Voetbal in Kennemerland KERKDIENSTEN Arend Reym Ig||nk, Havenberichten C.K.V. en drijfnetvisserij Luxe Bijoux Prof. J. de Groot in inaugurale rede Kr aayenoord verslaat W arner in clubcompetitie van Kijk Uit Uw bril klaar terwijl u wacht Haarden en kachels ZATERDAG 14 NOVEMBER 1959 4 Internationaal damtoernooi te Amsterdam J. DE BOER - Mr. Opticien Laat ze niet in de kou staan Om bridgekampioen- schappen van „Groot-Velsen" Hl IJ auto- en U la motorrijschool K inder dienst en H^OVERTROKKENJI LOENDERSLOOT G. VAN TELGEN Van de Kennemerlandse tweedeklassers krijgen Vitesse (tegen HRC) en DEM (tegen West-Frisia) het zeer waarschijnlijk zwaarder te verantwoorden dan De Ken- nemers (tegen Schoten) en, VVB (tegen WFC). Verder lijken ons de programma's voor de derde en vierde klassers uit het rayon van dien aard, dat men op een aan tal verliespunten moet rekenen. VVB gaat op bezoek bij WFC. Deze wed strijd kunnen de VVB-ers ongetwijfeld in hun voordeel doen eindigen, maar zij zullen er geducht voor moeten werken, want veilig kan worden aangenomen, dat de in het nauw zittende Wormerveerders fel van zich af zullen bijten. De KennemersSchoten is ook al een wedstrijd, waarin de Kennemerlandse papieren er goed voorstaan, want Schoten heeft in haar vier uitwedstrijden nog niets anders dan nederlagen geleden. DEM naar West-Frisia DEM krijgt het in haar uitwedstrijd tegen West-Frisia ongetwijfeld zwaarder te verantwoorden dan WB en De Ken- nemers, maar toch zit er voor de Bever- wijkers ons inziens wel een gelijk spel in. Vitesse zal ongetwijfeld trachten haar ongeslagen thuisrecord te handhaven, maar of HRC daarbij haar medewerking zal willen verlenen, is een andere vraag. Wij verwachten echter, dat de Castricum- mers in hun voornemen zullen slagen, al zou het dan maar zijn door middel van een gelijk spel. Beverwijk naar Egmondia In 3 A worden tal van interessante wed strijden gespeeld Voor. de bovenste plaats is ondermeer Alcmaria VictrixHSV van belang. Zo op het oog is men geneigd te verkondigen, dat de Alkmaarders deze ontmoeting gemakkelijk zullen winnen, doch op 1 november moest CSV op eigen terrein toch ook maar met 02 de vlag strijken. Een andere belangrijke wedstrijd is EgmondiaBeverwijk en ook naar de uitslag van VelsenDTS zijn we nieuws gierig. Beverwijk kan ongetwijfeld op 'n warme ontvangst rekenen, want de Eg- mondianen zullen het contact met de kop groep, dat na de nederlaag tegen ADO enigszins in de verdrukking is geraakt, niet helemaal willen verliezen. Toch ge loven we, dat de Beverwijkers het tot een gelijk spel zullen brengen. Ondanks het feit, dat Velsen de laatste tijd de kluts wat kwijt is, heeft naar onze mening DTS aan de Kwekerslaan nog niet gewonnen, al geven we grif toe, dat ook bij ons de papieren der bezoekers het hoogst genoteerd staan. Maar een volledig Velsen is altijd in staat om voor een ver rassing te zorgen! ADO krijgt ZAP op bezoek en dat houdt in, dat de thuisclub een behoorlijke kans krijgt om haar puntenaantal met één, mogelijk zelfs met twee te vermeerderen, want de Heemskerkers zijn dé laatste weken goed op dreef. Ook CSV geven we een goede kans om haar puntenaantal te vergroten naar onze smaak met twee (zonder voorbehoud) want de Alkmaar- se Boys zijn ons tot dusver bepaald tegen gevallen. Tenslotte wordt voor deze afdeling nog gespeeld Wijk aan ZeeMeervogels. Tot nu toe zijn de Akersloters in hun uitwed strijden nog maar weinig aan hun trek gekomen één punt uit 4 wedstrijden dus als het even wil, houdt Wijk aan Zee wel iets aan deze ontmoeting over. In 4 C: EHSKinheim Dat wordt geen gemakkelijke opdracht voor de Kinheimers om de uitwedstrijd tegen EHS te winnen, want zij zelf zijn de laatste twee weken wat van de kook, terwijl EHS in deze periode nogal vinnig van zich afgebeten heeft, ondermeer tegen het sterke Zaanlandia. We vrezen dan ook het ergste voor de Velsenaren! De Terrasvogels komen in Krommenie tegenover GVO te staan en zo ooit, dan krijgen de Santpoorters nu weer eens de gelegenheid hun puntenvoorraad aan te vullen, want na de twee gelijke spelen in hun eerste twee ontmoetingen, hebben de Krommenieërs niets dan nederlagen te slikken gekregen. Waterloo speelt thuis tegen Bloemen- daal, dat uit zijn laatste vier wedstrijden niet minder dan 7 punten wist te behalen. We bereiden ons dan ook voor op Water loo's achtste nederlaag. Beverwijk (uit tegen Ecrmondia): Raap; Wolterman en Lorjee; Minneboo. Brui nenberg en Ketting; Van der Mey, Ger- rits. Waanders, Dinants en Van Oost. Velsen (thuis tegen DTS): Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Spanjaard, Bak- kum en Hijnen; Ombergen, Hoogzaad, Schoorl, Graman en Van Schagen. De Kennemers 2 (uit tegen VSV 3): Groot; Joosten en Aardenburg; Geel, Peg- geman en Zoon; Sluiter, Rookhuizen, Du Crocq, De Vos en Heere. Tarrasvogels (uit tegen GVO): Boeser; Disselköter en Otto; Van Eden, Van Gel der en Vader; Spanjaard, Bos, Röbken, Thoolen en Rijke. Stormvogels 2 (uit tegen DHC 2): Vrij hof; Van der Stelt en Kloosterman; De Roos, Minneboo en Janssen sr.; De Bruin Nat. Admiraal, Tol en Maarleveld. Stormvogels -3 (uit tegen Roda): Los; Herkemy en Visser; Van Dongen. Venus en Bakker; Spruyt, Bannink, Durge, Stel ling en Ramakers. Het hoofd van de bedrijfsgeneeskundige dienst van de KNHS te IJmuiden, Profes sor J. de Groot, heeft het hoogleeraar- schap aan de technische Hogeschool te Delft aanvaard met het uitspreken van een inaugurale rede. Er bestond hiervoor zowel van de zijde van het onderwijs als van het bedrijfsleven een grote belangstel ling. In juni van dit jaar is de heer De Groot benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de arbeidshygiëne en de arbeidspsycholo gie aan de Technische Hogeschool te Delft. In zijn rede plaatste de hoogleraar de mens in het industriële produktieproces. Hij vroeg zich af hoe het technische proces moet zijn, opdat de mens er zich goed bij gevoelt. In zijn verdere betoog wees Prof.' De Groot op het feit, dat de techniek de aard van de menselijke arbeid gaat bepa len. Vroeger werden vorm en inhoud van de arbeid grotendeels door de mens be paald, thans echter zijn het het werktuig en de machine die dat doen. De professor vroeg zich daarom af of de mens deze ont wikkeling wel kan volgen. Maar ook of hij haar kan verdragen. De bedrijfsgeneeskunde heeft met deze vei'schijnselen ook rekening moeten hou den. Stelde deze zich aanvankelijk tevre den met de bestrijding van de gevaren voor de mens in het produktieproces en hield zij zich voorts bezig met de selectie, thans echter is het duidelijk geworden, dat er een grens moet zijn aan het mense lijk aanpassingsvermogen. De modernere inzichten hebben ertoe geleid dat aan het omgekeerde meer en meer aandacht wordt geschonken dus de aanpassing van de techniek aan de mens. „Human engineering" heet de vermense lijking van het technische proces, dat in de belangstelling staat. „Niet de afwezig heid van ziekte, maar een toestand van geestelijk en lichamelijk wei-zijn is nu het ci-iterium voor gezondheid", zo zei pro fessor De Groot. Het bescheiden programma dat donder dagavond bij de schaakclub Kijk Uit werd afgewerkt léverde toch nog wel enkele belangi-ijke resultaten op. Zo maakte J- Kraayenoord duidelijk dat hij zeker van plan is zich bij de hoogste acht spelers te plaatsen, die straks de kampioensgroep zullen vormen. Hij kwam deze keer tot een overwinning tegen M. J. Warnez die na een Spaanse openingsbehandeling wel iets minder spel kreeg. Warnez zag zijn kans op een eervol resultaat geheel ver loren gaan toen een fout hem op stuk verlies kwam te staan. Het vervolg was voor Kraayenoord nog slechts een kwes tie van techniek. Clubkampioen F. J. Wal- da kwam voor de tweede maal aan het bord met Tj. de Jong om de afgebroken partij uit te soelen die in oositioneel gun stige stelling voor Walda was afgebroken. Bij hervatting bleek hij niet de sterkste voortzetting in het couvert te hebben ge sloten waardoor zijn rivaal'de gelegenheid kreeg de balans wat meer in evenwicht te brengen. Het levendige toreneindspel Voor het eerst in de geschiedenis van de jubilerende Koninklijke Nederlandse Dam- bond zal een (voortaan jaarlijks terug kerend) internationaal damtoernooi, rond om de jaarwisseling worden gehouden, en wel te Amsterdam. Er zal worden gespeeld in Grand Hotel Krasnapolski, van 28 de cember tot en met 5 januari. Het is de bedoeling, dat per dag twee partijen wor den gespeeld, met uitzondering van oude en nieuwjaarsdag, op welke dagen slechts een partij wordt gespeeld. De deelnemers zijn: G. Aubier, oud kampioen van Parijs (Frankrijk); R. Del- hem (kampioen van Frankrijk 1958); André Guingard (15 keer kampioen van Zwitser land); P. Roozenburg, ex-wereldkampioen 1956, te IJmuiden; B. Dukel. kampioen van Nederland 1959, te IJmuiden; J. M. Bom, oud-kampioen van Nederland, te IJsel- stein; P. Bergsma, 7 keer kampioen van Friesland, te Roorderhuizum; F. Gordijn, oud-kampioen van Nederland, te Den Haag. Reservespeler is Jan Metz, kampioen van Amsterdam. De bezetting van dit toernooi is zeer sterk en bijzonder interessant. Tegelijkertijd wordt in Minor een toer nooi gehouden waaraan acht jonge talent volle Nederlandse spelers deelnemen. De spelers zijn: J. Bus (Haarlemse damclub): Doude de Jong (Leeuwarden); J. T. Caze- mier (Assen); H. W. Wiggers (Enschede* Joh. H. van Leeuwen (Leiden); J. Lare (Vlissingen); N. L. M. Koekei (Den Bosch). W. Okrogelnik (Hoensbroek). Reserves zijn Theo Tielrooy (DCY), B. van Vloten (Dordrecht), W. Heeringa (War- ga), G. R. E. Visscher (Den Haag). De strijd tussen deze spelers (van 20 tot 25 jaar) wordt met grote belangstelling Door de lange, droge zomer hebben de Drentse boeren te weinig voer voor hun vee. Dank zij een royaal aanbod van Zeeuwse collega's gaan 75 Drentse koeien een „winter vakantie" door brengen in Zeeland. Hier begroet boer Punt in Sommelsdijk zijn „logé's". Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. 6.55 Vijftig militairen zullen op 18 november in de gemeente Velsen huis aan huis col lecteren voor: Fonds 1815 nagelaten be trekkingen, Koninklijke Nationale Vereni ging tot Steun aan Militairen, Vereniging Ereschuld en dankbaarheid, Karei Door man Fonds, Prins Bernhard Stichting en Stichting Van Weerden Poelman Fonds, die alle ten doel hebben de weduwen en wezen van onze gesneuvelde militairen, verminkte militairen, hun gezinnen, als mede de in de maatschappij terugkerende dienstplichtigen en vele oud- militairen, in aanvulling op het Staatspensioen, te steunen. bracht nog wel veel onzekerheid aan weerskanten met zich mee maar vond uit eindelijk in remise een vredig einde. G. L. de Haas kan nog maar niet op dreef komen. Tegen Th. Hölscher verliep de om-egelmatige opening nog wel goed maar in het middenspel moest Kijk Uit's erelid een pion prijsgeven. Met dit verlies werden ook de moeilijkheden groter waar voor De Haas zich zag gesteld. Het liep opnieuw op materiaalverlies uit. De partij werd nog afgebi-oken maar biedt De Haas met drie pionnen minder weinig uitzicht meer op een oositief resultaat. Aan de top van de ranglijst is nu de stand als volgt: 1. G. Maas (1) 4 4 4 2. F. J. Walda 5 2 3 3Vz 3. J. L. Wijdoogen 6 2 3 1 31/» 4. K. Steijn (3) 3 3 3 5. J. Blok (1) 4 3—13 De tussen haakjes vermelde cijfers geven het aantal afgebroken partijen aan. In de tweede groep verraste J. Plugboer zijn tegenstander A. Zeijlmans met een „wild-west"-gevecht dat de anders zo se cure Zeijlmans geheel uit handen liep. De betrekkelijk snelle nederlaag die er op volgde maakte hem voorlopig kansloos voor een hoge rangschikking. Maancfegavond ontvangt Kijk Uit voor de NHSB-competitie in de overgangs klasse het reserveteam van Zaandam De IJmuidenaren hebben vrijwel nooit een gunstige score tegen deze club kunnen be halen. Men hoopt echter deze keer met die slechte traditie te breken. Hiervoor zullen dan de volgende spelers moeten zorg dragen: 1. F. J. Walda, 2. J. Blok, 3. K Steijn, 4. Tj. de Jong. 5. A. Kistemaker. 6. P. Lanser, 7. J. L. Wijdoogen. 8. Th Hölscher, 9. C. J. Gordijn, 10. G. H. H. C. Maas. Donderdagavond 19 november trekt Kijk Uit 2 met het volgende team naar Overveen om voor de competitie in de eer ste klasse de strijd met het gedegradeerde Rolland aan te binden: 1. G. H. H. C. Maas. 2. W. Huiser. 3. G. L. de Haas, 4. M. J Warnez, 5. W. Doornenbal, 6. P. Heiden- reich, 7. H. van Nieuwenhuizen, 8. H Aarts, 9. H. van der Plas en 10. A. van der Plas. Gezien het fraaie succes op Half weg behaald ziet men in IJmuidense kringen ook deze lastige wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Pat MatSantpoort 55 De Beverwijkse schaakclub Pat Mat met hun collega's uit Santpoort zijn overeen gekomen hun afgebroken wedstrijd uit de overgangsklasse, die bij de stand 43 ten gunste van Santpoort was verdaagd, tot 5—5 af te ronden. Pat Mat heeft nu drie winstpunten uit 2 partijen, Santpoort no teerde één punt uit evenveel wedstrijden. In de derde ronde van de bridgekam- pioenschappen van „Groot-Velsen" wisten in de eerste klasse de koplopers hun posi ties te handhaven en zelfs hun voorsprong op de overige deelnemers iets te vergroten. De lager geplaatsten wensten geen ge noegen te nemen met de plaats die zij op de ranglijst innamen en veroorzaakten door hun prestaties in deze derde ronde behoorlijke verschuivingen op de rang lijst wat vooral ten koste ging van de paren uit de middenmoot. De heren SchmidtSchaaper en MainsPorck die nen zich in de eerste klasse echter wel als de grote kanshebbers aan. In de tweede klasse was de grote ver rassing het falen van de nummers 1 en 2, respectievelijk de dames BerkhoutKo ningstem en het echtpaar Van der Steen, die in deze ronde als no. 5 en 6 eindigden. Desondanks behielden zij hun eerste en tweede plaats. Het echtpaar Hoeting her overde hier de derde plaats die het na de tweede ronde had moeten afstaan. Uitslag derde ronde: Eerste klasse: 1. SchmidtSchaaper 58.67 pet.; 2. LamanMiddelkoop 58.16 pet.; 3. MainsPorck 57.40 pet. Tweede klasse: 1. Echtpaar Hoeting 61.81 net.: 2. mevrouw Lamande heer Veen 56 ?5 oct.; 3. DrijverBoender 56.25 pet. De stand na de derde ronde is: Eerste klase: 1. SchmidtSchaaper 175.44 pet.: 2. MainsPorck 168.76 pet.; 3. Hp dames OuwerkerkSeydel 165.65 pet. Tweede klasse: 1. de dames Koningstem Berkhout 178.47 pet.; 2. Eechtpaar Van der Steen 168.75 pet.; 3. Echtpaar Hoeting 166.68 pet. Zondag 15 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: prof. di\ G. P. van Itterson; 17 uur: ds. G. van Doorn. De Rank, 10 uur: F. Feen- stra, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. W. Leenman; 19 uur: ds. J. van den Berg. Jeugdkapel, 10 uur: W. Kwak. Geref. Kerk, Ichthuskex-k, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Petrakerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. H. van Bilderbeek. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespei-s. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst Kenne- merlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Baptistengemeente, Cultui-eel Gebouw, 10 uur: de heer G. Planting; 11.15 uur: zondagsschool. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: bijeenkomst. Cultureel Centi-um, dinsdag 20 uur: ds. J. Starren- burg. Poolstei-straat 19, 20 uur: jeugd bij eenkomst. Jehovah's getuigen, Cultureel Centrum, 19 uur: wachttorenstudie over: Word vervuld met geestelijk onderscheidings- veimogen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Joh. Dickhout; 19 uur: ds. J. G. Jansen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrtfz. Herv. 10.30 uur: ds. J. van Beek. Deze dienst wordt gehouden in de gemeentelijke huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vai-e- niusstraat 10 en 19.30 uur: Jb. Klein Ha- neveld; 11.45 uur: kindei-samenkomst. Woensdagavond 19.45 uur: bijbelbespre^ king. Zaterdag 16 uur: Jb. Klein Hane- veld. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam (heilig avondmaal). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Bi-ink; 19 uur: ds. J. C. Re- mijn, jeugddienst. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 10 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. Joh. Knol.. Vrye Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: ds. Leenhouts. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Ed. W. Pera; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen. De Opgang, 10 Uur: ds. W. Oorthuys; 19.15 uur: Open- Deurdienst. Oosterwijk, 10 Uur: wika E. van Vliet. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: N. B. Bosch. Vri.jz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan. 10 uur: mei. da. C. de Jong. Geref. Kerk, Moensplein. 9 en 10.30 uur: ds. C. Meijer; 17 uur: ds. A. C. van Nood. Leger des Heils. Jan Alsweg 32. 10 uur: heiligingssamenkomst: 12 uur: zondags school: 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: verlossingssamenkomst. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560-8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC -FNOP-KNMV WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 17 uur: ds. C. Meijer. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 en 19 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. Remijn; 19 uur: ds. J. Bronsgeest. Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. Dragt. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. J. Rebel; 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 3 p.m. IJmuiden-West: Ned. Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur. Ger. zondagsschool „De Zaaier", Tchthusburcht 12.15 uur Chr. Ger. zondagsschool „Philippus". consistorie 11.45 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K Veren.gebouw, 10 uur. Ger. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool. 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur Doopsgezinden, West- Hilldienst voor kinderen van 68 jaar. Abelenstraat 1, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags school, Marie Boreelscl ooi, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst. 46 jaar. De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur. Doopsgezind? zondagsschool, 8—12 jaar, Kriemhilde, 10.30 uur. Santpoort: Ned. Herv. zondagsschool. Jeugdhuis 5—12 jaar. 10 uur. Kinderkerk kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Hei-v. zondagsschool aan de Banjaai-tstraat, 12 uur; Ned. Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur. Advertentie Marktplein 30 - Telefoon 4273 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Hontestroom van Londen; Drittura, Londen, oud papier voor Wormerveer; Argus, Rotterdam; Swift, Londen; Aden, Londen; Kora, Hansweert, laden Hoog ovens; Esso Emden, Hamburg; Expo, Londen: Minerva 2, Par; Mayfleet, Portland, Kalksteen lossen Hoogovens; Rosedene, Antwerpen, laden Hoogovens; Nestor, Antwerpen; Aardenburgh, Antwerpen; Lingestroom, Londen; Bennekom, Antwerpen; Havkvern, Swinemünde, vis lossen IJmuiden; Kirsten Torm, Antwerpen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Herald Becker van Marokko: Wulp, Rotterdam; Clanéula, Rotterdam; Leeds, Goole; Baumwoll, Duinkerken; Hclmuth Parchmann, Sandvik; Brage, Stockholm. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Norwich Tra der naar Yarmouth, kunstmest van Hoogovens; Maasborg, Karskar, zout van IJmuiden; Aletta, Aalborg: Montferland, Brenign; Avanti, Bohus, zout van IJmuiden; Luise Emelie, Kotka; Methan, Narvik; Arzamas, Klaipeda; Joost. Delfzijl, ledig Zaandam; Geestdan. Boston, kunstmest: Beauly Firth. Great Yarmouth, kunstmest van IJmuiden; Eos, Hamburg; Willem Cornelis. Genua, walsma- teriaal van Hoogovens; Patria, Rotterdam; Argos, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Rijsbergen naar Rotterdam; Mount Everest, Rotterdam; Am- slelland, St. Vincent; Flevo, Bordeaux; Georgios, Quebec. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden IN HET VERSLAG van de C.K.V. vakgroep visserij wordt veel aandacht gewijd aan de C.A.O. voor de haringdrijfnetvisserij. Men heeft verdere voort gang gemaakt bij de onderhandelingen met de redersvereniging voor de Neder landse Haringvisscherij over twee belangrijke punten: het invoeren van een uniform combinatiecontract en de verbetering van de beloning der monteurs, die tussen de teelten zelfstandig reparatiewerkzaamheden aan boord van vissers schepen verrichten. Het is' "goeddeels gelakt over déze pun ten voor de teelt 1959 tot overeenstemming te raken. Met betrekking tot het combina tiecontract kon een voorlopig model wor den vastgelegd, dat zowel aanvaardbaar was voor de reders als voor de opvaren den. Hiermee is echter nog geen uniformi teit bereikt, aldus het verslag in „Ons Be stek". In sommige artikelen is namelijk ruimte gelaten de inhoud ervan op ver schillende manieren in overleg tussen re derij en bemanning te doen bepalen. Het betreft hier met name de voorschriften die zich bezighouden met de wijze van beëin diging der combinatie onder verschillende omstandigheden. Ook in de beloningen van de monteurs, die de bevenbedoelde werkzaamheden verrichten, konden enige bescheiden ver beteringen worden gebracht. Alle mon teurs die in de bedoelde periode in dienst van de reder blijven om deze werkzaam heden te kunnen verrichten en daarna weer voor de teelt monsteren, ontvangen een vergoeding op basis van 1.50 per week. Daarnaast is de mogelijkheid tot toekenning van een gratificatie gescha pen, een en ander ter beoordeling van de reder. „Wij weten", aldus het bestuur, „dat hiei-mee niet tegemoetgekomen is aan alle wensen, die met betrekking hiertoe onder de betreffende monteui's leven. Dit neemt echter niet weg dat kan worden geconsta teerd dat ondanks de grote weerstanden en de vele moeilijkheden die hierbij moes ten worden ovei*wonnen, nochthans enige verbetering voor betrokkenen kon worden geboekt." Door middel van de Rijdende Viskeuken heeft het produktschap voor vis en vispro- dukten in september 1959 in 14 plaatsen demonstraties gehouden voor in totaal 1026 bezoeksters. In de overeenkomstige maand van 1958 werden 11 plaatsen be zocht, terwijl 403 bezoeksters de demon straties volgden. In de maanden novem ber en december zal in 70 nieuws- en dag bladen een advertentiecampagne worden gevoerd voor visconserven, haring en vis. Genoemde bladen hebben in totaal ruim 1.9 miljoen abonnees. Het ligt in het voor nemen om 19 advertenties te plaatsen voor visconserven, 4 voor verse vis en drie voor haring. Voorts zal in de loop van november een raamstrook voor gebakken vis worden uitgegeven. Advertentie in de nieuwste sortering Trompstraat 2, 4 en 10 - Tel. 4078 OPSTELLING ADO '20. In de thuiswedstrijd tegen ZAP komen de Heemskerkse voetbalclub ADO '20 in de volgende opstelling uit: Burger; Sinnige en Van Tunen; Van der Kolk, Welboi-en en A. Dam; Bruins, T. Dam, Groot, De Wit en N. van Tunen. De Koningin heeft in Huis ten Bosch de Europese ministers van onderwijs, die momenteel in het Vredespaleis in Den Haag een congres houden ont vangen. Van links naar rechts: De Belgische secretaris-generaal van on derwijs Seeldraayers, de Italiaanse mi nister van onderwijs, Scaglia, de Britse minister van onderwijs Sir Eccles, de Koningin, de Franse minister Boxil- loche, minister Cals, de Luxexnburgse minister Schaus en de Duitse minister Tiburtius.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4