Najaar was voor gladiolenkwekers niet zo gunstig als in 1958 In de vishal en op zee Aanvoer tong lager in oktober Culturele Agenda voor Velsen en omgeving Directrice zou circa 2000 van diakonie hebben verduisterd Haarlemse rechtbank erkent de bruikbaarheid van Gatso-meter IJmond-agenda 5 HAARLEMSE RECHTBANK Zeven maanden cel geëist Kantoorbediende van rechtsvervolging ontslagen Posities sleepboten Bureau Wijsmuller Wintersportavond in Hotel Royal Teelt van gladiolen is vaak afhankelijk van beperkingen van aardappelteelt Einde ijstijd voor buspassagiers Schorseneren en breekpeen verkocht goed Postzegelautomaten in Duinwijk VRIJDAG 11 DECEMBER 1959 Tegen een 47-jarige inwoonster van Koog aan de Zaan, die als directrice van een bejaardentehuis van de hervormde dia conie 1826,02 zou hebben verduisterd heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. J. van den Oever, gis teren zeven maanden gevangenisstraf met aftrek geëist. Bovendien stond zij te recht, omdat zij in Zaandam vijf dames japonnen en een badpak zou hebben ge stolen. Verdachte had tot taak de pensiongel- den te innen en af te dragen aan de ad ministrerende diaken. Per maand kreeg zij behalve haar salaris een kasgeld van 350 voor kleine uitgaven. Zij vertelde ter zitting dat zij alle uitgaven zowel voor het tehuis als voor zichzelf, uit een ge combineerde kas betaalde. Aan een kennis leende zij uit die kas f 70C Zij wist dat er een tekort moest zijn, maar niet hoeveel Zij stopte het ene gat met het andere. Bij een controle bleek rond ƒ2000 ver dwenen te zijn. De administrerende dia ken verklaarde thans als getuige dat het vermiste bedrag ongeveer 2500 beloopt. Verdachte merkte op dat zij niet alleen een sleutel van de kas had en dat zij niet begreep dat het tekort zo groot kon zijn De diefstal van de vijf japonnen en het badpak gaf zii toe. De officier van Justitie zei dat verdachte eerst vlot heeft bekend maar nu doet alsof het allemaal te wij ten is aan haar slordigheid en aan de si tuatie in het tehuis. Zij heeft schandelijk misbruik gemaakt van haar functie om diakoniegelden te ontvreemden. Ik kan haar niet anders zien dan als een geraf fineerde dievegge", aldus de officier die er aan toevoegde dat verdachte nog in dc- proeftijd van een voorwaardelijke straf loopt. Zij is namelijk reeds drie keer we gens diefstal veroordeeld. Volgens de raadsman, mr. M. Bouwman uit Amsterdam was er van verduistering geen sprake. Zijn cliënte was niet tegen haar taak opgewassen. De schade van de winkeldiefstallen is vergoed. De raads man drong aan op een ir vrijheid toege paste psychiatrische behandeling Wat de vei'duistering van de diakoniegelden be treft bepleitte hij vrijspraak en voor de winkeldiefstallen een voorwaardelijke straf. Bromfietser aangereden Zes maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid luidde de eis tegen een 64-jarige slager uil Beverwijk. Hem is ten laste gelegd dat hij op 18 augustus toen hij des middags te rugkeerde van de veemarkt in Purme- rend na het drinken van jenever op weg naar Beverwijk een bromfietser heeft aan gereden en dat hij hierna zonder zijn iden titeit bekend te maken is doorgereden. Bij de bromfietser, een jongeman uil Assendelft, schoot een arm uit de kom, hi1 werd aan een hand gewond en kon zes we ken niet werken. Deze verklaarde als ge tuige dat hij nog steeds een kromme vin ger heeft en nog niet goed kan tillen. Voor dat de slager de bromfietser aanreed botste hij tegen een vluchtheuvel, „sneed" een andere auto en reed op een landbouw trekker af die hij op het nippertje kon ontwijken. Het alcoholgehalte in zijn bloed bedroeg 1,70 pro mille. Verdachte zei niets van de aanrijding te hebben gemerkt, omdat in zijn auto de radio aan stond. Verscheidene getuigen verklaarden dat de slager met zijn auto slingerend had gereden. De officier van Justitie kwalificeerde de slager als een „moordenaar-in-spe" en als Man met zoutzuur aangevallen De Haarlemse rechtbank heeft gis teren een 36-jarige kantoorbediende uit Zaandam, die opzet tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel was tenlastegelegd, van rechtsvervolging ontslagen. Zij achtte het feit wèl, verdachte ech ter niet strafbaar, omdat hij op het mo ment van zijn daad sterk verminderd toe rekeningsvatbaar was. De rechtbank be paalde voorts, dat de verdachte zolang het nodig is in de inrichting verblijft, waar hij thans een kuur ondergaat. De officier van Justitie had een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een jaar met drie jaar proeftijd geëist. De kantoorbediende heeft op de avond van 19 juni zijn 30-jarige buurman met een mes, een metalen microfoonstandaard en een fles zoutzuur aangevallen, omdat deze toenadering tot de vrouw van de kantoorbediende zou hebben gezocht. De aangevallene kreeg slechts enkele druppels zoutzuur in zijn ogen, doordat hij tijdig zijn arm omhoog bracht. Een 18-jarige timmerman uit de Haar lemmermeer, die zijn werkgever voor een bedrag van 7100 zou hebben bestolen, werd veroordeeld tot twee jaar jeugdge vangenis. De officier van Justitie had twee jaar jeugdgevangenis met aftrek geëist. een „verkeerspiraat eerste klas". Hij eis te wegens het onder invloed veroorzaken van een aanrijding met zwaar lichamelijk letsel als gevolg zes maanden gevange nisstraf en vijf jaar niet-rijden. De opzet tot doorrijden achtte mr. Van den Oever niet bewezen, „mogelijk omdat verdach te zo dronken was dat hij van de aanrij ding niets heeft gemerkt." De raadsman, mr. O. H. van Wijk, vroeg zich af of deze zaak niet overdreven is. Een goed half uur na de aanrijding had de politie op het rijden van de slager niets aan te merken Hij liep vast, zijn spraak was goed en van dranklucht was nagenoeg niets te merken. Ook het zwaar lichame lijk letsel staat niet vast, aldus mi. Van Wijk. Het slachtoffer werd dezelfde dag nog uit het ziekenhuis ontslagen. De raads man vroeg clementie. Uitspraak op donderdag 24 decembei om half tien. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Rudolf J. A. M„ z. van B. J Post en M. J. Paagman; Adrianus J. T., z. van J. A. Stam en M. van Egmond; Ronald, z. van G. Kamps en A. van den Kommer; Alida C„ d. van J. J. de Boer en P. Jurna; Ronald P., z. van D. van As en H. H Scharmann; Martin G., z. van H. Jonge ling en J. van der Weide; Frans, z. van G. H. Löke en E. J. Wante; Dirk M„ z. van D. M. Langeveld en C. W. Baak; Doro thea A., d. van W. P. J. Bremmers en A D. Mensch; Ronald G. H., z. van R. Zonder man en E. B. van der Vliet; Petronella J.. d. van H. O. M. Holla en A. H. van Am sterdam; Robertus A., z. van J. F. Crom- been en J. A. Uitzetter; Gertrudis A. M„ d. van J. A. A. Burger en J. J. van 't Hoff; Carel R., z. van J. R. Israël en Karlin: Paulus J. M., z. van J. F. M. Schep en W C. Margaroli; Johannes M., z. van P. A van der Meij en F. G. Beentjes; Carola d. van A. Deenik en W. Marks; Maria E.. d. van A. W. van Dansik en M. E. Holle man; Petronella A., d. van J. Kamphuis en H. J. Minneboo; Johannes H„ z. van S. A. Klous en M. Levering; Mirjam I. A.. d. van A. J. Oort en A. G. van der Pluijm. ONDERTROUWD: H. Zantman en H. B Staring; G. F. J. Verlinden en E. N. Schu- chart; P. H. Bokelmann en G. Ekhart; A Verhagen en D. J. K. Davidson; G. Ree horst en M. P. van Swoll; W. van Leeuwen en T. G. van Beek; J. L. van Herp en G. J. Hoogewerf. GETROUWD: E. Jochems en J. van Beek; B. van der Toorn en J. J. Konz; H J. Hanskamp en A. H. Wolterman; P. W Hoffmanns en W. Boer. OVERLEDEN: J. van der Waa, oud 71 jaren, wedn. van M. C. Bijvoet; A. Dee genaar, oud 89 jaren, wedn. van T. Veniet: C. A. Hoeben, oud 58 jaren, wedn. van H de Bie; J. V. Schrooyesteijn, oud 83 jaren wed. van G. van den Broek; E. J. M. Botke. oud 74 jaren, ongehuwd; J. D. Ledder oud 73 jaren, geh. met G. A. Offenberg; T. van der Oord, echtg. van A. Postel, oud 26 jaren; A. Postel, oud 32 jaren, geh m. T. van der Oord; C. H. Zuurbier, oud 59 jaren, ongehuwd; A. P. A. Koch, oud 69 jaren, geh. m. H. A. M. Eijmer. De zeesleper „Noordholland" van Bu reau Wijsmuller werd op 11 december te Honolulu verwacht met een vliegdekschip, onderweg naar Japan. De „Zeeland" kwam op 9 december met de tanker Kuwait aan voor de haven van Palermo. De „Cycloop" was op 9 december met twee lichters te Brixham. De „Titan" arriveerde op 9 de cember te Immingham voor de berging van de gestrande zuiger Port Sunlight. De „Friesland" was op 9 december 550 mijl ten noordnoordoosten van Barbados, met twee bakken onderweg van Barbados naar Nederland De „Simson" was op 9 decem ber te Immingham voor berging van de gestrande zuiger Port Sunlight. De „Hec tor" was op 9 december te Tyborn, Noord- Denemarken, onderweg met twee bakken van Oslo naar Vlaardingen. De „Stentor" was op 9 december te Boulogne sur Mer, met twee slepen onderweg van Portsmouth naar IJmuiden. De „Nestor" was op 9 de cember te Immingham voor de berging van de gestrande zuiger Port Sunlight. HUIS VESTIGINGSBUREAU DINSDAG GESLOTEN Het gemeentelijk Huisvestigingsbureau te Velsen is dinsdag 15 december voor het publiek gesloten. De tijd om vorm te geven aan min of meer vage plannen voor de beoefening van wintersport is zo langzamerhand aange broken en het was, gezien de grote op komst woensdagavond in de vergaderzaal van Hotel Royal aan de Kennemerlaan te IJmuiden, een zeer gewaardeerde geste van het Reis- en passagebureau der N.V. Verenigde Scheepsagenturen van Halver hout, Zwart en Zurmühlen (Kanaalstraat 71, IJmuiden) wintersport minnende in woners van Velsen in de gelegenheid te stellen een indruk te krijgen van de vele mogelijkheden die in het seizoen worden geboden. Onuitputtelijke bronnen van inlichtingen bleken het hoofd van bovengenoemd Reis- en passagebureau de heer A. Bakker en de woordvoerder en woordvoerster van het bekende Hotel-Plan. Een aantal uit stekende kleurenfilms over Zwitserland en Tirol werd blijkens het spontaan applaus, zeer geapprecieerd. Ongeveer honderd paren critische (meest vrouwen-)ogen waren gericht op de lief tallige mannequins van N.V. Manufac- turenmagazijn Nederland te IJmuiden, die met veel charme een rijke collectie win- tersportkleding toonden, waarvan vele modellen goed hoorbaar in de smaak ble ken te vallen. (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Dit najaar is niet zo gunstig geweest voor de kwekers van gladiolen als dat van 1958. Verleden jaar hebben de kwekers in Brabant, Limburg, Zeeland en op de Zuid hollandse eilanden stevig verdiend aan de ze knollen, waarvan ongeveer zeshonderd miljoen stuks per jaar worden geëxpor teerd. De voor die gebieden grote winsten hadden tot gevolg, dat velen meer zijn gaan telen. Het resultaat is geweest, dat de met gladiolen beplante oppervlakte met bijna vijftig percent toenam tot 2439 ha., tegenover 1670 ha. in 1958. Een dergelijke uitbreiding kan de export nooit opvangen en zeker niet in het begin van het seizoen. De exporteurs maken, in percenten uit gedrukt, machtige winsten, omdat ze nu eenmaal niet beneden vastgestelde mini mumexportprijzen mogen uitvoeren. Een inkoopprijs van tachtig cent van zift 8 per honderd bij een minimale verkoopprijs van 2.75 maakt, dat men op het ogenblik geen moeilijkheden ondervindt bij het vaststellen van zijn inkooppolitiek. Juist niet, omdat men veel kleine maten kan verkopen, waarbij de grootste winsten worden gemaakt. De berekeningen van de land- en tuinbouwers in de gebieden bene den de rivieren kwamen niet al te best uit. Men tilt hier echter niet zo zwaar aan, omdat de teelt van gladiolen maar een bij teelt is en dikwijls een gevolg is van de be perkende voorschriften voor de teelt van aardappelen met het oog op de bestrijding van het aardappelcystenaaltje. Deze/ kwe kers zochten dus naar andere vruchtwis- - -m x' f - JRl selingsteelten en werden prompt bediend door allerlei handelaren, die er fluks bij waren om hen te helpen. Intussen is de handel ook daar normaal geworden, al heeft het de mensen soms flink geld gekost. Rijnlandse roeden De werkwijze van deze kwekers is voor de echte bollenkwekers in Zuid-Holland al bijzonder eigenaardig. Hier is men ge wend om in Rijnlandse roeden (1/7 are!) te rekenen, daar begint men het liefst met hectaren. Er zijn landbouwers, die bij wijze van proef met vier of vijf hecta ren begonnen! Zij hebben nu eenmaal het voordeel van een zeer goedkope grond en veel goedkopere arbeid. De grond kost vijentwintig percent van die van de bol lenstreek, de arbeid wordt op 1.50 per uur aangenomen! Men is dus niet afhan kelijk van deze teelt en neemt de zaken zoals ze vallen. In de bloembollenstreek zelf kunnen dergelijke prijzen de gemoede ren wel heftig in beweging brengen. Ook hier zijn kwekers, die weer aan de teelt van gladiolen zijn begonnen, omdat er in deze streek helemaal geen aardappelen meer mogen worden geteeld. Voor deze kwekers zijn de lage prijzen wel een ge voelige strop. Ze kunnen ze echter dit jaar wel opvangen want de prijzen van de tulpen, hyacinten en narcissen waren be hoorlijk tot goed, al naar gelang het mo ment dat men verkocht. Het gaat er echter naar uitzien, dat de aanvoer uit de zuidelijke gebieden begint op te raken. De exportschuren zullen wel flink doorbuigen onder de last van de knol len. Men ruikt het trouwens wel, want de. hete zomer heeft gezorgd, dat de gladio- lenthrips zich snel vermenigvuldigde Treft een controleur van de Plantenziek- tenkundige Dienst of de Keuringsdienst levende thripsen aan dan gaat de hele schuur dicht en moet alles met naphtaline worden behandeld. Zes weken duurt dan zo'n behandeling. Er komt dan geen knol de deur uit. Men houdt dus de schuur maar liever flink in de naphtalinedampen, zodat de voorbijganger soms een vleug mottenballenlucht aan de andere kant van de straat in de neus krijgt. De exporteurs kunnen dus nu de strop pen van de inkoop van tulpen, hyacinten en narcissen weer een beetje inhalen, zo dat ze aan het eind van het jaar toch wel weer gunstige cijfers in de boeken zullen kunnen zetten. Zij zullen dit echter niet gauw toegeven: „Zelfs niet al kregen we de gladiolen cadeau". Ergens vertoont ook de grootste exporteur nog veel over eenkomst met de man van het land: hij klaagt altijd. Hij kan het ook doen, want nooit zal men in de kranten de dividend uitkeringen van al die N.V.'s lezen. Nie mand kan de klachten controleren, behal ve accountants en dienaren van de fiscus en die praten niet. De aanvoer van tong is in oktober beneden het niveau van september ge bleven, aldus het produktschap. De aanvoer daalde namelijk van 498 ton, ge middeld 2,77 per kilo, tot 414 ton, gemiddeld 3,15 per kilo. Te IJmuiden varieerden de prijzen voor tong, bij een aanvoer van 361 ton, van 1,90 tot 6 per kilo. Te Scheveningen wera 40 ton tong afgeslagen tegen prijzen, die schom melden tussen 1,88 en 7,28 per kilo. De gehele aanvoer werd vrijwel uitgevoerd. De uitvoermogelijkheden voor verse vis waren ook in oktober 1959 gunstig. De uit voer bedroeg 1.430 ton voor een waarde van 2.7 miljoen. In oktober 1958 waren de exporttotalen 1.265 ton en 2.3 mil joen. Afzet vond onder meer plaats naar België (544 ton), West-Duitsland (144 ton), Frankrijk (268 ton), Itali (105 ton), Groot- Brittannië (177 ton), Verenigde Staten (104 ton) en Zwitserland (43 ton). In oktober 1939 werd 1131 ton verse en bevroren zeevis geïmporteerd voor een waarde van f 1.3 miljoen. Geïmporteerd werd onder meer uit België (58 ton), Denemarken (81 ton), Noorwegen (251 ton), IJsland (263 ton) en West-Duitsland (469 ton). In de overeenkomstige maand van 1958 werd 1.491 ton zeevis ingevoerd voor een waarde van 1.3 miljoen. Visconserven De geringe aanvoer van verse haring heeft in oktober de prijzen van deze voor de visconservenindustrie zo belangrijke vissoort sterk doen stijgen, waardoor de visconservenindustrie haar inkopen heeft moeten beperken. Een gelukkige omstandigheid was. dat in de laatste tien dagen van oktober grote partijen makreel van prima kwaliteit werden aangevoerd. De uitvoer van visconserven lag op_ een vrij bevredigend niveau, en bedroeg 955 ton voor een waarde van 1.4 miljoen. In ok tober 1958 werd 1.039 ton visconserven ge ëxporteerd voor een waarde van 1.7 mil- joen. De uitvoer van mosselconserven bereikte in oktober 1959 het totaal van 140 ton voor een waarde van 197.000 in de overeen komstige maand van 1958. Verzonden werd onder meer naar Bel gië''(117 ton), Belgisch Kongo (8 ton) en West-Duitsland (7 ton). Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van verse vis aan de IJmuidense visafslag bedroeg donderdag 1140 kisten, waarvan 108 tong en tarbot. 1 heilbot. 315 schol. 40 schar, 90 haring 220 makreel. 65 schelvis. 150 wijting. 50 kabeljauw en gul, 3 leng, o haai, 3 ham. 5 poon, 70 koolvis. 15 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 3.60. grote tong 4 40 tot 4,10. grootmiddel tong 4,10 tot f 3.90, kleinmiddel tong 4,30 tot f 4. kleine tong I 4 tot f 3 70 kleine tong II f 3.50 tot 3.20. tarbot I 3.70 tot 3.50- Per 50 kilo: tarbot IV 84. grote schol f 70 grootmiddel schol f 72 tot 61, klei - middel schol 86 tot 62, kleine schol r f 100 tot 55, kleine schol II 86 tot f 35, schar 38 tot 31, verse haringJ 27 makreel f 43 tot f 20. grootmiddel schelvis f 94 kleinmiddel schelvis 86 tot. J 81, kleine schelvis,!/ 82 tot 77. kleine/chel- vis II f 67 tot f 58. wijting 41 tot 28. ■grote gul f 98. middel gul f o tot 74 kleine gul 56 tot 38. kle.ne haai ham f 174 tot I 152, poontjes f 30, kleine Kvis zwart I 49 tot 43. kleine koolvis W Per 125 kilo: grote kabeljauw 384 tot f 364. grote koolvis zwart f 138 tot i#*- grote koolvis wit 194. grote leng 140 Besommingen van donderdag TJM 9 Haarlem f 25.600. KW 107 f 4.680. KW 76 f 1 220 KW 26 2.190. KW 108 t 2.370. KW 115 f 2.760. KW 103 f 3.230. KW 66 f 2 070. KW 133 2.150. IJM 59 f 2.560. T.TM 31 f 2.960. T-TM 73 f 3.490 WR 34 f 840. WR 33 f 1 320. Aanvoer van vrijdag De aanvoer van verse vis te IJmuiden bedroeg vrijdag 4000 kisten, waarvan 715 kisten schelvis. 260 radio. 760 wijting. 250 gul en kabeljauw. 245 koolvis. 660 haring. 340 makreel. 400 klein" kistjes haring en makreel. 100 sardines. 150 varia. 400 schol. 70nn kilo tong. Deze vis werd aangevoerd door de I.TM 28 Amsterdam (27 november). 100 kleine kistjes haring. 140 i-adio. 100 wijting. 90 schelvis, 110 gul en kabeljauw. 70 koolvis, 70 makreel. 20 diversen. 115 stijve kabel jauwen; de KW 49 Antje (28 nov.) 60 wij- Het aquaduct in de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder bij Oude We tering is bijna gereed Het water stroomt reeds door het aquaduct en de auto's onder de over enkele weken wordt de belemme ring voor het scheepvaartverkeer op geheven. Als de nieuwe autoweg Am sterdamRotterdam gereed is zullen 'schepen doorrijden. De Haarlemse rechtbank heeft gis teren de rallyrüder Maus Gatsonides uit Bentveld conform de eis van de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman wegens overschrijding van de maximum-snelheid veroordeeld tot een geldboete van elf gulden. Daarmee is (voorlopig) een einde gekomen aan het proefproces, dat de heer Gatsonides heeft gevoerd teneinde erkenning te krijgen van de door hem ontworpen Gatso-meter een precisie-controleapparaat, waarmee het mogelijk is de door weggebruikers ge maakte snelheden tot op hon lcrdste» van seconden langs mechanische weg te con troleren. De heer Gatsonides en zijn zoon hadden onder controle van de Zandvoortse ver keerspolitie willens en wetens per auto en op de bromfiets de maximum-snelheid overtreden en zij werden op grond van de waarnemingen met de Gatso-meter gever baliseerd. Vader en zoon Gatsonides wer den door de kantonrechter veroordeeld tot elf gulden boete en in hoger beroep kre gen zij van de rechtbank dezelfde straf. Thans bestaat er nog een mogelijkheid om bij de Hoge Raad in cassatie te gaan. De heer Gatsonides deelde ons echter mede, dat hij van dit recht voorlopig geen ge bruik zal maken, aangezien de Haarlem se rechtbank naar zijn mening vooral in de berechting van verkeersovertredingen een uitstekende haam heeft, waardoor, volgens de mening van de uitvinder van de Gatso-meter. waarschijnlijk niet meer aan de bruikbaarheid van de meter zal worden getornd. Begin volgende week vertrekt de heer Gatsonides naar Luxemburg om zijn uit vinding te demonstreren en vervolgens reist, hij door naar Parijs om de Gatso- metei bij de Süreté Nationale te introdu ceren. Aan het in de kou op de bus van de NZHVM wachten op de Viaductweg te Velsen-Noord is sedert donderdagmiddag een einde gekomen; in deze winderige hoek is eindelijk een wachthuisje ge plaatst! Sedert de opening van de Velser tunnel, in september 1957, hebben bus passagiers onbeschut op de bussen van lijn 75 (BeverwijkIJmuiden) moeten wachten. Er is in de IJ. Crt. veel over het leed van de wachtenden geschreven. De directie van de NZHVM kon niet zo maar een wachthuisje langs deze weg plaatsen, aangezien het een Rijksweg is. Rijks waterstaat heeft dezer dagen toestemming tot plaatsing van een wachthuisje gegeven en het karweitje was toen spoedig opge knapt. Voor de buspassagiers een ietwat laat, maar daarom niet minder gewaar deerd Sinterklaascadeau! KEN NEMERS TEGEN WEST-FRISIA In verband met de uitwedstrijd van De Kennemers tegen West-Frisia, organiseert de supportersvereniging „Rood-Zwart" een autobustocht naar Enkhuizen. De Culturele Agenda voor Velsen en om geving luidt voor de week van 13 t.m. 19 december als volgt: 14 t.m. 19 december: Pieter Vermeulen- museum, geopend van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Gebouw te IJmuiden. 14 t.m. 19 december: Openbaar Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945 no. 812, ge opend van: Maandag 14.3017.30 uur en van 1921.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-n., geopend van 1417 uur. Dinsdag 1012.30 uur en van 14.3017.30 uur, filiaal geopend van 1921 uur. Woensdag 1012.30 uur, van 14.3017.30 uur en van 1921.30 uur. Filiaal geopend van 1417 uur (jeugd). Donderdag 10— 12.30 uur. Filiaal geopend van 1012 uur Vrijdag 1012.30 uur, van 14.3017.30 uur en van 1921.30 uur. Filiaal geopend van 1417 uur en van 1921 uur. Zaterdag 10—12.30 uur en van 14.30—17.30 uur. Fili aal geopend van 1012 uur en van 1417 uur. 13 december: Humanistisch Verbond. 10.30 uur bijeenkomst Cultureel Gebouw te IJmuiden. 14 december: Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. 20 uur Cultureel Gebouw te IJmuiden, voordrachtsavond met Spaanse verhalen door Cok Henneman. Herv. To neelgroep, ontspanningsavond in Herv Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost m.m.v. „De BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Maarten, z. van F. H. C. M van de Vaart en M. J. C. Peek; Ronald Theodorus Maria, z. van W. Zonneveld en J. Kramer; Stella Maria, d. van P. Schou ten en C. Reijnders; Cornelis Johannes Nicolaas, z. van G. de Ruijter en J. Lute ONDERTROUWD: D. Groesz en G. Dijk stra. OVERLEDEN: A Tromp, oud 83 jaren wed. van A. Boon. wonende te Castricum. P. Vijselaar. oud 67 jaren, geh met T. Kee: H. de Rover, oud 86 jaren, wedn. van A Nieman, wonende te Heerhugowaard. Monica's" en Velser Accodeonvereniging. aanvang 20 uur. 16 december: Vrouwenbond P. v. d. A.: Huisbijeenkomst van 9.30—10.30 uur ten huize van mevr. Schaar, Oosterduinweg 1, IJmuiden. Ned. Chr. Vrouwenbond afd. IJmuiden-w.: 19.30 uur: Petrakerk te IJmuiden-Oost kerstvergadering. 17 december- Tuinbouwstudieclub Velsen en Omstreken. Kienavond in de koffieka mer van Westerveld. Aanvang 20 uur. Ned. Chr Vrouwenbond afd. Velsen-Noord. 20 uur: Gem. Wijkcentrum Velsen-noord. kerstvergadering. Op de donderdag te Beverwijk gehouden schorsenerenveiling was de aanvoer voor de tijd van het jaar nog heel groot. Er was een aanbod van 35.000 kg schorseneren en ruim 30.000 kilo breekpeen. De prijzen voor de scnorseneren lagen iets hoger dan een week terug, er werd nu voor de 1 A-kwa liteit van 70 tot 79 cent per kilo betaald. Voor de 1 B-kwaliteit werd van 52 tot 62 cent per kilo gegeven en de lC-sortering bracht van 32 tot 41 een, per kilo op. De prijzen van breekpeen lagen hoger dan in de laatste weken er werd van 25 tot 29 cent per kilo betaald voor de 1B- sortering. Castricum Donderdag werd op de exportveiling van Ons Belang te Castricum voor de B-kwa liteit peen een uitstekende prijs betaald, de hoogste die totnutoe genoteerd werd, namelijk 31,60 per 100 kilogram. Ook de schorseneren, hoewel die niet tot een top- prijs kwamen, deden het heel goed. De aanvoer van peen bedroeg 60.000 kilo De prijzen van donderdag waren: peen B 20—f 31.60: peen C 22.20—27.40; peen D 22.30—24.40: peen O 10.00—26.40. Schorseneren (aanvoer 23000 kg) A. 66 75; B 5164; C 26 -37. Uien gingen voor de prijs van 2529 cent. ting, 130 schelvis, 45 gul en kabeljauw, 200 haring, 60 makreel, 5 varia; Job Gouda (28 nov.) 95 wijting, 120 schelvis, 30 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 230 haring, 60 ma kreel, 15 varia, 75 stijve kabeljauwen; Emma IJM 15 (27 nov.) 300 kleine kistjes haring en makreel, 120 wijting, 40 schel vis, 20 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 60 haring, 90 makreel, 20 varia; KW 87 (24 nov.) 255 wijting, 200 schelvis, 35 gul en kabeljauw, 65 koolvis, 60 haring, 60 ma kreel, 15 varia; KW 176 (25 nov.) 30 wij ting, 60 schelvis, 60 koolvis, 100 haring, 30 varia, 70 stijve kabeljauwen; KW 32 (30 nov.) 120 radio, 100 wijting, 75 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 10 haring, 5 diversen. De kleine vaart was er met 40 schepen. Prijzen van vrijdag Export: grote rijen kabeljauw brachten op in guldens: 130144; kleine regels ka beljauw 7684; kisten grote kabeljauw 196—220; kisten kleine kabeljauw 174— 180; witte koolvis 150162; grote schelvis 6374; groot middel schelvis 5461; groot middel tong en klein middel tong en tong I 44.40 per kilo; slips 3.504.40; grote, middel, zetschol en schol I 6367. Binnenland: grote gullen 5762; mid del gullen 5256; torren 3640; zwarte kool 96106; koolvis I 3840; koolvis II 3033; lengen 104114; klein middel schelvis 5461: pennen 5259; braad 32 45; wijting 23—28; grote tongen 4.404.50; schol II 46—57; schol III 37—45; haring 19—25; makreel 19—31; sardien 18—21; toters 16.50—17.50. Besommingen van vrijdag Amsterdam °3.000; Job Gouda 14.700; Emma 10.900; KW 32 7040; KW 49 14.900. Voor zaterdag Voor de zaterdagmarkt lossen: De Beatrice IJM 72 met 60 schelvis, 180 haring. 80 makreel, 70 wijting, 35 gul en kabeljauw en 25 diversen: IJM 20 met 150 schelvis, 50 haring, 110 wijting, 30 gul en kabeljauw, 30 radio, 20 diversen en 25 stuks stijve kabeljauwen. Op zee Het was in de nacht van donderdag op vrijdag goed weer voor het gebied van 58 tot 59 graden noorderbreedte. Toch waren de vangsten maar matig: 120 tot 200 man den schelvis, wijting, koolvis en haring per etmaal. De „Eli" deed twee trekken voor vijftig manden, schelvis en wijting. De ..Postboy" deed een trek van twee pakjes en de „Deining" een trek van 35 manden hoops. De haringvangst was slecht. Enkele schepen deden een trekje maar de meeste vingen niets. Veel loggers zijn naar de westkust ge varen. De loggers en kotters bij de Pitt- boei vingen 150 tot 240 kilo tong en 7 tot 10 manden schol per etmaal. De loggers en kotters op de kust vingen 100 tot 160 kilo tong en 10 tot 20 manden schol en wijting per etmaal. „Albatros" in bar weer De schipper van de „Albatros" KW 87 beleefde drie dagen onder de Noorse kust bar weer. Hij verklaarde nooit eerder zulk stormweer te hebben meegemaakt. Het achterzeil waaide stuk en de antennemast knapte af. „Nog eens zo'n storm en ik schei ermee uit". De P.T.T. heeft op de. hoek van de Een hoornstraat en de Saturnusstraat in IJmui den twee postzegelautomaten geplaatst. Een welkome aanwinst voor de bewoners van Duinwijk. Op hetzelfde rek is nu ook een brievenbus geplaatst, die eerst een eind verder in de Eenhoornstraat stond. P.T.T. overweegt nu, of men ook op an dere punten in de gemeenten postzegel automaten moet aanbrengen. VELSEN-IJ MUI DEN VRIJDAG 11 DECEMBER Thalia, 20 uur: Rio Bravo". Rex, 20 uur: „Van het Westelijk Front geen nieuws". Voormalige leeszaal, Heidestraat, ten toonstelling Nederlands Fabrikaat. Cultureel Centrum, 20 uur: Jongeren groep P. v. d. A. Patronaatsgebouw, 20 uur: Buurtvereni ging D.S.S. Cultureel Centrum, 20 uur: Jaarvergade ring fotokring Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel 14—16.30 uur. ZATERDAG 12 DECEMBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „Rio Bravo". Rex, 20 uur „Van het Westelijk Front geen nieuws". Patronaatsgebouw, 14 uur: Sint Nico- laasmiddag Sportbond. Voormalige leeszaal: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Griffioen. Naereboutstraat, 20 uur: Kien- wildavond oud-onderofficieren. Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Ont spanningsavond Hervormde Toneelgroep. Patronaatsgebouw, 20 uur: Uitvoering Klavierschippers. Gymnasium, volleybaltoernooi Sport bond. SANTPOORT ZATERDAG 12 DECEMBER: Zomerlust, 14 uur: Postduivententoon- stelling en kampioenenshow. i EVER WIJK VRIJDAG 11 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Jozef Schmidt". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De lachende vagebond". VV.B. Theater, 20 uur: „Het teken van Zorro". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymous". De Opgang, 20 uur: Hervormd Jeugd- concert, voordracht Willem Berkhemer. Hotel „Parkzicht" 20 uur: Vergadering Kennemer Pluimvee Vereniging. ATERDAG 12 DECEMBER Bioscopen: als vrijdag. 'EEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 34.30 en 20 uur: „Tarzan vecht voor zijn leven".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5