Enthousiast HVS werd pas in de vijfde set door OVC-ers verslagen Fa. B. ENGELENBERG Nijmegen profiteerde van gelijkspel tussen VEDO en Drop Shot NAAIMACHINES op en top drop liiiiiiiiiiiiiiiiiii Fa. J EVERTS S""5' Damesploeg Die Raeckse won van AMVJ Reserves van Duinwijck reiken naar de titel 19 Jaarlingenshow gaf prima kwaliteit te zien OFFICIëLE VERKOOP SIKKERS LAKKEN Nederlandse zwemsters wonnen in Moeskroen Amsterdamse Sportraad krijgt ruimere taak Urenlang debat in de gemeenteraad Internationaal damtoernooi in Amsterdam Wedstrijdrooster van de wereldtitelstrijd Franse voetballers te sterk voor Portugal Militair elftal won met ruim verschil Rigtersbleek vraagt revisie uitspraak protestcommissie Voetbal her en der Feijenoord was sterker, maar verloor van Daring Om de Europese beker Duitsland versloeg Finnen voor Olympisch toernooi De plannen van „Eurosport" Militaire hockeyploeg was improduktief Keres in Vlaardingen DONDERDAG 12 NOVEMBER 1959 A rivi/o nn fjc> Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Poardesport De jaarlingenshow in het Hilversumse Sportpark, die gisteren de gehele dag in beslag nam, heeft opnieuw een opgaande lijn in de kwaliteit van de aangevoerde harddravers en volbloeds laten zien. Door de enorme hoeveelheid dravers moest het als steeds imposante slotdéfilé in de reeds vallende duisternis worden gehouden. Hoewel het aantal volbloeds gering was bestond er over de kwaliteit niets dan lof. De produkten van de hengst Solferino blonken uit Zijn zoon Soliman werd de kampioen van zijn jaargenoten. Bij de dravers werd in vier rubrieken gekeurd. Vooral de grote groep hengsten van de Frans-Amerikaanse fokinrichting bleek een sterke en goede collectie, waar in Zoon van Hollandia de beste bleek. Deze ze fraaie jonge hengst, een zoon van de uit- Frankrijk ingevoerde Faune en de Neder landse merrie Queen Bess, werd tot de kampioen van de draverjaarlingen uitge roepen. Bij de merriën uit dezelfde fokrichtin- gen werd een volle zuster van de crack Theo Messidor, die in de avondmeeting nog een prachtige overwinning boekte, op de eerste plaats gezet. De Amerikaanse fokrichting was kwali tatief eveneens sterk vertegenwoordigd. Bij de hengsten bezette Zirkoon de eerste plaats en bij de merriën een dochter van de goed vertegenwoordigde Lord Scotch De keuringen werden door honderden be langstellenden gevolgd. De uitslagen van de koersen, die woensdag avond in Hilversum zijn gehouden, luiden: Kokdagprijs (2040 m.): 1. Vita Donum 1.30.1; 2. Vita Hanover; 3. Xenophon Scott. Winn, 9.30; pi. 4.50, 3.40: cov. 10.60; kop. 38.60. Prijs der jaarlingenshow (2020 m.l eerste serie: 1. Wilster S 1.28.3; 2. Volann O; 3. Wodan. Winn. 1.90; pl. 1.20, 1.40, 1.40; cov. 430; kop. 3.00. Tweede serie: 1. Uhlan Erebus 1.30.2; 2. Wanita van Barke; 3. Unique Hanover. Winn, 19.30; pl. 3.50, 1.60, 3.30; cov. 4.90; kop. 17.30. Stamboekprijs (2380 m.): 1. Quick Jimmy 1.28,2; 2. Terraise; 3. Vincent Hollandia. Winn. 13.30; pi. 3.10, 2.10, 3.30; cov. 5.60; kop. 14.90. Grote Prijs van het Gooi en Ommeland 1 (2000 m.l: 1 Very Nice B 1.26.3: 2. Vanity Hanover; 3. Vixtrix V. Winn. 8.90; pl. 2.10, 2.80, 1.80; cov. 12.90; kop. 17.40. Grote Prijs van het Gooi en Ommeland 1 (2000 m.) eerste afdeling: 1. Theo Messidor 1.23.8; 2. Sandra; 3. Urania. Winn. 1.30; pl. 1.10, 1.70, 1.70; cov. 5.50; kop. 6.00. Tweede afdeling: 1. Urdy Mars 1.26.0 (buiten weddenschappen); 2. Son ja Zora; 3. Souveraine Maire (buiten weddenschappen); 4. Peterhof; 5. Sirona. Winn. 2.00: pl. 1.20, 1.30, 1.80; kop. 4.20; cov. 4.20. Prijs der jaarlingenshow, finale: 1. Wilster S 1.28.8: 2. Wodan; 3. Uhlan Erehus. Winn. 1.70; pl. 1.20, 2.00. 1.80: kop. 3.00: cov. 7.60. Fokdagprijs (2040 m.), tweede afdeling: 1. Welti 1.32.0; 2. Xi S: 3. Winnifred. Winn. 3.90; pl. 1.20, 1.10, 1.30: cov. 4.90; kop. 6.30. De totale omzet was 127.716.50. Advertentie Advertentie Doelstraat 39 - Haariem - Tel. 15232 VRAAGT ONS KLEURADVIES Zwemmen Zwemsters van De Robben en Het Gooi hebben tijdens de internationale wedstrij den in de Belgische plaats Moeskroen het leeuweaandeel aan prijzen gewonnen. De Robbenzwemster Henny van der Velde won zelfs drie nummers. De voornaamste resultaten waren: 100 m vrije slag: 1. Henny van der Velde (Robben) 1.06,4; 2. Astrid Ording (Het Gooi) 1.07,6; 3. Dicky Kloeck-van Ekris (Robben) 1.09,4. 400 m vrije slag: 1. Corrie Schimmel (Gooi) 5.03,5; 2. Jans Koster (Gooi) 5.06,3; 3. Mary Kok (Robben) 5.13,3. 100 m vlinderslag: 1. Henny van der Velde 1.15; 2. Corrie Schimmel 1.18,5; 3. Truus van Oosterom (Robben) 1.20,5. 100 m rugslag; 1. Henny van der Velde 1.14,2; 2. Gaby Vandenbranden (België) 1.14,9; 3. Hannequin (Fr.) 1.15,6. 200 m schoolslag: 1. Colette Goosens (België) 2.56,9; 2. Rita Kroon (Robben) 3.00,2; 3. Amy Landeweerd 3.03,7. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104- Tel. 12730 SANITAIRE INSTALLATIES IïVS heeft door enthousiasme gister avond in het Krelagehuis, de strijd met het Haagse OVC vier sets vol kunnen hou den. In de vijfde, beslissende set kregen de Hagenaars met 15-2 waardering voor hun beter spelinzicht. Technisch waren de HVS'ers niet veel minder dan hun tegen standers, maar de conditie van de gasten was belangrijk beter en dit kwam tot uiting in het dekken van het blok en de vele reddingen; bovendien plaatsten zij hun smashes uitstekend. OVC toonde direct een voorliefde voor de nogal populaire „manchet-verdedi ging", liep uit tot 7-1, maar moest door De volleybalcompetitie sterk serveren van de HVS'ers de voor sprong weer prijsgeven (7-7). Toch won OVC onbedreigd de eerste set (15-9). Tot 7-7 ging men in de tweede set gelijkop, waarna HVS door fouten van OVC het ini tiatief kon nemen en door gevarieerd aan- valsspel en intelligent werk van Jan Oud voor het net, de set met 15-7 kon beslissen. In de derde set heeft HVS de wedstrijd uit handen gegeven. Clay en zijn mannen namen via 7-3, een 10-4 voorsprong. Zij moesten even later tal van goed geplaat ste smashes van de gasten laten passeren, maar konden op 12-10 het offensief van de OVC'ers stuiten en kwamen door serves van Kooistra op 14-10. Maar door een serie fouten, ontstaan door scherpe Tsjechische serves, reduceerden de gasten de achter stand en gingen in een rush door tot 16-14, zodat HVS gedesillusionneerd aan de vier de set moest beginnen. Het pleit voor de HVS'ers dat zij in de vierde set dapper door bleven strijden en via 8-8, 10-8, 10-11 en 13-13 onder veel spanning tenslotte met 15-13 de set won nen en een vijfde set noodzakelijk bleék. In deze beslissende set faalden de Haar lemmers volkomen en de grote routine van de Hagenaars was voldoende om in zeven minuten de strijd te beslechten, 15-2. Goede leiding De strijd vergde liefst 72 minuten speel tijd en werd uitstekend geleid door de Leid- se (internationale) scheidsrechter Zilver- tant. HVS heeft als coach gearrangeerd Ton van Veen, vroeger lid van de nationa le technische commissie van de NeVoBo en internationaal scheidsrechter. De trai ning van de HVS'ers is belangrijk uitge breid en ook in andere opzichten gaan de Haarlemmers zich meer aan de hoofdklas senormen en sfeer aanpassen. Zo tracht men de technische tekortkomingen bij het opvangen van de serve voor de scheids rechter te verdoezelen met het „schreeu wen" van aanwijzingen. Voor het onder scheiden van technische fouten is hij dan alleen op zijn ogen aangewezen. Voor de dameshoofdklasse speelde Die Raeckse in Amsterdam tegen AMVJ en kwam met een gewaardeerde overwinning naar huis. Met Mary van Duffelen als uit blinkster wonnen de roodwitten met 2-15, 15-4, 15-11 en nogmaals 15-11. Overgangsklasse De Haarlemse overgangsklasse-ploegen hebben enkele successen geboekt. De da mesploeg van De Blinkert speelde in Hoorn tegen TOG, dat in haar sterkste opstelling tussen de lijnen verscheen. Met uitzonde ring van de tweede set heerste er veel spanning. De Blinkert keerde met een eer vol gelijkspel had zelfs nog met 2-1 d_e leiding uit Westfriesland terug; 13-15, Het conflict tussen de gemeentelijke in spectie voor de lichamelijke opvoeding in Amsterdam enerzijds en leden van de Am sterdamse sportraad anderzijds is woens dagavond onderwerp geweest van een urenlang debat in de hoofdstedelijke ge meenteraad. Dit conflict heeft geleid tot het uittreden van alle niet-ambtelijke le den (vertegenwoordigers der onderschei den sportbonden) uit deze sportraad, die een publiek adviesorgaan is voor het ge meentebestuur. Enkele vertegenwoordi gers der sportbonden hebben een werkco mité gevormd met het doel wijziging te brengen in de persoon c.q de bevoegd heid van de inspecteur voor de lichamelij ke opvoeding. Aanleiding tot dit debat in de gemeen teraad was een interpellatie van dr. J. van der Hoeven (P.v.d.A.), die B. en W. voor al vroeg naar de oorzaken die tot dit con flict hebben geleid en naar de maatrege len die dit college denkt te nemen ten einde moeilijkheden in de toekomst te voorkomen en een bevredigend functione ren van de sportraad te herstellen. De wethouder voor onderwijs, mr. A. de Roos, zei als algemene oorzaken van dit conflict vooral te zien bet passeren van de raad in een aantal gevallen benevens het inwinnen van advies bij deze raad op een tijdstip, dat de desbetreffende zaak reeds haar beslag had gekregen. Mr. De Roos zei aanvankelijk, als oplossing te zien een „nader onderling beraad met de bonden om te komen tot een werkwijze van de Sportraad die aan beide zijden be vrediging zal geven." Deze omschrijving kwam de meeste raadsleden te vaag voor en men drong aan op een nadere concretisering. Daarop ont hulde de wethouder, dat inmiddels met het werkcomité twee besprekingen zijn ge houden, waarop een aantal punten zijn be sproken waarmee deze leden zich konden verenigen, zoals onder meer: verruiming van de taak van de sportraad zoals die in de verordening is opgenomen en het ple gen van nader overleg na het afwijzen van een advies. Deze leden van het comité hebben daar op laten weten dat huns inziens deze pun ten als gemeenschappelijke basis kunnen dienen voor verdere stappen, doch zij zul len eerst overleg moeten plegen met de besturen hunner bonden. Indien de leden hun plaatsen in de sportraad weer inne men, dan kunnen deze punten nader wor den geconcretiseerd teneinde moeilijkhe den in de toekomst te voorkomen, aldus de wethouder. 15-0 14-16 en 15-11. MHBS, speelde gisteravond niet onverdienstelijk en won van het Zaanse Molenwiek met 15-7, 7-15, 15-13 en 15-8. De herenploeg van Santpoort speelde twee sets knap volleybal, met geslaagde boven- handse sprong-serves van Noort en doel treffende smashes van Leijen. Maar in de eerste en laatste set kon Santpoort zich niet ontworstelen aan de druk van Molen wiek zodat uiteindelijk een gelijkspel het resultaat werd; 14-16 15-8, 15-4 en 9-15. In de eerste klasse vormde de jeugdige, onervaren reserveploeg van Die Raeckse geen tegenstander voor OVRA 15-4, 15-2 en 15-5. De damesploeg van Eclecta stak technisch ver boven HVS uit en won zon der moeite met 15-13, 15-12 en 15-7. De uitslagen van woensdag luidden: Heren: OVRADie Raeckse 2 3-0, Sant poort—Molenwiek 2-2, HVS—OVC 2-3, Spaarnestad—PSVH 1-3, PWN 3—WIK 3 1-3, HVS 3—WIK 3-1, VVCL—CIOS 4 0-3, OVRA 2Gios 2-2, Gios 2Santpoort 2 3-0. Dames: Set up 3—WIK 2-2, HVS—Eclec ta 0-3, MHBS—Molenwiek 3-1, FES—De Blinkert 4 0-4, OSS—MHBS 2 4-0, Eclecta 2—OSS 2 2-2, PWN 2—Gios 3 0-3, Set up— HVS 2 3-1, OSS 3—Spaarnestad 3-0, THB 2—Eciecta 3 0-3, THB—De Blinkert 3 0-4. Dammen Naar wij vernemen zal van 28 december tot en met 5 januari in Amsterdam een internationaal damtoernooi worden ge houden, dat zeer sterk bezet zal zijn. Voor het eerst sedert enige jaren zal de oud wereldkampioen Piet Roozenburg weer van de partij zijn. Voorts nemen deel Aubier en Delhom (Frankrijk), Guignard (Zwitserland) en onze landgenoten Dukel (IJmuiden), Bergsma (Leeuwarden), Bom (Rotterdam) en Gordijn (Den Haag). Het wedstrijdrooster voor de wedstrijd om het wereldkampioenschap tussen de titelhouder, de Rus Iser Koeperman en zijn uitdager, ir. G. E. van Dijk. ziet er als volgt uit: 15 nov. Kiev: officiële opening en loting; 16, 17, 18, 19, 20 nov. eerste vijf partijen in Kiev; 23, 24, 25, 26, 27 nov. vijf partijen in Minsk; 30 nov., 1, 2, 3, 4 dec. vijf partijen in Riga; 7, 8 dec. twee par tijen in Leningrad; 10. 11, 12 dec. drie partijen in Moskou. Ir. van Dijk zal, naar aan de Russische Dambond is meegedeeld, op zondagen aan geen enkele manifestatie deelnemen. Voetbal Frankrijk heeft woensdag in Parijs de interlandvoetbalwedstrijd tegen Portugal met 5-3 gewonnen. Bij de rust leidden de Fransen met 3-2. Het is een snelle wedstrijd geworden, die volkomen verdiend door Frankrijk werd gewonnen. Opnieuw was linksbinnen Just Fontaine, top-scorer in de eindron den van het toernooi om het wereldkam pioenschap 1958 in Zweden, de produktief- ste aanvaller van de „haantjes". Hij scoorde drie doelpunten. Al na 23 minuten leidde Frankrijk door doelpunten van Fontaine (4de min.), rechtsbuiten Pierre Grillet (11de min.) en rechtsbinnen Lucien Muller (23ste min.) met 3-0. De Portugezen herstelden zich echter voortreffelijk. Linksbinnen Lucas Mata- teu bracht in de 36ste minuut de stand op 1-3 en vijf minuten voor de rust scoorde rechtsbuiten Dominiciano het tweede Por tugese doelpunt (2-3). Kort na rust stelde Fontaine echter, met doelpunten in de negende en tiende minuut, de Franse zege veilig (2-5). Een kwartier voor tijd bracht Matateu de eind stand op 3-5. Hoewel Raymond Kopa, de Franse mid denvoor, zelf niet scoorde speelde hij een voortreffelijke wedstrijd. De ontmoeting werd voor meer dan 60.000 toeschouwers in het Stade de Colombes in Parijs ge speeld. Op het VUC-terrein in Den Haag heeft het voorlopig Nederlands militair voetbal team woensdagavond een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Haagse eerste divisie club Scheveningen Holland Sport. De mili tairen, die woensdag 25 november in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch een lichtwedstrijd tegen het militaire elftal van België zullen spelen wonnen met 5-1. Bij de rust had het vertegenwoordigende team met 1-0 de leiding. Het bestuur van Rigtersbleek zal revisie aanvragen van de zaterdag j.l. door de protestcommissie gedane uitspraak, waar bij de uitslag 21 van de wedstrijd Rig tersbleek—Helmond werd gewijzigd in 1—1. Een van de Enschedese doelpunten ont stond uit een strafschop, door scheidsrech ter Ipenburg op advies van grensrechter Bosveld toegekend wegens hands. Hel mond protesteerde omdat de bal niet met de hand zou zijn gespeeld. De grensrech ter bleef evenwel op zijn stuk staan, maar verschilde met de scheidsrechter en de andere getuigen van mening over de rich ting waaruit de bal was gekomen. Dit was voor de protestcommissie reden zijn ver klaring in twijfel te trekken, aldus deelde men ons van Rigtersbleek zijde mee. „Wat kan ons de richting van de bal schelen, er is opzettelijk hands gemaakt in het straf schopgebied en dus was de strafschop juist", is het standpunt van Rigtersbleek. De Londense eerste divisie club Chelsea heeft woensdagavond in Antwerpen een 4-1 overwinning behaald op het stedelijke elftal van Antwerpen. Bij de rust leidde Chelsea al met 3-0. Real Madrid, de houder van de Europe se beker, heeft woensdagavond in het Ber- nabeu-stadion in Madrid met 6-5 gewon nen van de Engelse eerste divisie club Manchester United. Bij de rust hadden de „Busby babes" met 3-2 de leiding. Meer dan 80.000 toeschouwers woonden deze licht wedstrijd bij. Een wedstrijd tussen de B-teams van Noord-Ierland en Frankrijk, woensdag avond in Belfast gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel (1-1). De doelpunten werden na de rust gescoord. Het Engelse jeugdelftal, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar, heeft woens dagavond in Sunderland met 2-0 gewonnen van het Franse jeugdteam. Voor de rust werd er niet gescoord. In Groningen hebben woensdagavond GVAV en Ajax een vriendschappelijke lichtwedstrijd gespeeld, die met 3-2 door Ajax werd gewonnen. Bij de rust was de stand gelijk (2-2). Het Rotterdamse Feijenoord heeft woensdagmiddag in Brussel met 1-0 ver loren van de Belgische ere-divisieclub Daring. Het beslissende doelpunt werd in de tweede helft gescoord. De wedstrijd telde voor het toernooi om de Vriend schapsbeker. Feijenoord met Pieters Graafland in het doel startte goed. Het eerste kwar tier was duidelijk voor de Rotterdammers, die vooral technisch beter waren dan de Belgen. Briljant spel van de doelman van Daring maakte echter dat Feijenoord het overwicht niet in doelpunten kon uitdruk ken. Langzamerhand herstelde Daring ech ter het evenwicht in deze wedstrijd, die grotendeels door de beide verdedigingen werd beheerst. Een kwartier na de hervat ting lanceerde linksbuiten Moyson een voorzet waaruit middenvoor Braems het beslissende doelpunt scoorde (1-0). Hoewel Feijenoord in de laatste fase van de strijd nog verwoed poogde de ge lijkmaker te scoren, ging de zege toch naar Daring, dat in deze matige wedstrijd stellig niet ongelukkig is geweest. Feijenoord speelde in de volgende op stelling: doel: Pieters Graafland achter: Kerkum en Veldhoen; midden: Kreyer- maat, Walhout en Klaassens; voor: Rij vers, Bennaers. Cor van der Gijp, Schou ten en Moulijn. Sport in het kort JUDO. De Duitse judoploeg, die vrijdag in Berlijn tegen Nederland uitkomt, be staat uit de judoka's Schiessleder, Pieritz, Lapers, Metzier, Eek en Reiter. Schiess- leider en Alpers maakten deel uit van de Duitse equipe die in 1956 te Eindhoven met 75 /an Nederland verloor. ATLETIEK. De internationale atletiek trainersvereniging (ELV) houdt van 17 tot 21 januari 1960 haar eerste grote studie congres in de Turn und Sportschule Magg- lingen bij Biel (Zwitserland). Voor Neder land ontvingen de heren Tissot., Koumans, Hendriks en Eekhout een uitnodiging. In de badmintonhoofdklasse heeft Drop Shot met Freddy Sonneville en de ge broeders De Wit tegen landskampioen Vedo een veer moeten laten. Met 4-4 deel de men de punten en dit impliceert dat alleen Nijmegen, dat met liefst 8-0 Rijs wijk klopte, in dit selecte gezelschap zon der puntenverlies is gebleven. Duinwijck speelde gelijk tegen Sportief, ontmoet za terdag in het Krelagehuis „Rijswijk" en zal dan wellicht laten blijken welke rol men in deze competitie denkt te spelen. De stand in de hoofdklasse luidt nu: Drop Shot 3-5, Nijmegen 2-4, Sportief 3-3, Vedo 3-3, Rijswijk 3-2, Duinwijck 2-1 en Venlo 2-0. In Het treffen tussen landskampioen Vedo en de Haagse stadgenoot Drop Shot, de vermoedelijke kampioen voor dit sei zoen, toonde Sonneville zijn klasse door de finalist van de nationale kampioenschap- De badmintoncompetitie pen W. Seth Paul (Vedo) met 15-0 en 15-1 verpletterend te verslaan. Rob de Wit, de nationale kampioen, had veel moeite met J. v.d. Sluis (2-15, 15-11 en 15-10), maar slaagde er toch in om de herensingles op naam van Drop Shot te brengen. De Vedo- dames mej. Quist en mej. Vogelsangh toon den zich sterker dan hun tegenstandsters, namen hun drie partijen voor hun reke ning en hielden de balans tot de gemeng de-dubbelspelen in evenwicht. Uiteindelijk won Drop Shot het eerste en Vedo het twee de gemengddubbelspel, zodat men op 4-4 eindigde en Drop Shot minder kreeg dan verwacht. Zonderling De strijd tussen Sportief en Duinwijck had een zonderling verloop. Mevrouw Els Robbe, de Haarlemse nationale kampioe- De spil van Bratislava werd in Glasgow uit het veld gestuurd Voor het toernooi om de Europese voet balbeker voor clubs werden woensdag avond twee wedstrijden gespeeld voor de achtste finales. In beide gevallen was het de eerste ontmoeting tussen de clubs. In Belgrado speelde het team van Rode Ster met 1-1 gelijk tegen Wolverhampton Wanderers, de kampioen van Engeland. Beide doelpunten werden voor de rust ge scoord. De teams ontmoeten elkaar voor de tweede keer op dinsdag 24 november in Wolverhampton. De ontmoeting Glasgow Rangers-Bra tislava eindigde in een 4-3 overwinning voor Glasgow Rangers. De tstand was 2-2. De tweede wedstrijd wordt woensdag 18 november in Bratislava gespeeld. De Tsjechen speelden na de rust met tien man en een keeper, die een verband om het hoofd had en hinkte. Vlak voor de rust was hun spil Matlak het veld uitge zonden wegens ongeoorloofd aanvallen. Een groot deel van de wedstrijd werd er uiterst ruw gespeeld. Vlak voor de rust had de Zwitserse scheidsrechter Mellet de Schotten een doelpunt toegekend, ge scoord toen de Tsjechische keeper op de grond lag, zonder zich aan de heftige pro testen van de Tsjechen te storen. Voor groep II (Europese zone) van de voorronden van het Olympisch voetbal toernooi 1960 werd woensdag in Siegen de eerste wedstrijd tussen de Duitse en Finse amateurs gespeeld. Duitsland, dat bij de rust met 10 de leiding had, won de ont moeting met 21. Polen 2 2 0 0 4 9—3 Duitsland 1 1 0 0 2 21 Finland 3 0 0 3 0 4—11 Finland is dus reeds uitgeschakeld voor de eerste plaats in de eindrangschikking van de groep, waarvan nummer één over gaat naar de eindronden. In Dyon werd voorts de eerste wedstrijd voor groep III van de Europese zone ge speeld. De Franse amateurs kwamen in deze eerste ontmoeting uit tegen Luxem burg. Een 10 zege voor de gastheren was het resultaat. Het enige doelpunt werd na de rust gescoord. ne, had een „off-day". Zij verloor haar enkelspel van mej. W. Haye met 13-10 en 11-7, maar haar teamgenoten wonnen al len hun singles: K. v. d. Brug versloeg N. de Bats met 15-9 en 18-13, J. Kok klopte T. Bloem met 15-5 en 17-14 en mevr. M. Gaus won van mevr. O. v. Lingen met 11-4 en 11-6. Normaal gesproken mocht men verwachten dat het Haarlemse over wicht in de singles zich zou voortzetten in de dubbelspelen. Maar het tegendeel bleek juist. Werden de enkelspelen in twee sets gewonnen, de dubbelspelen werden met uitzondering van het damesdubbel, in drie sets verloren. Mej. Haye en N. de Bats versloegen mevr. Robbe en v.d. Burg met 16-14, 10-15 en 15-7, mevr. v. Lingen en J. Haye versloegen mevr. Gaus en Kok met 7-15, 15-12 en 15-8 en Haye en Bloem klopten v.d. Burg en Kok met 5-15, 15-2 en 15-7. In het damesdubbel zegevierden mevr. Gaus en mevr. Robbe over de da mes Haye en v. Lingen met 15-11, 10-15 en 15-10. In de eerste klasse (afdeling 1) legde Duinwijck 2 met een zege op en in Nij megen de basis voor het kampioenschap. Ria Smids won van Irene v. Noord (Nij megen 2) met 11-6 en 11-3 en Maria Rid der won van Lenie Peters met 11-4 en 11- 5. De herensingles gingen voor de Duin- wijekers verloren; Verploegh Chassée verl. van P. Bodemeijer 15-9, 5-15 en 12-15 en P. Titiheru (weer vervangen van L. Verhoef) verl. van F. Guttenberg met 13- 18 en 3-15. De dubbelspelen moesten dus de doorslag geven. De Haarlemse dames wonnen hun dub belspel na een spannend gevecht in drie games. In de laatste game leidden Ria Smids en Maria Ridder met 8-0, verspeel den de voorsprong (13-13), maar herstel den zich keurig (18-13). Het herendubbel werd een Haarlemse overwinning (15-4 en 15-12) in tegenstelling tot het eerste ge- mengddubbel; 1-15 en 8-15. Het scoringsbord vermeldde dus 4-3 in het voordeel van Duinwijck 2 en het twee de gemengddubbelspel moest het ant woord geven; een puntenverdeling of een zege voor de Duinwijckers. De eerste game wonnen Maria Ridder en P. Titiheru met 15-11. In de tweede game kwam men op 13-13 en na enkele keren „serve-over" op 14-14. Duinwijck verlengde en de spanning steeg toen men elkaar op de voet bleef volgen: 15-15 en 16-16. Ten slotte won Duinwijck met 17-16 en had men de groot ste rivaal verslagen. In Hilversum deelden Duinwijck 3 en Hilversum 1 de winst, 4-4. De resultaten van de singles luidden: J. Beijer (Hilv.) versl. E. Ridder 12-15, 15-13 en 15-11; W. Nally versl. T. Visser 15-4 en 15-1; mej. E. Wielema verl. van Marjan Smids 9-11 en 3-11 en mevr. W. Hartemink verl. van mevr. C. Verhoef met 1-11 erf 7-11. De uitslagen waren: (le klasse) Arn- hem-Iduna 1-7; (2e kl. afd. 1) ABCD-Spor- tief 2 4-4, Madjoe-Kortenaer 1-7; (2e kl. afd.3) Flash-ABCD 2 5-3. Districts-derde klasse: Duinwijck 6- Chandelle 6-1, Stoka-Duinwijck 7 6-1, wijck 9- Slotermeer 4 3-4. Wielrennen De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft woensdag een onderhoud gehad met de promotor van de in oprichting zijnde stichting „Eurosport", die zoals bekend plannen heeft ontworpen voor een in mei 1960 te houden Ronde van Noord-west Europa. Naar wij vernemen heeft de sportcommissie te kennen gegeven in principe bereid te zijn licentie te verlenen voor een dergelijke ronde. Zij heeft even wel alle voorbehoud gemaakt voor een de finitieve beslissing, dit in afwachting van meer concrete voorstellen. Hockey Het Nederlands militair hockey-elftal heeft woensdagmiddag in Brussel met 2-1 van de Belgische militaire ploeg verloren. De Belgen leidden bij de rust met 1-0. Na een Nederlands beginoffensief open de de Belg Debbaudt na 10 minuten tegen de verhouding in de score. Nog eenmaal moest doelman De Graeff met een fantas tische reactie in actie komen, verder was het de Nederlandse aanval die de toon aan gaf zonder echter tot doelpunten te kun nen komen. Na rust ging het aanvankelijk precies an dersom. De Belgen waren nu iets sterker maar de Haagse rechtsbinnen Van de Ro- vaart maakte met een hoog schot gelijk. Tien minuten voor tijd zorgde Debbaudt voor het winnende doelpunt: 2-1. Schaken De Russische grootmeester Keres heeft zijn simultaan-tournee woensdagavond voortgezet in Vlaardingen. Keres behaal de een score van 83 pet. door van zijn 33 gespeelde partijen er 24 te winnen, terwijl 7 partijen in remise eindigden en twee par tijen werden verloren. Dr. Euwe speelde 22 partijen, won er 16, speelde vijfmaal gelijk en verloor eenmaal, hetgeen een percentage van 84 pet. opleverde. Muhring speelde aan 16 borden, won er 13, verloor er twee en speelde eenmaal re mise, eveneens 84 pet. Withuis had 23 te genstanders. hij versloeg er 17, verloor er 4 en speelde tweemaal gelijk. Zijn score was 78 pet.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 19