NUTROMA Tumult in de Belgische Tweede Kamer Krupp krijgt concern weer in eigendom Een jaar vertraging in bouw van Frankrijks kerncentrale Franse diplomaat in Bonn lid van de beruchte Rode Hand? Kroesjtsjev uitgenodigd voor een bezoek aan Guinea Nieuwe aanvallen op Krisjna Menon Prijs op het hoofd van Eichmann Rijkste man van Europa tracht door Amerikanen gepardonneerd te worden Londen wil de betrekkingen met Cairo herstellen Castro ontdoet zich van drie gematigden 23 Vice-president der socialistische partij werd geschorst voor de duur van de vergadering Parlementsmeer derheid steunt Nehroe s beleid Hij proeft hetZij weet het Franse socioloog keurt de eigen kernbom af Westduits en Brits blad doen een boekje open Vlucht via tunnel naar het ijzeren gordijn Prins passeert Goum Overstromingen in Zuid- Italië: 15 doden Twintig artsen gereed om naar Marokko te gaan VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 (Van onze correspondent in Brussel In de Belgische Tweede Kamer is don derdag tumult ontstaan. De vice-president van de socialistische partij, Jos van Eyn- de, riep in grote woede uit: „Wij hebben hier een voorzitter die zich als een pom pier (dikdoener) gedraagtPrompt riep de voorzitter, de grauw-wit gewor den baron Kronacker, de liberale presi dent van de Kamer, hem tot de orde: „Gij onteert de Kamer Van Eynde". Na einde loze scheldpartijen keurde de roomskatho- liek-liberale meerderheid de beslissing van de voorzitter goed, waarbij Van Eynde als lid van de Kamer voor een vergade ring werd uitgesloten. Van Eynde bleef echter zitten en weigerde het halfrond te verlaten. Dit brengt mede, volgens het reglement van de Kamer, dat hij zich voor een week uitsluit. De socialistische fractie verliet daarop uit protest de zaal en ten slotte werd de herrie bijgelegd, toen de voorzitter toe gaf en de uitsluiting van het kamerlid tot een enkele vergadering beperkte. Op een gegeven ogenblik was het rumoer zo oor verdovend dat de president de alarmbel len met beide handen in beweging bracht en de zitting schorste. Animositeit Het tumult was klaarblijkelijk tegen premier Eyskens gericht, maar sedert en kele weken is de animositeit- tussen de meerderheid en de socialistische oppositie duidelijk merkbaar. De Kongo-kwestie speelt hierin een rol, daar de regerings gezinde pers en zelfs de neutrale Soir, een -ers die een veel grotere oplage heeft dan de socialistische partijbladen, de socialis tische houding in de Kongo-kwestie in een '"waHjk daglicht heeft gesteld. De discus sie is bovendien daarom zo venijnig en scherp omdat de regering spoedig een ont werp van wet wil doen goedkeuren, waar door de politieke delinquenten opnieuw en kele functies zouden mogen vervullen, on dermeer in de uitgeverij en de bioscopen, welke hun tot nu toe zijn ontzegd en grond van een koninklijk besluit van 1945. Tevens zouden de geldboeten voor de poli tieke delinquenten worden verlaagd. Zondag wordt in Brussel een manifesta tie van het verzet georganiseerd tegen de „amnestie", waardoor, volgens de socia listische Peuple Léon Dcgrelle, de Waalse verrader, in het land zou mogen terug keren. De premier ontkende dat er spra ke is van een algemene amnestie. Vertrouwen Ten slotte bedaarde de storm en werd de motie van vertrouwen in het financieel- economische regeringsbeleid goedge keurd met 111 tegen 3 stemmen bij 3 ont houdingen. De tegenstemmers waren twee communisten en een vlaamse nationalist. De onthouders waren allen liberalen. De socialisten hadden de vergadering verlaten en niet aan de stemming deelge nomen. Tijdens het debat kwamen spanningen in de meerderheid tot uiting. Sommige linksgeoriënteerde leden van de Christe lijke Volkspartij en verscheidene libera len verzetten zich hevig tegen de heffing van nieuwe belastingen. Een crisis in de coalitie werd echter bezworen op een bij eenkomst van vertegenwoordigers van bei de partijen waarbij besloten werd, dat de liberalen de regering zouden blijven steu nen. LEOPOLDSTAD (Reuter) De Belgi sche minister voor Kongo De Schrijver heeft te Leopoldstad bekendgemaakt dat Advertentie Van Nelle bestellen I NEW DELHI (Reuter) De leider van de rechtse partij Jan Sangh, Vajpayee, heeft donderdag in het voortgezette debat in de volksvertegenwoordiging over de betrekkingen tussen India en China de In dische minister van Defensie, Krisjna Me non, een „pro-communist" en een „vei ligheidsrisico" genoemd. Volgens Vajpayee is Menon in het geheel niet de geschikte persoon om de neutra liteitspolitiek van premier Nehroe uit te voeren. Bovendien beschuldigde Vajpayee Menon ervan, een aanhang in het leger te kweken. „Laten wij de militaire staats greep in Irak en andere landen niet ver geten", aldus Vajpayee. „Er zijn mensen, die bang zijn, dat Menon plannen heeft om zich na het heengaan van Nehroe van de macht meester te maken met medewer king van zijn vertrouwelingen in het le ger, maar ik zou blij zijn als deze vrees ongegrond zou blijken te zijn". Menon had eerder naar aanleiding van verklaringen van de oppositie, dat hij als minister van Defensie geen vertrouwen geniet, gezegd, dat ministers terecht of ten onrechte in een parlementaire demo cratie niet benoemd worden door de oppo sitie. Naan aanleiding van voorstellen, dat In dia buitenlandse militaire hulp aanvaardt, zei Menon, dat India militaire uitrusting krijgt door ervoor te betalen. India wilde geen militaire hulp, waarmee het land af hankelijk zou worden van de wetgeving van het gevende land. Het grootste deel van de sprekers van donderdag steunde Nehroe's neutraliteits politiek en drong aan op vastberadenheid bij de behandeling van het grensgeschil. Vele niet-communistische sprekers had den scherpe kritiek op de communistische partij. De communist dr. Moekerjee betreurde „de kleinzielige jacht op de minister van Defensie" en verafschuwde „de niet zo moedige en kwaadaardige aanvallen op de eerste minister", wiens voorstellen aan China over de grenskwestie „redelijk en eervol" waren. Advertentie Van Nelle bestellen Eerste minister Gaston Eijskens er na de Kongolese verkiezingen in decem ber een Belgisch-Kongolese conferentie zal worden gehouden, mogelijk in Brus sel of in Leopoldstad. of misschien ook in beide steden. De Kongolezen wensen zulk een conferentie vóór de aanstaande ver kiezingen. Advertentie Van Nelle bestellen I FRANKFORT (UPI) De Israëlische regering heeft een prijs van 50.000 dollar gesteld op het hoofd van Adolf Eichmann, de voormalige SS-overste die samen met wijlen Heinrich Himmler verantwoorde lijk is voor de door van vier miljoen Europese Joden. Het in Duitsland verschijnend blad „American Weekend" heeft gemeld dat Eichmann in Koeweit moslim is geworden en een Arabische naam heeft aangeno men. Hij is kolonel bij de geheime dienst en zijn werk is hetzelfde als in Duitsland de Joden bestrijden Het blad bericht een en ander op gezag van een voormali ge medewerker van Eichmann, die zijn oud-collega in het Nabije Oosten ontmoet heeft en later door het blad is onder vraagd. Het bericht dat een prijs op Eichmanns hoofd is gesteld, stamt van professor Friedman, directeur van het Joods insti tuut. voor oorlogsmisdaden. Eichmann was chef van alle Duitse con centratie- en uitroeiïngskampen onder meer Dachau, Auschwitz, Belsen en Bu- chenwald. Hij zou in de laatste dagen van de tweede wereldoorlog samen met de Moefti van Jeruzalem, ook een hoveling van Hitler, per vliegtuig naar het Na bije Oosten zijn gevlucht. Advertentie Van Nelle bestellen Te Bonn wordt verwacht dat de wester se geallieerden hun eis dat de Duitse in dustrieel Alfred Krupp, de rijkste man van Europa, het grootste deel van zijn ac tiva in de staal- en steenkoolindustrie ver koopt, zullen intrekken. Uit gezaghebben de bron wordt vernomen dat de uit zeven leden bestaande Duits-geallieerde com missie, die de zaak-Krupp momenteel be studeert, in de loop van de volgende 60 dagen zal rapporteren dat Krupp niemand kan vinden die voldoende geld heeft om zijn staalfabrieken en steenkoolmijnen te kopen. Dit rapport zal de geallieerde re geringen dwingen hun zes jaar oude be sluit dat Krupp verkopen moet, in te trek ken. Men gelooft dat de regeringen van Frank rijk en de Verenigde Staten hiertoe al een jaar praktisch bereid zijrt.~ De- Britse-re gering bleef echter dralen, met het oog op dë algemene verkiezingen. Geloofd wordt dat nu de verkiezingen een conservatieve overwinning hebben opgeleverd, de rege- ring-Macmillan ook bereid is aan Krupp toe te geven. Als het bevel wordt ingetrokken, bete kent dit dat de 52-jarige Krupp de enige, onbetwiste eigenaar zal zijn van bezittin gen die naar schatting 2% miljard gulden waard zijn. Na de tweede wereldoorlog is Krupp door een Amerikaans tribunaal voor oorlogs misdaden berecht en werden al zijn bezit tingen geconfisqueerd. Maar de Ameri kaanse Hoge Commissaris John J. Mc- Cloy reduceerde Krupps straf van 12 jaar in 1951 en gaf opdracht hem zijn bezit te rug te geven, hoewel Krupp krachtens de geallieerde wetten die tegen concentratie waren gericht, gehouden was zijn meeste activa in de steenkool- en staalindustrie te verkopen. Krachtens de overeenkomst die hij in 1954 heeft ondertekend, kreeg Krupp vijf jaar om geschikte kopers te vinden. De vijf jaar waren op 31 januari verstreken, maar Krupp had nog niets verkocht. Hij vroeg om een jaar verlenging en de Duits geallieerde commissie werd opgericht om zijn verzoek te behandelen. Twee weken geleden heeft de graaf van Perth, minister van staat voor Koloniale Zaken, in het Britse Hogerhuis bekendgemaakt dat aan Krupp verlenging was verleend tot 31 ja nuari 1960. Hij voegde eraan toe dat de commissie een verzoek om verdere ver lenging overweegt. In Bonn wordt echter vernomen dat de commissie overweegt aan de geallieerde regeringen en die van Duitsland te ver tellen, dat Krupp geen kopers kan vinden. De leden van de commissie zijn niet be reid dit officieel te bevestigen. Zij en func tionarissen van de geallieerde ambassa des en van de Duitse regering zeggen dat is afgesproken voor het ogenblik te zwij- gen. Doch vernomen wordt dat Krupp en zijn energieke algemeen bedrijfsleider, Bech- told Beitz, hier maandag met kanselier Adenauer hebben geconfereerd, en dat Beitz de volgende dag naar New York vertrok. Geloofd wordt dat Beitz en Krupp met Adenauer gesproken hebben over de mogelijkheid van intrekking van het be vel tot verkoop en dat Beitz naar de Ver enigde Staten is gegaan om daar die gang van zaken te bepleiten. Misschien probeert Beitz ook een soort pardon voor Krupp te krijgen. Krupp is buitengewoon gevoelig wat betreft zijn berechting in Neurenberg. Al jaren is het zijn wens de Verenigde Staten te bezoeken en hij heeft al eens een visum gehad, hoewel deze gewoonlijk aan veroordeelde oorlogsmisdadigers worden geweigerd. Maar blijkbaar wenst Krupp volledige absolutie van de zijde der Ame rikanen, die hem berecht en veroordeeld hebben. Als hij die absolutie krijgt, wordt verwacht dat hij spoedig een demonstra tief bezoek aan de Verenigde Staten zal brengen. Het bericht dat de geallieerden van plan zijn het bevel tot verkoop in te trekken, vond eerder deze week steun in een bekendmaking van Krupp dat alle mijnondernemingen die hij zou moeten verkopen, gefuseerd zullen worden. Advertentie de veredelde koffiemelk van Tlutriciti PARIJS (Reuter-AFP) Tengevolge van een technische tegenslag bij de bouw van de eerste grote Franse kerncentrale te Chinon, in de vallei van de Loire, zal de produktie van elektriciteit met behulp van kernenergie ongeveer een jaar wor den vertraagd, zo heeft het nationale elek triciteitsbedrijf bekendgemaakt. De cen trale zou aanvankelijk begin 1961 met de produktie van 60.000 kw. moeten beginnen. De tegenslag is dat het metalen omhul sel van elf centimeter dikte dat om de kernzuil is aangebracht, opnieuw moet worden gemaakt. Het omhulsel zou niet de vereiste druk van 25 kg. per vierkante cm. hebben weerstaan. (UPI) Raymond Aron, een socioloog van de Parijse universiteit die zich gro te bekendheid heeft verworven met zijn verhandelingen en commentaren op ac tuele gebeurtenissen, heeft zich in de con servatieve „Figaro" gekeerd tegen het standpunt van president De Gaulle, dat Frankrijk een kernbom moet hebben om mee te tellen in de wereld. Naast de ver scheidenheid van kernbommen van Ame rika en Rusland, variërend van „minia- tuurbom" tot waterstofbom stelt de kern bom van het Hirosjima-type van Frank rijk weinig voor, aldus Aron. Bij gebrek aan uranium zal Frankrijk de eerste ja ren niet in staat zijn wapens te maken, die de supermogendheden reeds lang ont wikkeld hebben. Frankrijk zal dus met zijn plutoniumbommen weinig indruk ma ken op de grote mogendheden en evenmin op de kleine landen die zich beschermd weten door een vach de grote mogendhe den. Het bezit van de bom zal natuurlijk enig prestigegewin geven, aldus Aron, maar het blijft de-vraag, of het niet de voorkeur zou verdienen verhoging van prestige te zoeken op andere terreinen. Al het geld dat nu opgaat aan de bomproef zou op schitterende wijze aan ander on derzoek besteed hebben kunnen worden. Het bezit van de kernbom zal ook enige BONN (UPI) De vVestduitse „Gene ral Anzciger" bericht, het Parijse blad „L Express" citerend, dat het lid van de Franse ambassadestaf in Bonn Louis Hirn deel uitmaakt van de terreurorgani satie de „Rode Hand". „L'Express" duid de Hirn slechts aan als „L. H." Hirn is een bekende figuur in politieke en society- kringen in Bonn. De „Rode Hand" is een Franse terreur organisatie, die zich in het bijzonder richt tegen medewerkers van het Algerijnse Nationale Bevrijdingsfront, het F.L.N. Zij zou werken mei, de onofficiële steun van de Franse geheime dienst. De „Anzeiger" stelt Hirn verantwoorde lijk voor de activiteiten van de „Rode Hand" in West-Duitsland, de moorden op de Hamburgse wapenhandelaar Schlüter, de exporteur Puchert, de vertegenwoor diger van het F.L.N. in Bonn Ait Ahcene en de Algerijnse nationalist die onlangs in Keulen werd neergeschoten. De gege vens over Hirn zouden afkomstig zijn van de correspondent van het Parijse blad „Le Monde" in Bonn, Alain Clement. De officiële woordvoerder van de West- duitse regering, Von Eckardt, verklaarde dat de „Anzeiger" Clement's brief aan „L'Express" heeft „verdraaid". Clement Ken van de sterkste eenheden van de Franse vloot, het vliegkampschip „Cle- menceau", is uit de marinehaven van Brest vertrokken voor zijn eerste proefvaart. Het schip, dat een lengte heeft van 257 meter en 30.000 ton meet. krijgt een bemanning van 2.500 offi cieren en manschappen en biedt ruimte aan zestig vliegtuigen en helikopters. zou juist hebben geschreven dat Hirn niet was betrokken bij de activiteiten van de „Rode Hand". Het onderzoek van de ge rechtelijke autoriteiten naar moorden die aan de „Rode Hand" worden toegeschre ven is nog niet gesloten. In Bonn is vernomen dat Hirn over weegt tegen de „Anzeiger" een aanklacht wegens laster in te dienen. LONDEN (UPI) De Londense Daily Mail publiceert een interview met een ze kere Christian Durieux die lid zou zijn van de „Rode Hand". Durieux verklaarde te genover de Parijse correspondent van de Daily Mail dat hij in West-Duitsland ge zocht wordt wegens zijn activiteiten. Hij deelde mee dat de Rode Hand actief is in België, West-Duitsland, Italië, Zwit serland en Engeland. „Overal waar we agenten van de Algerijnse rebellen vin den of anderen wier gedrag nadelig is voor Frankrijk en Frans Algerije" aldus Durieux. Hij beweerde dat de leden van de Rode Hand noch fascistisch zijn noch met rassenvooroordelen zijn behept. Du rieux gaf toe dat een vijftal aanslagen die aan de Rode Hand worden toegeschre ven inderdaad door deze organisatie zijn gepleegd, onder meer in november 1958 een explosie aan boord van de Atlas in de haven van Hamburg waardoor het schip zonk en de moord op een wapenhan delaar op het station Van Saarbrücken. „De Rode Hand is er trots op deze aan slagen te hebben gepleegd," aldus Du rieux. winst betekenen op diplomatiek gebied, aldus Aron. Amerika zou eerder bereid kunnen zijn de Fransen te laten delen in hun geheimen op kerngebied en Frankrijk zou machtiger worden in de NAVO-raad. Maar, zo stelt hij dan, geen van deze ar gumenten is van belang voor de officiële theorie, dat Frankrijk kernmogendheid moet worden om zijn verantwoordelijkheid in de wereld gestand te kunnen doen. LONDEN (UPI) De Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd heeft zich in het Lagerhuis openlijk uitgespro ken voor herstel van de diplomatieke be trekkingen met de Verenigde Arabische Republiek en Saoedi-Arabië, die verbro ken werden tijdens de Suez-oorlog in 1956. Hij deed dit in antwoord op een vraag van een socialist over het bericht van het Egyptische blad „Al Ahram", dat er in formele besprekingen over herstel der be trekkingen gevoerd worden "met de Cana dese ambassadeur als tussenpersoon. Op het ogenblik is er in Cairo al een „Commissie voor Britse bezittingen", die tot taak heeft de bepalingen uit te voeren van het financiële verdrag dat de twee lan den in februari sloten ter afdoening van de economische gevolgen van de Suez-oorlog. CAIRO (UPI) Volgens goedingelichte zegslieden „overweegt de V.A.R. ernstig" het Britse aanbod om de diplomatieke be trekkingen te hervatten. Men verwacht dat de betrekkingen begin volgend jaar hersteld zullen worden met de uitwisse ling van zaakgelastigden. WENEN (Reuter) De Oostenrijkse politie heeft meegedeeld dat een achttien jarige Tsjechoslowaakse soldaat in Oosten rijk om politiek asiel heeft verzocht. De soldaat zegt via één van de lange tunnels die onder de versterkte zones langs de grenzen van Tsjechoslowakije lopen, naar de Oostenrijkse grens te zijn gegaan. Vol gens de soldaat had hij de sleutel die toe gang gaf tot de gang, uit een commando post van de grenswacht gestolen. De leden van de grenswacht maken gebruik van deze tunnels om bij de grens te komen. Op zijn reis naar Accra voor een be zoek van een week aan Ghana heeft prins Philip van Engeland een nacht doorgebracht in El Golea. in de Alge rijnse woestijn en een kort bezoek gebracht aan Niamey in Nigeria. De prins maakte de vlucht, met een ma chine van het type Heron" van de „Queens flightwelke hij een groot gedeelte van de tocht zelf bestuurde Bij het verlaten van het vliegveld van Niamey passeert de prins een „Goum", een schildwacht van de inlandse strijd krachten, in traditioneel woestijn uniform. Advertentie Van Nelle bestellen TARANTO (Reuter) De overstromin gen, die de afgelopen twee dagen het zui- 'den van Italië hebben getroffen, hebben tot donderdagavond aan minstens vijftien mensen het leven gekost. Volgeris plaatse lijke autoriteiten kan het dodencijfer nog hoger zijn, aangezien nog vele dorpen van de buitenwereld zijn afgesneden. De overstromingen zijn al dagenlang gaande in de provincies Calabria en Luca- nia. Een aantal slachtoffers is veroorzaakt door aardverschuivingen of door het in storten van huizen. In sommige delen van de provincie houdt de regen nog aan, zodat het mogelijk is, dat het water, dat nu dui zenden hectares bedekt, nog stijgt. De Italiaanse regering heeft troepen, vliegtuigen en tanks (te gebruiken als bulldozers) naar het gebied gezonden. MOSKOU (Reuter-UPI) President Sékou Touré van Guinea heeft premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie uitgeno digd een tegenbezoek aan zijn land te brengen. Sékou Touré brengt momenteel een bezoek aan de Sovjet-Unie. In een ge meenschappelijk communiqué wordt ver klaard dat men het eens is over de nood zakelijkheid van liquidering van het „schandelijke koloniale stelsel". Er is een overeenkomst inzake culturele samenwer king gesloten. Als Kroesjtsjev de uitnodiging aan neemt, zal het zijn eerste bezoek aan een Afrikaans land zijn. Onofficieel is al be richt dat Kroesjtsjev begin volgend jaar een reis naar een aantal Afrikaanse staten zal maken. Touré heeft eerder deze week met Kroesjtsjev gesproken in Gagry, aan de Zwarte Zee, waar Kroesjtsjev vakantie houdt. Touré is acht dagen in Rusland ge weest als gast van de regering. Eerder be zocht hij West-Duitsland, Engeland en de Verenigde Staten. In het gemeenschappelijk communiqué wordt voortgezette politieke, economische en culturele samenwerking in het vooruit zicht gesteld. De Russische vice-premier Frol Kozlov zegde op een bijeenkomst in het Kremlin ter ere van Sékou Touré „zonder verdere motieven" alle steun toe op moreel en materieel gebied om zijn moeilijkheden de baas te worden. Wij vragen geen bases als tegenprestatie, zei hij. Naar onze me ning mag het niet langer duren, dat Afri ka een voorwerp is voor internationale rivaliteit. Sékou Touré antwoordde dat Afrika een keuze tussen Oost en West uit de weg gaat maar zich wel vastbesloten opstelt aan de zijde der anti-imperialistische landen. Hij prees Kroesjtsjevs ontwapeningsplan, dat volgens hem de steun heeft van alle Afri kaanse landen, en de Russische vooruit gang op wetenschappelijk gebied. HAVANA (UPI-AFP) Op Cuba is be sloten tot belangrijke bestuurswijzigingen. Premier Castro heeft onverwacht majoor Ernesto Guevara benoemd tot president van de Cubaanse Nationale Bank ter ver vanging van Felipe Pazos. Guevara was tot nu toe verantwoordelijk voor het pro gramma voor landbouwhervormingen. Hij staat bekend als lid van de uiterst linkse vleugel en als anti-Amerikaans. De minister van Openbare Werken, Ma nuel Ray, is vervangen door kapitein Os- mani Cienfuegos, een broer van de oud staf-chef van het leger, majoor Camilo Cienfuegos, die niet is teruggekeerd van een vliegtocht boven Cuba enkele weken geleden. Kapitein Rolando Diaz Aztarain is belast met de leiding van het ministe rie voor „Teruggave van illegaal verkre gen eigendommen" in de plaats van Faus- tino Perez. Door deze wijzigingen verdwijnen drie van de meest gematigde figuren van het bewind van Castro. Zij werden in bepaal de kringen als zeer conservatief be schouwd. Ter dood Een officier van Justitie van de Cubaan se regering heeft de dood voor een vuur peloton geëist tegen een van de twee Ame rikanen die worden beschuldigd de rege ring van Fidel Castro te hebben willen om verwerpen. Tegen de ander eiste hij der tig jaar gevangenisstraf. Beiden werden bij een schermutseling gevangen geno men. Bij verstek CIUDAD TRUJILLO (AFP-Reuter) Premier Castro, zijn broer Raul en presi dent Betancourt van Venezuela zijn in Ciudad Trujillo bij verstek tot dertig jaar dwangarbeid veroordeeld wegens misda den tegen de staatsveiligheid van de Do minicaanse Republiek. Zij en 111 ande ren zouden burgers er toe hebben aange zet de wapens op te nemen tegen de auto riteiten van de republiek. Bovendien wer den de verdachten tot boeten veroordeeld die in totaal honderd miljoen dollar belo pen. GENEVE (UPI) Ruim twintig dok ters hebben aangeboden naar Marokko te gaan voor behandelingen van de ongeveer 10.000 slachtoffers van de vergiftigings ramp, aldus heeft de Liga van Rode-Kruis verenigingen medegedeeld. De Liga liet vorige week weten, dat ongeveer veertig artsen nodig zijn. De tienduizend Marok kanen zijn gedeeltelijk verlamd door het gebruik van bakolie, die met vergiftigde machineolie was gemengd. Advertentie Van Nelle bestellen 1

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 23