V. E>. SPECULAASPOPPEN Kikvorsmannen gaan duiken naar de Brittenburg Pools inlichtingenofficier week met gezin naar Amerika uit Auto sleurt groep wachtenden bij autobushalte mee Amerikaans- Russisch cultureel verdrag Geschil over Brits schip „Westriver" Schoolmelk voor 145.000 kinderen Kind van twee jaar overleden, moeder zeer ernstig gewond Brommer oorzaak van dodelijk ongeluk Winkelierster door jongen overvallen Subsidie wordt gehandhaafd DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 13 n.v Slavenburg's Bank voor UW internationale zaken De beurs van gisteren Nieuwe lanceerpoging van maansatelliet in V.S. Gele Zeesleept het met deel van bemanning de oceaan over Tweede uit Oost-Europa in een paar maanden Het N.V.V. blijft in Amsterdam Sjah van Perzië en Farah Diba verloofd R.-k.-school Hollandia Scheepvaart De heer A. G. Beijne, lid van de archeologische werkgemeenschap voor westelijke Nederland te Amsterdam, is er oorzaak van, dat morgen twaalf kik- vorsinannen van de sleepboot „Hector" van bureau Wijsmuller te IJmuiden bij Katwijk in de Noordzee zullen duiken. De „Hector" heeft drie dinghies bij zich en verder zal een motorvlet, de „Bururijs", worden meegenomen, om ook vlak onder het strand te kunnen gaan werken. geeft, dat Brittenburg tussen strandpaal Het doel van de expeditie is de „Britten burg", een Romeins Castellum uit de vier de eeuw, dat aan de monding van de Rijn bij Katwijk lag. In de 11de eeuw werd in het castellum een vierkante donjon gebouwd. Vermoe delijk is deze nimmer voltooid. De juiste ligging van het Castellum is niet bekend. Er bestaan wel globale opgaven van. Or- telius uit 1568, Deutecom uit 1588 en Guic- ciardini uit 1662. Volgens deze opgaven ligt het Castellum thans op ongeveer 1100 me ter van de oude kerktoren af in zee en ten Noorden van de monding van de Oude Rijn. De afmetingen van Brittenburg moe ten ongeveer 75 x 75 meter zijn. Deze ge gevens komen overeen met die van dr. W. C. Braat, directeur van het Rijksmu seum voor Oudheden te Leiden, die op- Advertentie Nieuwe Gracht 98 - Schoterweg 3 Tel. 12580 - 16942 - Haarlem - Tel. 60479 AMSTERDAM De beurs zette de nieuwe week in met een zeer vaste tot willige tendens voor de Philipsaandelen. Certificaten Unilever waren vast en AKU passeerde de vier maal pari-koers en kwamen op recordhoogte. De hoge koersen werden vergezeld door een actieve handel. Kon .Olie bleef bij de overige internationale waarden in koers stijging ten achter en noteerde vrijwel on veranderd vergeleken bij de slotkoers van vrijdag. K.L.M. werd, ingevolge Wall Street, lager geadviseerd. In New York werden vorige vrijdag elektronische waar den gevraagd, hetgeen de Philipspapieren ten goede kwam. Ook voor Unilever be stond er op de Newyorkse beurs goede be langstelling met als gevolg, dat beide fondsen in het niet-officiële telefonische avondverkeer van vrijdag op circa 726 verhanderd werden. Gistermorgen was de prijs voor beide papieren circa 728. De opening op de officiële beurs was voor Philips 730, waarna de koers opliep tot 732 om te beurs te verlaten op circa 731. De slotprijs van vrijdag was 709. Er lagen voor dit fonds kooporders voor Ameri kaanse rekening in de markt en daarnaast bestond er lokale en speculatieve vraag. Unilever kon de hoogste prijs van 729 in de morgenuren niet halen en bleef 's mid dags na een opening van 725 op circa 728 hangen, tegen een vorige slotprijs van 716'/a. In de AKU-hoek werd na veel bie den en laten op 401Vz geopend. De rayon aandelen paseerden op zeer gemakkelijke wijze de 4 x parikoers. Gedurende de ge hele beursduur was de handel in deze hoek actief, hoofdzakelijk door aankopen voor Duitse rekening. De scheepvaarten waren doorelkaar iets hoger bij geringe handel. In de cultures was een geanimeerde tendens aanwezig. HVA en Deli, evenals Amsterdam Rubber, werden vlot in een open hoek verhandeld. Deli boekte op een prijs van 177,80 circa een rijksdaalder winst, HVA ruim één punten en Amsterdam Rubber circa twee punten. Op de beleggingsmarkt waren de staatsleningen vrijwel onveranderd, doch voor de nieuwste iZ* pet. lening werden iets lagere koersen geadviseerd. Groot banken waren doorelkaar hoger. Aandelen Ruhaak werden op last van de dienst doende commissaris niet verhandeld. Er mocht slechts worden volstaan met een adviesprijs van 105 bieden tegen 93?^ als laatste notering. De aandelen werden ge vraagd op gunstige toekomstverwachtin gen. Ketjen kreeg een adviesprijs van 470 a 475 (460). Aandelen Nederlands-Indone sische Suiker Unie (NISU) werden iets hoger geadviseerd op geruchten over <*en verdere terugbetaling op de aandelen. Prolongatie 3V4 percent. (ANP) Van een totaal van 451 verhandelde fondsen sloten 272 (60,5 Dercent) hoger. 99 f21,9 percent) lager en 80 (17,6 percent) gelijk. (ANP) new YORK A^anses voor sommige waarden die een ,-ol soelen in de ruimtevaart, vormden de aandacht, trekkende fondsen op een on regelmatig hogere, actievere beurs. Beech Aircraft steeg ruim 5 dollar. Ruime winst werd ook genoteerd voor Minneapolis Honeywell. Zenith, Bendix Aviation. Gene ral Tire, Packard-Bell, Cleark Equipment, General Electric en Eastman Kodak. Gene ral Electric verlevendigde de hogere elek tronische groep met een scherpe stijging en was op de hoogste dagwaarde 4y2 dollar beter. Varian en Wagner Electric stegen ieder ruim 4 dollar en bereikten nieuwe record-hoogten. Zenith steeg bijna 6 dol lar. Raytheon en Motorola waren ruim 2 dollar hoger. De sporen gaven fracties toe en herstelden zich een dele van de dieptepunten. Bendix steeg 3 dollar bij de vliegtuigen en Shell monteerde ruim een dollar in de onregelmatig lagere oliesector. Voor beide fondsen was beter dividend- nieuws vernomen. De meeste staalwaar- den zakten fracties tot een dollar. Bij kleinere omzet waren de autofabrieken over het algemeen aan de verliezende hand. De totale omzet was 3.400.000 aan delen. Van 1236 verhandelde fondsen wa ren 443 hoger en 538 lager. Het industrie- gemiddelde kwam van 645.46 op 646,75_. dat van spoorwegen van 149,36 op 148,25 en dat van openbare nutsbedrijven van 86.04 op 85,90. (UPI) 85 en 86 ligt. De heer A. G. Beijne was zeer geïnte resseerd in „Brittenburg", en contact tus sen de archeologische werkgemeenschap voor West Nederland en De Onderwater Jagers Club leidde tot de plannen voor het onderzoek. Men wil de juiste ligging van het Cas tellum nagaan, de staat er van en voorts trachten stenen e.d. naar boven te bren gen. Aan het onderzoek zullen twaalf kik vorsmannen deelnemen. Hierbij zijn tien leden van de Onderwater Jagers Club en twee personeelsleden van Wijsmuller. Voorts zijn twee leden van de Archeolo gische Werkgemeenschap, waarbij de heer A. G. Beijne uit Amsterdam present. De Onder Water Jagers Club gebruikt persluchtapparatuur van Nederlands fa brikaat. De aparaten kunnen autonoom worden gebruikt, maar ook met voeding door een slang van het schip af. De kik vorsmannen van Wijsmuller gebruiken dezelfde apparatuur. De kleding is van isothermische rubberpakken (nat) en neoprene rubber (droog). Bij het onder zoek worden verder onderwater camera's gebruikt. Plaatsbepaling Aan de hand van oude kaartjes uit 1588, 1568 en 1662 moet de ligging globaal worden vastgesteld. Voorts aan de hand van gegevens van vissers. Aan boord van de „Hector" wordt ver der voor de plaatsbepaling tot op meters nauwkeurig gebruik gemaakt van de rich tingzoeker, de Decca-plaatsbepalingsap- paratuur, de radar en een portable echo lood. Dit echolood kan ook aan boord van de motorvlet worden gebruikt. Er zullen verder transportabele bergings- pompen worden meegenomen om even tueel zand te kunnen wegzuigen. Zodra de plaats zo goed mogelijk is be paald worden vijf ankers, voorzien van boeitjes, uitgezet. Langs deze ankerdra den kunnen de kikvorsmannen zich laten zakken. De ankers zullen onderling door lijnen worden verbonden. Het doorgaan van dit onderzoek hangt nu nog voornamelijk van het weer af. Het K.N.M.I. te De Bilt deelde ons maandag middag mee, dat voor zover thans valt te bezien er zeer weinig wind zal zijn. Er is wel kans op dichte mist. Dit laatste vormt een belemmering voor verkenning van punten aan de wal, maar behoeft geenszins te betekenen, dat het onderzoek niet kan doorgaan. De moderne appara tuur aan boord van de „Hector" staat daar borg voor. Woensdagmorgen om half negen zullen de duikers in gezelschap van enige archeo logen uit IJmuiden vertrekken met de zee sleper „Hector", welk schip door n.v. Bu reau Wijsmuller gratis ter beschikking is gesteld. MOSKOU (UPI) De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie hebben zondag een nieuw verdrag gesloten voor het uitwisse len op grotere schaal van artiesten, ge leerden en industriëlen, dat bedoeld is de onderlinge betrekkingen te verbeteren door meer kennis omtrent elkander te ver garen. Het verdrag voorziet ook in de uit wisseling van films, radio- en televisie programma's en publikaties. De Sovjet-Unie zal het Moskouse kunst theater, het gezelschap Georgische volks dansers en het staatssymfonie-orkest naar Amerika zenden. De Amerikanen zul len de Russen „My Fair Lady" laten zien de kapel van het Amerikaanse corps ma riniers en een nog niet met name ge noemd balletgezelschap zenden. Er zullen bovendien meer Russische toeristen de Verenigde Staten bezoeken maar het verdrag is eigenlijk geconcen treerd op uitwisselingen op allerlei ter rein. Samenwerking in het vreedzame ge bruik van kern-energie, waarbij gestreefd zal worden naar gezamenlijke research op dit terrein. rechtstreekse luchtverbindingen tussen New York en Moskou. gezamelijke medische conferenties voor bestrijding van kanker, hartziekten en polio. het uitwisselen van Russische leraren in de Russische taal naar Amerikaanse universiteiten, en Amerikaanse leraren in de Engelse taal naar de Sovjet-Unie. uitwisseling op gebied van sport, land bouw, litteratuur, tentoonstellingen, enzo voort. LONDEN (UPI) De voorzitter van de Russische commissie voor culturele be trekkingen met het buitenland, Zjoekov is zondag voor een officieel bezoek uit Moskou in Londen aangekomen. Hij zal besprekingen voeren over een cultureel, wetenschappelijk en opvoedkundig uit wisselingsverdrag. WASHINGTON (Reuter) - De Ameri kanen zullen donderdag „Thanksgiving Day" proberen een wetenschappelijke satelliet in een baan rond de maan te krijgen, zo is zondag in doorgaans welin gelichte kringen in Washington vernomen Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart weigerde echter te verklaren of de poging al dan niet op donderdag ge daan zal worden. HALIFAX NOVA SCOTIA (UPI) De Nederlandse zeesleper „Gele Zee" (van L. Smit en Co.) is uit Halifax vertrokken met het 10.000 ton metende Engelse vracht schip „Westriver" op sleeptouw met be stemming Rotterdam. Maar 21 beman ningsleden weigerden mee uit te varen, wegens een geschil met hun maatschappij, dat is voorgelegd aan een raad voor de scheepvaart. In Oktober heeft zich nabij Detroit aan boord van de Westriver een ketelexplosie voorgedaan. Via de grote meren en de St. Lawrence Seaway is het schip naar Hali fax gesleept, waar het voorlopig gerepa reerd is. Het moet naar Rotterdam voor geheel herstel. De gezagvoerder verklaarde, dat de aan boord gebleven zeven machinisten, drie stuurlieden, de chef-steward, de marco nist, de bootsman en twee koks het schip wel konden mannen. De 21 stakers hebben gezegd, dat de ke tels van de Westriver gammel zijn, dat het schip een wrak is, totaal ongeschikt om de oceaan mee over te steken en dat de red dingsboten binnen een uur zouden zinken. De kapitein van de Gele Zee heeft ge zegd, dat hij nog nooit eerder zo laat in het seizoen met zulk een groot schip de noordelijke Atlantische Oceaan bevaren heeft. Maar moeilijkheden voorzag hij niet. De 21 achtergebleven bemanningsleden van de West River, allen Britten, zijn ge detineerd hangende een beslissing over hun status door immigratie-autoriteiten in Ottawa. (UPI) Een woordvoerder van het de partement van immigratie heeft verklaard, dat vandaag een beslissing zal worden ge nomen over het lot van de 21 zeelieden. De achterblijvers hebben overleg gepleegd met hun advocaat en met vertegenwoor digers van de vakbond en de maatschappij. Als de maatschappij aanbiedt voor hun terugreis naar Engeland te zorgen, zullen de immigratie-autoriteiten waarschijnlijk geen verdere maatregelen nemen. BOTSING IN DRIEHUIS Op het kruispunt Da CostalaanMar- nixlaan te Driehuis zijn maandag een per sonenauto en een bestelwagen met elkaar in botsing gekomen doordat de bestuurder van eerstgenoemde auto geen voorrang heeft verleend. Door de kracht van de botsing sloeg de bestelauto om. De bestuur der ervan werd in het Antoniusziekenhuis opgenomen, maar later kon hij naar huis terugkeren. WASHINGTON (UPI) De perschef van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken, Lincoln White, heeft maandag meegedeeld, dat een belangrij ke man van de Poolse inlichtingendienst, kolonel Pawel Monat, zich deze zomer bij een Amerikaanse instantie in Wenen heeft gemeld en om politiek asiel heeft verzocht. Hij vertoeft nu met zijn familie in Amerika. De Amerikaanse autoriteiten onderzoeken zijn verzoek om asiel op de gewone wijze. Naar verluidt keerde Monat in mei 1958 uit Washington naar Polen terug en is hij opgeleid voor inlichtingenwerk op politiek en militair gebied. Hij zou achter in de dertig jaar zijn. Hij is de tweede commu nistische militaire attaché, wiens vlucht naar het Westen de laatste maanden be kend is geworden. De andere is de Tsjechi sche overste Frantisek Tisler, die zich de ze zomer in Washington meldde bij het ministerie van buitenlandse zaken. Waar hij nu met zijn familie verblijft, is niet be kend. Naar verluidt is hij ook in Amerika. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat Blijkens de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid namen in 1951 145.000 kin deren in 22 gemeenten deel aan de school- melkverstrekking. In 1959 (oktober) waren het 457.000 kinderen in 270 gemeenten. De minister zegt het standpunt te delen, dat de zorg voor de voeding van het kind onder normale omstandigheden in de eer ste plaats een taak is van de ouders. Het subsidie voor de melkverstrekking op de kleuterscholen en de lagere scholen dient te worden gezien als een rijksbijdrage tot stimulering van de gewoonte melk te drin ken. Het melkgebruik op scholen, welke na de lagere school worden bezocht, dient dan ook geheel door de ouders te worden betaald. Het verbondsbestuur van het N.V.V heeft besloten zijn kantoren niet te ves tigen buiten Amsterdam. Er wordt een project uitgewerkt voor een nieuw ge bouw in Amsterdam, waarin ook een aan tal vakbonden zich kan vestigen. Het is het verbondsbestuur gebleken dat er een te smalle basis is om over te gaan tot de stichting van een gebouw in Den Haag. Een jeugdige automobilist, die met gro- is later in het ziekenhuis te Assen over- te snelheid reed, is gisteravond op de provinciale weg van Valkenburg naar Maastricht in de gemeente Berg en Ter- blijt op een groepje mensen ingereden, dat aan de rechterzijde van de weg bij de bus naar Maastricht stond te wachten. Een moeder en een kind werden bij dit ongeluk zwaar gewond en twee minder ernstig. Het kind is later overleden. De bestuurder van de auto zou volgens getui gen met een snelheid van meer dan 100 kilometer hebben gereden. De auto sleurde de 28-jarige mevrouw Mulder-Mullenders uit Geleen, die in Berg en Terblijt op familiebezoek was ge weest, mee, tegelijk met haar tweejarig zoontje dat zij op de arm hield. Moeder en kind werden zeer zwaar gewond. Zij wei-- den naar een ziekenhuis te Maastricht overgebracht. Later is het kind daar over leden. Eveneens werden naar het ziekenhuis overgebracht de 22-jarige J. Kools uit Berg en Terblijt en zijn verloofde, mej. Kuyers uit Heugem-Maastricht. De jon geman kon spoedig het ziekenhuis verlaten Zijn verloofde moest worden opgenomen. De bestuurder van de auto, de 19-jarige P.J.G.F. uit Maastricht, die een 100 me ter voorbij de bushalte zijn wagen tot stilstand wist te brengen, is door de rijks politie verhoord en daarna op vrije voe ten gesteld. Hij verkeerde niet onder de invloed van sterkedrank. Hij verklaarde, dat hij van de weg was afgeraakt, nadat hij een vrachtwagen was gepasseerd en toen door een tegenligger gedwongen was sterk naar rechts uit te wijken. Daardoor had hij de macht over het stuur van zijn wagen verloren. De toe stand van de zwaargewonde vrouw uit Ge leen was vanmorgen nog zeer ernstig. Voor haar leven wordt gevreesd. In Rijswijk is een auto, bestuurd door prof. dr. J. C. Engelen, tussen de Hoorn burg en Drievliet in de Vliet gereden. De bestuurder is verdronken. Hij is vermoe delijk door de mist misleid. Prof. Engelen was voorheen hoogleraar te Batavia Hij had zich sinds een jaar als keel-, neus- en oorarts gevestigd in Rijs wijk. In Norg (Dr.) is een voetganger, de 87- jarige H. Kuipers, ingehaald door een trekker met twee aanhangwagens. Ver moedelijk is hij door een der aanhangwa gens geraakt. Hij werd zwaar gewond en leden. Gewonden In Dordrecht is de 49-jarige mevrouw Staat op haar bromfiets aangereden door een auto die te veel naar rechts uitweek Zij werd ongeveer 150 meter meege sleurd, daar de chauffeur niets van het ongeluk had gemerkt en doorreed. Me vrouw S. werd in zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Bij een verkeersongeval in de omgeving van Leer in Noordwest-Duitsland is de burgemeester van Loppersum, de 63-jarige heer J. D. van der Munnik, ernstig ge wond. Hij is met een schedelbasisfractuur en andere kwetsuren opgenomen in het ziekenhuis te Leer. Bij het ongeluk is ook gewond de directeur van de gasfabriek te Appingedam, de heer Mooy, die samen met de heer Van der Munnik in de auto zat. Over de toedracht van het ongeluk is niets bekend. Door onvoorzichtig over te steken heeft de 67-jarige bromfietser G. R. uit Rijsber- gen op 7 september aldaar een verkeer- ongeluk veroorzaakt waarbij drie mensen gedood werden. Een Belgische autobe stuurder die de bromfietser nog wilde ont wijken reed toen naar links en botste met zijn wagen tegen een tegenligger. De bromfietser verklaarde thans voor de Bre dase rechtbank de auto niet te hebben gezien. Uit verklaringen van de getuigen bleek dat de Belg de bromfietser zou hebben aangereden als hij niet naar links was ge gaan en voorts dat de bejaarde bromfiet ser geen kijk zou hebben gehad op de ge varen van het moderne verkeer. De officier meende dat er wel degelijk sprake was geweest van grove nalatigheid en eiste drie weken hechtenis met als bij komende straf de voorwaarde, dat de ver dachte drie jaar lang niet op een brom fiets zal rijden. De verdediger wees er onder meer op dat tegen zijn cliënt een aanzienlijke civiele vordering is ingesteld De verzekering zal 200.000 betalen maar tevens zal de verdachte zijn eigen bezit geheel moeten opofferen. Over veertien dagen volgt de uitspraak. de laatste maanden nog meer spionnen zijn overgelopen. De vlucht van Monat werd het eerst ont huld door A. M. Rosenthal van de New York Times,, die onlangs uit Polen werd uitgewezen. Hij wist er al enkele weken van, maar kon er geen bericht over uitge ven, aangezien hij dan onmiddellijk uitge wezen zou zijn. Volgens Rosenthal is het zeer wel mogelijk, dat de communisten Westelijke journalisten in hun landen ex pres geheime gegevens in de hand spelen met de bedoeling, dat zij er een bericht van maken en dan beschuldigd kunnen worden van spionage. Volgens het bericht van Rosenthal was Monat coördinerend leider over alle Pool se militaire attaché's in de wereld. Zijn uit de Poolse communistische leider Gomoelka, geconcludeerd had dat er ge brek aan tucht heerst in Polens commu nistische bewind. Het Warschause blad „Zycie Warsza- wy" schrijft zaterdag, dat de Amerikaan se journalist Abe Rosenthal uit Polen is ge wezen wegens „onjuiste voorlichting over de verhoudingen in Polen". Verder zou hij speculaties hebben gepubliceerd op grond van geruchten. Het is niet waar, dat Ro senthal is uitgewezen omdat hij zich te zeer zou hebben ingelaten met de binnen landse toestand, zoals zijn blad, de „New York Times" heeft verondersteld, aldus het Warschause blad. Rosenthal is zaterdag per auto uit War schau naar Wenen vertrokken. In Scheveningen heeft een 21-jarige pa pierophaler een 40-jarige winkelierster be wusteloos geslagen en haar daarna aange rand. De jongen had in de winkel oud papier opgehaald. Toen hij een bonnetje zou uit schrijven voor hetgeen hij in ontvangst had genomen, ontdekte hij dat hij geen pa pier bij zich had. Dè winkelierster zei, dat zij het wel even zou opschrijven, maar terwijl zij hiermede bezig was, sloeg de jongen haar met een hard voorwerp op het achterhoofd. Een uur later kwam de vrouw bij ken nis. Zij waarschuwde een buurman, die de politie belde. In de winkel werden een hor loge en een ballpoint gevonden, die de da der van de aanslag kennelijk had verloren. Aan de hand van deze voorwerpen en het signalement van de jongen wist de politie hem spoedig aan te houden. Hij heeft vol ledig bekend. TEHERAN (AFP-Reuter) De Sjah van Perzië en de Perzische studente Fa rah Diba uit Parijs hebben zich maandag middag in een korte formele plechtigheid te Teheran verloofd. De ceremonie be stond uit het wisselen van de ringen. Kort tevoren had de Sjah nog net als alle ande re maandagen de ministerraad in het mar meren paleis voorgezeten. De plechtigheid werd bijgewoond door onder anderen minister-president Eghbal, de minister voor hofzaken Hoessein Ala en vertegenwoordigers van de senaat en de medjlis, de kamer van volksvertegen woordigers. De Sjah is eerder gehuwd geweest met prinses Fawzia, een zuster van ex-koning Faroek van Egypte, en prinses Soraja. In antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden Patijn (P. v. d. A.), Diepen horst (C H.U.) Couzy (V.V.D.), in verband met het verlenen van subsidie voor de bouw van een rooms-katholieke primaire middelbare school te Hollandia verklaart de minister van Binnenlandse Zaken, dal hem is gebleken, dat de school te Hollan dia niet in de door zijn ambtsvoorganger wenselijk geachte spreiding van dit school type paste. Ten aanzien van de vraag, of dit standpunt thans nog juist is, zegt de bewindsman dat, gelet op het aantal leer lingen (52). dat thans de school bezoekt, niet kar worden geconcludeerd, dat aan de betrokken school te Hollandia geen be hoefte bestaat. De minister zegt verder dat het aan de school verleende subsidie door een daartoe bevoegd ambtenaar zij het in strijd met de bedoeling van zijn ambtsvoorganger is verleend. De vori ge minister heeft dit subsidie niet ge schrapt. De school bestaat thans en leer lingen en ouders zouden door schrapping van het subsidie, bij gebrek aan een an dere directe voorziening, worden gedu peerd. Daarom zegt de minister het be zwaarlijk te vinden het subsidie alsnog te schrappen. Aagtedijk 23 1200 m. z.o. Kp. Verde n. L. Palmas. Aagtekerk 23 90 m. n.o. Finisterre n. Antwerpen. Aalsdijk 23 460 m. w.n.w. Flores 11. Halifax. Abbedijk 24 te New York verwacht. Achilles 23 1200 m. w.z.w. Azoren n Curasao. Acmaea 23 160 m. o. Malta n. Port Said. Agamemnon 23 360 m. z.w. Ouessant n. A'dam. Alcor 23 te Recife v. Buenos Aires. Algenib 23 435 m. z. St. Vincent n. Las Palmas. Alhena 23 v. Recife n. Santos. Alioth 23 400 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. n. Antw. Alkes 23 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alkmaar 23 180 m. z.z.w. Mozambique n. Abadan. Alnati 23 te Hamburg v. Hoek van Holland. Alwaki 23 v. Duinkerken n. Rotterdam. Amalie B 23 ten anker Aden. Ampenan 23 v. Londen n. Rotterdam. Amsteldiep 23 te Cristobal. Amstellaan 23 900 m. z.o. New York 11. Newark. Amstelmeer 23 80 m. o.n.o. Madeira n. Liverpool Amstelpark pass. 23 Pantellaria n. Falmouth. Amstelvaart 23 430 m. w.n.w. Cocos eil. n. Basrah. Andijk 23 120 m. o. Miami 11. Le Havre. Area 29 te Montreal verwacht. Arendskerk 23 v. Bremen n. Hamburg. Ares 23 te Curacao verwacht. Asmidiske 23 660 m. w.n.w. Finist. n. IJmuiden. Asterope 23 480 m. n.n.o. Azoren n. Amsterdam. Axeldijk 23 dw. Mona n. Curasao. Baarn 23 600 m. w.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Bali 23 v. Cebu n. tandjong Mani. Balong 22 v. Rangoon n. Chittagong. Beninkust 24 te Freetown verwacht. Bensekom 23 350 m. n.o. Azoren n. Curasao. Bloemendael 23 460 m. n.o. Azoren n. Trinidad. Bonita 23 20 m. z.o. Nuaanci n. Charleston. Bosco 24 te Bahrein verwacht. Calamares 23 te Armuelles verw. v. Los Angeles. Caltex Delft 23 v. Fremantle n. Adelaide. Caltex Delfzijl 23 te Rotterdam. Caltex Eindhoven 23 te Muroran verwacht. Calt. Gorinchem 24 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Calt. The Hague 23 v. Avonmouth n. Rotterdam. Caltex Leiden 23 te Suez n. Immingham. Caltex Pernis 23 60 m. n.w. Muscat n. Abadan. Caltex Rotterdam 23 47 m. w. Oporto n. Pt. Said. Caltex Utrecht 23 dw. Lissabon n. Abadan. Camitia 23 te Curasao verwacht. Celebes pess. 22 Ouessant n. Las Palmas. Cistula 26 te Pladju verwacht. Cities Service Valley Forge 23 70 m. z.w. East- London naar Philadelphia. Clavella 23 te Hoek v. Holl. verw. n. Rotterdam. Concepcion 22 120 m. o. Abrolhos n. Monrovia. Corilla 23 v. Manilla n. Yokkaichi. Crania 23 800 m. w.z.w. Madeira n. Alexandrië- Cumulus (weerschip) 24 te Rotterdam. Dahomeykust 24 te Kopenhagen. Delfshaven 23 te Antwerpen. Diemerdijk 24 te Los Angeles v. Cristobal. Dorestad 22 170 m. z.w. Bojeador (Luzon) naar Yokkaichi. Duivendrecht 23 v. Rotterdam n. Philadelphia. Eenhoorn 23 v. Saloniki n. Yerakini. Ena 23 v. Maracaibo n. Curasao. Eos pass. 23 Ouessant n. Tripoli. Esso Nederland pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Friesland KRL 22 ten anker Djibouti. Garoet 23 v. Karlshamn n. Hamburg. Groote Beer 23 v. Las Palmas, 27 te R'dam verw. Hathor 23 te Mostaganem. Hecuba 24 te Ciudad Bolivar. Helicon 22 480 m. z.o. Kp. Hatteras n. Curasao. Iberia 23 136 m. n.w. Riga n. Zaandam. Jacob Verolme 30 te Newport News verwacht. Jagersfontein 23 550 m. n.o. St. Helena n. Kaapst. Japara 23 270 m. w. Sabang n. Belawan. Jason 23 te Antwerpen. Jupiter 21 1450 m. z.w. Teneriffe n. Teneriffe. Kalydon 27 te New York verwacht. Kamperdijk 23 te Antwerpen v. New York. Karakorum 23 te Assab verwacht. Karimata 22 220 m. w. Sabang n. Penang, Karsik 23 360 m. z.o. Ceylon n. Singapore. Keizerswaard pass. 23 Barbados n. Dakar. Kelletia 23 260 m. z.o. Mogadiscio n. Kaapstad. Kenia 23 v. Bone n. Berre. Kennemerland 2 3v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Kerkedijk 23 v. Hamburg n. Bremen. Kertosono 23 v. Livorno n. Beyrouth. Kield recht 23 te Colombo verwacht. Kopionella 23 te Ornskoldsvik verwacht. Koratia 23 te Yokkaichi verwacht. Korendijk 23 v. Norfolk n. New York. Korovina 23 140 m. o. Curasao n. Buenos Aires. Kosicia 24 te Curasao verwacht. Krebsia 23 130 m. z.o. Rapa eil. n. Sydney. Kryptos 23 100 m. z.w. Ras Fartak n. Berre. Kylix 23 v. Rotterdam 11. Stockholm. Laertes pass. 23 Daedalus n. Aden. Larenberg 23 v. Takoradi n. Freetown. La wak 23 te San Diego. Leiderkefk 23 145 m. n.w. Perim n. Dubai. Lekhaven 23 v. Las Palmas n. Rio. Lelykerk 23 rede Suez. Lemsterkerk 23 v. Bremen n. Antwerpen. Leopoldskerk 23 200 m. z.o. Muscat n. Aden. Limburg 23 330 m. w. Minicoy n. Aden. Loenerkerk 23 v. anker Bremerhaven n. Bremen. Lombok 24 te Los Angeles. Loosdrecht 24 te Aden. Loppersum 23 392 m. o.n.o. Bermuda n. Le Havre. Louis Lantz 23 160 m. z.w. K. St. Vine. n. Monrovia. Maasdam 23 te Lissabon verwacht. Maaskerk pass. 23 Gibraltar n. Syracuse. Maaslloyd pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Malea 25 te Miri verwacht. Marnelloyd 24 te Penang. Medon 23 te Curasao. Meliskerk 23 ten anker Cuxhaven n. Amsterdam. Merak. N 23 te Recife verwacht v. Antwerpen. Merwelloyd 23 v. Cebu te Sorong verwacht. Mississippillovd pass. 23 Straat Eernardino naar Panamakanaal. Modjokerto pass. 23 Ceylon n. Aden. Moh. Reza Shah 23 80 m. n.w. Malta n. Port Said. Moordrecht 23 124 m. z.w. Ouessant n.*Arab. Golf. Mijdrecht 23 te New York verwacht. Naes Commander 23 65 m. z.w. Finist. n. Fawley. Neder-Eems 24 te Colombo. Neder-Waal 23 130 m. n.w. Str. Messina n. P. Said. Nias 23 te Goosebaay verwacht. Noordwijk 23 110 m. n.w. Freetown n. L. Palmas. Oldekerk pass. 23 Messina n. Port Said. Oostkerk 23 v. Sabang te Aden verwacht. Oranie 24 te Genua. Oranjefontein 22 te East-London. Oranje Nassau 24 te Trinidad verw. v. La Guaira. Oranjestad 23 v. Plymouth n. Amsterdam. Orion 25 te Beyrouth v. Alexandrië. Ouwerkerk 23 430 m. z.z.w. K. Guardafui n. Aden. Overijsel 24 te Napels. Parkhaven 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Pendrecht 23 60 m. z. Capri n. Gaeta. Philine 29 in Suezkanaal verwacht. Prins Casimir 24 te Glasgow. Prins der Nederlanden 23 480 m. n.o. San Miguel naar Barbados. Prins Willem van Oranje 23 566 m. w.n.w. Scillys naar Rotterdam. Prins Willem II 23 v. Quebec n. Le Havre. Pygmalion 24 te Izmir. Rempang 23 v. Genua n. Marseille. Roggeveen 23 v. Plymouth n. Melbourne. Rondo 24 te Amsterdam. Rossum 23 120 m. z.w. Ouessant n. Gaeta. Rijndam 23 v. Montreal n. Southampton. Saloum 24 v. Rouaan n. Casablanca. Scheldelloyd 24 v. Suez n. Aden. Scherpendrecht 23 320 m. z.w. Accra n. Teneriffe. Schie 23 120 m. z.o. Kreta n. Beyrouth. Schouten 24 te Lour. Marques v. Port Elisabeth. Sloterdiik 23 v. Antwerpen n. New York. Solon 22 v. Nassau n. Baltimore. Stad Amsterdam 23 45 m. n.o. Ouess. n. IJmuiden, Stad Arnhem 23 v. Savona n. Melilla. Stad Gouda 23 v. Rotterdam n. Genua. Stad Maassluis 23 140 m. n.w. Dakar n. IJmuiden. Stanvac Sumba 23 v. Saigon n. Sungeigerong. Stan v. Sunda 23 80 m. z.o. Bongkalis n. Belawan. Stanv. Talang Akar 23 v. P. Swettenh. n. Penang. Stentor 22 300 m. n.w. Jamacia n. La Guaira. Straat Mozambique 22 v. Penang n. Mauritius. Straat Banka 23 190 m. o. Timor n. Brisbane. Straat Torres 23 v. Surabaja te Singapore verw. Tabinta 23 v. Bremen n. Hamburg. Tahama pass. 23 Lissabon n. Finnaert. Talisse 24 te Menado. Tamo 23 v. Bremen n. Antwerpen. Tara 23 60 m. z.w. Finisterre n. Rio de Janeiro. Tarakan 23 v. Suez n. Djeddah. Tawali 23 500 m. w.n.w. Minicoy n. Cochin. Tegelberg pass. 23 z. Madagascar n. Mauritius. Teiresias 23 60 m. z. Colombo n. Penang. Texe' pass. 23 Bone n. Port Said. ■rhe'i^omus 23 te Curasao verwacht. Tiba 23 190 m. z.w. Lissabon n. Santos. ""ihip 23 v Calcutta n. Abadan. Tjibodas 23 60 m. z. Ceylon n. Mombasa. T-hliwong 23 te Rotterdam. T'imentene 23 v. Hongkong n. Shanghai. Tiipanas 23 te Nagoya v. Yokohama. Tomocvc'us 26 te Montreal verwacht. ^'omori 23 te Bremen. Van Heemskerk 22 v. Durban n. Port Elisabeth. Van Linschoten 23 130 m. n.o. H'kong n. Tsukumi. Van Noort 23 t.e Dunedin verw. v. Lyttelton. v. Spilbergen 23 330 m. w.z.w. Reunion n. Penang. Vivipara 23 te Singapore, Vlieland pass. 23 Aden n. Gibraltar. Vlist 23 420 m. n.w. Fayal n. Amsterdam. W. A. Jones 23 v. Mena A1 Ahmadi n. Ph.delphia. Waterland 23 v. Las Palmas n. Amsterdam. Waterman 24 te Suez. Wicldrecht 23 180 m. o. Paramaribo n. Manaus. Willem Ruys 24 v. Wellington n. Callao. Witmarsum 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Woensdrecht 23 100 m. n.n.o. Esbjerg 11. Pt. Said. Wonorato 24 te Chittagong verwacht. Wonosari 23 v. Port Sudan n. Suez. IJssel 23 ten anker op Weser (mist) n. Bremen. Zaankerk 24 te Akaba. Zonnewijk 23 1005 m. w. Landsend n. Rotterdam. Zuiderkerk 23 v. Newcastle n. Brisbane. Zuiderkruis 23 v. Sydney n. Melbourne. Zwijndrecht 23 v. Haifa n. Baltimore. SLEF.PVAART Argus 22 te Duinkerken v. Ammerstol. Blankenburg 24 v. Duinkerken te Vlissingen. Cycloop 24 v. Teneriffe te Vlissingen. Friesland 24 v. Barbados te Guayaquil. Gele Zee 22 v. Halifax. Noordholland 24 300 m. z.z.o. Manzanillo n. Japan. Noordzee 24 v. Cadiz n. Port Said. Simson 24 v. Kanaal te IJmuiden verwacht. Stentor 24 v. Penarth te Zeebrugge. Titan 24 v. Dover te Liverpool. Tyne 24 door Panamakanaal. Zeeland 23 60 m. z. Suez n. Suez. Zwarte Zee 24 v. Lissabon n. Fayal. i m TAAITAAI in poppen van plm. 5, 1, y, en Vk pond 70 Ct. 500 gram KNAPTAA? 70 ct. 500 gram GEM85RTAAI 90 ct. 500 gram in poppen van 3 en 1 pond CHOCOLADELETTERS en -FIGUREN, MARSEPAIN. LUXE DOZEN BONBONS van Verkade, Ringers enz. van de Fa. GEBR. PRONK uit DEN HELDER Het bekende adres KENNEMERLAAN 131 - TELEFOON 5386 IJMUIDEN a 1 pond 1.20, V2 pond 0.60 met hele amandelen 1 pond 1.60, Z2 pond 0 80 Bestel s.v.p. vroegtijdig - Ook suikervrije, zoutloze en Reforma-artikelen

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 13