P.V.S. beslist over verhoging van minimumprijzen IPSO EN DE TOVERRING Daöboek van een Agenda voor Haarlem Bestrijding aaltje in krokussen is krachtig aangepakt Peek&Cloppenburg Dit jaar 23.000 emigranten Overspannen vrouw stak huis in brand BOLLENEXPORT NAAR ENGELAND Het publiek gaat minder uit O,kom. er eens DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 4 Vertrek van geringe invloed op de arbeidsmarkt Kerkelijk Nieuws De radio geeft woensdag 7 elevisieprogramma Bevrijdt U Vereniging Het Bijgoed WJr 5f5 DOOR PIERRE NORD Landbouwschap voor uitbreiding bloementeelt De emigratie heeft een zeer gering ef fect op de situatie van de arbeidsmarkt. Dit jaar bedraagt het aantal 20.000 emi granten plus 3000 uit Indonesië gerepa- trieerden naar de Verenigde Staten. Dit deelt de minister van Sociale Zaken in zijn memorie van antwoord op de begi'o- ting 1960 mede. De minister acht het niet juist het zorg vuldig opgebouwde, op lange termijn ge richte emigratiebeleid om te buigen in verband met de zich met korte tussenpo zen voordoende golvingen in de economi sche conjunctuur. Het aantal als geschoold te beschouwen mannelijke emigranten bedraagt dit jaar 1,3 per duizend van de geschoolde be roepsbevolking. Het effect van verminder de emigratie zou gering zijn, omdat het aantal emigranten met niet-essentiële be roepen verhoudingsgewijs regelmatig is toegenomen. De economische en de werk- gelegenheidsituatie zullen met verminder de emigratie nauwelijks gebaat zijn. Bo vendien zou de continuïteit in de emigra tie in de komende jaren, waarin met een zeer versterkte aanwas van de beroeps bevolking rekening moet worden gehouden in ernstig gevaar worden gebracht en de belangstelling in ontvangende landen voor onze emigranten verminderen. De minister verklaart dat door emigra tie niet onbelangrijke nieuwe afzetgebie den voor Nederlandse produkten en voor andere economische activiteiten worden geopend. Wegens brandstichting in haar eigen woning heeft voor de Bredase rechtbank een huisvrouw uit Raamsdonkveer te rechtgestaan. Op 12 september had de vrouw in overspannen toestand een met wasbenzine doordrenkte poetslap aange stoken en in het portaal van haar huis bij kleren, papier en schoenen gelegd. Daar door ontstond een brand die groot gevaar opleverde voor de gehele omgeving. De vrouw zou overspannen geraakt zijn, omdat haar man aan zijn duiven, die bij kennissen waren ondergebracht, meer aandacht besteedde dan aan haar. Hij was nooit thuis en zijn vereenzaamde echtgenote had, zoals de psychiater het in zijn rapport uitdrukte door de brandstich ting de aandacht op haar desolate toestand willen vestigen. De officier wilde volstaan met een eis van negen maanden gevangenisstraf, waar van zes voorwaardelijk en aftrek van voor arrest. De verdediger meende dat alle termen aanwezig waren voor het in vrij heidstellen van de vrouw. Hij vroeg een onvoorwaardelijke straf gelijk aan het voorarrest. De rechtbank deed direct uitspraak en veroordeelde de vrouw tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. De vrouw kon daarop onmiddellijk in vrijheid worden gesteld Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar 's-Heer Arendskerke D. J. Baars, voorheen zendingspredikant woonachtig te Velp, die bedankte voor Sloten (Fr.). Aangenomen naar Kolder- en Dinxterveen (toez.) M. van der Leun, kand. te Sliedrecht, die bedankte voor Omeeren en voor de benoeming tot vicaris te Grote Lindt c.a. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Ermelo J. Kampman te Rijnsburg en C. van der Weele te Leiden. Bedankt voor Sneek en voor Zwaagwest- einde W. Heerma te Veenendaal. Advertentie Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 m. 7.00 - 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10 30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.05 Tweestrijd, hoorsp. 12.15 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gitaarmuz. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad, praatje. 13.20 Metropole-ork., koor en solist. 14.00 Gram. 15.40 Kamermuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-orkest en solist. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en ver enigingsleven, lezing. 18.30 Leger des Heilskwar- tier. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Popul. muz. 20.15 Concert- gebouw-ork. en solist. 22.15 Lichte muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Platennieuws. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Lichte muz. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Amus.progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Voor het platteland, praatje. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksliedjes. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Lich te muz. 17.15 Politiekapel. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: Winkels en winkelstraten op de Nederlandse Antillen door d. J. Hartog. 18.00 Nieuws. Daarna: Comm. op het nieuws en act. 13.30 Roemeense muziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 De Christen in de veranderde samenleving, toespr. 19.25 VARA-varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Dansmuz. 20.35 Millicent, hoorspel. 21.30 Jazzmuz. 21.50 Zang en gitaar. 22.20 Keuren en kiezen, praatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Muzikaal praatje. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muziek (verv.). 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 gevar. muziek. 14.00 Schoolradio. 14.45 Ork.conc. 16.00 Koersen. 16.02 Engelse les. 16.17 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 Report. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Hoorspel. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22 25 Eth- nische muz. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 17.30-17.40 Jeugdjourn. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Kunstrubr. 20.45 Telediscoparade. 20.55 Progr. over de dierenwereld. 21.15 Pas ge perst, nieuwe gram. 21.45 Avondwijding. Advertentie Van Nelle bestellen 1 (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Ingewijden in de bloembollenhandel hebben al lang geweten, dat de Engelse regering niet veel kans meer zou hebben haar beschermende invoerrechten en contingenteringcn te kunnen handhaven als de betalingsbalans positief zou wor den. De besturen van de Engelse en Nederlandse tuinbouw- en bloembollen organisaties kennen de activiteiten van de bloembollenexporteurs en de zwakke zijden van de kopers. Een combinatie van beide feiten heeft hen in 1955 al. doen besluiten maatregelen te nemen, om een overvoering van de Engelse markt te voorkomen. Men vreesde een herhaling van de liberalisatie in 1950- 1951. De export van bloembollen ver dubbelde toen bijna! Aan zon gewel dige uitbreiding is voor koper zowel als verkoper weinig te verdienen. Wel was toen. net als nu. de vraag naar Hol landse bloembollen groot, maar een dergelijke stijging van de aanvoer is moeilijk te verwerken. In 1952 greep de National Farmers' Union, een zeer machtige landbouworgani satie. de gelegenheid aan om hogere in voerrechten in het Parlement te doen be pleiten. De betalingsbalans sloeg echter naar de verkeerde kant uit, zodat er weer een gerede aanleiding was om de invoer te binden aan beperkingen. De verhoging van invoerrechten kon van het verlang lijstje worden geschrapt. Beide partijen hebben de verbetering van de Engelse handels- en betalingsbalans echter met Argus-ogen gevolgd. Bij alle handelsbe sprekingen stonden Engelsen en Neder landers lijnrecht, tegenover elkaar. In Engeland ontwikkelde zich een vrij uit gebreide teelt van tulpen en narcissen en Nederland tobde met een in verhouding tot de teelt te kleine verkoop. De Engelsen, in casu de National Far mers' Union en de Bulb Distributors Asso ciation. hadden het heft in handen. „Geen geld" slaat altijd alle argumenten dood. Intussen kwam men in 1955 wel tot een overeenkomst, waarbij werd afgesproken, dat Nederland hogere minimum-export prijzen zou vaststellen en het zogenaamde bijgoed aan minimumprijzen zou blijven binden. Een liberalisatie of een flinke ver hoging van de invoercontingenten de eis van Nederlandse zijde ging te ver. Toen de Engelsen beter in de deviezen kwamen te zitten is er een chaotische toe stand ontstaan door allerlei belangen en belangetjes. De Engelse kwekers in de National Farmers' Union wilden geen hogere importen, Engelse importeurs die wel veel importvergunningen hadden, hadden dezelfde gedachte, daarbij ver moedelijk gesteund door Nederlanders, die uit die vergunningen voordelen wisten te halen. Er waren mensen, die geen bol meer importeerden, maar hun vergunning ver huurden. Aan de andere kant stonden En gelsen en Nederlanders die het niet zo goed voor elkaar hadden. De Engelsen- met-pech verenigden zich in een nieuwe organisatie, die veel tam-tam heeft ge maakt. Het stond echter vast dat Engeland deze straffe eontingentering niet zou kunnen volhouden. Er bestaat nog een algemene overeenkomst van handel en tarieven (G.A.T.T.) die voor de internationale han del grote betekenis heeft. Bovendien heeft de Amerikaanse staatssecretaris van Han del Anderson een zachte wenk gegeven, dat de dollar zwak begint te worden als de Europese landen hun grenzen niet ver der open zetten voor produkten uit de Verenigde Staten. De 26ste oktober kwamen de National Farmers' Union en de Bulb Distributors Association enerzijds en het Produktschap voor Siergewassen met de Bond van Bloembollenhandelaren anderzijds overeen de afspraak van 1955 te vernieuwen. Bij ^en aanmerkelijke verhoging van het con tingent of liberalisatie zou Engeland zijn invoerrechten dus niet verhogen, maar Nederland zou de minimum-exportprijzen wel optrekken. Als grote verrassing van beide ziiden kwam begin november het bericht dat Engeland de invoer van onder meer bloembollen heeft geliberaliseerd Vandaag zal het bestuur van het P V S de overeenkomst van 26 oktober be preken. Als de overeenkomst wordt goed gekeurd zal de verordening Exportprijzen Bollen en Knollen van Bloemgewassen oogst I960 moeten wijzigen. Het is tot nu ♦oe gewoonte geweest, dat men ver ordeningen niet midden in het seizoen wijzigde. Men zal dus van deze gewoonte moeten afwijken. Advertentie van rheumatiek. spit. ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt daarvoor Togal, het middel bij uitnemendheid, dat kan baten, waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95. f 2.40. f 8.88. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers over de belasting op vermakelijkheden is het aan tal bezoekers aan vermakelijkheidsinstel lingen teruggelopen van 111'/z miljoen in 1957 tot 106'/2 miljoen in 1958. Per inwoner berekend daalde het aantal bezoeken van 10,2 in 1957 tot 9,5 in 1958. Het bioscoop bezoek daalde van 5,9 op 5,5 per inwoner. Het door het publiek bestede bedrag verminderde eveneens, ofschoon in veel mindere mate, namelijk van 138,7 mil joen in 1957 tot 137,3 miljoen in 1958. Gemiddeld gaf elke Nederlander 12,28 voor vermaak uit in 1958, tegen 12,65 in 1957. Van elke voor vermaak uitgegeven gul den betaalde het publiek 19 cent belasting. De totale belastingopbrengst bedroeg ruim 28 miljoen. Advertentie Van Nelle bestellen 1213. Vooruit dan maardan ga ik maar verder vissen, dacht Ipso en hij gooide opnieuw z'n simmetje rut. Hij hoefde maar even te wachten; toen haalde hij al een andere vis op, een stuk groter dan de eerste. Maar toen hij de vis beetpakte, begon die ook al te smeken. Laat me asjeblieft gaan, best vissertje! Je vangt, vast wel 'n veel grotere vis dan ik! Nou nog mooier, mompelde Ipso. Zo kan ik wel aan de gang blijven en nóg zonder vis thuiskomenVooruit dan maar, ga maar. En hij gooide de dankbare vis terug in het water Het kweken van krokussen is nu ook niet meer zo gemakkelijk, want de keuringsdienst voor de bloembollen en de Plantenziektenkundige Dienst laten er een wakend oog over gaan. Dat betekent, dat er geen slechte plekken meer in de par tijen op het veld of in de schuur mogen voorkomen. Met harde hand is het mes in de teelt gezet: bij het instellen van de keuring op krokussen werd de eerste jaren 50.000 Rijnlandse roede afgekeurd, verleden jaar was dit nog maar 20.000 r.r. en dit jaar 13.000 r.r., aldus verklaarde de de heer Limburg in zijn rapport voor de ledenvergadering van „Het Bijgoed", die maandagmiddag in „Brinkmann" in Haar lem werd gehouden. Door deze maat regelen is men het virus aardig de baas geworden. Het vrij plotseling opgedoken aaltje zal net als dat in de narcissen niet veel kans krijgen om het vernietigen van de bollen lang vol te houden. Door de partijen een warmwaterbehandeling te geven kan men deze kleine beestjes doden. Verleden jaar is men daarmee begonnen, niet precies wetend hoe en wanneer het moest ge beuren, maar de adviezen van het Labora torium voor Bloembollenonderzoek bleken goed te zijn geweest. De deskundigen had den echter geen gelegenheid gehad om proeven te nemen, zodat ieder met veel spanning de resultaten heeft afgewacht. De dreiging van het aaltje kan nu worden afgewend. De voorzitter, de heer J. J. Bos, had reeds in zijn openingswoord gewezen op de prettige samenwerking met de keu ringsdiensten en de Plantenziektenkundige Dienst. Men had daardoor een keuring op kunnen stellen, waarbij men het produkt redelijk gezond heeft gemaakt en te grote afkeuringen heeft kunnen vermijden Hierdoor werd de kwaliteit opgevoerd, wat een eerste vereiste is voor de vergroting van de afzet. Bij de propaganda zal men gebruik moe ten maken van kleurenplaten. Het bestuur heeft een lijst van 22 nlaten opgesteld. Het heeft ook het Centraal Bloembollen Co mité kunnen interesseren voor de uitgave van een brochure over het bijgoed. Deze zal echter 50.000 vergen, als men de boekjes gratis zal verstrekken. De heer Bos wees er nog op, dat het in de afgelopen zomer met de meeste ge wassen goed gegaan is. Ondanks de abnor male zomer is de oogst goed geweest en waren de prijzen van zeer goed tot matig. Het laatste in die gevallen, waarin de cul tures zich snel kunnen uitbreiden. Er be staat kans, dat de markt hiermee spoedig zal worden overvoerd. Gelukkig biedt Engeland door de liberalisatie mogelijk heden voor een grotere export. De heren M. v. d. Geest te 's-Graven- zande en J. H. Weijers uit Hillegom namen de plaatsen van de heren P. Drost en P J. van Velden in. Er heeft zich nog een uitvoerige dis- Advertentie Wollen shawls moderne ruit- en NI streepdessins ^J9S sportieve patentsteek in vlotte strepen t-A i A Handschoenen uitsluitend met zuiver wollen tricot gevoerd Gladde Nappa soepele kwaliteit O95 Pebble grain sportief en modern Antika autohandschoenen met tricot strips |^|7g 53. Maar als hij zijn onschuld volhoudt, dwingt hij mij hem te laten veroordelen. Dan kan niets ter wereld hem meer redden. Ik kan aan de term „moord" maar één enkele uitleg geven, ik kan de begrippen „overval" en „voorbedachten rade" met de beste wil niet verdon- kere manen. Ik zal verplicht zijn hem schuldig te ver klaren. Heb je hen gewaarschuwd? Ik heb hen gewaarschuwd, ik heb hun de stand van zaken in het gezicht geschreeuwd. Je hebt je beslissing dus genomen? Noodgedwongen. De procedure tegen Delforge is beëindigd. Wat de anderen betreft, ik heb geen voldoen de overtuigend bewijs van hun medeplichtigheid, dat wil zeggen van hun direkte en daadwerkelijke mede plichtigheid aan de moord, om een vervolging in te stel len. Dat ben je toch met mij eens? Na heel lang nadenken zei Duchemin: Je bent natuurlijk bang, dat een deel van de waar heid ons tot dusver is ontgaan. Jij niet? zei Lheureux. Eerlijk gezegd wel, antwoordde Duchemin. Zijn gezicht stond ver van vrolijk. Duchemin, ik moet je een gekke vraag stellen. Is het mogelijk, bestaat er enige kans dat Delforge Vindon niet heeft vermoord? Het is een onzinnige vraag maar dit is van het begin tot het einde een onzinnige zaak geweest en het trieste gevolg is dat ik vrijwel nergens zeker meer van ben. De commissaris haalde zijn schouders op. Als dat mogelijk is, zei hij zal ik een ander vak moeten kiezen. En jij ook. Ik verzeker je dat niemand anders Vindon heeft kunnen vermoorden. Wat ik voel aankomen, wat ik stellig verwacht, is dat die uitgekook te Christiane d'Engoult nog een of ander schrikbaren de verrassing achter de hand heeft. Maar wat dan? Ik wou dat ik het wist. Ik wou, dat ik er maar enige notie van had! Haastig voegde hij er aan toe: Hoor eens. haast hebben wij ten slotte niet. Wacht nog een poosje. Ik heb het je meer dan eens willen vragen, maar ik was bang dat je me in mijn gezicht zou uitlachen. Maar nu jij je even onzeker blijkt te voe len als ikzelf, zou ik zeggen, doe me een genoegen en houdt de zaak aan. Twee weken later was Duchemin nog niet in staat ook maar enig nieuw licht op de zaak te doen schijnen. Hij had geen feiten meer ontdekt en was niet meer op nieuwe ideeën gekomen. Met de grootste tegenzin zond de rechter van instruc tie het dossier-Delforge door naar de procureur-gene raal en de machinerie van de wet zette zich in be weging. Binnen de kortst mogelijke tijd was Delforge door de betreffende autoriteiten schuldig bevonden aan moord en de rechtszaak nam een aanvang. HET PROCES En het proces vond doorgang, onvermijdelijk. Lheureux en Duchemin zagen het in zorg en span ning tegemoet. En dat terwijl van zuiver beroepsstand punt bezien alles voortreffelijk ging. Haast al te voortreffelijk, zei de politieman. En de rechter voegde er aan toe: Ik heb nog nooit met een tegenpartij te maken gehad, die zich met zoveel kalmte en gela tenheid in de gang van zaken schikte. Ofschoon Beuvry geen nieuwe argumenten had weten aan te voeren om de wel zeer zwakke verdediging van Delforge te steunen, had hij ook niets ondernomen om uitstel van behandeling te verkrijgen. Het leek er bijna op, dat hij haast had om met zijn cliënt voor de recht bank te verschijnen. Hij is vermoedelijk bang dat hij zelf nog vóór de beklaagde zal sterven, mompelden ze achter zijn rug. En wanneer zij alleen met hèm te maken hadden ge had, zouden Lheureux en Duchemin zich niet eens heb ben verbaasd of verontrust. Maar zij wisten, dat de werkelijke raadslieden van Delforge: Lorrain en Chris tiane d'Engoult waren en zij vreesden dat dit tweetal dat over heel wat meer hersens beschikte dan de oude advocaat en fel geladen was over deze aanklacht, nog iets achter de hand had dat zij pas ter zitting zouden onthullen om de tegenpartij bij verrassing te nemen. NEL Wat men aan de Parijse balie ondeugend „het laat ste optreden van mr. Beuvry" noemde, bleek in staat grote belangstelling te wekken. Vermoedelijk omdat men zijn ondergang wilde aanschouwen, want hij had als tegenspeler advocaat-generaal Griffe gekregen, een harde, zakelijke figuur, die geen woord te veel zei en gewend was recht op zijn doel af te gaan. Men ver wachtte vermoedelijk dat president Lobligent, die be kend stond om zijn goedhartigheid, het evenwicht tus sen deze zo ongelijke partijen zou herstellen. Wat de jury betreft: men was in vakkringen algemeen van mening, dat Delforge geen betere had kunnen wensen: vier onbeduidende en van eigen gewicht overtuigde mannen, die stellig niet opgewassen zouden blijken te gen de beide andere leden: een heftige huisvrouw, die oud genoeg was om de moeder van de verdachte te kunnen zijn en een gepensioneerd kolonel van het type oud-koloniaal. Uit collegialiteitsoverwegingen had geen enkele krant op grote schaal melding gemaakt van deze ge ruchtmakende zaak, waarbij een weekblad betrokken was. En toch was er publiek aanwezig. Een grote toe loop van publiek zelfs, druk pratende belangstellenden die de tribune geheel vulden. Delforge, die onder bewaking binnengeleid werd, maakte de meest voortreffelijke indruk welke een be klaagde maar kan maken. Hij toonde een betrokken, maar beheerst gezicht en leek niet verslagen. Hij vat te het gebeuren zeer ernstig, maar niet tragisch op. De griffier las de akte van beschuldiging voor, die niet naliet de nodige indruk te maken. Men begreep niet volkomen duidelijk de strekking van bepaalde over wegingen, die ogenschijnlijk van zeer ondergeschikt belang waren. Bijvoorbeeld de vermelding, dat ver schillende slachtoffers van Vindons chantagepraktijken herhaaldelijk bijeenkwamen en gezamenlijk „verdedi gingsmaatregelen" beraamden en tevens ten uitvoer brachten waardoor de beklaagde met betrekking tot de moord aan een zekere beïnvloeding kon hebben bloot gestaan. Dit was, onder woorden gebracht door de ad vocaat-generaal, het restant aan gewetensbezwaren van rechter van instructie Lheureux, die de deur niet had willen sluiten voor mogelijke verzachtende om standigheden in het voordeel van de verdachte en voor een onderzoek naar de medeplichtigheid, althans in morele zin, van diens vrienden. Er liep een rilling door het op de tribune verzamelde publiek. Men voelde, dat de kans op een verrassende ontknoping allerminst uit gesloten moest worden geacht. (Wordt vervolgd) Advertentie Van Nelle bestellen I cussie ontwikkeld tussen de heer H. Bruijn namens de Texelse kwekers en de heer Limburg over de noodzaak om de reclame termijn voor aaltjes te verlengen tot 15 september. De Texelaars zijn van me ning, dat dit te laat is om de bollen na eventuele afkeuring nog een warmwater behandeling te geven. De heer Limburg achtte het voorstel redelijk en bovendien was er maar weinig aantasting. „Waarom verlengt men die als er bijna niets voor komt?" aldus de heer Bruijn. De voor zitter kwam tot de conclusie, dat men het best nog eens het advies van het Labora torium kan inwinnen en dan verdere stappen ondernemen. De heer M. Hoog jr. vertoonde na afloop zijn schitterende kleurendia's van vele bekende en onbekende bijgoedgewassen. Op voorstel van de afdeling bloemkwe kerij heeft het bestuur van het Landbouw schap zich bezig gehouden met de teelt maatregelen bloemkwekerij van het jaar 1960. Het Landbouwschap heeft daarbij over wogen, dat de uitkomsten van de bloem kwekerij in de voorbije periode en de vooruitzichten in de toekomst een matige uitbreiding van de bloemkwekerij recht vaardigen. Het bestuur heeft derhalve aan het Pro duktschap voor Siergewassen voorgesteld het bloemkwekerijareaal in 1960 met vijf procent uit te breiden. Advertentie Van Nelle bestellen 1 Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Woensdag 20 uur: Concert door symfonie-orkest „Haerlem". Stadsschouwburg: Vandaag tot en met donderdag 20 uur: ABC-cabaret met „Laat je niets wijs maken". Frans Halsmuseum: Vandaag 20 uur: Pianovoordracht door Marion Pollard. BIOSCOPEN Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Lezing dr. Jef Last over „Het Verre Oos ten". (Wereldreizigersserie). Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Opmars naar de galg", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Kinderen die niet gewenst zijn", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Slag om de V I", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Straat zonder einde". Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „In handen der roodhuiden", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Mensen in het hotel", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19.30 uur: „De tien geboden", alle leef tijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel: Tot 20 december dage lijks 10 tot 17 uur en zondags 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Judith Laqueur- Révész en M. C. Escher. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 6 december dagelijks (behalve zon dags) van 11 tot 17 uur: Expositie van werk van Chapon. Hof van Heemstede: Expositie van werk van Liesbeth Sayers, Joz. de Ridder, F. A. van Velsen en Jan Wiegman. „In t Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 december dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van werken van Theodoor Heijnis. De Waag (Spaarne 29): Tot 30 november dagelijks van 12 tot 16.30 uur, zondags van 14 tot 16.30 uur: Expositie van werken van A. L. Koster. Museum „Het Huis Van Looy": Tot 14 december dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, des zondags van 14 tot 17 uur: Leden ten toonstelling van het Ge nootschap „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Minerva Theater: woensdag 13.45 en 16 uur: St. Nicolaasfeest. (Verder raadplege men de rubriek ..Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 20 novem ber). Advertentie Van Nelle bestellen

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 4