EL-MIOR Afgescheurd kaartje kostte buschauffeur zijn baan Damesmantels Bemanningen trawlloggers behoeven niet te laden en te lossen PH. DE KONING Winkeliersactie getorpedeerd kankerbestrijding gedupeerd IJmond-agenda Duffel Montycoats VELPO Havenberichten zocht Europa's fijnste strepen, zachtste ruiten uit voor exclusieve shirts- met-peréoonlijkheïd 1790 Haarlemse raad wenst overleg over ruimtelijke ordening PATENT UNCO L0ENDERSL00T PRISMA HORLOGES super convector f 420.- 5 A L C B Jül 17 Door ministerieel stilzwijgen graayers HORLOGERIE L. ME 13ER Fabrieksarbeider nam 15 bromfietsen weg Engeland tegen conventie over lonen en arbeidstijd van zeelieden SPECIAALZAKEN St. Maarten in de IJmond Associatie van Cyprus met het Britse Gemenebest? Geen oefenterrein voor het Britse leger Studenten hadden veel te weinig water bij zich W JU m Buschauffeur redt kind uit Haarlemse Raamsingel AMSTERDAMSE HA VENPLANNEN Ontslagkwestie thans voor de Centrale Raad Daar ligt het aan Ingenomen zilverbons blijven „reservegeld" Ontwerp-streekplan van bloembollenstreek Haarlemse schoenhandelaar veroordeeld tot f 1000 DONDERDAG 12 NOVEMBER 1959 Advertentie Het ministerieel stilzwijgen op een ver zoek van de Winkeliersvereniging „Wyker- oor" om ten behoeve van de voorgenomen Sint-Nico'aas-actie een loterij ten bate van het comité Vclsen-Noord van het Konin gin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding te mogen houden, heeft deze lo terij getorpedeerd. Dit was de inhoud van de ernstige klacht van de heer A. Langkemper, de or ganisator en promotor van de bijzondere WVW-acties, die woensdagavond in hotel „IJmond" voor een groot aantal leden deze mededeling deed. Men heeft er aan gedacht de nieuwe actie goed voor te bereiden, maar de uit gewerkte plannen kunnen worden opgebor gen. De voorzitter, de heer E. Sanders, be klaagde zich er over. dat ten behoeve van 200.000 landbouwbedrijven in ons land een volledig ministerie bestaat, doch dat de 400.000 middenstandszaken met een mil joen mensen het slechts met een staats secretaris als hoogste functionaris moeten doen. Hij weet ook veel aan de midden standers zelf, die vaak .te individualistisch hun weg gaan en hij achtte het noodzake lijk, dat zij meer organisatiebesef krijgen om althans ook in de hoogste regerings- regionen behoorlijk te worden gehoord. De heer A. Langkemper deelde zijn collega's mede reeds vroeg met de voor bereidingen tot de actie te zijn begonnen, maar vermoedelijk nog niet vroeg genoeg. Gedachtig aan de grote offervaardigheid van de Nederlanders voor liefdadige doel einden, is met het bestuur van de afdeling Koningin Wilhelminafonds overleg ge pleegd een loterij te houden door de win keliers als trekpleister voor de Sint Nico- laas-actie. Zestig percent van de loterij zou aan het KWF ten goede komen. Maar, hoe wel de aanvraag reeds in augustus is inge diend, is de vereiste ministeriële beschik king nog niet afgekomen, waarbij onge twijfeld de grootste moeilijkheid wordt ondervonden van de Officier van Justitie te Haarlem, die de minister moet advise ren, aldus de heer Langkemper. „En aangezien de hoogste molens het langzaamst malen" adviseerde hij al in ja nuari voor de actie 1960 een aanvraag in te dienen. Hoe het zou worden De loterij zou bestaan uit vijftienhonderd gulden aan prijzen, waaronder als hoofd prijzen een televisietoestel, een keukenuit rusting. een radiotoestel, een bromfiets en tal van andere zaken. De heer Langkem per betreurde het thans de rollen te moe ten omdraaien en wegens de nog niet ver kregen ministeriële toestemming van de ministeries van Economische Zaken en Justitie het KWF-bestuur van een en an der op de hoogte te brengen. „Een actie is duur", zo zei hij, „maar het behoeft niet zo schrikbarend duur te worden voor de deelnemers als in Bever wijk, waar de winkeliers van de nieuwe galerij negenhonderd gulden per persoon voor hun reclamestunts hebben moeten betalen". De Velsen-Noordse winkeliers zitten in een centrum, waar veel ontbreekt om. een volmaakt geheel te krijgen. De WVW zoekt met primitieve middelen om de inwoners Advertentie V E L SE N-IJMUIDEN DONDERDAG 12 NOVEMBER Rex, 20 uur: Ball im Savoy. Thalia, 20.00 Dodencel 2455. Patronaatsgebouw, 20 uur: Filmavond Tuinbouwstudieclub. Du Commerce, 20 uur: Culturele avond PTT. Raadhuis, 9.30—12 uur spreekuur .wet houder van openbare werken. Zaal Abelenstraat, van 20 uur af spreek uur Alcoholics Anonymous. VRIJDAG 13 NOVEMBER Thalia, 20 uur: The last Blitzkrieg. Rex, 20 uur: Als een losgebroken beest. Raadhuis, 20 uur: Politiek jongerencon tact Velsen. Cultureel Centrum, 20 uur: Fotokring Velsen. SANTPOORT DONDERDAG 12 NOVEMBER Badhuis, 14 uur: Spekmiddag huisvrou wen. BEVERWIJK DONDERDAG 12 NOVEMBER: Kcnnemer Theater, 10 uur: Toneelavond Rederijkerskamer Kennemerland. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Taba- rin". Gebouw K.S.A., 20 uur: Gymnastiek vereniging Sport Staalt Spieren. Gemeentehuis, Scheybeek, 19.30 uur: Ver gadering van de gemeenteraad. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering K.A.B.O. „De Opbouw", 20 uur: Wijkavond Her vormde Gemeente, Wijk I. VRIJDAG 13 NOVEMBER Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zolang we mensen zijn". W.B. Theater, 20 uur: „Flitsende degens" Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymus". Kcnnemer Theater, 20 uur: Europa on der de Magneetpoort van „Noord" in eigen plaats te houden. Daarom deed de heer Langkemper de suggestie de traditie in stand te houden en tijdens de actie, die van 21 november tot en met 5 december weer wordt gehou den dubbele WVW-zegels uit te geven. Dan kan met goed opgezette propaganda een omzet van anderhalve ton worden be reikt. Een andere oplossing is er niet.. Bo vendien bewijst het aantal ingeleverde ze gels elke maand opnieuw, dat geen zegel verloren gaat. hoewel hierop door de WVW was gespeculeerd. Het bestuurspleidooi won het glansrijk, aangezien alle aanwezigen zich hiermede akkoord verklaarden. Men was het er over eens, dat wegens het ministerieel onthou den van goedkeuring aan de loterij niet alleen de WVW. maar bovenal de kanker bestrijding hierdoor buitengewoon gedu peerd ts. Ten slotte kwam de verdere organisatie van de Sint Nicolaas-actie ter sprake. Er zal een speciale krant worden uitgegeven en op 21 november, wanneer namens de Velser Gemeenschap Sint Nicolaas en zijn knechten Velsen-Noord bezoeken zal ook het drumkorps van de speeltuinen „Schul pen" en ..de Meerweiden" zijn medewer king verlenen, zo mogelijk ook op 28 no vember. Advertentie in mohair, en loden flausch, tweed reeds vanaf 52.50 CDCnAAI 7AI/CU BEVERWIJK SPc£IAALZAI|EN breestraat 6 bij ons verkrijgbaar Lange Nleuwstraal 8 Telefoon 703" De Haarlemse politie heeft een 18-jarige fabrieksarbeider gearresteerd die 'er de laatste tijd een sport van maakte brom fietsen weg te nemen, er op te toeren en ze ergens neer te zetten als hij een exemplaar zag dat hem meer aanstond. Een recher cheur pakte hem in de omgeving van zijn woning in de Zocherstraat in Haarlem in de kraag op het moment dat hij een ritje wilde gaan maken op de vijftiende door hem weggenomen brommer. In enkele ge vallen maakte de jongeman de ritjes samen met een uit een opvoedingsgesticht ont snapte, eveneens 18-jarige loopjongen uit Haarlem. Men verdenkt de fabrieksarbei der er ook van samen met de loopjongen een bromfiets te hebben gestolen en ver kocht. De thans aangehoudene zette de brom fietsen neer in de omgeving van zijn wo ning in de Zocherstraat in Haarlem Een in de buurt wonende rechercheur was het opgevallen dat er steeds een ander merk hromfiets stond. Hij ging posten en toen de jongeman wilde wegrijden hield hij hem aan. De Britse regering zal de in mei 1958 door de zeevaartconferentie van de inter nationale arbeidsorganisatie' aangenomen conventie over normen voor lonen en ar beidstijd van zeelieden niet bekrachti gen omdat de in Engeland geldende nor men over het algemeen beter zijn, aldus is in een witboek meegedeeld. Bemanningen van trawlloggers behoeven niet te laden en te lossen. Reders, aan gesloten bü de Reedersvereeniging voor de Haringvisschery, zullen geen opdrachten hiertoe meer geven. Dit deelt de Centrale van Zeevarenden, vakgroep visserij, in> „Ons Bestek" mee aan zyn leden. Niet lang geleden werd het bestuur van deze vakorganisatie benaderd door een aan tal bij de C.K.V. aangesloten bemannings leden van aan Katwijkse reders behoren de trawlloggers met de vraag of zij uit hoofde van de toepasselijke C.A.O. ver plicht waren, het schip waarop zij voeren te laden of te lossen. Van rederszijde stelde men zich namelijk op het standpunt dat de verplichting daar toe voortvloeide uit artikel 11 van de toe passelijke C.A.O., luidende „Het lossen van vis geschiedt volgens de beschikking vast gesteld door het College van Rijksbemid delaars". De C.K.V. meende, dat de invoering van de gewijzigde binnenligregeling per 1 ja nuari 1958 er toe heeft geleid, dat het trawl- loggercontract geen ruimte meer laat de bemanning te verplichten zelf te laden of te lossen. Deze binnenligregeling is na langdurig overleg ontstaan. De verplich ting tot laden of lossen komt er niet meer in voor, en voor de havens van IJmuiden en Vlaardingen is een nachtuitvaartverbod opgenomen. Voor Scheveningen moest, in verband met het feit, dat deze haven een getijhaven is, vooralsnog met een uitzon dering op dit laatste genoegen worden ge nomen. Een beroep op artikel 11 acht men van geen betekenis. Dit artikel vindt zijn oor sprong in een beschikking van het Colle ge van Rijksbemiddelaars van 1946. welke regelen stelde omtrent het minimum aan tal aan te wijzen vislossers, dat per schip te werk moest worden gesteld. Hierbij was namelijk rekening gehouden met de mo gelijkheid dat dit aantal met leden dei- bemanning zou kunnen worden aangevuld. Genoemde beschikking van 1946, die al spoedig door de feitelijke ontwikkeling Advertentie in alle maten Ook in de IJmond hebben woensdagavond de Sint Maarten liedjes geklonken in de koude straten en hol weergalmd in de kille trappenhuizen van de flats. In Oud-IJmui- den begonnen de activiteiten reeds om half zes. Aan de deur van een flatje achter het Cultureel Centrum kwam een groepje kin deren dat als draagster een meisje met een grote jutezak bij zich ad. „Vorig jaar hadden we hem vol", verzekerde het kind de verbaasde bewoonster In Heemskerk was omstreeks halfzeven de drukte het grootst. In het dorpscentrum opereerden minder kinderen dan vorig jaar. De nieuwbouwbuurten en de winkel galerij aan de Bachstraat waren het meest in trek Opvallend was het aantal nieuwe liedjes, vaak in het Fries of Gronings ge zongen. Sinte Maarten heeft ook in Castricum ge deur gesloten gevonden. Ieder had wel een bakje met lekkers klaar staan. De kleinste kindertjes kwamen aan moeders hand. la ter in de avond kwamen de groteren nog even om een appel of een peer. Wie 's avonds graag eens een kijkje neemt aan de kant van het Noordzeeka naal om te genieten van de lichten van schepen, sluizen en hoogovens hoefde woensdagavond de deur niet uit. Een blik uit het raam was voldoende. Zwermen be wegende lichtjes en vrolijk gezang. Daar kunnen de hoogovens niet tegenop. werd dchterhaald, is echter' reeds lange tijd ingetrokken. De thans te IJmuiden van toepassing zijnde vislosregeling is neer gelegd in de vorm van een c.a.o., die een situatie van aanvulling der visploegen door opvarenden, als voorzien in de beschikking 1946, niet kent. Naar het oordeel van de C.K.V. is er alle aanleiding dit geheel verouderde artikel uit het regelement te verwijderen. Men heeft dit dan ook aan de redersvereniging voor gesteld. Hoewel theoretisch de zaak nog niet ge regeld is, heeft de redersvereniging wel de plechtige toezegging gedaan, dat de bij de vereniging aangesloten reders geen op dracht tot laden en lossen aan de opva renden meer zullen geven. Advertentie Ltlm en plak alles met van Ceta-Bever Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Wilhelm Cornelis van Terneuzen, laden Binnenhaven IJ muiden; Yngen. Amael; Stat-os, Kotka; Swallow. Londen, laden Binnenhaven IJmuiden; Zaan- stroom. Londen; Ameland. Calais; Merwede, Ta- koradi; Methan, Kirkeness; Maasborg, Huil. laden Haringhaven IJmuiden; Adonis, Paramaribo: Ar- gos. Hamburg: Berend N. Shoreham; Liselotte, Norresundet, cellulose lossen Papierfabriek Vel sen; Marivia, Pernis; Reggeborg, Goole, laden Staalhaven; Neree, Cherbourg, erts lossen Bui tenhaven; Confid, Uddevalla; Delfinus, Rotter dam; Nore, Antwerpen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Aludra van Vitoria, erts lossen Buitenhaven: Arsamas, Klaipeda: Bonn, Taften; Hydra. Antwerpen; Wit- marsum, Le Havre: Jaarstroom. Fowey. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Albertina Wilhelmina Jo hanna, d. v. A. C. A. de Boer en A. Veld man; Pauline Astrid, d. v. P. J. Offringa en I. M. v. Zwieten; Johannes Wouter, z. v. S. J. Koper en A. M. Frantsen. ONDERTROUW: P. J. Bakker en A. J. Zentveld; A. Duin en G. C. A. van Ben- them; A. J. Meijne en M. C. Plantenga; P. C. G. Hoogeveen en J. M. Schermer; H. S. M. de Graauw en M. C. Dijkman. GEHUWD: J. A. M. Hes en J. van der Voort. (Van onze correspondeiit in Londen) Het Britse weekblad „Observer" meldt uit Nicosia dat volgens mededelingen uit betrouwbare Cyprische bron Cyprus een Brits aanbod heeft ontvangen tot „asso ciatie" met het Gemenebest. Indien dit voorstel verwezenlijkt wordt, zou het half miljoen Cyprioten de eerste bevolkings groep zijn die een dergelijke status deel achtig zou worden. Totdusver kent het Gemenebest alleen volledig maar geen buitengewoon lidmaat schap met een zwakkere band. Verder ver luidt dat het plan bestaat om het grond gebied op het eiland, dat de Britse soeve reiniteit zou behouden teneinde als militai re basis te dienen, in te krimpen. Het zou 36 vierkante mijl worden in plaats van 136 vierkante mijl, zoal.^ oorspronkelijk voorgesteld. Vernomen wordt dat besloten werd tot deze Britse concessie nadat Sir Hugh Foot, de gouverneur van Cyprus, een maand geleden naar Engeland vloog en de Britse militaire chefs de verzekering gaf dat de Cyprioten geen verdere eisen zouden stellen welke de veiligheid van NAVO of CENTO (Centrale Verdragsorga nisatie, v/h Bagdad-pact) zouden aantas ten. Hierover zou echter twijfel heersen onder sommige Britse gezagshebbers op Cyprus. Het Britse aanbod zou betekenen dat het Britse leger het zou moeten stellen zon der de oefenterreinen, welke men in ge dachten had toen de overeenkomsten van Londen en Zürich tot stand werden ge bracht. Het zwakke punt hierbij was dat deze destijds werden opgesteld zonder vol ledige Cyprische medewerking. Men vreest thans dat de luchtbasis aan de zuidkust van het eiland waardeloos zal worden, indien de radar-radio-stations in het noorden van het eiland, welke vooral van groot belang zijn voor de strategische verbinding met het Britse commando in Aden, buiten de Britse soevereiniteit zou den vallen. Tragedie in woestijn KOPENHAGEN (UPI) De veertigja rige Deense ingenieur Herman Nielsen heeft verklaard de laatste persoon te zijn geweest, die in de woestijn een ontmoeting met de groep studenten heeft gehad, vóór zij ten zuiden van Assoean van dorst om kwamen. Toen Nielsen het verhaal van de omge komen studenten en hun Egyptische gids las, herinnerde hij zich hen eind juli te hebben ontmoet. Hij legde hetzelfde tra ject af als de studenten, alleen in omge keerde richting. Op zijn tocht, die ook werd meegemaakt door een Duitser en een Soe- danese gids, ontdekte hij plotseling midden in de zandvlakte twee kleine auto's, die waren vastgelopen. De zes mensen, die bij de auto's hoorden, probeerden hun wagens vrij te maken. Nielsen en de Duitsers stop ten en praatten wat met het zestal, dat uit studenten te Parijs bleek te bestaan. Toen Nielsen hoorde, dat zij niet meer dan vijftien liter water per persoon bij zich hadden, sloeg hem de schrik om het hart. Hij bood dan ook het water, dat hij nog over had aan, ongeveer vijf liter. Zij kon den dat gemakkelijk doen omdat zij nog maar een kleine 25 km. van Assoean ver wijderd waren. De studenten weigerden echter lachend en met gemeenschappelijke inspanning lukte het de twee Citroëns weer op gang te krijgen. Advertentie v:;;ï - &sw. .si /■■■MmsMiimii KENNEMERLAAN 24 „Stop. daar ligt een kind in 't water!" Met deze kreet sprong de 32-jarige chauf feur van de N.Z.H.V.M., J. Hoeve, giste ren uit de bus van de dienst Haarlem-Lei den toen deze om even tien uur op de Raamsingel nabij de Van Eedenstraat in Haarlem reed. Na onder het lopen zijn leren jas uitgetrokken te hebben dook de heer Hoeve het water in. Met krachtige slagen zwom hij naar de overkant waar h' een jongetje in het water had zien vallen. Hij slaagde erin het kind dat al en kele keren kopje onder was gegaan op het droge te brengen. Het bleek de 2'/» jarige Peter van Excel uit de Lange Laken straat te zijn die in een onbewaakt ogenblik te water was geraakt. Hij is ter observatie naar het Grote Gast huis overgebracht. Een chauffeur van een vrachtauto heeft zijn redder naar zijn kosthuis aan de Zaanenlaan gebracht. De heer Hoeve die pas sinds 2 november jl. bij de N.Z.H. in dienst is. bestuurde de bus, toen hij het ongeval zag gebeuren, niet zelf. Hij werd op dat moment door een collega geïnstrueerd voor de route Haarlem-Leiden. GROENTEPRIJZEN Beverwijk. 11 november. Andijvie 720, bloemkool 2255, bospeen 1848, waspeen 1434, spinazie 2365, spruiten 34110, tomaten 2066. prei 1838, knollen 12 40, boerenkool 1629. TEN OVERSTAAN van twee grote landkaarten besprak de Haarlemse gemeenteraad woensdagmiddag de nota, waarin B. en W. hun ongerustheid hadden geformuleerd over de Amsterdamse havenplannen. Deze ongerust heid werd door alle sprekers volkomen gedeeld en na afloop van het debat, dat over het algemeen op een hoog peil stond, was de raad unaniem in zijn steun aan het voorstel van B. en W. de kwestie van de ruimtelijke ordening in het gebied van het Noordzeekanaal grondig te bestuderen en ervoor zorg te dragen, dat Haarlem bij de uiteindelijke vormgeving een stem in het kapittel zal krijgen. Dit alles uiteraard in nauwe samenwerking met de betrokken gemeenten, de provincie en het rijk. Welke vorm deze samen werking zal krijgen kon in het korte bestek van het Haarlemse raadsdebat natuurlijk niet worden beantwoord, al gaf burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers als zijn mening te kennen, dat dit wellicht in het geheel van een soort havenschap zou dienen te gebeuren. Noodgedwongen moesten er bij de dis cussies veel vraagtekens worden gezet, mede doordat de raadsleden door de gron dige voorbereiding van de zijde van B. en W. weinig tijd voor bestudering van de nota en van de verschillende rapporten De centrale raad van beroep te Utrecht behandelde het beroep van een buschauf feur uit Arnhem tegen het hem door het gemeentebestuur aldaar gegeven ontslag op grond van het feit, dat hij het vorig jaar tweemaal hetzelfde kaartje aan bus passagiers zou hebben verkocht. De zaak is eerder door het ambtenaren gerecht te Arnhem behandeld, dat het ont slagbesluit vernietigde omdat het de ten laste gelegde fraude niet bewezen achtte. De advocaat voor de gemeente Arnhem wees erop dat de controle had uitgewezen, dat hier inderdaad sprake was geweest van fraude. Hij concludeerde tot vernieti ging van de uitspraak van het ambtena rengerecht en handhaving van het ontslag. Als getuige werden 2 studenten gehoord, wier verklaringen soms in strijd waren met hun getuigenissen voor vroegere in stanties, die met de zaak bemoeienis had den gehad. Als derde getuige trad een ambtenaar van de gemeente Arnhem op, die mededeelde, dat het omstreden kaart je aanvankelijk door hem was besteld, omdat hij bij het binnentreden van de bus zijn overstapje niet kon vinden. Doch even later ontdekte hij dit en toen gaf hij het bestelde kaartje terug aan de chauffeur, die het daarop aan een van beide studen ten verkocht. Onjuist verbaal? De verdediger van de chauffeur betoog de dat de aan de chauffeur opgelegde straf voor een groot deel terug te voeren is op een onjuist proces-verbaal van een Arnhemse rechercheur tegen wie hij een aanklacht bij de officier van justitie heeft ingediend. Pleiter concludeerde dan ook tot bevestiging van de gunstige beslissing van het ambtenarengerecht te Arnhem en vernietiging van het gewraakte ontslagbe sluit. De centrale raad zal 1 december uit spraak doen. over deze moeilijke materie was gelaten. Was men net over het geheel genomen roe rend eens met het standpunt van B. en W. in het bijzonder vond men elkaar in de vaststelling, dat het geheel van proble men dat met de ruimtelijke ordening rond het Noordzeekanaal samenhangt, té veel omvattend is voor de gemeenten en dat het rijk bij alles een zeer belangrijke taak heeft. Burgemeester mr. Cremers sprak de hoop uit, dat de Tweede Kamer zich bij haar te nemen beslissing over de grens wijzigingen in verband met de voorgeno men opheffing van de gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude niet zal laten op houden door de Amsterdamse plannen omdat zijns inziens het vraagstuk van de ruimtelijke ordening geheel los staat van al dan niet te wijzigen gemeentegrenzen. MUSCLE SHOALS (UPI) Integratie van de school van het Redstone-arsenaal te Huntsville, Alabama „brengt het pro gramma voor raketwapens in gevaar", al dus de gouverneur van Alabama, John Patterson. De school van het Redstone-arsenaal is één van de twee scholen in de Verenigde Staten, die uitsluitend door kinderen van militair personeel worden bezocht. Zij is niet geïntegreerd, dat wil zeggen ontoe gankelijk voor negers. De gouverneur van Alabama, een der zuidelijke staten, is een bijzonder fel tegenstander van integratie. Redstone arsenaal is het belangrijkste centrum voor raketwapens van het leger. Het ligt niet in het voornemen om de muntbiljetten in te trekken door hieraan het karakter van wettig betaalmiddel te ontnemen. Wel worden de weinige thans nog in omloop zijnde muntbiljetten van een gulden zoveel mogelijk aan de circu latie onttrokken. Deze gedragslijn, biedt de mogelijkheid om, indien zo nodig op nieuw gebruik te maken van de nog aan wezige voorraden muntbiljetten, aldus deelt minister Zijlstra mee in een nota aan de Eerste Kamer. Binnen niet al te lange tijd zal het ont werp-streekplan voor de bloembollen streek ter visie worden gelegd. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hebben dit ontwerp-streekplan aan de gemeentebe sturen van ondermeer Hillegom, Lisse en Sassenheim ter inzage verstrekt en de vi sie van deze besturen op het ontwerp ge vraagd. Het plan geeft de toekomstige ontwikkeling van de bollenstreek aan en vermeldt ondermeer een bestemming van de gronden. De gemeentebesturen hebben thans hun oordeel oven het ontwerp gege ven, zodat mag worden verwacht dat de bekendmaking van het ontwerp-streek plan niet lang meer op zich zal laten wach ten. Advertentie voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig. modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 iaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 435 - IJmuiden Betaling is te regelen In september nam een Haarlemse schoe nenwinkelier de zaak van een zieke col lega over. Hij wilde een uitverkoop hou den en kreeg daar toestemming voor. Bij de schoenen voegde hij echter een eigen partij en dat mag niet. „Oneerlijke con currentie". zei de officier van Justitie, mr. J. Wiarda, gisteren tijdens de zit ting van de Haarlemse economische poli tierechter, mr. J. D. Vink en hij eiste met het oog op de nogal forse winst 1000 boe te of drie maanden hechtenis. De politie rechter vonniste conform. Eveneens f 1000 boete, maar in dit ge- oval de helft voorwaardelijk me drie jaar proeftijd, luidde de eis tegen een Bever- wijkse bloembollenhandel. De firma was ten laste gelegd dat zij in juni in een naar Duitsland gezonden circulaire bollen onder de minimumprijs hceh aangeboden en later een partij tegen deze te lage prijs heeft verkocht. Degene die de firma tijdens de behan deling van de zaak vertegen woordigde, merkte op dat later een partij tegen een hogere prijs is verkocht, waardoor het ge middelde boven de minimumprijs lag. Ook hier was volgens le officier sprake van oneerlijke concurrentie en hij vroeg voor de beide overtredingen bovengenoemde straf. Mr. Vink veroordeelde de bloembol lenhandel dienovereenkomstig.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 17