Moet kleinhandel worden toegelaten op visafslag? In de vishal en op zee Weer nieuwe kotter bij vloot jumpers en vesten Commissie zal in februari over deze kwestie rapporteren ^oli.^yVleijer c? Amsterdamse Beurs Produktschap besprak oude kwestie Posities sleepboten bureau Wijsmuller Geslaagden kregen een hoveniersdiploma Duivenshow Moord op advies Kerkelijk Nieuws Prestaties sleepboten L. Smit en Go. Scheepvaart VRIJ PAG 2 0 NOVEMBER 1959 Het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten heeft een commissie ingesteld, die de kwestie van het al of niet toelaten van de kleinhandel tot de visafslagen, waar de vis rechtstreeks uit zee wordt aangevoerd, zal bespreken en een ontwerpverordening zal voorbereiden. Besloten werd verder de huidige toestand, waarbij de kleinhandel niet tot deze afslagen wordt toegelaten, tot 1 april te hand haven. Opdat op die datum eventueel een nieuwe regeling van kracht kan worden, zal de commissie in februari met haar werk gereed moeten zijn. Reeds in het voorjaar heeft het produkt schap de verordening, die de kleinhande laren van de afslagen weert en die op 1 juli afliep, tot 1 december verlengd om partijen gelegenheid te geven samen een oplossing te vinden. Dat is niet gelukt, noch in onderlinge besprekingen noch in een bespreking met het produktschap. Daarom is nu besloten tot een nieuwe verlening van de thans bestaande situatie en tot instelling van de commissie, waar in kleinhandelaren, groothandelaren, re ders en werknemers zitting hebben. Voor zitter der commissie is de voorzitter van het produktschap, de heer Van Dijk. „Chaos" In een nota van het dagelijks bestuur over deze kwestie was meegedeeld dat de groothandel meent, dat toelaten van de kleinhandel tot de afslag tot een chaos zou leiden, hetgeen vooral wegens de zeer beperkte ruimte in de afslag te IJmuiden storend op de inkoopfunctie van de groot handel zou kunnen werken. Verder meen de de groothandel dat, als de kleinhandel tot de afslag wordt toegelaten, de groot handel ook rechtstreeks aan de consu ment moet kunnen verkopen. Er zou dan, in plaats van twee afzonderlijke erken ningsreglementen of vestigingsbesluiten, slechts één zo'n reglement of besluit moe ten zijn en wel voor de handel in vis in het algemeen. De kleinhandel, aldus de nota, meent dat het inkopen op de afslagen een belang rijke functie is van de kleinhandel, dat er- kenningsregelementen of vestigingsbe sluiten met de kwestie niets te maken hebben en dat de kleinhandel door het in kopen op de afslag zeker geen groothan- delsf.unctie zal gaan uitoefenen. Geen uitsluiting In de nota van het dagelijks bestuur wordt er de aandacht op gevestigd dat in de praktijk geen volledige uitsluiting van de kleinhandel van het inkopen op de af slagen bestaat. Op verschillende afslagen is de gewoonte ontstaan dat kleinhande laren, die daar vroeger kochten, dit kon den blijven doen. In de thans geldende verordening is die gewoonte gesanctio neerd. Dit geldt vooral de aankoop van verse vis, inclusief verse haring, op de af slag te Scheveningen. Voor gezouten ha ring geschieden de aankopen, behoudens een enkele uitzondering, eigenlijk alleen door de groothandel. Het sterkst is de scheiding doorgevoerd te IJmuiden. Kleinhandelaren die daar op de afslag wensten te kopen hebben zich onderwor pen aan de erkenningseisen voor groot handelaren. Anderzijds zijn er groothan delaren die zich ook met de kleinhandel bezighouden. Bijzondere positie van IJmuiden In de nota wordt verder gesteld dat een oplossing slechts dan verantwoord zal kunnen zijn als zij leidt tot een zo ratio neel mogelijke afzet van vis. Naar aan leiding daarvan wordt veel aandacht ge wijd aan de bijzondere positie als groot handelsmarkt van de markt te IJmuiden voor verse zeevis en verse haring en van de markten voor gezouten haring te Sche veningen, Katwijk, Vlaardingen en IJmui den. Tijdens de langdurige discussie in de ver gadering van gisteren wijdde de voorzitter daar opnieuw aandacht aan. Als men de verse vis- en haringafslag te IJmuiden, die overwegend voor de export aflevert, met andere afslagen vergelijkt, dan moet men concluderen met ongelijke groothe den te doen te hebben, zo meende hij. Hij vroeg zich af of men dan toch maar alle afslagen over één kam moet scheren en principieel het recht van de kleinhandel moet stellen om op alle afslagen te ko pen. Hij wilde bij de nog komende bespre kingen biizondere aandacht geschonken zien aan de verse vis- en haringafslag te IJmuiden en de vier gezouten-haring-af slagen. Van de zijde van de kleinhandel werd door de heer Van der Hoven gesteld dat kopen op de afslagen een fundamenteel onderdeel van de functie van de kleinhan del is. De heer Kabboort vroeg daar zelfs een principiële uitspraak van de vergade ring over. Na zo'n uitspraak zou men nog kunnen praten over de oplossing van technische moeilijkheden, die het toela ten van de kleinhandel in de weg staan. Van de zijde van de groothandel sprak o.m. de heer Krab, die zei te vrezen dat toelaten van de kleinhandel zou leiden tot terugkeer van de chaos van vóór 1940. De zeesleepboot „Noord-Holland" van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden be vond zich op 19 november 350 mijl ten zuidzuidwesten van San Benito met een vliegdekschip op sleeptouw naar Japan. De „Zeeland" was op 16 november te Aden. De „Cycloop" was op 19 november ter hogte van Brest met een sleepboot en een bak. Het schip is onderweg van Teneriffe naar Brest. De „Titan" is op 17 november van Vlaar dingen vertrokken naar Falmouth met drie motordekschuiten. Op 19 november was de Titan te Dover. De „Friesland" was op 19 november ter hoogte van Manta (Equador). Het schip is onderweg met een zuiger van Barbados naar Quayaquil. De „Simson" is op 18 november uit IJmuiden naar de Noordzee vertrokken. De „Stentor" was op 19 november 12 mijl ten noordnoordoosten van Barfleur. De sleper is met een stoomschip onderweg van Penarth naar Zeebrugge. De „Nestor" en de „Hector" waren te IJmuiden. toen klein- en groothandel zich vrijelijk op eikaars gebied konden bewegen. Voor een rationele afzet achtte hij de toelating niet bevorderlijk en hij meende dat men tot verrassende conclusies zou zijn geko men als men de mening van de kleinhan delaren buiten de kuststreken over deze kwestie had gevraagd. Ten slotte werd op voorstel van de he ren De Boon (werknemers) en Van de Wal (groothandel) tot instelling van de commissie besloten. Een voorstel van de heer Pronk, de verordening in plaats van tot 1 april tot 1 mei te verlengen, werd niet aanvaard. In de nota van het dagelijks bestuur was meegedeeld dat er van de zijde van het ministerie van Economische Zaken bezwa ren tegen bestonden, dat aan de kleinhan del het recht om op de afslagen te kopen zou worden onthouden. Ook in de verga dering werden hierover opmerkingen ge maakt. Zo zei de heer Van de Wal dat het ministerie van Economische Zaken de ver antwoordelijkheid zou moeten dragen voor de chaos, die z.i. zou ontstaan als de ver ordening niet verlengd zou worden. Nadat de discussies waren geëindigd en de besluiten waren genomen deelde de vertegenwoordiger van het ministerie van Economische Zaken, de heer Sikman, mee dat de indruk, dat dit ministerie voor hon derd percent achter de kleinhandelaren staat, niet geheel juist is. Het ministerie heeft gewild dat de groepen door onder ling overleg tot een praktische oplossing zouden komen. De belangstelling voor de donderdag door de Tuinbouwstudieclub te Beverwijk belegde forumavond was zeer groot. Tal rijke de tuinbouw betreffende vragen werden er gesteld en op bevredigende wij ze door het uit deskundigen bestaande forum beantwoord. De heer W. Zethof komt iedere dinsdag naar Beverwijk om de nodige voorlichting te geven aan de bloembollenkwekers, zo werd medegedeeld. Aan het forum, be staande uit de heren ir. G. W. van der Helm, J. C. Myen, D. Twisk, W. Houtwip per en C. Gelein, werd onder meer de vraag gesteld wanneer de vergunningen voor de omstreeks 1950 geslagen pompen ten einde kunnen lopen. Het forum antwoordde dat dit geheel van de omstandigheden zal afhangen. Men is namelijk in Kennemerland bezig de ruil verkaveling tot doel hebbende te komen tot een betere waterhuishouding, voor te bereiden. Na afloop van het zeer vruchtbare vra genstellen, reikte de heer Van der Helm de diploma's uit aan de geslaagde deelne mers aan de cursus voor hovenier. Een diploma kregen: S. van der Eng, E. J. I-Iö- scher, J. Paarlberg, J. Heynen, G. Zonne veld, C. Numan, P. Beentjes, A. Smit, W. Brakenhof, G. de Vries, J. Schermer en J. van Buggenum. De organisator van de cursus, de heer P. Verlaan, werd dank gebracht voor zijn werk. De geslaagden ontvingen een her innering aan deze avond. In Kennemerhof wordt zaterdag en zon dag aanstaande een duivenshow gehouden uitgaande van de IJmuidense vereniging van postduivenhouders „De Snelvlieger". Door leden werden ruim tweehonderd duiven ingezonden. De vogels zullen door keurmeester H. Pijpers uit Rotterdam wor den beoordeeld pluim, bouw en vlieg prestaties. Na deze keuring zal blijken welke vogel de schoonste oude doffer, de schoonste duif, jonge doffer en tenslotte de schoon ste van de tentoonstelling zal zijn. Ook de dames zijn op deze tweedaagse tentoonstelling vertegenwoordigd. Zij zenden jonge duiven broed '59 in. Zater dag wordt de tentoonstelling geopend om 17 uur door de voorzitter. Zij duurt tot zon dagavond 19 uur. Er vindt ook een binnen- verkoop plaats. Voor duivenliefhebbers wordt het neusje van de zalm getoond. OP ZEE is donderdag de nieuwe kotter KW 90 Alnilam officieel aan de n.v. Visserij Maatschappij Orion te Katwijk aan Zee overgedragen door de heer B. Seijmonsbergen uit Amsterdain. De nieuwe kotter valt onmiddellijk op dooi zijn dekhuis met ingangen in de gangboorden. Een nieuw snufje is voorts het kompas onder een hydroscoop, dat een zeer duidelijk beeld geeft. De kompassen moeten hoog op het dek, en het leesbaarheidsprobleem is uitstekend opgelost. De nieuwe kotter is 26.80 meter lang, 6.20 meter breed en 3.10 meter hoog. Dc y Afe y rederij Orion van de gebroeders Duiven- boden uit Katwijk aan Zee heeft al een schip in de vaart, de KW 69. Het nieuwe schip heeft een 330 p.k. In dustriemotor met een Samofahulpmotor van 20 p.k. Het visruim kan ongeveer achthonderd kisten bevatten. De centrale verwarming werkt op olie- stook. Maar op zee wordt deze uitgescha keld en zorgt de motor voor de hitte. Ach terin zijn verblijven voor zes personen, de schippershut is achter de brug. Het schip bevat een kombuis met messroom. Aanvoer van donderdag In totaal werden donderdag aan de IJmuidense visveiling aangevoerd 3070 kisten, waarvan 112 tong en tarbot, 145 schol, 18 schar, 20 bot, 1210 haring, 1070 makreel. 140 schelvis, 165 wijting, 5 kabel jauw en gul, 5 leng, 2 haai, 38 koolvis, 15 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: grote tong f 4,60 tot f 4,30, grootmiddel tong f 3,50 tot f 3,30, klein- middel tong f 2,90 tot f 2,70, kleine tong I f 2,80 tot f 2,70, kleine tong II f 1,96 tot f 1,84, tarbot I f 3,30 tot f 3. Per 50 kilo: kleine schol II f 61 tot f 32, schar f 30 tot f 21, verse haring f 36 tot f 18, bot f 26 tot. f 23, makreel f 31 tot f 21. grote schelvis f 92 tot f 77, grootmiddel schelvis f 77 tot f 72, kleinmiddel schelvis f 68 tot f 65, kleine schelvis I f 66 tot f 62, kleine schelvis II f 57 tot f 54, wijting f 32 tot. f 8. grote gul f 67 tot f 60, middel gul f 61 tot f 60, kleine gul f 44 tot f 24, kleine haai f 26, ham f 124, kleine koolvis zwart f 50 tot f 42, kleine koolvis wit f 65. Per 125 kilo: grote kabeljauw f 232 tot f 132, grote koolvis zwart f 130 tot f 122, grote koolvis wit f 164 tot f 162, grote leng f 132. Besommingen van donderdag Een trawler met. f 21.700. RO 46 Claesje f 18.700, KW 73 f 4.400. WR 50 f 1.290. KW 92 f 640. KW 50 f 200. Aanvoer van vrijdag De aanvoer van vrijdag werd verzorgd door drie trawlers, twee loggers en der tien kotters. De aanvoer bedroeg in IJmui den 230 schelvis. 308 wijting, 52 gul en kabeljauw, 550 haring, 50 koolvis, 60 makreel, 100 diversen, 200 schol, 100 stuks stijve kabeljauw, totale aanvoer 1667 kisten. De kleine vaart zorgde nog voor 8000 kilo tong. KW 8 „Deining" (9 november) 515 kis ten, waarvan 100 wijting, 105 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 190 haring, 30 makreel, 30 varia. KV/ 122 „Arie Ouwehand" (5 november) 390 kisten, waarvan 90 wijting, 85 schel vis, 5 gul en kabeljauw, i00 koolvis, 175 haring, 25 makreel, 70 stuks stijve kabel jauw. KW 4 „Golfstroom" (9 november) 350 kisten, waarvan 90 wijting, 40 schelvis, 15 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 185 haring, 5 makreel, 5 varia, 20 stuks stijve kabel jauwen. Prijzen van vrijdag Eport: Grote regels kabeljauw f 100— f 120, kleine regels kabeljauw f 55f 62; kisten grote kabeljauw f 140f 155; kis ten kleine kabeljauw f 130f 150: witte koolvis f 154; grootmiddel tong f 3.40— f 3.70; kleinmiddeltong f 2.80f 3.00; tong 1 f 2.70—f 2.90; slips f 2.00—f 2.30; zet- schol en schol 1 f 58f 65. Binnenland: Grote gul f 60f 66; mid del gul f 58f 65; torren f 39f 43; zwar te koolvis f 102f 130; lengen f 152; grote tong f 4.50f 5.00; schol 2 f 55f 65; schol A mateurtoneel Van de door onze toneelamateurs gere geld gespeelde stukken, behoort bijna een derde gedeelte tot het genre der „thril lers". Het jaarlijks repertoire van een to neelvereniging bestaat dan ook dikwijls uit een blijspel of klucht als openingsstuk, gevolgd door een toneelspel en een thriller. De diverse auteurs zijn uiteraard met een dergelijke behoefte volledig op de hoogte en zorgen er dus voor, dat de uitgevers voortdurend met nieuwe stukken aan deze vraag kunnen voldoen. Waarschijnlijk is uit zulke overwegingen ook de thriller „Moord op advies" ontstaan, het criminele spel, dat door de katholieke toneelstich ting „Tot Ons Vermaak" als eerste Bever- wijkse vereniging in het K.S.A.-gebouw werd opgevoerd. Het stuk is niet zo ver nuftig van bouw als bijvoorbeeld de be kende uitschieters in dit genre „U spreekt met uw moordenaar" en „De volle waar heid", maar het bevat toch voldoende spannende elementen om een opvoering door amateurs verantwoord te maken. De voor een thriller onmisbare moord wordt hier uit nobele overwegingen bedre ven door een jongeman, die zichzelf en zijn zuster door een revolverschot van een scrupuleuze afperser wil ontdoen. Hij weet de schijn te wekken dat het een ongeluk betrof, maar zijn voorzorgsmaatregelen blijken overbodig. Een onderzoek brengt spoedig aan het licht dat de chanteur niet door een kogel, maar met vergif om het leven is gebracht. En dan begint het be kende spel met de steeds wisselende ver dachten, dat tenslotte tot de ontmaskering van de dader leidt. Onder regie van Herman Tros zijn de spelers van „T.O.V." er op redelijke wijze in geslaagd, aan de specifieke eisen van een dergelijk stuk tegemoet te komen. Zo wisten zij, waar dit nodig was, de gewenste spanning in behoorlijke mate op te roe pen, zodat van de bezetting met gepaste lof melding kan worden gemaakt. Wat de heren betreft waren dit Theo Henneman, als de koel-berekenende (veronderstelde) dader; Ab Dekker, als de vermakelijke auteur; Nap Roy, als de sympathieke min naar en de uitstekend getypeerde fielt van Evert Geldermans. Van de dames was het bij dit ensemble opnieuw Lenv Alkemade- Beentjes, die met een goed op haar omge ving afgestemd karakter een der beste rollen van dc avond voor haar rekening nam. Henny Aardenburg-De Wolf en Jo Reekman-Veenboer, respectievelijk doch ter en mama van deze getormenteerde fa milie, toonden zich eveneens haar positie in dit ensemble waard. Geref. Kerken Aangenomen naar Neder'norst den Berg P. Svtsema, kand. te Amsterdam, die be dankte voor Reitsum en voor Rutten (N.O.P.). Bedankt voor Amsterdam-Zuid (Sloter- vaart) W. Griffioen te Nijkerk. Geref. Gemeenten Bedankt voor Benthuizen en voor Veen Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Murmerwoude C. van der Weele te Leiden te Schiedam J. C. van Ravenswaaij te Scheveningen. grootmiddel schelvis f 61f 66, kleinmid del schelvis f 57—f 62 pennen f 57—f 65, braad f 35—f 54; wijting f 24—27; haring f 14f 20, makreel f 21—f 26; grove makreel f 30. Besommingen van vrijdag KW 8 f 15.000; KW 4 f 8100; KW 125 f 5720; KW 69 f 5950; KW 122 f 11.800; KW 10 f 690; KW 166 f 630; Z 421 f 5990. Op zee Van 60 tot 58 graden noorderbreedte was het goed weer om de noord met een licht briesje. De vangsten waren echter erg slecht, namelijk 60 tot 120 manden schel vis, haring en koolvis. De IJM 9 „Haarlem" deed een trek van 20 manden hoops, de „Jacoba Geziena" een trek van eveneens 20 manden hoops, de „Job Gouda" een trek van 30 manden schelvis en koolvis. De haringvisserij in het kanaal was goed. De vangsten varieerden van 200 tot 60 kantjes per dag. De „Oceaan" 9 boekte een dagvangst van 180 kantjes, de „Bea trice" een dagvangst van 90 kantjes, de „Ada" een dagvangst van 200 kantjes, de KW 99 „Maria Theresia" ving 100 kantjes, de KW 171 „Jan Maria" 150 kantjes. De loggers en kotters op de kust vingen 80 tot 120 kilo tong en 8 tot 10 manden schol per etmaal. De loggers en kotters bij de P-boei vin gen 150 tot 300 kilo tong en 8 tot 10 man den schol per etmaal. Haringvangsten KW 2-9; KW 25-2; IJM 75-5; IJm 283-3; KW 16-8; KW 47-2; KW 57-1; KW 140-1; KW 70-7; KW 170-6: KW 40-3: KW 41-3 KW 78-3; KW 43-4; KW 97-2; KW 45-3; KW 127-2; KW 175-2; KW 48-2; KW 163-5. Geen vangst: KW 6, 54, 20 thuisstomend, 123, 85, 38, 67. 141 thuisstomend, 95, 130 thuisstomend, 151. Gemiddelde vangsten 2 kantjes. De En gelse walvisserij is wel volkomen dood, de laatste week. Voor zaterdag Voor zaterdag is de aanvoer nog onze ker. Er is geringe kans, dat de trawlers KW 121 „Brittenburg" en KW 153 „Fran- cina" zullen markten. Er zal aanvoer van 3 f 25f 36; grote schelvis f 62f 67; platvis zijn door kustloggers en -kotters. Kotters voor Zweden Bij de firma Seijmonsbergen in Amster dam worden momenteel vier stalen kotters gebouwd voor Zweden. Indertijd maakte deze firma een geheel stalen schip voor de wereldkampioen boksen Ingmar Jo hansson, en in Zweden is men zo ver rukt over dit eerste stalen schip in het land, dat men de firma in Amsterdam op dracht gaf. De schepen krijgen een geheel aluminium opbouw. De motor krijgt een vermogen van 500 p.k. Belgische kotter Vannacht om half drie is de Belgische kotter O 183 de haven van IJmuiden bin nengelopen met moeilijkheden aan de mo tor. Deze zal in IJmuiden worden gerepa reerd. Het vaartuig had heel weinig vis aan boord. De „Sleeptros" het contactblad van L. Smit en co's internationale sleepdienst en W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf n.v. meldt, dat de „Rode Zee" de blauwe wim pel weer heeft veroverd. De sleepboot leg de in het afgelopen boekjaar (1 september '59-augustus '59) 30.466 gesleepte mijlen af. Alle sleepboten van de maatschappij leg den in deze periode 383.792 gesleepte mij len af. Het record van de meeste sleep- mijlen blijft staan op de naam van de „Oceaan", die twee jaar geleden 34.811 mijlen wegdraaide. Negen eenheden van de L.-Smit-vloot hebben elk meer dan 20.000 mijlen ge- maak,: er waren vier reizen van meer dan 10.000 mijlen. De reis met de Long 144 van Orange naar Khorramshar die werd uitgevoerd door de sleepboot „De Zwarte Zee" was met zijn 10.382 zeemijlen tevens de langste reis van het boekjaar. Gemid deld werd in het boekjaar per eenheid slepend afgelegd 19.681 mijlen. Advertentie WAT 'N PRACHT IK SLAAGDE Zó BIT DAMES- EN HERENMODES Confectie - Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 IJMUIDEN, TELEF. 4453 Conferentie „Organiseren en samenwerken" Het Nederlands Instituut voor Efficiency te Den Haag zal in samenwerking met het Gemeenschap pelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie op 14, 15 en 16 december 1959 een conferentie hou den. bestemd voor directeuren van Nederlandse bedrijven, over het onderwerp „organiseren en samenwerken". Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Nederl. '47 91K 3 n/o Nedl. 1962/64 97'Vig Woningbouw 6 °/o 109/4 Pr. A'dam '56 I.. 80/ Pr. A'dam '56 II. 90% Pr. A'dam '56 III 90% Pr. R'dam '52 I.. 90% Pr. R'dam '52 II.. 88 Vz Pr. R'dam '57. A.K.U. 393/ 393 Calvé Delft 705 Van Gelder Zonen 248 K. N. Hoogovens 720 Nederl. Ford 361 N. Kabelfabriek. 400 gew.Philips Gloeil. 703/ 708/ Pref.PhilipsGloeil. 242 Unilever 708/ 71 Wilton Fyenoord. 202 Werf Gusto 156/ Dordtsche Petrol. 706*4 Kon Petroletim. f 156,40 155,30 Bil li ton 330 A'dam Rubber 108 IK.LM f 119, Holl Amer Lijn 158/ K.NSM 165 N. Scheepv Unie 139/ Nievelt Goudr. 137 Phs. v. Ommeren 245/ H.V.A 147/ Delimaatschannij f 173,80 Amsterd. Bank 322 Nat. Handelsbank 156/ Ned Handel Mij 335 Rotterd. Bank 284/ Twentsche Bank. 253 Anaconda Copper 64 H Rethl»hem Steel 56 U.S. Steel 98/ General Motors.. 53/ Shell Union 73 Tidewater 24% Aagtedijk 19 1140 m. z. Kp. Lopez n. Las Palmas. Aagtekerk 19 v. Marseille n. Antwerpen. Abbekerk 19 150 m. o.z.o. Colombo n. Singapore. Achilles 19 360 m. n.o. Azoren n. Curagao. Acmaea pass. 19 Lissabon n. Port Said. Adonis 20 te Amsterdam. Agamemnon 19 450 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Aibireo 19 46 m. z.z.w, Ouessast n. Antwerpen. Aldabi 19 v. Montevideo n. Santos. Aigenib 19 70 m. z.z.w. F. Noronha n. L. Palmas. Alhena 19 300 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Recife. Alioth 19 Recife gepass. n. Antwerpen. Alkes 19 160 m. z.w. Ouessant n. Las Palmas. Alkmaar 19 te Beira. Almkerk 19 v East-London n. Durban. AJphacca 19 280 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. n. Antw. Alpherat 19 20 m. o. Natal n. New York. Alwaki 20 tc Le Havre. Amalie B 19 20 m. n.o. St. Johns eil. n. Aden. Amerskerk 19 te Rotterdam. Amsteldiep 20 te Aruba. Amsteldijk 19 te Antwerpen. Amstelkroon 19 te Albany. Amsteilaan 19 450 m. w. Flores n. Newark. Amstelpark 19 70 m. n.n.o. Alexandr. n. Falmouth Angolakust 19 v. Luanda n. Pointe Noire. Arendsdijk 19 v. New Orleans n. Havana. Arendskerk 20 te Bremen. Ares 19 v. Tocopilla n. Antofagasta. Arkeldijk 20 te Tandjong Priok. Argos 19 45 m. z.w. Kp. Finisterre n. Malta. Arnedijk 19 te Baltimore. Artemis 19 v. Ciudad Bolivar n. Mobile. Asmidiske 19 360 m. z. Kp. Race n. IJmuiden. Asterope 19 410 m. z.z.w. Kp. Race n. Amsterdam. Astrid Naess 19 51 m. z. K. Ras Al Hadd n. Suez. A verdijk 19 te Hamburg. Axeldijk 19 v. New York n. Curagao. Banggai 18 v. Cristobal n. New Orleans. Bengalen 19 te Baltimore. Beninkust pass. 19 Las Palmas n. Dakar. Bintang 19 40 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. A'dam. Blitar pass. 19 Key West n. Houston. Bloemendaal pass. 19 Starlpoin n. Trinidad.. Bonita 19 te Laceiba. Caltex Arnhem 19 11 m. w. Casquets n. Cadiz. Caltex Delft 19 470 m. w.z.w. Nortwestcape naar Fremantle. k Caltex Delfzijl 19 te Brunsbüttel n. Kopenhagen. Calt. Eindhov. 19 320 m. z.w. Okinawa n. Muroran. Caltex Gorinchem 19 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Leiden 19 140 m. o. Aden n. Immingham. Caltex Pemis pass. 19 Perim n. Bahrein. Caltex Rotterdam 19 te Rotterdam. Camerounkust 19 te Rotterdam. Ceres 20 v. Rotterdam op proefvaart. Cities Service Valley Forge 19 100 m. n.n.o. Co moro eil. naar Philadelphia. Colytto 19 v. Belfast n. Londen. C'oncepcion 18 70 m. o. Marta Grande n. Salvador. Congokust 20 te Lome. Cradle of Liberty 19 750 m. w.z.w. Kp. Verd. eil. naar Philadelphia. Crania 19 500 m. o.n.o. Guadeloupe n. Alexandrië. Dalerdijk 20 in Panamakanaal n. Cristobal. Daplmis 19 150 m. w. Santiago n. Houston. Delfshaven 19 520 m. w.n.w. Finisterre n. Antw. Diemerdijk 19 200 m. w. Santos n. Los Angeles. Doris 19 te Mobile. Drente 19 280 m. w. Minicoy n. Singapore. Duivendrecht 19 te Hull verwacht v. Purfleet. Eemdijk 19 130 m. z.o. Bermuda n. P. Everglades. Eenhoorn 19 60 m. n.w. Cyprus n. Piraeus. Elizabeth B 19 630 m. o.n.o. Bermuda n. Le Havre. Eos 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Esso Nederland 19 v. Antwerpen n. Port Said. Esso Rotterd 19 165 m. o.n.o. Ras Al Kalb n. R'dam. Fravizo 20 v. Antwerpen n. Esbjerg. Gaasterland 19 et Bahia. Garoet 19 te Karlsharnn. Geertje Buisman 19 400 m. z.o. Suez n. Pt. Said. Graveland 20 v. Bremen n. Hamburg. Guineekust 19 v. Amsterdam n. Bremen. Haarlem 19 70 m. o.n.o. K. Canaveral n. Duinkerk. Heelsum 20 v. Antwerpen n. Savannah. Hersilia 19 940 m. n.o. Barbados n. Brfake. Hilversum pass. 19 Azoren n. Bermuda. Holendrecht 19 v. Emden n. Rotterdam, Houtman 19 600 m. z.z.w. Ruenion n. Adelaide. Ivoorkust 19 te Hamburg v. Antwerpen. Jacob Verolme 19 v. Caldera n. Panamakanaal. Japara 19 300 m. n.w. Minicoy n. Belawan. Jason pass. 18 Azoren n. Santa Lucia. Kalinga 19 v. Panamakanaal n. Curagao. Kamperdijk 19 720 m. o. Kp. Race n. Antwerpen. Kara 20 te Maracaibo. Karimata 19 45 m. z.w. Minicoy n. Penang. Kenia 19 v. Fedala n. Algiers. Kerkedijk 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Kon.waard 18 200 m. n.n.o. Riverpara n. B. Aires. Kopionella 20 v. Rotterdam n. Ornskoldsvik. Koralia 19 400 m. w.z.w. Manilla n. Yokkaichi. Korenia 19 200 m. n.w. Curacao n. Pernis. Kreeft 19 te Rotterdam. Laertes 19 160 m. o. Malta n. Port Said. Lawak 19 dw. Acapulco n. San Diego. Leiderkerk 19 te Port Said verwacht v. Londen. Lekhaven 19 110 m. n.n.o. Villano n. Las Palmas. Lemsterkerk 19 te Bremerhaven n. Bremen. Leuvekerk 19 180 m. n.o. Kuria Muria n. Ummsaid. Limburg 19 70 m. w. Sabang n. Aden. Lindekerk 19 v. Bandar Shapur n. Basrah. Lissekerk 19 te Bandar Shapur. Loenerkerk 19 v. Amsterdam n. Bremen. Lutterkerk 19 v. Antwerpen n. Bremen. Maasdam 20 te Malaga. Maashaven 19 v. Buenos Aires, 20 te Rosario. Maaskerk 19 v. Rotterdam n. Bombay. Mariekerk 19 v. Genua n. Lissabon. Mariscal Lopez 19 200 m. z. Kaap Verd. eil. naar Las Palmas. Mitra pass. 19 Flores n. Rotterdam. Memnon 20 te New York. Modjokerto 19 v. Penang n. Belawan. Munttoren 19 65 m. z.w. Oporto n. Eastham. Naess Command, pass. 19 The Galitons n. Fawley. Naess Lion 19 63 m. z.z.w. Scillys n. Finnart. Nanusa 19 30 m. n.w. Malta n. Port Said. Neder-Elbe 19 te Amsterdam. Neder-Waal 19 te Genua v. Marseille. Nias 19 v. New Westminster n. Portland. Ommenkerk 19 v. Bremen n. Hamburg. Oostkerk 19 300 m. w. Colombo n. Aden. Ootmarsum 20 te Amsterdam. Oranje 19 v. Amsterdam n. Australië. Papendrecht pass. 19 Malta n. Wismar. Pendrecht 19 100 m. o.n.o. Algiers n. Augusta. P. G. Thulin 19 125 m. z.w. Guayaquil n. Balboa. Philine 19 te Bahrein. Philippia pass. 19 Masira n. Suez. Poseidon 20 te Guanta. Pr. Casimir 19 700 m. o.n.o. Belle Isle n. Glasgow. Pr. Willem V 19 550 m. o.n.o. Kp. Race n. Quebec. Prins der Nederlanden 19 v. A'dam n. W.-Indië. Prins Willem II 19 v. Toronto n. Montreal. Prins Frederik Hendrik 19 42 m. n. Bishoprock naar Londen. Pygmalion 19 161 m. n.n.w. Alexandr. n. Rhodes. Hempang 19 35 m. z.w. Rome n. Genua. Reza Shah The Great 19 80 m. w. Kreta n. L'end. Ridderkerk 19 te Antwerpen. Roebiah 20 te San Francisco. Roggeveen 19 ten anker rede Nelson. Rotterdam 19 v. Southampton te Le Havre. Rijndam 19 te Quebec. Salatiga 19 60 m. o. Dondrahead n. Singapore. ■Saloum 20 v. Caen n. Duinkerken. Samarinda 19 390 m. o. Natal n. Kaapstad. Sanana 19 250 m. z.z.w. K. St. Jacq. n. Phnompenh. Scheldelloyd pass. 19 Algiers n. Port Said. Schie 20 te Tripoli. Schouten 19 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Stad Amsterdam 18 185 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar IJmuiden. Stad Arnhem 19 28 m. n.w. Palma n. Savona. Stad Delft 19 520 m. w. Landsend n. Rotterdam Stad Leiden 19 200 m. z.o. Madeira n. Leith. Stad Rotterdam 19 te Vlaardingen. Stad Schiedam 19 v. Gent n. Narvik. Stanvac Benakat 19 te Sungeigerong. Stanvac Riau 19 v. Siak n. Sungeigerong. Statendam 20 v. Cobh n. New York. Statue of Lib. 19 870 m. z.o. Bermuda n. Ph.delph. Steen wijk 19 700 m. z.z.w. Flores n. Rotterdam. Straat Banka 19 te Bali. Straat Clarence 20 v. Rotterdam n. Port Sudan. Straat Mozambique 19 te Port Swettenham. Straat Singapore 19 te Brisbane. Straat Torres 20 te Surabaja. Tahama 19 40 m. n. Malta n. Finnart. Tamara pass. 19 westp. Cyprus n. Banias. Taria 20 te Singapore. Tawali 19 v. Aden n. Cochin. Teiresias 19 45 m. z. Centraal Socotra n. Penang. Telamon 19 v. Houston n. Willemstad. Tero pass. 19 Fernando Noronha n. St. Vincent. Thelidomus 19 v. Puerto Miranda n. Curagao. Thomas W. Vinke 19 5 m. o. L. Palm. n. Kaapst. Tjikampek 21 te Lagos verwacht. Tjimanuk 20 te Zanzibar v. Porto Amelia. Texel 19 60 m. n.n.w. Kp. Vincent n. Gibraltar. Togokust 19 190 m. z. Dakar n. Amsterdam. Utrecht 19 170 m. o. Sicilië n. Port Said. Van Heemskerk 20 te Durban. Van Linschoten 19 v. Manilla n. Hongkong. Van Noort 19 v. Wellington te Lyttleton. Van Spilbergen 19 v. Durban n. Penang. Vlieland 19 100 m. z.w. Str. Ormoes n. Gibraltar. Vlist 19 300 m. z.o. Kp. Sable n. Amsterdam. W. Alton Jones 19 195 m. n. Socotra n. Mcna. Waterland 19 500 m. z.z.w. K. Verd. eil. n. L Palm. Waterman 19 150 m. o. Guardafui n. Aden. Weltevreden 20 te Aden. Westertoren 19 50 m. w.n.w. Bone n. Port Said. Willem Barendsz 20 te Point a Pitre. Willemstad 19 te Guadeloupe. Witmarsum 20 v. Bremen n. Hamburg. Woensdrecht 20 te Malmö. Woltersum 19 270 m. z. Bermuda n. Houston. Zaankerk 19 385 m. o. Kp. Guardafui n. Aden. Zonnckerk 19 v. Newcastle te Sydney. Zonnewijk 19 100 m. w. Kp. Race n. Rotterdam. SLEEPVAART Cycloop 19 te Brest. Friesland 19 v. Malta n. Gpayaquil. Hector 19 v. Rotterdam te IJmuiden. Noordholland 19 350 m. z.z.w. S. Benito n. Japan. Oostzee pass. 17 Panamakanaal n. Tokio. Simson 19 v. IJmuiden te Dover. Stentor 19 12 m. n.n.o. Bonfleur n. Zeebrugge. Titan 19 te Dover. Zwarte Zee 18 te Lissabon. Joegoslavië geassicieerd lid van het G.A.T.T. Het secretariaat van de G.A.T.T.-conferentie heeft bekend gemaakt, dat de vereiste tweeder den der contracterende partijen der G.A.T.T. de toelating van Joegoslavië als geassocieerd lid van het G.A.T.T. hebben goedgekeurd. Hiermede is de toelating van Joegoslavië een feit geworden. Toen de Nederlandse sleepboot „Zwar te Zee" de haven van Lissabon was binnengevaren, werden de beman ningsleden als helden ingehaald. De behouden de haven zeesleper had namelijk het Portugese schip „Monte Brasil", dat ter hoogte van het eiland Madeira op de Atlan tische Oceaan in brand was geraakt binnengebracht.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7