Subsidiëring van het bijzonder middelbaar onderwijs is nodig INDUS-horloges Havenberichten Wijk aan Zee krijgt kabelbaan met zestig gondeltjes Martin van Hooft kunt u gekleed gaan, hoe guur hel weer ook is! p Jubilarissen bij Hoogovens gehuldigd Heden volop 7 Beverwijkse gemeenteraad A. R. DE BOER Medische verzorging tijdens het weekeinde Beverwijk zal betaalde huurverhoging restitueren Wethouder gevraagd MR.OPTICIEN GOUDA ZWIJNDRECHT Schilderijen van v. Dam bij Hoogovens IJmuiden Uitslag Sint Nicolaas- prijsvraag in Beverwijk Behaaglijk warm sportief en modieus Veldhandbal gestaakt zorgt weer voor een feestel i j ke ver rassi ng een fraaieINDUS" kalender met 12 schit terende foto's van Zivitserse landschappen uitgevoerd in natuurlijke kleuren caaeau. Primeur voor Noordzeebadplaatsen PTT-ers willen geen uitzonderingen De elftallen van „Noord" Mintoff eist voor Malta onafhankelijkheid VRIJDAG 11 DECEMBER 1959 ZEER UITVOERIG HEEFT DE GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK donderdagavond gesproken over het voorstel tot de subsidiëring van de bij zondere scholen voor middelbaar onderwijs. Twee maanden geleden hadden de raadsleden hierover ook al van gedachten gewisseld, maar de besprekingen werden toen opgeschort tot na de behandeling van deze materie in de Tweede Kamer. De vragenstellers werden gisteren uitvoerig ingelicht door de wethouder van Onderwijs, de heer A. J. Hermes (K.V.P.), die het voorstel verdedigde. Het gaat om een subsidie in de vorm van een extra bijdrage die het onderwijs aan de bijzondere middelbare scholen ten goede moet komen. „Het bijzonder middel baar onderwijs heeft te weinig middelen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft dat in 1955 al gezegd", aldus de heer Hermes. Of dit dan geen bevoordeling van het bijzonder onderwijs boven het openbaar middel baar onderwijs was? vroeg een raadslid. De wethouder meende dat zulks niet het geval was. De bedoelde subsidie is volgens het voorstel bepaald op een bedrag van f 20 per jaar en per leerling. De heer J. Nieu- wenweg (V.V.D.) vond dat de gemeente lijke bijdrage noodzakelijk is, maar hij zag wel graag dat de subsidie zou ophou den één jaar nadat in Beverwijk het ge meentelijk middelbaar onderwijs op gang is gekomen. Volgens hem zouden de bij zondere middelbare scholen door deze subsidie wel een voorsprong krijgen op de openbare middelbare scholen. De heer M. A. de Ruyter (Prot. Chr.) wees erop, dat zolang de Mammoetwet („Wat zal dat een moeilijke geboorte wor den!" riep het raadslid Nieuwenweg) er niet is, de gemeente de extra bijdrage moet geven. De heer W. Alberda (P. v.d. A.) wilde liever dat de middelba re scholen gezamenlijk zich tot de minister zouden wenden om zo te proberen uit de narigheid te komen. Want dat de ene ge meente wel een aanvullende subsidie geeft en de andere niet, kon spreker ook niet bevredigen. „Achterstelling van het openbaar bij het bijzonder middelbaar onderwijs," zo zag de heer W. Swarts (C.P.N.) het voor stel. Hij suggereerde de behandeling er van op te schorten tot Beverwijk zelf een openbare middelbare school heeft (hij doelde hierbij op het te stichten gemeen telijke lyceum). „Noodzakelijk kwaad" De wethouder van onderwijs zette uit een, dat bijzondere middelbare scholen worden gesubsidieerd op basis van de Advertentie verkrijgbaar bij Lange Nieuwstr. 413 Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; J. Noorda, M. K. Hofstede straat 48, tel. 5652; A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheken: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleijler, Planetenweg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw A. C. van Saase, tel. 4444; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moer- bergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236. Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378: Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Marktplein, L. Nieuwstraat, Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsel- straat 23, tel. 8028: ten zuiden van Ha venkade, Kennemerlaan, Marktplein, L Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers Geelvinkstraat 2-7, Velsen-Noord, telef K 2510-3936: ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Velsen-Zuidp Velsen-Noord; zuster Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756: Driehuis, Santpoort- Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: C. Verselewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969 Van zondagmorgen tot avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44. tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg. Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512-240. Bovendien neemt dr. Tuin man de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Apotheken: De Heemskerkse Apotheek. Maerelaan 98, tel. 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster N. Luyting, Prins Bernhardlaan 3. Beverwijk, tel. 4324 Kraamverpleging: Zuster C. Boersma. Witte Kruisgebouw. J. v. Scorelstraat. Heemskerk, tel. 02512-247. CASTRICUM Arts: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur, arts H. J. van Nievelt, Burgem. Lommenstraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen, zuster Van Beers, Mient 80, tel. 2769. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes. Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk. Bur gem. Lommenstr. 6, tel. 2500, is dage lijks van 86 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. Ambtenaren en raadsleden zijn al dikwijls uitgegleden omdat de vloeren in het Beverwijkse raadhuis zo glad zijn. B. en W. hebben daarom voorgesteld loopstukken te doen aanbrengen. De gemeenteraad was het gloeiend eens met het college: spoedig zullen er geen glij- en valpartijen meer zijn. Rijks middelbare scholen. „En dat is niet daverend", zei de heer Hermes. In het be lang van het onderwijs, streeft de gemeen te er naar gemeentelijke middelbare scho len te stichten. „Rijks middelbare scho len zijn een noodzakelijk kwaad," meen de wethouder. „Veel leraren zeggen, dat zij veel liever aan bijzondere of gemeen telijke middelbare scholen verbonden zijn dan aan die van het Rijk. Zij krijgen dan meer middelen. En dat is het argument", aldus de heer Hermes. Hij wees er ver der op, dat de eerste jaren van een ge meentelijke middelbare school de moei lijkste zijn. Naar aanleiding van een opmerking, dat deze gemeentelijke bijdrage het par ticuliere initiatief zou ondergraven, meen de de heer Hermes dat opzettelijk het laagste bedrag 20) is aangehouden; de werkelijke kosten zijn hoger. Op die ma nier wordt tóch bereikt, dat de ouders een bijdrage leveren in de extra kosten van het onderwijs aan middelbare scholen in de gemeente. Voorts bleek, dat bijzondere scholen wel vaak toestemming krijgen om uit te brei den, maar geen geld. De scholen moeten dan de uitbreidingen zelf financieren en soms gebeurt dat tegen hogere rente dan de wettelijke. („Maar het is geen woeker rente", zei de voorzitter tot de heer Swarts (C.P.N.), die dit eerder op de avond had beweerd). De raad ging overigens akkoord met het voorstel. De extra bijdrage gaat in op 1 januari 1959, dus met terugwerkende kracht. Uitgeklede woningen? De overige agendapunten werden vlot afgehandeld. Naar aanleiding van het voorstel inzake de bouw van 26 woningen in „Meerestein" (huur 12,50 plus f 1,75 bijkomende kosten), zei mevrouw Allan- Schilthuis (V.V.D.) de gebouwen lelijk te vinden. „Gaan wij Velsen-Noord achter na?". zo vroeg zij. De huren vond zij laag. en dat deed bij haar de vraag rijzen of het dan geen zogenaamde uitgeklede wonin gen worden. De heer E. O. H. M. van Bas ten Baten burg waarschuwde B. en W. tegen het brengen van te veel offers aan het veel eisende verkeer. Zulks naar aanleiding van het voorstel op de Breestraat rijwiel plaatsen te maken. B. en W. vonden het ook jammer ertoe te moeten overgaan, maar het is een proef, evenals trouwens het wachtverbod voor de zaterdagmidda gen. Uit dit voorstel blijkt dat het colle ge de Breestraat meer een winkelstraat wil doen zijn, waar de mensen rustig hun inkopen kunnen doen. Besloten werd voorts tot het instellen van een dienst voor de lichamelijke op voeding en de sport. De burgemeester en wethouders van Beverwijk hebben donderdag tijdens de raadsvergadering een punt van de agen da afgevoerd. Het betreft het pre-advies over de bijkomende kosten van de ver huur van gemeentewoningen. Talrijke huurders van gemeentewoningen hebben adressen gericht tot het gemeentebestuur, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de verhoging van de huren als gevolg van tuinonderhoud en het schoonhouden en verlichten van de trappenhuizen van ge meentewege. Burgemeester en wethouders hebben aan de hand van deze adressen een voor lopig onderzoek ingesteld en daarbij zijn een aantal onvolkomenheden gebleken. De organisatie van het woningbedrijf is niet meer passend voor het aantal wonin gen. Verschillende ambtelijke instanties houden zich zonder voldoende onderling contact met deze materie bezig, aldus het college in een mededeling aan de raad Om tot een verantwoord voorstel te ko men, hebben B. en W. tijd nodig. Daarom menen zij aan het besluit tot verhoging van de bijkomende kosten voorshands geen uitvoering te moeten geven. Dit betekent, dat reeds betaalde verho gingen aan huurders zullen worden ge restitueerd. Wat het schoonhouden van trappenhuizen betreft, overwegen B. en W. dit onderhoud van gemeentewege te staken. Maar aangezien de gemeente tot dit onderhoud contractueel verplicht is wil het college eerst enquete instellen of schoonmaken al dan niet moet worden voortgezet. De klachten over de slechte verlichting in sommige trappenhuizen zijn onderzocht en B. en W. zegden toe maatregelen tot verbetering te zullen nemen. Door de ziekte van burgemeester M. M Kwint en wethouder A. de Jong is een si tuatie ontstaan, welke het naar het oor deel van het college van B. en W. van Velsen wenselijk maakt, dat een lid van de gemeenteraad met de waarneming van het wethouderschap wordt belast. B. en W. stellen de raad derhalve voor wethouder A. de Jong, voor de duur van diens ziekte, te doen vervangen door een door de raad aangewezen lid van de raad Advertentie Voor HETZELFDE GELD heeft u een ECHTE GRIT BRIL IJMUIDEN KENNEMERLAAN 92 TEL. 5072 Zondag 13 december, tussen 14 en 17 uur, zijn, in de Walserij-Oost van Hoog ovens IJmuiden, schilderijen van Han van Dam te bezichtigen. Han van Dams eerste tentoonstelling te Den Haag, in maart van dit jaar werd met een rede van de bekende schil der Paul Citroen geopend. Deze zei onder andere: „Langzaamaan is een oeuvre ge schapen van een zo sublieme schilderscul tuur, zoals men die in Nederland nauwe lijks kent. Dit werk is ontstaan en ont staat niet in samenhang met de tegen woordige gang van zaken op schilders- gebied, doch afzijdig van de grote stromin gen, en meer in samenhang met een pictu rale traditie, die vooral in Frankrijk gro te vertegenwoordigers heeft. Dit werk is uit een zeer eigen palet op gebouwd, uit de meest genuanceerde Kleur schakeringen, met de natuur, namelijk portret en stilleven, als inspiratiebron. Han van Dam kan niet zonder voorbeeld der natuur werken, hij is verliefd op haar schilderkunstige verschijnselen. Dit heeft hij gemeen met de grote kunstenaar Degas. Dit feit sluit tegenwoordig ieder avantgardisme uit". Paul Citroen besluit zijn uitvoerige toe spraak, waaruit wij hierboven een klein gedeelte overnamen, als volgt: „Wij, zijn naaste collega's, hebben door de jaren heen de gestadige voortgang van dit werk, waarvan de buitenwereld niets afwist, met respect en sympathie gevolgd, totdat wij het gevoel kregen, dat het ogenblik was aangebroken om met de geheimzin nigheid en afgeslotenheid te breken. Het werk was rijp en volgroeid; het vroeg er om getoond te worden, ook al was de ma ker daarvan zelf niet overtuigd." Han van Dam haalde de akte m.o. teke nen aan de Kunstschool te 's Hertogen bosch. Daarna volgde hij twee tekenklas- sen van prof. J. H. Jurres aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Hij studeerde een jaar in Pa rijs. Hij is als schilder autodidact. Sinds 1939 is hij leraar in het portretschilderen aan de Koninklijke Academie voor Beel dende Kunsten te 's Gravenhage. Woont te Amsterdam. Na zijn bovengenoemde eerste tentoonstelling in Den Haag toonde in augustus jl. het Stedelijk Museum „Het Catharina Gasthuis" te Gouda een collec tie, die thans in de schaftlokalen van Hoogovens te zien is. Handbalprogramma „Full Speed' Zondag starten de damessenioren in de. veilinghal te Alkmaar met zaalhandbal. Zij zijn ingedeeld bij Dames III A rhèt de clubs AOG 2, Alkmaar, GSV, VZV 2, DES, IJmond 2, Blinkert 2 en SHC. Het wordt een druk bezet programma zondag voor de Full-Speed dames. De eerste wedstrijd uit wordt gespeeld om 11.30 uur tegen GSV. de tweede thuis om 13 uur tegen Alkmaar en de derde weer uit tegen VZV 2 om 17 uur. De junioren spelen deze keer weer veld- handbal en moeten naar Blinkert 3 om 12 uur. Een wedstrijd die door de Full Speed junioren wel gewonnen moet worden, daar zij de tweede plaats bezetten achter Con cordia. Van de adspiranten gaat zondag ook één team naar Alkmaar. Twee wedstrijden staan op het programma: DESFull Speed aanvang 10 uur en Full SpeedTonegido 3 aanvang 11.20 uur. Opstellingen zaalhandbal senioren: L. van Beek, W. de Boer, L. Apeldoorn, G. Apeldoorn, N. Apeldoorn, J. Orsel, L. Spanjaard, A. Grootveld, F. v. d. Nieuwen- dijk en B. Aggenback. Adspiranten: G. Zandvliet, B. van Zon, E. Apeldoorn, T. de Rooy, L. Deen, A. de Beer, J. van Beek, E. Hermes en B. Tee- link. Veldhandbal junioren: R. Voogt, T. Bu- ding, T. v. d. Ham, J. Schuurman, E. Hue- tink, J. Krijnen, R. Koomen, T. v. d. Bos, F. v. Kampen, L. Welp, T. Relik, res. G. de Ruiter, J. Schuit. ADO-HANDBAL Er zijn zondag geen veld wedstrijd en voor ADO-handbal te Heemskerk. Het eerste damesteam trekt naar Am sterdam om in het R.A.I.-gebouw te spe len tegen Blauw Wit 2 en Lijnden. In een volle bovenzaal van het veiling gebouw „Het Centrum" te Beverwijk heeft de waarnemend notaris de heer Baten burg donderdagavond de uitslag bekend gemaakt van de Sint Nicolaasprijsvraag. Er waren zeshonderd oplossingen binnen gekomen en er waren zes inzenders die de juiste lengte hadden geraden: deze was 10,67. De beste slagzin gaf de doorslag en het was de heer J. Komen (Creutzberg- laan 9) die de eerste prijs van 500 kreeg, met de slagzin „Wat wij kopen dat is best, want wij kopen bij Plan West". De tweede prijs 250) ging naar me vrouw W. Verhagen (Bergerslaan 78), de derde prijs (eveneens 250) was voor me vrouw Bosman (Romerkerkweg 18). Me vrouw Dennenberg (Strick van Linscho- tenstraat 28) kreeg de vierde prijs 100), eveneens honderd gulden kregen Mia Bruins (Alkmaarseweg 252) en mevrouw Grapendaal (Creutzberglaan 164). Er wa ren nog vier prijzen van 50, voor de heer J. Noordeman (Peelstraat 20), de heer H. Luipen (Kuikensweg 15), mevrouw Schuit (Creutzberglaan 225) en de heer Aarden burg (Kaapstraat 3). Verder werden nog 20 prijzen van 25 en elf waardebonnen van 2.50 uitgereikt en 125 waardebonnen van 2.50 verloot. Advertentie 'T IS DE MOEITE WAARD DAT JE ER ZELF VOOR SPAART STICHTING NUTSSPAARBANK In de gem. Velsen JACKS, o.a. Sturka en Hunter, dub- beldoek mohair, effen en in streep- of ruitdessins of in een prachtige kwaliteit pope- line, winddicht en met een warme teddyvoering. Vele leuke modekleuren. MONTY-COATS: ook steeds voor JÊ Z) A radig. f/é0/\iphf/Zi Een ruime keuze uit Pantalons - pullovers - vesten - Y truien rei 7S* hoek Lange Nieuwstraat/ Plein 1945 - Telefoon 7541 Voor al uw Darnes- en Meisjesconfectie. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Zaan- stroom van Londen; Mentor, Antwerpen; Fern L, Baltimore; Fennia, Kotka, papierfabriek Velsen: Peregrine, Dagenham; Neptunus, Ipswich; Kavel, Londen; Arabritt, Gefle, erts voor Hoogovens; Sont, Antwerpen, bijlegger IJmuidwen; Borkek, Oxelosund, erts voor Hoogovens; Adolf Leongard, Hamburg; Ceres, Rotetrdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Bellatrix van Great Yarmouth, laden Hoogovens; Frans Böhmer, Rotterdam, laden Hoogovens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Kyle of Lochals naar Hull; Jacob Oorburg, Emden; One ga, Gothenburg; Lissabon, Hamburg; Fram, Da genham, walsmateriaal van Hoogovens: Sandring- ham Queen, Blyth; Fokke de Jong Senior, Halm stad, walsmateriaal van Hoogovens; Emmy S, Den Oever; Brindan, Londen; Pavo, Sarpsborg, zout van IJmuiden; Dahomeykust, Freetown; Lelie gracht, Kotka; Ljusny Bug, Bremen, laden Zaan dam; Kagujevac, Rotterdam; Capri, Londen, bij legger IJmuiden; Daloha, Duinkerken; Castor O, Rotterdam; Peregrine, Harlingen; Valeria, Cura- gao; Leemans, Gothenburg, walsmateriaal van Hoogovens; Christina, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Orland naar Limmerik; Pergo, Stockholm; Gazelle, Ro chester, maizena van Wormerveer; Oranje Nas sau, Hamburg; IJstroom, Portsmouth. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Leonidas van Rotterdam, bijladen Hoogovens; Pacific, Bas- se Indres, blokvormen lossen Hoogovehs; Gron- nebek, Rotterdam; Kosorow, Wismar; Emmy S, Den Oever;Tinda, Gdynia; Swift, Londen; Heiloo. Rotterdam, laden Hoogovens; Berend N, Rotter dam; Kattegat, Skarrehagen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Jans van Londen; Primus, Chatham, provianderen IJmui den; Selby, Goole; Lingestroom, Londen; Delfi- nus, Rotterdam; Grebbestroom, Huil; Meeuw, Antwerpen, bijlegger IJmuiden; Anita Thijssen, Kirkeness; Brage, Gefle; Zaanland, Las Palmas; Hinde. Londen. Donderdag ...vertrokken uit IJmuiden: Heems kerk naar Marseille: Arabritt, Nordenham, ledig Hoogovens; Anna Elisabeth, Londen, walsmate riaal IJmuiden; Jaarstroom, Liverpool; Angeja, Dagenham, walsmateriaal IJmuiden; Jacob Kjode, Vasteras; Catharina W. Goole. stukgoed Koog aan de Zaan; Neptunus, Rotterdam; Rinda, Perzische Golf; Joost, Karskar, zout van IJmuiden; Bloem gracht, Vlaardingen; Bellatrix, Colchester, kunst mest van IJmuiden; Manto, Le Havre; Ardeas. Rotterdam: Burgondia. Antwerpen; Randfontein, Southampton; Borbeck, Emden, ledig Hoogovens; Loppersum, Bremen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Londen; Vliestroom, Liverpool: Agapenor, Bremen; Wim 2, Aalborg; Leonidas, Oran. Advertentie Voor de handbalvereniging „IJmond" gaat zondag de „trek" naar de grote vei ling- en sporthal in Alkmaar weer begin nen. Voor ongeveer drie maanden zijn de competities van veldhandel stopgezet en het zaalhandbalprogramma komt hiervoor in de plaats. In Alkmaar is de zaalhandbalcompetitie vorige week al begonnen en nu gaat ook „IJmond" hieraan met twee dames- en twee herenteams deelnemen. Dames, 2e klasse A: AVA 2, DIO, VBO, Vrone, IJmond, Con Zelo, Hugo Girls en St. Victor. Dames 3e klasse A: Alkmaar, AOG 2, De Blinkert 2, DFS, Full Speed, GSV, SHC. VZV 2 en IJmond 2. Heren le klasse: AVA, AHV, Rapiditas 2, Tonegido en IJmond. Heren 2e klasse: AVA 2, De Blinkert 2, Concordia 3, Tonegido 2 en IJmond 2. Voor zondag zijn vastgesteld: Dames: IJmond 2VZV 2 en IJmond 2De Blin kert 2; Heren: AVA IIJmond I, Rapidi tas 2IJmond T en Tonegido IIJmond I. Veldhandbal blijft voor de IJmond- jeugd beperkt tot: Meisjesaspiranten: IJmond 5TYBB 2; IJmond bDe Blinkert 5; Jongensaspiran ten: IJmond 2Concordia I; De Blinkert 4IJmond 3. Kennemerland damcompetltie In de eerste-klasse-damcompetitie Ken nemerland leed Damclub Beverwijk een 119-nederlaag tegen de reserves van DCIJ. Door deze overwinning zijn de IJmuidense dammers ontkomen aan de onderste plaats. Damclub Beverwijk kwam met vier invallers op. De uitslagen luiden (DCIJBeverwijk): K. van den SteenC. Nijman 20; D. Ott C. Roos 20; C. KaanJ. Graanstra 1—1; W. van Wort—A. Diemer 1—1; H. LeeuwW. H. de Graaf 02; Jan Koppel manO. Conradi 02; Jaap de BoerE. Reinhout 02; K. de JongL. Haver 11; H. J. GerrevinkJ. Verhaar 20. Totaal 119 voor DCIJ. De competitie is voor beide clubs ten einde; uit 7 wedstrijden hebben beide clubs 6 punten behaald. Advertentie L Vanaf heden t/ro 31 dec. a.s. ontvangt een ieder bij aankoop van een INDUS-horloge tegen inlevering van deze advertentie voorzien van naam en adres bij Uw Horloger Juwelier of na inzending van Uw garantiebewijs aan N.V. v/h Ed. Goudsmit. Conradstraat 18. Rotterdam, Een geschenk, waarvan U het gehele jaar zult genieten. Wanneer U dus van plan bent Uzelf of anderen zo'n betrouwbaar INDUS-horloge cadeau te doen, knip dan deze advertentie uit. V. Naam: Adres:- Woonplaats:- H.A. 4 WIJK AAN ZEE krijgt als eerste badplaats in ons land een kabelbaan met zestig gondeltjes (elk voor twee personen). Dit werd donderdagavond na een besloten vergadering van de raad der gemeente medegedeeld. Het ligt in de bedoeling van het Utrechtse ingenieursbureau IBU binnenkort met de aanleg van de kabelbaan, die achthonderdentachtig meter lang zal zijn, te beginnen en men zal trachten nog vóór het komende badseizoen de eerste badgasten een reisje door de Wijk aan Zeese zeelucht te laten maken. Burgemeester J. G. S. Bruinsma en zijn wethouders hebben in principe vergun ning verleend aan het ingenieursbureau de kabelbaan aan te leggen. Zoals wij reeds eerder meldden, zal een op te richten maatschappij, de WIJKA n.v., de kabel baan exploiteren. Men zal te zijner tijd in een open gon- deltje kunnen stappen nabij de trap ter zijde van de Zwaanstraat. Met zijn reis genoot maakt men dan van hier een tochtje hoog over de Zwaanstraat de toevoerweg naar het strand in de rich ting van de Hoge Tuinberg. Dan buigt de kabelbaan af naar het oosten, naar hel Paasduin, waar het eindpunt is. Zestig gondeltjes komen op een onder linge afstand van vijfentwintig meter aan de kabels te hangen. De burgemeester van Beverwijk die er persoonlijk een groot voorstander van is dat de badplaats zo aantrekkelijk mogelijk wordt gemaakt zei er trots op te zijn dat Wijk aan Zee met een gondelbaan wordt verrijkt, temeer daar het hierdoor de eerste badplaats in ons land zal zijn. waar men een tochtje hoog boven de hoof den van de badgasten kan maken. De voorzitter van de VVV, de heer E. Gerritse. verklaarde ook blij te zijn met de kabel baan. „Een attractie niet alleen voor de Wijk aan Zeeëers en de ééndagsgasten maar ook voor de buitenlandse vakantie gangers die voor langere tijd in onze bad plaats zijn". Men zal een fraai uitzicht hebben op hei strand, maar ook op het imponerende com plex van Hoogovens IJmuiden en de wijde omgeving. De gondeltjes zullen ook des avonds rondgaan, omdat van de duizenden lichtjes van de fabrieken ook veel bekoring uitgaat. IJMUIDEN—NDSM De kansen voor „IJmuiden" om tot de bovenste 5 voetbalclubs te behoren, die volgend jaar een tweede klas in het za terdagvoetbal zullen vormen, zijn er na de nederlaag van zaterdag j.l. niet beter op geworden. Zaterdag komt NDSM op bezoek. Het tweede elftal krijgt bezoek van ADM 2 en heeft hieraan geen gemakkelijke tegenstander. IJmuiden 4 ontvangt Jong Hercules 2 en zal het ongeslagen record wel handhaven. Het 6de elftal gaat op bezoek bij Kin- heim 5. Het programma luidt: IJmuiden— NDSM (2.30 uur); IJmuiden 2ADM 2 (2.30 uur); IJmuiden 4Jong Hercules 2 (2.30 uur); Kinheim 5IJmuiden 6 (2.30 uur). LEGER DES HEILS COLLECTE De collecte die in Heemskerk werd ge houden door het. Leger des Heils heeft een bedrag opgeleverd van 106,63. Het bedrag had aanmerkelijk hoger kun nen zijn. indien er meer collect-rices waren geweest. OUDERAVOND MOERBERGH- KLEUTERSCHOOL. De oudercommissie van de Moerbergh- kleuterschool ie IJmuiden zal op donder dag 17 december in het schoolgebouw een ouderavond houden, waarvoor als spreker is uitgenodigd dekte'- A J. van Leusen uit Velsen. Hij behandelt het onderwerp: ..Ge zinsmogelijkheden en gezinsmoeilijkheden" Er zal voorts eer nieuwe oudercommis sie worden benoemd, waarna afscheid wordt genomen van mevrouw J. BosDe Boer. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Kennemer Theater te Beverwijk, is vrijdagavond een aantal werknemers bij Hoogovens IJmuiden gehuldigd, wegens 25 jaren trouwe dienst. Adjunct-directeur F. W. E. Spies sprak de jubilarissen toe en liet hun echtgeno ten delen in de hulde. Hierna werden vererende getuigschrif ten en gedenkborden uitgereikt. De heer M. J. Janssens, chef van het havenbe drijf, vertelde dat de heer H. P. A. Al- lard, van het transportwezen, in zijn dienstjaren reeds meer dan 1.185.000 ton staal en ijzer had vervoerd. De heer J. M. van Koeveringe, chef van de Martinistaal fabriek, richtte het woord tot de heer H. Koek en prees diens plichtsbetrachting. De heer H. H. Raspoort werd waarderend toegesproken door de bedrijfschef van Hoogovens, de heer ir. A. K. Vroege. De bedrijfschef van de Buizengieterij, de heer D. H. Soeters, deed een boekje open over het uitstekende werk van de heer J. M. Schellevis en tenslotte richtte de heer F. Meijers, chef van de bouwkundi ge buitendienst het woord tot de heer W. Stet, die nu corveeër bij deze dienst is. Het personeel van de technische dienst van PTT IJmuiden heeft besloten de col lega's die niet in aanmerking komen voor de extra-uitkering (ongeveer tien percent van de weekloners) toch te doen delen in de extra-pot (die zal worden gëvorhid door de weekloners die wel iets extra's krijgen). VVBZandvoortmeeuwen (sportpark „Watervliet", 14.30 uur) VVB: A. v. d. Boogaard; R. Luitjes en C. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en A. Ef- fern; J. v. d. Velde, J. v. d. Linde, F. Kooi- mans, J. Kersbergen en G. Koopmans. BloemendaalKinheim (te Bloemendaal, 14.30 uur) Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. Hatzman; F. Smit, H. v. d. Plas, W. Demmers, Th. v. Vuuren en F. Mosk. NehamyKinheim ZMC (zaterdagmid dag 14.45 uur te Amsterdam) Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en A. van Tolie; A. Bax, J. Sparreboom en G. Klinge; R. Visscher, J. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. IEV—DSVO (sportpark „Rooswijk", 14.30 uur) IEV: J. Jansen; A. Harsveld en J. Kra mer; W. Alkemade, P. Persijn en H. de Reus; A. Swinkels. W. 3uur, J. Duin, J. de Reus en P. Bakker. VALETTA (Reuter) Dom Mintoff, de vroegere Labourpremier van Malta, heeft op een massabetoging in Valetta volledig onafhankelijkheid geëist. Een 25.000 men sen, die de betoging tegen het inspectie bezoek van de nieuwe Britse minister van Koloniën, Macleod, bijwoonden, juichten hem geestdriftig toe. Met Macleod zullen geen besprekingen worden gevoerd, tenzij hij ons recht op zelfbeschikking erkent. Advertentie TAUGé per 100 gram 20 cent CHAMPIGNONS p. 100 gram 45 cent 12 EXTRA SINAASAPPELEN 97 cent 12 MANDARIJNEN voor 97 cent Eerste soort FYFFES BANANEN per kg 92 cent Volop ZOUTE SPERZIEBONEN en SNIJBONEN Scheldestraat 21 Telefoon 4189 J. Prins overleden Te IJmuiden is overleden de heer J. Prins. De heer Prins, die 82 jaar oud is gewor den, was vroeger directeur van de N.V. Zeevisserij „Praxis" en „Holland". Hij was voorts geruime tijd lid van de Raad voor de Scheepvaart. De begrafenis zal plaatshebben op 14 december op de begraafplaats Westerveld (Driehuis) na aankomst van de trein te 12.03 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7