Colberts Pantalons PH. DE KONING 24 JdAGA EÜ Produktiviteitscentrum voor het visbedrijf geïnstalleerd KOSTEN NIET GEDEKT, IN „DE PALISSADE" TOCH SUCCES TESSELSCHADE ARBEID ADELT Installatie door minister Marijnen Italiaanse jumpers en vesten 7 Faillissementen Met noodroer toch in veilige haven Persoonlijke smaak Amerikaanse schepen onder Europese vlag? Goede turnuitvoering van S.S.S. Hockeyclub Scheybeeck iets achteruit in ledental Boeren adopteren koeien C. A. Hoeben gehuldigd Ik MÉT-w Aardbeving in Algerije Kinderen maken etalages DCIJ-er schaakmat Velser schippertjes winnaar quiz DKV kan winnen van SDO „De Vredesduif" zoekt ander clubhuis Maak het uzelf niet moeilijk! KA V-Heemskerk viert koperen jubileum DONDERDAG 12 NOVEMBER 1959 „Als ergens nationale en internationale samenwerking nodig is, dan is dit wel in de visserij. Het gemeenschappelijke pro- dukticgebied, de zee, vraagt naast krach tige individuele inspanning, om gemeen schappelijke activiteiten". Dit zei de mi nister van Landbouw en Visserij, mr. Ma- rijnen. toen hij gisteren in het gebouw van de S.E.R. in Den Haag het produkti viteitscentrum voor het visbedrijf offi cieel installeerde. De minister wees erop, dat in guldens uitgedrukt de visserij een bedrijfstak van beperkte omvang is. Maar hij haastte zich te zeggen, dat het alleen op deze wijze be palen van de betekenis van de visserij een onjuiste- benadering zou zijn. „Voor de be woners van onze kust is de visserij en de handel in visserijprodukten economisch van groot, hier en daar zelfs van overwe gend belang. Nederland vist reeds eeuwen en gezien zijn vanzelfsprekende geschikt heid voor de visserij en de handel in vis serijprodukten blijft Nederland vissen", aldus de minister. Hij wees erop, dat de export van visserijprodukten zeer groot is, groter bij voorbeeld dan van elke der partners in de Euromarkt. „Meer dan ooit is het dan ook nodig, dat de toerusting en de uitrusting van de vloot en de organi satie van het handelsapparaat en de in dustrie voldoen aan de eisen van de tijd", aldus de minister. Hij besteedde ook aandacht aan de pro blemen, die ontstaan door de uitbreiding van de territoriale wateren. „Tot dusver hebben wij daarvan nog geen hinder on dervonden. Wij zullen ons echter tegen het instellen van visserijzones tot het uiterste blijven verzetten, want 'ongetwijfeld drei gen hier grote gevaren. De overheid zal aan deze problemen alle aandacht beste den en van een voortdurende waakzaam heid kan het visserijbedrijf overtuigd zijn. Het produktiviteitscentrum gaat wer ken op een duidelijk af te bakenen gebied, aldus de minister. De aanvoersector gaat de constructie van netten en van opspo ringsapparaten voor visscholen beproeven. De groothandel gaat arbeidsmethoden be- Advertentie nieuwe kleuren 69.50 - 79.50 - 89.50 Trevira 49.50 - 55— Kennemerlaan De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: Th. Alders, handelende onder de naam Th. Alders, (Königsgartnerei), Heereweg 296 te Lisse. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haar lem, Ged. Oude Gracht 92. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag opgeheven het faillissement van A. Kle ment, schoenmaker, Narvastraat 1 te Zaandam. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam, West zijde 144. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: A. B. P. Heilker, vertegen woordiger, Kennemerstraat 15a rd te Haar lem. Rechter-Commissaris mr. H. G. Ram- bonnet. Curator mr. H. Luijken, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn geëindigd de faillissementen van: W. J. Koster, aannemer van metselwerken, Kleine Houtstraat 123 zw. te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. O. H. van Wijk, te Heemstede, Heemsteedse Dreef 183 en J. F. H. Loor, Jul'ianalaan 74 te Overveen, en aldaar handelende onder de naam „Boekenbedrijf Arena". Rechter- Commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. O. H. van Wijk, advocaat en procureur te Heemstede, Heemsteedse Dreef 183. Bij vonnis van de rechtbank te Haarlem, is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis, waarbij J. Visser, zaakdoende onder de be naming Vita. Groothandel in Verbandstof- fen, thans wonende Nieuwe Kruisstraat 24 zw. te Haarlem, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. L. Ali Cohen, advocaat én'procureur te Haarlem, Baan 37, tot- curator.^ Drie garnalenvissers uit Harlingen heb ben gisteren enkele bange uren beleefd, toen hun garnalenkotter het roer verloor en het schip omstreeks acht uur in dikke mist bij Ameland aan de grond liep. Toen het vaartuig later weer los kwam, dreef het stuurloos over zee. De drie mannen im proviseerden uit een vaarboom en een vis- korf een roer en met dit noodroer slaag den zij er in koers te zetten naar de Har- lingerhaven, die tenslotte veilig werd be reikt. studeren. De detailhandel zal in het bij zonder de aandacht richten op het assorti ment, de verkooptechniek en de bedrijfs kosten. Prof. dr. J. F. Haccou sprak als voorzit ter van het produktiviteitscentrum de hoop uit, dat het werk van dit centrum zal lei den tot eea nauwe samenwerking tussen de bedrijfsgenoten onderling en tot het slaan van een brug tussen bedrijfsleven en wetenschap. Hij dankte de regering voor de steun, die zij aan de oprichting van dit centrum heeft willen verlenen. Advertentie taba van draad. Koop wat u lekker vindt: DUO HALF-ZWARE SHAG Een aantal Amerikaanse reders die ge bruik maken van schepen onder de goed kope vlaggen van Panama, Honduras en Liberia, heeft in een memorandum te ken nen gegeven dat zij gedwongen zullen zijn hun schepen in Europa te doen registre ren indien het de Amerikaanse bonden van zeelieden zou gelukken de buitenlandse be manningen op hun schepen te organiseren. Het memorandum is opgesteld door het „Amerikaanse Comité voor Vlaggen van Noodzaak", waarbij 19 Amerikaanse scheepvaartmaatschappijen en industriële of olie-ondernemingen zijn aangesloten In dit memorandum, dat is aangeboden aan de regering, wordt gezegd dat het vrijwel onmogelijk is om zonder subsidie tank- en vrachtschepen in de vaart te houden die met Amerikaanse zeelieden zijn bemand, dit wegens de scherpe internationale con currentie. De lonen van de Amerikaanse zeelieden zijn volgens het comité sedert 1946 met 350 percent gestegen en hierme de is een niveau bereikt dat meer dan driemaal zo hoog is als het inkomen van Europese zeelieden. Beverwijk In een der zalen van de KSA heeft de .turnvereniging SSS te Beverwijk woens dagavond haar j.aarlijksé turnuitvoering gegeven. Deze avond stond in het overgro te deel in het teken van de jeugdnum- mers en werd aangevuld met enige da- mes- en herennummers. De kleuters tra den als eersten op. Zij maakten al enige toesteloefeningen, zij het dan op spelende wijze. De iets oudere jongens en meisjes kwamen met vrij goede oefenstof voor de dag. Het eerste deel van de avond werd afgesloten met een aardige baloefening van de meisjes, die hiermee een welver diend aplaus oogstten. Na de pauze kwamen de jongens met het laagrek ten tonele. Er waren enige heel goede oefeningen te zien. De meisjes waren iets minder goed op dreef met hun vrije oefening. Het paardspringen van de meisjes verliep zeer vlot, een goed num mer. De dames-senioren toonden mét hun vrije oefening dat het heel goed is voor de huismoeders aan lichamelijke oefening te doen. Men blijft er l'it mee. De heren kwa men met een spectaculair nummer op de lange mat. De ene koprol na de andere volgde. De dames besloten het program ma met een goed uitgevoerde hoepel oefening. N.V.V.-VROUWEN KOMEN BIJEEN De afdeling Beverwijk van de N.V.V. Vrouwenbond houdt maandag 16 november in het gebouwtje aan de Deken Waarestraat een bijeenkomst. Mevrouw Tailleur zal het een en ander vertellen over het werk van Pro Juventute. De r.-k. hockeyclub Scheybeeck heeft woensdagavond haar jaarvergadering ge houden in café Timmer te Beverwijk. De vereniging heeft 81 leden, die in ze ven elftallen spelen. Het ledental is ver geleken met vorig jaar met 4 teruggelopen. Men besprak op deze vergadering de voor- en nadelen van een sportkeuring. Met belangstelling luisterden de leden naar de verschillende jaarverslagen. Het financieel jaarverslag gaf een tekort over het jaar 1958. Het bestuur was de mening toegedaan dat een contributiever hoging onvermijdelijk is. De aftredende bestuursleden, de heren J. Versteeg en G. Mulder, werden herkozen. De afdeling Castricum van de L.T.B. heeft in hotel Funadama aan de Dorps straat haar jaarlijkse algemene ledenbij eenkomst gehouden. Voorzitter J. Dijkman sprak over de ge volgen van de droogte. Deze droogte werd het ergste na augustus toen ook in Castri cum en Bakkum de tuinderijen hebben ge leden. Zo is de bonenoogst totaal mislukt, maar de bloembollen en verdere tuinderij gewassen is het niet slecht gegaan. Voor de veehouderij was er genoeg hooi en de koeien konden ook al vroeg in de wei. Na augustus moest echter stevig wor den bijgevoerd en daar het in Kennemer- land met de schade toch nog al meegeval len is bepleitte de voorzitter ten slotte op name van jonge koebeesten uit de zwaar getroffen provincies. Enkele veehouders hadden hiertoe reeds besloten en een pink op stal staan Verschillende aanwezigen gaven zich tijdens de vergadering nog op. Ten slotte heeft na een enkel woord over het aardappelvraagstuk drs. A. A. Rijnier- se uit Haarlem gesproken over het onder werp „de verantwoordelijkheid der leden van de coöperatie". In Het Centrum te Beverwijk is woens dagavond de heer C. A. Hoeben gehuldigd voor het feit dat hij reeds meer dan veer tig jaar lid is geweest van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (A.B.C.), vroe ger de Fabrieksarbeiders Bond geheten. Bovendien is de heer Hoeben vijfentwin tig jaar lang bestuurder geweest van de afdeling Beverwijk en heeft hij vele jon geren advies gegeven op het gebied van de vakbeweging. Zoals gebruikelijk, heeft een lid van het hoofdbestuur van deze bond de heer W. van Staveren, de jubilaris toe gesproken en tevens zijn inzicht gegeven over het tegenwoordige loonbeleid, dat deze regering van mening is toe te moeten passen. De vorige regering, die de heer Van Staveren aanduidde als bestaande uit „puinruimers" en „mestkruiers", moes ten verdwijnen en men heeft het standpunt ingenomen dat er een vrijere loonvorming moest komen. Met voorbeelden uit het be drijfsleven (Philips), de Zaanstreekindus trieën en de baksteenindustrie) bewees de spreker dat men precies doet wat men denkt dat voor de bedrijfsrust het beste is. Advertentie VOORSCHRIFT NA AR VI föiitf&n' SPBCJALIST BLOEMSTRAAT hoek KONINGSPL. SPECIAAL I OPTIEK voor dc voordelige bril in elke prijsklasse Het plaatsje Bon Medfa in Algerije is getroffen door een aardbeving. Bou Medfa ligt ongeveer 75 km ten zuid westen van Algiers. Vijfhonderd per sonen iverden dakloos; twee mensen werden gewond. Foto: Een Moslem vrouw komt na de aardschokken met het kind in de armen uit haar ver woeste krotwoning. KLAVERJASCLUB „KENNEMERLAND' De Beverwijkse klaverjasclub „Kenne- merland" is thans weer aan het einde geko men van haar onderlinge competitie. De prijswinnaars zijn de heren Oosterloo, Beentjes, Wissing, Van Tilburg, Van der Laan en mevrouw Vernaut. De nieuwe dri ve, die direct weer een aanvang zal nemen, staat in het teken van het komende kerst feest. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. De onlangs in IJmuiden gehouden tentoonstelling „De Natuur Thuis" is als experi ment een succes geworden, behalve in financieel op zicht, omdat de kosten niet door de baten zijn gedekt. Maar dit laatste is van min der belang en kan gezien worden als een offer aan de voorlichting van de jeugd, die met een entreeprijs van 0,10 per kind een, zakelijk gezien, onvoldoende bijdrage in de kosten leverde. Belangrijk was het grote aantal bezoekers: 5015. Hier onder waren 1773 volwas senen en 3242 kinderen. Als we daar dan nog de geno digden en de leden der ver enigingen bijtellen, dan ko men we aan ongeveer 5500 bezoekers, een getal dat toch niemand had gedroomd. De tentoonstelling zelf was, v/e kunnen niet anders zeggen, prima verzorgd; er was dan ook dag en nacht gezwoegd om een zo goed 'mogelijk resultaat te ver krijgen. Elke vereniging heeft haar beste beentje voorgeze't. Jammer was dat er overdag veel te weinig mensen waren om de scho len rond te leiden, hetgeen wel eens tot kleine moeilijk heden aanleiding gaf. Dat desondanks de rondleidingen geslaagd zijn, verdient grote waardering. Ongeveer 1600 schoolkin deren hebben de tentoonstel ling bezocht in schoolver band, hetgeen neerkomt op 120 kinderen gemiddeld per uur. Het onderwijzend per soneel heeft verschillende malen zijn dank niet onder stoelen of banken gestoken. Ook dit stemt tot vreugde. De filmzaal had zeer veel belangstelling van de bezoe kers; veel meer dan men had gedacht, het bleek zelfs zo af en toe een uitkomst te zijn tijdens de drukste uren. De heer Borst, die overdag de films voor de jeugd De gezamenlijke winke liers van het. Plein 1945 in IJmuiden hebben ter gele genheid van het éénjarig be staan een leuke Sint Nico- laas-wedstrijd voor de jeugd uitgeschreven. Ongeacht de leeftijd kan de gehele jeugd van Velsen hieraan meedoen. Men moet een leuke teke ning van Plein 1945 maken, vóór zondag. De zestig besten krijgen niet alleen een aar dige herinnering, maar zij kunnen dan ook in groepen van drie Sint Nicolaas-etala- ges maken. De kinderen die de origineelste twee etalages hebben gemaakt, krijgen voor hun school een bandrecorder cadeau. Welke etalage het beste is, wordt door het publiek uit gemaakt. Het is een aa/dig idee deze wedstrijd. De jeugd kan tonen, wat zij van eta leren weet, en voor het win kelend publiek is het wel leuk om nu eens langs eta lages te lopen, die door de eigen zoons of dochters zijn gemaakt. draaide, heeft vele benauw de uren in de filmzaal door gebracht. Ook hij verdient veel dank. De geluidsinstal latie voldeed uitstekend. Tot slot mag een woord van dank aan het personeel van het bureau van de „Vel- ser Gemeenschap", dat ook bergen werk heeft verzet, niet ontbreken. De beheer der van het gebouw, die vaak tot diep in de nacht werkte, verdient eveneens veel dank baarheid. De tentoonstelling is geslaagd, goed geslaagd. Dit experiment mag gerust nog eens herhaald worden maar dan in nog groter ver band en over enkele jaren. Aldus meent de tentoon stellingscommissie, die thans heeft opgehouden te be staan. en zo denken we er ook over. Op de prachtige herfst middag van 5 november is het druk geweest bij het gemetehuis van Velsen, zo druk zelfs dat bode Jansen assistentie nodig had om alles (zoals gewoonlijk) tot in de puntjes te regelen. Een bekend hoofdklasse-dammer van DCIJ's eerste tiental, Leo Binkhorst, werd die middag geschaakt door een bekend schaaksterretie uit Groningen, Anke Bleeker. Leo. die topscorer is van 't eerste tiental van DCTJ. ver toefde voor zijn damclub nogal eens elders in Neder land. In Alkmaar ontmoette hij Anke voor het eerst. Er zijn sindsdien heel wat par tijtjes dam (én schaak) ge speeld tussen Anke en Leo. Tenslotte won Anke. Leb werd (graag) schaakmat ge zet. De DCIJ-ers vormden op het raadhuis een erepoort voor het jonge paar met de damborden (en schaakbor den). In hun toekomstige woning in de Bonekamp straat te IJmuiden-Oost zullen in de toekomst het dambord en het schaakbord wel eens op tafel komen. In november 1958 begon de gemeentelijke werkplaats „De Palissade" te Beverwijk met enkele arbeiders met het maken van tafels en werk banken. In januari kon de eerste opdracht van een plaatselijk bedrijf worden aanvaard. Geleidelijk steeg het aantal arbeiders. Op 31 oktober werkten er 38 arbei ders, waarvan 32 uit de ge meente Beverwijk, 4 uit Heemskerk, 1 uit Castricum en 1 uit Uitgeest. Behalve het verschaffen van produktieve arbeid aan gehandicapten heeft de werk plaats tot doel de te werk gestelden weer geschikt te maken voor het normale be drijfsleven. Hoewel de werk plaats nog maar korte tijd bestaat is ook op dit punt enig succes bereikt. Vier ar beiders vonden werk in het vrije bedrijf. Drie werden in samenwerking met het ar beidsbureau geplaatst. Van het begin af aan is gestreefd naar een zo groot mogelijke variatie in het werk. Aangezien echter 90n/o van de arbeiders uit onge schoolde beroepen komt, waarbij kracht een grote rol speelde, is de werkplaats aangewezen op eenvoudig licht werk. De voornaamste variatiemogelijkheid is daar door gelegen in wisseling van het werkobject. Naast een tweetal bedrijven waarvoor wekelijks een vaste hoeveel heid moest worden afgele verd, kwam een groot aantal opdrachten voor, die enkele weken duurden. Al deze (meest verpak- king-)werkzaamheden zijn zeer eenvoudig en kunnen door arbeiders met zeer uit eenlopende gebreken worden uitgevoerd. Min of meer geldt dit ook voor het breien van netten voor de visserij. Onder leiding van een elektro-monteur werken 7 arbeiders aan het wikkelen van stators. Door de afdeling boekbinderij werden tot heden 165 tijdschriften inge bonden en 590 boeken gere pareerd. De afdeling meubelmake rij levert op bestelling en maakt voor de eigen werk- Het doel van de Algemeen Nederlandse Vrouwen Ver eniging „Tesselschade-Ar- beid Adelt" is verbetering van het lot der on- of min vermogende Nederlandse vrouw, door haar te steunen in haar pogingen om in eigen onderhoud te voorzien. Men wil dit doen door haar een geldelijke tegemoetko ming te geven, zodat zij haar talenten kan ontwikke len of een vak- of beroeps opleiding te kunnen bekos tigen;' haar arbeid te ver schaffen en haar te helpen de vruchten daarvan in dê handel te brengen; door baar de weg te wijzen tot het verkrijgen van een vak of beroep; door het verlenen van morele en materiële steun door speciale fondsen buiten de gewone middelen van de vereniging om. De afdeling Velsen-Bever- wijk en omstreken van de vereniging „Tesselschade- Arbeid Adelt" houdt haar jaarlijkse verkoopdagen op 17 november ten huize van mevrouw A. G. M. Justman Jacob-Neven, Thorbeckelaan 26, Velsen-Zuid; 18 novem ber bij mevrouw M. Th. de Jonge-van Lonkhuyzen, Cla- rionlaan 3, Santpoort; 20 november ten huize van me vrouw C. Royaards-baro- nesse van Bentinck, Prins Bernhardlaan 12, Beverwijk. Op genoemde adressen kan men terecht van halfelf tot halfeen en van halftwee tot halfvijf. plaats alle soorten houten meubelen. Op de werkplaats bestaat ook gelegenheid voor het laten schoonmaken van fiet sen en bromfietsen. Nu het slechte weer zijn intrede heeft gedaan zal de belang stelling van het publiek daarvoor wel toenemen. De werkplaats ontwikkelt zich gunstig en zij voorziet zeer zeker in een behoefte. Gezien de aanvragen tot plaatsing, kan verwacht wor den dat tegen het einde van het jaar het aantal te werk gestelden tot 50 zal zijn toe genomen. Daarnaast wordt binnenkort de afdeling voor geestelijk gehandicapten ge opend, waarvoor reeds ge schikte opdrachten van de industrie zijn ontvangen. Kinderen uit de -„schip- persklassen" van de Da Cos- taschool in Velsen-Noord en de Moerbergschool in IJmui den hebben deelgenomen aan een feest, georganiseerd door Van Leer's Vatenfabriek. Zeshonderd schipperskinde ren en kinderen van perso- neelsleden van de fabriek waren daartoe bijeen in een grote, versierde veilinghal te Lisse. Van Leer viert zijn veertigjarig bestaan. Een onderdeel van deze viering zijn kinderfeesten die op ze ven plaatse in ons land wor den gehouden. De feesten worden door de kinderen zelf „gemaakt". De Velsense deelnemertjes hebben het er bij het „quizen" goed af gebracht. De groep bestond uit kinde ren van de Da Costaschool en een jongen van de Moer bergschool. Dank zij vooral Elly Korporaal van de Da Costaschool won Velsen de quizwedstrijd voor verschei dene Amsterdamse scholen. De overwinning leverde de Moerbergschool en de Da Costaschool elk tweehon derdvijftig gulden op. Een prijs door de directie van Van Leer's Vatenfabriek ter beschikking gesteld met de voorwaarde, dat het geld uit sluitend voor het werk in de school zal worden gebruikt. De jongens en meisjes heb ben niet alléén vraagspelle- tjes gedaan, 's Ochtends ver vaardigden zij tekeningen of waterverfschilderijen. Na de lunch maakten zij een polo naise, deden zij spelletjes en genoten zij van de vele trac- taties. Om kwart voor zes 's avonds was het jeugdige, gezelschap weer terug in Velsen. „ODIN" De Heemskerkse sportver eniging „Odin" is voorne mens zeer binnenkort over te gaan tot oprichting van een korfbal en volleybalvereni ging. Voorbereidende bespre kingen zijn reeds aan de gang. Mocht iemand interes se hebben in handbal of voetbal dan is het bestuur van „Odin" gaarne bereid de besprekingen hieromtrent op gang te helpen en wil men gezamenlijk trachten één grote sportvereniging te vor men. „Odin" staat open voor iedereen. Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging D.K.V. trekt zaterdag naar Hillegom om de strijd aan te binden met S.D.O. Afgaande op de reeds behaalde resultaten van beide teams is IJmuiden niet kansloos. S.D.O. is echter een team, dat met Rapid uit Haarlem in direct degra datiegevaar verkeert en de punten goed zal kunnen gebruiken. De IJmuidenaren kunnen dus goed op geduchte tegenstand rekenen. Het tweede en derde twaalftal van D.K.V. zullen elkaar voor de tweede maal ontmoeten in deze competitie. Beide teams gingen aanvankelijk gelijk op, maar in de laatste wedstrijden is het derde twaalftal iets teruggevallen. Ondanks dit mag een spannende wedstrijd tegemoet ge zien worden, waarin, waarschijnlijk de grotere ervaring van het tweede twaalftal de doorslag zal geven. De Heemskerkse postduivenhoudersver- eniging „De Vredesduif" zal om moeten zien naar een ander clubhuis. Café „De Streng" krijgt namelijk een andere be stemming. Ditmaal waren de leden in zaal Dam bijeengekomen. De voorzitter de heer Jac. Knap deelde in zijn openingswoord mee dat de ver eniging met vijfentwintig duiven zal deel nemen aan de tentoonstelling die op zon dag 29 november in Den Helder zal plaats vinden. De vogels komen daar uit in de A-afdeling. Uitvoerige besprekingen werden hierna gevoerd over de expositie die ..De Vredes duif" binnenkort zal gaan organiseren. Be sloten werd deze te doen plaatsvinden op zaterdag 12 en zondag 13 december in zaal Nijman. Als keurmeester zal optreden de heer D. Philippi uit Beverwijk. Waar het komend seizoen de inkorving zal moeten plaatsvinden is nog een open vraag. Het bestuur zal trachten hiervoor tijdig een oplossing te vinden. Advertentie In onze kollektie reeds vanaf 25.50 vindt u juist hetgeen wat u zoekt Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 CONCERT NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST Op uitnodiging van de commissie Cultu reel Beverwijk geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest op woensdag 25 november een concert in het Kennemer Theater. Uitgevoerd worden de werken: Sinfonietta van Mul, Derde Vioolconcert van Saint Saëns en Symfonie van Franck. Het orkest staat onder leiding van Henri Arends. Als solist treedt op de violist Jean Louis Stuurop. ARBEIDERSTONEELFONDS VAN START Woensdag 18 november opent het Arbei ders Toneel fonds in het Kennemer Theater 'te Beverwijk het seizoen. De toneelgroep „Studio" zal de thriller „De kluis" opvoeren. In zaal Dam heeft de Heemskerkse af deling van de K.A.V. haar twaalfeneen halfjarig jubileum gevierd. De presidente mevrouw Smit sprak mevrouw Van Veen toe, die al die jaren haar uiterste best voor de vereniging heeft gedaan. Het hoofdbestuur van de K.A.V. was vertegen woordigd door mejuffrouw De Roo. Zij toonde zich dankbaar voor het vele werk dat in Heemskerk verricht wordt. Hierna voerden nog diverse sprekers het woord. De heer N. Boon liet zijn gelukwensen namens de r.-k. fabrieksarbeidersbond vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Na de pauze voerde de eigen toneelgroep de klucht „Neeltje Hooigras als Salome" op. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Maria A. G., d. v. J. Koper en M. E. G. Kuiper; Johannes P. C., z. v. P. J. Groot en C. P. Kloes; Franciscus, z. v. A. Duin en A. M. Huiberts; Karin E., d. v. J. de Munk en H. C. Duyker; Jacque- lina H., d. v. J. W. Koper en H. G. Bak kum; Petronella Th., d. v. A. Schaaper en M. Pirovano; Cornelia P., d. v. H. Beentjes en M. M. van der Mey; Jacoba W. M„ d. v. A. J. Welboren en E. Hustermann; Cor- nelis L., z. v. C. L. Kraak en G. Hoolwerf; Gerardus P. M., z. v. T. J. de Goede en G. M. Willemse te Uitgeest; Theodora M., d. v. J. Beyendaal en A. Bruins; Patrick V. J., z. v. E. B. M. van Oploo en M. C. H. Bakker ONDERTROUWD: E. A. Goedhart en Th. KI. M. de Ruyter; G. Vogelenzang en A. G. de Ruyter. GETROUWD: C. J. Kleef te Beverwijk en M. A. de Ruyter. OPSTELLING WIJK AAN ZEE. In de thuiswedstrijd tegen Meervogels komt de voetbalclub Wijk aan Zee in de volgende opstelling uit: De Rlok: Schelle- vis en J. de Blok: Burger. A Snijders en Bol: Seysener, Scholten, Th. de Winter, G. de Winter en v. d. Wel.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7