Voetbal in Kennemerland Mode iraii Culturele Agenda voor Velsen en omgeving 695.- ƒ19.90 Echtpaar Scheltens bij afscheid met geschenken overladen AVADA-HMW COR OLY Motorpont bij Velsen nog niet in orde 'N WARM GESCHENK! 9 UIT SPANJE VAN DER KLEIJ DASSEN Om het bridgekampioen- schap van „Groot-Velsen" Dam^srinqen Armbanden Juwelier DE BOER De elftallen van „Noord" Overjarig IJmond in afdelings- handbaltoernooi Nederlandse kapitein in Denemarken vrijgesproken Medische verzorging tijdens het weekeinde Volgend jaar een schilderijenmarkt petroleum DE HAARDOUE Beverwijk veilt grote partijen schorseneren VRIJDAG 27 NOVEMBER 1959 In 2 A krygen De Kennemers en VVB, die zondag tegenover elkaar komen te staan, het beide niet gemakkelyk. Het zelfde geldt voor Vitesse (thuis tegen HBC) en voor DEM (uit tegen Purmersteyn). In 3 A gaat topclub Alcmaria Victrix zyn positie versterken ten kosten van De Boys. Ook Wyk aan Zee (thuis tegen HSV) en Beverwyk (thuis tegen ZAP) zien we winnen. In 4 C is Kinheim vry en gaan Terrasvogels en Waterloo onzes inziens tegen hun Zaanse tegenstanders neder lagen tegemoet. In de 2de klas A trekt voor de Kenne- merlandse voetballers allereerst de semi- plaatselijke ontmoeting tussen De Kenne mers en VVB de aandacht. Precies een jaar geleden stonden deze clubs ook tegen over elkaar, maar toen op het VVB-terrein. waar de thuisclub met 20 zegevierde. Ook de returnwedstrijd op het Kennemers- terrein werd door VVB gewonnen, n.l. met 12. De Kennemers presteerde dit seizoen tot dusver echter meer dan het vorige, dus houden we het thans op een gelijkspel. DEM wacht een bijzonder lastige uit wedstrijd, n.l. die tegen Purmersteyn. De Purmerenders leden de vorige week een onverwachte nederlaag tegen Schoten, dus zal er hun alles aan gelegen zijn zich voor eigen publiek te rehabiliteren. We houden dus ernstig rekening met een DEM-neder- laag. Vitesse ontvangt HBC. De Heemstede naren zijn in hun uitwedstrijden tot dus verre nog niet succesvol geweest drie punten uit 4 wedstrijden waar juist tegenover staat, dat Vitesse op eigen ter rein nog ongeslagen is. We houden het dan ook op een Castricumse overwinning, zij 't dan ook, dat het predicaat „sprekende" er wel niet aan toegevoegd zal kunnen worden. In 3 A: Alcmaria tegen de Boys In Alkmaar zal de wedstrijd tussen Alc maria en de Boys wel de nodige belang stelling trekken, maar over de uitslag zal weinig twijfel bestaan: de Boys trekken aan het kortste eind. CSV zal het in de uitwedstrijd tegen Velsen niet gemakkelijk krijgen, want de Advertentie BU tAMCE WlfUWSTSAAT 4gi (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) De fa. Noordwijk, die haar japonnen van het etiketje „Cin modèles" voorziet, had bij Treslong in Hillegom een feestelijke show georganiseerd voor haar modinettes en genodigden. Het zal deze meisjes een grote voldoening hebben gegeven hun pro- dukten, waaraan door zoveel handen in etappes is gewerkt, nu in zijn geheel op zo charmante wijze gepresenteerd te zien. Al moet de winter nog komen, toch lijkt de zomer alweer zeer nabij bij het zien van al die zonnige en fleurige japonnetjes. Naast de dunne wollen pakjes in effen pasteltinten zagen we ook luchtige katoe nen pakjes in fantasiedessin, de meeste met mouw, platliggende reverskraag en vrij 'ang jasje met een ceintuur in de taille. Ook het loshangende jasje troffen we in deze collectie aan en dan meestal op een japon en geinspireerd op Chanel, direct te herkennen aan het rechte model en een biesgarnering in contrasterende stof. De robe chemisier in het bekende klas sieke model en in verschillende varianten bracht ieder in verrukking en geen won der want het is een prettig goed draag baar model en voor velerlei doeleinden ge schikt. De petticoat zal ook deze zomer nog de nodige zwier aan de japonnen ge ven en samen met de vaak zonnig juichen de dessins de zomervreugde verhogen. Er bestaat een sterke voorkeur voor het kleine ingezette mouwtje en een laag de colleté, dat vaak met een ingezet stukje is opgevuld. Ook de tunieklijn zal in het voorjaar nog terug te vinden zijn; we von den deze „dubbele rokken-lijn" zoals ze populair genoemd wordt het mooiste tot haar recht komen in de wollen structuur- weefsels. De enige garnering werd dan gevonden in mooie vrij grote knopen. Grappig waren de ouderwets aandoen de japonnen, geïnspireerd op de bruids japon van Brigitte Bardot, die zoals u misschien bekend is enkele maanden ge leden trouwde in een japon van geruite stof, die wij met „brabants bontje" beti telen. De driekwart mouw en hals waren met gerimpelde kant afgezet en in enkele we ken tijds was deze kledingstijl in Frank rijk een rage geworden. Het gaat er op lijken dat ook wij ons laten beïnvloeden door de rouches, strookjes en strikjes langs hals en mouwen en copietjes wor den van de foto's van onze grootmoeders. En waarom zouden we niet meedoen als het charmant staat? Naast de diverse soorten katoen met zijde-glans die het al iarenlang zo goed doen, ontdekten we een geheel nieuwe stof nl. een bedrukte ka toen met nylon, waar het dessin als het ware op leek te liggen. En aan de bekende cocktailstoffen zoals kant. nylon, brocaatweefsels met lurex en geborduurde fluweel was een snoezige ge borduurde nylon toegevoegd We kunnen ons voorstellen, dat het met dergelijke materialen prettig werken is, vooral als men ziet tot welke knappe creaties ze om getoverd kunnen worden. Katy Santpoorters schijnen hun produktiviteit terug gekregen te hebben, getuige hun 40 zege op HSV. Het vorige seizoen leg de Velsen op drie van de 4 punten beslag. We verwachten een gelijkspel aan de Kwekerslaan. Beverwijk krijgt ZAP op bezoek en dit lijkt ons voor de roodwitten een goede gelegenheid om hun puntenaantal met twee te vermeerderen. Het vorige jaar ongeveer omstreeks deze tijd won Bever wijk met 32 van de ZAP-ers. Hoewel de prestaties van de DTS-ers de laatste weken een dalende lijn vertonen, kan o.i. toch veilig worden aangenomen, dat ADO het op eigen grond tegen de Oud-Karspelaren verre van gemakkelijk zal hebben. In het gunstigste geval be halen de Heemskei'kers een gelijkspel. Wat voor Beverwijk geldt, geldt ook voor Wijk aan Zee: de badmensen maken zondag a.s. een goede kans om op beide punten beslag te leggen, want terwijl zij zelf de laatste tijd beter gaan spelen, is HSV, dat op bezoek komt, er de laatste twee weken lelijk uit- (50 en 04 neder lagen tegen Alcmaria en Velsen). In 4C: Zaanstreek versus Kennemerland In 4C is Kinheim de komende zondag vrij en kunnen deze Velsenaren er eens rustig over nadenken, hoe ze Bloemendaal weer van de bovenste plaats kunnen wer ken. Terrasvogels en Waterloo krijgen het met Zaanse clubs aan de stok. Voor de kansen van de Waterloërs, die VVZ op bezoek krijgen, geven we al bijzonder wei nig, niet alleen omdat zij zelf vrij zwak spelen, maar ook omdat VVZ de gewoonte heeft in uitwedstrijden het best voor de dag te komen. Ook Terrasvogels zien we in Zaandam tegen Zaanlandia nog niet winnen. Wel hebben deze Zaankanters ook reeds zeven verliespunten, maar op eigen terrein voor al zijn ze heel wat mans. De in het begin van deze maand in de vaart genomen motorpont, is weer buiten bedrijf gesteld. Dat is een gevolg van het feit, dat de afstandsbediening van de brug naar de machinekamer nog niet in orde is. De Rijkswaterstaat hoopt het euvel zo spoedig mogelijk weer te hebben ver holpen, zodat de gestroomlijnde pont dan weer dienst kan doen bij het pontveer te Velsen. In mei van dit jaar werd voor het eerst proef gevaren met de verbouwde pont. Er is een 350 pk. zes cylinder Diesel- Kromhout motor in geplaatst. Bovendien werd een kort gestroomlijnd schoorsteen tje gebouwd op de plaats, waai- de lange, minder elegante schoorsteen had gestaan. Verder werd het mechanisme belangrijk verbeterd. Tijdens de proefvaart-periode bleken de keerkoppelingen niet in orde te zijn. Dit betekende dat de voortstuwingskracht voor vooruit en achteruit varen niet gelijk was. Nadat dit mankement was verholpen werd de motorpont in de vaart genomen. Kort geleden echter bleek tijdens de vaart dat de afstandsbediening brug- ma chinekamer niet naar wens functioneerde, zodat de pont weer uit de vaart moest ge nomen worden. Het ligt in de bedoeling van de Rijks waterstaat de hele pontvloot te verbou wen. Als de in Zaandam zo gewenste Coen- tunnel er eenmaal is, dan zal de pontvloot uit zes of zeven motorponten bestaan, zo hoopt men. Van die gemoderniseerde vloot zullen dan twee ponten bij Velsen blijven varen, twee in Zaandam (ook na de vol tooiing van de Coentunnel als die er komt!) en één in Buitenhuizen. Eén pont zal dan in reserve worden gehouden. Volgend jaar zullen twee ponten wor den verbouwd, zodat Rijkswaterstaat dan de beschikking heeft over totaal drie mo torponten. Advertentie Advertentie zweeds roestvrij stalen tafelgerei Moderne zijn WASBAAR en kreukvrij. Kies uit 500 verschillende dessins. KIES 'T NIEUWSTE 6.95 - 5.90 - 4.95 - 5.95 - 2.95 Terlenka - Trevira - Terylene Kennemerlaan 61 IJmuiden De vijfde en op een na laatste ronde ken merkte zich door de verbetenheid waar mede de koplopers elkaar punten afhandig maakten. In de eerste klasse slaagde het koppel SchmidtSchaaper er in om enkele percenten op hun achtervolgers Mains Porck uit te lopen. Hun voorsprong is in middels, met nog slechts één ronde te spe len, opgelopen tot ruim 9 percent. Voor de heren MainsPorck zal de opgave om deze achterstand op één wedstrijdavond in een voorsprong om te zetten wel te groot blij ken. De overige koppels staan te ver achter om nog een bedreiging te kunnen vormen. In de tweede klasse zetten de heren Drij- verBoender hun in de derde ronde aan gevangen opmars onverminderd door. Zij slaagden er in de dames BerkhoutKo ningstem, die vier ronden lang op de boven ste plaats prijkten, naar de tweede plaats te verwijzen en zelf de leiding te nemen met ruim 3 percent. Hier zal dus in de laat ste ronde uitgemaakt moeten worden wie kampioen wordt. Het zal een spannende eindsprint worden. Ook hier zijn de overige koppels vrijwel kansloos. Advertentie MARKTPLEIN 7 EEN PRACHT SORTERING met echte steen: en in doublé, goud op zilver en goud, bij KENNEMERLAAN 60 - 62 Ziet onze speciale gemoderniseerde etalages In het Westduitse stadje Obernburg aan de Main zijn op dezelfde dag drie leden van het schuttersgilde getrouwd. De voorzitter van het gilde nodigde de drie bruidjes uit voor een schietwed strijd. Van voor naar achter met het geweer in de aanslag: Anneliese, Ingrid en Irmgard. Advertentie Elke week wat spaargeld is een voetbal in het jaar STICHTING NUTSSPAARBANK in de gem. Velsen De KennemersVVB (te Beverwijk 14.30 uur) VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en A. Effern; J. v. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en R. Jagt. Kinheim ZMC-PVWA (sportpark „Tus- senwijk", zaterdagmiddag 14.45 uur) Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en A. Tolie; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Visscher, J. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. IEVDSS (sportpark „Rooswijk" 14.30 uur) IEV: J. Jansen; A. Harsveld en J. Kra mer; W. Alkemade, P. Persijn en H. de Reus; G. Bos, W. Buur. J. Fijen, J. de Reus en P. Bakker. Het was te voorzien dat alle verenigin gen en organisaties, die geregeld van het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan in IJmuiden gebruik maken, het als concierge afscheid nemende echtpaar K. Scheltens, niet zonder meer zouden laten vertrekken. Vandaar dat zij allen ruim vertegenwoordigd waren op de afscheids receptie, die donderdagavond in een der zalen van hef gebouw werd gehouden. On der de vele aanwezigen bevond zich de heer G. W. F de Man, ambtenaar van Culturele Zaken bij de gemeente Velsen. Na een kort welkomstwoord van de heer P. de Jong, voorzitter van de commissie van beheer, diende de heer A. Kool, voor zitter van de wijkraad en kerkvoogden zich als eerste spreker aan. Hij herinner de aan het beeld, dat de kerkvoogdij zich destijds voor ogen had gesteld bii de keu ze van beheerders voor het gebouw. Thans kon spreker met volle overtuiging verkla ren, dat de heer en mevrouw Scheltens aan de stoutste verwachtingen hebben vol daan, waarvoor hij zijn grote erkentelijk heid onder woorden bracht. Na de beste wensen voor hun toekomst in Hattem te hebben uitgesproken, overhandigde hij mevrouw Scheltens een elektrisch strijk ijzer. Ten slotte stelde spreker de aanwe zigen de nieuwe beheerders van het ge bouw voor, namelijk het echtpaar Van der Vaart uit Epe. De heer C de Jong vertegenwoordigde vervolgens de sectie toneel van de Velser Gemeenschap en alle toneelverenigingen uit de IJmond, die in het Hervormd Jeugd- gebouw steeds een ideaal onderkomen hebben gevonden. Nimmer is deze samen werking door een enkele wanklank ver stoord, omdat de heer en mevrouw Schel tens hun taak niet als beheerders, doch als ware vrienden hebben vervuld. Dat een en ander door de diverse besturen en spelers in hoge mate is gewaardeerd, zal het echtpaar inmiddels wel duidelijk zijn geworden. Vandaar dat de heer De Jong zijn toespraak besloot met een „God zege- ne uw toekomst". De heer en mevrouw Scheltens werden daarop door de verte genwoordigers van de toneelverenigingen armen vol geschenken aangeboden. De heer Cor Gravemaker sprak namens De Culturele Agenda voor Velsen en om geving voor de week van 29 november tot en met 5 december luidt als volgt: 30 november tot en met 5 december Pieter Vermculenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 30 november tot en met 5 december Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 nr. 812, geopend van: maandag: 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur. dinsdag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal geopend van 19 tot 21 uur woensdag: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21.30 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd). donderdag: 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur. vrijdag: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21.30 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. zaterdag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 30 november: Onderwijzers Toneelver- vereniging „O.T.K.", 20 uur, toneeluitvoe ring in het Patronaatsgebouw IJmuiden- Oost. 30 november: Velser Sportstichting, 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden- Oost, lezing door de heer K. van Driel met onderwerp: „Wat hebben wij aan de sport". 1 december Onderwijzers Toneelvereni ging „O.T.K.", 14 uur, toneeluitvoering in het Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost. 2 december: Onderwijzers Toneelvereni ging „O.T.K.". als 30 november. 2 december Vrmwenbond P.v.d-A., huis- kamerbijeenkomst. 9.30—10.30 ten huize v. mevrouw Schaar. Oosterduinweg no. 1, IJmuiden 3 december Onderwijzers Toneelvereni ging „O.T.K.". als 30 november. 4 december Onderwijzers Toneelvereni ging „O.T.K.", als 30 november. 5 december Onderwijzers Toneelvereni ging „O.T.K.", als 30 november. de arbeiderstoneelvereniging „Palvu", waarbij hij het echtpaar hulde bracht voor het feit, dat onder zijn leiding dit gebouw was uitgegroeid tot een intiem en prettig te bespelen theater. Men heeft hier steeds een maximum aan bereidwilligheid onder vonden bij de verzorging van het toneel en het zou spreker niet hebben verwon derd, wanneer de heer Scheltens in zijn enthousiasme ook nog eens voor een spe ler was ingevallen. Hierna spraken mevrouw Roest, namens de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond en het Jongevrouwen Gilde; me vrouw Mensink, namens de Vrouwen Ver eniging, de heer Van der Vaart, namens de Christelijke Filmactie; de heer Beinte- ma, namens het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling; de heer W. Gregouir, na mens de toneelvereniging „Tavido" en de heer P. de Jong, voorzitter van de raad van beheer. Deze laatste spreker stelde vast, dat hier de heer en mevrouw Schel tens een stukje praktisch christendom in praktijk hebben gebracht. Iedere afge vaardigde bood een of meer afscheidsge schenken aan, bestaande uit boeken, grammofoonplaten, etsen en gebruiks- voorweroen. Ten slotte werden de aanwe zigen in de gelegenheid gesteld persoon lijk van de heer en mevrouw Scheltens af scheid te nemen. Afscheid van gemeenteleden De heer en mevrouw Scheltens hebben van de bestuur van „De Hezenberg" in Hattem toestemming verkregen hun komst nog veertien dagen uit te stellen, ten einde hun opvolgers in te vverken. Daarop nemen zij afscheid van de leden van de hervormde gemeente en wel op zondag 13 december, omstreeks half twaalf, na afloop van de kerkdienst, wel ke ds. J. Dikhout dan leidt. Dit afscheid zal eveneens in een der zalen van het Her vormd Jeugdgebouw plaats hebben. Advertentie reeds NU in verkoop met 3 versn. motor grootste tank dubbele achtertelescopen compleet met duo en kofferrek pracht uitvoering van 800.— voor BREESTRAAT 108 BEVERWIJK S.V.IJ.-PROGRAMMA. Voor zondag staan de volgende voetbal wedstrijden op het programma: Heem stede—S.V.IJ., 2.30 uur: VVB 5—SVIJ 2, 10 uur; SVIJ 4—Kinheim 6, SVIJ 5—THB 6, Stormvogels-junioren CSVIJ-junioren A, 12.30 uur. De opstelling van SVIJ I is als volgt: T. den Dikken; P. Kemmer en Joh. de Vries; N. Schaap, J. Schaap en N. van der Zwet; J. Buding, J. Wisse, P. Spanjaard, N. Minneboo en P. van Eerde. Voor de handbalvereniging IJmond blijft het programma zondag beperkt tot het deelnemen aan het op het Noordersport park in Haarlem te houden afdelingstoer- nooi. In dit toernooi hebben het eerste da meselftal en het tweede herenteam ln de voorronden de finale weten te bereiken. Voor de IJmond I-dames zullen als te genstanders fungeren de winnaars van de wedstrijd TYBB—HBC. De heren van IJmond 2 zullen om de derde en vierde plaats spelen tegen Zand- voortmeeuwen 2. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjesaspiranten: IJmond I— De Blin- kert I; THB IIJmond 2; Concordia (Hil legom)—IJmond 3; IJmond 4—Rapiditas I; De Blinkert 5IJmond 5; IJmond 6— TYBB 2. Jongensaspirantten: Rapiditas I—IJmond I; IJmond 2THB I; De Blinkert 3 IJmond 3: IJmond 5Concordia 2. Meisjesaspiranten: IJmond IDe Blin kert I; IJmond 2Full Speed I. JongensjuniorenRapiditasIJmond. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: W. Schoorl; L. Blom e J. Siebers: D. Bonekamp, W. Honig en R. Uitentuis; D. Marckelbach, G. Slatman, H. Boom, W. v. d. Kuil en T. Schuit. Heren IJmond 2: R. v. d. Pol; L. Tjep- kema en J. Boom; K. Schik, F. Rem en E. Tabak; L. Hagenaar. A. Visser, H. Dijk stra, L. Wassenaar en J. Burghoorn. KMVZ—IJMUIDEN WIJ verloor vorige week zaterdag de voetalwedstrijd tegen Huizen met 10. IJmuiden verspeelde daarbij twee kost bare punten. Zaterdag gaan de IJmuide- naren naar KMVZ, waar zij op een zeer warme ontvangst kunnen rekenen. Het tweede elftal verspeelde één kost baar punt en het zal tegen NDSM 2 heel wat beter moeten spelen. Het programma luidt: KMVZIJmui den, 2.45 uur; NDSM 2IJmuiden 2, 2.45 uur; IJmuiden 3SMS, 2.30 uur; IJmui den 4—VVRA, 2.30 uur); IJmuiden a- juniorenCombinatie, 3 uur. Advertentie Met orig. vacht In div. kleuren wit, geel, rood KRUISWEG 50 - HAARLEM Voor een smokkelaffaire van verleden jaar werd de kapitein van het Nederland se motorschip „Audrey", een kustvaar der uit Delfzijl, in Gedser door douane autoriteiten aangehouden. Het schip was op weg van Zweden naar Nederland, toen het enige dagen geleden strandde. Het schip werd naar Gedser gesleept, waar aan de kapitein een rekening gepresen teerd werd van 3.200 kronen voor onbe taalde invoerrechten. Bovendien werd hem een boete van 3.400 kronen opge legd. Hij verklaarde voor de rechter, dat hij niet schuldig was aan het ten laste geleg de, namelijk het verkopen van 16.000 siga retten en zes flessen drank aan twee per sonen in Nakskov. Hij zei dat het aantal sigaretten en sterke drank aan boord van de „Audrey" te verwaarlozen klein was Hij werd door de twee Denen niet herkend als de man, die de goederen geleverd zou hebben Deze getuigen verklaarden dat ze de goederen van een van de vier beman ningsleden hadden gekocht. De kapitein werd vrijgesproken. P.S.P.-VERGADERING IN BEVERWIJK De belangstelling voor de vergadering donderdagavond belegd door de P.S.P. in het veilinggebouw Het Centrum te Bever wijk was zeer matig. Ir. A. H. Steenis uit Utrecht sprak over medezeggingschap van personeel in bedrijven. Volgens spreker heeft de S.E.R. niet in voldoende mate het vertrouwen der ar beiders; slechts een derde deel van deze instelling bestaat uit arbeiders en de re gering kan naast zich neerleggen wat zij wil. Alleen de werkwijze die de P.S.P aangeeft en propageert zou voor alles uit komst brengen, was zijn mening P. v. d. A HEEMSKERK In het Hervormd Jeugdhuis heeft de afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid haar jaarvergadering gehouden Het ledental is gestegen en bedraagt thans 107, to deelde het bestuur mede. (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen.) IJMUIDEN Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; D. J. Boosman, Stations weg 7, Vlesen-Zuid, tel. 4641. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleyler, Pla- netenweg 52. Verloskundigen: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, tel. 4444. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560—8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer laan, Marktplein, L. Nieuwstraat, Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsel- straat 23, tel. 8028: ten zuiden van Ha venkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, telef. K 2510-3936: ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord; zuster Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort tel. K 2560-8756: Driehuis, Santpoort- Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondel laan 29, tel. 3364. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk. Zeestraat 27 tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513215. Bovendien neemt dr. Tuin man de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Kraam- en Wijkverpleging Witte Kruis HeemskerkBeverwijk Wijkverpleging: zr. C. Boersma, Witte- Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—247. Kraamverpleging: zr. Verstegeren, Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. CASTRICUM Artsen: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur H. van Leesten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Meihuizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dage lijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. De vereniging van beeldende kunste naars in Velsen „Felison" is voornemens in het volgend jaar een schilderijenmarkt te organiseren. Kunstschilders worden dan uitgenodigd te komen exposeren en te verkopen, zulks naar het voorbeeld van Amsterdam, waar in de afgelopen zomer de kunstenaars hetzelfde deden op het Rembrandtplein. Omdat hiervoor meer ruimte nodig is, dan die waarover „Feli son" in het gebouw aan de Heidestraat de beschikking heeft, zal te zijner tijd ook de zaal waar eens de gemeentelijke b-i bliotheek was gehuisvest voor deze schilderijenmarkt worden ingeruimd. Het was de bedoeling van het „Felison" bestuur de markt dit jaar te doen plaats vinden en wel vóró de viering van het Sinterklaasfeest, maar dit kan niet door gaan omdat de zaal voor andere doelein den is gereserveerd. Advertevtic voor oliehaarden mei het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Ons depot te Amsterdam, Hout mankade 44, tel 62313 - 62314 62315, zal u desgewenst gaarne het adres van een Esso haardolie- handelaar geven. Door de wel zeer grote aanvoeren be horen de speciale schorsenerenveilingen in Beverwijk in deze periode wel tot de grootste in ons land. Donderdag was de aanvoer 7.000 kilogram; voorts werden 40.000 kg winterpeen aangevoerd. Alles ging weer heel vlot van de hand en al lagen de prijzen enkele centen lager dan vorige week, er werden toch weer hoge prijzen betaald. De schorseneren brachten voor de 1 A-sortering van 72 tot 85 cent per kilo op; 1 B ging van 57 tot 67 cent per kg en de 1 C van 62 tot 45 cent. Win terpeen: 1 B van i9)A tot 26 cent per kilo; 1 C van 17 tot 23 cent per kilo. De schor seneren komen nu niet alleen uit de streek Kennemerland, maar er komen ook heel grote partijen uit Akersloot en Bergen, terwijl ook de schorsenerenkwekers in de Noordoostpolder de Beverwijkse veiling weten te vinden en graag de hogere trans portkosten betalen om in Beverwijk de hoogste prijs voor hun produkt te kriigen. Er waren ook donderdag weer vele ex porteurs uit hel Westland en Rotterdam naar Beverwijk gekomen. De meeste schorseneren zijn bestemd voort West-Duitsland. Zwitserland en België

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9