Melbourne. Witmarsum 8 te Le Havre. Woensdrecht 8 200 m. w.n.w. Port Said n. Malmö. Wonosari 8 v. Belawan n. Trincomalee. Wonosobo 8 84 m. n. Den Helder n. Rotterdam. IJssel 8 te Algeciras v. Algiers. Zaankerk 9 v. Hongkong n. Aden. Zonnekerk 8 te Brisbane verwacht. Zuiderkerk 10 te Adelaide verwacht. SLEEPVAART Argus 9 v. Rotterdam te Amsterdam. Barentsz Zee 9 v. Melbourne te Bluff. Cycloop 5 350 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Gele Zee 9 v. Rotterdam n. Halifax. Hudson 9 v. Maracaibo. Noordholland 5 450 m. n. Christobal n. Japan. Noordzee 3 v. Port Said. Stentor 9 v. Rotterdam n. Nantes. Thames 9 op de Theems. Friesland 6 te Curagao. U kunt keuze maken uit een prachtige collectie moderne japonstoffen: struktuur, pied de poule, tweeds, bouclés en zibeline ruiten. Normaal 9.75. Nu geldt de speciale prijs: Door ruim 1400 uren zonne schijn bleven de fabrikanten zitten met de mooiste collectie winterstoffen, die ooit werd samengesteld. Onze inkopers konden deze unieke kans niet onbenut laten Daarom vindt u ze NU BIJ GERZON tegen wel héél bijzondere prijzen! Ook voor rokken en pakjes. Mohairs, velours, bouclés, alles in gloednieuwe dessins en gloedvolle tinten. Normaal 19.75-22.50 per meter. Voor deze speciale aanbieding IO so reeds vanaf fcU Cl heei pondf üJ LAMPION NIEUW dat zijn pas de echte, aft toch slechtsT'fc STOKJES6 KAARSJES3 Per pak 18 stuks45 half pond half pond slechts enorme zak van een heel pond, ter gelegenheid van 't feest MARKTPLEIN 16 Een Hi-Fi-Super in een representa tieve gematigd moderne uitvoering. Lichte of donkere edelhouten kast. L, M en FM, magisch afstemprisma, aansluitingen voor bandrecorder, pick-up en extra luidspreker. Afmetingen: ca. 60 x 35 x 21 cm f 299,- STEREO UITVOERING f 360,— extra luidsprekerbox voor idem f 54,30 Vraag Uw handelaar defnonstratie en bro chure van de gehele Siemens serie 1-960 VOOR NAAR De speciaalzaak voor geheel Kennemcrland TROMPSTRAAT 66 - IJMUIDEN (O.) - TELEFOON 7304 Voorwaarden: Teken het Plein 1945 of een gedeelte daarvan. Stuur deze tekening in bij een winkelier op Plein 1945. Vermeid je leeftijd en adres en op welke school je bent. Sluitingsdatum 14 no vember 1959.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6