Rendabele bedrijfsexpansie GARAGE NKM A NN GROTE AUTO SHOW Panda en de meesteivkok OPENING Wereldnieuws Sportartikelen j St. Nicolaas Zachter weer houdt aan Liquiditeit vergroot Veneta 9 dividend Poolse socioloog ontslagen Van k WEfiFF 4 De Bijenkorf neemt Perry over KLM had 10 van transatlantisch verkeer 2 KWARTAALCIJFERS VAN PHILIPS Winst met f 23 miljoen gestegen Omzet gedaald Geen fusie van Stokvis Hollandse Kunstzijde Ind. breidt cellofaanproduktie uit Europese organisatie van juweliers Zaterdag 28 november 1959 - 15 uur Zaterdag Zondag MORRIS - 20 Jaar Morris 20.00—23.00 uur 11.00—23.00 uur M.G - DODGE SS jaar Garage Brinkmann Smedesfraa! 43 - 45 Pijplijn van Middellandse Zee naar Rijn komt er Vermogen 50 gestegen is VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 (Van onze financiële medewerker) De beurs heeft weer een fijne neus gehad, want de Philips-cyfers over het derde kwartaal overtreffen de verwachtingen welke men enige maanden geleden meende te mogen koesteren. Voor het derde kwartaal is de omzet tot 1.006 miljoen gulden gestegen tegen 854 miljoen gulden in dezelfde periode van het vorige jaar, de netto winst steeg van 60 miljoen tot 83 miljoen gulden, de winstmarge na aftrek van belastingen van 7 tot 8,3 percent. Het spreekt vanzelf dat de cijfers over de eerste negen maanden een even gunstig beeld tonen. Een omzet van 2.774 miljoen gulden tegen 2.402 miljoen, een netto-winst van 210 miljoen gulden tegen 151 miljoen, een winstpercentage van 7.6 percent tegen 6.3 percent, mede doordat voor belastingen een kleiner bedrag (51.3 percent tegen 52.2 percent) kon worden uitgetrokken wegens een tariefsverlaging in Engeland en Zweden. Uit de verstrekte mededelingen blijkt dat het concern zijn liquiditeit aanmerke lijk heeft kunnen vergroten doordat ver houdingsgewijs de voorraden zijn vermin derd, zomede de krediettermijn van de de biteuren en voorts uit de conversie van 'obligaties en de bedrijfswinst geldmidde len werden verkregen. Aan een nieuwe emissie behoeft Philips vooreerst dan ook niet te denken, te minder omdat totdusver de verhouding tussen investeringen en af schrijvingen iets gunstiger is dan het vo rig jaar. Ook ditmaal kan worden gezegd dat met name de verkoop van televisie apparaten weer aan de top stond, zodat de produktie daarbij soms ten achter raakt. Overigens blijft het op alle afdelingen en over de gehele wereld bij Philips goed gaan en de verwachting dat dit jaar een nettowinst van om en bij 300 miljoen gul den zal worden bereikt is zeker niet onge rechtvaardigd. In de jaarrekening zal ook de winst worden opgenomen welke met de verkoop van aandelen Gemeenschappelijk Bezit is verkregen. Aan de andere kant zal ermee rekening moeten worden ge houden dat de op 1 oktober ingegane loons verhoging een uitgave van 4 a 5 miljoen gulden per kwartaal vergt. Met groot ver trouwen zullen aandeelhouders het jaar verslag over 1959 mogen tegemoetzien. De omzet is ten opzichte van de overeen komstige periode van 1958 met 15 percent gestegen. Deze stijging beantwoordt aön de verwachting. De export uit Nederland is percentueel meer gestegen dan de omzet. Het aantal werknemers in de wereld is toegenomen. Bij de samenstelling van de cijfers is verhoudingsgewijze rekening gehouden met een schatting van de voorzieningen die, zoals gebruikelijk, aan het einde van het boekjaar plaatsvinden. In het jaarver slag 1958 werd medegedeeld dat de aande len n.v. Gemeenschappelijk Bezit, die in de post effecten waren begrepen, in 1959 nagenoeg waren gerealiseerd. De hierbij gemaakte koerswinst is niet in het winst cijfer verwerkt, maar zal in de jaarreke ning 1959 worden opgenomen. De voorraden bedragen 33 percent van de omzet op jaarbasis; per einde septem- Advertentie Het boekjaar 1958-1959 van de n.v. Ve neta te Hilversum geeft een lager resul taat te zien. Als oorzaak hiervan is in de eerste plaats aan te wijzen de algemene recessie. In de eerste helft van het boek jaar leidde dit vooral tot een omzetdaling Blijkens de geconsolideerde verlies- en winstrekening was de winst vóór afschrij vingen 1.354.173 913.758). Hierop ko men in mindering afschrijvingen ad 354.527 399.466) en belastingen ad 24.954 186.000), waarna een netto winstsaldo van 974.692 328.292) res teert. Na aftrek van reserveringen ad 817.068 118.895) is een winst voor ver deling beschikbaar van 157.624 209.397). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 9 percent, waarvan 2 percent uit de dividendreserve (vorig jaar 11 per cent, waarvan 2 percent uit de dividend reserve). Op basis van 1949-1950 is 100. bedroeg de totale omzet 93 (117). Van de omzet had 80 percent (84) betrekking op het binnenland en 20 percent (16) op de export. In verband met de recessie konden slechts lage prijzen worden gemaakt, die soms beneden de kostprijs lagen. Er werd tevens zware concurrentie ondervonden, met als gevolg slechte bedrijfsbezetting. Er vonden grotere afschrijvingen op grondstoffen en goederen plaats. Een ver dere nadelige factor was de verhoging van de kosten waarvan sommige niet mogen worden doorberekend. Daardoor werden de winstmarges aangetast Over de huidige on£wiVW.ling kan worden gezegd dat de grondstnttonnn"i7en weer aantrekken en de bedrijvigheid in het algemeen toeneemt Hoewel nog grote moeilijkheden moeten worden overwonnen, wordt de toekomst met iets meer vertrouwen tegemoet ge zien Over de deelnemingen worHt go^eg^ dat de Raventa n.v. zich gunstig blijf' ontwikkelen. ber 1958 was het percentage 37. De gemid delde krediettermijn van debiteuren is 3.1 maand; per einde september 1958 was de termijn 3.2 maand. De liquide middelen bedragen 521 miljoen gulden tegenover 349 miljoen gulden per einde september 1958. WARSCHAU (Reuter) De Poolse re gering heeft de vooraanstaande socioloog professor Chalasinski ontheven van zijn functie aan de Academie van Wetenschap pen, eerder had de communistische partij kritiek geleverd op Chalasinski's „anti- marxistische" houding. De hoogleraar in de sociologie was plaatsvervangend wetenschappelijk secre taris van de Academie. De regering heeft voorts gelast dat het instituut voor sociologie en cultuurgeschiedenis van de Academie, dat onder leiding van Chala sinski stond, op 30 november wordt geslo ten. De socioloog is ook ontheven van zijn functie van hoofdredacteur van enkele wetenschappelijke tijdschriften. In universitaire kringen te Warschau werd gezegd dat Chalasinski in ongenade is gevallen wegens een document dat hij deze zomer op een wereldcongres van so ciologen te Stresa in Italië heeft voorgele zen. Het document zou „onwetenschappe lijk" zijn geweest en hebben doen denken aan een schotschrift over de sociale ver anderingen die in Polen zijn ingevoerd. Omzet aan derden Bedrijfsresultaat (In percenten van de omzet Overige baten en lasten Belasting op de winst (In miljoenen guldens) okt. '53 t/m 1959 1958 sept. 59 1958 2.774 2.402 3.967 3.595 468 360 665 557 16.9 15.— 16.8 15.5) 31 39 30 38 437 227 321 170 635 332 519 275 Nettowinst In percenten van de omzet In percenten van eigen vermogen In de loop van oktober heeft de wereld- omzet van het concern, gerekend over een jaarperiode, de vier miljard gulden gepas seerd. Deze omzet vertoont over de gehele wereld een regelmatige stijging. Een ex cessieve stijging van de investeringen wordt niet verwacht, zodat de grote stij ging van de omzet op het investeringsbe leid nauwelijks van invloed zal zijn. De in vesteringen worden gefinancierd in hoofd zaak uit ingehouden winst. 210 151 303 244 7.6 6.3 7.6 6.8 13.7 11.6 15.3 13.6 Advertentie Opgericht 1899 Beursbericht no 246 is verschenen R. S. STOKVIS ZONEN De directie van R. S. Stokvis en Zn. n.v. te Rotterdam deelt ons mede dat geruch ten over een fusie van deze maatschap pij met een andere onderneming elke grond missen. Zij doet dit naar aanleiding van berichten die spraken van een fusie met Van der Heem n.v. te Den Haag. Naar aanleiding van deze gerichten heeft de koers van de aandelen onder andere gis teren een stijging vertoond. Wel verklaar de de directie desgevraagd dat de vennoot schap samenwerkt met het Haagse be drijf. Van fusie-onderhandelingen met Van der Heem of andere bedrijven is echter geen sprake, aldus de directie van R. S. Stokvis en Zn. Door de besturen van de Algemene Kunstzijde n.v. en de n.v. Hollandse Kunstzijde Industrie is besloten de produk- tie-capaciteit voor cellofaan in Breda te verdubbelen. Dit besluit kon genomen worden daar men er in Breda sinds de opening van de cellofaanfabriek in augus tus 1957 in is geslaagd een alleszins bevre digend kwaliteitsniveau te bereiken. Het momenteel vervaardigde cellofaan vindt hoofdzakelijk zijn weg naar afne mers op de Beneluxmarkt, terwijl een klein gedeelte wordt geëxporteerd. De export zal belangrijk kunnen toenemen zodra de nieuwe apparatuur in bedrijf wordt ge nomen. Advertentie Voor al uw SPORTHUIS SCHOLTE GIERSTRAAT 59 - TEL. 21346 Detailhandelsorganisaties van juweliers en horlogei's uit de zes landen van de Euromarkt 'hebben zich verenigd in de Federation Internationale des Horlogers, Byoutiers, Joailliers, Orfèvres, Detaillants des états membres de la communauté éco- nomique Européenne. Tot voorzitter is ge kozen de heer Henri Chauchard (Frank rijk), terwijl het secretariaat wordt waar genomen door dr. Paul de Vroede (België). Van Nederlandse zijde wordt aan de Federatie deelgenomen door het Centraal Orgaan voor Juweliers en Horlogers, waarin verenigd zijn alle detailorganisa ties. Tussen de n.v. Magazijn ,.De Bijen korf" en een grote meerderheid van aan deelhouders in de handelscompagnie Per ry n.v. is overeenstemming bereikt inza ke het overnemen door de Bijenkorf van de aandelen Perry n.v. De tegenwoordige leden van de raad van commissarissen en de raad van beheer der n.v. Perry heb ben hun functies ter beschikking gesteld. De Perry-zaken zullen worden voortgezet. Het ligt in de bedoeling deze Perry-zaken te doen samengaan met de zaak, die door de n.v. Sportmagazijn Leo van der Kar thans wordt gedreven aan de Ceintuur baan te Amsterdam, in welke zaak de Bijenkorf zich eveneens financieel heeft geïnteresseerd. In opdracht van de n.v. Magazijn De Bijenkorf biedt de firma D. W. Brand aan de aandelen Handelscompagnie Perry n. v. te Amsterdam, inclusief een eventueel over 1959 uit te keren dividend, over te nemen tegen de koers van 440 percent, overeenkomende met een prijs van f 2.640 voor ieder aandeel groot nominaal 600 (Aandelen Perry zijn ter beurze incou rant genoteerd). Het aanbod geldt tot uiterlijk 30 december. (Commissarissen en raad van beheer van de handelscompagnie Perry delen me de dat zij zich met het uit te brengen bod van 440 percent voor de aandelen volko men kunnen verenigen. Gezien de sedert 1954 uitgekeerde dividenden en de tot stand gekomen noteringen alsmede de in trinsieke waarde, mede gebaseerd op de huidige taxatie van de gebouwen, achten zij een koers van 440 percent een alles zins aantrekkelijk bod, dat zij aandeel houders Perry menen te mogen aanbeve len. Over het boekjaar 1958 betaalde Per ry 10 percent dividend (over 1957: 7 per cent). NSU-aandelen omhoog De aandelen van de NSU op de Duitse elfecten- markt zijn sterk omhoog gegaan sinds het bericht, dat de fabriek samen met de Amerikaanse Cur- tiss-Wrightfabriek een nieuwe motor met interne verbranding heeft ontwikkeld. Op de Frankfortse beurs stegen de aandelen dinsdag met 20 punten tot 551 en woensdag tot 661. Advertentie De K.L.M. is gedurende het derde kwartaal van dit jaar op de drukst be vlogen route, die over de Noord-Allanti- sche oceaan tussen Noord-Amerika en Europa, voor wat het passagiersvervoer betreft van de vijfde naar de vierde plaats gestegen, waarbij men 9'Is percent voor zijn rekening nam. Het vervoer op deze hoofdverkeersader is in de maanden juli, augustus en september sterk toegenomen in vergelijking met de overeenkomstige maanden van 1958. Uit een bekendmaking van de I.A.T.A., de wereldorganisatie der luchtvaartmaatschappijen, blijkt, dat in totaal 523.031 passagiers over de Noord- Atlantische lijnen zijn gevlogen, hetgeen 12 percent meer is dan in dezelfde drie maanden van 1958. Bij de K.L.M. was de groei veel ster ker namelijk 22'/a percent. Dat de econo my klasse zeer in trek is gekomen bij het reizend publiek blijkt wel uit het feit, dat 78,6 percent van alle passagiers in deze klasse reisden, bij de K.L.M. zelfs 87 percent. In verhouding met de overeenkomstige zomermaanden 1958 is ook het aantal pas sagiers in de eerste en de luxe klasse gestegen en wel met 16,2 percent. Men dient verder niet te vergeten, dat het aan tal beschikbare plaatsen in de toeristen klasse sterk is gedaald. Voorts hebben de luchtvaartmaatschappijen met minder vluchten meer passagiers geboekt, om dat de vliegtuigen groter zijn geworden en een belangrijk deel daarvan voor de economy klasse is. gereserveerd. De 16 maatschappijen, die de diensten over de Noord-At'antische oceaan onderhouden, voerden deze zomer 10.066 passagierslijn- vluchten uit. De K.L.M. maakte hiervan 945 vluchten voor passagiers, hetgeen elf vluchten per dag uitmaakt. Het vrachtvervoer is aanzienlijk toege nomen. In vergelijking met het derde kwartaal 1958 steeg de vracht met 24,5 percent tot 8.210.000 kg. Bij de K.L.M. was de stijging in dit voor de vracht niet druk ke seizoen 11 percent. Ook het vervoer van post groeide, met bijna elf percent- Bij de K.L.M. bedroeg deze groei zelfs meer dan het dubbele 23 percent. De Société du Pipe-line Sud-Européen, een door 8 Franse en 8 buitenlandse maat schappijen opgerichte onderneming voor de aanleg van een buisleiding van de Mid dellandse Zee naar de boven-Rijn, zal naar zij bekend maakte dit buisleidingsplan verwezenlijken. In een buitengewone ver gadering van aandeelhouders is toestem ming gegeven voor verhoging van het ka pitaal van 19 miljoen tot 6 miljard (oude) frank. De buisleiding, die een lengte van 750 km. zal hebben, zal in het begin 10 miljoen ton ruwe olie vervoeren naar de raffina derijen, die bij Straatsburg en Karlsruhe zullen worden gebouwd. Plet vervoer van ruwe olie door de leiding zal geleidelijk worden opgevoerd tot 30 miljoen ton per jaar. Onder de huidige r lannen zal de buis leiding op 1 januari 1963 in gebruik wor den genomen. 54. „Brave Panda," zei de kok, „weet je, dat ik sta te trillen van opwinding? Ik voel, dat ik ditmaal mijn grootste mees terwerk heb gemaakt en ik wacht nu vol spanning, hoe dit zal worden ontvangen. Luid de etensbel maar!" Panda liet de bel rinkelen en Maitre Moutarde riep: „Het eten is klaar, goede lieden! Neem uw bord ter hand en treed nader!" Maar er was niemand, die naderbij trad. Inte gendeel, de zeerovers en kannibalen haast ten zich naar de verschansing en sprongen gillend van angst overboord. De beide of ficieren van de zeepolitie hadden dit alles gadegeslagen en de kapitein was uiterst verbaasd. Maar de admiraal toonde geen verwondering; hij knikte vergenoegd en goedkeurend met het hoofd. Panda intus sen haalde zijn schouders op en zuchtte: „Ze willen niet, mijnheer Moutarde. Ze. eh. hebben zeker geen honger." Dat is het niet!" riep de kok, die in tranen was uitgebarsten. „Ze waarderen mijn kunst niet! Er is niemand.niemand, die mij waardeert!" Op dit moment legde iemand zijn hand op Moutarde's schouder en sprak: Waarde heer, mag ik u van harte geluk wensen? Wat u daar in die kookpot hebt bereid is iets geweldigs!" De kok staarde verbluft in hel gezicht van de ad miraal. „U bent een groot genie!" riep de hooggeplaatste officier Maitre Moutarde droogde zijn tranen en sprak: „Inderdaad, dat ben ik!" Beleggingsfonds Onroerende Goederen Het „Beleggingsfonds Onroerende Goe deren" heeft in het boekjaar 1958-1959 aan huren ontvangen 869.654 (vorig jaar 767.988). De exploitatiekosten, inclusief vernieuwingen, beliepen 164.377 201.004). Door toevoeging van 3,48 per participatiebewys uit de gerealiseerde winsten, welke daarna nog een bedrag van 221.398 uitmaken, is zoals bekend evenals verleden jaar weer 55 per participatie uitgekeerd. De totale uitkering bedroeg 696.297 531.611). In september 1959 overschreed het ver mogen van het fonds de 15 miljoen, een stijging van 50 percent vergeleken bij sep tember 1958. In totaal werden 4.464 nieuwe participatiebewijzen uitgegeven tegen vorig 'aar 417. De realisatiewaarde per 30 sep tember van 14.477 participaties bedraagt f 15.480.580 (vorig jaar 10.177.882 over 10.013 participaties). De afgifteprijs per 30 september was f 1.089.51 per partici- oatiebewijs 1.035,70). De ontwikkeling op de geld- en kapi taalmarkt heeft tot de groei van het fonds bijgedragen. De bruto en de netto inkom sten hebben zich wederom gunstig ont wikkeld. Het feitelijk saldo is circa 120.000 ofwel ruim 23 percent hoger Gezien de stijging van het fondsvermogen had een nog beter resultaat verwacht kun nen worden. De strenge selectie bij de beleggingspolitiek had evenwel een aan houden van grote liquide middelen tot ge volg, waarvoor niet terstond een verant woorde tijdelijke belegging gevonden kon worden, dit wordt duidelijk doordat van de circa 5 miljoen nieuwe middelen er f 2 8 milioen alleen in de laatste maanden binnen kwam. Hierdoor is ook de huur opbrengst, relatief gezien, slechts in be scheiden mate gestegen. Advertentie heeft een goede smaak, mijnheer Hij doet keus uit een grote collectie en wordt goed geadviseerd door specialisten die weten, wat heren met 'n goede smaak graag dragen. Hij koop de herenmode-artikelen bii VOOR EXCLUSIEVE HERENMODE HAARLEM Gr. Houtstr. 59 Tel. 21392 Gen. Cronjéstr. 86 Tel. 55477 Onderzoek. Het kernenergie-instituut van Kjeller en het Noorse instituut voor wateronderzoek zullen een uitgebreide studie gaan maken van radio-actieve vervuiling van water in Noorse rivieren en meren met het oog op de vraag in hoeverre deze gebruikt kunnen worden voor het afvoeren van radio-actief wa ter. Het internationaal bureau voor kernenergie te Wenen is om een bij drage van twintigduizend dollar ter bestrijding van de kosten verzocht. Vrije val. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekendgemaakt dat kapitein Kit- tinger die op 16 november op 23.287 meter hoogte uit een ballon een para chutesprong had gemaakt, tijdens de vrije val van 19.500 meter een snelheid van 680 km. per uur had gemaakt. Deze maximumsnelheid zou bereikt zijn op het moment dat Kittinger zich op 17.900 meter hoogte bevond. Gebeurtenis. Met zijn tweeëen per auto vertrokken en met zijn vieren aange komen, dat overkwam het echtpaar Boulanger te Dusseldorp dat op weg was naar de kraamkliniek. Onderweg bracht mevrouw Boulanger namelijk een tw.eling ter wereld. Steen der wijzen. In Rome is een zekere Ottorino Bazzoni gearresteerd wegens oplichting. Zijn slachtoffers zijn een goudsmid, een hoge officier en een hoogleraar, die Bazzoni gelden hebben verstrekt tot een bedrag van twintig miljoen lire voo- de financiering van zijn uitvinding: een synchrotron, waarmee elk materiaal in goud ver anderd kan worden Neuroticus. President Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heeft in een rede in de universiteit van Cairo pre mier Kassem van Irak een „neuroti cus" genoemd. In dezelfde rede her haalde hij zijn verzoek aan Kassem om het Iraakse leger naar Syrië te sturen voor de verdediging van dit land tegen Israel. Langdradig. Het Internationale Gerechts hof zal dit jaar waarschijnlijk geen uitspraak doen in de zaak tussen Por tugal en India over hef recht van door tocht over Indisch gebied tussen de de Portugese stad Damao en de encla ves Nagar-Aveli en Dadra. De monde linge behandeling van deze zaak, die op 6 november werd beëindigd, heeft zeven weken geduurd. Gesloten. Een grote exportslachterij in de Argentijnse stad Rosario is gesloten, waai'door de vijfduizend arbeiders zon der werk zijn gekomen. De bedrijfslei ding nam de maatregel naar aanleiding van ongeregeldheden, die zich woens dag in de fabriek voordeden en waar door twee nachtwakers in het zieken huis terechtkwamen. Bevrijding Generaal Humberto Delgado, die vorig jaar kandidaat was voor het presidentschap van Portugal, heeft in Londen op een persconferentie gezegd dat „grote democratieën" wel wat meer konden doen voor de bevrijding van Portugal in de vorm van publiciteit en van schenking van geld. Verscheide ne Portugese bladen critiseren zijn be zoek aan Engeland. Zij achten zijn op treden schadelijk voor het land. Solovlucht. De „vliegende grootvader", de Amerikaan Max Conrad, heeft het lange-afstandsrecord voor lichte vlieg tuigen verbeterd door zonder tussenlan dingen van Casablanca in Marokko naar El Paso, in de Amerikaanse staat Texas te vliegen. De afstand bedroeg onge veer 10.050 kilometer. Toen Conrad te El Paso landde had hij nog genoeg ben zine voor een vlucht van 1.600 kilome ter. Hij was 56 uur en 26 minuten in de lucht geweest met zijn Piper Coman che. In juni van dit haar vloog Conrad met een zwaarder type vliegtuig de record-afstand van 7.683 mijl (ongeveer 13.000 km.) van Casablanca naar Los Angeles. Tegenkandidaat. De juist opgerichte Cy prische Democratische Unie heeft John Clerides aangewezen als oppositiekan didaat tegenover aartsbisschop Maka- rios in de komende verkiezingen voor Cyprus' eerste president. De Demo cratische Unie beschuldigt Makarios van „dictatoriale neigingen". Men ver wacht dat de communistische partij van Cyprus Clerides zal steunen. Judogreep. Een dronken Japanse student gooide donderdag in een overmoedige bui een steen door de ruiten van het huis van de Amerikaanse professor Charles Ellio Perry, hoogleraar aan een universiteit te Tokio De professor nam de student bij wijze van straf zijn collegekaart af. De jongeman wond zich hierover zo op dat hij de hoogle raar in een judogreep nam, tengevolge waarvan deze overleed. Het K.N.M.I. deelt mede: De invloed van een ten noordwesten van Schotland gelegen oceaandepressie breid de zich in de afgelopen 24 uur verder over West-Europa uit. Dit had tot gevolg dat ook de zachtere oceaanlucht verder oost waarts doordrong, terwijl het front van de depressie ons land bereikte. Het gaat ver gezeld van een regenzone, die over ons land nog maar zeer langzaam beweegt, onder andere tengevolge van kleine sto ringen die langs het front trekken. Intus sen wordt de depressie voortdurend min der diep, hetgeen bij ons merkbaar was aan het verder afnemen van de wind. Een kleine storing, die zich losmaakte van een diepe depressie bij Zuid-Groen land, trok snel over de oceaan in de rich ting van de Golf van Biscaye Het is nog onzeker of deze storing mor gen het weer bij ons zal gaan beïnvloe den. Voordien zijn echter enkele opklarin gen mogelijk, tijdens welke in de komen de nacht plaatselijk mist kan Het zachte weer duurt daarbij WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. ontstaan, voort. or <0 Zaterdag 28 november Zon op 8.20 uur, onder 16.35 uur. Maan op 5.23 uur, onder 15.46 uur. 30 nov. Maanstanden 9.46 uur nieuwe maan. Hoog en laag water ir IJmuiden Vrijdag 27 november Hoog water 0.37 en 13.03 uur. Laag water 8.36 en '20.54 uur. Zaterdag 28 november Hoog water 1.30 en 13.52 uur. Laag water 9.34 en 21.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot i 5 minuten vroeger dan te IJmuiden. ÜS O *-» 0) r c-5 Den Helder regen z 8 6 Ypenburg regen z 8 6 Vlissingen regen z 8 2 Eelde regen z 5 0,5 De Bilt regen z 7 9 Twente regen z 8 0,1 Eindhoven regen zzo 8 3 Zd Limburg regen zzo 9 1 Helsinki ij zei z -2 0,2 Stockholm geheel bew z 7 0 Oslo motregen z 7 2 Kopenhagen licht bew. zzo 5 0 Aberdeen regen z 10 0,2 Londen licht bew. windst. 12 4 Amsterdam regen zzo 7 11 Brussel regen zw 9 7 Luxemburg regen zo 7 2 Parijs mist windst. 10 13 Bordeaux regen zzo 10 17 Grenoble geheel bew zzw 7 0 Nice geheel bew n 16 0 Berlijn geheel bew ozo 3 0 Frankfort geheel bew O 6 0 München mist windst. -1 0 Zürich mist O 1 0 Genève mist wzw 2 0 Locarno regen ozo 10 3 Wenen geheel bew zo 2 0 Innsbruck half bew w 13 0 Belgrado mist windst. 11 0 Athene half bew no 17 0 Rome onbewolkf windst 0 Madrid regen windst. 10 11

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 2