Velo Visie Pleidooi voor zelfstandigheid van gemeente Heemskerk IJmond-agenda Havenberichten Actie-comité is al gevormd Komplete kantoorinstallaties Shr. U i S m a SI Doeksen terug in zeesleepvaart ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 5 Nog geen kampioenen bij „De Jump" Wegverbeteringen vragen 27.000,- Damesringen Armbanden Juwelier DE BOER SOL A-ARTIKELEN Moeilijk hè, voor die mannen. Och wel nee Kinder dienst en 42 woningwetwoningen voor „Goed Wonen" Schepen, rederijen en werven Koning Boudewijn ontvangt De hoofdader naar het T.V.-apparaat is een goed geplaatste antenne afd. Radio en Televisie Pastorie hervormde gemeente wordt gesloopt Winnaars verloting tentoonstelling bejaarden Er is in Heemskerk een voorlopig actie-comité gevormd, dat ziek blijkens een artikel in het weekblad voor Heemskerk ten doel stelt te trachten (vermeende) annexatieplannen van Beverwijk ten koste van Heemskerk te voorkomen. In een scherp artikel wordt een pleidooi gehouden voor het bewaren van de zelfstandigheid van de gemeente. Beverwijk wordt in „Handen af van Heems kerk", niet alleen een „hongerig" maar bovendien „een vervelend ventje" genoemd. Er deden van de week al wilde geruch ten de ronde. De annexatie van Heems kerk bij Beverwijk zou deze week al een feit worden. Maar uit het feit, dat dit in het geheel niet is gebeurd, blijkt weer eens hoe onbetrouwbaar de bronnen die de ge ruchten verspreiden zijn. Als er iets is wat het Heemskerkse ge meentebestuur niet wil, dan is het wel an nexatie. Uit de in deze week aangeboden begroting blijkt dat ook zonneklaar. In hun toelichting namelijk laten B. en W. duidelijk uitkomen, dat zij annexatie niet willen, doch wel bereid zijn in IJmond verband samen te werken ter bevorde ring van de evenwichtige ontwikkeling in dit industriële gebied. Beverwijk verwijt B. en W. van Heems kerk dat het moeilijkheden tussen Bever wijk en Heemskerk suggereert om daar mee te kunnen zeggen, dat het zo niet lan ger gaat en dat annexatie dus hoog nodig is. In het in de aanhef genoemde artikel „Handen af van Heemskerk" wordt daar op ingehaakt; het is een vlammend plei dooi voor het behoud van de zelfstandig heid van deze snel groeiende loot aan de IJmondstam geworden. Het is geschreven door een Heemsker ker in hart en nieren. Hij schrijft onder meer: „Wij kunnen en zo zal het wel alle Heemskerkers vergaan een gevoel van grote teleurstelling niet verkroppen. Het schijnt nodig te zijn dat wij als Heems kerkers vechten voor het behoud van onze zelfstandigheid". Vervolgens wordt het woord tot de nieu we inwoners van Heemskerk gericht, die het misschien minder zal interesseren of Heemskerk nu wordt geannexeerd of niet. Veel heeft Heemskerk voor de nieuwe inwoners gedaan en veel doet het nog. „Wij vragen niet om daar dankbaar voor te zijn, maar wij vragen u ons te helpen om datgene te bereiken wat nog niet is be reikt. En dat is nog veel," aldus de schrij ver. Er wordt dan beweerd, dat in geval van annexatie Heemskerk vermoedelijk wel VELSEN-IJMUIDEN ZATERDAG 21 NOVEMBER Rex, 20 uur: „Tiger Bay". Thalia, 19 en 21.15 uur: „De lachende vagebond". Steiger Wijsmuller, 14.30 uur: Aankomst Sint Nicolaas. Patronaatsgebouw, 20 uur: Concert IJmuider Harmonie. Hervormd Jeugdgebouw, 14 uur: Kin derfeest A.N.M.B. Hervormd Jeugdgebouw, 1518 en 19 22 uur: Verkoopdag „Dient elkander door de liefde". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. ZONDAG 22 NOVEMBER Rex, 15 uur: „Amok in Silver Lode", 20 uur: „Tiger Bay". Thalia, 15 uur: „De trommen van Fu Machu", 20 uur: „De lachende vage bond". MAANDAG 23 NOVEMBER Rex, 20 uur: „Tiger Bay". Thalia, 20 uur: „Satanseiland". Cultureel Centrum, 20 uur: Mr. M. Vrolijk voor P.v.d.A. Kraak, 20 uur: Bridgckampioenschap. Raadhuis, 1012 uur: Speekuur burge meester, 1517 uur: Spreekuur wet houder van onderwijs. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. SANTPOORT Zomerlust, 20.15 uur: Toneel „Jan van Dommelen". Station Santpoort-Zuid, 15 uur: Aan komst Sint Nicolaas. Plein Pastorieweg, 15.45 uur: Aankomst Sint Nicolaas. BEVERWIJK ZATERDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..The Bravados". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". W.B. Theater, 20 uur: „De geheim- zinnigen". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Beverwijkse Harmoniekapel. Het Centrum, 14 uur: Filmmiddag voor aspiranten en welpen van De Kenne- mers. Oude Raadhuis. Zeestraat, 13.45 uur: Ontvangst Sint Nicolaas. Jeugd- en Jongerencentrum „Ruimte Dennemstraat 5. 1517 en 19.3022 uur: Cartoon-expositie. Gereformeerde Kerk. Moensplein, 20 u.: C.F.A.-film ..Stille Helden" ZONDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater. 14.30 uur: „De drie zingende Muskettiers"; 10.30. 19 en 21.15 uur: „The Bravados". e Luxor Theater. 14.30 uur: „Heb je 'm door?": 16.30 uur: ..Rokende revolvers 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". W.B. Theater, 14,30 uur: „Shot Gun 16.30 en 20 uur: „De dood loert overal rond". Statenhuis, Velserweg, 10 uur: Huma nistisch Verbond. De Groentenbeurs. 13.30 uur: Puzzelrit Kennemer Motor en Auto Club. MAANDAG 23 NOVEMBER «"ennomer Theater, 19 en 21.15 uur: „De Hauwe engel". '.uxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Hoe ttoH-oI ik het miin dochter". Theater. 20 uur: „De dood loert mnd". T»*rt-*io.h. 20 uur: Ordcnnrmïnac- QTrond Vonnomor Motor en Auto r*lnV> Tpn^J^nrp. 30 uur- Hj|S- toric^h Genootschap Midden-Kennémer- land. 1EEMSKERK Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: ,,'sNachts langs de boulevard" Zondag 14.30 uur: „De zwarte Parel". géén toneel- en filmzaal, géén wandelbos, géén zwembad zou krijgen. Want Bever wijk zou de door Heemskerk hiervoor ge spaarde centjes goed voor andere doelein den kunnen gebruiken. „Wat matigt Beverwijk zich aan, dat zij ons wil besturen? Laat ze orde op eigen zaken stellen," zegt de schrijver, namens het voorlopig actie-comité. Het ontnemen van een eigen door de kie zers zelf op democratische wijze gekozen bestuur van een gemeenschap, die geïn teresseerd en bewust leeft en werkt en de ze gemeenschap onderbrengen in een be stuurlijk streekverband. zal de afbraak van die levende gemeenschap verhaasten, zo gaat men verder. Als het hongerige Beverwijk zijn zin zou krijgen en onze springlevende gemeen schap, die recht heeft op een bestuur dat zij „haar eigen" kan noemen, door Be verwijk zou worden geannexeerd, dan is ons gemeentebestuur losgerukt uit het ver band, waarin het altijd goed heeft gefunc tioneerd". „Wat naar onze mening noodzakelijk is, is vereniging van die functies die op een onmiddellijke evenwichtige ontwikkeling in de IJmond betrekking hebben" „In geen geval samenvoeging", zo stelt de schrij ver. „Vervelend ventje Wil Beverwijk dan niet samenwerken? zo vraagt hij tot slot. Hij geeft het ant woord in een jeugdherinnering. De schrij ver verhaalt namelijk, dat toen hij een kleine jongen was eens met zijn moeder mee moest om inkopen te doen in een stad. Veel zin had hij niet en hij hing jengelend aan de kinderwagen, want hij kon zelf al lopen. Moeder gaf hem toen een draai om zijn oren en toen moest hij wel, of hij wilde of niet. „En zo is het ook in IJmond. De kinderwagen is het IJmondgebied in ont wikkeling. Moeder is het IJmond-Advies- college en dat vervelende ventje is Bever wijk". P. v. d. A. ertegen Het ontstaan van dit comité is vrijdag avond uit de doeken gedaan tijdens de ledenvergadering die de Heemskerkse af deling van de Partij van de Arbeid in het Hervormde Jeugdhuis heeft gehouden. De voorzitter, de heer W. v. d. Wart, deelde mede dat de heer C. J. A. de Ruyter destijds enige vooraanstaande leden van de Heemskerkse afdeling van de P. v. d. A. heeft benaderd met het voorstel een der gelijk comité te stichten. Het bestuur hier van zou dan gevormd worden door twee leden van de K.V.P.. twee leden van de P. v. d. A. en twee leden van de Prot. Chr. groepering. Ten huize van de heer De Ruyter is een bijeenkomst gehouden en onder andere werd daar voorgesteld een enquête onder de bevolking te houden. De daar aanwezige leden van de Partij 'vón dé" Arbeid zijïf öp"dlt" Vöótsfél niet in gegaan en hebben deze zaak besproken met het bestuur, van de plaatselijke afde ling en met het gewestelijk bestuur van deze partij. Het bestuur van de afd^'mir van de P. v. d. A. is van m^n'ng dat men met de instelling van dit comité ziiu ai"r<m glazen ingooit, omdat men toch met de B"- vcrwijkers moet samenwerken, al is Heemskerk wel of niet zelfstandig. De aanwezige leden waren met 'net be stuur van mening dat rustig hef besluit van de minister dient te worden afge wacht. De Partij van de Arbeid is dankbaar hier niet te zijn op ingegaan, want dit actiecomité „zaait wind en oogst storm" was de mening van een der bestuursleden. Uit de vergadering werd nog de vraag gesteld in welke functie de heer De Ruyter deze P. v. d. A-leden heeft benaderd, als wethouder van de gemeente Heemskerk of als voorzitter van de plaats^'uko afdeling van de K.V.P. De heer Van der wart ant woordde dat hij dit deed als K V.P.-voor zitter. OPSTELLING „WI.TK AAN ZEE". De badplaatsbewoners verschijnen zon dag in de wedstrijd tegen D.T.S. in de vol gende opstelling: De Blok: Schellevis en J. de Biok; Burger, A. Snijders en Bol; Seysener, Scholten, Th. de Winter, G. de Winter en Van der Wel. De IJmuidense bridgeclub „De Jump" heeft de vierde ronde verspeeld om uit te maken wie zich kampioen van „Groot- Velsen" mag noemen. Dat er verwoed strijd wordt geleverd, blijkt uit het feit dat na deze ronde nog steeds niet valt te zeggen wie de kampioenen zullen zijn. In de eerste klasse was het een paar uit de middenmoot nl. de dames Slaats-Muys die deze ronde als eersten eindigden, op de voet gevolgd door de nummers 1/m 3 van de ranglijst die elkaar dus geen duim breed toegeven. Bijzonder knap is hier de prestatie van de dames Ouwerkerk-Sey- del, die in dit selecte gezelschap nog steeds als goede derden blijven volgen. In de tweede klasse waren het de heren Ter Horst-Timmer die met een hoge score als eersten eindigden met de heren Drijver en Boender op de tweede plaats. Hier her haalde de geschiedenis van de derde ronde zich met het falen van de paren Berkhout- Koningstein en het echtpaar v. d. Steen. Hierdoor nestelden Drijver-Boender zich op de tweede plaats met geringe achterstand op no. 1 van de ranglijst. Uitslag vierde ronde: le klasse: 1. dames Slaats—Muys: 2. Schmidt— Schaaper; 3. dames Ouwerkerk—Seydel; 4. Mains Porck. 2e klasse: 1. Ter Horst—Timmer; 2. Drijver Boender; 3. Van EekelenTielman; 4. echtpaar Hoeting. Stand na de vierde ronde: le klasse: 1. SchmidtSchaaper; 2. Mains Porck: 3. dames Ouwerkerk—Seydel. 2e klasse: 1. dames BerkhoutKoningstein: 2. Drijver—Boender; 3. echtpaar Hoeting; 4. echt paar Van der Steen. QUIZ VOOR JEUGD EN MUZIEK De leden van Jeugd en Muziek staat een avond te wachten, ditmaal te verzorgen door de Grammofoon Maatschappij n.v. Bohema. Deze avond, dinsdag 24 novem ber, zal worden gegeven in de benedenzaal van de nieuwe „Opgangkerk", aan het einde van de Populierenlaan te Beverwijk. De toegang is gratis voor alle Jeugd en Muziekleden en donateurs, terwijl intro- ductielcaarten verkrijgbaar worden ge steld bij het secretariaat van Jeugd en Mu ziek, Vondellaan 40 te Beverwijk. Er wordt een quiz gehouden en een film vertoond. De Van Oldenbarneveldtweg, Van der Mijleweg en Stetweg te Bakkum worden verbeterd. Het is noodzakelijk dat de Van Oldenbarneveldtweg een beter wegdek krijgt en een betere indeling. Het ge meentebestuur is nog in correspondentie met de Provincie Noordholland ter ver krijging van de grond ten behoeve van de aanleg van een voetpad langs de dokters woningen en de verbetering van het rij wielpad. Aan dit gedeelte van de weg kan dus niets worden gedaan. Het gedeelte tussen de Chr. School en de Stetweg kan echter wel worden aangepakt en hier kan een nieuwe slijtlaag worden aangebracht, waarbij dan nog een klein gedeelte van de Van der Mijleweg moet worden meege nomen om een behoorlijk afgewerkt pleintje te krijgen. De kosten hiervan zullen 7000 be dragen. De Van Oldenbarneveldtweg tus sen hotel Borst en de Stetweg moet een behoorlijk trottoir krijgen, een nieuw weg dek van klinkers en vei'moedelijk een nieuw riool. Om de situatie daar direct zo goed mogelijk te maken, verdient het aan beveling om ook de aansluiting van de Brederodestraat en de Stetweg ruimer te maken. De kosten met inbegrip van de aankoop van de grond zijn te ramen op 20.000. B. en W. zullen de raad voor stellen het totaal bedrag van 27.000 te mogen putten uit het in 1956 toegestane krediet van ruim 46.000 dat nog niet ge heel was opgebruikt. Advertentie EEN PRACHT SORTERING met echte steen; en in doublé, goud op zilver en goud, bij KENNEMERLAAN 60 - 62 Ziet onze speciale gemoderniseerde etalages. Advertentie MACHINES, MEUBELEN enz. Marktplein 22 - IJmuiden Telefoon 4619 Zondag 22 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. L. Brink. De Rank. 10 uur: G. J. Kwakkel, jonge- rendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Jeugdkapel, 10 uur: W. Doevendans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Petrakerk, 10 uur" ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Gc-ef. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods. Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: P. J. van Schayck. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers.. Woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst Kenne- merlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste Dagen, Cultureel Ge bouw, 17 uur: dienst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. van Dam; 11.15 uur: zon dagsschool. Jehovah's getuigen. Cultureel Centrum, 19 uur: wachttorenstudie over: Geeste lijk onderscheidingsvermogen een bewijs van christelijke rijpheid. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: P. de Reus. Cultureel Centrum, dinsdag 20 uur: G. R. Mik. Poolsterstraat 19, vrijdag 20 uur: jeugd dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10 uur: ds. S. de Roest.; 19 uur: ds. Joh. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. Advertentie RECTIFICATIE In tegenstelling tot een publicatie in dit blad op 17 november j.l. maken wi.i bekend dat: uitsluitend tegen de door de fabriek vastgestelde prijzen mogen worden verkocht en dat hierop geen korting, in welke vorm ook, mag worden gegeven. Detaillisten die zich aan dit voorschrift niet houden zullen moeten worden uitgesloten. Wij menen dit ter algemene kennis te moeten brengen, opdat kopers van onze fabrikaten er van verzekerd zijn dat zij overal dezelfde prijzen betalen. SOLAFABRIEK - ZEIST Vrijdag kwamen in IJmuiden aan; Bodenstein van Antwerpen; Eos, Rotterdam; Hebe Nobel, Rotterdam, laden Staalhaven; Fivelborg, Colches ter, laden Staalhaven; Loke Antwerpen; Vera, Turku; Swift, Londen; Lingestrooni. Londen. Schippersgracht, Kaskoe, hout voor Zaandam; Gereetsiel, Stettin; Kaap Falga, Rundvik; Pillier, Steltin, kalk lossen IJmuiden; Hodur, Malmö; Sturmfalke, Karlsborg; Eemstroom, Leith; Frean, Rotterdam, laden Binnenhaven Hoogovens; Cotes du Nord, Le Havre; Olivia, Baton Rouge; Tilly, Karlstad; Roell', Londen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ooster- burgh van Rotterdam; Bellatrix, Felixtovve, laden Staalhaven Hoogovens; Heemskerck. Rotterdam; Johanca, Karlstad. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Harold Stan- ge naar Curasao; Venus, Rotterdam, ledig Velsen; La Paloma, Portsmouth, kunstmest van Hoog ovens; Jacob Teekman, Odense; Monte Amboto, Londen, walsmateriaal; Delfdijk, Brugge; Totila. Rio de Avilles; Bjarnia, Antwerpen, ledig Velsen; Beppy, Bohus, zout van IJmuiden; Lucas Bols 1 Emden: Egret, Manchester; Bolt, Arendal; Daje Böhmer, Oran; Briardene, Perth, kunstmest van IJmuiden; Hontestroom. Manchester; Maron. Pointe a Pitre; Tomoe. Hamburg; Milo Newport, coils van IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Meeuw naar Rotterdam; Pegasus. Capelle aan de IJssel; Thaletas, Lissabon: Melbury Beacon, Puerto Ca- bello: Greetsiel, Rekket.iord: Kuutsalo, Helsinki; Jupiter. Gothenburg, walsmateriaal van IJmui den: Hebe Nobel, Dagenham, walsmateriaal van T.Tmuiöen: Libertas, Kopenhagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). LASSERS ZAGEN INTERESSANTE FILMS De leden van de afdeling IJmond met de lasclubs Velsen en Haarlem van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek hebben donderdagavond in het ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord een interessant filmpro gramma gezien. Deze avond was de eerste van de serie van vijf bijeenkomsten, die door de heer J. Okx, bedrijfsleider bij Beijnos n.v. namens het bestuur zijn aan gekondigd. De heer L. Alting von Geusau opende de fraaie filmserie met prachtige beelden over de jaarlijkse trek, het vangen en de be handeling van de zalm. Op zeer duidelijke wijze illustreerde de tweede film „Het A.B.C. van de straalaandrijving" het grote verschil tussen de straalmotor en de ge wone verbrandingsmotoren. Vergelijking met het principe van de straal- en de overige motoren en de functionerende wer king tussen beide bleek helder uit de in teressante beelden. Voorts werden nog voorgedraaid een ge- illustreerde beschouwing over het bouwen en werken van één van 's werelds grootste draglines; een beeldenreeks over het prin cipe van televisie en een film over staal- fabricage. Een en ander tot grote tevre denheid van de IJmond-lassers, die een leerzame avond hadden. Advertentie Ga ook naar ^oli.^ïlleyer cf DAMES- EN HERENMODES Confectie - Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 IJMUIDEN. TELEF. 4453 10 A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. G. Nijenhuis. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: Joh. H. van Oostveen; 19.30 uur: ds. J. Mietens; 11.45 uur: kin dersamenkomst, Woensdag 19.45 uur: bij belbespreking. Zaterdag 16 uur: J. A Visser. DRIEHUIS: Evaag. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. G. van Doorn. VELSEN-NOORD: Ncd. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. G. Oos- tinga; 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 10 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp. lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: W. G Kloos. BEVERWIJK: Maranatha, Baanstraat 74, 10 uur: H Veldkamp; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ncd. Herv. Gemeente, Grote Kerk, uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen. De Opgang 10 uur: ds. W. Oorthuys. Oosterwijk, 10 uur: ds. F. P. Salverda. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: R. Dekker. Vrijz. Herv. Gemeente. Prinsesselaan, 10 uur: J. F. Kruyt. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur ds. A. C. van Nood: 17 uur: ds. C. Meyer Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst, WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte; 19.15 uur: Open Deurdienst, Wika L. A. C. van Ginkel. Geref. Morgenslerkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. C. Ho- mans. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm; 19 uur: bediening H. Avondmaal, ds. P. Salm. 10.30 uur: jeugddienst, mevrouw Salm. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. Y. van dei- Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. M. A. van Rhijn; 19 uur: ds. G. J. van Waardenburg. Remonstrantse-Doopsgezinde gemeenten. Gebouw Spaarnberg, 10.30 uur: mejuf frouw dr. L. J. Klink (gezinsdienst). Musis Sacrum, 10.15 uur: ds. J. C. Re- mijn. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. J. W. C. d<? Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. r.Tmuiden-West: Ned Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur; Comitéschool 10 uur. Ned Herv zondagsschool. Bethle- hemschool 10 uur Ger. zondagsschool „De Zaaier". Ichthusburcht. 12.15 uur Chr Ger. zondagsschool „Philippus" consistorie 1145 uur. Leger des Heils zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K Veren.gebouw. 10 uur. Ger. Evang. zon dagsschool. Groen van Prinstererschool 11.45 uur IJmuiden-Oost: Ned. Herv zondags school. Julianaschool. 10 uur. Kinderkerk Emmaschool 10 uur. Theo Thijssenschoo' 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw D< Lariks, 11 uur Ger Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur Doopsgezinden. West- Hilldienst vooi kinderen van 6—8 jaar Abelenstraat 1 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags- Doeksen keert terug in de zeesleepvaart. Dit oude bedrijf op Terschelling, dat zich voornamelijk met bergingen van in nood verkerende en op strand gelopen schepen en het vervoer van passagiers en post van en naar het eiland bezig houdt, heeft voor de zeesleepvaart een nieuw schip in de vaart gebracht, de sleepboot „Doggers- bank". de vroegere „Golusenfjord" van de Nord Deutsche Lloyd te Bremen. Dit schip i geheel verbouw en gemodern- niseerd en geschikt gemaakt voor zee sleepvaart en berging. Het is voorzien van een 1.200 p.k. motor, radar en ijsverster- king. De Castricumse bouwvereniging „Goed Wonen" heeft ir. R. D. Bleeker, architect te Den Haag opdracht gegeven een com plex woningwetwoningen te ontwerpen op het terrein nabij de van der Mijleweg te Bakkum gelegen in het gebied van het par tieel uitbreidingsplan in onderdelen „Bak- kum-West". Voor 1959 hebben G.S. een bouwvolume toegewezen van 41 woning wetwoningen. Er is daai-om een voorlopig ontwerp gemaakt voor zeven blokken elk van zes woningen. Daar dus elk blok uit 6 woningen zal bestaan hebben B. en W., G.S. verzocht het bouwvolume van 41 op 42 te brengen omdat anders een blok on voltooid moet blijven tot het ogenblik, dat weer over een nieuw volume kan worden beschikt. Men hoopt nog dit jaar met de verwer kelijking te kunnen beginnen. Het is ech ter nodig dat de raad besluit om de nodi ge medewerking voor de bouw en de ex ploitatie te verlenen en de rijkssteun aan te vragen. De juiste kosten van grond en de exploitatie zijn op dit ogenblik nog niet bekend zodat bij een besluit met geraamde bedragen moet worden gewerkt. Uitsluitend ten behoeve van de vaststel ling van het besluit tot het verlenen van de medewerking ramen B. en W. het grondvoorschot op 71.000 en het bouw- voorschot op ƒ630.000 en stellen zij de raad voor om de gevraagde medewerking toe te zeggen en rijkssteun aan te vragen. De motorkotter Coen Bot Ui. 3 van de Rederij Noordwee (P. W. Bot K. de Boer) is verkocht aan W. Krijgsman te Katwijk aan Zee, die het vaartuig onder de naam Wim KW. 103 in de vaart gebracht heeft. De kotter is vier jaar oud en uitge rust met een 300 pk. Industrie dieselmotor. Deze week is ook een botter aan de Kat- wijkse vloot toegevoegd. Het is de Aaltje UK. 123, die heeft toebehoord aan de Gebr. Korf en thans het eigendom is van N. van der Plas Co. het vaartuig, dat in 1917 werd gebouwd en een 150 pk. Caterplillar motor heeft, zal onder de naam Arie A KW. 122 van IJmuiden aan de visserij gaan deelnemen. Dinsdag is een nieuwe kotter in de haven verschenen, afkomstig uit Amsterdam waar het schip gebouwd is bij de Fa. S. Sey- monsbergen voor de n.v. Visserij Maat schappij Orion. Het vaartuig, Alnilam KW. 90 genaamd, meet 106 ton, is 25 meter lang, 6,20 meter breed en 2,80 meter diep en in de motorkamer is een Industrie diesel van 300 pk. geïnstalleerd. Zaterdag is de eerste motorwalvisjager van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart van Rotterdam naar Kaap stad vertrokken. Het is de Thomas W. Vin- ke AM. 3, waarvan het casco is gebouwd bij de n.v. IJsselwerf in opdracht van de Werf De Hoog n.v. te Rotterdam, welke werf reeds 14 schepen als walvisjagers heeft omgebouwd en dit schip haar 3e nieuwbouwjager is. De hoofdafmetingen zijn: lengte tussen de loodlijnen 57 m„ breedte 9,80 m. en holte 4,95 m., de inhoud 658 reg. ton bruto en de voortstuwingsin stallatie bestaat uit 2 M.A.N. Dieselmoto ren, elk 1600 pk. voor een snelheid van 17 km. Het schip is uitgerust met radar, ra- diom Sperry kompas en speciale elektro nische apparaten ten behoeve van de wal visvangst. Het zusterschip, de AM. 4, be vindt zich nog in aanbouw. Drie motorloggers van de n.v. Meerburg's Noordzeevisserij en Haring Export, de Fierman Eduard KW. 5, De Arend KW. 7 en de Hubertha Gerarda KW 9, hebben de haringvisserij beëindigd en worden voor de trawlvisserij gereed gemaakt. Koning Boudewijn van België heeft woensdag in zijn paleis te Brussel ver tegenwoordigers ontvangen van de mi nisteries van Financiën uit de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap. Van links naar rechts: staatssecretaris dr. W. H. van den Berge (Nederland), minister J. van Houtte (België), minister A. Pinay (Frankrijk), koning Boudewijn, minis ter F. Etzel (West-Duitsland). staats secretaris Valsecchi (Italië), minister J. Zijlstra (Nederland) en minister Werner (Luxemburg). Advertentie Koopt u daarom uw T V öij ons en u heeft én op het T.V.-apparaat én op de antenne 100°/o service Wij hebben onze eigen antennebou wers en werken met le klas materi aal, zodat wij thans 5 jaar garantie geven op elke door ons geplaatste antenne Trompstraat 68 - IJmuiden - Tel. 5198 school, Marie Boreelscl.ool, 10 uur; Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst. 46 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur Doopsgezinde zondagsschool. 812 jaar Kriemhilde, 10.30 uur ntpoort: Ned Herv zondagsschool Feugdhuis 5—12 iaar 10 uur. Kinderkerk kerk 11.30 uur. v'elsen-Noord: Ned. Herv. zondagsschool aan de Banjaartstraat, 12 uur; Ned Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur. Het is bekend genoeg dat de oude pas torie van de Ned. Herv. Gemeente aan de Overtoom als opbergplaats in gebruik door de gemeentedienst, in verregaande staat van vei'val verkeerd. De gemeente heeft een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheid om deze voormalige pastorie ten behoeve van de één of andere tak van gemeentedienst te laten verbouwen. Het is echter gebleken dat, waar men het gebouw ook voor zou willen gebruiken, zeer kostbare voorzieningen nodig zouden zijn en dat dan nog geen zekerheid zou bestaan dat er geen gebreken meer aan de dag zullen treden. Het verbouwen van het pand valt dus af te raden en het is be ter om het maar te slopen. De fa., gebr. Tromp heeft zich onder hands bereid verklaard het slopen aan te nemen en hiervoor de gemeente een be drag van 1500 te betalen. Het gebouw is destijds van de Ned. Herv. Gemeente aan gekocht voor de prijs van 25.000. B. en W. zullen nu donderdag aanstaande voor stellen om de fa. Tromp de sloop te gun nen. Tevens zal daarna worden gesproken over de beschikbaarstelling van een cre- diet voor de restauratie van de toren, van de Ned. Herv. kerk, die gemeente-eigen- dom is. Het crediet zal 1000 bedragen. Op de volgende nummers zijn de prijzen gevallen van de verloting, die ter gelegen heid van een tentoonstelling, gehouden door de afdeling IJmuiden van de bejaarden- bond, werd georganiseerd. Hoofdprijzen: de nummers 223, 1299, 2292. Prijzen: de nummers 53. 54, 85 98. 125, 153, 191, 217, 235. 256, 295, 342. 345, 370, 374. 413, 419, 423. 458. 517 526. 534, 569. 606. 652, 636, 723, 780, 792, 815. 848, 852. 973. 995, 998, 1004, 1053, 1063. 1087, 1105 1122 1150 1158 1255 1283 1287 1350 1357 1371 1406. 1434. 1455, 1545. 1570, 1587. 1610. 1665, 1694, 1742. 1747, 1770,1781, 1835, 1870, 1900. 1907. 1948, 195.9. 1965, 2041, 2066, 2085, 2105, 2123, 2156. 2219, 2247, 2259. 2293. 2319, 2348, 2357, 2387. 2406, 2418, 2473. 2527, 2586. 2596, 2627, 2675, 2686. 2687, 2726, 2782, 2787. 2806, 2841. 2875. 2907, 2925. 2961. Het bestuur verzoekt de prijswinnaars hun prijs af te halen woensdag 25 novem ber van 14 tot 16.30 uur bij het adres Abelenstraat 1. IJmuiden-Oost.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5