GEHEIM IJMONDPLAN SNELFIX Heemskerk zonder financiële, maar met andere zorgen Recreatie te water, op ligwei en een dakterras Concrete samenwerking van IJmond-partners goed „Rijk toont weinig begrip" moderne laarsjes en pantoffels Schoenhandel PRISMA HORLOGES Leraren let op uw saeck NIET ALLEEN ELLY Vrachtauto's DONDERDAG 19 NOVEMBER 1959 4 SLUITENDE BEGROTING Noordhollandse burge meesters bezoeken Heemskerk HORLOGERIE L. MEIJER Belangrijke wedstrijd voor DKV II PRISMA Wanneer Heemskerk zwembad heeft Een dakterras Vrouwenbonden spreken over federatie WH Persoonlijke smaak DUO HALF-ZWARE SHAG De voetbalelftallen van „Noord" Sint-Maarten LIEFDE Jubileum B. en W. van Heemskerk menen: Lijm zonder klemmen met De balans van Heemskerks huishouding is in evenwicht. Weer in evenwicht, moeten wij schrijven, want de gemeente heeft in de afgelopen jaren steeds sluitende begrotingen gehad. Daarover heerst vreugde in de kringen van het gemeentebestuur en uiteraard de raad en het is misschien wel ter gelegenheid van de sluitende begroting, dat er een feestelijk uitziend begrotingsboekwerkje is verschenen, zelfs verlucht met foto's, zeer levendig. (Want laten wij eerlijk zijn, de meeste begrotingsboekwerken zijn verre van dat). Heemskerk is een snel groeiende gemeente en staat bijna onophoudelijk voor grote uitgaven. Wethouder van financiën, de heer H. J. M. Roozen noemde het dan ook zelf verrassend dat de begroting sluitend is. „Wij moeten immers nu plannen reali seren voor Heemskerk met een inwonertal van dertig- tot veertigduizend. Wij staan dus voor hoge uitgaven, hebben weinig eigen inkomsten. Desondanks hebben wij niet behoeven te knibbelen". Het is zelfs mogelijk gebleken een be drag va n50.000 over te boeken naar de reserves op de kapitaaldienst, terwijl de post onvoorziene uitgaven op ruim 25.000 is geraamd. De begroting sluit met totaaltellingen in ontvangsten en uit gaven van 3.634.070,88. Dat de begroting sluit is het gunstige gevolg van de belangrijk hogere inkom sten verkregen door de toeneming van het inwonertal. Die meerdere inkomsten zijn voor 1960 geschat op 200.000. In deze snel groeiende IJmondgemeente zijn uiteraard ook de uitgaven zeer ge stegen. Bij de samenstelling der begroting 1960 is niet bezuinigd op de uitgaven voor sociale en culturele doeleinden, evenmin op die voor het jeugdwerk, onderwijs en gezondheidszorg. De totale kapitaalsinvesteringen zullen volgens raming per 1 januari van het vol gende jaar ruim 27 miljoen gulden be dragen, hetgeen ruim zeveneneenhalf mil joen gulden meer is dan per diezelfde da tum van 1959. Het grootste deel van deze vermeerderde kapitaalsinvesteringen komt op rekening van het woningbedrijf te staan. Geen schuld De per 1 januari aanstaande nog aan wezige vlottende schuld van de gemeente bedraagt dan 796.127,07, maar in de loop van het volgende jaar zal nog een bedrag aan reeds gecontracteerde vaste leningen tot bijna het totaal van het hierboven ge noemde worden gestort, zodat de vlottende schuld in feite tot niets is teruggebracht. De gemeente heeft een overschot aan financieringsmiddelen van ongeveer 255.000, dat in de vorm van kasgeld leningen kan worden uitgezet. Het totaal der reserves bedraagt thans ruim een mil joen gulden. Allemaal heel gunstige cijfers dus. Blijkens een grafiek stijgt de investering per hoofd van de Heemskerkse bevolking in de laatste drie jaren gestaag. In dit jaar zijn de investeringen al boven het totaal aantal inwoners uitgekomen. Voor het volgende jaar bedragen de inves teringen weer meer en overtreffen die van dit lopende jaar met bijna zeven miljoep gulden. Dit is een gevolg van de groei van de gemeente. Want daardoor moet het ge meentelijk beleid zijn afgestemd op het treffen van allerlei voorzieningen voor een veel grotere bevolking dan die thans in de gemeente woonachtig is. Wat de uitbreidingsplannen van Heems kerk betreft, delen B. en W. in hun be grotingsbeschouwing mee, dat de raad binnenkort de plannen ..De Oosterzij" en het recreatiecentrum ..De Waterakkers'' ter vaststelling krijgt aangeboden. Boven dien het uitbreidingsplan „Meerestein". Advertentie ONGEKENDE SORTERING Op onze 1ste etage staat onze enorme kollektie PANTOFFELS overzichtelijk geëtaleerd. U kunt dus prettig keus maken. Kennemerlaan 63 - Tel. 4781 - IJmuiden De burgemeesters van de vijfentwintig gemeenten die behoren tot de kring Alk maar zijn in Heemskerk op bezoek geweest. Het gezelschap nam onder andere de nieuwe woonwijken, de beide Kruisgebou- wen, de jeugdgebouwen en de winkelgalerij n ogenschouw. Men toonde zich onder de indruk wat hier in de laatste jaren tot stand is gebracht. Burgemeester Wijtema van Alkmaar liet dit in een toespraak duidelijk tot uiting komen. Hij complimenteerde de bestuur ders van Heemskerk met een dergelijke opbouw en noemde het een teken van wijs en economisch verantwoord beleid dat deze stormachtige ontwikkeling nog steeds met sluitende begrotingen gepaard heeft kun nen gaan. „Heemskerk weet met de riemen die het heeft, zeer snel te roeien", betoogde Alk- maars burgemeester. De Noordhollandse burgemeesters heb ben dit tijdens dit zeer vruchtbare en prettige bezoek ook duidelijk kunnen mer ken. voor zover het betreft het Heemskerkse gedeelte van het door Beverwijk en Heemskerk tezamen vol te bouwen gebied. Overleg met Beverwijk is voorts gaande over wijzigingen van het uitbreidingsplan „Oosterwijk". Voor het komende jaar staat nog op het programma de vaststelling van de plannen „Zuidbroek" en „Assumburg", welke plannen zich in een vergevorderd stadium bevinden. Rol van Hoogovens B. en W. merken over de ontwikkeling van de plannen op, dat deze in grote mate afhankelijk is van de woningbehoefte van de KNHS te IJmuiden. De behoefte aan woningruimte is voor de jaren I960 tot en met 1962 geraamd op 1225 woningen. ..De woningnood in de IJmondgemeenten is groot en legt aan Heemskerk bijzondere verplichtingen op", aldus B. en W. Zij hebben evenwel bouwplannen voor ruim 3000 woningen gereed liggen, zodat te dien aanzien geen zorgen bestaan. „Maar wel is dat het geval bij het tot stand brengen van de voor de leefbaar heid in de wijk noodzakelijke voorzie ningen. Wij hadden van de overheid meer begrip mogen verwachten", zeggen B. en W„ die best begrijpen dat de totale bouw- mogelijkheid in ons land maar beperkt is, maar desondanks menen dat .onmisbare voorzieningen in een zo snel groeiende ge meente beslist niet achterwege mogen blijven. Advertentie bij ons verkrijgbaar Lange Nieuwstraat 8 Telefoon 7034 Van de christelijke korfbalvereniging DKV te IJmuiden komen zaterdag alleen het tweede en het junioren A-team in het veld. Beide teams ontvangen een twaalf tal van KIOS uit Nieuw Vennep. Het twee de twaalftal zal, nu het tegen de leiders van de afdeling gaat, moeten bewijzen, dat het de tweede plaats, die het momenteel inneemt, waard is. Een overwinning voor de IJmuidenaren zou tevens betekenen, dat zij hun kleine kans op het kampioen schap zullen behouden. Het feit echter, dat KIOS II al zijn wedstrijden met groot ver schil heeft gewonnen, doet vermoeden, dat de DKV-reserves voor een zeer zware op gave komen te staan. Het junioren A-team komt uit tegen KIOS junioren A. DKV II verschijnt als volgt: dames: E. Winter, D. Bakkernes, R. Vrijhof, P. Broe- re, A. Hartman en T. Pul. Heren: C. Brem- mers, T. Oldenmark, K. van Veelen, J. Brink, T. van Veelen en C. Smit. Advertentie het goede anker-horloge (let op het rode driehoekje) Heemskerk bouwt en zal in de komende jaren wel blijven bouwen. Er liggen plannen klaar voor de bouw van 183 woningen en acht winkels in de kern van bet oude Heemskerk. De oude huisjes gaan daar voor de vlakte en er komen nieuwe, er worden scholen gebouwd, een bescheiden theatertje annex schouw burg, gymnastieklokalen, er worden sportvelden aangelegd. Het zijn niet alleen maar verlanglijstjes die er tegen de tijd van Sinterklaas' verjaardag zijn af gedrukt op het vele begrotingspapier. De lijsten waren in de voorgaande jaren ook lang, maar de lijst van gereedgekomen objecten is het eveneens. Er komen steeds nieuwe gebouwen gereed. Deze maand bijvoorbeeld wordt de opening verwacht van een gymnastiekzaal voor verenigingen aan de Bachstraat. Medio vólgend jaar wórdt' dë opening' vëfwaöht van een groot openluchtzwembad, waarvan ge hier een plattegrond ziet. Het zwembad is ontworpen door de Bus- sumse architecten Wesselo en Van Voorst. Het komt te liggen in het terrein nabij de hoek Oosterstreng-Marquettelaan. dichtbij de Leonardusschool. Het zwembad zelf bestaat uit drie bas sins, een halfdiep en diep bad van vijftig bij twintig meter, een ondiep bad van circa dertig bij dertig meter en een kleu- terbad. Voor de kleuters is er bovendien een zandbak met een vijvertje. Er komen vijftig kleedhokken en een aantal kleedlokalen waar groepen zich het zwempak aan het lijf kunnen doen. Om deze bassins heen komt een grote ligweide van ruim negenduizend vierkante meter gras en bomen. Op het filtergebouw komt een terras, vanwaar men kan neerkijken op de zon nende en badende mensen. Een terras komt er ook voor de consumptietent in de lig weide. Totale oppervlakte bijna 2'/2 hec tare. Nu er geld beschikbaar is zoals ge meld verstrekt door het onlangs gestichte fonds voor sociale en culturele doelein den verwacht de particuliere „stichting Recreatie-centrum deWaterakkers" het spoedige begin van de aanleg van het zwembad. „Het wachten is op de Rijksgoedkeu ring. De opzet is de komende zomer het zwembad te openen". Of het lukken zal staat te bezien. Wij hopen het voor de Heemskerkers van harte, maar in Den Haag ligt een dikke stapel zwembadplan nen en dat is al een somber teken, waarbij komt, dat de arbeidsmarkt in de bouw- niiverheidssector overspannen is. Heemskerk heeft al eerder een zwem bad gehad, zelfs al twee. Die waren niet Vertegenwoordigsters van een zevental vrouwenorganisaties hebben op uitnodi ging van het gemeentebestuur van Bever wijk in huize Scheijbeeck besprekingen bijgewoond over de federatie van Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening. Wethouder W. Vessies sprak een inlei dend woord. Daarna zette mejuffrouw Bolsius het doel der V.V.H. uiteen. De V.V.H. is een landelijke instelling waarin een zestiental vrouwenlederaties samen werken indien de omstandigheden, ram pen. collectes e.d. dat nodig maken. Men kan dan in korte tijd een groot aantal vrou wen inschakelen om te helpen. Mejuffrouw S. Jacob heeft aan de hand van een aantal kleurendia's laten zien wat de V.V.H. al voor de vluchtelingen in Oostenrijk gedaan heeft. „DUVELS" KANDIDAAT VOOR LAMERSBEKER Aan het Lamersbekertoernooi heeft de biljartvereniging „Duvels" uit Santpoort dit jaar voor de eerste maal deelgenomen. De vereniging deed haar naam eer aan door de organiserende vereniging „Excel sior" te Beverwijk een 151 nederlaag toe te brengen, de grootste die de Beverwijkers tot nog toe te slikken kregen. Hiermede is „Duvels" een serieuze kandidaat voor de Lamersbeker geworden zo mooi als die welke straks wordt ge bouwd. Vroeger was er een aan de zo genaamde Vuurlijn, maar het bad moest worden gesloten wegens de besmettelijke ziekte van Weil, die er op een kwade dag zijn intrede deed. Wat later kwam er een nieuw openluchtzwembad, dat tot 1956 heeft gestaan en dat aan de uitbreiding moest worden geofferd. „Maar de oude Heemskerkers die kun nen zwemmen hebben het vroeger alle maal geleerd in de Neksloot", weet een inwoner te vertellen. Toen was er nog geen zwembad. Advprtpvtip Duo is een zuivere melano-" verf W3J tyi 1 nie tei eig als dig. taba wat u Jekker vindt: VVBWesl-Frisia (sportpark „Water vliet", 14.30 uur) VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hogendijk, N.N. en A. Effern; J. v. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en R. Jagt. OFCKinheim (terrein te Oostzaan, 14.30 uur) Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Hatzman; J. v. d. Griend. H. Brethouwer en H. v. d. Plas; F. Smit, F. Mosk, W. Demmers, Th. van Vuuren en W. Luntz. SVJKinheim ZMC (zaterdagmiddag te Heemstede. 15.15 uur) Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en J. de Graaf; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Visscher, J. Folkerts, J. Bax. L. Meeuwenhuis en J. Boender. IEVWH (Sportpark Rooswijk" 14.30 uur) IEV: J. Jansen; A. Harsveld en J. Kra mer; W. Alkemade, P. Persijn en H. de Reus; G. Bos, W. Buur, J. Feijen, J. de Reus en P. Bakker. „STILLE HELDEN" BIJ C.F.A. De Christelijke Filmactie te Beverwijk houdt zaterdag 21 november in de kerk aan het Moensplein een filmavond. Ver toond zal worden de rolprent over het mijnwerkersleven „Stille helden". De hoofdrol zal vervuld worden door de be kende negerzanger Paul Robeson. V.V. WATERLOO De voetbalvereniging Waterloo uit IJmuiden werkt zondag het volgende programma af: Ter rasvogels—Waterloo 1. 14.30 uur; DEM 4—Water loo 2. 12 uur; VSV "-Waterloo 3. 12 uur; Water loc 4—TZB 3. 12 uur; Waterloo 5-RCH 9. 10 uur; Waterloo A—Beverwijk A. zaterdag 2 uur. Waterloo 1 komt tegen Terrasvogels uit met W. Kok, N.N., P. J. Kramer, L. Koops. G. Post, S Vlugt, J. Bruisschaart. J. L. v. Leeuwen, P. v d. Klooster, H. Gravemaker en H. v. d. Meulcn. (door Elmer Cicero) Ons schip, de mzsb „Tita- nius" van de rederij Leen Weissmulders Sjonnie Schmidzels, bevindt zich thans in de Golf van Bis- caje. Het onvoorstelbaar ruw weer (overigens reeds we ken geleden op de televisie voorspeld door de weercom- missaris te De Bilt) heeft er vannacht enigszins toe mee gewerkt, dat ik een blik heb kunnen werpen in een aan tal zeer geheime documen ten. Deze papieren bevonden zich in de brandkast van de kapitein, die zeeziek te bed lag, maar na enig aandringen mijnerzijds geheel vrijwillig mij de sleutels overhandigde. Ik moet bekennen, dat het zelfs voor mij (die zich toch heus wel „insider" mag noe men) niet eenvoudig was om uit het laveloos geleuter, ge tikt op 87 foliovellen, juist dat er uit te pikken, waar het voor ons, IJmonders, nou precies om gaat. Enfin, ik mag wel zeggen dat ik er dan toch maar weer aardig in ben geslaagd, al moet ik dan toe geven dat ik het weer mee had. Deze documenten dan (u zult het ongetwijfeld reeds hebben begrepen) dragen al le het stempel van het zeer geheime kabinet van Sint Nicolaas, die zich, met zijn Pieten, aan boord van dit schip moet bevinden, maar sedert het vertrek uit Bar celona heeft het Madrileense gezelschap zich aan niemand laten zien, met uitzondering dan van een aantal hutser- veersters, die helaas slechts een mij (nog) niet bekend Spaans dialect giechelen. Wel, de documenten ont hullen een zeer vernuftig plan met betrekking tot de bestuurlijke indeling van de drie IJmondgemeenten per 1 januari 1960. Het zou te ver voeren dit Sinterklaas- plan voor de IJmond hier in zijn geheel weer te geven, er zou overigens toch geen plaatsruimte voor zijn, want hoe belangrijk mijn bijdrage dan ook is, deze kruimel mag toch ook weer niet uit groeien tot een taart. Ik be paal me dus tot het allerbe langrijkste en dit is dan wel, xlat (volgens het S-plan nog altijd) met ingang van ge noemde datum Heemskerk, Beverwijk en Velsen worden samengesmolten tot één su- plan alweer!). IJmuiden zal de hoofdhaven blijven, al zullen in de Beverwij kse Pijp, in overeenstemming met de plannen van de Amerikaanse heer Der Dwei- ler, zestien insteekhavens worden gegraven voor 32 superoceaanvaarders van elk 120.000 (bruto-register ton), die een dagelijkse veerdienst op New York gaan onder houden. De grote bunker te Wijk aan Zee zal worden omge bouwd tot een Technische Hogeschool, annex Hoog ovens en een nachtclub ter bevordering van het cultu rele leven van de T.H.-stu denten. Heemskerk krijgt een cen traal kantorengebouw, onge veer van de omvang van de Eirmire State Building; het gebouw zal schuilkelders bevatten die in tijd van oor log weerstand kunnen bie den tegen de gemeenste hy- drogeenbomaanvallen en in vredestijd kunnen worden gebruikt voor opslag voor vismeel en als makreelroke rijen. Een zware slag voor vele huisvrouwen betekent het (met dertien statistieken toe gelicht) plan om alle droog lijnen aan de straatkant van hun flats in Duinwijk te doen verdwijnen; voorge steld wordt de wasdroog- ruimte om te bouwen in een verantwoord gelegenheidje voor zonnebaden. Centraal Kantorengebouw pergemeente, die van het landgoed Beeckesteyri (gé- restaureerd of niet geres taureerd) uit zal worden be stuurd door het drieman schap mr. M. M. Kwint, J. G. S. Bruinsma en H. Nie- len, die elk drieëndertigen eenderde stem zullen hebben. Deze supergemeente -'aal- een gemeenschappelijke city krijgen, waarvoor 't Markt plein t'e IJmuiden de aange wezen plaats is (volgens het Elmer Cicero Vernielingen aan de lopen de band. U moet voor de aardigheid eens een kijkje gaan nemen bij de twee voor de afbraak bestemde huis jes aan de Kanaaldijk ter hoogte van de voormalige spoorbrug. Daar kunt ge het resultaat zien! Geen ruit er meer in, de keien waarmee ze zijn stukgegooid vindt ge op de vloer liggen. Deuren zijn uit hun lijsten gerukt. En dat allemaal dank zij de activiteiten van scholieren, die echter al vroeg sloop- neigingen en sloopkwalitei- ten blijken te bezitten. Men kan als men dit ziet vragen, waarom de politie dan niet een oogje in het zeil houdt Het antwoord is, dat men van de politie ge zien haar omvangrijke werk zaamheden niet kan ver wachten dat zij daar de ge hele dag op de loer ligt om te verhinderen dat lunch pauze houdende scholieren de huisjes afbreken vóór de echte slopers arriveren. Er zijn ouders, die de ver nielers ook nog de hand boven het hoofd houden door aan te voeren, dat zij eigen lijk niets ernstigs doen, daar de huizen tóch voor de bijl gaan. Maar de ruiten bij voorbeeld haalt een goede sloper er heel uit om ze te kunnen verkopen! Dat kan nu niet meer. De activitei ten van de scholieren kun nen niet goed gepraat wor den. Wij hebben het hier uit drukkelijk over scholieren. Dat wij dat zo goed weten, danken wij aan mededelin gen van de Velser politie, die dinsdag weer een ''paar knapen in de kraag greep. Het waren leerlingen van scholen rond het Brinioplein. Nog maar kort geleden werden in de omgeving daar van vijf lampen van straat lantaarns stukgegooid. Ook allemaal door leerlingen van scholen. Waarmee we maar zeggen willen: „Leraren let op uw saeck". Het is weer Sint Maarten geweest. In de gehele IJ mond hebben ouderen een avond de jongeren verwend met snoepjes, zuurtjes, koek jes en soms centen. Een meneer had een origineel idee. „Wacht maar even", zei hij, toen de kinderen aan zijn deur verschenen. Even later was hij terug. Hij stopte een papieren zakje in de grote mand. die de kin deren hadden meegenomen In de Kenncmer Kruimels van de vorige week schreven wij iets over een kinder feest voor schipperskinderen. Daarin was sprake van een Velsense quizgroep. Die be stond uit Elly Korporaal, gekozen uit de zeventien deelnemertjes van de Da Costaschooi in Velsen-Noord en Jaap Klunder die de twaalf deelnemende kinde ren van de Moerbergschool in IJmuiden vertegenwoor digde. Het heeft hen beiden veel zweetdruppels gekost voordat zij de eerste prijs in de wacht sleepten. De over winning is niet aan Elly alleen te danken geweest, Jaap heeft er heus evenveel aan gedaan. Een groen volkswagenbus je op het Marktplein in IJmuiden met een groot bord „wagenkeuring" en een pijl wijzend naar café „Du Com merce" op de hoek, trok aan het begin van deze week de aandacht van vele IJmuide naren. Binnen in het café hadden zich een majoor van het leger, zijn chauffeur en enkele burger-assistenten verschanst achter stapels paperassen over auto's. Af en toe stopte een zware vrachtauto voor het café waarvan de bestuurder zich bij de majoor vervoegde. Op gezette tijden namelijk wor den vrachtauto's van parti culiere ondernemingen, die in aanmerking komen te worden gevorderd door het leger, gekeurd door de Ko ninklijke Landmacht. Deze week is het district waartoe ook IJmuiden behoort aan de beurt. Vrijdag en zaterdag gaat de christelijke vrouwenver eniging „Dient elkander door de liefde" uit IJmuiden-Oost een verkoopdag houden in 't hervormd jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. De baten zijn bestemd voor nieuwe stoelen in het jeugdgebouw, zodat men kan zeggen, dat iedere IJmuidenaar nu kans heeft zijn eigen stoel te ko pen voor verdere toneel voorstellingen en dergelijke. De bazaar is vrijdags ge opend van 7 tot 10, en zater dags van 3 tot 6 uur en van 7 tot 10. Er worden niet alleen gebreid kindergoed, sokken, textiel en huishou delijke artikelen verkocht, maar er wordt, ook een ver loting gehouden. De heer A. Kuijper uit de Watermanstraat in IJmui den is vijfentwintig jaar in het kruideniersvak, bij de zelfde werkgever, een stoom- koffiebranderij en engros- handel in Beverwijk. De heer Kuijper begon in 1934 op 21-jarige leeftijd als ma gazijnbediende. Nu is hij al een jaar of zes kantoorbe diende. Hoewel hij verschei dene kansen heeft gehad van betrekking te verande ren, heeft de heer Kuijper het kruideniersvak nooit vaarwel willen zeggen. Ook gaat hem IJmuiden als woonplaats nog altijd boven Beverwijk. Vandaar dat hij nog iedere dag de busreis van IJmuiden naar Bever wijk en terug maakt. Het jubileum wordt in café Tim mer in Beverwijk met een cabaret-avond gevierd. De avond daarop is het feest in de Watermanstraat. en sloot de deur weer. Toen thuis de vergaarde schatten werden geïnspecteerd, deden de kinderen èn hun moeder een onaangename ontdek king. In de papieren zak van de vriendelijke IJmuidense meneer bleken afgekloven kirmebotjes te zitten. Even was moeder sprake loos. terwijl de kinderen iet wat beteuterd keken. Toen had ze het gevonden. Ze kookte een hele pan erwten soep dat was ze toch al van plan en verzamelde na de maaltijd de afgekloven benen. Die gingen netjes in een keurige papieren zak. waarna het kroost zich ver kneuterend naar het huis van do vriendelijke meneer loog. De kinderen belden en mevrouw deed open. „Hier is een pakje voor meneer, dat moesten we hier af geven". zeiden ze. Mevrouw nam de zak in ontvangst en sloot de deur weer. Wat haar man gezegd heeft, is nooit bekend geworden. „Voor zover het concrete punten betreft die in het belang zijn van de gehele IJmond, weten de gemeentebesturen van Beverwijk Velsen en Heemskerk elkaar zeer goed te vinden", zo zeggen B. en W. bij de aanbieding van de begroting voor 1960. Wat de samenwerking tussen Heems kerk en Beverwijk betreft, merken B. en W. echter op dat er een essentieel verschil bestaat tussen wat er gezegd en gedaan wordt. Al eerder hebben B. en W. aan dit standpunt uiting gegeven Het college doelt hierbij op wat destijds in de raadsvergadering van Beverwijk is gezegd over de samenwerking tussen de beide buren. „Het is bekend", aldus zeg gen B. en W. van Heemskerk, „dat het ge meentebestuur van Beverwijk reeds jaren doende is om met alle mogelijke middelen de annexatie van Heemskerk te bewerk stelligen". Beverwijk verkondigt wel eens moeilijk heden die er niet zijn en zij veroorzaakt moeilijkheden die voorkomen konden wor den, alleen om te kunnen beweren dat er zo spoedig mogelijk annexatie nodig is, zo gaan B. en W. verder. „Het doet wel eens pijn dat zij beweren dat het toch zo verkeerd van Heemskerk is geweest dat door haar de plannen „Poelenburg" en „De Oosterzij" zijn ge bouwd, terwijl zij weten dal financiële moeilijkheden ons dit onmogelijk maken En voorts: dat wij de totstandkoming van de nieuwe city zouden tegenwerken, ter wijl juist wij (B. en W. van Heemskerk) bij het Adviescollege voor het IJmond ge bied hebben aangedrongen om een onder zoek in te stellen naar de wijze waarop de city kan worden verwezenlijkt". Verder wordt dan betoogd, dat de wer kelijke samenwerking wel goed is te noe men. De voornaamste zaken immers wor den gemeenschappelijk geregeld. Om een voorbeeld te noemen: bij het maken van het zwembadplan waarover men elders in onze krant kan lezen -, is overleg ge pleegd met instanties te Beverwijk. Een ander voorbeeld van de samenwerking tussen de IJmond-partnerr- is het plan om Advertentie van Ceta-Bever te komen tot seriebouw van scholen in de IJmond. Wanneer men hiertoe overgaat betekent dit dat vijftig percent meer bouwvolume verkregen kan worden. „Wij spelen dit dan ook in IJmond verband", zo zei ons wethouder H. J M Roozen woens dagmiddag in Heemskerk „Onze bereidheid om Beverwijk in zijn moeilijkheden te helpen is voldoende be kend", aldus B. en W„ die dit ondei meei illustreren door op te merken dat zij be reid zijn de raad een voorstel te doen inza ke een Heemskerkse bijdrage in de exploi tatielcoster- van het door Beverwijk te bou wen overdekte zwembad. Maar enig ver zoek daartoe hebben B. en W, nimmer ge had En dat heeft hen verbaasd, aldus zeg gen zij, daar Heemskerk grote belangei heeft bij de totstandkoming van voorzie ningen als een overdekt zwembad een sporthal, scholen voor hoger middelbaar onderwijs enzovoort in Beverwijk! GROENTEPRIJZEN Beverwijk. 18 november. Andijvie 7—15. bloem kool 19—61. Bospeen 2247. waspecn 14-30. kno len 12—33, prei 16—37. spruiten 38—116, torna'- 2056. rode kool 14-28.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4