Mode Nieuwe maatregelen voor IJselmeervissers Havenberichten IJmond-agenda Brillen Hoorbrillen Hoorapparaten Getekende grapjes in een keldertje KOUSENREPARATIE Oud-belasting- ambtenaar knoeide in boekhouding DAVO-haarden 5 Uitkeringsregeling zal groter aantal belanghebbenden omvatten Bevestiging en intree van ds. Salverda in classis Breda Blijvende geschenken Kamerlid mr. M. Vrolijk over kabinet-De Quay Nh. Philharmonisch Orkest in Kennemer Theater Ontspanningsavond over B .H .K .-donateur s Fa. DE VILDER BRANDWIJK Testpiloot kiest T-Ford Haarlemse politierechter LOENDERSLOOT DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 „Een technisch verantwoorde bevissing van het verkleinde IJselmeer zal door on geveer 300 familiebedrijven kunnen ge schieden. In de komende 15 jaar zal het aantal vergunningen ongeveer gehalveerd moeten worden. In die tijd zal namelijk het zuidelijke bekken van het IJselmeer door de dijk Lelystad-Enkhuizen zijn af gesloten. Er blijven dan ca. 130.000 hec tare van dé thans nog aanwezige 240.000 hectare viswater over". Dit delen de ministers van Landbouw en Visserij en van Verkeer en Waterstaat mede in een brief aan de Tweede Kamer. De ministers achten het daarom nood zakelijk de kring van belanghebbenden in de zin van de Zuiderzeesteunwet 1925, de uitkeringen voor belanghebbenden na het 65ste jaar en de technische maatregelen ter verbetering van de visserij op het IJselmeer uit te breiden. Afgaande op voorlopige schattingen zal de opbrengst van het verkleinde meer on geveer zestig percent zijn van de op brengst 1950/52. Op basis van de thans gel dende prijzen zou dit een besomming van ongeveer zes miljoen gulden betekenen. Het vergunningsbeleid zal volgens de mi nisters gericht moeten zijn op volledige werkgelegenheid. Op korte termijn zijn en kele visserijtechnische maatregelen no dig, welke van sterke invloed zullen zijn op de bedrijfsvoering van de seizoenvis sers. Het is noodzakelijk ter verbetering van de visstand de kuiltijd op aal en de zomer-, visserij met staande netten op snoekbaars en baars verder te beperken en de zegen visserij op snoekbaars te verbieden. Een ingrijpende beperking van de sleepnetvis serij op snoekbaars en baars heeft inmid dels plaats gehad. Grootte en vangcapaciteit van schepen zijn van invloed op het aantal mensen en schepen ter visserij. De beperking van het motorvermogen dient ongeveer op het tegenwoordige niveau van kracht te blij ven. De toekomst vraagt om kleine sche pen met niet al te grote investeringen. Het ligt in het voornemen der ministers om met wijziging van de Zuiderzee steunwet de regelingen voor geldelijke te gemoetkomingen voor afvloeiende vissers te verbeteren. Voor jongeren dan 65 jaar kan met de bestaande uitkeringen worden volstaan. Anders ligt het met de uitkeringen na het 65ste jaar. Het overgrote deel van de belanghebbenden, namelijk degenen ge boren na 1890, ontvangt na het bereiken van de 65-jarige leeftijd geen uitkering krachtens de Zuiderzeesteunwet. Tenein de de uitkeringsregeling meer aan het ge stelde doel te doen beantwoorden, achten de ministers het noodzakelijk de uitvoe ringsbesluiten van de Zuiderzeesteunwet zodanig te wijzigen dat de voortgezette uitkering na het 65ste jaar tevens van toepassing wordt verklaard op hen geboren na 1890. Deze voortgezette uitkering zou dan moeten neerkomen op 25 percent van de uitkering voordien of maximaal 700 per jaar. Aangezien de beperking van het vis water echter van belang is voor een gro tere kring dan de thans belanghebben den en wel in het bijzonder voor diegenen die gevestigd zijn in plaatsen welke niet aan open water blijven, kan met een ver betering van de tegemoetkomingsregelingen (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Naast de gezellige snorrende kachel en de heerlijke lange avonden kennen we nog andere geneugten, die ons de soms zo wei nig aanlokkelijke winter helpen door te komen. Sleeën, schaatsen en wandelen door de besneeuwde duinen en voor de meer bevoorrechten een vakantie in een wintersportcentrum maken de winter voor velen zeer attractief. Vooral wanneer je voor deze koude spor ten goed gekleed bent en de sneeuw en gure wind je niet kunnen deren. En dat je er sportief, praktisch, fleurig en jeugdig uit kunt zien, heeft Gretha de Bruyn ons zaterdagavond tijdens een show in Bou- wes te Zandvoort duidelijk bewezen. Bij het samenstellen van een winter sportgarderobe moeten we met verschil lende belangrijke factoren rekening hou den. Allereerst moeten het jack en panta lon, die tijdens het skieën gedragen wor den winddicht en waterafstotend zijn, zo dat men niet na een enkele valpartij al meteen doornat is. Verder moet de kle ding de nodige bewegingsvrijheid geven en niet gespannen om het lichaam zitten. Ideaal in dit opzicht is de Helanca panta lon vervaardigd van elastische garens en wol. Naast de noodzakelijke eigenschap pen zoals waterafstotend en ijzersterk is ze ook rekbaar in de lengte, waardoor de pasvorm steeds perfect is. Van dezelfde elastische garens zijn ook de effen ski- pakken, die het gehele lichaam omsluiten, van voren door een lange rits gesloten worden en aan de boord en manchetten met een witte gebreide bies zijn afgezet. Men zit er heerlijk warm ingepakt, maar toch gaat begrijpelijkerwijs de voorkeur uit naar de meer vlottere combinatie van jack en pantalon. Veel van de anoraks zijn reversible, wat vooral voor de wat druk kere dessins een uitkomst is; vervelt het streep- of fleurige „glas in lood" dessin, zoals we dat op de show getoond zagen, dan zorgt de effen binnenkant weer voor het nodige evenwicht. Al deze jacks zijn op de rug, schouder en voorkant dubbel, en de zakken zijn steeds met rits afge sloten. Aardig zijn de geplooide capuchons, die met een rechte band zijn afgewerkt, zodat het touwtje, dat normaal de ruimte bijeen- rijgt niet meer nodig is. Ideaal zijn ook de reversible witte wollen zeeduffel mantels met ninoflex gevoerd. Naast de levendige en fleurige pullovers in Noorse motieven zijn de behagelijk warme truien in bouclé mohair voor dit seizoen zeer modieus. Ook de vesten van bouclé, die minder hoog in prijs liggen zul len het zeker goed doen. Er was keuze ge noeg en deze sportshow leverde ons het be wijs, dat men voor niet al te veel geld een aan alle eisen beantwoordende win tersportgarderobe kan aanschaffen. Katij voor de thans belanghebbenden niet wor den volstaan. De ministers achten uitbrei ding van de kring van belanghebbenden nodig met de jaarklassen 1907-1912. Ook de belanghebbende deelvissers krij gen bij het bereiken van de 65-jarige leef tijd een voortgezette uitkering. Voorts zal nauwkeurig worden bepaald aan welke normen een deelvisser moet voldoen om zijn rechten als belanghebbende te kun nen uitoefenen. Naar de mening van de ministers bestaat er in het algemeen geen aanleiding bijzon dere regelingen te treffen voor de wedu wen van afgevloeide vergunninghouders of deelvissers, aangezien hierin tot het 65- ste jaar door de weg, welke het alge meen weduwenpensioen regelt, is voor zien. De ministers willen de bestaande leef tijdsgrens beneden welke de afgevloeide IJselmeervissers passende arbeid moe ten aanvaarden 60 jaar, handhaven. Het is voorts noodzakelijk dat tegemoet koming wordt verleend voor overbodig ge worden schepen en netten. Een regeling hieromtrent zal nader worden uitgewerkt. Het feit dat de inpolderingswerkzaam heden in 1950 zijn hervat, is voor de minis ters aanleiding belanghebbenden die na 1950 het bedrijf hebben verlaten onder de regelingen te doen vallen. De ministers willen ten slotte de vergun ninghouders bij het bereiken van de 65-ja- rige leeftijd in het algemeen met een rui me overgangsbepaling voor de beslissing stellen óf de vergunning in te leveren en in aanmerking te komen voor een uitke ring óf de visserij te blijven voortzetten met verlies van rechten. Aan de reservering van vergunningen wil len de ministers een limiet van een jaar verbinden. De kosten van de voorgestelde voorzie ningen zullen 8 a 9 miljoen gulden bedra gen, te verdelen over 15 a 20 jaar. Ds. F. P. Salverda uit Hoofddorp, voor heen predikant van de protestantse kerk in Indonesië zal zondagmiddag 13 december om drie uur te Etten, na vooraf 's morgens om tien uur te Leur te zijn bevestigd door ds. P. Visser uit Apeldoorn, intree doen als predikant van de hervormde gemeente van Etten en Leur in de classis Breda, waar hij beroepen is in de vacature van ds. M. J. van den Berg, die op 20 september van dit jaar naar Zundert is vertrokken. Ds. Salverda werd op 19 november 1919 in Ommen geboren. Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Haarlem en studeerde daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1946 zijn kerkelijk voorberei dend examen deed. Verder studeerde de heer Salverda van eind 1946 tot begin 1948 nog ongeveer anderhalf jaar aan het Eden Theological Seminary te St. Louis in Ame rika. Nadat kandidaat Salverda na zijn terugkeer in Nederland in 1948 door het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands hervormde kerk ging hij eind 1948 als predikant met de „Volen- .dam" naar Australië. Vandaar ging hij naar Indonesië en hij werd op 27 februari 1949 in de Willemskerk te Djakarta door dr. M. van der Voet bevestigd als predi kant van de protestantse kerk in Indone sië. Ds. Salverda was eerst enige tijd werk zaam te Djakarta, daarna van 1950 tot 1955 ongeveer vijf jaar te Palembang en vervol gens nog enige tijd te Djakarta, vandaar hij in maart van het vorige jaar naar Neder land terugkeerde. Na zijn terugkeer in Ne derland is ds. Salverda van 1 januari tot 1 juli van dit jaar een half jaar te Apel doorn werkzaam geweest als ziekenhuis predikant. Sinds 1 september van dit jaar verleent hij nog bijstand in het pastoraat te Beverwijk-Heemskerk in de Oosterwijk. Tijdens zijn ambtsbediening in Indonesië was ds. Salverda van 1949 tot 1950 secre taris van de protestantse radioraad te Dja karta; van 1951 tot. 1955'voorzitter van de christelijke school te Palembang; van 1955 tot 1956 praeses van de Nederlands spre kende kerkeraad te Djakarta en van 1955 tot het vorige jaar scriba van het gemeen schappelijk moderamen van de kerkeraden van het Nederlands sprekend en Indone sisch sprekend gedeelte van de protestant se gemeente te Djakarta. Advertentie GOUD! UMUIDEN w' ZWIJNDRECHT KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 Mr. M. Vrolijk, lid van de Tweede Ka mer heeft maandagavond voor de leden van de afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid gesproken over zijn partij en het kabinet-De Quay. De spreker her innerde eerst aan de gevoelens van solida riteit die in brede kringen van de bevol king na de tweede wereldoorlog aanwezig waren. Een gevolg van de algemene nei ging meer begrip voor elkaar, eikaars geestelijke instelling en opvattingen te hebben, was onder andere de oprichting van de Partij van de Arbeid. De gedachte van het wederzijdse begrip leefde niet al leen in deze partij, doch ook bij de Katho lieke Volkspartij. Het eerste kabinet na de bevrijding was dan ook een samengaan van KVP en P.v.d.A; beide waren vooruit strevend en wisten elkaar te vinden om het noodzakelijkste werk ten behoeve van het volk te doen. Langzaam maar zeker kwam er verzet. De conservatieve krachten bundelden zich. De tegenstelling tekende zich al spoedig af: behoudend-progressief. „Te kenend voor het behoud is", aldus de heer Vrolijk, „dat de heer Weiter op zijn oude dag nog in de politiek ging om een eind te maken aan de sedert de bevrijding be staande P.v.d.A.-KVP-samenwerking. Daarmee heeft de KVP de eigen begin selen van de tafel geschoven, aldus de spreker. De beslissende aanval op de so cialistische ministers leverde in decem ber '58 het tweetal Welter-Lucas. „Een persoonlijk succes voor de heer Welter, die daardoor geen mooiere levensavond had kunnen hebben", aldus spreker. De heer Vrolijk zag het kabinet-De Quay als een produkt van zijn tijd, het moet een halt toeroepen aan elke socialistische ver andering in de maatschappij. Hij zei dat de Partij van de Arbeid geen vertrouwen meer kan hebben in die sfeer, waarin de schotten tussen de bevolkingsgroepen al leen maar hoger worden opgetrokken. Deze ontwikkeling noemde de heer Vro lijk verontrustend voor de eenheid die in ons volk zou moeten zijn. „Laten wij toch prettig samenwerken. Maar laten wij dan ook mogen vechten voor onze beginselen", zo riep de spreker nog uit, waarna hij tot slot verkondigde, dat naar zijn mening de verkiezingsstrijd sedert de intrede van het kabinet-De Quay is begonnen. Woensdagavond 25 november concer teert het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends in het Kennemer Theater te Beverwijk. Het programma luidt: Sinfonietta van Jan Mul; Vioolconcert nr. 3 van Camille Saint Saëns en Symfonie in d kl. t. van César Franck. Solist in hét derde vioolconcert is de jonge Nederlandse violist Jean Louis Stuurop. Hij werd in september 1936 ge- geboren. Jean Louis Stuurop studeerde aan het Muzieklyceum als leerling van de we reldberoemde vioolleraar prof. Oskar Back. In 1952 debuteerde hij te Arnhem en na concerten met de Nederlandse or kesten, trad hij in 1956 voor het eerst op met het Concertgebouworkest. In 1954 ver wierf hij bij het internationale violisten concours „Arrigo Serato" te Rome, de eni ge prijs in het concours uitgereikt. Op het concert te Beverwijk speelt hij het derde vioolconcert van Saint Saëns. Een sierlijk concert, geraffineerd violistisch van opzet. AFSCHEID VAN Ds. SALVERDA. Ds. F. P. Salverda heeft in de wijk Oos- terwijk van de Ned. Herv. gemeente te Beverwijk geassisteerd zolang hier nog geen wijkpredikant is benoemd. Hieraan is thans een einde gekomen door zijn be noeming als dominee te Eetten-Leur. Zon dagmorgen 29 november om tien uur zal hij afscheid nemen van de gemeente. Het centrale administratiegebouw en de grote recreatiezaal van het recrea tiecentrum „Het Grote Bos", van de Hervormde Kerk in Doorn, is in de nacht van zaterdag op zondag vol komen door brand vernield. Het ge bouw is ruim twee jaar geleden ge reed gekomen, nadat een houten re creatiezaal door brand verloren was gegaan. Thans zijn het kantoor, de ontvangstruimte, de bibliotheek met veel omiervangbaar documentatiema teriaal, de keuken, de grote eet-recrea- tiezaal en de kleine eetzalen, met elkaar een oppervlakte van 650 vier kante meter beslaande, verloren ge gaan. De schade bedraagt enkele tonnen en wordt door verzekering ge dekt. De Doornse brandweer was zeer snel ter plaatse, maar kon niet veel uitrichten, omdat, de druk op de water leiding gering was en de vijvers in het bos droog stonden. Een kwartier na de ontdekking van de brand stond dan ook al vast, dat het gebouw niet te redden was. Het muziekprogramma dat de Bever wij kse Harmoniekapel zaterdag in het Kennemer Theater voor vele belangstel lenden uitvoerde, omvatte een viertal werkjes, omlijst door enkele marsen. Het cabaretgezelschap van Gert Kommer wijdde zich na de pauze aan een gevarieer de bundeling van liedjes en schetsen, zo dat de donateurs van de B.H.K. een af wisselende ontspanningsavond konden meemaken. Directeur H. N. van Ossenbruggen had zich ook ditmaal extra beijverd met een verzorgd concert voor de dag te komen: Franz von Suppé's Ouverture „Piqué Dame" was voorafgegaan door een uit stekend gespeelde Engelse mars van Ord Hume, waarin ondermeer voortreffelijk trombonewerk te beluisteren viel. De ouverture liet de directeur puntig en juist geaccentueerd voordragen, waarbij vooral de muzikale kwaliteiten van de lage regis ters van de kapel opvielen. Trouwens, de fluitist en de klarinettisten leverden even eens fraai partij. Geïnspireerd op de legendarische Spaan se held „Le cid" schreef Jules Massenet de gelijknamige opera, waaruit het korps de balletsuite vertolkte, goed van samenspel en vlot van ritme. De hobosolo was zeer goed. De populaire Slavische Rhapsodie van Friedemann spande, wat de uitvoering be trof, echter de kroon. Hierin was de kapel op zijn best; voor de liefhebbers van har- moniemuziek was het een muzikaal fes tijn. Er is een grote vooruitgang bij de kapel te constateren, die het beste doet verwachten voor volgende uitvoeringen. Gert Kommer ontpopte zich als een ge zellige prater, die zijn liedjes en schetsen vlot bracht, daarin bijgestaan door z'n col lega's „Boeda" en Rudi Bruins met een vlotte pianist John Markus op de achter grond. ..Oude liefde roest niet", „Het aan zoek" en „Handige handigheidjes" boden de lachlustigen, en dat waren er velen, ge legenheid tot ontspanning in de goede zin van het woord. A. J. van der Weijden Advertentie WASMACHINES CENTRIFUGES VERKOOP - INRUIL De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Koopt bfi de vakman! Getekende grapjes, cartoons noemt men ze, zijn vooral na de oorlog populair ge worden. Het lijkt wel alsof een leger van cartoonisten na de oorlog een offensief is begonnen. Hun aantal is groot en hun pro- dukten zijn een veelvoud van duizenden in een paar lijntjes geschetste humoristi sche situaties per jaar. Cartoons zijn in korte tijd zeer bemind geraakt bij een grote schare mensen. In Beverwijk heeft men nu een tentoon stelling van cartoons. Ruim tachtig zijn er bijeengebracht en het aardige ervan is dat de ontwerpers van deze cartoons amateurs zijn. Zij verdienen hun dagelijks brood met andere bezigheden dan het maken van grappige tekeningen. In hun vrije tijd ech ter zijn sommigen verdienstelijke car toonisten, die zo af en toe het geluk heb ben dat een krant hun tekeningen plaatst. In het gebouwtje een kelder aan de Dennestraat te Beverwijk,-is het werk te zien van Rob Jansen, Jac. Nauta, Ko van de Spoel, Klaas Groot, Evert de Graaf Bierbrouwer, B. Oosterwold en Alex de Vilder; de laatste is een Beverwijker. de overigen wonen ver buiten de IJmond. De expositie is een poging van de jeugd vereniging „De Ruimte" om te komen tot een zinvolle vrijetijdsbesteding. Het ligt in de bedoeling jongelui bij elkaar te bren gen, die iets anders doen in hun vrije tijd dan naar voetbalvelden rennen. De belangstelling voor de smaakvol in gerichte en knusse expositie is in het af gelopen weekeinde al groot geweest en hierom lijkt het er wel op dat „De Ruimte" succes heeft met deze tentoonstelling, die behalve tal van getekende leger- en maan- raketgrapjes, ook nog boeiend fotowerk van de jonge Beverwijker René van der Meulen bevat. FEEST VOOR „KENNEMERS"-JEUGD De jeugd van de veertienjarige Bever wij kse voetbalvereniging „De Kennemers" heeft zaterdagmiddag in „Het Centrum" een feest gehad. Er werden enige films ver toond over de voetbelwedstrijden Holland —Frankrijk en Engeland—Fifa. De kin deren hebben hier zeer van genoten. Later heeft de voorzitter van „De Kennemers", de heer M. Lindner, die bij de voetballende jeugd bekend staat als „Ome Max" over de geschiedenis van de jubilerende voet balvereniging gesproken. De vereniging heeft een roemrijk verleden, heeft een pe riode van grote bloei achter zich. Thans zijn er wel een paar moeilijkheden, doch de heer Lindner twijfelde er niet aan dat men deze ook te boven zou komen. De ver eniging is wat dit betreft voor een groot deel afhankelijk van de jeugd. Advertentie SNEL en VAKKUNDIG KENNEMERLAAN 155 Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bomrna van Drammen; Philetas, Kopenhagen; Mironijch, Archangel, gezaagd hout lossen Zaandag; Frey. Londen; Vliestroom, Liverpool: Clangula, Liver pool; Helios. Domsjö; Belgia, Gothenburg; Mel- lum, Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Olympic Flame, Mobile; Rokin, Waya. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Rondo van Antwerpen; Steinbuck, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Mayfleet naar Portland, ledig van Hoogovens; Orion, Aar- hus; Olivia, Constanza; Anna Elizabeth, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Leo, Rotterdam; Neth. Coast. Rotterdam; Ruegen, Hamburg; Ems, Gothenburg; Mary Nuebel, Hamburg, van Zaan dam (survey); Morag, Antwerpen; Madjoe, Ant werpen; Eemsborg, Delfzijl; Frey, Malmö; Wex ford. Boston, stukgoed geladen Koog aan de Zaan. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Niobe naar Gdynia; Argo, Këhii, ledig van Zaandam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De Amerikaanse testpiloot Lin Hen- drix bereikt met de nieuwe Thunder- chief F-105, een gevechtsbommenwer per voor de tactische luchtmacht, een snelheid van meer dan 2.000 km/u. Op de begane grond geeft de vlieger echter de voorkeur aan zijn T-Ford, die hem elke dag met een maximum snelheid van 60 km/u. veilig op de plaats van bestemming brengt. De Haarlemse politierechter mr. II. J. Ferwerda heeft maandag een 68-jarige oud-belastingambtenaar uit Haarlem we gens valsheid in geschrifte veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman had een maand gevangenis straf onvoorwatardelijk gevorderd. De gepensioneerde belastingambtenaar werd ten laste gelegd dat hij tussen 1955 en 1958 een aantal bedragen in het kas boek van een aannemer had vervalst in opdracht van zijn schoonzoon, een accoun tant, die hij met het bijhouden van de administraties hielp. De verdachte gaf het hem ten laste geleg de feit toe. De bedragen waar het hier om ging moesten, zo zei hij, veranderd worden om te verdoezelen dat de aannemer „zwar te" lonen uitbetaalde. Verdachte erkende geweten te hebben dat de door hem ge boekte cijfers niet in overeenstemming met de werkelijkheid waren. „Ik heb eerst tegengesputterd maar heb toch de opdracht uitgevoerd," zei hij. Bedoelde bedragen wa ren door de accountant met potlood in het kasboek geschreven. Naderhand had de verdacht ze met inkt overgetrokken. In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie op dat verdachte een groot aantal van dergelijke vervalsingen had ge pleegd. Hij achtte het feit daarom zo ern stig, omdat verdachte als oud-belasting ambtenaar met een lange en goede staat van dienst beter had moeten weten. De raadsman van verdachte, mr. O. H. van Wijk, was van oordeel dat het aandeel van zijn cliënt in de fraudes maar gering was. Hij trok in twijfel of het overtrekken met inkt van met potlood geboekte bedra gen als vervalsen kan worden aangemerkt en dus een strafbaar feit oplevert. Her innerend aan de goede staat van dienst van zijn cliënt als belastingambtenaar ver zocht mr. Van Wijk de uiterste clementie. „Een voorwaardelijke straf zal voor mijn cliënt al zwaar genoeg zijn". In paspoort geknoeid Een 31-jarige vrouwelijke gemeente ambtenaar uit Castricum werd veroordeeld tot een boete van honderd gulden wegens het in het bezit hebben van een paspoort waarin was geknoeid. De geboortedatum van verdachte, 19 maart 1928, was namelijk veranderd in 19 maart 1938. Verdachte be weerde dat haar paspoort tijdens een va kantie in Italië door wijn vochtig was ge worden. Daardoor was de geboortedatum doorgevlekt. Een Italiaanse vriend had daarna deze datum onjuist neergeschreven. Politierechter: „U zegt dat die vlek dooi de wijn kwam. Gek is dat, ik wist niet dat Italianen radeerwater dronkenBij het scheikundig onderzoek was namelijk ko men vast te staan dat het verwijderen van de oorspronkelijke geboortedatum met ra deerwater of bleekwater was gebeurd. Ver dachte bleef ontkennen dat zij de opzet had gehad haar geboortedatum in haar paspoort te veranderen. De officier van Justitie achtte het ten- lastegelegde echter bewezen en vorderde honder gulden boete en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. De politie rechter maakt er alleen een geldboete van. Tennisclub Bakkum heeft nieuwe voorzitter De Tennisclub Bakkum heeft in hotel de Rustende Jager te Castricum de algeme ne ledenvergadering gehouden. Tijdens deze bijeenkomst werden door de voorzit ter, de heer H. Veltman, de prijzen aan de winnaars van de onderlinge competitie uitgereikt. De secretaris, die zijn jaarver slag weer had geïllustreerd met een aan tal dia's kreeg ook nu hiervoor een dank baar applaus. Twee van de aftredende be stuurders, de heren Veltman en Van Mou- rik, hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Als voorzitter werd nu gekozen de heer D. A. van der Horst (voorheen secretaris), en als tweede secretaris werd de heer Uhl benoemd. VCK-dames winnen van SES Het eerste damesteam van de volleybal club „Kralenberg", dat maandagavond tegen de dames van SES I uit Zaandam voor de overgangsklasse dames van dis trict west I in de St. Bavoschool te Bever wijk heeft gespeeld, is er in geslaagd van deze lastige tegenstandsters te winnen. De VCK-dames, die best enige punten konden gebruiken, waren zich hiervan in de eerste set blijkbaar niet bewust. Uitzonderlijk slecht serveren stond de SES-dames een gemakkelijke setwinst toe (215), doch daarna ging het VCK beter, vooral wegens meer verzorgd onderhands opslaan. Dit bracht bij de tegenstandsters verwarring. Achtereenvolgens werden de volgende set uitslagen genoteerd: 1513, 1510 en weer 1513. Na spannende momenten be haalde VCK een 13-overwinning. Door dit resultaat plaatsten de VCK- dames zich meteen in de middenmoot van de afdelingslijst. Volgende week maandagavond ontvan gen de VCK I-dames het team van Flevo uit Enkhuizen. Castricum Vitesse bezorgt kinderen toch Sint Nicolaas Voor de Castricumse katholieke scholen zou het dit jaar bijna een St. Nicoloos- jaar zijn geworden als niet de voetbalver eniging Vitesse zich op het laatste mo ment was gaan inspannen om alsnog een daverend St. Nicolaasfeest voor deze kin deren te organiseren. De katholieke Raad van Overleg, die jaarlijks de organisatie op zich neemt, kan dit jaar geen mede werkers genoeg vinden en het onderwij zend personeel zag ook geen kans iets te organiseren. Toen de jeugd dan ook een briefje mee naar huis kreeg dat er dit jaar geen Sint Nicolaasfeest op school zou zijn sprong meteen het Vitessebestuur in de bres met bezorgde briefjes bij alle ouders om als nog medewerking te vragen wanneer maandag- en dinsdagavond de Vitesse- mensen aankloppen voor een bijdrage. Een mooi initiatief van een vereniging, die naast het grote en goede werk voor de jeugd in sportverband nu ook een bij zonder mooi gebaar maakt met deze or ganisatie. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nienwstraat 433 - 435 VELSEN-IJMUIDEN DINSDAG 24 NOVEMBER Thalia, 20 uur: Satanseiland. Hervorm Jeugdgebouw, 20 uur: NVSH- film „Kringloop". Abelenstraat, 20 uur: Spreekuur Alco holics Anonymous. WOENSDAG 25 NOVEMBER Thalia, 20 uur: Satanseiland. Rex, 20 uur: Titanenstrijd. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Con cert Velsens Gemengd Koor. Raadhuis, 20 uur: Gemeenteraadsver gadering. Raadhius, 1012 uur: Spreekuur wet houder van Sociale Zaken. SANTPOORT DINSDAG 24 NOVEMBER Zomerlust, 20.15 uur: Toneelavond „Jan van Dommelen". BEVERWIJK DINSDAG 24 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De blauwe engel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". „De Opgang", 20 uur: Jeugd en Muziek. Café „Sport", 20 uur: Sportlezing door dr. J. H. M. Rolink. Breestraat 151 (achterom) 20 uur: Gra- ductieavond amateur Judoka. WOENSDAG 25 NOVEMBER Bioscopen: Als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5