Horen en zien Lloyd mag in Parijs niet op concessies rekenen ve «74. Dagboek van een afperser h tlPP m Agenda voor Haarlem Professor Doka en Robotto voor verkoudheid 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Zwaarste kluif is de economische samenwerking Smakeloos slot De radio geeft vrijdag Y elev*ii0l)ro$ro,mYvi.n Op commerciële basis „Vrije Televisiezender" in oprichting Koning Gustaaf Adolf van Zweden zou vermoord zijn in de 30-jarige oorlog Ondergedoken nazi-arts zou naar Egypte zijn gevlucht Aanklacht tegen zijn onbekendehelpers f 2.5° N OR I TA S DOOR PIERRE NORD Radiosein voor Venus was in vijf minuten terug DONDERDAG 12 NOVEMBER 1959 De KRO-televisie begon gisteravond met „Voetlicht en camera", de rubriek waarin Jan Willem Hofstra de nieuwste toneelgeeurtenissen besprak en A. van Domburg de nieuwste films. Het reper toire van de heer Hofstra was erg uitge breid. Allereerst liet hij door middel van foto's enkele fragmenten zien uit het Leid- sepleincabaret en „Tingel-Tangel", ver volgens uit het volksstuk ,.De Jantjes". Daarna besprak.de heer Hofstra de laat ste première van de drie grote toneel gezelschappen, namelijk van de Haagse Comedie „De dolleman", van de Neder landse Comedie „Engel kijk terug" en van het Rotterdams Toneel „Een hete zomer avond" en „Don Carlos". Van „De dolleman" van Anouilh liet Jan Willem Hofstra een verfilmde dialoog zien tussen Elisabeth Andersen en Paul Steenbergen. Jammer dat de andere stuk ken slechts met foto's werden geïllustreerd. Het wordt daardoor een wat doods geheel. De heer Van Domburg introduceerde ver volgens de nieuwste Hitchcock „North by Northwest". En zelfs bij dat kort getoonde fragment hebben we al angstige ogen blikken beleefd. Voor de laatste keer het was een serie van vijf uitzendingen bracht Dick de Vree een bezoek aan een rijschool in Den Haag. waar Jan de "Wit iets liet zien van zijn „vrije dressuur" met paarden. En in „Spotlicht" het onderdeel dat hierop volgde werd die dressuur eigenlijk voort gezet. Alleen waren het hier geen paar den die in de piste Hepen, maar hele mooie meisjes, dezogenaamde „miss-en", die door de circus-directeur Rob Milton wer den getemd. Het was een belachelijke voorstelling, en een slecht eind van de KRO-tv-avond. vooral ook door de buiten gewoon smakeloze woordspeling op „missen". Beeldschermer Deze grafiek demonstreert de snelle toename van het aantal tv-kijkers in Nederland. Sinds januari van dit jaar is het aantal verkochte tv-ontvangers toegenomen van 380.000 tot bijna 550.000. Advertentie Van Nelle bestellen HII.VERSUM. I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 3.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Kamermuziek. 10.35 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok, 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muziek. .12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Concert t.g.v. de dag der Ver. Naties. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.05 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigratie praatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memoiandum. 19.30 Pol. praatje. 19.40 Verzoekprogr. voor de militairen. 20.30 Canada, emigratieland, klankb. 21.00 Lichte muziek. 21.20 'Doctor Henry Fry, leraar, hoorspel. 21.50 Radio- philharm.ork. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Geestelijk leven van gehuwden, lezing. 22.55 Ge varieerd prograihma. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO.. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00-VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22740 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Nederl. vrouwen in het buitenland, praatje. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Rep. AVRO- 12.00 Lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. Diepploegen in Drente. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.20 Voordr. 14.40 Gram. 15.00 Gevar. progr. VARA. 16.00 Gram. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Report. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. praatje. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Kinder koor. VPRO. 19.30 Het platteland nu, rep. 19.45 VPFO-nieuws. 20.00 Nieuws. 20.05 De Bijbel in handen, toespraak. 20.20 Pianorecital. 20.25 Boek- besnr. 20.30 Europees comm. 20.40 Kamermuziek. VARA: 21.00 Hammondorgelspel. 21.15 Rep. 21.55 Jaz7muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL. 324 m. 12 00 Operettemuz. (Om 12.30 Weerber.). 12.55 Keursen. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Koorzang. 16.00 Koersen. 16.02 Gevar. muz. 16.30 Omr.ork. en solist. 17.00 Nieuws. 17.10 Popul. liedjes. 17.45 Duitse les. 18.00 Volks liederen. 18.30 Sportkron. 18.40 Voor de soldaten. 19.00 vieuws. 19.30 Praatje. 19.40 Gevar. muziek. 20.00 Ork.conc. en solist. 21.45 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Operafragm. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Week.iournaal 20.30 Filmrep. 20.45 Muziek voordracht. 21.05 Act 21.50 Dagsluiting. Advertentie Van Nelle bestellen (Van onze correspondent in Parijs) De Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd is gisteren in Parijs aangekomen waar. hij gedurende twee da gen met zijn Franse collega Couve de Murville de moeilijkheden, die de laatste weken tussen hun beide landen zijn gere zen, heeft besproken. Over de onderhande lingen van gisteren is vrijwel niets uitge lekt. Vanmiddag wordt Lloyd door presi dent De Gaulle ontvangen. Een der problemen is intussen al opge lost, waarbij Groot-Brittannië het gelag moet betalen. Het was zeker de bedoeling van Lloyd de Fransen bij de voorberei ding van de topconferentie Oost-West tot spoed aan te zetten. Nu De Gaulle even wel daags tevoren wereldkundig maakte, dat premier Kroesjtsjev erin heeft toege stemd de tweede helft van maart in Frank rijk door te brengen, is gelijktijdig dus ook de kans verkeken dat de topconferentie eerder kan worden gehouden dan Parijs altijd heeft gewenst en zeker niet voor eind april, begin mei. Aan stof tot conversatie zullen de beide ministers geen gebrek hebben. De reor ganisatie van de Noordatlantische Ver- Advertentie Van Nelle bestellen Te Amsterdam is op 7 november op ini tiatief van de heer M. Lewin te Diemen opgericht de n.v. Vrije Televisiezender i.o. (V.T.Z.) Deze stelt zich ten doel aldus een communiqué het verzorgen van te levisieuitzendingen op commerciële basis. De uitzendingen zullen geschieden vanuit een vliegtuig of helikopter (telerecor- ding). Enige personen hebben zich in prin cipe bereid verklaard het beginkapitaal van 600.000 voor charter of koop van een vliegtuig en zendapparatuur ter beschik king te stellen. Een bedrijf waar reeds films voor televisiereclame worden ver vaardigd heeft zijn medewerking toege zegd. Er wordt naar gestreefd in januari 1960 met de eerste uitzendingen te begin- Getracht zal worden de ontvangst voor televisiebëzitters met de in Nederland ge bruikelijke antennes mogelijk te maken. Omdat er op grote hoogte (8000 meter) ge vlogen zal worden zal de reikwijdte van de uitzendingen veel groter zijn dan van een televisiezender op de begarje grond. De juridische kanten-van dit project zijn nog in studie. West-Duitsland is zo be sluit het communiqué een van de lan den die in aanmerking komen als basis voor het vliegtuig of de helikopter. De heer Lewin is een van de twee ini tiatiefnemers van de n.v. Vrije Radio Om roep Nederland i.o., alsmede initiatiefne mer en secretaris van de in begin van dit jaar opgerichte nieuwe politieke partij De Nederlandse Volksbeweging. Desgevraagd verklaarde de heer Lewin nog, dat men plannen heeft te gaan vlie gen met een machine, die in Duitsland is ingeschreven. In principe zou men het liefst boven Utrecht gaan cirkelen met het zender-vliegtuig, maar men weet niet of de Nederlandse luchtvaart- en andere wet ten dit mogelijk maken. Het lijkt de initia tiefnemers in ieder geval wel mogelijk on gestoord te zenden vanuit de lucht boven de Waddenzee of Noordzee. Het gaat er maar om. dat we buiten de normale vlieg routes blijven, aldus de heer Lewin. De Vrije Televisiezender beoogt niet het pro gramma van de N.T.S. te storen en daar om zal niet worden gezonden op tijdstip pen, dat de N.T.S. in de lucht is. De ini tiatiefnemers hebben enige filmproduktie- maatschappijen weten te interesseren om ook de niet uit reclame bestaande pro gramma-onderdelen te maken. dragsorganisatie zal zeker weer op het ta pijt komen, doch de zwaarste kluif belooft wel weer het vraagstuk te worden hoe de inzichten van beide landen inzake de eco nomische samenwerking in Europa onder één noemer te vangen zullen zijn. In di plomatieke kringen te Parijs meent men te weten, dat Selwyn Lloyd een voorstel zal lanceren om van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking (O.E.E.S.), een soort aanhangwagen van de Noordatlantische Verdragsorganisatie te maken. Nu de Verenigde Staten van zins-zijn een deel van de militaire uitga ven voor Europa op de Europese landen zelf af te wentelen, zou de O.E.E.S. vol gens het Britse denkbeeld, het aangewe zen lichaam zijn de consequenties van die nieuwe Amerikaanse gedragslijn te bestu deren en eventueel op te vangen. De Brit se minister zou daarbij de gedachte en de hoop koesteren langs die weg tevens de crisis tussen de zes landen van de Euro- markt en de overige zeven Eui'opese sta ten, waaronder in de eerste plaats Groot- Brittannië op den duur te kunnen bezwe ren. Of die vlieger zal opgaan, mag men voorlopig betwijfelen. Parijs zal er waar schijnlijk weinig voor voelen zijn bijdrage aan de NAVO te verhogen zolang De Gaulle geen duidelijk antwoord heeft ge had op zijn verzoek Frankrijk in de top leiding op te nemen. En bovendien voelen de Fransen zich in de Euromarkt econo misch veel sterker in de schoenen staan dan een klein jaar geleden. Op concessies, zelfs langs een omweg, aan het Britse standpunt zal Selwyn Lloyd waarschijnlijk in Parijs niet al te vast kunnen rekenen. Tweemaal vóóroverleg (UPI) In diplomatieke kringen in Pa rijs verluidt dat Londen akkoord gaat met het standpunt van De Gaulle, dat de top conferentie met Rusland voorafgegaan moet worden door twee conferenties van de westelijke regeringsleiders, de eerste, zoals vastgesteld op 19 december, de twee de na het bezoek van premier Kroesjtsjev aan Frankrijk. Groot-Brittannië is voor het denkbeeld gewonnen, aldus de zegslie den, door de overweging, dat er te veel tijd zou verlopen tussen de eerste westelij ke topconferentie en die met Rusland, wel ke op zijn vroegst in april gehouden kan worden. Volgens de diplomatieke zegslieden is het uitstel van de topconferentie voor een groot deel te danken aan Kroesjtsjev zelf. Naar verluidt liet De Gaulle hem de keuze tussen februari en maart voor zijn bezoek. Ki-oesjtsjev koos toen 15 maart als begin datum voor het bezoek. Britse gevoeligheden LONDEN (Reuter) De Britse conser vatieve „Daily Telegraph" schrijft dat De Gaulle's plotselinge aankondiging van uitstel van een topconferentie aan de voor avond van het bezoek van Lloyd bedoeld schijnt te zijn als een opzettelijk kwetsen van Britse gevoeligheden. Het zou echter een grote fout zijn aan te nemen dat de be sprekingen van Lloyd te Parijs zijn begon nen in een sfeer van wederzijdse vijandig heid. Uit De Gaulle's gedenkschriften blijkt dat hij tezelfdertijd vriendschappe- HELSINKI (FNB) De Finse histori cus Helmer Winter heeft de inhoud gepu bliceerd van een manuscript, dat zeer in- tereeante bijzonderheden geeft over de dood van de Zweedse koning Gustaaf II Adolf, de grote voorvechter van het pro testantisme in de dertigjarige oorlog. Winter schat de ouderdom van het in zijn bezit zijnde handschrift op 250 jaar. Het is een afschrift door de zoon van Gus taaf Adolf, de graaf van Wasaborg, g maakt van een manuscript van de hand van Hans von Hastelsdorff, die zich in het gevolg van de Zweedse koning bevond, toen deze op de zesde november 1632 in de slag bij Lützen sneuvelde. Hastelsdorff zelf verloor in deze slag een been. Men heeft tot nu toe aangenomen dat koning Gustaaf Adolf gedood werd door een kogel, die hem in het linker gedeelte van de rug trof. Er waren echter ook ge schiedkundigen die meenden dat Gustaaf Adolf van achteren door een verrader, her tog Franz Albert van Saksen-Lauenburg, werd neergeschoten. Deze lezing vindt in het door Winter gepubliceerde handschrift volledig steun. Von Hastelsdorff zegt dit in het verslag dat hij eigenhandig op 16 juni 1633 heeft geschreven over de dood van de Zweedse koning. Hij geeft voorts in een tekening de toestand op het slagveld weer, waar de koning viel. Advertentie PAS doosje met 60 tabletten KEELTABLETTEN lijk en onverzoenlijk kan zijn, aldus het blad. Radio-Moskou heeft woensdagavond in een commentaar op de reis van Kroesjt sjev naar Frankrijk gezegd dat de veilig heid .van. Europa, voor een belangrijk deel afhangt van de betrekkingen tussen „onze twee .gcote mogendheden, buurlanden van Diiitslóhd".'Lhb't ons hopen dat men na besprekingen te Parijs ook zal spreken over de geest van Parijs" aldus de com munisten. Toen sloeg de schrik professor Doka om het hartHij zag, dat Robotto de water kant naderde en er recht op aan holde. „RobottoPas op, het waterje kimt niet zwemmen!", gilde hij. Wanhopig rende de professor voort, maar hij zag, dat hij Robotto nooit op tijd zou kunnen inhalen. En Robotto zag het gevaar niet; hij holde maar door, recht op de kade aan. „Houd hem vastPak hem beet'", schreeuwde de professor. Maar niemand had de moed, die vreemde pop aan te raken112113 De justitie in de Westduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein heeft een aanklacht in behandeling genomen tegen „onbeken den", die de vroegere nazi-professor Hey- de hebben laten vluchten, waarschijnlijk naar Egypte. In Kiel, de hoofdstad van Sleeswijk-Holstein, vraagt men zich af hoe het mogelijk is dat de 57-jarige Heyde zijn arrestatie kon ontlopen. De professor, die leider is geweest van de nationaal-socialistische werkgemeen schap van heilgymnastiek en verplegings- inrichtingen, wordt ervan beschuldigd tal rijke „euthanasia"-moorden bevolen te hebben op geesteszieken tijdens de oorlog en voorts vele gevangenen uit concentra tiekampen, die niet meer konden werken, te hebben laten vermoorden. Hij had in 1947 voor het internationale gerechtshof te Neurenberg terecht moeten staan, maar hij vluchtte uit een gevangenentransport en vestigde zich later in Flensburg bij de Deense grens. Onder de naam dr. Fritz Sa wade werkte hij sedert 1952 in deze stad als zenuwarts. Op 5 november was het uit met Heyde's onderduikperiode. De politie had Sawade met Heyde geïdentificeerd. Toen zij de professor wilde arresteren, bleek de man gevlogen. Iemand, daarvan is men overtuigd, moet hem een' tip hebben ge geven Heyde was in het bezit van een geldige pas op naam van dr. Sawade. Men neemt aan dat hij in Egypte contact heeft opgenomen met dr. Eisele, de München- se arts, die verdacht wordt van het plegen van vele moorden in een concentratiekamp. Eisele en Heyde waren tijdens de nazi- tijd dikke vrienden. Te Kiel is de verontwaardiging over de- Advertentie Van Nelle bestellen tenaar benoemd, die het geval moet be handelen. In Bonn werd van socialistische zijde gevraagd, waarom pas zo laat een bevel tot arrestatie van Heyde is uitge vaardigd Advertentie Na het eerste trekje weet U het al: een heerlijk, zacht sigaartje. Panter Senoritas. In het bekende H rode blikje 20 stuks Wy Ook in 10 stuks f 1.25 43 Ik krijg het geld over vier dagen, zei hij. Morgen zal ik te Antwerpen de laatste schikkingen voor het overmaken treffen. Het komt prima voor elkaar. Ik heb mijn vrouw een reisje langs de kastelen aan de Loire laten maken, zodat ik mijn ^olle aandacht aan deze financiële transactie kan besteden. Dit alles kost enige aandacht, zoals je weet. Ik moet alle documenten te rug hebben, zorg daarvoor. Dat komt vanzelfsprekend in orde. Prachtig. Maar toch... Hij ging uitvoerig in op de laatste afwikkeling van de affaire en had alles tot in bijzonderheden overwo gen en geregeld. Hij wenste dat het materiaal van de afperser hem ter hand werd gesteld vijf minuten voor hij zou betalen. Hij zou het geld uit het portier van zijn wagen gooien De ruil moest plaatsvinden langs een of ander verlaten bospad. Kortom, hij leek zelf zo stel lig in de zaak te geloven, dat ook ik er weer in begon te geloven ik wilde immers graag geloven. Toen ik afscheid nam was ik er tamelijk gerust op. Maar vandaag, zaterdag 17 oktober is Daï Do nog altijd niet uit Antwerpen terug. Het is tien uur 's avonds Tk geloof niet, dat hij zijn trein gemist heeft of iets derge lijks. Ik vrees dat hij in het geheel niet meer komt. En de andere grote affaire, die ik tegelijk met de zijne wilde afwikkelen, is in een uiterst kritiek stadium ge komen. Ik hoop dat ik er heel wat beter van word. Als ik dat niet verwachtte zou ik al lang uit Parijs zijn vertrokken. Want ik voel het gevaar naderen, zoals de zwaluw de winter. Djichemin hield op met lezen. Die schurk was dus nog wat immoreler dan ik ge dacht had, zei Vera Daï do. Een dergelijke hardheid gaat mijn begrip te boven. Dat begriio ik zei Lheureux Waar het om gaat is dit: overdrijft hij9 Liegt hij soms? Zij dacht even na Toen klaarde haai gezicht op en zei ze, haast verbaasd Als hij liegt is het meer in de wijze waarop hij de personen voorstelt dan in het weergeven van de feiten. De feiten zijn dus juist? Naar het leek tegen haar zin antwoordde zij: Ja. in grote trekken wel. Mevrouw, zei Duchemin. door de dood van Vin don is uw man aan het gevaar van afpersing ontsnapt. Ik neem aan dat u hem op de hoogte hebt gesteld en dat hij zijn funktie te Parijs dadelijk weer zal opne men? Daarvoor is het te laat, commissaris. Ik heb u, meen ik, verteld, dat mijn man zijn ontslagbief al aan president Syngman Rhee heeft verzonden. Ik heb ech ter niet verteld, dat hij daarin alles heeft bekend. Hij zal niet terugkeren. Dat is buitengewoon jammer, zei Lheureux, enigs zins spottend. In de eerste plaats voor hemzelf en voor mij, snauwde mevrouw Daï Do verontwaardigd. Ook dit heb ik u, meen ik. al gezegd. Ik stel uw belangstelling voor hem op prijs, wanneer zij oprecht is. Maar als uw spijt betrekking heeft op het feit, dat een mogelij ke verdachte van de moord op Vindon u is ontsnapt, voel ik mij verplicht u op het dwaze van uw gedachten- gang te wijzen. Het diende u zonder meer duidelijk te zijn, vooral na wat de commissaris juist heeft voorge lezen, dat mijn man, na een financiële ramp voor ons meiden te hebben voorkomen, weinig neiging zou heb ben een moordenaar te worden, die door de wet wordt ezocht. Commissaris Duchemin heeft op 18 oktober, oen hij mij met het lijk confronteerde, al laten door- chemeren, dat mijn man die dag heel goed van Ant- verpen naar Parijs teruggereisd zou kunnen zijn. Zo- Ira het werkelijk noodzakelijk blijkt te bewijzen dat lij zich toen al op zee bevond, zullen wij dat vanzelf sprekend doen. Maar u zult hem eerst formeel in staat van beschuldiging rqoeten stellen eer ik zijn naam aan Ie nieuwsgierigheid en de kwaadwilligheid van het oubliek uitlever. Het dringt blijkbaar niet tot u door, lat hij een uitgesproken integer en moedig man is. Zo dra Vindon hem in het nauw bracht, maakte hij ge bruik van een list om tijd te winnen. Hij heeft dit niet voor zichzelf, maar voor mij gedaan Zodra hij een nieu we funktie had gevonden, een zeer gevaarlijke overi gens. met alle denkbare risico's, bekende hij alles aan Syngman Rhee, op wiens mening hij meer prijs stelt dan ik u kan doen begrijpen, de enige fout, waarvan de afperser hem kan betichten. Daarmee was diens macht ten einde. Toen hij mijn toekomst had verze kerd door de zijne op te offeren, verdween hij: met een glimlach, zoals Vindon ons vertelt. Hij heeft er recht op dat men hem met rust laat om hem de kans te ge ven zijn nieuwe bestaan te beginnen Beide mannen knikten. Mevrouw, zei Duchemin wij verdenken de heer Daï Do niet van de moord op Vindon. Maar wij on dervragen ieder die Vindon heeft gekend. Ik moet u nog een vraag stellen: was u bevriend met juffrouw d'Engoult, de heer Lorrain en de heer Delforge? Dat niet, maar er is wel een zekere juffrouw d'En goult, die ik niet kende en nog steeds niet ken, aan mijn huis geweest. Het was vroeg in de middag van de 18e. Zij wilde mij spreken, maar liet niet zeggen waarvoor zij kwam. Ik heb haar niet ontvangen Ik was pas terug van de reis en bovendien had ik de brief van mijn man gevonden. Ik was mezelf niet. Ik heb laten zeggen dat ik niet in orde was. Toch blijft het merkwaardig, dat uw man zo plot seling is vertrokken, zonder zelfs maar afscheid van u te nemen. Ja en nee. Hij had mij voorbereid op de gedachte, dat wij wel eens uit elkaar zouden kunnen gaan. En het lag in zijn lijn gevoelsuitingen zoals een persoon lijk afscheid te vermijden. Wat zijn uw plannen, mevrouw? U hebt mij ver teld, dat uw man u heeft verzocht te Hong-Kong, waar hij verwanten heeft, op hem te wachten. Moet ik hieruit opmaken dat men mij verzoekt mij ter beschikking van de justitie te houden? Geen sprake van. Wel zouden wij graag willen we ten waar wij u kunnen bereiken, voor het geval er zich onvoorziene omstandigheden voordoen. Ik denk pas over een maand, misschien zes weken, te vertrekken. Hebt u mij nog nodig? Moet ik nog eens terugkomen? Lheureux gluurde naar Duchemin, die het hoofd schudde. Mee, mevrouw, zei de rechter. Het spijt mij u lastig te hebben moeten vallen over een zo pijnlijke aangelegenheid. Ik behoef u niet te zeggen dat wij geen enkele onnodige ruchtbaarheid aan de nagelaten papier van Vindon zullen geven. (Wordt vervolgd) De radio-telescoop van Jodrell Bank heeft in september toen Venus zich het dichtst bij de aarde bevond, namelijk op een af stand van 48 miljoen km., met succes ra diosignalen naar de planeet uitgezonden, welke naar de aarde werden teruggekaatst. Zij waren echter zwakker dan was ver wacht. Men gaat thans na waarom dit zo is. Met de voorbereiding van dit nieuwe experiment was meer dan een jaar gemoeid. (Reuter) De radioseinen legden de to tale afstand van 96.000.000 kilometer van de aarde naar Venus en terug in vijf minuten af. Advertentie Van Nelle bestellen Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Concert door „I musica di Roma". Grote Kerk: Vrijdag 11.30 uur: Beiaard concert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „08/15" deel III. Vrijdag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Opmars naar de galg", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Aanranding", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woens dag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Op mars naar de galg", 19 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Een van hen was een canaille", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Liefde langs de weg", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Ge laden zaterdag", 18 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Een vrou wenleven", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Vrijgezel in de val", 'alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De lord, de lady en de butler", alle leef tijden. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „De blauwe saf fier", 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur en woensdag 14.30 uur: ,,'t Zit in de lucht", alle leeftijden. Maandag en dinsdag, 20.15 uur: „De gevangene", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag en vrijdag tot en met donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De ridder der wraak", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Drie stap pen van de galg", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Gas-oil", 18 jaar. Studio TheaJ.cr: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Een gentleman wordt geen sheriff", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14.15. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donder dag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Ik was Mon ty's dubbelganger", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Vrouwen om Richard Wagner", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvooort): Van daag 20 uur: „Dodende liefde", 18 jaar. Vrijdag tot en met dinsdag 20 uur en zon dag 14.30 uur: ..Moutarde van Sonnansee" alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20 uur: „Het meisjes in de tijgerkooi", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 16 november dagelijks van 14-17 uur en zon dags van 14-17 uur Expositie van diora ma's van dr. W. G. L. Wieringa. Hoofdwacht: Tot 15 november dagelijks van 12.3016 uur. zaterdag en zondag 15- 17 uur: Expositie van Vereniging „Haer- lem" van platen, aquarellen en etsen van Haarlem. „In 't Goede Uur" ("Korte Houtstraat 1): Tot 1 december dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur Expositie van werken van Theodor Heijnes. Kunstzaal Oud Ambacht (Omvalspoort)- Tot 23 november dagelijks van 10-17 uur en. zondag 13-17 uur: Expositie van teke ningen, aquarellen en grafisch werk van Ety Kolkman. Museum „Het Huis van Looy" (Kam perlaan): Tot 16 november dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. zondag van 14 tot 17 jaar- Jubileumexnositie leven en werk van Jacobus van Looy. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 6 november) Advertentie Van Nelle bestellen

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4