Voetbal in Kennemerland TWEED JASSEN Ph. de Koning Msnty-coats (To Culturele Agenda voor Velsen en omgeving IJmond-agenda LUBOR s Sportief en DCIJ 2 spelen gelijk SMYRNA-WOL v.a. 1.95 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1959 99.50 - 179.- Diplomazwemmen Sport bond, 99 percent slaagt B. en W. stellen een vragenuurtje in IJmond-dames gaan zondag naar Haarlem Examens Ir rr:..--.- 'r Zwitserse wespennesten Gemeente wil panden aankopen Dr. E. Brongersma sprak over Griekenland V Vb3B 18.75 en coW* Medische verzorging tijdens het weekeinde WOON-WIJZER Julia de Gruyter boeide „Nut"-leden zeer Sint Nicolaas' intocht in Castricum CCCCOX»COCOSOKWXX>XOOC>OOCOOX)CCCCO:CCOCX»3X30tMCCOCCO HollandiaVitesse en DEMDe Kenne- mers zijn in 2 A de wedstrijden, die wel het meest in het teken der belangstelling zullen staan. In 3 A is CSVAlcmaria Victrix cén der belangrijkste wedstrijden. Bij de vierdeklassers komt Kinheim in de uitwedstrijd tegen OFC voor moeilijke problemen te staan en zal het in de derby WaterlooTerrasvogels geducht spannen. Voor de Beverwijkse voetballiefhebbers is zondag de wedstrijd DEMDe Kenne- mers natuurlijk de wedstrijd van de dag. De prestaties van DEM zijn tot dusver onder die van De Kennemers gebleven, hetgeen na het vertrek van twee harer prominente spelers naar het betaalde voet bal niet direct verwonderlijk mag heten. Als we echter bedenken, dat het hier een plaatselijke ontmoeting geldt en voorts, dat DEM in haar vier thuiswedstrijden vijf punten rijker werd, dan zou het ons geenszins verwonderen, als De Kennemers zich met een gelijk spel moest tevreden stellen. VVB speelt thuis tegen West-Frisia. Het is ongetwijfeld een feit, dat de prestaties der Enkhuizers tot nu toe niet wijzen op kampioensaspiraties, maar toch behoren de Streekmensen nog altijd tot de lastige tegenstanders. Ook hier houden we het op een gelijk spel. Nieuwsgierig zijn we, hoe Vitesse zich in Hoorn tegen Hollandia zal houden. Vi tesse, dat in haar vier uitwedstrijden maar op één punt beslag wist te leggen en Hol landia, dat haar vier thuiswedstrijden alle in winst wist om te zetten! Het feit, dat de Castricummers drie hunner uitwed strijden slechts met de kleinst mogelijke cijfers verloren, doet ons vermoeden, dat zij zich niet bij voorbaat, kansloos be hoeven te achten. In 3 A: CSVAlcmaria Victrix In 3 A is CSVAlcmaria Victrix wel één der belangrijkste ontmoetingen. CSV is het contact met de kopgroep wat verloren en wanneer de Castricummers niet min of meer hopeloos achter willen komen, dan mogen zij deze wedstrijd niet verliezen. Maar we vrezen, dat dit voor hen een te zware opgave zal zijn! Beverwijk kijkt al tegen een vrijwel ho peloze achterstand aan. Zondag spelen de rood-witten in Alkmaar tegen de Boys, wier prestaties tot nu toe ook danig zijn tegengevallen. Toch zal het voor de Bever- Advertentie Prachtige kleuren, alie maten, ook lengte-maten Moderne coupe KENNEMERLAAN 24 VELSEN-1JMU1DEN VRIJDAG 20 NOVEMBER Rex, 20 uur: „Tiger Bay". Thalia, 20 uur: „De lachende vagebond". Hervormd Jeugdgebouw, 7 tot 10 uur: Verkoopdag „Dient elkander door de liefde". Cultureel Centrum, 20 uur: Ledenver gadering N.C.V.B., IJmuiden-West. Royal, 20 uur: Zang-vormingsavond Velser Gemeenschap. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 1416.30 uur. ZATERDAG 21 NOVEMBER Rex, 20 uur: „Tiger Bay". Thalia, 19 en 21.15 uur: „De lachende vagebond". Hervormd Jeugdhuis, 36 en 710 uur. Hervormd Jeugdgebouw, 14 uur: Kin derfeest A.N.M.B. Steiger Wijsmuller, 14.30 uur: Sint Nico- laas arriveert. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, als vrijdag. SANTPOORT ZATERDAG 21 NOVEMBER Zomerlust, 20.15 uur: Toneel „Jan van Dommelen". BEVERWIJK VRIJDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Bravados". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". W.B. Theater, 20 uur: „De geheim zinnige". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymous. Het Centrum, 20 uur: 'Vergadering „De Spekclub". Irenekapel, 20 uur: Ouderavond tweede chr. ulo. Huize Mevrouw Royaards-baronesse Bentinck, Prins Bernhardlaan 12, Ver koopdag „Tesselschade-Arbeid Adelt". ZATERDAG 21 NOVEMBER Bioscopen: Als »rijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Beverwijkse Harmonickapel. HEEMSKERK Marquctte-theater: zaterdag en zondag 20 uur: ,,'s Nachts langs de boulevard"; zondagmiddag 14.30 uur: „De zwarte parel". wij kers nog een hele toer zijn om te winnen. De twee concurrenten van Alcmaria Victrix voor de bovenste plaats zullen onzes inziens wel winnen. Egmondia is ongetwijfeld sterker dan ZAP en Wijk aan Zee achten we niet opgewassen tegen DTS, vooral nu het voor de badmensen een uitwedstrijd is. Velsen, dat door zondag j.l. DTS een gelijk spel af te dwingen, tekenen van herstel heeft gegeven trekt naar HSV en we geven in deze ontmoeting de Sant poorters een goede kans op beide punten. ADO gaat in Akersloot het op eigen terrein nog ongeslagen Meervogels be kampen en als de Heemskerkers het tot een gelijk spel weten te brengen, zouden we dit een goede prestatie noemen. In 4 C: TerrasvogelsWaterloo Op hun eigen terrein spelen de Water- loërs zondag de uitwedstrijd tegen Terras vogels. De positie der IJmuidenaren twee punten uit negen wedstrijden is uiterst précair. De Vogels hebben welis waar ook nog geen daverende dingen laten zien, maar toch achten we ze in staat een kleine overwinning te behalen. De plotseling weer volop in de running zijnde Kinheimers spelen veld en weer dienende in Oostzaan tegen OFC. Het zal voor de Velsenaren een nog niet eens zo'n gemakkelijke opgave zijn zonder puntenverlies huiswaarts te keren. De „Watervrienden" uit IJmuiden en de afdeling Beverwijk van de Sportbond mogen tevreden zijn over hun jonge le den. Van de honderd jongens en meisjes, die donderdagavond in het Velserbad in IJmuiden te water gingen om het A- of B- diploma te halen, verwierven liefst negen ennegentig het begeerde papiertje. Een prachtig resultaat, dat een pluim op de hoed van de instructeurs betekent. De heer T. Teken, voorzitter van de „Water vrienden" toonde zich terecht zeer inge nomen met zijn pupillen. Zo ook de heer H. Majoor zijn collega uit Beverwijk, die de diploma's aan zijn stadgenootjes uit reikte. Van de vierendertig IJmuidense kandi- daatjes voor het A-diploma werd slechts één afgewezen. Alle kinderen die zich voor het B-diploma hadden opgegeven slaagden, zesentwintig uit IJmuiden en vijftien uit Beverwijk. Ook van de vieren twintig A-zwemmertjes uit Beverwijk werd geen enkele afgewezen. Na het diplomazwemmen kwam het wa- terpolozevental van de „Watervrienden" in het water tegen een team van de Am sterdamse Sportbond. De Amsterdam mers waren een stuk sterker dan hun te genstanders uit IJmuiden, vooral in de eerste speelhelft. De gastheren moesten met 2-6 de eer aan Amsterdam laten. Korte bespreking van de begroting be pleit thans het college van B. en W. in een voordracht aan de raad. Reeds bij de mon delinge bespreking van de begroting voor 1959 is in de raad namelijk gewezen op de wenselijkheid om tot een meer effi ciënte wijze van behandeling te kernen. De begrotingsbehandeling kan alleen aan haar doel beantwoorden indien er naar wordt gestreefd de besprekingen te'beper ken, aldus zeggen B. en W. De besprekin gen dienen alleen te gaan over de alge mene financiële- en politieke vraagstuk ken en de financieel-technische vraag stukken. Daardoor kan het aantal vragen worden verminderd. Daarnaast dient de leden van de raad wel de gelegenheid te worden ge boden op andere wijze inlichtingen van het college te ontvangen. De manier waarop is het instellen van „vragenuurtje". In de loop van het jaar kunnen de leden schriftelijk vragen tot B. en W. richten, die dan in het vragen uurtje door het college worden beant woord. Dit vragenuurtje wordt eenmaal per kwartaal en ten minste tweemaal per jaar gehouden. Het is niet de bedoeling dat het „vragenuurtje" een punt van discussie zal vormen. Advertentie Eerst sparen, dan kopen. STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen Het competitieprogramma voor de hand balvereniging „IJmond" zal zondag ten dele beperkt zijn wegens het niet-spelen van de dames van IJmond 2 en de heren van IJmond I, die een rustdag hebben. Niettemin kan in Haarlem op het Van der Aart-sportpark een levendige wed strijd worden verwacht tussen de dames van Concordia 2 en IJmond I. De Velsense dames hebben zich bovenaan de ranglijst van de eerste klasse der afdeling Haarlem gehandhaafd en zullen dus alles in het werk stellen om deze plaats te behouden. Daarentegen kan Concordia 2 best een paar punten gebruiken om de lang niet rooskleurige positie te verbeteren. De dames van IJmond 3 zagen vorige week in Vijfhuizen hun wedstrijd niet doorgaan, omdat zij wegens omstandig heden een half uur te laat bij DSO kwa men en DSO ondanks een voorafgaande kennisgeving weigerde te spelen. Nu ont vangen de IJmond 3-dames Zandvoort- meeuwen om te proberen thans van de gasten de beide punten te veroveren. Voor de heren van IJmond 2, die bij Zandvoortmeeuwen 2 een bezoek brengen, moet het mogelijk zijn evenzeer op de beide punten beslag te leggen. De Zand- voorters hebben wel terreinvoordeel, doch een vlotte IJmond-aanvalslinie kan resul taten behalen. Moeilijker wordt het voor de IJmond 3- heren, die THB I in Heemstede bezoeken. Een gelijk spel zou een verdienstelijk resultaat zijn, hetgeen ook geldt voor IJmond 4 (heren), dat De Blinkert 2 op bezoek krijgt. Het jeugdprogramma vermeldt: Meis jesjunioren: IJmond IIJmond 2; Jongens junioren: IJmondRapiditas; Meisjes aspiranten: IJmond IDe Blinkert 2; IJmond 2De Blinkert 4; IJmond 3De Blinkert 3; IJmond 4—IJmond 5; Jongens aspiranten: THB IIJmond I; IJmond 2 Rapiditas I; IJmond 3—De Blinkert 4; IJmond 4De Blinkert 3. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: W. Schoorl; L. Blom en J. Siebers; D. Bonekamp, W. Honig en R. Uitentuis; D. Marckelbach, G. Slatman, H. Boom, W. v. d. Kuil en T. Schuit. Heren IJmond 2: R. v. d. Pol; L. Tjep- kema en J. Boon; K. Schik, C. de Vries en E. Tabak; L. Hagenaar, J. Wittebrood, H. Dijkstra, L. Wassenaar en J. Burghoorn. WATERLELIE—VZV 1—2 De dames van VZV uit IJmuiden hebben cok de derde waterpolowedstrijd in de be kercompetitie gewonnen. Het was een vrij harde wedstrijd. VZV slaagde er in pas na enige minuten na een goede aanval te sco ren (0—1). Herhaaldelijk werd het Water lelie-doel onder schot genomen, maar de keepster_was goed in vorm. Vlak voor rust kreeg VZV nog een kans die werd gebruikt. Na de rust probeerden de Waterlelies met man °n macht hun 20 achterstand weg te werken. Zij zetten het VZV-doel onder zware druk. Ook de Velsense doelverde- digster was echter, op een keer na, niet te passeren. Zo eindigde de wedstrijd met 1—2. Maandag komen dezelfde ploegen weer tegen elkaar in het water, nu echter voor de kringcompetitie. Amsterdam. Gem. Univ. Bevorderd tot arts: G. A. M. de Vaan. J. L. Roggeveen, C. I. Rosen- blum, allen te Amsterdam en G. A. Schooten, Voorburg. Artsexamen eerste gedeelte; mej. E. M. Tendea, Th. J. Hondius, Lim Beng Hok, allen te Amsterdam; H. Th. A. M. Heslenfeld, Naar- den: T. E. Sijpkens, Amsterdam en G. A. Meijer, Nieuw Vennep. Leiden. Notarieel examen tweede gedeelte (oude stijl): mr. J. H. Westra van Holthe. Bilthoven en H. Windhorst, Boskoop. Doctoraalexamen geolo gie: H. Henkes, Leiden. Doctoraalexamen wis kunde: H. van Berne, Leiden. Doctoraalexamen natuurkunde: mej. O. P. van Wier, Den Haag. Voor de eerste klasse damcompetitie Kennemerland is de wedstrijd DCY 2-Spor- tief 1 op 14 oktober in een 108 stand in het voordeel van DCY afgebroken. Woensdagavond werd de partij aan het eerste bord tussen H. Swier en P. C. Bais voortgezet De stand van dit eindspel: wit, Swier drie stukken op 45, 28, 22 en dam op 32. zwart, Bais vier stukken op 3, 4, 16, 26, dam op 39 gaf de beste kansen aan de Sportiefman. De uitwijkmogelijkheden waren zeer groot. Aan Bais komt de eer toe dit eind spel na een diepgaande analyse tot winst te hebben gebracht. Reeds na 7 zetten moest Swier capituleren en eindigde de plaatselijke strijd Sportief-DCY 2 in een 10-10 gelijk spel. De DCY-ers hebben thans drie punten de Sportiefmannen vijf punten. Maar de DCY-ers hebben een uitstekende kans de wedstrijd tegen het Haarlemse VKD te winnen waardoor de onderste plaats voor De Verenigde Katholieke dammers is. Volgende week donderdag wordt de wedstrijd BeverwijkSportief gespeeld. Na de zesde ronde van het jeugd dam- toernooi om het kampioenschap van Kennemerland staan de leiders Morseld en Duivenbode zonder verliespunten fraai aan de kop. De twee leiders hebben op de overige deelnemers reeds thans zo'n voorsprong dat de titel wel bij een van hen terecht moet komen. De strijd tussen Morseld en Duivenbode volgende week belooft dan ook bijzonder spannend te worden. De uitslagen luiden: Duivenbode wint van Moleman; Am- sing-Blok uitgesteld; Treffers wint van Velthuizen; De Groot verliest van Mor seld; Koelman wint van Postma; Velt huizen wint van Amsing; Moleman re mise met Wijker; Morseld wint van Treffers; Postma wint van de Groot; Blok verliest van Koelma. Duiven bode wint van Amsing; Velde wint Van de Groot. De jeugdkampioen van dit toernooi is tegelijkertijd kampioen van Kennemer land. In het voorjaar zal de nieuwe kam pioen uitkomen in het jeugdkampioen schap van Noordholland. Morseld de 17-jarige H.B.S.-er be haalde reeds in 1958 de provinciale jeugd- titel. Laros aan kop Door ook Theo Tielrooy als zesde slachtoffer aan de zegekar te binden heeft H. Laros geheel alleen met 12 pun ten fraai de leiding in het toch zwaar bezette DCY-toernooi. P. Roozenburg won van Beukema en heeft elf punten. Theo Tielrooy en Krijgsman speelden remise zodat Dukel met 7 punten uit zes partijen de derde plaats en Theo Tielrooy 7 uit 7 de vierde plaats heeft veroverd. Beukema en H. Swier speelden remise. P. v. d. Berg won van K. Sleen. De start van de Gelderse damkampioen H. J. Gerrevink was uitstekend. Hij won van D. Woord en H. Leeuw. Zijn derde partij tegen D. Ott werd afgebroken. Piet Binkhorst werkte zich weer wat omhoog op de ranglijst door C. Kaan te kloppen. W. v. Wort overwon Jan Tijms. J. de Boer won van Jan Koppelman. Woensdag 25 november speelt DCY 1 thuis voor de Noordhollandse hoofdklasse-competitie te gen Gezellig Samenzijn 2. KERKËRAADS VERKIEZING In de vergadering van stemgerechtigde' lidmaten der Ned. Herv. Kerk te Heems kerk zijn gekozen als ouderling: E. Stam- mis, J. Sybesma, J. Bijma, W. v. d. Zee en N. v. Munster; als diaken: S. Wentink en als ouderling kerkvoogd: R. Venema, R. Pit en J. W. B. Steen. J\; i De Culturele Agenda voor Velsen en om geving voor de week van 22 t/m 28 novem ber luidt: 23 t/m 28 NOVEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 nr. 812, geopend maandag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen- Noord geopend van 14 tot 17 uur; dins dag van 10 tot 12.30. uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21.30 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21.30 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 22 NOVEMBER IJmuider Harmonie. 20 uur, concert in het Patronaatsgebouw IJmuiden-Oost. >4 NOVEMBER Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, 20 uur Hervormd Jeugdge bouw Rembrandtlaan IJmuiden-Oost: filmvoorstelling toegelicht door Dr. J. Z. Baruch. Toneelvereniging „Jan van Dommelen", 20.15 uur, toneeluitvoering in zaal Zo merlust te Santpoort. 25 NOVEMBER Velsens Gemengd Koor, 20 uur, concert in het Hervormd Jeugdgebouw IJmui- den-Oost. 26 NOVEMBER Onderwijzers Toneelvereniging „O.T.K.", 20 uur, toneeluitvoering in het Patro naatsgebouw IJmuiden-Oost. Vrouwenbond P. v. d. A., 20 uur, vrou wenavond in het Gemeentelijk Vergader lokaal Abelenstraat 1, IJmuiden-Oost. 27 NOVEMBER Onderwijzers Toneelvereniging ,O.T.K. als 26 november. Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw, IJmuiden. Oud-Katholieke Vrouwenvereniging St. Engelmundus, bazar in het Oud-Katho liek Verenigingsgebouw aan de Koningin Wilhelminakade, IJmuiden. 28 NOVEMBER Onderwijzers Toneelvereniging „O.T.K." als 26 november. Oud-Katholieke Vrouwenvereniging als 27 november. S.V.IJ., 19.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden, filmavond. Toneelvereniging „Jan van Dommelen", 20.15 uur uitvoering in zaal Zomerlust te Santpoort. Toneelvereniging „Fryske Trou", 20 uur toneel/cabaretavond in het Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden-Oost. Bij het Zwitserse dorpje Wilderswil, niet ver van Interlaken werden on langs twee verlaten wespennesten ge vonden, die meer dan een meter hoog waren. Wolkenkrabbers in de insecten wereld, die twee Zwitserse jongens gemakkelijk kunnen optillen. Advertentie Rijksstraatweg 127 - Tel. 54012 - Haarlem De panden Conradstraat nr. 3 en 5 te IJmuiden zijn de gemeente te koop aan geboden. De eigendom daarvan is voor de gemeente van belang in verband met rea lisering van het wederopbouwplan C voor oud-IJmuiden. De panden liggen midden in het gebied dat is bestemd voor woning bouw en industriedoeleinden. Na onder handelingen heeft de eigenaar ingestemd met een koopsom van f 11.000,in totaal. B. en W. achten dit een aanvaardbaar be drag en stellen de raad voor tot de aankoop te besluiten. Ook het pand Annastraat nr. la/la rood is de gemeente te koop aange boden. Ook dit pand zal moeten verdwij nen daar het ligt in het wederopbouwplan C. voor Oud-IJmuiden De koopsom is be paald op f 5000,Het college van B. en W. stelt de raad voor ook tot deze aan koop te besluiten. Op verzoek van de commissie Volksuni versiteit van „De Keerkring" te Bever wijk, heeft dr. E. Brongersma uit Haarlem een causerie gehouden over zijn reis door Griekenland. Als schrijver van boeken over verschillende landen heeft dr. Bron gersma een heel goede naam. Hij is echter ook een geboren verteller. Hij schetste het oude Griekenland als een „ruig" land, met scherpe omlijningen, dat deze jaren bezocht wordt door een grote schare toe risten uit alle hoeken van Europa. In te genstelling met andere zuidelijke landen, ziet men in Griekenland geen scherpe af tekening van rijk en arm. De bevolking is erg eerlijk waarvan de spreker enkele voorbeelden gaf. Een erg behulpzaam volk bovendien. De mannen maken een stoere indruk, alsof zij nu nog de dragers zijn van de oude Griekse cultuur. Van dit laatste is maar heel weinig meer in Grie kenland zelf en men moet de cultuurschat ten zoeken in Italië, Amerika en andere landen. Maar meer nog is Griekenland ge teisterd door aardbevingen, waardoor heel veel moois is ingestort. „Men moet dit land bereizen met een bepaalde fantasie en de wetenschap dat daar zovele belang rijke, kunstwerken zijn geschapen", zo zei de heer Brongersma. Met een groot aantal kleurendia's was het voor de vele belang stellenden in de r.k. meisjes ulo mogelijk, een nog betere indruk te krijgen van dat land. KMAC-PUZZELRIT OP ZONDAG De Kennemer Motor- en Auto Club (KMAC) te Beverwijk wil het seizoen be sluiten met een puzzelrit op zondag 22 no vember. Zoals gewoonlijk is de rit open gesteld voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Ook niet-leden zijn welkom. Voor bromfietsers is de lengte van de tocht dertig kilometer, voor alle andere groepen zestig. De start vindt plaats bij café „De Groentebeurs" om twee uur. Inschrijving vanaf half twee. Na afloop uitreiking van de prijzen. Advertentie AaBe-kwaliteit in alle maten. In grijs, zwart, blauw Sp£clAAl7J'J&' Brecstraat 17 - Beverwijk (Alle verzoeken voor 10 uur zondag morgen). IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; P. C. de Weerdt sr., Stationsweg k5, Velsen-Zuid, tel. 4614; P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, telefoon 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, telefoon 025608249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, L. Nieuwstraat, Plein 194045; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zee weg; zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid en Velsen-Noord; zuster K. Langejan, Brederoodscheweg 106, Santpoort, tel. 025607477, Driehuis. Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. VE LS EN - NOOR DBEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, telefoon 02512240. Bovendien neemt dr. Klop per! de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48, telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk: Wijkverple ging: zuster C. Majoor, Van Oldenborgh- weg 33. Wijk aan Zee, tel. 2517—343. Kraamverpleging: zuster N. Luyting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. no. 4324. MEVROUW TAILLEUR SPRAK OVER PRO JUVENTUTE Donderdagavond heeft mevrouw E. J. TailleurBruijn voor de N.V.V.-vrouwen- afdeling in het gebouw aan de Deken Waarestraat te Beverwijk een uiteenzetting gegeven van het werk van Pro Juventute. Na eerst enkele huishoudelijke zaken te hebben besproken vertelde mevrouw Tail leur van de toestand van de rechtspraak vóór 1900. Toen werd kinderen en grote mensen voor dezelfde misdrijven eenzelf de straf opgelegd. In 1901 werd een kin derwet in het leven geroepen, doch het duurde nog tot 1905 vóór dat deze in wer king werd gesteld. Heel veel is na die tijd voor het kind ten goede gekeerd, mede dank zij het werk van Pro Juventute. Maai de werkers voor deze instelling moeten bezield zijn met een grote dosis naasten liefde, wil men het werk met succes be kroond zien. In het district Haarlem is momenteel een achterstand van 400 ge vallen die alle op behandeling wachten, zo zei mevrouw Tailleur en het is begrijpe lijk dat meerderen hun steun moeten geven aan deze nuttige instelling. COR BREED VOOR PTT De culturele- en ontspanningsvereniging van de PTT in IJmuiden heeft donderdag avond in de zaal van „Du Commerce" een contactavond gehouden Voor het houden van een humoristische voordracht had men Cor Breed uitgenodigd. Deze koos ai> onderwerp voor zijn voordracht „typen uit de Nederlandse literatuur". Hij heeft de talrijke aanwezigen geboeid doen toehoren en toekijken. Advertentie VRAAGT ONZE NIEUWE 34 pagina's nieuws over onze enorme C 20-meubelcollectie OPBRENGST SIMAVI-COLLECTE De in Beverwijk gehouden collecte ten bate van de Simavi heeft 2120.79 op gebracht. Heemskerk Met de voordrachtavond die het Heems kerkse departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen donderdag in zaal Dam hield, heeft het bestuur veel eer in gelegd. De bekende Julia de Gruyter gaf op deze avond bewijzen van haar kunnen. Zij droeg voor uit werk van de meest voor aanstaande Vlaamse schrijvers als Herman Teirlinck, Felix Timmermans en Ernest Claes. Met een boeiende mimiek en een groot aantal stemnuanceringen bracht de kunstenares de figuren tot leven. Met grote aandacht volgde de helaas niet geheel gevulde zaal de vertelsels, en na elke voordracht werd enthousiast geap plaudisseerd. De voorzitter, de heer J. D. Vosselman Bosch memoreerde in zijn openingswoord het honderdvijfenzeventig jarig bestaan van t Nut", bij de herdenking waarvan ook het departement Heemskerk vertegen woordigd was. Dit departement behoorde tot de drie die in het afgelopen jaar de meeste nieuwe leden wonnen. Hij herinnerde de aanwezigen nog aan de jubileumavond met het optreden van Cilli Wang op dinsdag 12 januari in Haar lem. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Maria W. C„ d. van Th. P. Bruijns en C. A. de Nijs te Beverwijk; Cristine W. G„ d. van R. C. Ficher en C. A. M. Markslag te Castricum; Marianne A., d. van N. Peekei en A. Verhoef; Catha- Elly, d. van J. Butter en C. Daalhuizen; Elly, d. van O. Zonneveld en H. J. Rijn- ders; Joannes J. P. W„ z. van F. M. de Wildt en A. G. Schipper te Beverwijk; Jo hannes P. C„ d. van C. P. de Boer en M. Hoek. ONDERTROUWD: A. H. Gootjes te Be verwijk en M. C. v. Noort. GETROUWD: G. v. Duivenvoorde en G. E. de Wijs; G. A. Albrink te Uitgeest en M. v. Duivenvoorde; H. G. Kuyl te Bever wijk en A. M. Smit. Castricum Sint Nicolaas zal zaterdag in Castricum niet per helikopter arriveren. Van de rijks luchtvaartdienst kon geen vergunning tot landen worden verkregen en daarom is deze unieke intocht van de Sint voor Castricum van de baan. Nu zal Sint Nico laas met zijn gevolg in een open auto vanuit Beverwijk te drie uur op „De Brink" aankomen. Vandaar gaat hij na een officiële ont vangst door burgemeester Smeets een rij toer door het dorp maken. Via de Torenstraat rijdt hij door de Wilhelminastraat, Dorpsstraat, Burgem. Mooystraat, Zaalbergstraat, Torenstraat, Ruiterweg en via de Bakkummerstraat naar de Heereweg om vandaar terug te gaan naar het parkeerterrein op de Van der Meyleweg waar de stoet zal worden ontbonden. St. Nicolaas zal dan namelijk in hotel Kuilman even gaan uitrusten. De goede Sint zal op zijn tocht door het dorp worden begeleid door de Castricum- se Fanfare met haar drumband en de drumband van de Gymnastiekvereniging VIOS. VITESSE—HOLLANDIA. Vitesse gaat zondag naar Hoorn om daar één van de koplopers van de 2de klasse A (Hollandia), te trachten zo mogelijk één puntje afhandig te maken. Hollandia dat dus één van de kampioenskandidaten is, zal zich beslist de kaas niet zo maar van het brood laten eten en te verwachten is dan ook dat de Castricummers aan de Horinezen „een hele kluif" zullen hebben. De opstelling van Vitesse is: doel: N. Stuifbergen; achter: N. Lute en P. Been tjes; midden: A. Groot, H. Jonker en F. Res; voor: J. de Zeeuw, M. Res, Th. Groot, H. Zonneveld en N. Jonker. GROTE PEENAANVOER BIJ „ONS BELANG" Er was ook donderdag op de veiling van „Ons Belang" te Castricum weer een grote hoeveelheid exportpeen te verhandelen. De voorraad van 110.000 kg vond gretig aftrek bij de vele kooplieden, onder wie er weer verschillenden waren die grote partijen naar het buitenland exporteerden. Slechts de O-peen (ongeschikt voor de export) blijft dus voor consumptie binnen de lands grenzen, maar ook hiervoor bleek toch, gezien de prijzen die gemaakt werden, nog voldoende belangstelling te bestaan. De schorseneren vonden eveneens grote aftrek en het bleek uit de prijzen dat men hiervoor in het eigen land wel afzetmoge lijkheden kon vinden al ging ook wel een gedeelte van de aangevoerde 5000 kg naar onze zuiderburen. De prijzen van peen waren: Peen B 22.50—/ 29.70; peen C 20.00—23.50; peen D 20.6021.40; peen O 8.00 f 21.70; knolselderij bracht 45 ct. per kg op en uien gingen voor de prijs van 2426 ct. per kg onder de klok door. De prijzen van schorseneren waren: Nero A 8082; Nero R 67—71; Nero C 34""54- WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden o betaald, daar de bezorgers op donder- 3 dag moeten afrekenen. s DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5