Ontwerp wijziging loterijwet is bij Tweede Kamer ingediend HET WEER Maximumprijs voetbalpools niet meer dan f25.000 Urenlang overleg op het departement bracht geen vrede in de broodoorlog Samen delen Tegen Joop S. 12 jaar geëist Twintig percent belasting Loononderhandelingen in de landbouw Topgesprek zou op 25 april beginnen m P-' 1 DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 45e JAARGANG NUMMER 19 Voor alle prijsvragen toestemming nodig de échte eierbeschuit Stijging temperatuur President Gronchi gaat op 8 januari naar Moskou In de krant van heden: MAGERE JOSJE" Het woord is aan Sprong in de ruimte Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat. 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR V E L S E N - IJ M UID E N, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct. Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Blijkens het thans by de Tweede Kamer ingediende ontwerp van wet tot wijziging van de loterijwet, is de regering inderdaad van plan de prijzen van de voetbaltoto aan een maximum van 25.000 te binden. Het is echter aan de Stalen-Generaal te bepalen, of dit maximum gehandhaafd zal worden talrijke stemmen zijn immers reeds opgegaan, die tegen dit (schamele) bedrag van leer trekken of dat te winnen sommen aan een (veel) hoger maximum gebonden zullen worden of zelfs geheel vrij zullen worden gelaten. Behoudens enkele correcties van technische aard, heeft de regering verder het gehele ontwerp van de commissie-Wiarda, door ons destijds uitvoerig gepubliceerd, overgenomen. Aan slechts één rechtspersoonlijkheid bezittende instelling wenst de regering vergunning te verlenen tot het aanleggen en houden van sportprijsvragen, doch in het wetsontwerp en de memorie van toelichting wordt niét aangeduid, welke instelling dit zal dienen te zijn. Wél wordt echter gerefereerd aan de bestaande praktijk van de KNVB-voetbaltoto. Het optreden van buitenlandse loterijen waardoor het beleid inzake het loterij- wezen zou kunnen worden doorkruist wordt geweerd, ongeacht of het bevorderen van de deelneming aan deze loteryen-van-ovcr-de-grenzen in een besloten vereniging dan wel openlijk of in geheel vrije kring geschiedt. Tenslotte wordt in het ontwerp het tegenwoordige gebruik van het niet in geld of geldenswaardige papieren uitkeren van de prijzen niét overgenomen. De uitkering van zuivere geldprijzen zal dus mogelijk worden. Prijsvragen, voor zever zij al niet ge acht moeten worden onder de definitie van „loterij" te vallen, worden in de on derhavige wet gelijkgesteld met loterijen. Tot het aanleggen en houden van alle prijs vragen zal derhalve straks toestemming van hetzij de minister van Justitie, hetzij Burgemeester en Wethouders, zijn ver eist, terwijl zij —evenals loterijen uit sluitend kunnen strekken tot een liefdadig doel of bevordering van wetenschap, kunst of ander algemeen belang. Van het vereiste van toestemming zijn slechts uitgezonderd prijsvragen, waarbij een prijs of premie van f 200,- of minder wordt uitgeloofd, en prijsvragen, waarbij de voorwaarde tot mededinging is het ver richten van een wetenschappelijke of kunstzinnige prestatie. (Het schrijven dus bijvoorbeeld van een wetenschappelijke verhandeling of roman, hoorspel, of ge dicht of het maken van een schilderij, beeldhouwerk, tekening e.d. red.) Wet achterhaald In de memorie van toelichting wordt door de minister van Justitie en zijn ambt genoot van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen opgemerkt, dat de recente ont wikkeling op loterijgebied een situatie heeft geschapen, welke ingrijpen van de wetgever noodzakelijk maakt. De be staande wetgeving is onmiskenbaar niet berekend op de moderne vormen, waarin allerlei loterijen en prijsvragen worden aangelegd en gehouden. Wat velen als ont duiking der wet beschouwen, blijkt vaak moeilijk voor de strafrechter te achterha len. Enerzijds laat de wet dus meer toe dan men in brede kring toelaatbaar acht, zo menen beide bewindslieden, anderzijds zijn er echter de sportpools, die velen ac ceptabel achten, maar waarmee de wet gever destijds geen rekening heeft gehou den. Zoals bekend, heeft de hoge raad begin dit jaar zodanige arresten gewezen, dat definitief uitgemaakt werd dat de voetbal pools van de KNVB en Caritas loterijen in de zin der wet zijn. De toenmalige minis ter van Justitie heeft daarom de ontstane toestand „bevroren" om te voorkomen dat een chaos zou ontstaan bij het plotseling stilleggen van betrokken pools en het on- Advertentie .ikwl Bolletje Verwachting tot morgenavond: Op vele plaatsen mist of laag hangende bewolking en hier ei daar wat motregen, maar latei ook verspreide opklaringen Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidwest. Langzame stijging van temperatuur. afwendbare teruggrijpen op in kleine kring georganiseerde eri deswege moei lijker te controleren sportpools. 25.000 De beide bewindslieden vatten in hun memorie van toelichting de bevindingen, neergelegd in het rapport van de reeds ge noemde commissie-Wiarda, samen. Uit dit rapport blijkt zoals wij januari dit jaar reeds meldden dat de commissie unaniem van mening is, dat wetswijziging geboden is. Slechts twee leden der com missie menen dat er volstaan mee dient te worden de verbodsbepalingen in de lote rijwet stringenter te maken, opdat onge controleerde acties metterdaad geweerd zouden kunnen worden. De overige leden van de negentien leden tellende commissie (vertegenwoordigers van het bestuurdelijke, politieke, maat schappelijke, religieuze, gerechtelijke en hoger onderwijs leven omvattend) zijn van oordeel, dat de taak van de overheid verder dient te gaan. Zij behoort immers te rekenen met de kans dat bij stringenter optreden tegen de nu eenmaal bestaande speelzucht meer bedekte, onwettige, moeilijker te controleren en daardoor ge vaarlijker praktijken zouden kunnen ont staan. De meerderheid van de commissie- Wiarda spreekt zich er dan ook voor uit, dat wel bepaalde verbodsbepalingen moe ten worden verscherpt, doch dat ander zijds sportprijsvragen onder bepaalde voorwaarden door de wetgever moeten worden toegelaten. Vraagt een deel van deze meerderheid zich af of bij de wet wel een maximum voor de prijzen zou moeten worden vastgesteld, een ander deel acht een maximum van 50 000,- wenselijk, terwijl enkele leden dit maximum op 10.000,- bepaald willen zien. De twee bewindslieden verklaren begrip te hebben voor de beslissingen van die le den, die menen dat het maximum op f 10.000,- moet worden bepaald, doch kun nen anderzijds niet voorbij zien dat een dergelijk maximum in de praktijk toch niet voldoende is om het spelen op accep tabele wijze te kanaliseren Zij zijn echter van oordeel dat anderzijds een bedrag van f 50.000,- aan de hoge kant is, zodat zij hun keus hebben laten vallen op een bedrag van 25.000,- het goede spoor' De ministers spieken vervolgens over „de bedreiging van de geestelijke volks gezondheid door een ongezonde prikkeling van de speelzin" en merken op dat „in het bijzonder het spelen in puzzels en pools in zijn nieuw opgekomen vormen door de be staande wettelijke bepalingen niet genoeg zaam in het goede spoor kan worden ge houden". „Uitgangspunten behoren te zijn", zo betogen de beide bewindslieden, „dat door eenvoudig te hanteren wettelijke voor schriften rechtszekerheid wordt verkre gen en dat excessen doeltreffend worden bestreden, zó dat men blijft binnen de grenzen van hetgeen nog als spel betiteld kan worden". De ministers verklaren tenslotte, dat in de loterijwet bepalingen dienen te worden opgenomen, waardoor bepaalde regelen voor het deelnemen aan (sport) pools wor den gesteld. Deze betreffende de maxi mumhoogte van de inzet te bepalen op 1,- per prijsvraag), de leeftijdsgrens van de deelnemers (niet jonger dan 18 jaar), de controle (registratie en verlening van vergunning aan slechts één instelling), de maximum uit te kere-.i prijzen 25.000) en de besteding van de opbrengst (die overwegend ten goede moet komen aan de doeleinden van algemeen belang, die de organiserende instelling zal beogen te die nen, zonder hierbij echter een percentage te noemen). Slagzinnen en raadsels De onderhavige wetgeving heeft overi gens niet alleen betrekking op voetbal pools, doch ook op acties, waarbij een prijs wordt toegekend aan hen, die goed raden of een goede slagzin inzenden. Bo vendien zorgen de moderne communica tiemiddelen niet alleen de pers, maar vooral ook radio en televisie zelf voor het organiseren van prijsvragen, waaraan men hetzij in ruime hetzi.i in meer beperk te kring kan deelnemen. Met r.~ne de ont wikkeling in het buitenland, zo zeggen de ministers, kan leren wat er op dit gebied zo al mogelijk is. Deswege wensen de bewindslieden al dergelijke pools en prijsvragen aan een vergunningstelsel te binden. I Het terrein van de prijsvragen, zo beto- Het wetsontwerp tot wijziging van de loterijwet gaat er van uit, dat niét de overheid, doch een particuliere instel ling de sportprijsvragen zal organiseren. In verband met het karakter van de prijsvraag ligt het voor de hand, zo zeggen de bewindslieden, dat bij het verdelen der opbrengsten, prioriteit wordt toegekend aan de belangen van de instellingen, werkzaam op het gebied van sport en lichamelijke opvoeding. Het toekennen van deze prioriteit houdt echter niet in, dat uitsluitend deze in stellingen aanspraak kunnen maken op een deel van de opbrengsten der sport prijsvragen. Óp welke wijze de opbrengst zal worden verdeeld en welke instellingen daarvan zullen behoren te profiteren, kan daarbij echter moeilijk door de wetgever worden uitgemaakt. Het is beter af te wachten wat het overleg tussen de verschillende instellingen op levert. Aan de hand daarvan kunnen beide bewindslieden te zijner tijd hun houding bepalen bij het verlenen van een vergunning. Zou hun blijken, dat bepaalde belangen onvoldoende gediend zijn, dan kunnen zij van het verlenen van een vergunning afzien. In een wetsontwerp, dat aansluit op het wetsontwerp tot wijziging van de loterij wet, wordt onder meer voorgesteld een belasting van 20 percent te heffen op alle gewonnen prijzen uit loterijen en andere kansspelen. Van de belasting zullen zijn vrijgesteld prijzen van minder dan 100 gulden en de zogenaamde „eigen geld- jes", evenals alle prijzen van de veelal locaal gehouden, kleinere loterijen en an dere kansspelen, waarvan de hoogste prijs niet meer dan 1000 gulden bedraagt. De nieuwe belasting van 20 percent zal worden geheven van de biutoprijzen waar over ook de voordelen behoren uit prijs vragen, die thans door inkomstenbelasting worden getroffen. De heffing van inkom stenbelasting zal volgens het wetsontwerp in de toekomst evenwel achterwege blij ven. De bijzondere heffing op de prijzen van de Staatsloterij komt eveneens te ver vallen. De verschuldigde belasting wordt over prijzen uit binnenlandse loterijen en an dere kansspelen bij wege van inhouding geheven. Wat betreft de prijzen uit bui tenlandse loterijen en dergelijke, waar voor geen inhoudingsplicht kan worden opgelegd, zal de belasting door de prijs winnaar zelf op aangifte moeten worden voldaan. ROME (AFP) President Gronchi van Italië zal met minister van Buitenlandse Zaken Giuseppe Pella op 8 januari te Mos kou aankomen voor een officieel bezoek van ongeveer een week aan de Sovjet- Unie, zo heeft het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. (UPI) De Italiaanse premier, Anto nio Segni. zal van 1 tot 3 december met minister Pella, een bezoek aan Londen brengen, en er besprekingen voeren met premier Macmillan, en minister van Bui tenlandse Zaken Selwyn Lloyd. (Zie verder pagina 3) Dat de uiterste voorzichtigheid ge boden is bij het rijden in mist is een telkenmale herhaalde waarschuwing, die met een joto als wij hier publi ceren aan kracht wint. Misleid door het slechte uitzicht is maandag een Rijswijkse arts tussen de Hoornbrug en Drievliet bij Rijswijk in de Vliet gereden en verdronken. Op 3 december zullen werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers uit de landbouw in de hoofdafdeling Sociale Za ken van het Landbouwschap nader onder handelen over de lonen van de landarbei ders. De stand van zaken op dit moment is, zo vernemen wij van de zijde van de drie landarbeidersorganisaties, dat door deze organisaties een loonsverhoging van 4 percent is voorgesteld, benevens ver werking in de C.A.O. van de huurcompen- satie van 1,7 percent, wat dus zou neer komen op een verhoging van de C.A.O.- lonen van 5,7 percent totaal. De werkge vers zouden niet verder willen gaan dan 2 percent loonsverhoging plus verwer king van de huurcompensatie, totaal dus 3,7 percent. Op het ogenblik beraadt men zich over en weer op de thans gedane voorstellen. Vaë' Wijziging loterijwet, sporttoto ..1, 11 W eerrapporten 1, 2 President Gronchi naar Moskou 1, 3 De zaak-„Magere Josje" 1, 9 Economisch nieuws2 Van Dag tot Dag3 Op de Praatstoel 3 Feuilleton 4 Horen en Zien 4 Agenda van Haarlem 4 Bollenexporl naar Engeland 4 IJmondagenda 5 Uit stad en omgeving5, 7, 13 Kunst .9 Sport 11 Beurs 13 Dit nummer bestaat uit veertien pagina's (Van onze Haagse redacteur) Het hoofd van de directie ordenings vraagstukken van het ministerie van Eco nomische Zaken, drs. J. F. H. Wijsen, heeft tijdens het onder zijn voorzitter schap maandagmiddag op het departe ment in Den Haag gevoerde overleg tus sen de vertegenwoordigers van de partij en in het Haarlemse broodconflict geen aanknopingspunten voor een vergelijk ge vonden. Toen de besprekingen na ruim Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM. TEL. 13439 'lilDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 HEREN SUèDE JASJES gen de beide ondertekenaars, is voorals nog echter te onoverzichtelijk om voor na der gedetailleerde wettelijke voorschrif ten in aanmerking te kunnen komen. De reglementering zal hier dus aan de ver gunningspraktijk moeten worden overge laten, zoals dit ook bij loterijen in het alge meen geschiedt. Een en ander is. zo zeggen de ministers met nadruk, ook van toepassing op de zo genaamde quiz voor radio of televisie. Intussen heeft de Stichting Sporttotali- sator betreffende de Sporttoto een nota aan de Tweede Kamer gestuurd. Voor een uittreksel van die nota zie men de sport pagina, 11. drie uur discussie eindigde was men nog even ver als toen men begon. De oriënterende bespreking had plaats met het oog op het verzoek om bemidde ling in het langdurige bakkerijconflict. De tien kleine bakkers, die met de prijsver laging zijn begonnen waren ter conferen tie vertegenwoordigd, alsmede de voor zitter van de Haarlemse rayonale bakke rijcommissie, de heer C. van Helden, voorts de directeur en de onder-directeur van de Nederlandse Bakkerijstichting en de vertegenwoordigers van de grootbe drijven van Vermaat en de coöperatie Haarlem. Tijdens de besprekingen bleek, dat men ten departemente bijzonder goed ingelicht was over het broodconflict en bo vendien, dat men veel voelde voor de door de voorzitter van de Haarlemse rayonale bakkerijcommissie voorgestelde stichting, waardoor het mogelijk zou worden, dat alle klein- en grootbedrijven in Haarlem gezamenlijk zegeltjes zouden gaan uitge ven. De rebellerende bakkers bleven echter op hun standpunt staan, dat eerst de ze gels moeten verdwijnen voordat men ver der wil praten. Naar wij uit Haarlem vernemen is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de rege ring binnenkort een minimum-broodprijs gaat vaststellen een prijs overigens, die waarschijnlijk zijn weeslag zal vinden in het gehele land. een prijs bovendien, die de positie van de werknemers in het bakkerij bedrijf bij de onderhandelingen om de nieuwe collectieve arbeidsovereen komst niet gunstiger maakt. Bij het minis terie verklaarde men, dat het beraad thans voortduurt. Of dit zal leiden tot het vaststellen van een minimum-prijs noem de men echter „ganselijk niet zeker". Tegen de 42-jarige Joop S. uit Am sterdam, de verdachte in de moord- zaak-„Magere Josje", heeft de offi cier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank vanochtend wegens dood slag twaalf jaar gevangenisstraf ge- eist. In zijn requisitoir zei de officier, dat het voor hem vaststaat dat Joop zijn echtge note in het keldertje op de Ó.Z. Voorburg wal gewurgd heeft. Hij had op grond van de „stille getui gen" geconcludeerd dat het slachtoffer op de grond gewurgd is en daarna pas op het bed gelegd werd. Haar kleding lag onor delijk op de grond. Dit wijst erop, dat de dader haar heeft uitgekleed, aldus de of ficier. De vraag dringt zich op of Magere Josje zich door een willekeurig bezoeker zo zou hebben laten behandelen. De offi cier nam aan, dat dit pas gebeurd is na dat de vrouw gewurgd was. Er is met wa ter geplenst: kennelijk heeft de dader ge poogd, haar weer bij bewustzijn te bren gen. Daartoe heeft hij haar uitgekleed en afgewassen. Een gewone bezoeker zou dit niet hebben gedaan. Die zou zich zo snel mogelijk uit de voeten hebben gemaakt Alleen wanneer er een binding bestaat tus sen dader en slachtoffer zal de dader pro beren, zijn daad ongedaan te maken. Het bebloede bloesje De officier concludeerde dat roof geen motief is geweest. Het zg. „hippegeld" (het geld, dat bestemd was voor de bor deelhoudster) is niet aangeraakt. Wel zijn enkele dingen verdwenen, die het eigen dom van bewoners waren. Ten aanzien van de sprekende getuigen betoogde de officier dat de kelner Artur van R. de waarheid heeft gesproken. Hij heeft die nacht zowel met verdachte als met Josje gesproken, hij heeft verdachte voor het keldertje gezien, hij zag hoe ver dachte later alleen naar buiten kwam. Korte tijd later zag hij mensen voor 't keldertje samengroepen en hoorde hij dat Josje dood was. De recherche heeft deze getuige scherp ondervraagd en alles is gecontroleerd. An dere getuigen hebben bevestigd, hem die nacht gezien te hebben. Om zes uur 's ochtends had Jos nog geen bloed op haar bloesje, naar andere vrou wen, met wie ze toen praatte, verklaard hebben. Daarna is de verdachte bij haar binnengeweest en heeft ze wel bloedspat- ten op haar bloes: bloedgroep a, dezelfde als die van verdachte. Alibi verworpen De verdachte zelf zegt dat hij van de 26 uur voor de wurging ongeveer 20 uur in bed heeft doorgebracht. Hij was echter 's nachts bijna altijd op. „Ik aanvaard dit alibi dan ook niet," aldus de officier. „Hij is een nachtuil en het is onaanneme lijk dat hij zaterdagavond al om 9 uur naar bed zou zijn gegaan, terwijl hij 's middags om 5 uur pas is opgestaan." Lipstick „Waarom heeft verdachte zich die och tend zogenaamd niet gewassen toen hij te gen acht uur opstond? Hij heeft er geen verklaring voor." Maar de officier zelf heeft er wel een verklaring voor. Enkele getuigen hebben een afdruk van lipstick op zijn wang gezien. Daarover onder vraagd, heeft de verdachte gezegd, dat Josje hem de vorige avond een kus gege ven had. De officier neemt aan, dat verdachte in derdaad uit zijn raam heeft gekeken toen de taxi met „Nel" arriveerde. Maar op dat moment was Jossic al gewurgd. „Het was hoog tijd, dat hij die wurging nu ging ont dekken. De bewoners van het huis zouden het hoogst bedenkelijk hebben gevonden als hij nog langer alleen boven was ge bleven. Hij wachtte altijd op haar. Daar om ging hij naar beneden," aldus de of ficier. Zwaar wogen voor de officier ook de ver klaringen van getuigen, tot wie Josje her haaldelijk had gezegd, dat Joop haar zo dikwijls de keel dicht kneep. „Voorwaardelijke opzet" De opzet tot doden met voorbedachten rade achtte de officier niet bewezen: „Geen moord dus, maar wel doodslag want hij heeft de opzet tot doden wel ge had, toen hij de keel van zijn vrouw te lang bleef dichtdrukken. In ieder geval is sprake van voorwaardelijke opzet." Verdachte heeft geweigerd zich aan een M u 11 a t u 1 i Het gebeurt zeer dikwijls dat wij iets niet zien omdat het te groot is. (Van onze correspondent in Parijs) In diplomatieke kringen in Parijs neemt men als waarschijnlijk aan dat de topcon ferentie tussen de regeringsleiders en/of staatshoofden van de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië en Frank rijk, op 25 april zal kunnen beginnen. Tus sen de westelijke hoofdsteden Washing ton, Londen, Parijs en Bonn is een drukke notawisseling gaande ter voorbereiding van de westelijke topconferentie op 19 december in Parijs. Bij die gelegenheid zullen datum en plaats van de ontmoeting Oost-West worden bepaald, die vervolgens aan premier Kroesjtsjev zouden worden voorgesteld. Reeds nu zou echter al ge bleken zijn dat 25 april zowel voor de drie westelijke mogendheden als voor de Sov jet-Unie in aanmerking zou komen. Vóór die samenkomst op de top, ligt het in de bedoeling van president De Gaulle in februari een bezoek aan Washington en misschien ook aan Canada te brengen. Mochten de vele internationale reisplan nen der verschillende leidende staatslie den evenwel niet precies in dit Franse schema passen, dan zou de officiële reis van De Gaulle naar Amerika tot mei kun nen worden uitgesteld. Berichten uit Parijs dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk overeenstemming zouden hebben bereikt over de datum van het topoverleg kunnen in Londen niet worden bevestigd. In Lon- de acht men ook de berichten ongegrond dat het topoverleg, met het oog op de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november 1960 voor onbepaalde tijd zou worden uitgesteld en mogelijk volgend jaar zelfs heimaal niet zal worden ge houden. Gezien de thans reeds bekend zijnde plichten van de regeringshoofden gedurende het volgende jaar, houdt Lon den het op twee perioden, welke voor het topgesprek in aanmerking komen, name lijk de middelste twee weken van april of die van mei. Kapitein Joseph W. Kittenger ver beterde dezer dagen het hoogterecord parachutespringen, niet om de sport als wel als voorstudie van de moeilijk heden welke de mens te doorstaan krijgt als hij van een reis in de ruimte in de dampkring terugkomt. Men ziet Kittenger (boven) in het vliegtuig dat hem tot 25 kilometer hoogte bracht en vervolgens (beneden) bij zijn vrije val over drie-en-een-halve kilometer al vorens hij zijn parachute opende: een nietige tuimelaar in de oneindigheid. psychiatrisch onderzoek te onderwerpen, maar wij weten niettemin veel van zijn gevoelsleven. Hij sloeg zijn vrouw, als zij niet genoeg voor hem verdiende. „Hij maakte misbruik van drank," vervolgde de officier. „Verzachtende omstandighe den heb ik niet kunnen vinden." Het wettig en overtuigend bewijs gele verd achtend sprak de officier ten slotte zijn eis uit. (Men zie ook pagina 9)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 1